10. Jan Janik
13. Bartosz Wójcik
2. Konrad Cieślak

Trener: Ryszard Wieczorek
0:1 - Patryk Stefański 7' 1:1 - Jarosław Wieczorek 15' 2:1 - Jarosław Wieczorek 28' (k.) 2:2 - Rafał Jankowski 60' 3:2 - Kamil Kostecki 90+3'
27' Patryk Stefański 52' Kamil Kostecki 54' Sławomir Jarczyk 54' Dawid Gajewski 59' Marek Krotofil

Trener: Jerzy Wyrobek
Sędziowie: Robert Hasselbusch - Jacek Lewandowski, Rafał Gardocki (Warszawa)
90.0000
90+5' Po 49 minutach i 30 sekundach gry sędzia kończy mecz. Niestety, przegrywamy po raz trzeci z rzędu.
90+3' gol - piłka nożna 3:2 Energetyk ROW Rybnik zamknął Zagłębie przed polem karnym. Z prawej strony piłkę zagrał Rafał Andraszak. Jarosław Wieczorek przedłużył podanie, a Kamil Kostecki z bliska wpakował piłkę do siatki. javascript:;Ołeksij Szlakotin był bez szans.
90+2' Gospodarze w natarciu.
90' doliczony czas Druga połowa została przedłużona o 4 minuty.
89' I znowu Szlakotin! Z rzutu wolnego piłkę w pole karne posłał Jarosław Wieczorek, a Ołeksij Szlakotin końcami palców wybił piłkę na rzut rożny.
87' Znowu Ołeksij Szlakotin nas uratował. Kontra gospodarzy. Jarosław Wieczorek rusza lewą stroną, uderza z linii pola karnego, a nasz bramkarz interweniuje na linii pola bramkowego.
85' Po podaniu od Michała Cyganka Konrad Koźmiński zdecydował się na strzał z około 30 metrów. Niepotrzebnie.
81' Dawid Ryndak z prawej strony pola karnego mierzył pod poprzeczkę, ale zabrakło kilkunastu centymetrów.
80' Z rzutu wolnego z lewej strony boiska dośrodkował Adam Mójta, a Konrad Koźmiński głową z 5 metrów strzelił obok bramki.
79' zmiana Dwie zmiany w Energetyku ROW-ie Rybnik. Grzegorz Dzięgielowski i Tomasz Kasprzak zmieniają Janusza Wrześniaka i Tomasza Gródka.
78' Po odegraniu Marka Gładkowskiego Kamil Kostecki z 20 metrów lewą nogą kropnął nad bramką.
77' zmiana Druga zmiana w naszej drużynie - Konrad Koźmiński za Mateusza Madeja.
77' Z rogu dośrodkował Adam Mójta, a Wojciech Białek głową po koźle strzelił tuz obok bramki.
75' zmiana Pierwsza zmiana wśród gospodarzy. Mateusz Szatkowski wchodzi za Dawida Gajewskiego.
74' Co za parada! Dawid Gajewski dośrodkował z lewej strony boiska na piąty metr. Głową strzelał Marek Gładkowski, a piłkę kapitalnie wypiąstkował Ołeksij Szlakotin
74' Prawą stroną ruszył Kamil Kostecki, ale nie dał rady przejść Sławomira Jarczyka.
73' Patryk Stefański zagrał do Adama Mójty, który z lewej strony boiska dośrodkował na pole bramkowe, gdzie Marek Krotofil uprzedził Rafała Jankowskiego.
70' Michał Cyganek odebrał piłkę Januszowi Wrześniakowi, ale obrońca gospodarzy zaraz naprawił swój błąd, choć nasi piłkarze dawali sędziemu do zrozumienia, że zrobił to z naruszeniem przepisów.
68' Michał Cyganek rozpędził się na lewym skrzydle, ale z tej akcji nie będzie nawet rzutu rożnego.
67' Kolejny czysty wślizg naszego gracza w polu karnym. Sławomir Jarczyk powstrzymał Marka Gładkowskiego.
66' Adam Mójta za mocno dośrodkował z rzutu rożnego i gospodarze wznowią grę z autu.
65' Dawid Ryndak szarpnął prawą stroną i wywalczył róg.
64' Marek Gładkowski zagrał w pole karne do Kamila Kosteckiego, który miał przed sobą Ołeksija Szlakotina, za sobą Mateusza Madeja, a pod nogami piłkę, którą posłał obok bramki.
63' Dawid Gajewski strzelił z 20 metrów. Piłka przeleciała obok słupka. Najpierw sędzia główny wskazał na róg, ale za chwilę, po konsultacji z asystentem zmienił decyzję i zarządził, że Zagłębie zacznie od autgu bramkowego.
61' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Michał Cyganek za Sebastiana Domańskiego.
60' gol - piłka nożna 2:2 Po strzale Rafała Jankowskiego z rzutu karnego piłkę przed siebie odbija Bartosz Gocyk, ale "Jankes" zdołał dobić swój własny niecelny strzał!
59' żóta kartka Marek Krotofil ukarany żółtą kartką za faul na Rafale Jankowskim. Będzie rzut karny dla nas!
57' Po błędzie Mateusza Madeja gospodarze ruszyli "czterech na jednego"! W polu karnym Zagłębia był tylko Adrian Marek, a po podaniu Dawida Gajewskiego Jarosław Wieczorek przestrzelił z 10 metrów. Przed nim była tylko bramka i Ołeksij Szlakotin. Ta akcja powinna znaleźć się w kolejnej edycji futbolowych jaj.
55' Dawid Gajewski zagrał w pole karne do Marka Gładkowskiego, który już składał się do strzału, ale został powstrzymany czystym wślizgiem przez Adriana Marka.
54' żóta kartka Sławomir Jarczyk obejrzał żółtą kartkę za dyskusję z sędzią.
54' żóta kartka Dawid Gajewski ukarany żółtą kartką za faul na Sławomirze Jarczyku.
52' żóta kartka Kamil Kostecki ukarany żółtą kartką za faul na Wojciechu Białku.
51' Patryk Stefański przejął piłkę po niedokładnym podaniu gospodarzy w środku boiska. Przytrzymał, pociągnął do przodu, podał do Marcina Sierczyńskiego, a ten z około 20 metrów uderzył niecelnie.
50' Po dośrodkowaniu Dawida Gajewskiego z rzutu rożnego piłkę wypiąstkował Ołeksij Szlakotin.
50' Adrian Marek powstrzymał wślizgiem szarżującego Dawida Gajewskiego i jest róg dla gospodarzy.
48' Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka piłka opuszcza końcową linię boiska i gospodarze zaczną z "piątki".
46' gwizdek 12:05 Rozpoczęła się druga połowa meczu. Miejscowi by powiedzieli, że "drugo halba".
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 17 sekundach gry kończy się I połowa meczu. Zaczęło się dobrze dla Zagłębia, ale potem już było gorzej. Statystyki I połowy: strzały 6-7, strzały celne 3-2, faule 5-6, rogi 3-3, słupki i poprzeczki 0-2.
45' doliczony czas Pierwsza połowa potrwa o minutę dłużej.
43' Dawid Gajewski przymierzył lewą nogą z około 30 metrów i było blisko słupka.
43' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu na Patryku Stefańskim, ale Adam Mójta trafia z około 25 metrów prosto w mur.
41' Po dośrodkowaniu Adama Mójty piłka wróciła jeszcze raz w okolice narożnika boiska. Mójta ponownie zagrał w pole bramkowe, ale ani Wojciech Białek, ani Rafał Jankowski nie sięgnęli piłki, a szkoda.
41' Patryk Stefański wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
39' Marcin Sierczyński zagrał na lewo do Patryka Stefańskiego, który przymierzył lewą nogą po ziemi w długi róg bramki gospodarzy i zabrakło naprawdę niewiele, aby futbolówka wpadła do bramki.
38' Z lewej strony boiska dośrodkował Adam Mójta. Niepewnie interweniował Bartosz Gocyk, który wypuścił piłkę z rąk, ale zdążył ją złapać przed nacierającym Rafałem Jankowskim.
34' Przez kilka minut nic nie pisaliśmy, ale nie dlatego, że nam palce zamarzły, albo że się obraziliśmy na naszych zawodników po stracie bramki. Po prostu nic się nie dzieje. Cisza, spokój, brak akcji.
28' gol - po karnym 2:1 Gospodarze wychodzą na prowadzenie po strzale Jarosława Wieczorka z rzutu karnego.
27' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Stefańskiego za faul na Tomaszu Gródku i rzut karny dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ołeksij Szlakotin wypiąstkował piłkę na skraj pola karnego, a próbującego dobijać Tomasza Gródka za koszulkę pociągnął Patryk Stefański i uniemożliwił mu oddanie strzału. Nasi gracze protestowali u sędziego, ale z perspektywy naszego stanowiska decyzja jak najbardziej słuszna, a zachowanie strzelca pierwszej bramki w dzisiejszym meczu trochę nieodpowiedzialne.
26' Rafał Andraszak tym razem przedarł się lewą stroną boiska i gospodarze mają róg, bo akcję powstrzymał Sławonie Jarczyk.
25' Rafał Andraszak dośrodkował po rajdzie prawą stroną boiska, a piłkę głową wyekspediował Adrian Marek.
24' Kamil Kostecki przymierzył z 25 metrów i trafił w nogi stojącego na linii pola karnego Adriana Marka.
23' Akcja Kamila Kosteckiego lewą stroną boiska. Gracz Energetyka ROW-u zbyt długo jednak zwlekał z rozegraniem piłki i gdy już podał do Jarosława Wieczorka, w polu karnym było zbyt wielu graczy Zagłębia.
21' Adam Mójta wrzucił piłkę z autu do Rafała Jankowskiego, który natychmiast odegrał do wbiegającego Patryka Stefańskiego, a ten z 8 metrów strzelił za wysoko.
20' Dawid Ryndak uderzył z 25 metrów, a Bartosz Gocyk sparował piłkę na rzut rożny.
17' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu, a może strzale, Adama Mójty piłka trafia w słupek.
15' gol - piłka nożna 1:1 Długo się nie nacieszyliśmy prowadzeniem. Rzut wolny dla gospodarzy tuż zza linii pola karnego. Kamil Kostecki trącił piłkę, Dawid Gajewski ją zatrzymał, a Jarosław Wieczorek uderzył. Chyba jeszcze po drodze futbolówka otarła się o kogoś w murze i wpadła do bramki.
14' Po podaniu Dawida Gajewskiego w polu karnym znalazł się Kamil Kostecki. Przed sobą miał tylko naszego bramkarza, ale trafił prosto w jego nogi.
13' Z lewej strony boiska dośrodkował Adam Mójta. Marek Krotofil wybił piłkę na 30. metr, a Patryk Stefański postanowił sobie huknąć z pierwszej piłki. Zdecydowanie za wysoko.
10' Rzut wolny dla Zagłębia. Dośrodkował Adam Mójta. Bartosz Gocyk odbił piłkę w bok, a Sławomira Jarczyka przy dobitce zablokował Kamil Kostecki i mamy róg.
7' gol - piłka nożna 0:1 GOOOOOOL!!! Z prawej strony boiska dośrodkował Dawid Ryndak. Piłka mu chyba trochę zeszła, bo nabrała dziwnej rotacji. Bramkarz gospodarzy chyba myślał, że futbolówka wyleci poza poprzeczkę, ale tuż przed bramką zaczęła opadać i zaskoczony tym Bartosz Gocyk zdążył tylko ją odbić na poprzeczkę, a za chwilę z metra futbolówkę do bramki dobił nieobstawiony Patryk Stefański.
7' Adam Mójta zablokował dośrodkowanie Dawida Gajewskiego i gospodarze mają róg.
6' Dawid Ryndak zagrał z prawej strony boiska na linię pola karnego, gdzie był Sebastian Domański, ale nasz młodzieżowiec upadł przy próbie przyjęcia piłki.
4' Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole bramkowe, a tam Rafał Andraszak sfaulował jednego z naszych zawodników i grę wznowił rzutem wolnym Ołeksij Szlakotin.
4' Tomasz Gródek wrzucił piłkę z prawej strony boiska, a Adrian Marek wybił ją na róg.
3' Rzut wolny dla Zagłębia po zagraniu ręką jednego z rybniczan. Po wrzutce Adama Mójty gospodarze wybijają piłkę do przodu.
2' Zagłębie w nieco innym ustawieniu niż się spodziewaliśmy. Wojciech Białek na prawej obronie, Dawid Ryndak na prawej pomocy, Sławomir Jarczyk defensywnego pomocnika, a Mateusz Madej na stoperze.
1' Na razie jest 1:1. W faulach.
1' gwizdek 11:03 Gramy!
0' 11:01 Trójka sędziowska z Warszawy wyprowadziła obie drużyny na murawę. Zagłębie dzisiaj zagra w czerwonych koszulkach i zielonych spodenkach oraz białych getrach. Gospodarze na zielono-czarno. Przed chwilą na głównej trybunie pojawił się były dyrektor sportowy Zagłębia Radosław Ogiela i Dariusz Kozielski, kiedyś współwłaściciel Zagłębia, a teraz to w zasadzie nie wiadomo.
0' 10:52 Już po rozgrzewce. Piłkarze zeszli do szatni. My tu dalej marzniemy, ale może zawodnicy obu drużyn stworzą dziś tak pasjonujące widowisko, że w ogóle nie będziemy odczuwali tej temperatury.
0' 10:45 Przy okazji naszej relacji pozdrawiamy Pana Jacka z Zagórza, który zawsze śledzi nasze relacje, a wczoraj powiedzieliśmy mu, że go pozdrowimy. Aby rozgrzać zmarznięte palce, napiszemy jeszcze, że podróż do Rybnika jest teraz bardzo miła i przyjemna. Dzięki odcinkowi autostrady A1 Sośnica-Bełk, w 40 minut da się dojechać z Sosnowca pod stadion Energetyka. W dawnych czasach, gdy jeździliśmy do Wodzisławia Śląskiego, bywało, że z Sosnowca do Rybnika trzeba było jechać ponad godzinę.
0' 10:40 Po wczorajszej niespodziewanej wygranej Nielby Wągrowiec w Toruniu, Zagłębie ponownie spadło na ostatnią pozycję w tabeli i jeśli podopieczni Jerzego Wyrobka dziś nie wygrają, to pozostaną na dnie tabeli. Za to wygrana sprawi, że sosnowiczanie wyprzedzą w tabeli Bałtyk Gdynia, Nielbę oraz swoich dzisiejszych rywali i awansują na 15. pozycję. Jest więc o co grać.
0' 10:35 Nasz serwis po raz pierwszy ma okazję gościć na stadionie w Rybniku (wcześniej z Rybnikiem mieliśmy do czynienia głównie jesienią 2007, gdyż przez to miasto wiodła droga do Wodzisławia Śląskiego, w którym pięciokrotnie występowaliśmy jako gospodarze meczów Ekstraklasy). Jak pewnie wielu z was wie, na obiekcie tym odbywają się nie tylko mecze piłki nożnej. Także, a może przede wszystkim, stadion w Rybniku znany jest z żużlowych spotkań RKM. Torowi żużlowemu już jednak trochę we znaki dała się niska temperatura.
0' 10:30 Hmm, na kartce ze składami napisano, że Zagłębie ma zagrać dzisiaj w niebieskich strojach, ale chyba to jest pomyłka, bo przecież Zagłębie grające na niebiesko to tak, jakby reprezentacja Polski grała na koszulkach bez orzełka, tylko z jakimś logo PZPN.
0' 10:25 Znamy już składy obu zespołów. Trzy zmiany w sosnowieckiej ekipie w porównaniu do spotkania z Elaną Toruń. Na bramkę powrócił Ołeksij Szlakotin, a w środku pola zagrają Marcin Sierczyński i Mateusz Madej, którzy zastąpili Michała Cyganka (dziś siedzi na ławce) oraz Piotra Zielińskiego (pauzuje za cztery żółte kartki).
0' 10:15 W ten słoneczny, a zarazem chłodny niedzielny poranek witamy Państwa ze stadionu w Rybniku i zapraszamy na relację z meczu 19. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Energetykiem ROW-em Rybnik a Zagłębiem Sosnowiec.
Film z meczu Energetyk ROW - ZagłębieFilm z meczu Energetyk ROW - Zagłębie Zapraszamy do obejrzenia skrótu filmowego z rozegranego dziś rano w Rybniku meczu II ligi zachodniej pomiędzy Energetykiem ROW-em a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w RybnikuZdjęcia z meczu w Rybniku Zapraszamy do oglądania galerii w której zamieściliśmy 27 zdjęć z dzisiejszego meczu Energetyk ROW Rybnik - Zagłębie. » Czytaj więcej
Trenerzy po meczu w RybnikuTrenerzy po meczu w Rybniku Zapraszamy do lektury wypowiedzi trenerów na konferencji prasowej po przegranym przez naszą drużynę 2:3 meczu z Energetykiem ROW-em Rybnik. » Czytaj więcej
Komentarze po meczu w RybnikuKomentarze po meczu w Rybniku Po meczu w Rybniku o komentarz poprosiliśmy strzelców obu bramek dla Zagłębia - Rafała Jankowskiego i Patryka Stefańskiego, który niewykluczone, że zagrał dziś po raz ostatni w naszym zespole. » Czytaj więcej
Zagłębie znów na dnieZagłębie znów na dnie Zagłębie przegrało w Rybniku z Energetykiem ROW-em 2:3 i ponownie spadło na ostatnią pozycję w tabeli. Decydującą o porażce bramkę nasz zespół stracił w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. » Czytaj więcej