1. Jakub Miszczuk
16. Jakub Dziółka
20. Wojciech Białek

Trener: Leszek Ojrzyński
7' Patryk Cierniewski 55' Patryk Stefański 76' Krzysztof Piosik 89' Marcin Lachowski

Trener: Czesław Owczarek
Kibice: 650 Sędziowie: Zbigniew Zych - Andrzej Głowacki, Mariusz Szumigaj (Lublin)

Sprawozdanie

"Koniec wieńczy dzieło" - to jeden z bardziej znanych cytatów w dziejach ludzkości. Można go również odnieść do dzisiejszego meczu. "Dzieło" w wykonaniu Zagłębia, jakim był sezon 2010/2011, było bardzo słabe i taki też był koniec - sosnowiczanie pożegnali kolejne przegrane rozgrywki sześcioma słabiutkimi meczami bez zwycięstwa (najgorsza seria od czasów ekstraklasowego sezonu 2007/2008). Drużyna z Jarocina była dzisiaj lepsza i piłkarze Jaroty mogą mieć do siebie pretensje, że nie udało im się odnieść historycznego zwycięstwa na Stadionie Ludowym.

W pierwszym składzie Zagłębia wyszła dzisiaj rekordowa liczba młodzieżowców - aż pięciu graczy urodzonych w roku 1990 i później desygnował do gry kończący swoją pracę w Sosnowcu Leszek Ojrzyński. Jeden z młodzieżowców na pewno nie będzie spotkania z Jarotą wspominał miło. W 75. minucie meczu Marcin Grabowski został ostro sfaulowany przez Krzysztofa Piosika. Opuścił boisko na noszach, a za chwilę został wniesiony do karetki, którą w końcu po kwadransie zmagań odjechał ze Stadionu Ludowego.

Goście byli dzisiaj zespołem lepiej poukładanym i nie popełniającym prostych błędów, jakie często przytrafiały się sosnowiczanom. Raziły zwłaszcza nieporozumienia w defensywie i straty piłek na własnej połowie. W pierwszej połowie najbliżej pokonania dobrze spisującego się Ołeksija Szlakotina był Krzysztof Bartoszak. Po jego uderzeniu z 35. minuty nasz golkiper odbił piłkę na rzut rożny. Ze strony Zagłębia dwukrotnie płaskich strzałów z dystansu próbował Michał Grunt i w obu tych przypadkach piłka mijała bramkę Dariusza Brzostowskiego.

6 minut po przerwie powinno być 1:0 dla Jaroty. Sosnowiczanie źle rozegrali rzut rożny, co pozwoliło gościom na wyjście z kontrą trzech na jednego, a jedynym obrońcą Zagłębia był w tej sytuacji Marcin Strojek. Krzysztof Piosik zagrał piłkę ze środka na prawą stronę do Mateusza Witkowskiego, który próbował jeszcze odgrywać do biegnącego lewym skrzydłem Krzysztofa Bartoszaka, ale zmarnował tę akcję, zagrywając piłkę w sposób pozwalający na jej przejęcie Ołeksijowi Szlakotinowi.

Zagłębie praktycznie nie stworzyło sobie pod bramką Dariusza Brzostowskiego sytuacji, o której można byłoby powiedzieć, że jest stuprocentowa, natomiast goście próbowali zaskoczyć Ołeksija Szlakotina uderzeniami z dystansu. Strzały Krzysztofa Bartoszaka, Mateusza Witkowskiego oraz Damiana Pawlaka padały jednak łupem naszego golkipera. Trochę szczęścia pomogło Szlakotinowi w drugiej minucie doliczonego czasu gry, gdy odbił piłkę prosto w Damiana Pawlaka. Rezerwowy Jaroty miał jednak za mało czasu, aby złożyć się do strzału.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry z rzutu wolnego pod poprzeczkę przymierzył Krzysztof Bartoszak, a Ołeksij Szlakotin znowu wybił piłkę na rzut rożny. Chwilę później sędzia Zbigniew Zych zakończył mecz, a zarazem zakończył się kolejny przegrany przez Zagłębie sezon. Po wygranym meczu z Górnikiem Wałbrzych sosnowiczanie znaleźli się w sytuacji, która mogła dawać nadzieję na awans. Wystarczyło tylko grać i wygrywać do końca sezonu. Niestety, od tamtego meczu nie udało się Zagłębiu wygrać ani jednego meczu!

Do zobaczenia w nowym sezonie. Liga rusza 23 lipca, a na 20 lipca zaplanowany jest pierwszy mecz w Pucharze Polski.

90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 45 sekundy gry kończy się ten słaby mecz i kończy się przegrany sezon. Do zobaczenia w rozgrywkach sezonu 2011/2012.
90+4' Krzysztof Bartoszak strzelał z rzutu wolnego z lewej strony boiska. Piłka zmierzała w bramkę, ale na róg wybił ją Ołeksij Szlakotin
90+2' Krzysztof Piosik dośrodkował z prawej strony boiska. Ołeksij Szlakotin wypuścił piłkę z rąk, a ta trafiła w głowę zaskoczonego Damiana Pawlaka i wyszła poza boisko.
90+1' Rzut wolny dla Zagłębia, ale jego rozegranie pozostawia do życzenia tak wiele, jak cały ten sezon.
90' doliczony czas Ten sezon zostaje przedłużony o 3 minuty.
89' żóta kartka Marcin Lachowski ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego.
88' kontuzja Dziwna sytuacja z Marcinem Grabowskim i jego podróżą ambulansem - karetka stanęła za końcową linią boiska, drzwi się otworzyły i na coś czekają, ale na co?
86' kontuzja Marcin Grabowski już został wniesiony na noszach do ambulansu i za chwilę odjedzie do szpitala.
85' Z lewej strony boiska w pole karne dośrodkował Tomasz Łuczywek, a akcję zatrzymał Piotra Garbarek.
84' Marcin Lachowski ładnym podaniem wypuścił Michała Filipiowicza, ale "Filip" za szybko ruszył do przodu i skończyło się na spalonym.
83' Michał Filipowicz przedarł się w pole karne, strzelił, a piłka po drodze odbiła się od Mateusza Śliwy i trafiłą w ręce Dariusza Brzostowskiego.
80' kontuzja Kontuzja Marcina Grabowskiego chyba jest dosyć poważna, bo pod ławkę rezerwowych podjechała karetka pogotowia.
79' Z autu piłkę wrzuca Marcin Strojek, Paweł Posmyk odgrywa głową do Krzysztofa Markowskiego, ale ten przy próbie strzału jest zablokowany. Piłka trafia jeszcze na skrzydło do do Michała Filipowicza, który miękko wrzuca w pole karne, ale akurat w miejsce, gdzie nie ma nikogo z naszych graczy.
79' Dośrodkowanie Tomasza Łuczywka z rzutu rożnego, ale tym razem Paweł Posmyk nie sięga piłki i przegrywa powietrzną rywalizację.
77' zmiana Marcin Grabowski opuszcza boisko na noszach, a na placu gry pojawia się Michał Cyganek.
76' żóta kartka Krzysztof Piosik obejrzał żółtą kartkę za faul na Marcinie Grabowskim, a nasz młodzieżowiec już raczej na boisko nie powróci, bo sędzia krzyczy "nosze proszę".
75' Groźnie wyglądające zderzenie pomiędzy Krzysztofem Piosikiem i Marcinem Grabowskim. Na boisku pojawili się masażyści obu drużyn i doktor Grzegorz Wiśnicki.
74' Z prawego skrzydła dośrodkował Michał Filipowicz, a Paweł Posmyk niecelnie strzelił głową z pola karnego.
73' Igor Skowron próbował dośrodkowania z lewej strony boiska, a skończyło się na celnym strzale, który jednak nie sprawił problemów Ołeksijowi Szlakotinowi.
71' Safian Skupiński podał do Krzysztofa Bartoszaka, który odegrał na 16. metr do Damiana Pawlaka, a ten strzelił prosto w Ołeksija Szlakotina.
69' zmiana Trzecia zmiana w Jarocie - Damian Pawlak za Mateusza Witkowskiego.
66' zmiana Druga zmiana w Jarocie - Safian Skupiński wchodzi za Dariusza Jurackiego.
65' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu - Sebastian Markiewicz za Patryka Stefańskiego i Ireneusz Gryboś za Michała Grunta.
64' Po podaniu Mateusza Śliwy po raz kolejny z dystansu uderza Mateusz Witkowski, Ołeksij Szlakotin piąstkuje piłkę w bok, a dobijający Krzysztof Piosik fatalnie pudłuje.
63' Kąśliwe dośrodkowanie Tomasza Łuczywka z lewego skrzydła i udane wyjście Dariusza Brzostowskiego.
62' Mateusz Witkowski miał trochę miejsca i zdecydował się na strzał z około 35 metrów i Ołeksij Szlakotin ponownie łapie piłkę.
60' Na środku boiska przepychanka pomiędzy Michałem Filipowiczem i Mateuszem Witkowskim. Sędzia przywołuje obu graczy do siebie, jednak nie pokazuje im kartek i kończy się tylko na rozmowie wychowawczej.
59' Niebezpiecznie pod naszą bramką po rzucie rożnym. Najpierw piłkę sprzed bramki wybija Ołeksij Szlakotin, a za chwilę Krzysztof Markowski.
59' Mateusz Witkowski zagrał ze środkowej strefy boiska na lewą stronę, Krzysztof Bartoszak strzelił na bramkę, a Ołeksij Szlakotin ładną paradą wybił piłkę na róg.
58' Z około 35 metrów lewą nogą po ziemi strzelił Krzysztof Czabański i poprawił tym strzałem statystykę celnych uderzeń.
57' Z narożnika boiska dośrodkował Krzysztof Markowski, a do piłki skakali Marcin Lachowski i Sławomir Jarczyk. Jeden z nich strzelił głową, ale zamiast do góry zamiast do przodu.
56' Marcin Lachowski przymierzył zza pola karnego, piłka po drodze odbiła się od jednego z graczy Jaroty i wyszła na rzut rożny.
55' żóta kartka Patryk Stefański ukarany żółtą kartką za faul.
54' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Michał Filipowicz wchodzi za Krzysztofa Naporę.
53' Michał Grunt przejął piłkę na połowie gości, ruszył do przodu, ograł dwóch zawodników, ale zatrzymał się na trzecim.
51' Fatalnie rozegrany róg, kontra Jaroty i mogliśmy zobaczyć, jak popisowo zmarnować kontrę trzech na jednego. W obronie Zagłębia został tylko Marcin Strojek. Z piłką przy nodze środkiem szedł Krzysztof Piosik, zagrał na prawo do Mateusza Witkowskiego, a ten chyba jeszcze chciał rozciągnąć akcję i podać do biegnącego lewym skrzydłem kolegi z zespołu, ale podał tak nieudolnie, że piłkę przejął Ołeksij Szlakotin.
50' Osaczony przez dwóch rywali Michał Grunt nieco desperacko próbuje strzelać lobem, co daje Zagłębiu rzut rożny, bo piłkę spod poprzeczki wybił Dariusz Brzostowski
49' Patryk Stefański wpadł prawą stroną w pole karne, nie wiadomo, czy chciał strzelać, czy dogrywać, ale wiadomo, że przy tej próbie trafił w nogi Piotra Garbarka.
48' Z prawej strony boiska dośrodkował Krzysztof Napora, a Dariusz Brzostowski złapał piłkę.
47' Po bardzo dalekim podaniu z własnej połowy dwóch graczy Jaroty było przed polem karnym Zagłębia, ale szybki Ołeksij Szlakotin wykopem powstrzymał akcję gości.
47' Po dośrodkowaniu Pawła Posmyka z lewej strony boiska, Patryka Stefańskiego uprzedza w polu karnym Bartosz Kieliba.
46' gwizdek Rozpoczęła się II połowa.
46' zmiana Przed rozpoczęciem II połowy meczu zmiana w Jarocie - Krzysztof Piosik wchodzi w miejsce Patryka Cierniewskiego.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 16 sekundach kończy się I połowa meczu. Gra jest bardzo średnia, a goście są lepsi od Zagłębia. Zapraszamy po przerwie.
45+1' Nasi obrońcy chyba już są na urlopach. Marcin Strojek podaje do tyłu do Sławomira Jarczyka i niewiele brakowało, żeby piłkę przejął Krzysztof Bartoszak. Jarczyk trącił piłkę do Ołeksija Szlakotina, a ten wykopał na oślep, ratując sytuację.
45' doliczony czas Pierwsza połowa potrwa jeszcze 60 sekund.
44' Tomasz Łuczywek posłał piłkę z narożnika boiska w pole bramkowe. Małe zamieszanie, Michał Grunt walczy o piłkę z Krzysztofem Czabańskim i ostatecznie piłkę wybił gracz gości.
43' Z lewej strony boiska dośrodkował Tomasz Łuczywek, a Dariusz Juracki wybił piłkę na drugi róg dla Zagłębia.
41' Pierwszy róg dla Zagłębia. Krótkie rozegranie do Patryka Stefańskiego, a ten przy dośrodkowaniu zostaje zablokowany przez rywala. To jeszcze nie koniec akcji. Zagrana z głębi pola piłka trafia do Krzysztofa Napory, który wchodzi prawą stroną w pole karne, dogrywa na środek i znowu interweniuje obrona Jaroty.
40' Trzeci róg dla Jaroty. Odchodzącą piłkę w pole karne posłał Patryk Cierniewski, a naciskany przez Pawła Posmyka Igor Skowron nie sięgnął piłki.
39' Trochę śmiechu na Ludowym. Z lewej strony boiska dośrodkował Dariusz Juracki, a próbujący zagrać szczupakiem Tomasz Łuczywek minął się z futbolówką.
38' Lewą stroną boiska do piłki zagranej ze środka ruszył Patryk Cierniewski, odegrał do tyłu do Mateusza Witkowskiego, a ten strzelił prosto w ręce Ołeksija Szlakotina.
37' Michał Grunt strzelił po ziemi z ponad 20 metrów, ale posłał piłkę obok słupka. Strzał był bardzo słaby i pewnie nawet gdyby piłka zmierzała w światło bramki, to Dariusz Brzostowski by ją złapał. Szkoda, że w tej sytuacji nasz młody napastnik nie podawał na lewą stronę do lepiej ustawionego kolegi.
35' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do kolejnego strzału nogą, tym razem już z pola karnego, przymierza się Krzysztof Bartoszak, ale tym razem jest dobrze blokowany przez Sławomira Jarczyka.
35' Mocny strzał z dystansu Krzysztofa Bartoszaka i zmierzającą pod poprzeczkę piłkę wybija na rzut rożny Ołeksij Szlakotin.
34' Kontra Jaroty. Patryk Cierniewski po akcji lewą stroną boiska zagrywa do Krzysztofa Bartoszaka. Do piłki wychodzi Ołeksij Szlakotin i chcę ją wybić nogami, ale chyba niepotrzebnie w akcję wmieszał się Sławomir Jarczyk. Na szczęście po jego interwencji piłka pozostała w posiadaniu Zagłębia
32' Krzysztof Markowski znowu źle podał na własnej połowie. Piłkę przejął Krzysztof Czabański, ale za chwilę skończyło się spalonym.
30' Na skrajnym sektorze trybuny otwartej pojawiła się niezorganizowana 10-osobowa grupa kibiców gości z transparentem "II liga dla Jaroty".
27' Paweł Posmyk posłał piłkę w pole karne w kierunku Krzysztofa Napory, ale ten upadł na murawę bez jakiegokolwiek faulu ze strony kryjącego go Bartosza Jurackiego.
26' Krzysztof Czabański uniknął pułapki ofsajdowej po lewej stronie boiska, dośrodkował w pole karne, ale zdecydowanie za mocno i Karol Danielak mógł dojść do piłki dopiero przy bocznej linii boiska.
24' Marcin Lachowski zakręcił rywalem po prawej stronie pole karnego, dośrodkował w pole bramkowe, a tam był Dariusz Brzostowski, który dosyć pewnie złapał piłkę w ręce.
23' Nieporozumienie w szeregach sosnowieckiej defensywy. Przed pole karne wybiega Ołeksij Szlakotin, wybija piłkę, trafia nią w nogi Krzysztofa Bartoszaka, ale na szczęście po tym rykoszecie futbolówka poszybowała daleko od bramki.
22' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu na Krzysztofie Naporze. Piłkę w pole karne dośrodkował Krzysztof Markowski, a Michał Grunt strzelił na wiwat.
20' Michał Grunt powalczył na 20. metrze z Bartoszem Kielibą, odzyskał piłkę, strzelił po ziemi w długi róg, ale zabrakło kilkunastu, a może kilkudziesięciu centymetrów. W każdym razie było blisko, a przynajmniej tak się wydawało.
19' Dośrodkowanie Patryka Cierniewskiego z lewej strony boiska zablokował Marcin Strojek, a po chwili piłkę dośrodkowaną z tej samej strony boiska przez Krzysztofa Czabańskiego wybił głową z pola karnego Sławomir Jarczyk.
17' Z autu piłkę w pole karne Jaroty wrzucił Marcin Strojek, a pojedynek w powietrzu z Pawłem Posmykiem wygrał Igor Skowron.
17' Rozpoczęła się 17. minuta meczu i już można powiedzieć, że jest bardzo dobrze! Jesienią na stadionie Warty Zagłębie po 16 minutach przegrywało 0:3, a na Ludowym jest ciągle 0:0
15' Pierwszy rzut rożny w meczu dla Jaroty, ale po rogu nie było nawet strzału w kierunku bramki Zagłębia. Powietrzny pojedynek został wygrany przez Pawła Posmyka.
13' Szybka odpowiedź Jaroty. Patryk Cierniewski z lewej strony boiska zagrał na 20. metr do Mateusza Witkowskiego, a ten strzelił po ziemi obok bramki.
13' Krzysztof Napora przejął piłkę na 25. metrze, zagrał lewą nogą na lewą stronę pola karnego do Pawła Posmyka, a ten strzelił z pierwszej piłki i minimalnie przestrzelił.
7' żóta kartka Patryk Cierniewski ukarany żółtą kartką za zagranie ręką w polu karnym.
7' Patryk Cierniewski wrzucił piłkę z lewej strony boiska w pole karne, a Mateusz Witkowski został zablokowany przez Tomasza Łuczywka.
5' Zagłębie dzisiaj gra w ustawieniu 4-4-2. Krzysztof Markowski przeszedł ze środka obrony na pozycję defensywnego pomocnika. Krzysztof Napora został przestawiony z lewej pomocy na prawą pomoc, Paweł Posmyk po występie na prawej obronie dzisiaj jest jednym z dwóch napastników, a Patryk Stefański przesunął się z ataku na lewą pomoc.
3' Straszna dziura zrobiła się w środku pola. Mateusz Witkowski ruszył z piłką z połowy boiska, przebiegł około 30 metrów, strzelił prawą nogą, ale nie trafił w światło bramki.javascript:;
2' Piłkę z autu w pole bramkowe Jaroty posłał Marcin Strojek, a Dariusz Brzostowski piąstkował nie bez kłopotów.
1' gwizdek 17:00 Rozpoczął się mecz. Zaczęli goście.
0' 16:59 Zagłębie zagra dzisiaj w czerwono-zielono-białych strojach, Jarota w żółtych koszulkach i getrach i czarnych spodenkach, a sędziowie z Lublina ubrani są na czarno.
0' 16:55 Już po rozgrzewce. Piłkarze udali się do szatni i mamy nadzieję, że gdy pojawią się za chwilę na boisku, to pokażą nam niezłe widowisko.javascript:;
0' 16:50 Zagłębie u siebie zawsze wygrywało z Jarotą Jarocin - w sezonie 2008/2009 1:0, a w sezonie 2009/2010 2:0, natomiast na wyjazdach wywalczyliśmy jeden remis (1:1 w sezonie 2008/2009) i doznaliśmy dwóch porażek (1:3 jesienią tego sezonu i 2:3 w sezonie 2009/2010).
0' 16:40 Dzisiaj w II lidze tak właściwie liczą się tylko dwa mecze - w Bydgoszczy pomiędzy Zawiszą a Czarnymi Żagań oraz w Zielonej Górze, gdzie Lechia zmierzy się z GKS-em Tychy. Ostatnia kolejka wyłoni drugiego beniaminka I ligi. Los Zawiszy jest w jego rękach - jeśli wygra, to nie będzie musiał oglądać się na wynik tyszan, natomiast GKS musi wygrać i liczyć na to, że Zawisza nie wygra. Drużyna z Bydgoszczy mogła już świętować awans w ubiegłym tygodniu - wystarczyło wygrać w Jarocinie, ale gospodarze nie pozwolili gościom na fetę, padł remis 1:1 i chyba w Bydgoszczy zrobiło się trochę nerwowo, bo w dwóch ostatnich meczach Zawisza zdobył zaledwie 2 punkty z drużynami z dolnej połówki tabeli.
0' 16:35 Znamy już składy obu zespołów - w wyjściowej jedenastce Zagłębia znalazło się miejsce dla aż pięciu młodzieżowców: Marcina Strojka, Marcina Grabowskiego, Krzysztofa Napory, Patryka Stefańskiego i Michała Grunta, a na ławce rezerwowych siedzi trzech kolejnych młodych: Jakub Miszczuk, Sebastian Markiewicz i Michał Cyganek. W porównaniu z meczem w Gdyni dzisiaj w ogóle w meczowej osiemnastce nie ma Vladimira Bednara, Adriana Jeremicza i Michała Żółtowskiego, a na ławce usiadł Jakub Dziółka. Do jedenastki wskoczyli za to Tomasz Łuczywek oraz wspomniani już trzej młodzieżowcy - Marcinowie Strojek i Grabowski oraz Michał Grunt.
0' 16:25 Pierwszą osobą, która zasiadła na trybunie VIP jest były trener Polonii Bytom Robert Góralczyk. Czy należy jego wizytę łączyć z faktem, że z Zagłębia odchodzi Leszek Ojrzyński i od jutra nasz zespół pozostaje bez trenera? Na pewno nie można tego wykluczyć, na tej samej trybunie VIP w rundzie jesiennej, jeszcze przed objęciem stanowiska trenera siedział bowiem Leszek Ojrzyński, ale równie dobrze trener Góralczyk mógł przyjechać na Stadion Ludowy bo nie ma dzisiaj żadnego ciekawszego meczu w okolicy, a on po prostu lubi oglądać mecze.
0' 16:20 Witamy ze Stadionu Ludowego! 40 minut do rozpoczęcia meczu, na trybunach jest w tej w chwili około 40 osób. To dobitnie świadczy o tym, jaka jest stawka tego spotkania - żadna! Liczymy jednak na to, że na koniec trzeciego z rzędu przegranego sezonu nasi piłkarze postarają się o dobrą grę (patrząc na postawę sosnowiczan w ostatnich meczach o to może być bardzo ciężko) i o zwycięstwo (może o to będzie nieco łatwiej?).
Skrót meczu: Zagłębie - JarotaSkrót meczu: Zagłębie - Jarota Prezentujemy skrót meczu 34. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Jarotą Jarocin, który zakończył się bezbramkowym remisem. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z JarotąZdjęcia z meczu z Jarotą Zapraszamy do obejrzenia ostatniej w tym sezonie galerii zdjęć, w której znalazły się 32 fotografie wykonane podczas meczu Zagłębia Sosnowiec z Jarotą Jarocin. » Czytaj więcej
Wypowiedzi po meczu z JarotąWypowiedzi po meczu z Jarotą Zapraszamy do lektury wypowiedzi trenerów i zawodników po zremisowanym meczu z Jarotą Jarocin, kończącym sezon 2010/2011. » Czytaj więcej
Jakie dzieło, taki koniecJakie dzieło, taki koniec Na koniec fatalnego sezonu 2010/2011 i na pożegnanie z trenerem Leszkiem Ojrzyńskim Zagłębie Sosnowiec po słabiutkiej grze zremisowało 0:0 z Jarotą Jarocin. » Czytaj więcej