2. Łukasz Wawrzyniak
21. Artur Karpowicz

Trener: Jerzy Wyrobek
1:0 - Rafał Jankowski 20' 2:0 - Tomasz Szatan 51' 3:0 - Rafał Jankowski 60'
12' Łukasz Przezdzięk 45+2' Tomasz Szatan 75' Sebastian Domański 78' Nikolaj Misiuk 87' Piotr Galuś

Trener: Romuald Szukiełowicz
Sędziowie: Krzysztof Sobieszek - Wojciech Sadak, Piotr Mitkowski (Skierniewice)
90.0000
90+3' gwizdek Po 48 minutach gry kończy się II połowa spotkania. Pokonujemy Czarnych 3:0!
90+3' Tym razem dośrodkował Łukasz Matusiak, ale zbyt mocno i piłka wyszła na aut.
90+3' Krótkie rozegranie rogu przez Sebastiana Domańskiego kończy się kolejnym rzutem rożnym.
90+2' Po zagraniu Mateusza Glenia Rafał Jankowski zablokowany przy próbie strzału przez Filipe i jest róg.
90+1' W Rokitnie Szlacheckim Zagłębie 1906 prowadzi już 3:0.
90' doliczony czas Druga połowa potrwa jeszcze 3 minuty.
90' Łukasz Matusiak podał w kierunku Rafała Jankowskiego i Łukasz Przezdzięk zmuszony do wybicia piłki na aut.
89' Tym razem Łukasz Matusiak zdecydował się na strzał. Nie trafił w światło bramki, ale było blisko i usłyszał od kibiców zasłużone brawa.
88' Kolejna szansa na dośrodkowanie, a może nawet strzał z rzutu wolnego, bo Fabian Pawela sfaulował Marcina Sierczyńskiego.
87' Ponownie z rzutu wolnego dośrodkował Łukasz Matusiak i po raz kolejny zagranie nie znalazło adresata.
87' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Galusia za niesportowe zachowanie
86' Faul Filipe na Sebastianie Domańskim w okolicy narożnika boiska.
85' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Po miękkiej wrzutce Łukasza Matusiaka Wojciech Białek nie sięga piłki w polu karnym.
84' Z narożnika boiska zagrywa Filipe - piłka w rękach Marcina Suchańskiego.
84' Z 25 metrów strzelał Fabian Pawela. Piłka odbiła się od Wojciecha Białka i wyszła na róg.
81' Rafał Jankowski przed szansą strzelenia swojej trzeciej bramki w dzisiejszym meczu! Niestety, po podaniu Łukasza Matusiaka kopie piłkę prawą nogą prosto w nogę interweniującego Łukasza Przezdzięka.
79' zmiana Trzecia zmiana w Czarnych - Marcin Bednarczyk zastępuje Bartosza Olejniczaka.
78' żóta kartka Żółta kartka dla Nikolaja Misiuka za faul na Arturze Janusie.
75' Z rzutu wolnego strzelał Filipe. Piłka odbiła się od muru i trafiła w ręce Marcina Suchańskiego.
75' żóta kartka Już w swojej pierwszej akcji Sebastian Domański sfaulował Filipe i obejrzał żółtą kartkę.
74' zmiana Młodzieżowa zmiana w naszej drużynie - Sebastian Domański pojawia się na placu gry w miejsce Michała Cyganka.
73' Rzut wolny dla Czarnych. Po dośrodkowaniu Filipe udanie interweniuje Marcin Suchański.
70' Informacja z Rokitna Szlacheckiego - Zagłębie 1906 prowadzi już 2:0.
69' zmiana Trzecia zmiana w naszym zespole - za strzelca drugiej bramki Tomasza Szatana na boisku pojawił się Nikolaj Misiuk.
67' zmiana Druga zmiana w Czarnych - Piotr Okuniewicz zmienia Benjamina Imeha.
66' Świetna dwójkowa akcja. Michał Cyganek podaje do Rafała Jankowskiego i od razu wbiega w pole karne. "Jankes" zagrywa z pierwszej piłki do wbiegającego kolegi, a ten strzela w nogi Łukasza Przezdzięka.
64' Czarni ponownie próbują szczęście z dystansu, ale tym razem Dawid Pałys strzela jeszcze gorzej niż Fabian Pawela przed chwilą.
62' Z 25 metrów strzelał Fabian Pawela. Piłka przeszła tuż obok słupka.
62' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Mateusz Gleń za Dawida Ryndaka.
60' gol - piłka nożna 3:0 GOOOOOL!!!!!!! Michał Cyganek z własnej połowy zagrał piłkę w kierunku Rafała Jankowskiego, który uniknął pułapki ofsajdowej. Co prawda zagranie było trochę za bardzo w bok i "Jankes" nie mógł iśc sam na sam z Łukaszem Przezdziękiem, ale spokojnie opanował piłkę przy narożniku pola karnego i uderzył prawą nogą w długi róg.
58' Rzut wolny dla Czarnych. Z lewej strony boiska dośrodkował Filipe a piłkę z własnego pola karnego wybił Wołodymyr Ostrouszko.
57' Z lewej strony boiska dośrodkował Mariusz Szuszkiewicz i skutecznie w polu karnym interweniował Sławomir Jarczyk.
57' Dawid Pałys przedzierał się prawym skrzydłem, wpadł w pole karne i potrzeba było aż trzech piłkarzy Zagłębia, aby go zatrzymać. Ta sztuka udała się Sławomirowi Jarczykowi.
55' Po zagraniu Dawida Ryndaka Łukasz Przezdzięk ponownie interweniue poza swoim polem karnym. Tym razem jednak zrobił to głową.
55' Szkoda, że kolejna akcja Zagłębia zakończyła się nieporozumieniem między Mateuszem Sroką i Dawidem Ryndakiem.
51' gol - piłka nożna 2:0 GOOOOL!!!!! Rafał Jankowski znalazł się z piłką w polu karnym. Trochę za dużo dryblował, aż w końcu jeden z rywali wybił mu piłkę. Na szczęście dla nas futbolówka wpadła pod nogi Tomasza Szatana, który strzelił prawą nogą. Po drodze futbolówka odbiła się rykoszetem od obrońcy Czarnych Bartosza Olejniczaka i kompletnie zmyliła Łukasza Przezdzięka.
49' Z rzutu rożnego odchodzącą piłkę posłał Filipe. Poszybowała ona przez pole karne i wyszła na aut.
48' Z prawej strony boiska dośrodkował Dawid Pałys. Do strzeleckiej pozycji doszedł Fabian Pawela, a po jego uderzeniu piłka otarła się o nogę Łukasza Matusiaka i wyszła na róg.
47' Zagłębie rozpoczynało mecz z Łukaszem Matusiakiem jako najbardziej defensywnym pomocnikiem, a Marcin Sierczyński operował bliżej lewej strony boiska, ale od jakiegoś czasu "Siara" jest nieco cofnięty, a najbliżej lewego skrzydła gra Tomasz Szatan.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 7 sekundach gry kończy się pierwsza połowa spotkania.
45+2' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Szatana za faul na Dawidzie Pałysie
45+2' Dawid Ryndak wypuścił Marcina Sierczyńskiego, a ten odgrywał piłkę z prawej strony pola karnego, niemal z końcowej linii na 16. metr. Zabrakło jednak zrozumienia, bo wszyscy jego koledzy byli w polu bramkowym.
45' doliczony czas Pierwsza połowa meczu zostaje przedłużona o 2 minuty.
45' Z rzutu wolnego strzelał Łukasz Matusiak i trafił w brzuch Artura Janusza. Kończy się tylko wrzutem z autu.
44' Fabian Pawela sfaulował Michała Cyganka i będzie rzut wolny dla Zagłębia z około 30 metrów.
43' Długa piłka od Wołodymyra Ostrouszki w kierunku Rafała Jankowski, ale szybszy w tej akcji był Bartosz Olejniczak
41' Po wrzucie z autu Filipe piłkę głową w polu karnym trącił Fabian Pawela. Można to zapisać w statystykach jako strzał niecelny.
39' zmiana Pierwsza zmiana w Czarnych - Dawid Pałys wchodzi na plac gry w miejsce Radosława Druciaka.
37' Nieporozumienie między Łukaszem Matusiakiem i Rafałem Jankowskim i dobrze zapowiadającą się akcję diabli wzięli.
34' Adrian Marek zszedł na ławkę rezerwowych wsparty na ramionach doktora Grzegorza Wiśnickiego i masażysty Grzegorza Buczka.
33' Rzut wolny dla Zagłębia, ale zabrakło zrozumienia i dośrodkowanie Michała Cyganka trafiło w próżnię.
32' zmiana Zmiana w Zagłębiu - za Adriana Marka na boisko wchodzi Sławomir Jarczyk.
32' Adrian Marek cały czas opatrywany poza boiskiem i nie wygląda na to, żeby powrócił do gry.
30' kontuzja Chwila przerwy w grze. Urazu nabawił się Adrian Marek i najprawdopodobniej konieczna będzie zmiana.
29' Akcja Czarnych lewą stroną. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę na 30. metr wybija głową, a nadbiegający Galdino z woleja strzela bardzo wysoko nad bramką.
28' Z rzutu wolnego strzelał Tomasz Szatan, ale piłka skończyłą swój lot gdzieś na 5. metrze, gdy trafiła w jednego z graczy Czarnych
28' Adam Kłak sfaulował Rafała Jankowskiego i będzie rzut wolny z około 28 metrów.
24' Po golu dla Zagłębia zorganizował się młyn i wreszcie jest doping.
22' Rafał Jankowski stanąłby sam na sam z bramkarzem Czarnych, gdyby nie interwencja Piotra Galusia, który wybił piłkę sprzed naszego najskuteczniejszego zawodnika.
21' Czarni już po wznowieniu gry zaatakowali. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłkę na róg wybija Adrian Marek.
20' gol - piłka nożna 1:0 GOOOL!!! Wydawało się, że piłka już jest stracona, ale Mateusz Sroka przy bocznej linii boiska ubiegł Filiie, wyłuskał piłkę i dośrodkował z prawej strony boiska, a Rafał Jankowski z kilku metrów głową wpakował piłkę do siatki!
17' Lewym skrzydłem przedarł się Filipe, zagra w stronę Benjamina Imeha, ale wszystko wyjaśnił Adrian Marek.
15' Rafał Jankowski ubiegł Bartosza Olejniczaka i znalazł się z piłką w polu karnym. Do strzału kąt był trochę za ostry. Podać nie było komu, więc "Jankes" postanowi poczekać, ale trochę się zakiwał i piłka wyleciała mu spod nóg poza końcową linię.
13' Łukasz Matusiak strzelił z rzutu wolnego prawą nogą po ziemi i nie trafił w światło bramki. Nie był to zbyt dobry strzał.
12' żóta kartka Bramkarz Czarnych Żagań aby powstrzymać Tomasza Szatana interweniowął ręką poza polem karnym i obejrzał za to żółtą kartkę. Dlaczego nie czerwoną?
10' Równolegle z meczem Zagłębia trwa w Rokitnie Szlacheckim spotkanie Korony z Zagłębiem 1906. Na razie jest 1:0 dla Zagłębia 1906.
8' Z rzutu rożnego dośrodkował Micha Cyganek. Akcję zamknął Marcin Sierczyński, który strzelił głową, a piłkę z linii bramkowej wybił Mariusz Szuszkiewicz.
7' Po wrzutce Dawida Ryndaka piłkę na kolejny rzut rożny wybijał jeden z obrońców Czarnych.
7' Po jednym rogu drugi róg, bo Wojciechowi Białkowi piłkę spod nóg wybił jeden z rywali.
6' Łukasz Matusiak przyłożył z około 30 metrów i Łukasz Przezdzięk po ładnej paradzie wybił piłkę na róg.
6' Dawid Ryndak zagrał z prawej strony boiska w pole karne w kierunku Rafała Jankowskiego, ale szybszy był Artur Janus
4' Pierwszy faul w meczu - Benjamin Imeh sfaulowal Marcina Sierczyńskiego. Piszemy o tym, żeby coś się działo w relacji, bo na boisku nie dzieje się nic.
1' gwizdek 16:59 Już gramy! Rozpoczęli goście!
0' 16:57 Oba zespoły już zostały wyprowadzone na murawę przez sędziowską trójkę ze Skierniewic. Sosnowiczanie zagrają dzisiaj w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i białych getrach. Czarni w białych koszulkach, czarnych spodenkach i czarnych getrach. Sędziowie mają zielone koszulki
0' 16:55 Nie będziemy pisali, że stadion wypełnił się do ostatniego miejsca, ani nawet nie napiszemy, że wypełnił się do przedostatniego. Pozostali tylko najwierniejsi i liczymy na to, że ci najwierniejsi obejrzą trzecie kolejne zwycięstwo Zagłębia na własnym stadionie.
0' 16:45 Trzy ostatnie mecze pomiędzy Zagłębiem a Czarnymi kończyły się remisami - jesienią 2011 w na Arenie Żagań było 1:1, wiosną 2011 na Ludowym 1:1, a jesienią 2010 na starym stadionie Czarnych bylo 2:2. Dzisiaj trzeba przerwać tę serię i zdobyć 3 punkty. Teraz już dla nas każdy mecz jest meczem o wszystko!
0' 16:35 Od kilku minut obie drużyny rozgrzewają się na murawie. W składzie Zagłębia jedna zmiana w porównaniu ze spotkaniem z Chojniczanką Chojnice. Z powodu kary za cztery żółte kartki w naszym zespole brakuje lidera i kapitana Marcina Lachowskiego. Do wyjściowej jedenastki wskoczył za to Tomasz Szatan, który tydzień temu rozpoczynał mecz na ławce rezerwowych.
0' 16:30 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 29. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Czarnymi Żagań.
Zdjęcia z meczu z Czarnymi (aktualizacja)Zdjęcia z meczu z Czarnymi (aktualizacja) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu 29. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Czarnymi Żagań. W dwóch galeriach znajduje się w sumie 75 fotografii.  » Czytaj więcej
ZSTV: Skrót meczu z CzarnymiZSTV: Skrót meczu z Czarnymi Prezentujemy skrót meczu 29. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Czarnymi Żagań, wygranego przez Zagłębie 3:0. » Czytaj więcej
Komentarze po meczu z CzarnymiKomentarze po meczu z Czarnymi Zachęcamy do lektury wypowiedzi pomeczowych strzelców bramek w dzisiejszym spotkaniu - Rafała Jankowskiego oraz Tomasza Szatana » Czytaj więcej
Wypowiedzi trenerów po meczu z CzarnymiWypowiedzi trenerów po meczu z Czarnymi Prezentujemy wypowiedzi trenerów Jerzego Wyrobka oraz Romualda Szukiełowicza po dzisiejszym wygranym przez Zagłębie meczu z Czarnymi Żagań. » Czytaj więcej
Zagłębie rozbiło Czarnych!Zagłębie rozbiło Czarnych! Zagłębie wygrało z Czarnymi Żagań 3:0 i zrobiło kolejny krok na drodze do utrzymania w II lidze. Dwa gole dla sosnowiczan strzelił Rafał Jankowski (20' i 60'). Jedno trafienie dołożył Tomasz Szatan (51'). » Czytaj więcej