90. Marek Igaz
33. Mariusz Masternak
35. Marcin Sobczak

Trener: Piotr Mandrysz
26' Mateusz Mączyński 29' Marcin Lachowski 75' Mateusz Kupczak 85' Artur Karpowicz 88' Łukasz Wawrzyniak 90+1' Damian Czupryna

Trener: Jerzy Wyrobek
Sędziowie: Piotr Gajewski - Wojciech Curyło, Sławomir Steczko (Kraków)
90.0000
90+3' gwizdek Po 48 minutach gry kończy się druga połowa meczu. Remisujemy w Jaworznie 0:0, ale czujemy się zniesmaczeni, bo sędzia nie uznał nam bramki, która wydawała się jak najbardziej prawidłowa. Statystyki II połowy: strzały 6-3, strzały celne 0-0, rzuty rożne 1-1, faule 8-7.
90+2' Zagłębie wywalczyło pierwszy rzut rożny. Artur Karpowicz dośrodkował trochę za mocno. Rafał Jankowski zdołał opanować piłkę, która trafiła na 20 metr do Adriana Marka. Ten strzeli z pierwszej piłki, ale za mocno i za wysoko.
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Damiana Czupryny za faul na Wołodymyrze Ostrouszce.
90' doliczony czas Druga połowa potrwa jeszcze 3 minuty
90' Adrian Marek wykopał piłkę sprzed pola karnego i niewiele brakowało, aby padła bramka. Piłka niesiona wiatrem po koźle wylądowała na górnej siatce.
89' Sędzia główny znowu pajacuje. Nie było faulu Adriana Marka, a sędzia gwiżdże
89' Kontra Zagłębia po źle rozegranym rzucie wolny, ale Tomasz Szatan nie opanował piłki.
89' Z rzutu wolnego piłkę wrzucał Krzysztof Bizacki, a głowa z pola karnego wybił ją Łukasz Matusiak.
88' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Wawrzyniaka za faul na Krystianie Odrobińskim.
87' Tomasz Balul strzelał z powietrza. Piłka trafiła w Wołodymyra Ostrouszkę i wyszła na róg.
85' żóta kartka Żółta kartka dla Artura Karpowicza za utrudnianie wybicia rzutu wolnego, ale dlaczego kartki nie dostał Krzysztof Bizacki, który odepchnął Karpowicza?
84' Mateusz Gleń podawał z lewej strony boiska do Tomasza Szatana, a piłkę przejął Mateusz Kupczak.
83' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu na Tomaszu Szatanie. Dośrodkował Artur Karpowicz, a Mateusz Struski wypiąstkował piłkę do przodu.
82' Po dośrodkowaniu Krystiana Odrobińskiego głową w długi róg strzela Marcin Folc, a na nasze szczęście piłka przechodzi obok bramki.
81' zmiana Ostatnia zmiana wśród gospodarzy - Mateusz Wawoczny za Mateusza Mączyńskiego.
79' Daniel Feruga mocno strzelił z narożnika pola karnego. Marcin Suchański wybił piłkę przed siebie, a z pola karnego daleko do przodu wykopał ją Adrian Marek.
79' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Bizackiego piłkę głową na aut wybił Adrian Marek.
78' Faul Artura Karpowicza na Mateuszu Mączyńskim i rzut wolny dla tyszan.
77' zmiana Trzecia zmiana w GKS-ie - za Remigiusza Malickiego na boisko wszedł bardzo dobrze znany w Sosnowcu Marcin Folc.
76' Kontra Zagłębia - Marcin Lachowski podał do Artura Karpowicza, ale jego dośrodkowanie pominiemy milczeniem.
75' żóta kartka Brutalne wejście wyprostowana nogą Mateusza Kupczaka w Wojciecha Białka i żółta kartka dla tyszanina.
73' Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Mateusz Gleń za Arkadiusza Mroza.
72' Oj, panie sędzio, chyba Pan teraz oszukał Zagłębie! Rzut wolny z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Łukasza Wawrzyniaka Mateusz Struski się gubi, piłka trafia do Wołodymyra Ostrouszki, który odgrywa głową do Wojciecha Białka, a ten pakuję piłkę głową z bliska do siatki. Sędzia dostrzegł jakiś faul, ale kto tam kogo miał sfaulować? Na pewno nie Białek. Bardzo kontrowersyjna decyzja.
70' GKS Tychy na chwilę zamknął Zagłębie pod polem karnym, ale Damian Czupryna sfaulował Adriana Marka i odzyskaliśmy piłkę.
69' Wołodymyr Ostrouszko za krótko wybija piłkę po dośrodkowaniu i spada ona pod nogi Krzysztofa Bizackiego, ale Ukrainiec za chwilę naprawia swój błąd.
67' Trochę się nam rozbujał Artur Karpowicz. Kolejna jego akcja prawą stroną w ostatnich minutach, ale niestety piłka przy próbie podania odbiła się od pleców Tomasza Balula.
66' Marcin Lachowski minął Tomasza Balula, dośrodkował z końcowej linii boiska i nie sprawił tym zagraniem większych kłopotów Mateuszowi Struskiemu.
65' Pierwszy strzał Zagłębia w meczu! Łukasz Matusiak kopnął piłkę z 30 metrów, ale było to bardzo złe zagranie. Futbolówka minęła bramkę o kilkanaście metrów.
64' Z rzutu wolnego dośrodkował Bartłomiej Babiarz, a piłkę z pola karnego wybił głową Łukasz Wawrzyniak.
63' zmiana Druga zmiana w GKS-ie - Daniel Feruga za Łukasza Małkowskiego.
63' Rzut wolny dla tyszan - po dośrodkowaniu Krzysztofa Bizackiego piłką ląduje w rękach Marcina Suchańskiego.
62' Bartłomiej Babiarz przymierzył zza pola karnego. Strzał był celny, ale w środek bramki i piłka pewnie złapana przez Marcina Suchańskiego.
61' Z lewej strony dośrodkował Krzysztof Bizacki. Piłkę wybił Wojciech Białek
60' Rzut wolny dla Zagłębia z 35 metrów po faulu Tomasza Balula na Rafale Jankowskim. Do piłki podszedł Tomasz Szatan i po jego uderzeniu futbolówka trafiła w stojącego w murze Remigiusza Malickiego.
58' Wprowadzony w przerwie Krzysztof Bizacki ożywił akcje gospodarzy. Teraz minął z wielką łatwością Wołodymyra Ostrouszkę, wbiegł z piłką w pole karne Zagłębia, ale trochę zabrakło mu boiska.
57' Krzysztof Bizacki dośrodkował z lewej strony boiska i piłkę z pola karnego wybil Adrian Marek
56' W miarę składna akcja Zagłębia zainicjowana przejęciem piłki przez Łukasz Matusiaka na połowie Zagłębia. Matusiak podał do Tomasza Szatana, który po chwili odegrał mu piłkę, a Matusiak zagrał długie podanie w kierunku Rafała Jankowskiego. "Jankes" przyjął piłkę w polu karnym, ale na plecach miał dwóch rywali i skończyło się wybiciem na aut.
52' Tomasz Szatan biegł z piłką przy nodze przez spory kawałek boiska, a gdy wbiegał w pole karne miał koło siebie trzech graczy GKS-u i nikogo, komu mógłby podać. W efekcie czego piłkę przejął Tomasz Balul.
49' Z prawej strony boiska dośrodkował Łukasz Małkowski. Do piłki na siódmy metr wyszedł Marcin Suchański, ale zamiast łapać, tylko wybił na skraj pola karnego. Tam był Bartłomiej Babiarz, który zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, ale skierował piłkę akurat prosto w znajdującego się poza polem bramkowym Suchańskiego. Dopisujemy drugi strzał celny w statystyce gospodarzy.
48' Bartłomiej Babiarz i Mateusz Mączyński zbyt łatwo przedarli się lewą stroną boiska. Przy próbie zagrania w pole karne przez Mączyńskiego piłkę wybił Wołodymyr Ostrouszko, a strzał Bartłomieja Babiarza z pierwszej piłki z około 20 metrów był bardzo zły.
47' Faul Remigiusza Malickiego na Łukaszu Wawrzyniaku. Obyło się jeszcze bez żółtej kartki.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Przed drugą połową zmiana w drużynie z Tychów - Krzysztof Bizacki wchodzi za Rafała Waksmundzkiego.
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 3 sekundach kończy się I połowa meczu. Wcale nie widać, że lider gra z ostatnią drużyną w tabeli - po obu stronach jest taka sama bieda z nędzą i żenadą. Może po przerwie będzie lepiej. Statystyki I połowy: strzały 5-0, strzały celne 1-0, faule 9-9, rzuty rożne 2-0. Zagłębie nie oddało ANI JEDNEGO strzału. GKS Tychy oddał sześć, ale jedyny celny był z kategorii strzałów celnych niegroźnych.
45' Sędzia się trochę gubi. Nie widział fauli na Tomaszu Szatanie i Arturze Karpowiczu, ale zauważył rzekomy faul Łukasza Matusiaka na Łukaszu Małkowskim
44' Marcin Lachowski dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a Krystian Odrobiński wybił ją głową z 16. metra
44' Sędzia główny nic nie doliczy do pierwszej połowy. Przynajmniej tak powiedział sędziemu technicznemu
43' Łukasz Małkowski minął Łukasza Wawrzyniaka, dośrodkował w pole karne, ale walkę w powietrzu z Rafałem Waskmundzkim wygrał Wołodymyr Ostrouszko
42' Rafał Jankowski wygrywa główkowy pojedynek z Łukaszem Kopczykiem i zgrywa piłkę w kierunku Artura Karpowicza, ale szybszy był Mateusz Struski
39' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska po faulu Krystiana Odrobińskiego na Arkadiuszu Mrozie. Dośrodkował Marcin Lachowski, jeden z zawodników gospodarzy podbił piłkę głową i ostatecznie złapał ją skaczący Mateusz Struski.
38' Rafał Jankowski przedarł się prawą stroną, zakręcił Tomaszem Balulem i zagrał na wolne pole na środku pola karnego. Problem tylko w tym, że Tomasz Szatan był za daleko z przodu, a Arkadiusz Mróz za daleko na lewo.
35' Z prawej strony boiska dośrodkował Bartłomiej Babiarz. Wydawało się, że nic z tego groźnego się nie urodzi, ale nasi defensorzy lekko przysnęli i stojący tyłem do bramki Remigiusz Malicki strzelił głową z około 5 metrów. Na szczęście za wysoko i piłka wylądowała na siatce.
34' Marcin Lachowski zagrał do Tomasza Szatana, który przedłużył podanie na lewą stronę do Arkadiusza Mroza. Mróz wbiegł w pole karne, potem zamiast zmierzać w kierunku bramki, zaczął biec wzdłuż linii pola karnego i gdy już zdecydował się na strzał, to miał przed sobą dwóch rywali i trafił w ich nogi.
32' Bartłomiej Babiarz podał do wbiegającego w pole karne Damiana Czupryny, ale ten nie potrafił dobrze rozegrać akcji i piłką wylądowała w rękach Marcina Suchańskiego.
32' Do strzału prawą nogą z 20 metrów składał się Bartłomiej Babiarz, ale w porę piłkę odebrał mu Łukasz Matusiak.
29' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Lachowskiego za faul na Mateuszu Mączyńskim.
29' Wołodymyr Ostrouszko po raz kolejny posłał piłkę z autu w pole karne tyszan i ponownie Rafał Jankowski przegrał pojedynek z Tomaszem Balulem.
27' Z rzutu wolnego z prawej strony boiska lewą nogą dośrodkował Łukasz Wawrzyniak, a walczący o piłkę w polu bramkowym Rafał Jankowski sfaulował Mateusza Struskiego
26' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Mączyńskiego za faul na Arturze Karpowiczu.
25' Remigiusz Malicki minął Łukasza Matusiaka i zdecydował się na strzał z 25 metrów. Płasko, lekko i niecelnie
24' Faul Wojciecha Białka na Remigiuszu Malickim i skończyło się pogadanką sędziego z naszym stoperem.
24' Z narożnika boiska piłkę dośrodkował Łukasz Małkowski, a w polu karnym dobrze interweniował Wołodymyr Ostrouszko.
23' Strzał Rafała Waksmundzkiego z 25 metrów zablokowany przez Wołodymyra Ostrouszkę i będzie drugi róg dla tyszan.
22' Szarżującego lewym skrzydłem Arkadiusza Mroza wślizgiem powstrzymał Bartłomiej Babiarz. Nasza ławka rezerwowych ma pretensje, że to był faul i sędzia techniczny Maciej Koster musiał się przespacerować jakieś 30 metrów, żeby zaprowadzić spokój.
21' Tym razem Rafał Jankowski zrewanżował się Łukaszowi Kopczykowi za faul, a decyzja sędziego nie spodobała się Jerzemu Wyrobkowi, który spytał "Co jest, panie sędzio?
20' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu Łukasza Kopczyka na Rafale Jankowskim, ale dośrodkowanie Marcina Lachowskiego pozostawiało bardzo wiele do życzenia.
18' Z prawej strony boiska dośrodkował Krystian Odrobiński. Piłka ponownie w rękach sosnowieckiego golkipera.
17' Z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Małkowski. Głową z około 15 metrów po koźle strzelił Tomasz Balul. Strzał był celny, ale lekki i bez problemów piłkę złapał Marcin Suchański.
17' Pierwszy rzut rożny w meczu po tym, jak Wojciech Białek powstrzymał w polu karnym Łukasza Małkowskiego
15' Łukasz Matusiak posłał piłkę z własnej połowy w kierunku Rafała Jankowskiego, ale szybszy był Mateusz Struski, który złapał piłkę na skraju pola karnego.
14' Strzału przewrotką z 18 metrów spróbował Damian Czupryna, ale bardziej niż strzał zrobiło się z tego dośrodkowanie, a piłkę ostatecznie złapał Marcin Suchański.
13' Tym razem wrzut w pole karne Zagłębia i Adrian Marek uprzedza Remigiusza Malickiego, wybijają piłkę na kolejny aut
12' Kolejny raz daleki wrzut z autu w wykonaniu Wołodymyra Ostrouszki. Piłkę próbował przyjąć kryty przez Tomasza Balula Rafał Jankowski, ale futbolówka mu odskoczyła.
10' Z autu piłkę wrzucił na pole karne Wołodymyr Ostrouszko. Najwyżej wyskoczył Adrian Marek, ale nie oddał strzału, tylko co najwyżej przedłużył podanie do Rafała Jankowskiego, ale "Jankes" do piłki nie doszedł, a raczej nie doskoczył.
10' Łukasz Wawrzyniak długim podaniem uruchomił Rafała Jankowskiego, ale szybszy był Mateusz Mączyński, który wybił piłkę na aut.
9' Atmosfera jak na jakimś sparingu. Na trybunach cicho jak makiem zasiał i słychać wszystko, co mówią do siebie zawodnicy i trenerzy.
8' Kolejny rajd Mateusz Mączyńskiego lewą stroną boiska i udana interwencja Artura Karpowicza.
7' Ostre wejście Łukasza Małkowskiego w nogi Arkadiusza Mroza. Sędzia zaprosił gracza Tychów do siebie i ostrzegł "Pierwszy i ostatni raz!"
5' Wołodymyr Ostrouszko najpierw był testowany na lewej obronie, później na środku defensywy i tam zagrał w dwóch ostatnich spotkaniach, a dzisiaj Ukrainiec gra po prawej stronie obrony.
3' Po akcji lewą stroną boiska w pole karne Zagłębia dośrodkował Mateusz Mączyński, a piłkę do spółki wybili Wojciech Białek i Marcin Lachowski.
1' Łukasz Małkowski strzelił prawą nogą z 25 metrów. Piłka przeszła 2-3 metry od bramki Marcina Suchańskiego.
1' gwizdek 15:00 Już gramy! Mecz rozpoczęło Zagłębie.
0' 14:59 Przed meczem minuta ciszy ku pamięci ofiar środowego wypadku w Przybędzy. Nie była to całkiem cicha minuta, bo było słychać rozmawiającego przez telefon prezesa sosnowieckiego podokręgu PZPN Józefa Grząbę.
0' 14:58 Sędzia Piotr Gajewski z Krakowa wyprowadził obie drużyny na boisko. Zagłębie gra dzisiaj w czerwonych koszulkach oraz białych spodenkach i getrach, natomiast gospodarze założyli zielone koszulki, czarne spodenki i czerwone getry.
0' 14:55 W składzie Zagłębia jest jeden były zawodnik GKS-u Tychy - bramkarz Marcin Suchański. Podobnie jest w wyjściowej jedenastce tyszan - jeden były Zagłębiak Tomasz Balul, a na ławce drugi, znacznie bardziej zasłużony dla naszego klubu Marcin Folc.
0' 14:50 Może będzie trochę więcej kibiców, bo właśnie pod stadion w eskorcie radiowozów podjechał jeden przegubowiec. Z dobrych informacji - pogoda się poprawiła, ale nie ma się za bardzo co z tego cieszyć, bo skoro teraz się poprawiła, to na pewno przed końcem meczu się pogorszy.
0' 14:45 Jeszcze kwadrans do rozpoczęcia meczu, na trybunach pustki. Oprócz przedstawicieli mediów i oficjeli jest może ze 20 osób. Dramat! Zagłębie grało gościnnie przez 6 meczów w Wodzisławiu Śląskim, a kibiców było przynajmniej z 1000. Z Tychów do Jaworzna jest bliżej, a nikomu nie chce się przyjechać? Rozumiemy, że mecz jest o fatalnej porze, ale przecież GKS jest liderem tabeli. Czy to nikogo nie interesuje?
0' 14:35 Jak już pewnie widzicie, znamy składy obu zespołów. W naszej drużynie dwie zmiany w porównaniu do przegranego spotkania z Rakowem Częstochowa. Obok zamiany kontuzjowanego Sławomira Jarczyka na Adriana Marka jest jeszcze druga roszada - Mateusz Sroka siadł na ławce, a do pierwszego składu wskoczył Artur Karpowicz. W meczowej osiemnastce nie ma także Nikolaja Misiuka, który będzie oglądał mecz z trybuny.
0' 14:25 Piłkarze obu zespołów wyszli już na rozgrzewkę. W pierwszym składzie Zagłębia nie ma Sławomira Jarczyka, jest za to Adrian Marek. Ciekawe, czy popularny "Bolek" wejdzie na prawą obronę, czy też ze środka obrony na prawą stronę defensywy przejdzie Wojciech Białek, który choćby w meczu w Głogowie pokazał, że ma ciąg na bramkę i po jego akcji padłą bramka dla sosnowiczan, do środka wskoczy Marek. Zobaczymy.
0' 14:20 Na razie piszemy takie pierdoły średnio związane z samym meczem, ale to głównie dlatego, że czekamy na kartkę ze składami. Na murawie pojawili się bramkarze obu drużyn i rozpoczęli rozgrzewkę, a ulewa, która kilka minut temu przeszła nad Jaworznem, już ustąpiła. Przy okazji musimy zauważyć jedną pozytywną rzecz - klub z Tychów zmienił firmę ochroniarską. Z poprzednią firmą musieliśmy się użerać na meczu w zeszłym roku. Paru przypakowanych chłoptasiów, którym wręczono plakietki ochroniarzy, zaczęło za bardzo kozaczyć i zrobiło się nerwowo. Zresztą nie tylko my, bo na wielu forach można poczytać, że tamta firma znana była z niekompetencji i chamstwa. Chwała działaczom z Tychów, że pogonili ich, gdzie pieprz rośnie.
0' 14:15 Pierwszy tegoroczny mecz Zagłębia na wyjeździe można było oglądać w koszulce z krótkim rękawem. Tak ciepło było w Głogowie, a dzisiaj wskazana jest ciepła kurtka i czapka, bo w Jaworznie jest zimno, wieje, a przed chwilą rozpętała się jakaś ulewa, pada deszcz ze śniegem, co zmartwiło naszego fotoreportera, który będzie musiał iść wkrótce "na łąkę".
0' 14:10 Dla wszystkich, którzy lubią mało interesujące ciekawostki, mamy ciekawostkę - po raz pierwszy od 2006 Zagłębie zagra mecz w mieście graniczącym z Sosnowcem. W 2005 i 2006 graliśmy tutaj ze Szczakowianką. Ponadto w miastach graniczących z Sosnowcem graliśmy jeszcze w sezonach 2002/2003 i 2003/2004 (po dwa razy w Katowicach - z Górnikiem MK i Rozwojem), 2001/2002 (ze Szczakowianką na stadionie w Szczakowej), a wcześniej w 1998/1999 i 1999/2000 z CKS-em Czeladź. Dalej już nam się nie chce sięgać pamięcią, ale na pewno w tej klasyfikacji nie ujmujemy meczów z GKS-em Katowice, bo ich stadion leży w granicach Chorzowa.
0' 14:05 Na razie w Jaworznie senna atmosfera. Piłkarze jeszcze są w szatni, a na murawie pojawili się tylko dwaj asystenci trenerów, którzy rozstawiają sprzęt do rozgrzewki. Część naszego serwisu udała się w poszukiwaniu kiełbasy, ale nie wiadomo, czy znajdą, bo ani nie widać, ani nie czuć żadnego dymu.
0' 14:00 Dzień Dobry! Witamy ze stadionu Victorii w Jaworznie i zapraszamy na relację na żywo z meczu 23. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy GKS-em Tychy a Zagłębiem Sosnowiec.
Film z JaworznaFilm z Jaworzna Prezentujemy skrót meczu 23. kolejki II ligi zachodniej GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec. W materiale wideo m.in. nieuznana przez sędziów bramka strzelona przez Wojciecha Białka. Sami oceńcie czy prawidłowo. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z GKS-em TychyZdjęcia z meczu z GKS-em Tychy Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rozegranego dzisiaj w Jaworznie meczu pomiędzy GKS-em Tychy a Zagłębiem Sosnowiec. W galerii znajdują się 34 fotografie. » Czytaj więcej
Piłkarze Zagłębia po meczu w JaworzniePiłkarze Zagłębia po meczu w Jaworznie Prezentujemy komentarze piłkarzy Zagłębia - Wojciecha Białka, Rafała Jankowskiego, Tomasza Szatana oraz jednego zawodnika zastrzegającego sobie anonimowość - po meczu w Jaworznie. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu GKS Tychy - ZagłębieKonferencja prasowa po meczu GKS Tychy - Zagłębie Zapraszamy do lektury zapisu konferencji prasowej po rozegranym w Jaworznie meczu 23. kolejki grupy zachodniej  II ligi pomiędzy GKS-em Tychy i Zagłębia Sosnowiec » Czytaj więcej
Zagłębie urwało punkt liderowi!Zagłębie urwało punkt liderowi! Zagłębie zremisowało w wyjazdowym meczu z GKS-em Tychy 0:0. Nasz zespół miał ogromne pretensje do sędziego, który nie uznał gola zdobytego przez Wojciecha Białka! » Czytaj więcej