27. Maciej Czyżniewski
10. Jacek Figaszewski
14. Michał Gruszka

Trener: Marek Kamiński
17' Marcin Sierczyński 19' Sławomir Jarczyk 30' Tomasz Szatan 54' Wojciech Białek

Trener: Jerzy Wyrobek
Sędziowie: Mariusz Czyżewski - Adam Polakowski, Grzegorz Feczyński (Olsztyn)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 9 sekundach gry kończy się druga połowa meczu w Wągrowcu. Tylko remisujemy z Nielbą i nasza walka o utrzymanie będzie coraz trudniejsza.
90+2' Z rogu dośrodkował Jakub Mrozik, a piłkę z pola karnego wybił głową Łukasz Matusiak.
90+2' Rzut rożny dla Nielby po interwencji Łukasza Matusiaka.
90+2' Łukasz Szczepaniak zdecydował się na strzał prawą nogą z lewej strony boiska i po jego uderzeniu piłka odbiła się od górnej części poprzeczki i wyszła poza boisko!
90+1' Miękka wrzutka Jakuba Mrozika w pole karne Zagłębia, ale żaden z jego kolegów nie poszedł za akcją.
90' doliczony czas Druga połowa potrwa jeszcze 3 minuty.
89' Rzut wolny dla Nielby z prawego skrzydła. Dośrodkował Damian Rysiewski. Piłka trafiła do Łukasza Szczepaniaka, który szukał pozycji do oddania strzału, albo do kolejnego dośrodkowania i wyjechał z piłką poza końcową linię boiska.
88' Z wolnego dośrodkował Marcin Lachowski, a piłkę z pola karnego wybił głową Maciej Klawiński.
87' Faul Jakuba Mrozika na Nikolaju Misiuku i będzie rzut wolny dla sosnowiczan.
86' zmiana Ostatnia zmiana w Nielbie - Damian Rysiewski za Patryka Sergiela.
84' Łukasz Szczepaniak minął Mateusza Srokę na lewej stronie boiska, przerzucił sobie piłkę na prawą nogą i oddał strzał. Na nasze szczęście zbyt mocny.
82' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu. Nikolaj Misiuk za Rafała Jankowskiego.
82' Marcin Sierczyński przejął piłkę po zbyt krótkim wybiciu Radosława Strzeleckiego i zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki z około 35 metrów. Niecelnie
80' Z prawej strony boiska próbował dośrodkować Łukasz Spławski. Tylko próbował, bo mu nie wyszło i wykopał piłkę poza końcową linię boiska.
80' Wojciech Białek z własnej połowy posłał piłkę w pole karne Nielby, a Jakub Miszczuk okazał się szybszy do Rafała Jankowskiego i złapał piłkę.
78' zmiana Trzecia zmiana w Nielbie - za Adriana Pietrowskiego do gry wchodzi Emil Luboński.
77' Drugi raz w dzisiejszym meczu z dystansu przymierzył Jakub Mrozik. Strzał był celny, a Marcin Suchański był tam gdzie być powinien.
76' Z autu wrzucił Mateusz Sroka. Rafał Jankowski odegrał głową, a Dawid Ryndak zdecydował się na strzał przewrotką, ale posłał piłkę za wysoko.
75' Łukasz Szczepaniak ograł Mateusza Glenia i Mateusza Srokę na lewej stronie boiska, wpadł w pole karne, ale na nasze szczęście już nie potrafił skutecznie sfinalizować akcji, tylko kopnął piłkę sporo nad bramką.
73' Marcin Lachowski dośrodkował z rzutu wolnego z okolic narożnika boiska i Rafał Jankowski ponownie przegrał powietrzną rywalizację z Radosławem Strzeleckim.
72' Jakub Mrozik wrzucił piłkę z rogu w pole bramkowe. Tam powstało małe zamieszanie, aż w końcu jeden z miejscowych zawodników posłał piłkę obok bramki.
71' Wołodymyr Ostrouszko wybił piłkę głową na rzut rożny.
70' Łukasz Szczepaniak dośrodkował z lewej strony boiska, a po niezbyt mocnym strzale Adriana Pietrowskiego z około 10 metrów futbolówkę łapie Marcin Suchański.
69' Patryk Sergiel odebrał piłkę Dawidowi Ryndakowi i zdecydował się na strzał z około 25 metrów. Piłka przeszłą kilkanaście metrów od naszej bramki.
67' Marcin Lachowski lewą nogą dośrodkował z prawej strony boiska. Błażej Cyfert podbił piłkę nogą, a Jakub Miszczuk złapał ją w ręce.
64' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Dawid Ryndak wszedł za Tomasza Szatana, a Mateusz Gleń zmienił Michała Cyganka.
64' zmiana Druga zmiana w Nielbie - Adrian Mikołajaczak za Artura Bartkowiaka.
64' Tomasz Szatan sprytnie użył narożnej chorągiewki do ogrania rywala. Dośrodkował w pole karne, ale tam lepszy od Marcina Sierczyńskiego był Patryk Sergiel.
62' Znowu kontra nielby i tym razem Marcin Suchański zmuszony do wybiegnięcia poza swoje pole karne i przerwania akcji wykopem.
61' Kontra Nielby. Adriana Pietrowskiego 20 metrów przed naszą bramką zatrzymał Sławomir Jarczyk.
60' Z rzutu rożnego miękko dośrodkował Michał Cyganek. Do piłki dopadł Wojciech Białek. Z kilkunastu metrów strzelił prawą nogą, ale niecelnie.
60' Z prawej strony boiska dośrodkował Patryk Sergiel. Pewnie do piłki wyszed Marcin Suchański. Wykopał do przodu, inicjując akcję, która przyniosła Zagłębiu rzut rożny.
58' Marcin Lachowski zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Tomasza Szatana, ale podanie było za mocne i szybciej do futbolówki dopadł Jakub Miszczuk.
54' Krzysztof Wolkiewicz posłał piłkę z rzutu wolnego w pole karne, a Marcin Suchański po raz drugi w dzisiejszym meczu w takiej sytuacji nie łapał, tylko odbił futbolówkę.
54' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Białka za faul na Łukaszu Spławskim.
53' Po dośrodkowaniu Michała Cyganka głową strzelał Wołodymyr Ostrouszko. Piłka zmierzała w kierunku okienka bramki Nielby, ale po raz kolejny skutecznie interweniował Jakub Miszczuk.
52' Mateusz Sroka zagrał piłkę z prawego skrzydła. Błąd popełnił Błażej Cyfert. Futbolówka trafiła do Marcina Sierczyńskiego, który zdecydował się na strzał z 18 metrów - Jakub Miszczuk zdołał wypiąstkować futbolówkę.
50' Wołodymyr Ostrouszko ograł rywala zwodem i miał wyborną okazję do dośrodkowania z lewej strony boiska. Szansa jednak została zmarnowana za sprawą fatalnego kopnięcia piłki.
49' Z narożnika boiska dośrodkował Jakub Mrozik. Głową strzelał Radosław Strzelecki, a piłkę złapał Marcin Suchański.
49' Będzie rzut rożny dla Nielby po wybiciu piłki przez Matusza Srokę.
47' Rzut wolny dla Zagłębia. Piłkę w pole karne posłał Łukasz Matusiak. Wołodymyr Ostrpuszko zamknął akcję i odegrał piłkę na środek "szesnastki", ale Tomasz Szatan nie za bardzo mógł oddać strzał, bo stał tyłem do bramki i gracze Nielby zdążyli z asekuracją.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Zmiana w Nielbie - za Błażeja Nowaka na boisku pojawia się Łukasz Szczepaniak.
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 10 sekundach kończy się pierwsza połowa meczu. Można powiedzieć, że jesteśmy lepszym zespołem niż gospodarze, ale brakuje nam bramki, aby ta przewaga była odzwierciedlona wynikiem.
45+1' Łukasz Matusiak dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne. Rafał Jankowski zgrał głową do Michała Cyganka, ale ten za długo szykował się do znalezienia się w dobrej sytuacji strzeleckiej, aż w końcu rywal wybił mu piłkę sprzed nóg.
44' Z lewej strony piłkę wrzucił Krzysztof Wolkiewicz, a dobrze ustawiony Sławomir Jarczyk wybił futbolówkę głową.
42' Michał Cyganek wypuścił Marcina Sierczyńskiego. "Siara" był już w piłką w polu karnym i zbierał się do strzału, ale dobrym wślizgiem piłkę wygarnął mu Patryk Sergiel.
42' Rzut wolny dla Nielby. Po dośrodkowaniu Adriana Pietrowskiego w polu karnym górą nasi.
40' Marcin Lachowski wywalczył rzut rożny. Z narożnika boiska w pole bramkowe dośrodkował Michał Cyganek, a Jakub Miszczuk, co prawda niezbyt pewnie, ale jednak wybił piłkę do przodu.
39' Nasi gracze znowu mają coś do powiedzenia arbitrowi i domagają się rzutu karnego po rzekomej ręce, ale sędzia widział akcję inaczej.
38' Aut dla Nielby. Piłkę w pole karne wrzucił Patryk Sergiel. Po odbiciu od pleców Sławomira Jarczyka futbolówka znalazła się w polu bramkowym, a Łukasz Matusiak uprzedził Artura Bartkowiaka.
36' Pierwszy celny strzał Nielby. Z około 30 metrów piłkę kopnął Jakub Mrozik. Marcin Suchański nie zdecydował się na złapanie futbolówki, tylko ją odbił w bok, a dalej akcją zajął się Wołodymyr Ostrouszko.
35' Błażej Nowak znalazł się z piłką przy końcowej linii boiska i nie wiadomo za bardzo co chciał zrobić, ale wiadomo, że piłka trafiła w boczną siatkę.
34' Nielba ruszyła z kontrą, ale akce gospodarzy po profesorsku powstrzymał Wojciech Białek. W tej sytuacji zastosowanie miała maksyma "lepiej mądrze stać, niż głupio biegać".
34' Po podaniu Rafała Jankowskiego z 20 metrów uderzał Tomasz Szatan. Jakub Miszczuk wypiąstkował futbolówkę. W statystykach przybył nam celny strzał.
32' Marcin Lachowski wrzucił piłkę z lewej strony boiska, ale na spalonym znalazł się Rafał Jankowski. Chyba pierwszy ofsajd w dzisiejszej potyczce.
31' Dodajmy jeszcze, żeby nie było wątpliwości, że incydent z udziałem Tomasza Szatana miał miejsce jakieś 20 metrów od bramki, więc nie było mowy o wymuszeniu rzutu karnego, tylko co najwyżej wolnego.
30' Nasza ławka nie wytrzymała ciśnienia i teraz doszło do rozmów pomiędzy sędzią głównym, sędzią technicznym oraz naszymi trenerami i kierownikiem. Skończyło się polubownie i nikt nie został odesłany na trybuny. Ani nasi trenerzy i kiero, ani sędziowie.
30' żóta kartka Nie no, to są jaja. Tomasz Szatan był ewidentnie faulowany, a sędzia pokazał naszemu zawodnikowi kartkę za rzekomą próbę wymuszenia faulu.
27' Marcin Lachowski dośrodkował z prawej strony boiska. Jakub Miszczuk krzyknął "moja", ale Radosław Strzelecki chyba nie ufa za bardzo swojemu golkiperowi, bo sam postanowił wyekspediować futbolówkę przy użyciu głowy.
24' Rzut wolny dla sosnowiczan z lewej strony boiska. Piłkę w pole karne dośrodkował Marcin Lachowski. Głową strzelał Rafał Jankowski i futbolówka wylądowała na górnej części siatki.
22' Wołodymyr Ostrouszko przebiegł z lewej strony na prawą, aby wrzucić futbolówkę z autu ale ponownie górą był Radosław Strzelecki.
21' Rzut wolny z prawej strony boiska. Marcin Lachowski zagrywa po ziemi i gospodarze wybijają na aut.
20' Z rzutu wolnego dośrodkował Adrian Pietrowski, a Radosław Strzelecki strzelił głową kilka dobrych metrów od bramki.
19' żóta kartka Żółta kartka dla Sławomira Jarczyka za faul na Arturze Bartkowiaku.
19' Michał Cyganek minął Radosława Strzeleckiego w polu karny Nielby i zagrał w pole bramkowe, ale tam był tylko Jakub Miszczuk.
18' Adrian Pietrowski uderzył prawą nogą z okolicy narożnika pola karnego, ale koko spoko, piłka leci hen wysoko.
17' żóta kartka Po zagraniu Marcina Lachowskiego Marcin Sierczyński starł się w polu karnym Nielby z Patrykiem Sergielem i upadł na murawę. Zdaniem arbitra była to próba wymuszenia karnego i "Siara" obejrzał żółty kartonik.
14' Rafał Jankowski doskoczył do odbitej piłki 20 metrów od bramki o uderzył zewnętrzą częścią stopy. Zamysł dobry, bo próbował wrzucić piłkę za kołnierz Jakubowi Miszczukowi, ale wykonanie już gorsze, bo futbolówka przeleciała nad poprzeczką.
12' Marcin Suchański trochę niepewnie wznawia grę od wykopów. Już drugi raz w dzisiejszym meczu kopnął piłkę na aut.
12' Z rogu wrzucał Jakub Mrozik, a piłkę z pola karnego wybił głową Wołodymyr Ostrouszko.
11' Mateusz Sroka zatrzymał akcję Adriana Pietrowskiego i róg dla Nielby.
10' Znowu piłkę z autu w pole karne wrzucił Wołodymyr Ostrouszko. Tym razem górą był Radosław Strzelecki.
8' Z autu piłkę w pole karne rzucił Wołodymyr Ostrouszko, a Błażej Cyfert skoczył wyżej od Rafała Jankowskiego.
6' Pierwszy róg dla Nielby po interwencji Łukasz Matusiaka. Wrzucał Jakub Mrozik, ale i tym razem defensywa była górą po dośrodkowaniu z narożnika boiska.
6' Z narożnika boiska dośrodował Michał Cyganek. Gospodarze wyjaśnili sytuację.
5' Rzut wolny dla Zagłębia. Niezbyt dobre zagranie Marcina Lachowskiego. Piłkę podbija nogą jeden z graczy Nielby i trafia ona w ręce Jakuba Miszczuka, ale były golkiper sosnowiczan interweniował już poza końcową linią i mamy róg.
4' Piłkę z autu wrzucił Patryk Sergiel. W polu karnym głową podbił ją Wojciech Białek i wpadła w ręce Marcina Suchańskiego.
3' Akcja trwa dalej. Marcin Lachowski przerzucił na prawą stronę do Tomasza Szatana, ale ten bardzo źle dośrodkował, a może próbował strzelać.
3' Rzut wolny dla Zagłębia. Piłkę z lewej strony boiska wrzuca Marcin Lachowski. Wołodymyr Ostrouszko przedłuża zagranie, a z poa bramkowego piłkę wykopuje Błażej Cyfert.
1' gwizdek 16:58 Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 16:57 Oni też już wyszli. Sędziowie ubrani są dzisiaj na czarno. Zagłębie w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i białych getrach. Nielba założyła żółte koszulki, czarne spodenki i czarne getry.
0' 16:55 Ławki rezerwowych na wągrowieckim stadionie usytuowane są po przeciwległej stronie budynku klubowego, więc rezerwowi gracze już wyszli z szatni i pomaszerowali na swoje miejsca. Teraz czekamy na trójkę sędziowską i 22 piłkarzy.
0' 16:50 Jeszcze 10 minut do pierwszego gwizdka sędziego Mariusza Czyżewskiego. Czekamy z niecierpliwością i wielkimi oczekiwaniami. Zagłębie jeszcze w Wągrowcu nie wygrało, ale też Nielba nigdy nie była tak nisko notowana jak obecnie. W tym sezonie wywieźliśmy komplet punktów z Turka i Kalisza. Pora zdobyć kolejne wielkopolskie miasto! Przy okazji pozdrawiamy kolegę Jacka Jacka, który właśnie nadesłał nam sympatycznego SMS-a z pozdrowieniami :)
0' 16:45 Bramki gospodarzy w dzisiejszym meczu będzie bronił byly golkiper Zagłębia Jakub Miszczuk. Jesienią, grając w naszych barwach, zawalił kilka bramek i miał pewne słabe punkty, które były wykorzystywane przez naszych przeciwników. Liczymy na to, że podopieczni Jerzego Wyrobka wiedzą jakie są mankamenty wągrowieckiego bramkarza i będą potrafili tę wiedzę odpowiednio spożytkować.
0' 16:35 Piłkarze Zagłębia przyjechali do Wągrowca już wczoraj i noc spędzili w hotelu nieopodal miejscowego jeziora. Jeśli dzisiaj - odpukać! - przegramy, to na najbliższy wyjazd z noclegiem nasza drużyna uda się najprawdopodobniej najwcześniej jesienią 2013. Dzsiaj jest kilka arcyważnych spotkań zarówno w I, jak i II lidze. Może się zdarzyć tak, że sosnowiczanie wieczorem wyjdą nad kreskę. Do tego potrzeba naszej wygranej, remisu lub porażki Tura Turek z Miedzią Legnica, a także zwycięstwa Olimpii Grudziądz nad Olimpią Elbląg oraz porażek Dolcanu Ząbki w Gliwicach i/lub Wisły Płock w Polkowicach. W takiej sytuacji wirtualna kreska strefy spadkowej w II lidze zachodniej przesunie się pod 14. pozycję, a sosnowiczanie dziś mają olbrzymią szansę awansować właśnie na 14. miejsce.
0' 16:25 Do tej pory, gdy patrzyliśmy w tabelę II ligi i sprawdzaliśmy, na którym miejscu znajduje się najbliższy rywal sosnowiczan, spoglądaliśmy w górę i szukaliśmy przeciwnika wśród drużyn znajdujących się w tabeli wyżej od Zagłębia. Dzisiaj, po raz pierwszy od 4. kolejki i meczu z Chrobrym Głogów, nasz zespół zmierzy się z drużyną, która plasuje się niżej. Co więcej - także w kolejnym meczu zagramy z ekipą, która zgromadziła mniej punktów. Nie możemy więc tego zmarnować! Gramy z potencjalnie gorszyi rywalami i musimy wygrać, jeśli chcemy pozostać w II lidze, a przecież obecnie na niczym innym bardziej nam nie zależy niż na zachowaniu drugoligowego bytu!
0' 16:20 Znamy już składy, w jakich obie drużyny przystąpią do gry. W zespole Zagłębie dwie zmiany w porównaniu do sobotniej potyczki z Czarnymi Żagań. Do Wągrowca nie pojechał kontuzjowany Adrian Marek i na jego miejsce do składu wskoczył Sławomir Jarczyk. Po pauzie za cztery żółte kartki do gry powraca Marcin Lachowski. Jego obecność w wyjściowej jedenastce oznacza, że na ławce usiadł Dawid Ryndak.
0' Środa, 9 maja 2012, 16:10, stadion imienia Stanisława Bąka w Wągrowcu. My już tu jesteśmy, nasi piłkarze też. O 17:00 zaczyna się kolejny mecz o wszystko - Nielba Wągrowiec vs Zagłębie Sosnowiec. Witamy i zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania.
Zdjęcia z WągrowcaZdjęcia z Wągrowca Prezentujemy galerię 47 zdjęć z meczu Nielba Wągrowiec - Zagłębie Sosnowiec.  » Czytaj więcej
Wypowiedzi zawodników po meczu z NielbąWypowiedzi zawodników po meczu z Nielbą Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi Marcina Lachowskiego, Łukasza Matusiaka, Rafała Jankowskiego oraz Tomasza Szatana po meczu w Wągrowcu. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z NielbąKonferencja prasowa po meczu z Nielbą Zapraszamy do przeczytania co po meczu Nielba Wągrowiec - Zagłębie Sosnowiec mieli do przekazania na konferencji prasowej szkoleniowcy obu drużyn. » Czytaj więcej
Tylko punkt w WągrowcuTylko punkt w Wągrowcu Po dwóch zwycięstwach piłkarze Zagłębia zrobili krok do tyłu w walce o utrzymanie i tylko bezbramkowo zremisowali w wyjazdowym meczu z ostatnią w tabeli Nielbą Wągrowiec. » Czytaj więcej