13. Sylwester Tomasik

Trener: Andrzej Polak
Sędziowie: Zbigniew Dobrynin - Piotr Szubielski, Albert Różycki (Łódź)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 30 sekundach kończy się II połowa meczu. Niestety, przegrywamy 0:1 ze "Zdzichami"
90+3' zmiana Piotr Kurc zmienia Mateusza Bukowca.
90+1' Róg dla Zagłębia! W pole karne Ruchu pobiegł nawet nasz bramkarz. Wrzucił Adam Mójta. Lekkie zamieszanie. Potem wykop na uwolnienie i pojedynek biegowy między Dawidem Ryndakiem i Leszkiem Juszczakiem. "Denver" okazał się szybszy, przejął piłkę przed polem karnym i zapobiegł stracie bramki.
90' doliczony czas Druga połowa potrwa jeszcze 3 minuty.
90' Rafał Jankowski i Sebastian Polak zderzyli się na boisku, sędzia przerwał akcję, a na boisko wbiegły służby medyczne.
88' Teraz kapitalna szansa dla gości. Po podaniu Leszka Juszczaka z lewej strony pola karnego strzelał Tomasz Kasprzyk, piłka już minęła interweniującego Ołeksija Szlakotina i z linii bramkowej wybił ją głową Sławomir Jarczyk.
85' Piotr Bryk podał w pole karne w kierunku Rafała Jankowskiego, ale ten był dobrze blokowany przez Bartłomieja Rewuckiego.
84' zmiana Druga zmiana w Ruchu - Leszek Juszczak za Rolanda Buchałę.
80' Co za szansa! Z rzutu rożnego dośrodkował Adam Mójta. Głową z 5 metrów strzelał Piotr Zieliński. Piłkę w ogromnym zamieszaniu wybił z linii bramkowej któryś z graczy gości, trafiła ona pod nogi Rafała Jankowskiego, który przestrzelił z około 5 metrów!
80' Sławomir Jarczyk przymierzył z około 25 metrów i po odbiciu się od jednego z zawodników Ruchu mamy róg.
77' zmiana Dwie zmiany. Po jednej w obu ekipach. W Ruchu za Daniela Rychlewicza wchodzi Dawid Kiliński, a w Zagłębiu za Mateusza Srokę wchodzi Piotr Bryk.
75' Po rajdzie prawą stroną boiska dośrodkował Patryk Stefański. Marcin Feć tylko odbił piłkę przed siebie, a próbującego dobijać Rafała Jankowskiego uprzedził Sebastian Polak i wygarnął mu piłkę spod nóg.
72' Z 20 metrów technicznym strzałem prawą nogą popisał się Dawid Ryndak. Marcin Feć był czujny i przeniósł piłkę nad poprzeczką.
71' Z rzutu wolnego dośrodkował Adam Mójta, a Marcin Feć odważnie wyszedł do piłki i ją wypiąstkował.
70' żóta kartka Łukasz Damrat ukarany żółtą kartką za faul na Michale Cyganku.
69' Rzut wolny dla Ruchu. Na strzał z około 40 metrów zdecydował się Tomasz Kasprzyk, ale zbyt optymistycznie ocenił swoje możliwości.
68' zmiana Druga zmiana w naszym zespole - Piotr Zieliński za Wojciecha Białka.
67' Kontra Ruchu. Lewą stroną ruszył Tomasz Kasprzyk, ale tuż przed polem karnym dosyć łatwo stracił piłkę na rzecz Mateusza Sroki.javascript:;
63' W drugiej połowie Zagłębie wygląda, jakby kompletnie straciło pomysł na grę.
60' Z lewej strony boiska dośrodkował Tomasz Kasprzyk, a zamykającego akcję na prawej stronie i już składającego się do strzału Daniela Rychlewicza uprzedził Adam Mójta.
60' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Michał Cyganek za Marcina Sierczyńskiego.
59' Rafał Bobiński dośrodkował z rzutu wolnego i piłka nieoczekiwanie odbiła się od poprzeczki
58' Adrian Maek sfaulował Rolanda Buchałę niedaleko pola karnego Zagłębia i znowu będzie rzut wolny.
54' Kolejny róg dla Zagłębia. Dośrodkował Adam Mójta. Piłkę wybił głową z pola bramkowego Roland Buchała, ale futbolówka po chwili wróciła przed pole bramkowe, ruszył do niej Rafał Jankowski, nie było spalonego, ale szybszy okazał się Marcin Feć. Szkoda, bo była dobra szansa na wyrównanie.
53' Rafał Jankowski wywalczył rzut rożny. Z kornera dośrodkował Adam Mójta. Zbyt mocna grana piłka przeleciała poza pole karne. Tam dopadł do niej Marcin Sierczyński i ponownie dośrodkował, ale Marcin Feć nie miał kłopotów.
52' Adam Mójta dośrodkował z rzutu wolnego z ponad 30 metrów, jednak defensywa Ruchu była na miejscu.
50' Z dystansu kopał Dawid Ryndak. Po odbiciu się rykoszetem od jednego ze "Zdzichów" mamy rzut rożny.
49' Rzut wolny dla sosnowiczan. Lewą nogą dośrodkował Adam Mójta, a piłkę wypiąstkował Marcin Feć.
47' gol - piłka nożna 0:1 Mateusz Sroka sfaulował Mateusza Bukowca przed polem karnym. Z rzutu wolnego prawą nogą dośrodkował sam Bukowiec. Adrian Marek chciał wybić piłkę głową z pola bramkowego, ale nabił nadbiegającego Łukasza Damrata, od którego odbiła się piłka i kompletnie zaskoczyła Ołeksija Szlakotina.
46' gwizdek 16:06 Druga połowa się rozpoczęła.
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 13 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu. Po raz pierwszy od siedmiu meczów nasz zespół nie strzelił gola przed przerwą, ale ogólnie można stwierdzić, że nie jesteśmy gorsi od rywali, a może nawet lepsi. Zapraszamy na kwadrans przerwy, a potem przed nami II połowa spotkania.
45+2' Z rzutu wolnego dośrodkował Rafał Bobiński, a nabiegający na piłkę Mateusz Bukowiec strzelił bardzo niedobrze.
45+1' Faul Marcina Sierczyńskiego na Danielu Rychlewiczu i będzie rzut wolny dla "Zdzichów" z prawej strony boiska.
45' doliczony czas Pierwsza połowa meczu potrwa jeszcze minutę.
43' Chwila przerwy w grze. Na boisku leży Wojciech Białek i do niego biegnie doktor Grzegorz Wiśnicki oraz maser Grzegorz Buczek.
39' Miękka wrzutka Dawida Ryndaka z prawej strony boiska i strzał głową Wojciecha Białka. Niestety, nad bramką.
36' Z narożnika boiska ponownie dośrodkował Dawid Ryndak. Piłka ponownie wyleciała na drugą stronę pola karnego, tam dopadł do niej rozpędzony Adam Mójta, dobiegł w kierunku linii końcowej, płasko dośrodkował, a Adrian Marek z 6 metrów strzelił nogą tuż nad poprzeczką!
36' Akcja prawą stroną boiska. Dośrodkowanie Dawida Ryndaka zablokowane i jest rzut rożny.
34' Sebastian Domański podał do Adama Mójty, który dośrodkował z lewej strony boiska. Do strzału doszedł Rafał Jankowski, ale był dobrze pilnowany przez Rafała Bobińskiego i z tego uderzenia zbyt wiele nie wyszło.
32' Sebastian Domański z dużą elegancją i łatwością minął dwóch rywali na lewej stronie boiska, ale niestety trochę za mocno zagrał do Patryka Stefańskiego i piłka opuściła plac gry.
31' Z lewej strony boiska dośrodkował Adam Mójta, a Bartłomiej Rewucki wybił piłkę głową z pola karnego.
30' Mateusz Sroka uderzył z półwoleja z około 30 metrów i do swojej statystyki może dopisać kolejny celny strzał.javascript:;
27' Mocne uderzenie Mateusza Bukowca z około 30 metrów. Piłka nabrała po drodze nieprzyjemnej rotacji i Ołeksij Szlakotin miał z nią trochę kłopotów, ale ostatecznie sparował zmierzającą pod poprzeczkę piłkę.
24' Z narożnika boiska dośrodkował Dawid Ryndak. Piłka wyleciała z pola karnego na drugą stronę boiska. Tam był Adam Mójta. Wrzucił lewą nogą w pole karne, ale ponownie żadnemu z sosnowiczan nie udało się dojść do piłki.
23' Dawid Ryndak wypuścił Patryka Stefańskiego, który walczył o piłkę z Przemysławem Bellą i wywalczył rzut rożny.
21' Kolejny celny strzał Zagłębia. Po podaniu Sebastiana Domańskiego z 25 metrów uderzał Mateusz Sroka. Marcin Feć był na posterunku.
20' Marcin Sierczyński zagrał prostopadłą piłkę z własnej połowy w kierunku pola karnego. Doszedł do niej Dawid Ryndak, nie za bardzo miał jak strzelać, więc się zatrzymał, zrobił kółeczko, wyszukał Rafała Jankowskiego i chciał do niego podać, ale podanie zablokował Sebastian Polak. Nasi gracze starali się przekonać sędziego, że było to zagranie ręką, ale sędzia był innego zdania.
19' Wojciech Białek włączył się do akcji ofensywnej. Dogrywał piłkę z prawej strony boiska na środek pola karnego, ale zamiast trafić pod nogi Rafała Jankowskiego lub Patryka Stefańskiego, futbolówkę zatrzymał nogą jeden z graczy gości.
17' Zza pola karnego strzelał Rafał Jankowski, ale za lekko i Marcin Feć bez kłopotów złapał lecącą po ziemi piłkę.
16' Sebastian Domański poszedł na przebój, uciekł rywalom, wpadł z piłką w pole karne, ale chyba trochę za mocno wypuścił sobie futbolówkę i zamiast uderzyć precyzyjnie w długi róg, przymierzył w krótki, ale nie trafił w światło bramki. Jednak ogólnie akcja bardzo udana.
16' Z narożnika boiska dośrodkował Mateusz Bukowiec, ale posłał piłkę zbyt wysoko. Nikt nie sięgnął jej w polu karnym i dopiero przed boczną linią opanował futbolówkę Adam Mójta.
15' Jeszcze raz lewą stroną boiska przedarł się Tomasz Kasprzyk, zagrał piłkę po ziemi w pole karne i po interwencji Adriana Marka będzie rzut rożny.
14' Z lewej strony boiska dośrodkował Tomasz Kasprzyk, a piłkę z pola karnego Zagłębia wybił nogą Sebastian Domański.
12' Na trybunie krytej zaczął się doping i była także skromna oprawa w postaci konfetti.
12' Rafał Jankowski przedarł się środkiem boiska w pole karne. Zabrakło mu jednak zdecydowania. W chwili, gdy mógł strzelać lub podawać do Patryka Stefańskiego wdał się jeszcze w drybling, a że miał przeciwko sobie w pewnym momencie aż trzech rywali, to nie dał rady.
10' Rzut wolny dla Ruchu z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Mateusza Bukowca Sławomir Jarczyk najpierw wybija piłkę głową z pola bramkowego, a po chwili interweniuje nogą na 10. metrze i lekko kiksuje, bo kieruje piłkę w stronę własnej bramki, na szczęście Ołeksij Szlakotin był czujny i złapał futbolówkę.
6' Tym razem akcja lewą stroną. Po podaniu Sebastiana Domańskiego niecelnie z około 20 metrów uderzał Patryk Stefański.
6' Mateusz Sroka ruszył prawą stroną i z linii końcowej dośrodkował w pole karne, ale trochę za mocno i Patryk Stefański nie dał rady dojść do piłki. Mimo wszystko kibice zgromadzeni na Ludowym nagrodzili tę akcję brawami.
3' Dwójkowa akcja między Rafałem Jankowskim a Patrykiem Stefańskim. Jankowski był faulowany, sędzia zastosował przywilej korzyści, do piłki doszedł Stefański, odegrał do Jankowskiego, który jeszcze raz zagrał do Stefańskiego, a ten niezbyty czysto trafił w piłkę i z tym strzałem Marcin Feć nie miał żadnych problemów.
1' gwizdek 15:02 Zaczęło się! Rozpoczęli Patryk Stefański i Rafał Jankowski.
0' 15:00 Już minęła 15:00. Z głośników leci Horrorshow, a z tunelu wyszli ubrani na żółto-czarno sędziowie, którzy wyprowadzili piłkarzy obu zespołów. Ruch gra dzisiaj w granatowych strojach, a Zagłębie w tradycyjnych ostatnio czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach.
0' 14:55 Za chwilę gramy. Zawodnicy już zeszli do szatni po rozgrzewce i za moment powrócą na boisko. Przypomnijmy, że Zagłębie do tej pory grało z Ruchem dwukrotnie i oba mecze zakończyły się zwycięstwami 1:0. Jeśli dzisiejszy mecz zakończy się takim samym wynikiem, to chyba nikt na Ludowym nie będzie niezadowolony.
0' 14:45 W składzie naszego zespołu dwie zmiany w porównaniu z wygranym 3:0 meczem w Turku. Obie zmiany zostały wymuszone okolicznościami - za żółte kartki pauzuje Marcin Strojek. Na szczęście po przerwie za kartki wraca dziś do składu Marcin Sierczyński i to on zastąpił Strojka. Kontuzja wyeliminowała z gry Arkadiusza Mroza i jego miejsce po lewej stronie pomocy zajmie Sebastian Domański.
0' 14:35 Witamy ze Stadionu Ludowego! Niepokonane od pięciu spotkań Zagłębie walczy dzisiaj o kolejne punkty z Ruchem Zdzieszowice. Zapraszamy na naszą relację.
Skrót meczu: Zagłębie - Ruch ZdzieszowiceSkrót meczu: Zagłębie - Ruch Zdzieszowice Prezentujemy skrót meczu 17. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Ruchem Zdzieszowice. W materiale najciekawsze akcje meczu oraz bramka Łukasza Damrata z 47. minuty, dająca "Zdzichom" 3 punkty. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z RuchemZdjęcia z meczu z Ruchem Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Ruchem Zdzieszowice. W galerii znajduje się 27 fotografii. » Czytaj więcej
Wypowiedzi po meczu z RuchemWypowiedzi po meczu z Ruchem Zapraszamy do lektury komentarzy trenerów obu zespołów oraz graczy Zagłębia: Adriana Marka, Adama Mójty i Sebastiana Domańskiego po przegranym meczu z Ruchem Zdzieszowice. » Czytaj więcej
Porażka na koniec rundyPorażka na koniec rundy W ostatnim meczu pierwszej rundy rozgrywek Zagłębie uległo przed własną publicznością Ruchowi Zdzieszowice 0:1. Jedyną bramkę w nieco przypadkowych okolicznościach zdobył w 47. minucie Łukasz Damrat. » Czytaj więcej