1. Jakub Miszczuk
13. Sebastian Markiewicz
29. Marcin Grabowski

Trener: Leszek Ojrzyński
19' Sebastian Białas 52' Marcin Garuch 70' Mateusz Gawlik 71' Darko Bulatović 79' Michał Grunt

Trener: Janusz Kudyba
Kibice: 3500 Sędziowie: Paweł Raczkowski - Michał Obukowicz, Mariusz Borkowski (Warszawa)

Podobno nic dwa razy się nie zdarza, ale sytuacja Zagłębia jako żywo przypomina to, co wydarzyło się niemal dokładnie rok temu. 12 maja 2010 sosnowiczanie zremisowali na Ludowym 0:0 z Górnikiem Polkowice i ten remis praktycznie przesądził o tym, że z szans Zagłębia na awans nic już nie zostało. Dziś na Ludowym pojawił się także zespół z Dolnego Śląska. Zagłębie musiało wygrać, aby poważnie włączyć się do walki o awans, ale skończyło się bezbramkowym remisem.

Istotne różnice były tylko dwie - rok temu była fatalna pogoda, z nieba nieustannie padał deszcz, zaczynał się czas wielkiej powodzi, a dziś świeciło słońce i było dosyć ciepło. Przed rokiem graliśmy przy pustych trybunach po tym, jak wojewoda Zygmunt Łukaszczyk z Platformy Obywatelskiej zamknął nasz stadion. Dzisiaj publiczność dopisała, ale nawet 3500 kibiców nie poprowadziło dopingiem do zwycięstwa swojego zespołu.

Zeszłoroczne zamknięcie stadionu, a także nagonka, jaką desperacko rozpętał poszukujący sukcesów premier Donald Tusk, a w której dzielnie wspierają go prorządowe media zawsze chętne do szukania tematów zastępczych i gnębienia kiboli, nie przeszły bez echa. Sosnowieccy kibice dołączyli się do trwającej na polskich stadionach akcji protestacyjnych. W 10. minucie na trybunie otwartej zrobiło się pusto. Kibice opuścili swoje miejsca i zgromadzili się na koronie stadionu oraz poza sektorem.

U góry rozciągnięto transparent "Trybuna zamknięta na wniosek Tuska" i przez 10 minut nie było dopingu. Do protestu przyłączyli się również obecni w Sosnowcu fani z Legnicy, którzy także wyszli z sektora gości. Na płocie, a potem na trybunie zawisły również dwa inne płótna odnoszące się zarówno do bieżących wydarzeń, jak i tych z zeszłego roku - "Z kibicami się nie rozmawia, do nich się strzela. Taka będzie następna wola premiera?!" oraz "Łukaszczyk, mija rok - czekamy na kolejny "bezpieczny" krok?"

W pierwszej połowie wydarzenia na trybunach były zdecydowanie ciekawsze od tego, co działo się na boisku, bo z boiska wiało raczej nudą. Składnych akcji i groźnych strzału było niewiele. W 11. minucie po strzale Marcina Garucha z rzutu wolnego piłkę odbił Ołeksij Szlakotin, a nadbiegający na dobitkę Damian Paszliński posłał piłkę obok słupka. 7 minut później Paweł Posmyk nie potrafił dobrze opanować piłki po podaniu Marcina Lachowskiego, ale nie wyszło to wcale na złe, bo futbolówka trafiła do Krzysztofa Napory, który uderzył pod poprzeczkę i golkiper Miedzi zmuszony był wybić piłkę na róg.

Między 27. a 30. minutą Zagłębie wręcz zamknęło Miedź w jej polu karnym. Było kilka rzutów rożnych, ale bez efektu. Także druga połowa rozpoczęła się od kornerów. Dwa razy piłka była zagrywana na dalszy słupek, gdzie akcję miał zamykać Krzysztof Markowski. Za pierwszym razem dograł piłkę w pole bramkowe, ale tam byli obrońcy gości, a przy drugiej próbie Michał Filipowicz posłał piłkę za mocno.

W 53. minucie Marcin Lachowski podał na prawą stronę boiska do Vladmira Bednara. Słowak wrzucił w pole karne do Michała Filipowicza, a ten miał czas i miejsce. Przyjął sobie piłkę, ale strzelił bardzo źle - zamiast posłać piłkę w światło bramki, kopnął ją nad poprzeczką. Jeszcze lepszą sytuację zmarnował w 73. minucie Marcin Lachowski. To była najlepsza okazja w całym spotkaniu. Po akcji lewą stroną Michał Grunt już był w polu karnym, wydawało się, że sam zdecyduje się na strzał, ale zauważył lepiej ustawionego kapitana Zagłębia, podał mu piłkę, a "Lacha" miał przed sobą już tylko bramkarza. Mierzył w długi róg, ale strzelił obok słupka.

Miedź starała się szanować remis, bo to był dla niej korzystny wynik i pod koniec meczu już tylko próbnowała swoich szans z kontr. Z kolei Zagłębie mogło odmienić losy meczu w doliczonym czasie gry, gdy po dośrodkowaniu Vladimira Bednara z rzutu wolnego Krzysztof Markowski strzelił na bramkę Miedzi, a Władysłąw Siamin wybił piłkę na rzut rożny. Za chwilę po dośrodkowaniu Michała Żółtowskiego z narożnika boiska Krzysztof Markowski nie trafił w piłkę.

Po dzisiejszym remisie Zagłębie traci do drugiej w tabeli Miedzi już 5 punktów, ale ma gorszy bilans meczów bezpośrednich i to oznacza, że aby wyprzedzić legniczan, nasz zespół musi w pozostałych sześciu meczach zdobyć o 6 punktów więcej od Miedzi, ale to może nie wystarczyć, bo o awans walczy jeszcze Zawisza Bydgoszcz i GKS Tychy. Dzisiejszy wynik na Ludowym najbardziej chyba więc ucieszył drużynę z Bydgoszczy, bo Miedź nie odskoczyła, a Zagłębie zostało w tyle.

90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 5 sekundach gry kończy się druga połowa meczu. Remisujemy z Miedzią i chyba już nie ma co myśleć o awansie.
90+4' Z rogu dośrodkował Michał Żółtowski, a zamykający akcję na długim słupku Krzysztof Markowski minął się z piłką.
90+4' Z rzutu wolnego piłkę w pole karne wrzucił Vladimir Bednar, nogą strzelał Krzysztof Markowski, a Władysław Siamin wybił piłkę na róg.
90+3' Świetna akcja Patryka Stefańskiego lewą stroną boiska. Był szybki, uciekł rywalom, zabrakło tylko dokładnego dośrodkowania w pole karne.
90+2' Wrzut z autu na wysokości pola karnego Miedzi. Podawał Vladimir Bednar, głową zgrywał Jakub Dziółka, a na spalonym był Michał Filipowicz.
90' doliczony czas Mecz potrwa jeszcze 4 minuty.
90' Z 25 metrów po ziemi strzelał Patryk Stefański - broni Władysław Siamin.
90' Kontra Miedzi po złym wyprowadzeniu akcji przez Sławomira Jarczyka, ale Marcin Garuch niecelnie podaje do Marcina Orłowskiego
87' Kamil Hempel próbował zaskoczyć Ołeksija Szlakotina strzałem z dystansu, ale nie zaskoczył, bo nie trafił w światło bramki.
86' zmiana Ostatnia zmiana w naszym zespole - Sebastian Stefański za Krzysztofa Naporę.
86' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Napory z prawej strony boiska niecelnie głową strzelał Michał Grunt.
86' Marcin Orłowski znalazł się z piłką w naszym polu karnym, ale strzelił nad poprzeczką.
85' Michał Filipowicz przepchnął się z piłką przed polem karnym i strzelił, ale nie był to jakiś groźny strzał, chociaż w statystykach będzie to jako celne uderzenie.
84' Michał Żółtowski zdecydował się na coś w stylu strzału rozpaczy. Strzelał z 35 metrów i uderzył obok bramki.
81' zmiana Ostatnia zmiana w Miedzi. Zrobiło się jeszcze bardziej międzynarodowo - za Mateusza Gawlika wszedł Mady Cisse.
80' Z dystansu strzelał Marcin Garuch i Ołeksij Szlakotin ponownie odbił piłkę na rzut rożny.
79' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Grunta. Chyba za komentowanie decyzji sędziego, bo faulu żadnego się nie dopuścił, a może to była jakaś odłożona kartka, bo chyba ktoś tam próbował przy wcześniejszym rajdzie sfaulować szybkiego Marcina Garucha.
78' Marcin Garuch przebiegł z piłką dobre 50 metrów, nikt go nie mógł zatrzymać i w końcu przy strzale piłkę zablokował Sławomir Jarczyk
74' zmiana Trzecia zmiana w Miedzi - Wojciech Bzdęga zmienia Pawła Kowala.
73' zmiana Druga zmiana w Miedzi - Kamil Hempel za Jakuba Grzegorzewskiego.
73' Co za szansa! Czy będziemy jeszcze mieli lepszą? Michał Grunt ruszył do piłki zagranej lewą stroną boiska, był w polu karnym i wydawało się, że będzie strzelał, ale wypatrzył jeszcze lepiej ustawionego Marcina Lachowskiego, "Lacha" przymierzył po ziemi w długi róg i chybił naprawdę minimalnie!
72' Rzut wolny dla Zagłębia. Michał Filipowicz zagrywa wzdłuż linii do Vladimira Bednara, ten dośrodkowuje w pole karne, a Marcin Lachowski strzela głową obok bramki.
71' żóta kartka Darko Bulatović ukarany przez sędziego za faul na Michale Gruncie
71' Michał Filipowicz dośrodkował piłkę w pole karne. Nabiegał tam Jakub Dziółka, ale szybszy okazał się Władysław Siamin
70' żóta kartka Mateusz Gawlik ukarany żółtą kartką za faul na Michale Żółtowskim.
69' zmiana Za Sebastiana Białasa na placu gry pojawia się Jakub Dziółka.
68' zmiana W miejsce Pawła Posmyka na boisko wchodzi Michał Grunt.
67' Szykuje się podwójna zmiana w Zagłębiu - Marcin Grunt i Jakub Dziółka już stoją przy linii bocznej.
66' Michał Żółtowski posłał piłkę z rzutu rożnego w pole bramkowe, a Władysław Siamin był szybszy od Pawła Posmyka.
66' Vladimir Bednar trafił w nogę Darko Bulatovicia przy dośrodkowaniu i mamy rzut rożny.
65' Rzut wolny dla Miedzi z około 28 metrów. Piłkę mocno prawą nogą uderzył Piotr Kucharzak, zmierzała ona pod poprzeczkę, i Ołeksij Szlakotin musiał ją wybić rękami na róg.
64' zmiana Pierwsza zmiana w zespole Miedzi - za Marcina Kajcę wszedł Artur Gałęza.
62' Z 25 metrów strzelał Jakub Grzegorzewski, a Ołeksij Szlakotin dość pewnie złapał piłkę.
61' Paweł Kowal po akcji prawą stroną dośrodkował w pole karne w kierunku Marcina Orłowskiego, ale w bezpośrednim starciu lepszy okazał się Sławomir Jarczyk.
60' Patryk Stefański przebiegł z piłką ponad połowę boiska, dobiegł do linii końcowej, tam minął zwodem jednego rywala, a gdy próbował minąć drugiego, upadł na murawę. Sędzia jednak uznał, że wywrócił się sam.
56' Rzut rożny dla Miedzi. Tym razem zamiast dośrodkowanie jest zagranie przed pole karne do Marcina Garucha. Kapitan Miedzi od razu oddaje strzał, ale piłka grzęźnie gdzieś w gąszczu nóg w polu karnym, nie dochodząc nawet do naszego bramkarza.
55' Marcin Lachowski podał na prawą stronę pola karnego do Michała Filipowicza, ten odgrywał na środek pole karne, ale nie tam, gdzie wbiegał Paweł Posmyk i stoper Miedzi wybił piłkę.
53' Składna akcja Zagłębia. Marcin Lachowski ze środka zagrał na prawo do włączającego się do ofensywnej akcji Vladimira Bednara. Słowak przyjął piłkę, rozejrzał się, wrzucił do Michał Filipowicza, który miał na tyle swobody, że mógł sobie przyjąć piłkę. Tak też uczynił, zgrał sobie piłkę na prawą nogę, strzelił z woleja z około 10 metrów. Niestety, przestrzelił, a szkoda, bo była to chyba najlepsza szansa.
52' żóta kartka Kapitan Miedzi Marcin Garuch sfaulował kapitana Zagłębia Marcina Lachowskiego i został za to ukarany żółtą kartką.
52' Aut dla Miedzi na wysokości pola karnego. Piłkę wrzucał Darko Bulatović, a wracający Paweł Posmyk wybił piłkę głową.
49' Z prawej strony boiska piłkę wrzucał Paweł Kowal i skończyło się to wszystko na dosyć kąśliwym strzale, po którym piłka wylądowała na górnej części siatki.
48' Teraz mogło być groźnie pod naszą bramką. Marcin Orłowski wszedł w pole karne, próbował zwodu i został w porę zablokowany przez Sławomira Jarczyka.
47' Drugi róg dla Zagłębia w tej połowie. Ponownie dośrodkowywał Michał Filipowicz. Miało być chyba tak, jak przed chwilą, bo do piłki na długim słupku ruszał Krzysztof Markowski, ale dośrodkowanie było bardzo za mocne.
46' Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia po niecałej minucie gry. Do dośrodkowanej przez Michała Filipowicza piłki dochodzi zamykający akcję Krzysztof Markowski, zagrywa wzdłuż bramki, ale tam stało aż trzech graczy Miedzi i dali radę wybić piłkę
46' gwizdek Zaczęła się II połowa spotkania!
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 58 sekundach gry Paweł Raczkowski zagwizdał i dał znać na zejście do szatni. Napisać, że pierwsza połowa nie była porywająca to tak jakby nic nie napisać. Gdyby protest kibiców przeciwko polityce rządu Donalda Tuska trwał całą połowę i kibole byli wtedy poza trybunami, to niewiele by stracili. Czekamy na lepszą grę po przerwie.
45' doliczony czas Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę.
45' Marcin Orłowski próbował podania w pole karne do Marcina Kajcy, ale Sławomir Jarczyk podskoczył, podniósł nogę i wybił piłkę
44' Z prawej strony boiska piłkę w pole karne posłał Krzysztof Napora, Paweł Posmyk chciał ją przedłużyć do Patryka Stefańskiego, ale się nie udało.javascript:;
42' Z 25 metrów prawą nogą strzelał Paweł Posmyk i jeszcze było za wysoko nad bramką, ale już zdecydowanie niżej niż w przypadku strzału Michała Żółtowskiego z pierwszych minut spotkania.
42' zmiana Z boiska schodzi Adrian Jeremicz, a na jego miejsce wchodzi wspomniany już Michał Filipowicz
40' Jeszcze przed przerwą będzie zmiana w Zagłębiu. Do wejścia na plac gry szykuje się Michał Filipowicz.
40' Z rogu wrzucał Adrian Jeremicz. Zagłębie straciło piłkę przed polem karnym. Miedź poszła z kontrą, mieli przewagę liczebną, ale na samodzielne zakończenie akcji zdecydował się Marcin Kajca i na nasze szczęście chybił.
39' Władysław Siamin skiksował próbując wybić lecącą do niego piłkę i uratował go Kamil Pilarski wybiając futbolówkę na rzut rożny.
38' Zagłębie przez dobrą minutę nie umie wyjść z własnej połowy z piłką, a jak już się to uda, to jest złe podanie i strata. To się nie podoba kibicom, którzy już zaczynają powoli wyrażać dezaprobatę wobec takiego stylu gry.
35' Rzut wolny dla Miedzi. Piłkę w pole karne dośrodkował Marcin Garuch, a Marcin Orłowski w walce o piłce poturbował Ołeksija Szlakotina. Nasz bramkarz wymagał krótkiej interwencji masażystów, ale jest w porządku i może grać dalej.
33' Paweł Kował zszedł z piłką z prawej strony boiska do środka, uderzył po ziemi i interweniował Ołeksij Szlakotin.
32' Do piłki ustawionej z boku boiska, na wysokości pola karnego podszedł Marcin Kajca. Mierzył w długi róg, ale było trochę za mocno.
31' Marcin Kajca szarżował lewą stroną boiska i faulem powstrzymał go Krzysztof Markowski.
30' Goście się otrząsnęli, Jakub Grzegorzewski podał prostopadle w pole karne do Marcina Orłowskiego, ale ten nie sięgnął piłki
29' Po rzucie rożnym gracze Miedzi nie mogą wybić piłki poza 30 metr. Zagłębie w natarciu, ale brakuje dobrego zorganizowania akcji i dojścia do sytuacji strzeleckiej. W końcu po wrzutce Patryka Stefańsiego niecelnie strzela głową Paweł Posmyk
28' Tym razem futbolówkę wrzucił Michał Żółtowski i kończy się na rzucie rożnym z drugiej strony boiska.
28' Po dośrodkowaniu Adriana Jeremicza piłkę piąstkuje Władysław Siamin. To nie koniec akcji, po przerzucie na prawą stronę Krzysztof Napora wywalczył kolejny rzut rożny.
27' Na prawej stronie piłkę wymienili Marcin Lachowski i Vladimir Bednar, futbolówka miała trafić do Pawła Posmyka, ale w polu bramkowym uprzedził go Piotr Kucharzak i wybił piłkę na rzut rożny.
26' Z rzutu wolnego z około 20 metrów strzelał Darko Bulatović, a po jego uderzeniu lewą nogą piłka trafiła w mur i raczej nikomu tam stojącemu nie miała prawa zrobić krzywdy, bo leciała z niezbyt dużą siłą.
25' Próbujący przerwać akcję Miedzi Sławomir Jarczyk nieco przypadkowo zagrał piłkę ręką przed naszym polem karnym i może być groźnie po rzucie wolnym.
24' Hmm, wydaje nam się, że po powrocie kibiców jest więcej, niż było ich przed opuszczeniem trybun. Zdjęto transparent o strzelaniu do kibiców, więc na dzisiaj to już chyba koniec protestu.
23' Drugi rzut rożny dla Zagłębia, ale po krótkim rozegraniu sosnowiczanie szybko stracili piłkę. Nie była to zbyt dobra koncepcja na rozwiązanie stałego fragmentu gry.
20' Fanatycy Zagłębia już zakończyli swój protest wobec bezprecedensowej nagonce wymierzonej przeciwko środowiskom kibicowskim organizowanej przez aparat władzy i prorządowe media. Powoli wracają na sektor, a transparent o zamkniętej trybunie zniknął. Warto również wspomnieć, że do akcji protestacyjnej dołączyli się obecni w Sosnowcu kibole Miedzi, którzy także opuścili trybunę. Brawo!
19' żóta kartka Sebastian Białas sfaulował przy linii bocznej Pawła Kowala i został za to ukarany żółtym kartonikiem.
18' Marcin Lachowski zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Pawła Posmyk, a ten wbiegł w pole karne i w pojedynku z Piotrem ,Kucharzakiem źle przyjął piłkę. To jednak nie koniec, do futbolówki dopadł biegnący prawym skrzydłem Krzysztof Napora, strzelił pod poprzeczkę, a Władysław Siamin wybił piłkę na róg.
17' Michał Żółtowski dośrodkował z lewej strony w pole karne. Piotr Kucharzak dosyć ostro potraktował w walce powietrznej Pawła Posmyka, ale sędzia puścił grę. Także nakazał grać dalej, gdy futbolówka dotknęła ręki Darko Bulatovicia.
16' Z prawej strony boiska próbował dośrodkować Vladimir Bednar, ale zrobił to bardzo, ale to bardzo niedokładnie.
15' Publiczność w Sosnowcu wyjątkowo dobrze zorganizowana i zmobilizowana. Większość osób zasiadających na otwartej opuściła swoje miejsca i przeniosła się na koronę stadionu, a ci, dla których brakło tam miejsca, stoją u góry schodów.
13' Marcin Orłowski przymierzył z prawej strony pola karnego, ale skończyło się na trafieniu w reklamy.
11' Z ponad 30 metrów na bramkę Zagłębia uderzał Marcin Garuch, po kąśliwym strzale piłkę odbił Ołeksij Szlakotin, dopadł do niej Damian Paszliński, uderzył po ziemi z ostrego kąta, ale nasz bramkarz dobrze zasłonił bramkę i stoper Miedzi próbując strzału w długi róg nie trafił w bramkę, ale było groźnie
10' Kibole Zagłębia opuścili środkową część trybuny otwartej, a na jej górze jest trzymany transparent "Trybuna zamknięta na wniosek Tuska". Brawo!
9' Naciskany przez Kamila Pilarskiego Patryk Stefański opanował piłkę po kilkumetrowym rajdzie, podał do Marcina Lachowskiego, który odegrał wzdłuż linii 16. metra do Pawła Posmyka, ale dobrze ustawiony Damian Paszliński nie pozwolił na oddanie strzału.
7' Transparent dotyczący wojewody Zygmunta Łukaszczyka z Platformy Obywatelskiej został szybko zdjęty. Wisi natomiast płótno skierowane przeciwko aktywnemu ostatnio jak rzadko premierowi Donaldowi Tuskowi (także Platforma Obywatelska).
6' Na płocie wiszą dwa transparenty "Z kibicami się nie rozmawia, do nich się strzela. Taka będzie następna wola premiera?!" oraz "Łukaszczyk, mija rok - czekamy na kolejny "bezpieczny" krok?"
3' Do odbitej z pola karnego gości piłki doskoczył Michał Żółtowski, uderzył z woleja z ponad 30 metrów i piłka poszybowała kilka metrów nad poprzeczką.
2' Z tego, co widzimy na boisku Krzysztof Napora gra dziś na prawej pomocy, Patryk Stefański na lewej flance. Na pozycji najbardziej defensywnego środkowego pomocnika występuje Sebastian Białas. Przed nim gra Adrian Jeremicz, a Marcin Lachowski jest najbardziej ofensywnie zorientowanym środkowym pomocnikiem i będzie wspierał w ataku Pawła Posmyka.
1' gwizdek Rozpoczął się mecz. Zaczęli piłkarze Miedzi.
0' 17:58 Już wyszli z tunelu. Sędziowie dzisiaj reprezentują styl holenderski w modzie - pomarańczowe koszulki i czarne spodenki. Zagłębie w firmowym czerwono-zielono-białym zestawie, a Miedź cała na niebiesko. W niebieskich barwach też są kibice gości, którzy właśnie pojawili się w tej chwili w sektorze gości.
0' 17:50 Jak udało nam się dowiedzieć, swoje urodziny obchodzi dzisiaj kierownik Zagłębia Piotr Caliński. Życzymy mu z tej okazji wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności, spokoju i mniej stresów. Piłkarze wiedzą, że dzisiaj muszą wygrać, choćby tylko po to, żeby sprawić kierownikowi prezent urodzinowy, bo rok temu na urodziny w "prezencie" przyszła decyzja wojewody o zamknięciu Stadionu Ludowego do końca sezonu.
0' 17:45 Jest środa, za chwilę będzie 18:00 i, jakby to powiedział Piotr Ćwielong, pogoda nie dopisuje do grania w piłkę, bo świeci słońce i jest dosyć ciepło. Miejmy jednak nadzieję, że naszym piłkarzom taka aura nie będzie przeszkadzała i wygrają z Miedzią. Wszyscy na to liczymy.
0' 17:35 Janusz Kudyba przyjeżdżał już trzykrotnie na Stadion Ludowy jako trener drużyny gości. Wiosną 2003 przegrał 0:1 jako szkoleniowiec Pogoni Świebodzin, a w roli szkoleniowca Miedzi zwyciężył 2:0 wiosną 2009 i przegrał 0:3 wiosną 2010, jak więc nietrudno wyliczyć na Ludowym cieszył się ze zwycięstwa tylko raz, a pięciokrotnie jego podopieczni schodzili z boiska pokonani.
0' 17:30 W składzie Zagłębia jest jeden zawodnik z przeszłością w Legnicy. To Michał Żółtowski, który aż przez pięć lat reprezentował barwy Miedzi. W ekipie Miedzi nie ma żadnego piłkarza, który w swoim piłkarskim CV ma wpisane Zagłębie Sosnowiec. W naszym klubie pracował za to aktualny szkoleniowiec zespołu z Legnicy Janusz Kudyba, jednak swojej przygody z Zagłębiem nie będzie wspominał zbyt miło - prowadził Zagłębie w pierwszych pięciu meczach rundy wiosennej sezonu 2008/2009. Zwyciężył tylko w wyjazdowym spotkaniu w Toruniu, a przegrał trzy mecze na Ludowym (z Rakowem Częstochowa, Polonią Słubice i Nielbą Wągrowiec) oraz mecz w Policach.
0' 17:25 Skoro już wspomnieliśmy o gwizdku sędziego - przy okazji poprzedniego meczu na Ludowym było nieco kontrowersji związanych z osobą arbitra Marka Opalińskiego, który pochodzi z Legnicy, a więc miasta naszego dzisiejszego rywala i kontrkandydata w walce o awans, ale jak się później okazało nie było się czego bać, bo sędzia Opaliński wywiązał się ze swoich obowiązków przyzwoicie i nie podejmował żadnych decyzji krzywdzących nasz zespół. PZPN docenił natomiast ciężar dzisiejszego meczu i do jego prowadzenia wyznaczył Pawła Raczkowskiego, który ma status sędziego Ekstraklasy.
0' 17:15 Właśnie z nieba nam spadła kartka ze składami na dzisiejszy mecz. W naszej drużynie jedna zmiana - za pauzującego za kartki Wojciecha Białka zagra Krzysztof Napora. To raczej oznacza przetasowania w zestawieniu. Pewnie na pozycję stopera cofnięty zostanie Krzysztof Markowski, a Napora zagra na prawej pomocy. To z kolei oznaczałoby, że możemy zagrać w układzie 4-4-2 z Pawłem Posmyk i Patrykiem Stefańskim w ataku. Ale niewykluczone, że będzie jakoś inaczej to wszystko poustawiane. Może Adrian Jeremicz ze skrzydła zejdzie do środka i zagra tam razem z Sebastianem Białasem? Zobaczymy, już po pierwszym gwizdku.
0' 17:10 Witamy ze Stadionu Ludowego. Zapraszamy na pierwszy z meczów o wszystko. Trzeba wygrać, jeśli kolejne spotkania także mają być meczami o wszystko. Jak przegramy, to właściwie będziemy grali już o nic, bo strata wzrośnie do 8 punktów, ale przecież my dzisiejszy mecz wygramy, prawda?
Skrót meczu: Zagłębie - MiedźSkrót meczu: Zagłębie - Miedź Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu 28. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec i Miedzią Legnica, zakończonego bezbramkowym remisem. W skrócie najlepsze okazje bramkowe oraz atmosfera na Stadionie Ludowym podczas tego spotkania. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z MiedziąZdjęcia z meczu z Miedzią Jak po każdym meczu, także i dzisiaj prezentujemy fotografie wykonane w trakcie spotkania, na których można obejrzeć to co działo się na boisku oraz na trybunach. Zapraszamy do oglądania. » Czytaj więcej
Komentarze po meczu z MiedziąKomentarze po meczu z Miedzią Mecz z Miedzią skomentowali biorący w nim udział trzej zawodnicy Zagłębia - Paweł Posmyk, Marcin Lachowski i Krzysztof Markowski. "Wyszło moje drewniactwo" - przyznał się nasz kapitan. » Czytaj więcej
Remis kończy nadzieje?Remis kończy nadzieje? W meczu niezwykle istotnym dla szans na ewentualny awans do I ligi Zagłębie Sosnowiec zremisowało przed własną publicznością z Miedzią Legnica 0:0. » Czytaj więcej