8. Tomasz Łuczywek
16. Jakub Dziółka

Trener: Leszek Ojrzyński

1:0 - Marcin Lachowski 11' 1:1 - Paweł Kal 90+1'
9' Marcin Lachowski 38' Bartłomiej Kowalski 39' Ireneusz Gryboś 39' Michał Filipowicz 42' Bartłomiej Kowalski 42' Bartłomiej Kowalski 49' Hubert Kościukiewicz

Trener: Marcin Kaczmarek
Sędziowie: Leszek Gawron - Tomasz Kukowski, Jacek Węgrzyn (Mielec)

Po końcowym gwizdku kibice Zagłębia byli bardzo źli na kogo się tylko dało - na piłkarzy, na trenera, a nawet na właściciela klubu. Trudno się jednak dziwić. Zagłębie straciło dzisiaj dwa punkty w spósob tak bardzo frajerski, że naprawdę ciężko wyobrazić sobie bardziej frajerską stratę punktów.

Pierwsza połowa stała pod znakiem zdecydowanej przewagi naszego zespołu. Goście przez większość czasu byli tylko tłem dla dobrze spisujących się sosnowiczan. Przewaga naszego zespołu znalazła swoje odzwierciedlenie już w 11. minucie meczu. Po dośrodkowaniu Michała Żółtowskiego z rzutu rożnego w polu karnym Olimpii powstało małe zamieszanie. Strzelać na bramkę gości próbował Krzysztof Markowski, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Ostatecznie z bliska do siatki trafił Marcin Lachowski.

Trener Leszek Ojrzyński zamiast na Patryka Stefańskiego i Krzysztofa Naporę postawił na Pawła Posmyka i Ireneusza Grybosia i te zmiany miały też wpływ na taktykę. Było bardzo wiele dośrodkowań w pole karne do rosłego Posmyka, zarówno z rzutów rożnych i wolnych, jak i z autów wrzucanych przez Marcina Strojka. Niestety, nasz nowy nabytek, przekwalifikowany w Zagłębiu z napastnika na prawego pomocnika, nie potrafił wykorzystać ani jednego ze strzałów.

Goście w I połowie stworzyli sobie tylko dwie dogone sytuacje. W 15. minucie po dośrodkowaniu Tomasza Rogóża strzelał Adrian Frańczak, a Ołeksij Szlakotin wyciągnął się jak struna, wystawił dłoń i wybił piłkę na rzut rożny. Już w doliczonym czasie po strzale Huberta Kościukiewicza jeszcze efektowniej interweniował ukraiński golkiper sosnowiczan.

Zagłębie od 42. minuty grało z przewagą jednego zawodnika. Głupią czerwoną kartkę za dwie żółte zarobił kapitan, a zarazem stoper gości Bartłomiej Kowalski. Najpierw pobiegł do sędziego upomnieć się o żółtą kartkę dla Michała Filipowicza, którą nasz zawodnik i tak dostał, a 4 minuty później brutalnie sfaulował Ireneusza Grybosia. To zagranie od razu kwalifikowało się na pokazanie czerwonej kartki, ale arbiter był na tyle pobłażliwy, że najpierw wyciągnął z kieszeni żółty kartonik.

Wydawało się, że grające w przewadze Zagłębie spokojnie odprawi lidera z Grudziądza i po przerwie jeszcze podwyższy rozmiary prowadzenia. Niestety, w drugiej połowie spotkania nasi piłkarze nie grali już z takim zębem, jak w pierwszych 45 minutach. Nie mający już nic do stracenia goście zaczęli grać coraz odważniej, a Zagłębie sprawiało wrażenie, jakby tylko czekało na to, co zrobią rywale i liczyło na kontry.

Kilka takich akcji udało się wyprowadzić sosnowiczanom, ale nie przyniosły one powodzenia. Najbliżej strzelenie bramki był w 82. minucie Marcin Lachowski. Po jego strzale piłkę efektowną paradąna rzut rożny skierował Michał Wróbel. Za to w pierwszej minucie doliczonego czasu gry goście zdołali doprowadzić do remisu. W pole karne Zagłębia pobiegł nawet bramkarz Michał Wróbel. On nie miał jednak udziału w akcji. Po dośrodkowaniu Mariusza Kryszaka w polu karnym Zagłębia powstało zamieszanie, podobne do tego, po którym padł gol w I połowie. Paweł Kal kopnął z bliska futbolówkę, któryś z graczy naszego zespołu pilnujących słupka próbował jeszcze wybić piłkę, ale zrobił to za późno i piłkarze Olimpii oszaleli z radości.

Drugi raz w tej rundzie tracimy punkty tak frajersko. W Bydgoszczy graliśmy z przewagą jednego zawodnika i mogliśmy spokojnie kontrolować mecz, gdy Jakub Dziółka obejrzał czerwoną kartkę i siły się wyrównały. Dzisiaj od 42. minuty rywale grali w osłabieniu, a mimo tego potrafili doprowadzić do remisu. Ten remis jest wielkim sukcesem Olimpii i klęską Zagłębia. Choć do końca sezonu jest jeszcze 12 kolejek, to chyba już można się powoli szykować na to, że w sezonie 2011/2012 nie będziemy w Sosnowcu oglądali meczów I ligi.

90.0000
90+3' gwizdek Po 48 minutach gry kończy się II połowa meczu. Remisujemy z Olimpią Grudziądz 1:1 i o awansie już chyba nie mamy co marzyć.
90+1' gol - piłka nożna 1:1 Po rzucie rożnym wykonanym przez Mariusza Kryszaka w polu karnym Zagłębia powstaje zamieszanie. Piłkę z bliska w stronę bramki kieruje Paweł Kal. Któryś z naszych graczy próbuje ją wybijać, ale sędzia liniowy pokazał, że zrobił to już za linią bramkową.
90' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Brede Michał Żółtowski wybija piłkę na rzut rożny.
89' doliczony czas Druga połowa zostaje przedłużona o 3 minuty
87' Po rzucie rożnym wykonanym przez Michała Żółtowskiego po raz kolejny w dzisiejszym meczu Paweł Posmyk główkuje ponad bramką gości.
87' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Sebastian Markiewicz wszedł za Marcina Strojka.
87' Kolejna kontra w wykonaniu naszych młodzieżowców. Strzał Krzysztofa Napory został zablokowany, a piłka potoczyła się jeszcze pod nogi Patryka Stefańskiego, którego zablokował Krzysztof Brede i mamy róg.
86' Rzut wolny dla gości. Po dośrodkowaniu Mariusza Kryszaka w naszym polu karnym powstało małe zamieszanie, w którym najlepiej odnalazł się Marcin Strojek.
83' Po dośrodkowaniu Michała Żółtowskiego z rzutu rożnego nad poprzeczką główkował Paweł Posmyk.
82' Marcin Lachowski odebrał piłkę Mariuszowi Kryszakowi. Przymierzył z ponad 20 metrów i pięknie interweniował Michał Wróbel, wybijając piłkę na róg.
82' Zagłębie od razu po obronionym rogu ruszyło z kontrą, ale trzech młodzieżowców - Dawid Tomanek. Krzysztof Napora i Patryk Stefański nie poradziło sobie z defensywą gości
81' Rzut rożny dla Olimpii. Po wrzutce Mariusza Kryszaka sytuację wyjaśnia Paweł Posmyk
78' Po dośrodkowaniu Mariusza Kryszaka z rzutu rożnego Piotr Ruszkul strzelił głową po koźle obok bramki.
77' zmiana Trzecia zmiana w Olimpii - za Adriana Frańczaka wszedł Paweł Kal.
76' Marcin Lachowski wypuścił Krzysztofa Naporę lewym skrzydłem, ale nasz młodzieżowiec został powstrzymany przez Huberta Kościukiewicza.
75' Po podaniu Marcina Sierczyńskiego z prawej strony pola karnego uderzał Paweł Posmyk, a Michał Wróbel sparował to uderzenie.
75' zmiana Trzecia zmiana w drużynie Zagłębia. Dawid Tomanek wszedł za Michała Filipowicza.
74' Marcin Strojek zbyt mocno dośrodkował piłkę z prawej strony boiska i mimo waleczności i ambicji Krzysztof Napora nie opanował futbolówki.
72' Krzysztof Napora przerzucił piłkę do Patryka Stefańskiego, który ładnie opanował piłkę, ale chyba nie wiedział, czy ma strzelać, czy podawać do Pawła Posmyka.
71' Dawid Wacławczyk przedostał się w pole karne Zagłębia i przy próbie strzału został zablokowany przez Sławomira Jarczyka, co skończyło się rzutem rożnym.
70' Marcin Lachowski zagrał prostopadłe podanie do Patryka Stefańskiego, ale sędzia liniowy pokazał pozycję spaloną. Chyba tym razem nie miał racji, bo Stefański dopiero wbiegał zza obrońców.
67' Dawid Wacławczyk strzelił lewą nogą z około 30 metrów. Uderzył w środek bramki, dokładnie tam, gdzie był Ołeksij Szlakotin.
66' Michał Filipowicz dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, ale od Krzysztofa Markowskiego szybszy był Michał Wróbel.
65' Michał Filipowicz znalazł się w dobrej sytuacji, ale arbiter przerwał grę gwizdkiem. Nie wiadomo, czy chodziło o spalonego, czy może pomógł sobie ręką w opanowaniu piłki.
64' Mariusz Kryszak dośrodkował z rzutu wolnego, a Marcin Sierczyński spokojnie wyekspediował piłkę poza własne pole karne.
61' zmiana Druga zmiana w naszym zespole - Krzysztof Napora za Ireneusza Grybosia
60' Patryk Stefański po raz kolejny dał próbkę swoich umiejętności technicznych, minął Dawida Wacławczyka, ale nieco za długo zwlekał z oddaniem strzału i piłkę na róg zdążył wybić Hubert Kościukiewicz.
59' Paweł Posmyk przerzucił piłkę na lewą stronę do Patryka Stefańskiego, a ten spokojnie przyjął, minął rywala i odegrał w pole karne do Ireneusza Gryboś, który niestety chybił
57' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Patryk Stefański za Łukasza Wijasa
57' Mariusz Kryszak po raz kolejny przymierzył z rzutu wolnego i tym razem po strzale prawą nogą przeniósł piłkę nad poprzeczką.
55' Z dystansu uderzał Marcin Sierczyński, a Michał Wróbel wybił piłkę przed siebie, gdzie był jeden z obrońców.
54' zmiana Druga zmiana w Olimpii - za Tomasza Rogóża wchodzi Grzegorz Domżalski
53' Pierwszy róg dla Olimpii w II połowie spotkania. Po dośrodkowaniu Mariusza Kryszaka ofiarnie interweniuje Paweł Posmyk.
52' Dawid Wacławczyk dośrodkował z prawej strony boiska, a Ołeksij Szlakotin tym razem zastosował wypiąstkowanie jednokończynowe.
51' Adrian Frańczak mocno uderzył zza pola karnego, Ołeksij Szlakotin wypluł piłkę przed siebie, ale asekurował go Krzysztof Markowski.
50' Z rzutu wolnego z lewej strony boiska dośrodkował Michał Żółtowski - nie zakończyło się strzałem.
49' żóta kartka Hubert Kościukiewicz ukarany żółtą kartką za faul na Marcinie Sierczyńskim
48' Ostre dośrodkowanie Mariusza Kryszaka z prawej strony boiska i tym razem Ołeksij Szlakotin piąstkuje piłkę przed pole karne
46' Już po 20 sekundach gry na strzał zza pola karnego zdecydował się Marcin Lachowski. Uderzył jednak zdecydowanie za wysoko.
46' gwizdek 18:01 Rozpoczęła się II część meczu. W przerwie nie było żadnych zmian.
45+4' gwizdek Po 48 minutach i 7 sekundach gry sędzia Leszek Gawron kończy pierwszą połowę meczu. Gdyby kogoś spytać, która z grających na Ludowym drużyn jest liderem II ligi zachodniej, to po pierwszej połowie każdy wskaże Zagłębie. Sosnowiczanie przeważają na boisku i zasłużenie prowadzą. Rywal leży na deskach, gra w osłabieniu i w drugiej połowie musimy gości dobić!
45+4' Po wrzutce z rogu w pole karne piłka trafia pod nogi Huberta Kościukiewicza, który decyduje się na strzał z około 10 metrów i po raz kolejny kapitalnie interweniuje Ołeksij Szlakotin
45+3' Michał Żółtowski zablokował dośrodkowanie i goście mają jeszcze jeden róg
45+2' Olimpia desperacko się broni we własnym polu karnym. Strzały Marcina Sierczyńskiego i Pawła Posmyk zablokowane przez rywali.
45+1' Marcin Strojek znów posyła piłkę z autu w pole karne i ponownie trwa walka o górna piłkę. Tym razem wygrana [przez gości.
45+1' Rzut rożny dla Zagłębia, ale tym razem bardzo źle rozegrany przez Michała Filipowicza.
45' doliczony czas Pierwsza połowa meczu została przedłużona o 3 minuty
45' zmiana Pierwsza zmiana w Olimpii - za byłego zawodnika Zagłębia Jarosława Białka wchodzi były zawodnik Zagłębia Hubert Kościukiewicz.
43' Z rzutu wolnego na bramkę Olimpii strzelał Michał Filipowicz, Michał Wróbel interweniował niezbyt pewnie, odbił piłkę przed siebie, a próbujący dobijać Paweł Posmyk nie dał rady strzelić bramki, a tylko lekko poturbował golkipera gości.
42' druga żółta -czerwona Bartłomiej Kowalski dosyć brutalnie sfaulował Ireneusza Grybosia. Ten faul od razu się kwalifikował na czerwoną kartkę. Arbiter pokazał kapitanowi Olimpii jednak "tylko" żółtą kartkę, ale ponieważ było to drugie żółtko, to kapitan gości kończy już swój występ w dzisiejszym meczu.
39' żóta kartka Ireneusz Gryboś obejrzał żółtą kartkę za utrudnianie wykonania rzutu wolnego.
39' żóta kartka Michał Filipowicz ukarany żółtą kartką za faul na Tomaszu Rogożu.
38' żóta kartka Kapitan Olimpii Grudziądz Bartłomiej Kowalski ukarany żółtą kartką za dyskusje z sędzią
37' Rzut wolny dla Zagłębia za faul na Pawle Posmyku. Z około 30 metrów strzelał Ireneusz Gryboś, a piłka poszybowała nad bramką Michała Wróbla.
35' Ireneusz Gryboś wywalczył piłkę na połowie Olimpii, zagrał do Pawła Posmyka na prawą stronę, a ten nie wiadomo, czy chciał strzelać, czy dośrodkować do Marcina Lachowskiego. Wiadomo, że mu nie wyszło i piłka opuściła boisko.
34' Z narożnika boiska dośrodkował Michał Filipowicz, defensywa gości wybiła piłkę daleko przed pole karne, a na strzał zdecydował się Michał Żółtowski, pod którego nogi spadła futbolówka. Przymierzył trochę za wysoko.
33' Michał Filipowicz wstrzelił piłkę z rzutu wolnego w pole karne gości, a Jarosław Białek wybił ją na czwarty róg dla Zagłębia.
33' Rajd Michała Żółtowskiego lewą stroną boiska został powstrzymany faulem przez Tomasza Rogoża
29' Tomasz Rogóż wrzucił piłkę w pole karne z lewego skrzydła i tym razem Paweł Posmyk wystąpił w roli defensywnej i wybił piłkę głową z własnej szesnastki.
28' Jarosław Ratajczak dośrodkował z lewej strony boiska, ale Przemysław Sulej nie doszedł do piłki w polu karnym.
27' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Po mocnym dośrodkowaniu Michała Żółtowskiego piłkę z pola bramkowego wypiąstkował Michał Wróbel, a za chwilę Paweł Posmyk sfaulował w walce o piłkę i goście rozpoczną od rzutu wolnego.
22' Marcin Strojek wrzuca auty także z lewej strony boiska. Po jego mocnym wrzucie znowu było pod bramką Olimpii gorąco.
21' Z prawej strony boiska dośrodkował Marcin Strojek. Już do kolejnego strzału głową składał się Paweł Posmyk, ale minimalnie szybszy był Dawid Wacławczyk.
20' Do piłki ustawionej ponad 20 metrów od naszej bramki podszedł Mariusz Kryszak, kopnął piłkę prawą nogą nad murem, ale na swoim miejscu był Ołeksij Szlakotin
19' Michał Zółtowski sfaulował Adriana Frańczaka przed polem karnym Zagłębia i goście mają rzut rożny.
16' Rzut wolny dla Zawiszy z prawej strony boiska. Piłkę w pole karne wrzucił Mariusz Kryszak, Adrian Frańczak uderzył głową w długi róg, a Ołeksij Szlakotin wyciągnął się jak struna i odbił piłkę na rzut rożny.
15' Z autu z prawej strony boiska piłkę wrzucił Marcin Strojek, a w polu karnym Olimpii znowu najwyżej wyskoczył Paweł Posmyk i posłał piłkę nad poprzeczką.
14' Po dośrodkowaniu Michała Filipowicza z rzutu rożnego akcję próbował zamknąć na długim słupku Paweł Posmyk, ale nie sięgnął piłki
13' Michał Filipowicz dośrodkował z rzutu wolnego z lewej strony boiska, trafił w Jarosława Białka i mamy rzut rożny.
11' gol - piłka nożna 1:0 Drugi rzut rożny dla Zagłębia. Piłkę po ziemi w pole karne zagrał Michał Żółtowski, próbował strzelać Krzysztof Markowski, trafił w nogi rywala, ale futbolówka spadła pod nogi Marcina Lachowskiego, a ten z bliska uderzył po ziemi z półobrotu i dał Zagłębiu prowadzenie!
10' Zagrożenie dla bramki Zagłębia za sprawą... Michała Żółtowskiego. Lewy defensor Zagłębia niefortunnie główkował po dośrodkowaniu w nasze pole karne i o mały włos nie zaskoczył Ołeksija Szlakotina. Na szczęście piłka wyszła poza boisko nieopodal słupka i skończyło się rzutem rożnym.
9' żóta kartka Marcin Lachowski ukarany żółtą kartką za faul na Bartłomieju Kowalskim.
8' Dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewej strony boiska. Piłkę lewą nogą w pole karne posłał Michał Żółtowski, a Paweł Posmyk wzbił się najwyżej w polu karnym, uderzył piłkę głową, ale minimalnie chybił.
5' Kibice Zagłębia wywiesili na płocie ostrzegawczy transparent "Kibice Zagłębia przypominają, że 7. miejsce nie jest premiowane awansem"
4' Po wyrzucie z autu Marcin Lachowski zagrywa do tyłu do Michała Filipowicza, który decyduje się na strzał z pierwszej piłki, ale nie trafia do celu.
3' Paweł Posmyk wywalczył pierwszy róg dla sosnowiczan. Po dośrodkowaniu Michała Żółtowskiego akcję na długim słupku zamykał Paweł Posmyk, uderzył głową, ale nie trafił w światło bramki.
2' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Michał Filipowicz zagrywa piłkę po ziemi przed pole karne, a Marcin Lachowski z pierwszej piłki strzela nad bramką.
1' gwizdek 17:00 Już gramy! Zaczęli goście!
0' 16:57 Trójka sędziowska z Mielca wyprowadziła obie jedenastki na murawę. Zagłębie gra dzisiaj w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach. Olimpia wystąpi w koszulkach w biało-zielone pasy, białych spodenkach i zielonych getrach.
0' 16:53 W pierwszym składzie Olimpii zagra były zawodnik Zagłębia Jarosław Białek. Wielu kibiców Zagłębia może go nie pamiętać, bo wielkiej kariery w Sosnowcu nie zrobił. Przyszedł do nas już w trakcie trwania rundy jesiennej sezonu 2007/2008 i odszedł w przerwie zimowej. Inny były piłkarz sosnowieckiego zespołu, Hubert Kościukiewicz, siedzi dziś na ławce rezerwowych.
0' 16:50 Po przegranej w Chojnicach trener Leszek Ojrzyński dokonał w składzie wielu zmian. Na prawej obronie wystąpi Marcin Strojek, który zastępuje pauzującego za żółte kartki Vladimira Bednara. Na środku obrony za Wojciecha Białka zagra przesunięty z pomocy Krzysztof Markowski, a na jego miejsce w środku pola wskoczył Marcin Sierczyński. Na lewej obronie za Tomasz Łuczywka zagra Michał Żółtowski. Na ławce usiadło dwóch młodzieżowców - Krzysztof Napora i Patryk Stefański, a do pierwszego składu wskoczyło dwóch doświadczonych napastników - Ireneusz Gryboś oraz Paweł Posmyk.
0' 16:45 Witamy ze Stadionu Ludowego. Już za kwadrans rozpocznie się mecz pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a liderem II ligi zachodniej Olimpią Grudziądz.
Konferencja prasowa po meczu z OlimpiąKonferencja prasowa po meczu z Olimpią Z nieba do piekła. Jednym radość, drugim smutek. Tymi słowami trenerzy podsumowali podczas konferencji prasowej dzisiejszy mecz Zagłębia z Olimpią. Zapraszamy do lektury materiału z konferencji prasowej, wypowiedzi Ołeksija Szlakotina, Pawła Posmyka i Krzysztofa Markowskiego oraz do oglądania skrótu wideo i zdjęć z tego meczu. » Czytaj więcej
Skrót meczu z Olimpią GrudziądzSkrót meczu z Olimpią Grudziądz Zapraszamy do obejrzenia skrótu spotkania z Olimpią Grudziądz. W skrócie obie bramki oraz najlepsze sytuacje do zdobycia gola w tym meczu, a także ujęcia z trybun. » Czytaj więcej
Komentarze po meczu z OlimpiąKomentarze po meczu z Olimpią Mecz Zagłębia Sosnowiec z Olimpią Grudziądz skomentowali uczestniczący w nim gracze: Ołeksij Szlakotin, Krzysztof Markowski, Paweł Posmyk oraz Mariusz Kryszak. » Czytaj więcej