(73' 13. Tomasz Szatan)

2. Łukasz Wawrzyniak
21. Artur Karpowicz

Trener: Jerzy Wyrobek
1:0 - Maciej Krakowiak 10' (s.) 1:1 - Krystian Pieczara 52' 2:1 - Marcin Lachowski 90+6'
19' Marcin Lachowski 27' Tomasz Lenart 30' Paweł Hajduczek 60' Aleksandar Atanacković 64' Paweł Posmyk 70' Paweł Wasikowski 84' Tomasz Lenart 84' Tomasz Lenart 88' Paweł Hajduczek 88' Paweł Hajduczek 89' Dawid Juchacz 90+3' Nikolaj Misiuk

Trener: Mirosław Hajdo
Sędziowie: Paweł Kukla - Grzegorz Przybylski, Jan Moskal (Kraków)
90.0000
90+7' gwizdek KONIEC!!!!!! WYGRALIŚMY!!!!!! UFFFFF!!!!!!! Po 51 minutach i 40 sekundach gry kończy się druga połowa meczu! Statystyki II połowy: strzały 9-3, strzały celne 3-3, rzuty rożne 3-2, faule 5-16, spalone 5-0.
90+6' gol - piłka nożna 2:1 GOOOOOOL!!!!!!! Nikolaj Misiuk zgrywa piłkę głową w pole karne, a Marcin Lachowski mimo opieki obrońcy rywali strzela w długi róg i trafia!!!!
90+5' Czy damy jeszcze radę coś skonstruować?
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla Nikolaja Misiuka za faul na Robercie Sierancie.
90+2' Chojniczanka chwilowo gra w ośmiu!
90+1' Od czerwonej kartki dla Tomasza Lenarta taktyka Chojniczanki jest prosta - grać na czas, kłaśc się na murawie i czekać na końcowy gwizdek.
90' doliczony czas Druga połowa potrwa jeszcze 5 minut.
89' żóta kartka Dawid Juchacz ukarany żóltą kartką za kopnięcie piłki po gwizdku.
88' druga żółta -czerwona Paweł Hajduczek ukarany za faul w środku boiska. To jego drugie upomnienie i też opuszcza boisko.
86' Po wrzucie z autu Mateusza Sroki Tomasz Szatan strzelał z 16 metrów lewą nogą z półobrotu. Piłka w rękach Macieja Krakowiaka.
85' Mateusz Gleń uciekł lewą stroną boiska, zagrał do Tomasza Szatana, który przedłużył podanie do Marcina Siercyńskiego, a "Siara" z 16 metrów strzelił nad poprzeczką.
85' Dośrodkowanie Tomasza Szatana z rzutu wolnego, ale Nikolaj Misiuk nie trafił w piłkę.
84' druga żółta -czerwona Tomasz Lenart ukarany żółtą kartką za faul na Mateuszu Sroce. To jego drugie upomnienie w tym meczu i goście będą kończyć spotkanie w osłabieniu.
82' Rzut wolny dla Zagłębia za faul na Nikolaju Misiuku. Piłkę z prawej strony boiska wrzucił Tomasz Szatan, a Adrian Marek tylko trącił futbolówkę, która wpadła w ręce Macieja Krakowiaka.
81' zmiana Trzecia zmiana w Chojniczance. Dawid Juchacz za Pawła Wasikowskiego.
79' Rzut rożny. Po dośrodkowaniu małe zamieszanie w polu karnym, aż w końcu akcję kończy niecelny strzał Marcina Lachowskiego.
79' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Nikolaj Misiuk za Dawida Ryndaka
79' Rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka Robert Sierant wybija piłkę na kolejny róg.
78' Paweł Posmyk rozpędził się prawą stroną boiska, wpadł w pole karne, ale jego podanie nie trafiło tam, gdzie trzeba. Do piłki doszedł dopiero Aleksandar Atanacković, ale po jego lekkim uderzeniu Marcin Suchański nie miał problemów
78' Łukasz Matusiak zagrał na lewą stronę boiska do Mateusza Glenia, ale ten przegrał rywalizację z Bartoszem Kaśnikowskim.
77' Dawid Ryndak zagrał do Marcina Lachowskiego, ale zdaniem sędziego liniowego "Lacha" pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki.
75' Wołodymyr Ostrouszko wykopał piłkę z własnej połowy. Paweł Hajduczek skiksował próbując kopnąć piłkę, dopadł do niej Tomasz Szatan, strzeli z 25 metrów, ale nad poprzeczką.
73' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Tomasz Szatan zmienia Rafała Jankowskiego.
71' Rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka Adrian Marek główkuje nad bramką.
70' żóta kartka Paweł Wasikowski ukarany żółtą kartką za faul na Mateuszu Sroce.
70' Karol Gregorek przy próbie strzału przewrotką sfaulował Adriana Marka.
69' Róg dla gości. Po wrzutce Tomasza Parzego piąstkuje Marcin Suchański
69' zmiana Druga zmiana w Chojniczance - Karol Gregorek za Kacpra Tatarę.
68' Mateusz Gleń gra po lewej stronie pomocy. Marcin Sierczyński przesunął się z lewego skrzydła na pozycję defensywnego pomcnika, a do przodu poszedł Marcin Lachowski.
67' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Mateusz Gleń wchodzi za Michała Cyganka.
64' żóta kartka Paweł Posmyk ukarany żółtą kartkę za krytykowanie decyzji sędziego.
62' Paweł Posmyk atakował prawą stroną boiska, ale nie dał rady przejść Wołodymyra Ostrouszki i wyjechał z futbolówką poza końcową linię boiska.
61' Rzut wolny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Marcina Lachowskiego głową nad bramką strzela Adrian Marek, ale nawet jakby trafił, to gol nie zostałby uznany, bo "Bolek" był na spalonym.
60' żóta kartka Żółta kartka dla Aleksandara Atanackovicia za faul na Rafale Jankowskim.
58' Obrona Chojniczanki zaczęła grać na tyle dobrze, że łapią naszych graczy na spalone. W ciągu kilku minut trzy ofsajdy w wykonaniu sosnowiczan.
56' Naprawdę, brak słów, aby skomentować to, co Zagłębie robi w meczu z Chojniczanką. Tyle zmarnowanych sytuacji, a gościom wyszła jedna akcja i już jest gol. Czy nasi zawodnicy się jeszcze zdołają ogarnąć i coś strzelić?
52' gol - piłka nożna 1:1 To jest kurwa skandal! Zagłębie mogło już prowadzić pięcioma bramkami, a straciło gola. Po dośrodkowaniu Pawła Posmyka z prawej strony boiska Krystian Pieczara strzelił z 7 metrów. Piłka odbiła się od nogi Marcina Suchańskiego, potem od poprzeczki i spadła już za linią bramkową. Pierwszy celny strzał gości dał im bramkę.
50' Marcin Sierczyński po akcji lewą stroną upadł w polu karnym, ale sędzia nie dostrzegł żadnego przewinienia i nakazał grać dalej.
49' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego sytuację w polu karnym wyjaśnia Adrian Marek.
48' Z lewej strony boiska dośrodkował Tomasz Lenart, a Marcin Suchański źle obliczył lot piłki, ale na szczęście udało mu się jeszcze musnąć futbolówkę palcami i skierować ją na róg.
47' Rafał Jankowski do Dawida Ryndaka, a ten z prawej strony pola karnego posłał piłkę nad poprzeczką.
46' Michał Cyganek uniknął pułapki ofsajdowej, biegł w stronę bramki Chojniczanki, był sam na sam z Maciejem Krakowiakiem i golkiper gości po raz trzeci w dzisiejszym meczu wyszedł z takiej sytuacji obronną nogą.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu.
46' zmiana Zmiana w Chojniczance - Robert Sierant wszedł za Marcina Trojanowskiego.
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 31 sekundach kończy się I połowa meczu. Prowadzimy 1:0 po trochę fuksiarskiej bramce, ale powinno być przynajmniej ze 3 gole więcej. Zagłębie zmarnowało trzy "setki", a do tego jeszcze była poprzeczka. Chojniczanka jest przeraźliwie słaba. Statystyki I połowy: strzały 10-0, strzały celne 6-0, rogi 2-3, faule 10-10, spalone 4-0, słupki i poprzeczki 2-0.
45' Rzut wolny dla gości. Miękka wrzutka Tomasza Parzego kończy swój lot na głowie Wołodymyra Ostrouszki.
44' Rzut wolny dla Zagłębia. Z lewej strony boiska wrzucał Marcin Lachowski, ale nikt nie doszedł do piłki w polu karnym.
43' Z rzutu rożnego wrzucał Tomasz Parzy. Piłka jeszcze raz wróciła do niego na skrzydło i po kolejnej wrzutce z ostrego kąta nieudanie strzelał Kacper Tatara.
42' Róg dla gości.
42' Dawid Ryndak podał w pole karne do Rafała Jankowskiego, a ten w stuprocentowej sytuacji posłał piłkę obok słupka!
40' Albo piłkarze postanowili czekać na przerwę, albo im się już nie chce grać.
37' Przez 3 ostatnie minuty nic nie pisaliśmy, bo piłkarze dali nam chwilę, aby nasze palce odpoczęły.
34' Michał Cyganek dośrodkował z okolic narożnika boiska prosto na głowę Rafała Jankowskiego, a ten posła piłkę obok bramki.
34' Tomasz Parzy przedarł się lewą stroną boiska, zagrał po ziemi i piłka wylądowała w rękach Marcina Suchańskiego.
33' Zagłębie ruszyło z kontrą, ale niestety Marcin Sierczyński był na minimalnym spalonym.
33' Rzut wolny dla Chojniczanki. Dośrodkował Tomasz Parzy, a Marcin Suchański wypiąstkował piłkę.
31' Marcin Lachowski podał w pole karne do Rafała Jankowskiego. Kolejna sytuacja sam na sam i ponownie Maciej Krakowiak broni nogami!
31' Rzut wolny dla Zagłębia z 18 metrów. Marcin Lachowski strzelił prawą nogą obok muru, ale nie sprawił tym uderzeniem kłopotów Maciejowi Krakowiakowi.
30' żóta kartka Żółta kartka dla Pawła Hajduczka za faul na Rafale Jankowskim.
29' Rafał Jankowski zagrał w pole karne do Michała Cyganka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Maciejem Krakowiakiem, ale golkpier Chojniczanki obronił strzał nogami.
28' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Wrzucał Michał Cyganek. Gracze Chojniczanki wybili poza pole karne, a Dawid Ryndak uderzył z pierwszej piłki z około 30 metrów i strzelił nad poprzeczką.
27' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Lenarta za faul na Rafale Jankowskim.
25' Przejęcie piłki przez Zagłębie. Rafał Jankowski zagrał na prawą stronę boiska do Dawida Ryndaka, który wbiegł w pole karne, ustawił sobie piłkę na lewej nodze i oddał celny strzał. Maciej Krakowiak pewnie zlapał futbolówkę.
24' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Piłkę kopnął Marcin Lachowski, ale nie było to dobre zagranie. Wybił ją z pola karnego Krystian Pieczara.
22' Tomasz Parzy dośrodkował z rogu. Piłka przeleciała przez pole karne i wyszła poza boisko.
22' A teraz drugi róg, bo po krótkim rozegraniu piłkę poza końcową linię wybił Marcin Sierczyński.
22' Marcin Trojanowski zablokowany przez Wołodymtra Ostrouszkę i mamy pierwszy róg dla gości
20' Aut dla Chojniczanki. Piłkę w pole karne wrzuca Paweł Posmyk i akcja kończy się wybiciem poza linię końcową przez któregoś z graczy gości. Zacznie Marcin Suchański.
19' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Lachowskiego za faul na Kacprze Tatarze. To oznacza, że "Lacha" nie zagra za tydzień z Czarnymi Żagań.
18' Marcin Trojanowski przerzucił piłkę z prawej strony boiska w pole karne. Paweł Wasikowski odegrał na 10. metr do Kacpra Tatary, który skiksował i akcję wyjaśnił Adrian Marek
16' Paweł Hajduczek podał piłkę prosto pod nogi Marcina Sierczyńskiego, "Siara" ruszył lewą stroną boiska, znalazł w polu karnym Łukasza Matusiaka, ale skończyło się bez strzału.
13' Maciej Krakowiak nigdy nie grał w Zagłębiu! Jest bramkarzem, a potrafił... strzelić dwa gole dla naszego zespołu! Pierwszy raz miał miejsce w marcu 201, gdy jako golkiper Polonii Nowy Tomyśl miał pecha i strzał Marcina Lachowskiego najpierw odbił się od poprzeczki, a potem od Krakowiaka i wpadł do siatki. Wtedy wygraliśmy 4:1.
11' Róg nic nie dał, ale jeszcze jest aut z lewej strony boiska. Piłkę wrzucił Wołodymyr Ostrouszko, a Marcin Sierczyński z 10 metrów trafił prosto w ręce bramkarza Chojniczanki.
11' Po akcji Marcina Lachowskiego lewą stroną boiska mamy drugi róg.
10' gol samobójczy 1:0 GOOOL dla Zagłębia!!!! Marcin Lachowski podał do Łukasza Matusiaka, a ten przymierzył z około 30 metrów. Piłka odbiła się od poprzeczki, potem od pleców interweniującego Macieja Krakowiaka i wpadła do siatki!
7' Rzut rożny dla Zagłębia. Dośrodkował Michał Cyganek. Piłka spadła pod nogi Wołodymyra Ostrouszki, ale przy próbie ponowienia akcji chojniccy obrońcy wyekspediowali futbolówkę poza pole karne.
7' Po rajdzie prawa stroną Mateusz Sroka zagrał w pole karne do Rafała Jankowskiego, ten wycofał na 16. metr do Michała Cyganka, który trafił w poprzeczkę!!
6' Paweł Wasikowski strzelił z rzutu wolnego. Jego płaskie uderzenie trafiło w mur, a próbujący dobijać z 20 metrów Marcin Trojanowski nie trafił w piłkę.
5' Adrian Marek sfaulował przed polem karnym Marcina Trojanowskiego i goście mają rzut wolny.
3' Na Ludowym na razie bez większych emocji, za to w miarę dobre wieści nadeszły z Wągrowca. Nasi rywale w walce o utrzymanie ulegli u siebie Jarocie Jarocin i jeśli wygramy z Chojniczanką to przeskoczymy Nielbę w tabeli.
1' gwizdek 16:57 Już gramy!
0' 16:55 Dopiero 16:55 a trójka sędziowska z Krakowa już wyprowadziła na boisko obie drużyny. Arbitrzy ubrani są dzisiaj w żółto-czarne stroje. Zagłębie zagra w czerwonych koszulkach i białych spodenkach oraz getrach, a goście w biało-zielonych koszulkach, zielonych spodenkach i zielonych getrach.
0' 16:50 Przypominamy, że w tej rundzie Zagłębie zdobywało punkty tylko i wyłącznie z zespołami z czołówki - remisy w Głogowie, Jaworznie i Bytowie oraz zwycięstwo nad Miedzią. Chojniczankę, mimo słabego startu w rundzie wiosennej także można zaliczyć do drużyn z czołowych miejsc w tabeli i nawet jeszcze mającą nadzieję na włączenie się do walki o awans.
0' 16:45 Na sektorze gości pojawili się fanatycy z Chojnic. Jest ich około dwudziestu, a do przejechania mieli 470 kilometrów. Ogólnie na trybunach raczej pustki. Frekwencja nie powala, niestety. Nawet wygrana z Miedzią Legnica nie wzbudziła w kibicach Zagłębia entuzjazmu i nie zdecydowali się oni spędzić sobotniego popołudnia na Ludowym.
0' 16:40 W składzie Chojniczanki jest dwóch byłych piłkarzy Zagłębia. Paweł Posmyk zagra od pierwszej minuty, a Sławomir Pach rozpocznie mecz na ławce rezerwowych. Pach w tej chwili korzysta z cienia rzucanego przez dach nad krytą trybuną i rozgrzewa się razem z resztą rezerwowych. Zauważyliśmy, że Sławek zmienił nieco image od czasów swoich występów w Sosnowcu. Na to jeden kolega powiedział "Jakbyś miał fejsbuka, to byś wiedział, że on przeszedł metamorfozę.
0' 16:35 Aż trzy zmiany w składzie Zagłębia w porównaniu do ostatniego meczu w Jarocinie. Na ławce usiedli Sławomir Jarczyk i Tomasz Szatan, a w meczowej osiemnastce nie ma Arkadiusza Mroza. Od pierwszej minuty zagrają natomiast Dawid Ryndak, Michał Cyganek i Mateusz Sroka, który opuścił spotkanie w Jarocinie z powodu czterech żółtych kartek.
0' 16:30 Witamy ze Stadionu Ludowego! W minionym tygodniu jeden poseł rzucił tonącą czerwoną tratwę i przeniósł się do bezideowej rządowej przybudówki. Chwilowo o tym panu zrobiło się głośno w mediach i złośliwi twierdzą, że po raz pierwszy Polska usłyszała o tym pośle i stał on się przynajmniej na kilka minut najbardziej znanym sosnowiczaninem, słynniejszym nawet niż rodzina "Kwaśniewskich bez K". My jesteśmi wierni i mimo, że sytuacja w tabeli jest zła, a nawet beznadziejna, nie zostawiamy naszego czerwono-zielono-białego Zagłębia dla żadnych Ruchów! Zapraszamy na relację z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Chojniczanką Chojnice!
Zdjęcia z meczu z ChojniczankąZdjęcia z meczu z Chojniczanką Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Chojniczanką Chojnice. W galerii znajduję się 54 fotografie. » Czytaj więcej
Film z meczu z ChojniczankąFilm z meczu z Chojniczanką Prezentujemy film z meczu Zagłębie Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice, wygranego przez Zagłębie 2:1. W materiale wideo wszystkie gole oraz najlepsze sytuacje bramkowe w tego meczu. » Czytaj więcej
Wypowiedzi zawodników po meczu z ChojniczankąWypowiedzi zawodników po meczu z Chojniczanką Zapraszamy do lektury wypowiedzi zawodników Zagłębia po meczu z Chojniczanką. O ocenę meczu poprosiliśmy Łukasza Matusiaka oraz Marcina Lachowskiego. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z ChojniczankąKonferencja prasowa po meczu z Chojniczanką Zapraszamy do lektury wypowiedzi trenerów Mirosława Hajdy oraz Jerzego Wyrobka, na konferencji prasowej po dzisiejszym zwycięskim meczu Zagłębia z Chojniczanką Chojnice. » Czytaj więcej
"Lacha" bohaterem nieskutecznego Zagłębia! Zagłębie Sosnowiec pokonało Chojniczankę 2:1. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w szóstej minucie doliczonego czasu Marcin Lachowski. Sosnowiczanie byli lepsi od rywali, ale skuteczność wołała o pomstę do nieba! » Czytaj więcej