2011-03-12, 14:00 Miejsce rozgrywania meczu: Nowy Tomyśl
1:4(0:3)
Stroje: czerwono-zielono-białe (4-5-1)
12. Maciej Krakowiak 2. Maciej Wojciechowski 3. Szymon Sidorowicz 20. Krzysztof Kmieć 5. Dariusz Nowaczyk 6. Krzysztof Wolkiewicz 7. Seweryn Fijołek  (46' 8. Dawid Juchacz) 14. Marcin Adamczewski  (46' 13. Paweł Wicher) 11. Jakub Paździerski (80' 19. Artur Kraszkowski) 15. Bartosz Śpiączka (79' 18. Artur Pawlaczyk) 9. Daniel Onyekachi   Rezerwowi: 4. Marek Fórmaniak 16. Marcin Mazurek 17. Gracjan Korczyński
Trener: Tomasz Leszczyński

0:1 - Maciej Krakowiak 11' (s.) 0:2 - Michał Filipowicz 32' 0:3 - Michał Filipowicz 41' 1:3 - Daniel Onyekachi 68' 1:4 - Ireneusz Gryboś 90+1'
9' Maciej Wojciechowski 10' Daniel Onyekachi 34' Paweł Posmyk 48' Bartosz Śpiączka 68' Sławomir Jarczyk 76' Krzysztof Wolkiewicz 80' Vladimír Bednár 84' Krysztof Kmieć
12. Ołeksij Szlakotin 3. Vladimír Bednár 20. Wojciech Białek 19. Sławomir Jarczyk 8. Tomasz Łuczywek9. Paweł Posmyk (62' 83. Ireneusz Gryboś) 10. Krzysztof Markowski 27. Marcin Sierczyński (90' 13. Sebastian Markiewicz) 5. Marcin Lachowski 24. Krzysztof Napora (90' 25. Adrian Jeremicz) 28. Michał Filipowicz (87' 6. Michał Grunt)    Rezerwowi: 1. Jakub Miszczuk 29. Marcin Grabowski 15. Sebastian Stefański   Trener: Leszek Ojrzyński
Sędziowie: Krzysztof Maciaszczyk - Tomasz Białek, Mariusz Kupczyk (Drezdenko)

Ponad 10,5 roku Zagłębie musiało czekać na zwycięstwo w Wielkopolsce. Po raz ostatni sosnowiczanie wywieźli z tego regionu komplet punktów 8 sierpnia 2000, gdy pokonali w Poznaniu Lecha 2:1. 10 kolejnych potyczek w Wielkopolsce kończyło się porażkami i remisami. Wreszcie dzisiaj sosnowiczanie zdołali wygrać na wielkopolskiej ziemi, pokonując w Nowym Tomyślu Polonię 4:1.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie bardzo ofensywnie i już w pierwszych pięciu minutach co najmniej trzykrotnie zagrozili bramce Zagłębia. Wydawało się, że może to się skończyć tak źle jak w Bydgoszczy, ale na szczęście Zagłębie szybko doszło do głosu i już w 11. minucie objęło prowadzenie. W 9. minucie Krzysztofa Naporę tuż przed polem karnym sfaulował Maciej Wojciechowski. Do rzutu wolnego podszedł Marcin Lachowski i uderzał aż dwa razy, bo po pierwszym strzale zbyt szybko z muru wybiegł Daniel Onyekachi. Po drugim uderzeniu "Lachy" piłka trafiła w poprzeczkę, ale na nasze szczęście zaraz odbiła się od interweniującego Macieja Krakowiaka i wpadła do siatki.

Kolejne dwa gole dla sosnowiczan padły po doskonałych asystach Marcina Lachowskiego i strzałach Michała Filipowicza. W 32. minucie z prawej strony boiska do "Lachy" podał Paweł Posmyk, nasz kapitan odegrał piłkę do wbiegającego w pole karne "Filipa", który z dużym spokojem posłał piłkę nogą do bramki obok interweniującego Macieja Krakowiaka. 10 minut później Lachowski podawał z okolic środka boiska, piłka przeszła między stoperami Polonii i znowu zimną krew zachował Filipowicz. Tym razem przeniósł piłkę nad bramkarzem gospodarzy, a ta odbiła się od poprzeczki i po raz trzeci w dniu dzisiejszym zatrzepotała w siatce.

W drugiej połowie nie było już tak wielu emocji, przynajmniej w jej pierwszej fazie. Ciekawiej zrobiło się dopiero od 67. minuty. Najpierw wyśmienitej okazji do podwyższenie wyniku nie wykorzystali piłkarze Zagłębia. Strzał Marcina Lachowskiego został zablokowany przez stojącego na linii bramkowej Krzysztofa Wolkiewicza, a dobijający Ireneusz Gryboś z bliska trafił głową w poprzeczkę. W odpowiedzi Polonia przeprowadziła kontrę, po której w polu karnym Sławomir Jarczyk sfaulował Daniela Onyekachiego. Arbiter podyktował "jedenastkę", a skutecznym egzekutorem okazał się sam poszkodowany.

Gospodarze spróbowali jeszcze pójść za ciosem i dążyli do zdobycia kontaktowej bramki, ale brakowało im argumentów czysto piłkarskich. W poprzednim meczu w Bydgoszczy bardzo wiele działo się w doliczonym czasie gry. Także w Nowym Tomyślu miały miejsce trzy istotne wydarzenia - w barwach Zagłębia zadebiutowali Adrian Jeremicz i Sebastian Markiewicz, ale zdecydowanie najważniejsze było to, co zdarzyło się w pierwszej doliczonej minucie. Po dośrodkowaniu Vladimira Bednara z prawej strony boiska piłka trafiła do Ireneusza Grybosia, a ten przymierzył lewą nogą z półwoleja, piłka odbiła się od murawy i po koźle wpadła tuż przy dalszym słupku bramki strzeżonej przez Macieja Krakowiaka.
90.0000
90+3' gwizdek Sebastian Markiewicz nawet nie zdążył dobiec na swoją pozycję, gdy Krzysztof Maciaszczyk odgwizdał koniec meczu. Wygrywamy w Nowym Tomyślu 4:1 i idziemy w górę tabeli.
90+3' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Sebastian Markiewicz wszedł za Marcina Sierczyńskiego.
90+2' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - za Krzysztofa Naporę wchodzi debiutant Adrian Jeremicz.
90+1' gol - piłka nożna 1:4 1:4!!!!! Prawą stroną boiska ruszył Vladimir Bednar, dośrodkował w pole karne, a zamykający akcję Ireneusz Gryboś uderzył lewą nogą z półwoleja, piłka odbiła się od ziemi i wpadła tuż przy dalszym słupku bramki Macieja Krakowiaka.
90' Mamy trzy minuty doliczonego czasu.
89' Z rogu wrzucił Tomasz Łuczywek, a Maciej Krakowiak wypiąstkował piłkę.
89' Ofensywna akcja Krzysztofa Napory powstrzymana przez Krzysztofa Kmiecia - kolejny korner.
88' Jeszcze jeden róg dla Zagłębia. Tym razem po zejściu Michała Filipowicza do narożnika boiska podbiegł Krzysztof Markowski, a po jego dośrodkowaniu obrońcy i bramkarz Polonii kolektywnie oddalają zagrożenie od bramki.
85' Po dośrodkowaniu Michała Filipowicza z rzutu rożnego piłkę podbił Dariusz Nowzczyk, a zamykający akcję Marcin Lachowski został uprzedzony przez któregoś z nowotomyślan i mamy kolejny róg.
84' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Kmiecia za faul na Krzysztofie Naporze.
84' Z rzutu wolnego piłkę dośrodkował Michał Filipowicz, a Krzysztof Kmieć wybił futbolówkę na rzut rożny
80' żóta kartka Vladimír Bednár obejrzał żółtą kartkę za utrudnianie wykonania rywalom rzutu wolnego.
77' Marcin Lachowski kopnął piłkę w kierunku pola karnego, na 16. metr wyszedł bramkarz gospodarzy, uprzedził go Krzysztof Napora, jednak tylko zdołał popchnąć piłkę czubkiem buta i nie było w tym precyzji.
77' Z rzutu wolnego z lewej strony boiska dośrodkował Michał Filipowicz, piłka zmierzała w stronę bliższego słupka, ale tam nie było nikogo z naszych graczy.
76' żóta kartka Krzysztof Wolkiewicz obejrzał żółtą kartkę za ostre wejście w nogi Tomasza Łuczywka.
73' Po podaniu Daniela Onyekachiego piłkę z lewej strony boiska zagrywał w pole karne Jakub Paździerski i dobrze, że był tam Sławomir Jarczyk, bo mogło się skończyć sytuacją strzelecką dla nowotomyślan.
68' gol - piłka nożna 1:3 Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł sam poszkodowany. Uderzył prawą nogą w prawą stronę Ołeksija Szlakotina. Nasz golkiper rzucił się w kierunku drugiego słupka i jest gol dla Polonii.
68' żóta kartka Mógł być gol dla Zagłębia, a jest karny dla Polonii Nowy Tomyśl. Lewą stroną boiska w pole karne wpadł Daniel Onyekachi i po faulu Sławomira Jarczyka sędzia dyktuje rzut karny i pokazuje żółtą kartkę naszemu defensorowi.
67' Co za sytuacja! Po dośrodkowaniu z prawej strony z około 10 metrów strzelał Marcin Lachowski, piłkę odbił stojący na linii bramkowej Krzysztof Wolkiewicz, a dobijający Ireneusz Gryboś trafił z bliska w słupek!
66' Ireneusz Gryboś podawał do Vladimira Bednara, ale w akcję wmieszał się Bartosz Śpiączka i mamy róg.
66' Z rzutu wolnego dośrodkował Krzysztof Wolkiewicz. Piłkę zablokował Marcin Lachowski, za chwilę strzelał Daniel Onyekachi, a tym razem strzał został zablokowany przez Vladimira Bednara.
64' Marcin Lachowski podał do przodu w kierunku Ireneusza Grybosia, ale wprowadzony przed chwilą napastnik Zagłębia nie dał rady w starciu z Szymonem Sidorowiczem
62' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - za Pawła Posmyka wszedł Ireneusz Gryboś i teraz w ataku gra właśnie Gryboś, na prawą stronę pomocy przeszedł Krzysztof Napora, a na lewą Michał Filipowicz.
61' Po podaniu Jakuba Paździerskiego w pole karne Zagłębia wpadł Paweł Wicher, ale szybszy był Ołeksij Szlakotin, choć przy tej interwencji chyba doznał jakiegoś urazu, bo leży na murawie i jest opatrywany przez Grzegorza Buczka.
59' Po chwili kopaniny w środku boiska rzut rożny dla Polonii. Piłkę po dośrodkowaniu Szymona Sidorowicza próbował uderzyć Krzysztof Kmieć, ale nic z tego nie wyszło.
55' Krzysztof Napora urwał się Krzysztofowi Wolkiewiczowi i strzelił z lewego narożnika pola karnego, trafił w nogę Macieja Krakowiaka, a po chwili sytuację wyjaśnił Krzysztof Wolkiewicz.
54' Paweł Posmyk zagrał prostopadłe podanie do Michała Filipowicz, "Filip" znowu znalazł się w sytuacji sam na sam, ale tym razem trafił prosto w Macieja Krakowiaka.
54' Krzysztof Napora podał do Pawła Posmyka, ale ten uderzył niedobrze z 18 metrów.
51' Marcin Lachowski zagrał do Vladimira Bednara, ale przed dośrodkowaniem piłka podskoczyła na nierównej murawie i Bednar posłał piłkę bardzo niedokładnie.
49' Z rzutu wolnego z około 30 metrów strzelał Michał Filipowicz i było blisko hat tricka - po jego uderzeniu piłka zmierzała pod poprzeczkę i na rzut rożny wybił ją Maciej Krakowiak.
48' żóta kartka Bartosz Śpiączka ukarany żółtą kartką za faul na Marcinie Sierczyńskim.
48' Dośrodkowanie z prawej strony Vladmira Bednara i Paweł Posmyk został uprzedzony przez Szymona Sidorowicza.
46' gwizdek 15:03 Gramy!!! Zaczęli Michał Filipowicz i Marcin Lachowski.
46' zmiana Przed II połową dwie zmiany w Polonii. Z boiska zeszli Marcin Adamczewski i Seweryn Fijołek, a weszli Dawid Juchacz i Paweł Wicher.
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 54 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu w Nowym Tomyślu. Jest dobrze!
45+1' Vladimir Bednar wrzucił piłkę z autu, Paweł Posmyk przedłużył podanie, a Marcin Lachowski spróbował efektownego strzału z półobrotu. Zamysł dobre, wykonanie gorsze - futbolówka poleciała nad bramką.
41' Po starciu z Danielem Onyekachim na murawie leży Tomasz Łuczywek i jest opatrywany przez masażystę Grzegorza Buczka. Wygląda na to, że "Siwy" dostał za mocno w policzek, ale w tej sytuacji pomógł lód
41' gol - piłka nożna 0:3 Marcin Lachowski zagrał prostopadłą piłkę do Michała Filipowicza, futbolówka przeszła pomiędzy dwoma obrońcami Polonii, a "Filip" z około 15 metrów strzelił nad wychodzącym z bramki Maciejem Krakowiakiem, piłka musnęła poprzeczkę i wpadła do siatki.
38' Z rzutu wolnego z lewej strony boiska dośrodkował Michał Filipowicz, a Paweł Posmyk strzelił głową z 7 metrów tuż nad poprzeczką.
37' Po dośrodkowaniu Michała Filipowicza głową niecelnie uderzał Marcin Lachowski, ale bramki i tak by nie było, bo sędzia dopatrzył się jakiegoś przewinienia w polu karnym i z rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.
36' Rajd Tomasza Łuczywka lewą stroną boiska i ponownie wślizgiem interweniuje Krzysztof Kmieć, w efekcie czego mamy szósty rzut rożny.
34' żóta kartka Starcie Krzysztofa Kmiecia i Pawła Posmyka w polu karnym Polonii. Nasz prawy pomocnik upada na murawę, ale zdaniem sędziego nie było podstaw do takiej wywrotki i arbiter pokazał Posmykowi żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego.
32' gol - piłka nożna 0:2 0:2!!! Paweł Posmyk zagrał piłkę z prawej strony boiska do Marcina Lachowskiego, "Lacha" podał idealnie w tempo do wbiegającego w pole karne Michała Filipowicza, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Maciejem Krakowiakiem i z wielkim spokojem posłał piłkę prawą nogą po ziemi obok interweniującego golkipera Polonii.
31' Paweł Posmyk powalczył i przejął piłkę przed polem karnym Polonii, podał do Marcina Lachowskiego, który oddał do Michała Filipowicza, ale do strzału można mieć dużo zastrzeżeń.
29' Marcin Sierczyński uruchomił prostopadłym podaniem Krzysztofa Naporę. Do piłki wychodził już z bramki Maciej Krakowiak, ale Krzysztof Kmieć uprzedził swojego bramkarza i wybił piłkę.
28' Z rzutu wolnego dośrodkował Krzysztof Wolkiewicz, głową strzelał Krzysztof Kmieć, a Ołeksij Szlakotin spokojnie złapał piłkę.
27' Marcin Adamczewski dośrodkował w pole karne z prawej strony boiska, ale dobrze interweniował Tomasz Łuczywek
24' Michał Filipowicz zagrał w pole karne do Marcina Lachowskiego, ale naszego kapitana powstrzymał wślizgiem Krzysztof Kmieć.
23' Po dośrodkowaniu Michała Filipowicz do strzału głową składał się Wojciech Białek, ale skończyło się tylko na składaniu się, bo strzału nie było.
23' Znowu przebojowa akcja Krzysztofa Napory lewą stroną i po zablokowanym dośrodkowaniu mamy rzut rożny.
21' Paweł Posmyk dośrodkował z prawej strony trochę zbyt wysoko i Michał Filipowicz nie potrafił doskoczyć do piłki, a zamykający akcję Tomasz Łuczywek zza narożnika pola karnego uderzył lewą nogą dosyć mocno i trochę niecelnie.
20' Krzysztof Wolkiewicz przebiegł przez całą szerokość boiska, dośrodkował w pole bramkowe, ale tam Daniel Onyekachi faulował Ołeksija Szlakotina.
19' Z narożnika boiska dośrodkował Krzysztof Wolkiewicz. Piłkę znad głowy Krzysztofa Kmiecia zbił Ołeksij Szlakotin, a Sławomir Jarczyk wyekspediował futbolówkę na kolejny róg,.
19' Po akcji Krzysztofa Wolkiewicza Polonia wywalczyła pierwszy róg.
18' Paweł Posmyk wspomógł defensorów i wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, z około 30 metrów strzelał Marcin Adamczewski i oddał strzał celny, ale na posterunku był Ołeksij Szlakotin.
17' Michał Filipowicz tym razem nie wrzucał w pole karne, zagrał do Marcina Sierczyńskiego. "Siara" odegrał do "Filipa", ten wrzucił w pole karne do Marcina Lachowskiego, a "Lacha" uderzył głową obok narożnika bramki Polonii.
17' Czwarty róg dla Zagłębia po tym jak Krzysztof Kmieć zablokował dośrodkowanie Vladimira Bednara.
14' Po wrzutce Michała Filipowicza z rzutu rożnego piłkę wypiąstkował Maciej Krakowiak.
14' Po podaniu Marcina Lachowskiego z narożnika pola karnego uderzał Krzysztof Napora, trafił w Szymona Sidorowicza i mamy trzeci róg w meczu.
12' Krzysztof Napora wpadł w pole karne lewą stroną, strzelił i trafił w Krzysztofa Kmiecia.
11' gol samobójczy 0:1 GOOOOL!!!!! Rzut wolny dla Zagłębia z około 20 metrów. Do piłki podszedł Marcin Lachowski, uderzył prawą nogą nad murem. Piłka odbiła się od poprzeczki, a potem od pleców Macieja Krakowiaka i wpadła do siatki. Jedna akcja - dwie żółte kartki dla Polonii i gol samobójczy. Trochę niefart, ale nam to nie przeszkadza.
10' żóta kartka Daniel Onyekachi ukarany żółtą kartką za zbyt szybkie wyskoczenie z muru.
9' żóta kartka Maciej Wojciechowski ukarany za faul na Krzysztofie Naporze.
8' Rzut wolny dla Polonii z około 35 metrów. Uderzał Szymon Sidorowicz, ale trafił w stojącego w szesnastce Pawła Posmyka.
7' Michał Filipowicz zagrał w pole karne do Marcina Lachowskiego, ale szybszy był Maciej Krakowiak.
6' Jeszcze raz z narożnika boiska piłkę w pole karne wrzucił Michał Filipowicz, po wybiciu głową trafiła ona na 25 metr na nogę Marcina Sierczyńskiego. "Siara" uderzył z pierwszej piłki, ale za wysoko.
6' Pierwszy róg dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Michała Filipowicza piłkę na kolejny korner wybija Marcin Adamczewski.
5' Zagłębie dwa razy zagrało piłkę w pole karne Polonii i dwa razy defensorzy Polonii wyekspediowali piłkę poza pola karne.
4' Najpierw strzał Bartosza Śpiączki z 16 metrów został zablokowany przez Sławomira Jarczyka, za chwilę po podaniu Daniela Onyekachiego i zgraniu Bartosza Śpiączki prosto w ręce Ołeksija Szlakotina uderzył Jakub Paździerski.
3' Znowu akcja prawą stroną Polonii. Z boku pola karnego uderzał Krzysztof Wolkiewicz i trafił w boczną siatkę.
2' Teraz bardzo groźnie pod bramką Zagłębia. Po akcji prawą stroną i dośrodkowaniu Krzysztofa Wolkiewicza w dogodnej sytuacji nie trafia w bramkę Bartosz Śpiączka.
1' gwizdek 14:02 Rozpoczęło się. Zaczęli gospodarze, a konkretnie Daniel Onyekachi i Bartosz Śpiączka.
0' 14:01 Zanim rozpocznie się mecz minuta ciszy ku pamięci jednego ze zmarłych kibiców Polonii, a także ofiar trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii.
0' 13:59 I już wchodzą na murawę, a z głośnikach leci jakiś hip-hop po polsku, ale o Ameryce. Raczej nie jest to hymn Polonii Nowy Tomyśl.
0' 13:58 Sędziowie dzisiaj w żółto-czarnych strojach, gospodarze w niebieskich koszulkach z białymi rękawami oraz niebieskich spodenkach i czarnych getrach, a Zagłębie w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach oraz białych getrach.
0' 13:52 Już po rozgrzewce, zawodnicy zeszli do pawilonu sportowego, a przed pawilonem już czekają na zawodników sędziowie z Drezdenka.
0' 13:45 W obu zespołach było bardzo wiele zmian w zimowej przerwie i widać to po składach. Dziś w wyjściowych składach łącznie jest tylko 6 zawodników w porównaniu z meczem, który odbył się w Sosnowcu 7 sierpnia 2010, - w Zagłębiu Vladimir Bednar i Marcin Lachowski, a w Polonii Maciej Krakowiak, Krzysztof Kmieć, Seweryn Fijołek i Bartosz Śpiączka.
0' 13:35 Mamy już składy i nawet wpisaliśmy skład Zagłębia. Tak jak wcześniej pisaliśmy - trzy zmiany w porównaniu ze spotkaniem w Bydgoszczy. Teraz jakoś spróbujemy ogarnąć skład gospodarzy.
0' 13:30 Zakończyło się już jedno spotkanie XIX kolejki II ligi zachodniej. Kibice w Wałbrzychu nie zobaczyli żadnego gola w meczu pomiędzy Górnikiem a Zawiszą. Jeśli więc Zagłębie dzisiaj wygra, to strata do klubu z Bydgoszczy zostanie zniwelowana o 2 punkty. Z dużym naciskiem na "jeśli".
0' 13:22 Drużyna Zagłębia wyszła z pawilonu sportowego i pojawiła się na rozgrzewce. W porównaniu z meczem w Bydgoszczy są chyba trzy zmiany - nie widać Jakuba Dziółki, Ireneusza Grybosia i Patryka Stefańskiego, a widać Wojciecha Białka, Michała Filipowicza i Krzysztofa Naporę.
0' 13:15 Nie znamy jeszcze ani składów, ani sędziów. Wiemy tylko, że sędziowie zapewne są z Drezdenka, gdyż podjechali furą na blachach FSD. Prawdopodobnie mecz poprowadzi Krzysztof Maciaszczyk, bo to jedyny arbiter z Drezdenka na tym szczeblu rozgrywek. Delegatem za to będzie Andrzej Rynkiewicz ze Szczecina.
0' 13:10 Po raz ostatni Zagłębie wygrało w Wielkopolsce 8 sierpnia 2000 - wtedy nasz zespół jako beniaminek II ligi wygrał ze spadkowiczem z I ligi Lechem Poznań 2:1, a w składzie występował obecny prezes klubu Marek Adamczyk. Od tamtego czasu sosnowiczanie nie potrafili wygrać w Poznaniu (raz w Ekstraklasie, raz w dawnej II lidze, ale akurat wtedy mecz był przekręcony przez sędziego Grzegorza G. z Warszawy, a wszystkiemu przyglądał się z trybuny prasowej Ryszard F., pseudonim "Fryzjer" i raz w obecnej II lidze z Jarotą Jarocin), Grodzisku Wielkopolskim (porażka w Ekstraklasie), Wągrowcu (porażka i remis w II lidze), Jarocinie (remis i porażka w II lidze), Turku (remis w II lidze), a nawet w Opalenicy (porażka w 1/16 finału Pucharu Polski).
0' 13:05 Stadion Polonii nie powala swoją architekturą. Trybuny są tylko po jednej stronie i także na jednym z łuków. Tzw. główna trybuna pamięta jeszcze bardzo dawne lata, co widać choćby po drewnie, któym jest wyłożona. Przejawem nowoczesności i XXI wieku (a raczej wymagań ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych) są zawieszone na słupach oświetleniowych kamery monitoringu.
0' 13:00 W ostatnich dniach pogoda była raczej nieszczególna, ale dzisiaj się poprawiło i podróż do Nowego Tomyśla była raczej przyjemna, chociaż trzeba było wstać wcześnie rano. Najpierw A4 do Wrocławia (jeszcze darmowa, więc przyjemność jazdy tym większa), później przejazd przez piękny Wrocław i jego kostkę brukową w centrum. Potem w miarę pusta DK 5, zjazd w Czaczu na DW 312, później w Wielichowie na jakąś drogę powiatową, następnie miasto, w którym niegdyś w roli gospodarza występowała obecna Polonia Warszawa, skręt w lewo na DW 308 i prosto do Nowego Tomyśla
0' 12:55 Witamy z miasta, w którym stawiają na sport i inwestują w młodzież. Przynajmniej takie deklaracje widnieją na bannerach zawieszonych na stadionowym ogrodzeniu. Gdyby ktoś nie wiedział, o jakie miasto chodzi, to informujemy, że jesteśmy w Nowym Tomyślu.
Zdjęcia i film z meczu w Nowym TomyśluZdjęcia i film z meczu w Nowym Tomyślu Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze zwycięskiego wyjazdowego meczu Zagłębia Sosnowiec z Polonią Nowy Tomyśl. Do obejrzenia są 44 ujęcia z wydarzeń boiskowych, a także ciekawe widoki z trybun. Do obejrzenia jest również skrót filmowy z tego meczu. » Czytaj więcej