89. Dawid Grittner
15. Dominik Piotrowski

Trener: Bogusław Baniak
1:0 - Piotr Madejski 26' 2:0 - Zbigniew Zakrzewski 89'
31' Ołeksij Szlakotin 44' Patryk Stefański 58' Marcin Nowacki 63' Mateusz Sroka 70' Andrzej Bledzewski 83' Rafał Jankowski 87' Kamil Zieliński

Trener: Piotr Stach
Sędziowie: Remigiusz Lewandowski - Szymon Smoczyk, Marek Czajkowski (Poznań)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 25 sekundach kończy się II połowa meczu. Przegrywamy w Legnicy 0:2, chociaż po przerwie zagraliśmy naprawdę dobrze i gdyby tylko Rafał Jankowski nie zmarnował rzutu karnego
90+2' zmiana Czwarta zmiana w Miedzi. Damian Paszliński zmienia Kamila Zielińskiego.
90' Druga połowa zostaje przedłużona o 3 minuty
89' gol - piłka nożna 2:0 Jakub Grzegorzewski przedarł się lewą stroną boiska. Zbiegł z piłką wzdłuż linii końcowej, zagrał na środek pola karnego do Zbigniewa Zakrzewskiego, a ten posłał piłkę do siatki obok bezradnego Ołeksija Szlakotina
87' żóta kartka Kamil Zieliński obejrzał żółtą kartkę za faul na Mateuszu Sroce.
86' zmiana Trzecia zmiana w Miedzi. Za Piotra Madejskiego do gry wchodzi Marcin Kajca.
84' Miedź ponownie w opałach. Po rajdzie Mateusza Sroki i dośrodkowaniu strzelał Rafał Jankowski. Piłkę odbił albo Andrzej Bledzewski albo Mateusz Mowlik. Obaj byli tuż przed linią bramkową. Miedź jest w tej chwili ostro ciśnięta przez naszych
83' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Jankowskiego za próbę wymuszenia rzutu karnego.
81' Piękna wymiana piłek między Rafałem Jankowskim i Michałem Cygankiem, który wypuszcza prawym skrzydłem Patryka Stefańskiego, ten mija Mateusza Gawlika, wbiega w pole karne, ale strzela nad bramką. W drugiej połowie Zagłębie jest lepsze od gospodarzy i jeśli przegra ten mecz, to będzie to niezasłużony wynik.
79' Marcin Strojek wrzucił piłkę z autu w pole karne, a Andrzeja Bledzewskiego wyręczył jeden z obrońców.
78' Prawą nogą zawinął Mateusz Sroka, ale piłka poleciała nad poprzeczką.
77' Rzut wolny dla Zagłębia sprzed pola karnego Miedzi.
76' zmiana Ostatnia zmiana w naszym zespole. Sebastian Domański wchodzi za Marcina Sierczyńskiego.
75' zmiana Druga zmiana w Miedzi. Zbigniew Zakrzewski za Marcina Orłowskiego.
70' Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł sam poszkodowany. Andrzej Bledzewski rzucił się w swoja prawą stronę, Rafał Jankowski uderzył w przeciwnym kierunku, ale za wysoko. Piłka trafiła w poprzeczkę. Cóż za zmarnowana szansa!
70' żóta kartka Andrzej Bledzewski sfaulował w polu karnym szykującego się do strzału Rafała Jankowskiego! Żółta kartka dla bramkarza Miedzi i rzut karny!
69' Po dośrodkowaniu Mateusza Sroki źle głową zagrywa Sławomir Jarczyk.
68' Mariusz Zasada zagrał ręką tuż obok własnego pola karnego i będzie rzut wolny dla Zagłębia.
64' Rzut wolny dla Miedzi. Po dośrodkowaniu Mariusza Zasady piłkę głową z naszego pola karnego wybija Adrian Marek.
63' żóta kartka Mateusz Sroka ujrzał żółtą kartkę za zagranie ręką.
60' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Dawid Ryndak za Arkadiusza Mroza.
58' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Nowackiego
58' zmiana Pierwsza zmiana w Miedzi - Jakub Grzegorzewski za Marcina Garucha
52' Michał Cyganek zagrał na prawą stronę boiska do Patryka Stefańskiego, który wrzucił piłkę w pole karne. Po drodze futbolówka odbiła się od Mateusza Gawlika i trafiła pod nogi nadbiegającego Marcina Sierczyńskiego. "Siara" uderzył z pierwszej piłki, ale trafił w plecy blokującego obrońcy Miedzi. Doszedł do piłki jeszcze raz, ale tym razem już górą był Andrzej Bledzewski.
48' Z rzutu wolnego mocno strzelił Adrian Marek i po jego uderzeniu padł jak zabity jeden z graczy stojących w murze.
47' Z drugiej strony boiska dośrodkował Arkadiusz Mróz, wybita z pola karnego piłka trafiła na 30. metr do Patryka Stefańskiego, który został sfaulowany i będzie rzut wolny dla Zagłębia
47' Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Michała Cyganka jeden z graczy Miedzi wybija piłkę na róg po drugiej stronie boiska.
46' Michał Cyganek podał do Rafała Jankowskiego, który szykował się do strzału, ale został zablokowany i mamy rzut rożny.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania
46' zmiana Dwie zmiany w przerwie w Zagłębiu - Mateusz Madej i Tomasz Szatan zostali w szatni, a na boisko weszli Wojciech Białek i Michał Cyganek.
45+3' gwizdek Po 46 minutach i 3 sekundach gry sędzia kończy pierwszą część meczu. Miedź zasłużenie prowadzi, ale naprawdę niewiele brakowało, aby sosnowiczanie w ostatniej akcji pierwszej części gry doprowadzili do wyrównania.
45+2' Ależ to była szansa na wyrównanie! Piłkę z autu w pole karne wrzucił Marcin Strojek. Rafał Jankowski przegrał walkę o piłkę z roślejszymi graczami Miedzi, ale futbolówka spadła prosto pod nogi stojącego na 15. metrze Adriana Marka, którzy uderzył bez zastanowienia prawą nogą. Kapitalnie interweniował Andrzej Bledzewski, który rzucił się w kierunku zmierzającej przy słupku piłki i wybił ją w bok.
45+1' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu na Marcinie Sierczyńskim, ale Tomasz Szatan trafia tylko w głowę Marcina Nowackiego.
45+1' Zagłębie próbowało zawiązać kontrę, ale podanie Rafała Jankowskiego do Arkadiusza Mroza było za mocne
45' doliczony czas Pierwsza połowa potrwa 2 minuty dłużej.
44' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Stefańskiego, ale nie wiemy, czy to było za faul, czy za odrzucenie piłki już po gwizdku sędziego.
43' Mateusz Sroka próbował dośrodkować z lewej strony boiska, ale skończyło się tylko na trafieniu w plecy Kamila Zielińskiego.
42' Do ofensywnej akcji włączył się prawy obrońca Miedzi Marcin Zasada. Wymienił podania z Marcinem Orłowskim i zdecydował się na płaski strzał z około 25 metrów, ale lekko i daleko od bramki.
41' Z rzutu rożnego dośrodkował Marcin Garuch, a stojący przy bliższym słupku Mateusz Sroka wyekspediował piłkę głową poza pole karne.
40' Po rajdzie Marcina Orłowskiego Miedź wywalczyła kolejny rzut rożny
39' Z prawej strony boiska dośrodkował Mariusz Zasada, a Marcin Orłowski strzelił głową obok bramki.
39' Rzut wolny dla Miedzi. Po dośrodkowaniu Mariusza Zasady kiksuje Mateusz Madej, ale od razu jego błąd naprawia Marcin Strojek.
38' Patryk Stefański przy próbie minięcia Mariusza Mowlika upadł na murawę, ale arbiter uznał, że nie ma nowy o faulu.
36' Trochę nietypowa sytuacja. Na boisku leżał Marcin Sierczyński. Gracze Miedzi chyba chcieli wybić piłkę na aut, ale przed boczną linią futbolówkę przejął Arkadiusz Mróz. Ruszył z akcją, ale za chwilę nasi gracze się ogarnęli i sami wybili piłkę aut.
34' Z rogu boiska piłkę w pole karne posłał Marcin Nowacki, ale zagranie to było kompletnie nieudane. Nikomu w polu karnym nie udało się dojść do zbyt wysoko zagranej futbolówki
34' Z lewej strony pola karnego uderzał Kamil Zieliński. Piłka odbiła się od pleców Adriana Marka i wyszła na rzut rożny
33' Rzut wolny dla Zagłębia. Mateusz Sroka posłał piłkę w pole karne, ale znowy górą był Andrzej Bledzewski
32' Z rzutu wolnego dośrodkował Marcin Garuch. Jeden z zawodników Miedzi, chyba był to stoper Mateusz Gawlik uderzył głową po koźle i piłka minęła słupek naszej bramki w bardzo bliskiej odległości
31' żóta kartka Żółta kartka dla Ołeksija Szlakotina za faul na Marcinie Orłowskim. Gracz Miedzi po błędzie naszej obrony był z piłką z boku boiska, poza polem karnym, za pierwszym wślizgiem wygarnął mu piłkę, ale ta trafiła ponownie pod nogi napastnika Miedzi i nasz bramkarz kolejny raz zagrał wślizgiem, ale tym razem nieczysto
31' Krystian Feciuch sfaulował na naszej połowie Marcina Sierczyńskiego
30' Arkadiusz Mróz dośrodkował piłkę lewą nogą w pole karne, ale tam górą był golkiper Miedzi Andrzej Bledzewski
29' Patryk Stefański faulowany z lewej strony boiska i będzie rzut wolny dla sosnowiczan
26' gol - piłka nożna 1:0 Kamil Zieliński zagrał z lewej strony boiska do Piotra Madejskiego, który zszedł z prawego skrzydła w stronę środka boiska, uderzył lewą nogą z około 20 metrów i wpakował piłkę pod poprzeczkę bramki Ołeksija Szlakotina
25' Zza pola karnego uderzał Marcin Garuch. Piłka poszybowała nad sosnowiecką bramką
24' Prawą stroną boiska przedarł się Piotr Madejski. Dośrodkował w pole karne i sosnowiczanie na raty wybili piłkę - najpierw Adrian Marek, a po chwili Mateusz Sroka
22' Tym razem ofensywny faul Miedzi. Marcin Orłowski sfaulował na naszej połowie Sławomira Jarczyka
21' Rzut rożny dla Miedzi. Po dośrodkowaniu Marcina Garucha piłkę piąstkuje Ołeksij Szlakotin. Z około 16 metrów po ziemi dobijał Mateusz Gawlik i ponownie nasz bramkarz był górą, tym razem już pewnie złapał piłkę.
21' Marcin Strojek wrzucił piłkę z autu w kierunku Rafała Jankowskiego, który uciekł Mariuszowi Zasadzie, ale przed polem karnym piłkę odebrał mu Mateusz Gawlik
20' Walczący o piłkę przed polem karnym Miedzi Rafał Jankowski sfaulował Mariusza Mowlika
18' Piłkę w pole karne Miedzi posłał Tomasz Szatan, ale trafił w stojących na polu karnym zawodników gospodarzy
18' Marcin Nowacki sfaulował Rafała Jankowskiego na połowie Miedzi. Będzie szansa na strzał lub dośrodkowanie
17' Kamil Hempel dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Zagłębia, tam jako ostatni piłkę głową dotknął któryś z graczy gospodarzy i wyszła ona poza końcową linię boiska. Zacznie Ołeksij Szlakotin
16' Patryk Stefański sfaulowal Kamila Hempla przy bocznej linii boiska i Miedź będzie miała rzut wolny
15' Marcin Sierczyński sfaulował na środku boiska Marcina Garucha. Sędzia upomniał naszego zawodnika ustnie.
14' Z lewej strony boiska lewą nogą uderzał Kamil Zieliński. Piłka poszybowała nad bramką Ołeksija Szlakotina
13' Rzut rożny dla Miedzi. Po dośrodkowaniu Marcina Garucha piłkę wybija Marcin Strojek
9' Aut dla Miedzi na wysokości pola karne. Piłkę wrzucił Kamil Hempel, ale Marcin Orłowski przy próbie minięcia naszego gracza wyjechał z piłką poza boisko.
7' Z narożnika boiska dośrodkował Marcin Nowacki, głową próbował uderzać Mariusz Mowlik, ale to zagranie mu zdecydowanie nie wyszło i Zagłębie wznowi grę z autu.
6' Po akcji Kamila Zielińskiego Miedź wywalczyła pierwszy rzut rożny.
5' Sławomir Jarczyk jednak nie wrócił na środek obrony, tylko gra na pozycji defensywnego pomocnika.
4' Na szczęście Tomaszowi Szatanowi nie stało się nic poważnego. Wstał i już gramy dalej.
3' Tomasz Szatan przy próbie dryblingu nabawił się jakiegoś urazu i leży na środku boiska.
1' Aut dla Zagłębia. Piłkę w pole karne wrzucił Mateusz Sroka, ale Rafał Jankowski nie zdołał jej opanować.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli gospodarze.
0' 16:59 Właśnie wyszli z tunelu! Sędziowie z Poznania ubrani są dzisiaj w żółto-czarne stroje. Miedź cała na niebiesko, a Zagłębie na czerwono-zielono-biało. Razem z piłkarzami na murawę wyszło 22 młodych zawodników Miedzi, również ubranych w niebieskie kostiumy.
0' 16:55 Przypomnę, że stadion w Legnicy jest najczęściej odwiedzanym przez Zagłębie obiektem w XXI wieku. Sosnowiczanie zagrają tu już po raz ósmy w bieżącym stuleciu. Na razie bilans jest korzystny - 3 wygrane, 3 remisy i 1 porażka. Oby dzisiaj to się nie pogorszyło. Z taką nadzieją zapraszamy do śledzenia naszej jedynej w swoim rodzaju i najlepszej relacji.
0' 16:50 Rozgrzewka już się powoli kończy. Piłkarze zeszli do szatni, nasz niezawodny reporter zszedł już na murawę i szykuje się, żeby zrobić jakieś dobre fotki. Z tego, co widzę, to na razie szuka "perełek" na trybunach. On chyba jako jedyny cieszył się, że słońce świeci prosto na główną trybunę, bo dzięki temu będzie miał dobre foty.
0' 16:45 Na loży stadionu w Legnicy właśnie zasiadł Leszek Baczyński, który jest w towarzystwie Ryszarda Czerwca. Nasz były piłkarz, a potem m.in. reprezentant Widzewa Łódź i Wisły Kraków gościł już na meczu Zagłębia z Bytovią. Hmm, czyżby kogoś obserwował jako skaut? A może tylko przyjechał dla własnej przyjemności.
0' 16:40 Nasz dowcipny redaktor z Wydział Analiz Przeciwników porównał w swojej analizie Miedź Legnica do Manchesteru City - bogatego sponsora do szejków z Emiratów, a Bogusława Baniaka do Roberto Manciniego. Pójdziemy dalej i porównamy Marcina Garucha do Carlosa Teveza, a co? Nikogo za to, bie będziemy porównywali do Mario Balotellego, bo widzimy, że na rozgrzewce żaden z piłkarzy gospodarzy nie miał problemów z założeniem znaczników.
0' 16:30 Jeśli ktoś uważnie śledzi nasze słabe relacje z meczów na wyjazdach, to może sobie przypomina, że w przypadku meczów w Legnicy narzekaliśmy na jedno - na świecące prosto w oczy słońce. Tak też jest i dzisiaj. Niestety, minusem całkiem ładnego stadionu Miedzi jest to, że architekt okazał się brakiem wyobraźni. Stadiony, w większości projektowane są tak, aby główna trybuna, czyli ta na której zwykle są miejsca dla VIPów, prasy, a także stanowiska dla kamer, znajdowała się po stronie zachodniej. W Legnicy zbudowano ją natomiast od wschodu i podczas spotkań rozgrywanych popołudniową porą słońce świeci prosto w oczy wszystkim zasiadającym na tej trybunie, jak również trenerom siedzącym na ławkach.
0' 16:25 W porównaniu do meczu z Bytovią Bytów jedna zmiana w składzie Zagłębia. Na ławkę powędrował Wojciech Białek, a do wyjściowej jedenastki powrócił Sławomir Jarczyk. Białek ostatnio grał na pozycji defensywnego pomocnika, ale nie wiadomo, czy Jarczyk zastąpi go właśnie w tym miejscu na boisku, bo zwykle grywał na środku obrony. Niewykluczone, że na defensywnym pomocniku zagra dzisiaj Adrian Marek lub Mateusz Madej.
0' 16:15 Dzień Dobry! W to słoneczne wrześniowe popołudnie witamy ze stadionu w Legnicy i zapraszamy na relację na żywo z meczu pomiędzy Miedzią Legnica a Zagłębiem Sosnowiec.
Skrót meczu: Miedź - ZagłębieSkrót meczu: Miedź - Zagłębie Prezentujemy skrót meczu pomiędzy Miedzią Legnica a Zagłębiem, wygranego przez legniczan 2:0. W filmie są obie bramki oraz rzut karny niewykorzystany przez Rafała Jankowskiego. Zapraszamy do oglądania. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu w LegnicyKonferencja po meczu w Legnicy Trenerzy obu drużyn mieli podobne opinie po dzisiejszym meczu, w którym Miedź miała dużo szczęścia. Zapraszamy do lektury wypowiedzi trenerów podczas pomeczowej konferencji prasowej. » Czytaj więcej
Zdjęcia z LegnicyZdjęcia z Legnicy Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Miedzią Legnica a Zagłębiem Sosnowiec. W galerii znajduje się 39 fotografii z boiska oraz ciekawe widoki z trybun. » Czytaj więcej