(66' 7. Konrad Koźmiński)

2. Marcin Strojek
3. Marcin Grunt

Trener: Piotr Stach
1:0 - Tomasz Szatan 26' 1:1 - Krzysztof Gościniak 33' 1:2 - Ciesielski Błażej 60'
49' Marcel Kotwica 67' Wojciech Bzdęga 72' Piotr Zieliński 90+1' Michał Cyganek 90+3' Mateusz Sroka

Trener: Grzegorz Dziubek
Sędziowie: Piotr Gajewski - Wojciech Curyło, Grzegorz Hamowski (Kraków)

Po efektownym zwycięstwie nad Energetykiem ROW-em Rybnik w zeszłym tygodniu, apetyty kibiców urosły i liczyli oni zapewne na powtórzenie wyniku z poprzedniej soboty. Niestety, na rozpalone głowy spadł dzisiaj zimny prysznic, nie tylko w postaci deszczu, który podczas meczu lał nad Ludowym, ale przede wszystkim w postaci niespodziewanej porażki.

Drużyna z Kalisza w dwóch pierwszych kolejkach nie zdobyła nawet punktu i na pewno nie przyjeżdżała do Sosnowca w roli faworyta. Zagłębie rozpoczęło mecz z Calisią w identycznym ustawieniu, jak potyczkę z Energetykiem ROW-em, jednak wielu zawodników zagrało dzisiaj zdecydowanie słabiej niż przed tygodniem.

W początkowych fragmentach spotkania ponownie aktywna była prawa formacja Zagłębia. Akcje Mateusza Sroki i Sebastiana Domańskiego mogły się podobać, Trzykrotnie po tych akcjach piłka trafiała do Rafała Jankowskiego, jednak z żadnego z tych zagrań nie było pożytku w postaci bramki. Za pierwszym razem Jankowski nie potrafił dobrze opanować piłki, przy drugiej próbie strzelił nogą nad poprzeczką, aż wreszcze najbliżej był strzelenia gola za trzecim razem, gdy strzelił z około 8 metrów obok słupka.

Bramka dla sosnowiczan padła w 26. minucie, gdy po solowej akcji na uderzenie z dystansu zdecydował się Tomasz Szatan. Marcin Ludwikowski nie dał rady wybronić tego precyzyjnego strzału.

Kopnięta prawą nogą piłka wpadła do bramki i dała Zagłębiu długo oczekiwane prowadzenie. W ciągu czterech kolejnych minut były dwie dobre sytuacje do podwyższenia wyniku. Najpierw po rajdzie Patryka Stefańskiego lewą stroną boiska piłka odbiła się rykoszetem od Tarasa Maksymowa, zmierzała pod poprzeczkę, ale została wybita na róg przez Marcina Ludwikowskiego. Do ustawionej w narożniku boiska piłki podszedł Dawid Ryndak, dośrodkował wprost na głowę Mateusza Madeja, który uderzył po koźle, ale stojący przy słupku Mateusz Świergiel wyręczył swojego bramkarza i uratował Calisię od straty drugiego gola.

Co nie udało się Zagłębiu, udało się gościom w 33. minucie i to właśnie po rzucie rożnym. Zamiast zagrywać górą Szymon Matuszewski zagrał po ziemi do Krzysztofa Gościniaka. Ten odegrał mu piłkę. Matuszewski próbował wejść w pole karne i oddać strzał, ale został dobrze zablokowany. Piłka jednak potoczyła się pod nogi Gościniaka, a ten od razu obrócił się i uderzył prawą nogą w długi róg.

Sosnowiczanie mieli przed przerwą jeszcze dwie dobre szanse na odzyskanie prowadzenia, ale po strzale Tomasza Szatana Maciej Sowiński zablokował piłkę i skończyło się na rzucie rożnym, a po kolejnej dobrej akcji prawą stroną boiska i podaniu Sebastiana Domańskiego Mateusz Sroka strzelił obok słupka.

Kwadrans po rozpoczęciu II połowy goście objęli prowadzenie po akcji dosyć kuriozalnej, która może się znaleźć na płycie "Futbolowe jaja 2011". Prostopadłe podanie z głębi pola w wykonaniu jednego z graczy Calisiinie znalazło adresata. Jakub Miszczuk i Dawid Ryndak wzajemnie się asekurowali i piłka znalazła się pod nogami Jakuba Miszczuka, który chciał od razu zagrać na lewą stronę do Dawida Ryndaka, aby ten zainicjował akcję ofensywną. Niestety, Ryndak się odwrócił i w ogóle nie patrzył w stronę bramkarza i podawanej przez niego piłki. Najszybciej w tym zamieszaniu zorientował się Błażej Ciesielski. Przejął piłkę i przelobował stojącego na skraju pola karnego Miszczuka.

Tak niefortunnie stracona bramka podziałała na sosnowiczan deprymująco. Gra wyraźnie straciła na rozmachu, a zmiany przeprowadzone przez trenera Piotra Stacha nie wpłynęły na odmianę losów meczu. Goście coraz częściej kładli się na murawę i próbowali zyskiwać czas przy korzystnym dla nich wyniku.

Nieco emocji było w końcówce spotkania. Między piłkarzami zagotowało się w 86. minucie. Po przerwie w grze spowodowanej interwencją masażystów, której poddany był Wojciech Bzdęga, doszło do nieporozumienia, czy nasi gracze mają oddać gościom piłkę, czy też piłka należy się właśnie sosnowiczanom. Rafał Jankowski wykorzystał moment zagapienia, znalazł się przed bramkarzem i z ostrego kąta posłał futbolówkę obok bramki.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry idącego z kontrą Szymona Matuszewskiego sfaulował w polu karnym Mateusz Sroka. Arbiter Piotr Gajewski bez wahania wskazał na "wapno" i ukarał faulującego żółtą kartką. Do piłki podszedł sam sfaulowany i potwierdził prawidłowość twierdzenia mówiącego, że sfaulowany piłkarz nie powinien egzekwować rzutu karnego. Jego płaskie uderzenie zostało sparowane przez Jakuba Miszczuka.

Niewykorzystany karny mógł się jeszcze zemścić. W ostatniej akcji spotkania Konrad Koźmiński został sfaulowany przed polem karnym. Do piłki ustawili się Dawid Ryndak i Marcin Lachowski. Ostatecznie na strzał zdecydował się kapitan Zagłębia, trafił prosto w mur, a co gorsza, nabawił się przy tym zagraniu jakiegoś urazu i z boiska nie był w stanie zejść o własnych siłach, tylko został zniesiony na noszach.

Za tydzień, w sobotę 13 sierpnia o 18:00 gramy z kolejnym beniaminkiem, Chrobrym Głogów. Oby z lepszym skutkiem niż dzisiaj z Calisią.

90.0000
90+6' gwizdek Po 50 minutach i 10 sekundach gry kończy się II połowa. Przegrywamy z beniaminkiem. Marcin Lachowski przy ostatnim zagraniu nabawił się jakiegoś urazu i znoszony jest z boiska na noszach
90+6' Z rzutu wolnego strzela Marcin Lachowski i trafia tylko w mur!
90+5' Konrad Koźmiński sfaulowany przed polem karnym Calisii.
90+4' Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Szymon Matuszewski, a Jakub Miszczuk obronił to uderzenie!.
90+4' zmiana Zmiana w Calisii - Piotr Broniszewski za Tarasa Maksymowa.
90+3' żóta kartka Mateusz Sroka ukarany żółtą kartką za faul na Szymonie Matuszewskim. Będzie rzut karny dla gości
90+2' Samuelson Odunka próbuje strzału z prawej strony pola karnego, ale dobrze ustawiony Mateusz Madej blokuje uderzenie.
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Cyganka za faul na Tarasie Maksymowie.
90' doliczony czas Druga połowa potrwa jeszcze 4 minuty.
90' Ładna akcja Zagłębia, kilka podań z pierwszej piłki, ale zakończona przez Mateusza Madeja, który się wywrócił z piłką, szukając chyba faulu
86' Małe zamieszanie. Zawodnicy Zagłębia chyba mieli oddać piłkę gościom, ale Rafał Jankowski przejął piłkę, wbiegł w pole karne, gracze Calisii byli lekko zdezorientowani, ale co z tego, skoro w sytuacji prawie sam na sam Jankowski strzelił obok słupka.
85' Wojciech Bzdęga padł jak długi po starciu z Dariuszem Bernasiem i leży na murawie.
82' Piotr Zieliński podał do Rafała Jankowskiego w pole karny. Nasz napastnik uciekł obrońcy, wbiegł w pole karne, strzelił po ziemi, przymierzył w długi róg, ale nie trafił.
81' Błażej Ciesielski strzelił prawą nogą z około 25 metrów. Za wysoko.
78' Samuelson Odunka wypuścił Błażeja Ciesielskiego, ale Sławomir Jarczyk nie dał się wyprzedzić, dobrze osłaniał piłkę i pozwolił jej wyjśc poza boisko.
77' Noszowi znieśli z boiska Igora Janickiego, ale już mu nic nie jest i tylko chciał zyskać trochę czasu, bo przecież wynik jest korzystny dla jego zespołu.
74' Ładna wrzutka Dariusza Bernasia z prawej strony boiska. Konrad Koźmiński wyskakuje do piłki, uderza głową z około 7 metrów, ale niestety nie trafia w bramkę.
73' Rzut rożny dla Zagłębia fatalnie wykonany przez Dawida Ryndaka.
72' żóta kartka Piotr Zieliński ukarany żółtą kartką za utrudnianie wykonania rzutu wolnego przez rywali.
71' Chwila przerwy w grze. Na boisku potrzebni są masażyści obu drużyn po zderzeniu Rafała Jankowskiego z Marcinem Ludwikowskim.
69' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu. Za Marcina Sierczyńskiego na boisko wchodzi debiutujący w Zagłębiu Piotr Zieliński, a za Sebastiana Domańskiego na placu gry pojawia się Dariusz Bernaś.
68' Rzut wolny dla Zagłębia z około 23 metrów. Lewą nogą uderza Konrad Koźmiński, ale dobre 2 metry nad bramką.
67' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Bzdęgi za faul na Rafale Jankowskim.
66' zmiana Druga zmiana w naszym zespole - Konrad Koźmiński za Patryka Stefańskiego.
66' Krzysztof Gościniak próbuje przelobować Jakuba Miszczuka niemal z połowy boiska, ale nasz bramkarz tym razem jest na miejscu.
65' Marcin Sierczyński posyła długą piłkę do Sebastiana Domańskiego, ten odgrywa w pole karne do Rafała Jankowskiego, ale szybszy okazuje się Marcin Ludwikowski.
61' Dośrodkowanie w pole karne z lewej strony boiska. Rafał Jankowski jest pociągany za koszulkę, ale nie przewraca się, walczy dalej, zagrywa do Patryka Stefańskiego i przy próbie strzału na bramkę znowu jest blok ofiarnych defensorów gości.
60' gol - piłka nożna 1:2 Ta bramka nadaje się do kompilacji "Futbolowe jaja 2011". Prostopadłe podanie z głębi pola nie znalazło adresata. Jakub Miszczuk i Dawid Ryndak wzajemnie się asekurowali. Gdy piłka dotarła do Miszczuka, Ryndak się odwrócił i w ogóle nie patrzył w stronę bramkarza. Tymczasem nasz golkiper podawał do Ryndaka. Najszybciej w tym zorientował się Błażej Ciesielski. Przejął piłkę i przelobował stojącego na skraju pola karnego Miszczuka.
57' zmiana Trzecia zmiana w Calisii - Wojciech Bzdęga za Macieja Sowińskiego.
56' Patryk Stefański dośrodkował z prawej strony boiska. Piłka trafiła do Sebastiana Domańskiego, który nie zdecydował się jednak na strzał z pierwszej piłki. Odegrał do Michała Cyganka, a ten już w swoim pierwszym kontakcie z piłką próbował strzału. Niestety, trafił w nogi najbliższego rywala.
55' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Z boiska schodzi strzelec bramki Tomasz Szatan, a na murawie pojawia się Michał Cyganek.
53' Tym razem zamiast dośrodkowania było zagranie przed pole karne do Tomasza Szatana, ale za dużo rywali było obok i po jego próbie strzału piłka ugrzęzła pod nogami piłkarzy z Kalisza.
53' Mateusz Sroka zagrywa do Tomasza Szatana, który odgrywa do środka do Patryka Stefańskiego, jeszcze jedno podanie, tym razem do Marcina Lachowskiego. Strzał na bramkę, niezbyt pewne interwencja Marcina Ludwikowskiego i mamy kolejny róg.
51' Z narożnika boiska dośrodkował Dawid Ryndak. Najwyżej do piłki wyskoczył Mateusz Madej, strzelił głową i chyba w tej sytuacji trafił w Rafała Jankowskiego. Tak przynajmniej wyglądało to z trybuny.javascript:;
51' Po wybiciu piłki przez Macieja Sowińskiego mamy rzut rożny.
49' żóta kartka Marcel Kotwica ukarany żółtą kartką za faul na Sebastianie Domańskim.
48' Obrona Zagłębia chyba jeszcze ma problemy z tym, że druga połowa się rozpoczęła. Całe szczęście, że gracze Calisii są niedokładni i akcja Szymona Matuszewskiego z Krzysztofem Gościniakiem zakończyła się stratą.
46' Już w 16. sekundzie Mateusz Sroka przedarł się prawą stroną, wpadł w pole karne, zagrał po ziemi, a Marcin Ludwikowski wybił piłkę nogami.
46' gwizdek 17:34 Rozpoczęła się druga połowa spotkania
46' zmiana Dwie zmiany w Calisii przed rozpoczęciem drugiej połowy. Za Bartosza Migawę do gry wchodzi Marcel Kotwica, a za Mateusza Świergla Błażej Ciesielski.
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 13 sekundach gry kończy się pierwsza połowa. Remisujemy z Calisią 1:1 i trzeba przyznać, że gra nie jest tak błyskotliwa jak tydzień temu. Po stracie bramki pozwalamy gościom na zbyt wiele. Oby druga połowa była lepsza.
45+1' Trzeci rzut rożny dla gości. Po zagraniu Krzysztofa Gościniaka piłkę z pola karnego wybija Marcin Lachowski.
43' Marcin Lachowski zagrał z własnej połowy w kierunku Patryka Stefańskiego. Piłkę głową podbił Georgi Nedjałkow, a potem trafiła ona w ręce Marcina Ludwikowskiego.
42' Drugi rzut rożny dla Calisii. Próba rozegrania podobna jak w sytuacji, która dała gościom bramkę, ale tym razem Marcin Sierczyński zapobiegł wejściu gości z piłką w pole karne.
41' Grzegorz Dziubek przerzucił piłkę na prawe skrzydło do Szymona Matuszewskiego, który zszedł do środka, strzelił z około 20 metrów i chybił o jakieś 5 metrów.
39' Prawa strona Zagłębia znowu w natarciu. Sebastian Domański zagrywa do Mateusza Sroki, który wbiega w pole karne, uderza po ziemi, celuje w długi róg, ale minimalnie pudłuje.
38' Piłkarz Grzegorz Dziubek strzela z około 30 metrów. Trener Grzegorz Dziubek raczej nie pochwaliłby tego zagrania.
37' Podanie z głębi pola do Tomasza Szatana. Próba strzału z około 18 metrów. Piłka trafia w nogi Macieja Sowińskiego i wychodzi na róg.
36' Kontra Zagłębia. Patryk Stefański zagrał piłkę z lewej strony boiska w kierunku Tomasza Szatana, ale zabrakło zrozumienia i strzelec gola dla sosnowiczan nie ruszył do piłki.
33' gol - piłka nożna 1:1 Goście wyrównali. Z rzutu rożnego Szymon Matuszewski zagrał po ziemi do Krzysztofa Gościniaka. Ten odegrał mu piłkę. Matuszewski próbował wejść w pole karne i oddać strzał, ale został dobrze zablokowany. Piłka jednak potoczyła się pod nogi Gościniaka, a ten od razu obrócił się i uderzył prawą nogą w długi róg.
32' Krzysztof Gościniaka wypuścił Szymona Matuszewskiego, ale Mateusz Madej wmieszał się w akcję i wybił piłkę na aut.
31' Nad Stadionem Ludowym troszeczkę się rozpadało, ale Piotrowi Stachowi to nie przeszkadza i dalej stoi w swoim eleganckim garniturze przy bocznej linii boiska i dyryguje swoją młodą drużyną.
30' Dawid Ryndak dośrodkował z rzutu rożnego, głową po koźle uderzał Mateusz Madej, a zmierzającą do bramki piłkę wybił asekurujący słupek Mateusz Świergiel. Gracz Calisii okazał się lepszy od graczy Podbeskidzia, którzy dzisiaj w takich samych sytuacjach stali jak wmurowani w ziemię i tylko patrzylil jak piłka im wpada do bramki.
29' Patryk Stefański urwał się lewą stroną boiska, wbiegł w pole karne, przy próbie dośrodkowania został zablokowany przez Tarasa Maksymowa i niewiele brakowało, aby był gol samobójczy, bo Marcin Ludwikowski ze sporym trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką.
26' gol - piłka nożna 1:0 GOOOOL!!!!! Tomasz Szatan przejął piłkę na połowie Calisii. Pociągnął do przodu, nie robiąc sobie nic z tego, że jest naciskany przez rywala, aż w końcu zdecydował się na strzał prawą nogą z około 25 metrów i piłka zatrzepotała w siatce.
24' Rzut wolny dla Calisii z prawej strony boiska po faulu Sławomira Jarczyka na Samuelsonie Odunce. Piłkę w pole karne wrzucał Krzysztof Gościniak, a skutecznie interweniował głową Sławomir Jarczyk.
23' Dawid Ryndak wrzucił piłkę z autu w pole karne Calisii, jednak Marcin Ludwikowski okazał się szybszy od Patryka Stefańskiego.
18' Szybko rozegrany rzut wolny przez sosnowiczan. Mateusz Sroka podał do Rafała Jankowskiego, ten wypuścił Tomasza Szatana, który będąc w polu karnym zagrywa źle, ale to nie koniec akcji. Do piłki dochodzi jeszcze Patryk Stefański. Łatwo mija jednego rywala i zagrywa przed pole karne. Tam trochę niepewności między Mateuszem Sroką i Marcinem Lachowskim. Nie wiadomo, kto ma strzelać, aż w końcu tracimy piłkę, a kontrę Calisii od razu przerywa faulem Dawid Ryndak.
17' Rzut wolny dla Calisii z lewej strony boiska. Bartosz Migawa próbuje strzelać na siłę, ale trafia tylko w mur złożony z trzech graczy Zagłębia.
16' Sebastian Domański znowu łatwo radzi sobie na prawej stronie boiska, dośrodkowuje do Rafała Jankowskiego, a ten z około ośmiu metrów strzela nogą obok słupka. Wydaje nam się, że w tej sytuacji Jankowski nieco przekombinował i chciał strzelić zbyt efektownie.
15' Akcja sosnowiczan prawą stroną boiska. Sebastian Domański wypuszcza Mateusza Srokę, ale ten zbyt daleko wypuszcza sobie piłkę i nie dochodzi do niej przed końcową linią.
14' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Po zagraniu Mateusza Sroki Marcin Lachowski jest blokowany w polu karnym i nie oddaje strzału na bramkę.
12' Zagłębie w polu karnym Calisii. Tomasza Szatan podaje do Rafała Jankowskiego, ten wychodzi do sytuacji strzeleckiej, ustawia piłkę na lewej nodze i z około 14 metrów uderza nad poprzeczką.
12' Sebastian Domański wrzucił piłkę z prawej strony boiska, a wbiegający w pole karne Rafał Jankowski trochę za mocno wypuścił sobie futbolówką przy przyjęciu i ją stracił.
11' Błąd Dawida Ryndaka. Po jego złym podaniu piłkę przejmuje Krzysztof Gościniak, ale na szczęście sytuację ratuje głową Marcin Sierczyński.
8' Rzut wolny dla Zagłębia. Mateusz Sroka dośrodkowuje z prawej strony. Tomasz Szatan przedłuża piłkę głową, ale to podanie nie znajduje adresata.
5' Pierwsze kontrowersje na trybunach. Po prostopadłym podaniu Sebastiana Domańskiego do Rafała Jankowskiego sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, chociaż z naszej pozycji wyglądało, że mógł to być błąd arbitra.
4' Po podaniu Tomasza Szatana niecelnie strzelał z prawej strony boiska Mateusz Sroka.
3' W ustawieniu Zagłębia widzimy, że Marcin Lachowski operuje raczej z tyłu środkowej linii, a do przodu przesunięty jest Tomasz Szatan.
2' Pierwszy strzał w meczu. Z około 35 metrów niecelnie strzelał Szymon Matuszewski.
1' gwizdek 16:33 Zaczęło się. Rozpoczęli goście.
0' 16:31 W końcu wyszli z tunelu. Zagłębie dzisiaj zagra w białych strojach z dwoma podłużnymi pasami z przodu, a Calisia w jednolitych czerwonych strojach. Sędziowie na czarno.
0' 16:30 Troszkę się nam opóźnia mecz, już jest 16:30, a piłkarze jeszcze nie wyszli z tunelu
0' 16:22 Nasi piłkarze już zakończyli rozgrzewkę i poszli do szatni. Goście się jeszcze rozgrzewają, na trybunach rozgrzewa się nowy sektor rodzinny z nowym bębniarzem.
0' 16:15 Dzisiaj już odbył się jeden mecz, w którym beniaminek grał na wyjeździe i przegrał 0:6. Nie byłoby źle, gdyby i takim wynikiem zakończyło się spotkanie w Sosnowcu, ale jak nie będzie sześciu goli, tylko mniej, ale przynajmniej jedna więcej niż Calisia, to też będzie fajnie.
0' 16:10 W składzie gości jest jeden piłkarz znany z występów w Sosnowcu. Paweł Lisiecki, bo o nim mowa, wielkiej kariery u nas jednak nie zrobił. W Calisii jest aż trzech obcokrajowców - Bułgar Georgi Nedjałkow, Nigeryjczyk Samuelson Odunka oraz Ukrainiec Taras Maksymow (rok temu jako piłkarz Polonii Nowy Tomyśl zdobył gola na Stadionie Ludowym). Zagłębie w tym sezonie jest za to polskie w 100 procentach.
0' 16:00 Mamy już składy obu zespołów. Zgodnie z zasadą, że nie zmienia się zwycięskiego składu, a zwłaszcza takiego składu, który wygrał 4:0 i zaprezentował się naprawdę nieźle, Zagłębie dzisiaj wyjdzie w dokładnie takim samym zestawieniu jak przed siedmioma dniami.
0' 15:55 Sobota, już prawie 16:00, pogoda nie sprzyja graniu w piłkę. Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu z Calisią Kalisz.
Skrót meczu: Zagłębie - CalisiaSkrót meczu: Zagłębie - Calisia Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu 3. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Calisią Kalisz. W skrócie wszystkie gole oraz najlepsze sytuacje bramkowe z meczu. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Calisią - część IIZdjęcia z meczu z Calisią - część II Prezentujemy drugą galerię zdjęć wykonanych podczas meczu pomiędzy Zagłębiem a Calisią Kalisz. Do obejrzenia jest w niej 25 fotografii » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z CalisiąZdjęcia z meczu z Calisią Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia z Calisią Kalisz. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu Zagłębie-CalisiaKonferencja po meczu Zagłębie-Calisia Prezentujemy zapis pomeczowej konferencji prasowej. Oprócz samej gry, trenerzy obu zespołów sporo uwagi poświęcili incydentowi, który wydarzył się w 86. minucie spotkania. » Czytaj więcej
Komentarze po meczu z CalisiąKomentarze po meczu z Calisią Mecz z Calisią skomentowali Tomasz Szatan i Patryk Stefański. Strzelec jedynej bramki dla Zagłębia przyznał, że wypadliśmy dzisiaj blado, a Stefański dodał, że zabrakło składnych akcji, ale nie zabrakło zaangażowania. » Czytaj więcej