14. Szymon Maziarz
11. Paweł Kanik

Trener:
Maciej Murawski

1:0 - Wojciech Okińczyc 3' (k.) 1:1 - Patryk Stefański 22' 2:1 - Krzysztof Markowski 90+3' (s.) 2:2 - Krzysztof Markowski 90+5'
3' Jakub Dziółka 28' Maciej Dąbrowski 34' Marcin Sierczyński 41' Jakub Dziółka 41' Jakub Dziółka 67' Cezary Stefańczyk 79' Patryk Stefański 85' Błażej Jankowski

Leszek Ojrzyński

W pierwszym meczu rundy wiosennej sosnowiczanie grali z zajmującym drugie miejsce po jesieni Zawiszą Bydgoszcz. Zagłębie przystąpiło do meczu z aż sześcioma nowymi zawodnikami - Jakubem Dziółką, Sławomirem Jarczykiem, Pawłem Posmykiem, Krzysztofem Markowskim, Patrykiem Stefańskim i Ireneuszem Grybosiem. Ponadto z ławki w drugiej połowie na boisko weszli dwaj kolejni nowi gracze - Krzysztof Napora i Michał Żółtowski.

Już w 2. minucie spotkania Jakub Dziółka sfaulował w polu karnym Patryka Klofika i sędzia Szymon Lizak wskazał na punkt oddalony od bramki o 11 metrów. Skutecznym egzekutorem "jedenastki" okazał się Wojciech Okińczyc i gospodarze już w 3. minucie objęli prowadzenie. W kolejnych minutach bydgoszczanie dominowali na boisku i mogli podwyższyć prowadzenie, ale zawodziła ich skuteczność. Dobrych sytuacji nie wykorzystali wspomniani już Okińczyc i Klofik.

Sosnowiczanie otrząsnęli się po około 20 minutach i już druga dobra akcja Zagłębia dała nam bramkę wyrównującą. Marcin Lachowski zagrał na prawą stronę boiska do Marcina Sierczyńskiego, który wrzucił piłkę w pole karne do Patryka Stefańskiego, a ten uderzył z pierwszej piłki nie do obrony. 6 minut później Stefański urwał się defensorom Zawiszy i przed polem karnym został powalony przez Macieja Dąbrowskiego. Decyzja sędziego także i teraz mogła być tylko jedna - czerwona kartka dla stopera Zawiszy.

Zagłębie nie grało jednak zbyt długo w liczebnej przewadze. W 41. minucie Jakub Dziółka w niegroźnej sytuacji sfaulował Łukasza Ślifirczyka i sędzia po raz kolejny podjął dobrą decyzję i ukarał naszego najwyższego zawodnika żółtą kartką, a że było to już drugie "żółtko", Dziółka zakończył swój debiut w Zagłębiu po niecałej połowie.

O ile w pierwszej części spotkania na boisku działo się sporo, to po przerwie z boiska w Bydgoszczy raczej wiało nudą. Aż do doliczonego czasu gry. Emocje zaczęły się, gdy sędzie techniczny podniósł do góry tabliczkę z wyświetloną liczbą 5. W trzeciej doliczonej minucie Łukasz Juszkiewicz dośrodkował z prawej strony boiska, a Krzysztof Markowski interweniował tak niefortunnie, że kompletnie zaskoczył Ołeksija Szlakotina i posłał piłkę do własnej bramki. Radość gospodarzy nie trwała długo. W piątej doliczonej minucie akcję prawą stroną przeprowadził Vladimir Bednar, dośrodkował w pole karne, a po strzale Krzysztofa Markowskiego piłkę z rąk wypuścił Andrzej Witan i po chwili Markowski dobił swj strzał z najbliższej odległości i ustalił wynik spotkania na 2:2

90.0000
90+5' gwizdek Koniec. Tuż po wyrównującej bramce sędzia Szymon Lizak zakończył mecz. Druga połowa była słaba, ale emocje w końcówce wynagrodziły kiepskie 45 minut
90+5' gol - piłka nożna 2:2 Z prawej strony boiska w pole karne dośrodkował Vladimir Bednár. Do piłki doszedł Krzysztof Markowski, który z około 10 metrów strzelił prosto w bramkarza Zawiszy, ale Andrzej Witan popełnił błąd, wypuścił piłkę z rąk, a Markowski za drugim razem z bliska wpakował piłkę do bramki. Piłkarze Zawiszy leżą załamani na murawie!
90+3' gol samobójczy 2:1 Łukasz Juszkiewicz wrzucił piłkę z prawej strony boiska. W polu karnym fatalny kiks Krzysztofa Markowskiego, który kompletnie zaskoczył Ołeksija Szlakotina.
90+3' Jakub Wójcicki podał do Jakuba Bojasa, a ten z narożnika pola karnego posłał piłkę prosto w ręce Ołeksija Szlakotina.
90+2' Tomasz Szczepan strzelił z woleja z około 30 metrów - niecelnie.
90' Mecz potrwa jeszcze 5 minut.
88' Osamotniony w ataku Krzysztof Napora nie miał za bardzo co zrobić, więc zdecydował się na strzał. Uderzenie było celne, ale za lekkie.
85' żóta kartka Błażej Jankowski obejrzał żółty kartonik za faul na Krzysztofie Naporze.
84' Osamotniony w ataku Krzysztof Napora nie miał za bardzo co zrobić, więc zdecydował się na strzał. Uderzenie było celne, ale za lekkie.
82' zmiana Ostatnia zmiana w Zawiszy - Jakub Bojas zmienił Émile Thiakane.
80' zmiana Kontuzjowany Patryk Stefański zszedł z boiska, a na jego miejsce wszedł Michał Żółtowski.
79' zmiana Trzecia zmiana w Zawiszy - Piotr Wasikowski za Tomasza Warczachowskiego.
79' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Stefańskiego za faul na Andrzeju Witanie.
78' zmiana Druga zmiana w Zawiszy - Benjanmin Imeh za Łukasza Ślifirczyka.
77' Groźnie wyglądające zderzenie Patryka Stefańskiego z Andrzejem Witanem.
76' zmiana Pierwsza zmiana w Zawiszy - Tomasz Szczepan za Wojciech Okińczyca.
75' Po dośrodkowaniu Tomasza Łuczywka do strzału doszedł Marcin Lachowski, ale na drodze piłki stanął Łukasz Juszkiewicz.
73' Vladimir Bednár przy próbie dośrodkowania został zablokowany przez Tomasza Warczachowskiego i mamy rzut rożny.
70' Marcin Lachowski przejął piłkę na połowie Zawiszy, podciągnął około 30 metrów, podał do Tomasza Łuczywka, a "Siwy" zza pola karnego uderzył celnie, ale za lekko, aby Andrzej Witan miał kłopoty.
67' żóta kartka Cezary Stefańczyk obejrzał żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu wolnego.
66' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - z boiska zszedł Ireneusz Gryboś, a na murawie pojawił się były zawodnik Zawiszy, tyle, że tego z Pajęczna - Krzysztof Napora.
66' Rzut wolny dla Zawiszy po faulu Marcina Sierczyńskiego na Émile Thiakane. Mocno w środek bramki uderza Patryk Klofik - na posterunku jest Ołeksij Szlakotin.
64' Na boisku w drugiej połowie raczej nudno, o wiele ciekawiej jest na trybunach, gdzie z obu stron trwa głośny i nieustanny doping.
60' Émile Thiakane uderzył lewą nogą z około 25 metrów i piłka przeleciała nieopodal słupka bramki Zagłębia.
58' Kąśliwe dośrodkowanie Cezarego Stefańczyka, interwencja Vladimira Bednára i Zawisza ma rzut rożny.
55' A propos opraw - w pierwszej połowie tyle działo się na boisku, że nie było czasu nawet napisać o wielkiej sektorówce z symbolem Zagłębia i wiszącym na płocie transparencie "Symbol wiary".
55' Kibice Zawiszy prezentują oprawę poświęconą Andrzejowi Brończykowi "Mówił zawsze - Zawisza to potęga, Andrzej Brończyk - klubu legenda. Sektorówka z wizerunkiem Brończyka i napisem 1951 - 2000. Pod flagą odpalono kilka rac.
54' Po zagraniu Pawła Posmyka Patryk Stefański strzela zza pola karnego, piłka odbija się rykoszetem od Juszkiewicza i wpada w ręce Andrzeja Witana.
53' Patryk Klofik zdecydował się na strzał z 25 metrów i spudłował.
51' Tomasz Łuczywek dośrodkował z rzutu rożnego, ale ponownie pewnie do piłki wyszedł Andrzej Witan.
50' Rzut wolny z prawej strony boiska, ale Cezary Stefańczyk tym razem dośrodkował mało precyzyjnie i piłka wyszła poza boisko.
49' Cytaty z transparentów: "Burlikowski, czy to honorowo brać 12000 miesięcznie od niby ukochanego klubu, nie robiąc nic?", "W Łęcznej tylko Górnik", "Pomóżmy Piotrowi - Rembol jesteśmy z Tobą".
47' Patryk Stefański zagrał prostopadłą piłkę do Vladimira Bednára, Andrzej Witan wybiegł pod linię pola karnego, złapał piłkę i zderzył się ze Słowakiem. Interweniowali masażyści, ale wszystko jest OK.
46' gwizdek 18:06 Rozpoczęła się II połowa meczu.
46' W przerwie sprawdziliśmy zapis video i faul, po którym sędzia podyktował rzut karny, był autorstwa Jakuba Dziółki. Koszmarny debiut.
45+4' gwizdek Po 48 minutach i 5 sekundach gry sędzia Szymon Lizak zakończył pierwszą połowę meczu. Bohaterem Zagłębia Patryk Stefański, antybohaterem Jakub Dziółka. Oba zespoły strzeliły po jednej bramce, obie drużyny grają w dziesięciu. Zagłębie fatalnie na początku, potem trochę lepiej. Ogólnie mecz nie jest zły, jak na II ligę.
45' Pierwsza połowa została przedłużona o 2 minuty.
42' Z rzutu wolnego po faulu Jakuba Dziółki mocno po ziemi strzelał Cezary Stefańczyk, a Ołeksij Szlakotin broni.
41' druga żółta -czerwona Była to druga żółta kartka dla Jakuba Dziółki i dla niego ten mecz się już skończył. Po co w ogóle on faulował? Sytuacja nie była groźna, było jeszcze trzech graczy Zagłębia, którzy spokojnie daliby radę zatrzymać tę akcję, a Dziółka zachował się najgorzej, jak mógł.
38' Piłkę w środku pola stracił Marcin Lachowski. Gospodarze ruszyli z kontrą, do strzału szykował się Wojciech Okińczyc, ale dobrze zachował się Sławomir Jarczyk i zablokował strzał.
36' Kolejna dobra akcja Patryka Stefańskiego, wpadł w pole karne, zwiódł rywala i strzelił w krótki róg, ale tam był Andrzej Witan.
36' Z dystansu strzelał Tomasz Łuczywek. a piłkę złapał Andrzej Witan.
34' żóta kartka Z rzutu rożnego piłkę po ziemi w pole karne zagrał Tomasz Łuczywek, Marcin Sierczyński przewrócił się w walce o piłkę, a arbiter uznał, że to była próba wymuszenia rzutu karnego i ukarał naszego gracza żółtą kartką.
33' Z dystansu strzelał Tomasz Łuczywek. a piłkę złapał Andrzej Witan.
30' Po dośrodkowaniu Tomasza Łuczywka z rzutu rożnego ponownie piłka w rękach Andrzeja Witana.
29' Z rzutu wolnego z około 20 metrów uderzył Marcin Lachowski i Andrzej Witan pokazał, że zasłużył na nagrodę dla zawodnika roku. Piękna parada i wybicie piłki na rzut rożny.
28' czerwona kartka Patryk Stefański po podaniu z własnej połowy biegł na bramkę Zawiszy i tuż przed polem karnym został wycięty przez Macieja Dąbrowskiego. Decyzja mogła być tylko jedna - czerwień dla stopera Zawiszy.
25' Cezary Stefańczyk wrzucił piłkę z prawej strony boiska, a Jakub Dziółka do spółki z Marcinem Lachowskim wyjaśnili sytuację.
23' Zagłębie próbuje iść za ciosem. Akcja lewą stroną boiska. Po podaniu Ireneusza Grybosia z boku pola karnego strzelał Tomasz Łuczywek, ale broni Andrzej Witan.
22' gol - piłka nożna 1:1 Co za akcja! Marcin Lachowski podał do wybiegającego prawą stroną boiska Marcina Sierczyńskiego, który urwał się obrońcy i zagrał przed bramkę do Patryka Stefańskiego, a ten nie dał najmniejszych szans Andrzejowi Witanowi. Dobra współpraca pomiędzy dwoma młodzieżowcami Zagłębia.
21' Patrzymy na ustawienie Zagłębie i trochę dziwne wydaje nam się, że dwaj napastnicy grają po bokach pomocy - Paweł Posmyk na prawej, a Ireneusz Gryboś na lewej. Najbardziej wysunięty do przodu jest Patryk Stefański, a ze środka boiska stara się go wspierać Marcin Lachowski, ale pierwsze minuty nie są za dobre.
19' Wojciech Okińczyc przymierzył z prawej strony boiska, tuż zza linii pola karnego i posłał futbolówkę nad poprzeczką.
16' Patryk Klofik uderzył z około 25 metrów i niewiele brakowało, aby wpadło do bramki.
15' Pierwsza akcja Zagłębia. Po podaniu Patryka Stefańskiego w pole karne wpadł Vladimir Bednár, ale został zablokowany przez Émile Thiakane i mamy pierwszy rzut rożny.
14' Pierwsza akcja Zagłębia. Po podaniu Patryka Stefańskiego w pole karne wpadł Vladimir Bednár, ale został zablokowany przez Émile Thiakane i mamy pierwszy rzut rożny.
14' Z rzutu wolnego dośrodkował Cezary Stefańczyk, a piłkę zablokował Paweł Posmyk.
13' Krzysztof Markowski sfaulował Łukasza Ślifirczyka tuż za narożnikiem pola karnego.
12' Po dośrodkowaniu Cezarego Stefańczyka z rogu sytuację wyjaśnia Jakub Dziółka.
12' Cezarego Stefańczyka zablokował Ireneusz Gryboś i gospodarze wywalczyli pierwszy rzut rożny.
8' Kolejna wyśmienita okazja dla Zawiszy. Z prawej strony wrzucił Cezary Stefańczyk, a niepilnowany Patryk Klofik z kilku metrów uderzył z woleja nad poprzeczką.
6' Zawisza wchodzi w obronę Zagłębia jak w masło. W ciągu minuty dwie szanse miał Wojciech Okińczyc. Najpierw po jego strzale nogą piłkę sparował Ołeksij Szlakotin, a za chwilę po dośrodkowaniu z prawej strony i strzale głową Okińczyc posłał piłkę tuż obok słupka. Panowie Piłkarze Zagłębia! Obudźcie się! Mecz już trwa!
3' żóta kartka Oprócz rzutu karnego także żółta kartka dla Jakuba Dziółki.
3' gol - po karnym 1:0 Wojciech Okińczyc strzałem z 11 metrów nie dał szans Ołeksijowi Szlakotinowi. Początek meczu gorszy nie mógł być, ale zawsze może być tak źle, jak w Poznaniu z Jarotą.
2' Karny dla Zawiszy. Jakub Dziółka zagrał wślizgiem w polu karnym, nie trafił w piłkę i sfaulował Patryka Klofika.
1' gwizdek Zaczęło się! Rozpoczęli gospodarze.
0' 16:53 Piłkarze zakończyli już rozgrzewkę, schowali się w szatni i za chwilę pojawią się na zielonej...yyy... raczej żółtej murawie stadionu, aby walczyć o pierwsze w tym roku ligowe punkty.
0' 16:50 Spiker powitał na stadionie prezydenta Bydgoszczy i, o dziwo, prezydenta powitały oklaski kibiców. W Sosnowcu raczej nie można byłoby oczekiwać podobnego powitania naszego prezydenta na Ludowym.
0' 16:45 Słońce jeszcze nie zaszło, ale jupitery już zostały włączone, a to oznacza, że zaraz rozpocznie się mecz. No, nie tak zaraz, bo dopiero za około kwadrans.
0' 16:40 W trzech rozegranych do tej pory meczach II ligi zachodniej padły zaledwie trzy bramki - wszystkie w Legnicy. Żadnego gola w XVIII kolejce nie strzelili piłkarze gości. Czy Zagłębiu uda się przerwać tę złą serię gości?
0' 16:35 W składzie drużyny z Bydgoszczy jest były zawodnik Zagłębia Błażej Jankowski. Występował on w naszym klubie wiosną 2006 i szału nie zrobił.
0' 16:27 Piłkarze Zawiszy kilka minut po zawodnikach Zagłębia pojawili się na rozgrzewce. Na stadion w Bydgoszczy przychodzi coraz więcej kibiców. Oczywiście jest także bardzo liczna i fanatyczna wycieczka z Zagłębia.
0' 16:25 Po wynikach ogłoszonej przez nas sondy możemy stwierdzić, że kibice Zagłębia nie są optymistami. 45 % uważa, że przegramy z Zawiszą, a 34 % twierdzi, że wywieziemy z Bydgoszczy 3 punkty. Zdaniem 21 % głosujących obie drużyny podzielą się punktami.
0' 16:20 Na rozgrzewce pojawili się właśnie zawodnicy Zagłębia. Na razie możemy powiedzieć tylko, że będzie dzisiaj sporo debiutantów.
0' 16:15 Na pogodę w Bydgoszczy nie ma co narzekać. Co prawda obawialiśmy się, że może nie być najlepiej, bo po drodze pogoda się popsuła, było pochmurno, a nawet prószył śnieg. Nad stadionem Zawiszy niebo jest w większości błękitne. Trochę jest tylko niegroźnych białych chmur. Temperatura też znośna, aczkolwiek musimy przyznać, że mamy to szczęście, że nie siedzimy na zewnątrz, tylko w "skajboksie" i nam nie wieje.
0' 16:05 Kolor murawy bydgoskiego stadionu daleki jest od zieleni. Zima, która w Bydgoszczy i okolicach trzymała znacznie dłużej niż w naszych terenach, zrobiła swoje. Na szczęście podgrzewanie sprawiło, że płyta boiska jest w miarę sucha i nie ma na niej żadnych błotnych kałuż.
0' 15:55 Czekaliśmy na ten moment 16 tygodni! Po raz ostatni na ligowym meczu Zagłębia byliśmy 14 listopada 2010. Przez całą zimę nerwowo odliczaliśmy dni i godziny. Aż w końcu nastał 6 marca 2011. Wstaliśmy rano, wsiedliśmy do wehikułu i ruszyliśmy na północ. Po 5 godzinach i 20 minutach jazdy przemierzyliśmy 399 kilometrów między Sosnowcem a ulicą Gdańską w Bydgoszczy i zameldowaliśmy się na stadionie Zawiszy. Zapraszamy na pierwszą w 2011 relację z meczu Zagłębia.
Kibicowskim okiem: BydgoszczKibicowskim okiem: Bydgoszcz Wyjazd do stolicy Kujaw, miał być kolejną Zagłębiowską eskapadą która grubszymi zgłoskami zapisze się w naszej kibicowskiej historii. Kilkutygodniowa mobilizacja, transparenty, plakaty oraz tysiące vlepek przyniosły skutek, gdyż w niedzielny poranek w różnych miejscach Zagłębia Dąbrowskiego gromadzili się spragnieni „dobrej piłki" piłkarscy kibice. » Czytaj więcej
Po meczu w BydgoszczyPo meczu w Bydgoszczy "W Bydgoszczy jak zwykle" - tak można byłoby zatytułować relację ze spotkania pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz a Zagłębiem Sosnowiec. W trzecim kolejnym sezonie rozgrywany w Bydgoszczy mecz o II-ligowe punkty między tymi dwoma zespołami kończy się remisem. Z każdym rokiem przybywa jednak goli. Jesienią 2008 padł bezbramkowy remis. Jesienią 2009 było 1:1, a punkt gospodarzom zapewnił w 88. minucie Maciej Dąbrowski - ten sam, który wczoraj zszedł z boiska w 28. minucie po czerwonej kartce. » Czytaj więcej
Zdjęcia i film z Bydgoszczy Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rozegranego wczoraj w Bydgoszczy meczu pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz a Zagłębiem Sosnowiec. Do zobaczenia są 43 zdjęcia przedstawiające wydarzenia boiskowe jak i te z trybun. Prezentujemy również skrót z meczu, a w nim wszystkie bramki, najlepsze okazje oraz atmosfera z trybun. » Czytaj więcej
Wypowiedzi po meczu z Zawiszą Leszek Ojrzyński (trener Zagłębia):
- Plan był, żeby zdobyć na tym trudnym terenie 3 punkty. Nie udało się. Trzeba się cieszyć z tego jednego punktu. Mecz był bardzo dziwny. Drużyna Zawiszy miała w 1. minucie rzut karny, a my przez 15 minut nie wiedzieliśmy gdzie jesteśmy. Ciężko nam było, ale otrząsnęliśmy się. Zdobyliśmy bramkę, mieliśmy kilka sytuacji. W ciężkiej sytuacji był Zawisza, jednak nie udało nam się zdobyć gola, no i niestety po bramce samobójczej na prowadzenie wyszedł Zawisza. Całe szczęście, że drużyna pozytywnie zareagowała, chłopcy wierzyli i zdobyliśmy bramkę na 2:2. Zostało nam 16 meczów. Stworzyliśmy nowy zespół, próbujemy się włączyć w walkę o awans, a czy będziemy grać skutecznie w dalszych meczach to się okaże. Zobaczymy jeszcze jakie będą straty po dzisiejszym meczu, bo kilku zawodników jest porządnie poobijanych, a Stefański pojechał do szpitala ze wstrząśnieniem mózgu. Zdobyliśmy jeden punkt, chociaż przed meczem powiedzielibyśmy raczej, że straciliśmy dwa, ale to jest piłka i dzisiaj był dramatyczny mecz, kartki i zwroty sytuacji, także kibice mieli co oglądać. » Czytaj więcej