11. Michał Grunt

Trener:
Leszek Ojrzyński

1:0 - Tomasz Łuczywek 58' 2:0 - Tomasz Łuczywek 77' 3:0 - Marcin Folc 84'
53' Marcin Martyniuk 70' Vladimír Bednár 76' Maciej Kiciński 80' Wojciech Białek

Jacek Grembocki
Kibice: 1000 (43) Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski - Bolesław Rosa, Michał Obukowicz (Warszawa)

W ostatnim w tym roku meczu przed własną publicznością Zagłębie Sosnowiec wygrało z Bałtykiem Gdynia 3:0. Wszystkie gole padły w drugiej części spotkania. W 58. minucie Tomasz Łuczywek dał Zagłębiu prowadzenie po rzucie karnym podyktowanym za faul Marcina Kicińskiego na Jakubie Snadnym. W 77. minucie po raz drugi kapitan Zagłębia ustawił piłkę 11 metrów od bramki Bałtyku i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tym razem "jedenastka" została podyktowana za faul Marcina Kicińskiego na Marcinie Folcu. Wynik meczu ustalił w 84. minucie Marcin Folc, który po podaniu Sebastiana Stefańskiego posłał piłkę do siatki precyzyjnym strzałem z linii pola karnego.

Nasz zespół znowu wystąpił w składzie zmienionym w porównaniu do poprzedniego spotkania. Do pierwszego zespołu wrócili Adrian Marek, Adrian Pajączkowski, Marcin Strojek i Jakub Snadny. Po raz kolejny zabrakło natomiast w drużynie Zagłębia kontuzjowanego Marcina Lachowskiego. Pierwszy raz na Stadionie Ludowym miał szansę wystąpić Sebastian Białas, który tydzień temu debiutował w meczu wyjazdowym z Polonią Słubice i nie był to dla niego udany debiut, gdyż musiał opuścić boisko w 64. minucie z powodu czerwonej kartki.

Sosnowiczanie mogli już objąć prowadzenie w 2. minucie, gdyby tylko Jakub Snadny zachował więcej zimnej krwi i wykorzystał nieporozumienie między stoperem i bramkarzem Bałtyku. W 13. minucie groźnie z dystansu uderzał Vladimir Bednar, a dwa razy bliski trafienia w bramkę po strzałach zza pola karnego był Adrian Mielec.

Sporo szczęścia Zagłębie miało w 37. minucie, gdy po nieporozumieniu w szeregach naszej defensywy Remigiusz Malicki nie wykorzystał dośrodkowania Michała Drzymały z lewej strony boiska i z bliska fatalnie spudłował.Chwilę wcześniej Ołeksij Szlakotin w świetnym styku wybił na rzut rożny piłkę po strzale Michała Drzymały.

Pecha mieliśmy natomiast już w doliczonym czasie pierwszej połowy. Po rzucie wolnym wykonanym przez Adriana Pajączkowskiego głową na bramkę gości strzelił Adrian Marek. Futbolówka już zmierzała do siatki, gdy dobił ją znajdujący się na spalonym Marcin Folc. Druga część spotkania rozpoczęła się dosyć leniwie i na boisku nie działo się za wiele. Dopiero w 57. minucie nieoczekiwanie dla sosnowieckiej publiczności sędzia Tomasz Kwiatkowski podyktował rzut karny, którego pewnym egzekutorem okazał się kapitan Zagłębia Tomasz Łuczywek.

19 minut później rozjemca ze stolicy po raz drugi wskazał na "wapno". Tym razem nie było już żadnych wątpliwości - Marcin Kiciński faulował Marcina Folca. Do futbolówki po raz drugi podszedł Tomasz Łuczywek i po raz drugi kapitan wytrzymał presję i strzelił swojego drugiego gola dla naszego zespołu.

Rozmiary zwycięstwa podwyższył na 6 minut przed końcem meczu Marcin Folc. Po podaniu Sebastiana Stefańskiego najlepszy strzelec Zagłębia w latach 2006/2007 i 2007/2008 uderzył prawą nogą z linii pola karnego i ustalił wynik spotkania.

W pierwszym w tym roku meczu na Ludowym Zagłębie wygrało z Miedzią Legnica 3:0 i na pożegnanie roku nasza drużyna osiągnęła taki sam rezultat. Szkoda tylko, że w międzyczasie działo się tak nieciekawie.

93.0000
93' gwizdek Koniec! Zagłębie wygrywa 3:0!!
91' Wojciech Trochim posłał piłkę pod poprzeczkę z około 30 metrów i Ołeksij Szlakotin ponownie wyjął piłkę.
90' Mecz został przedłużony o 3 minuty.
90' Vladimír Bednár przerzucił piłkę do Marcina Folca, a ten próbował strzału z woleja, ale tym razem nie wyszło tak dobrze, jak 6 minut temu.
84' gol - piłka nożna 3:0 To się nazywa wejście! Sebastian Stefański przebiegał na lewą stronę boiska, w pierwszym kontakcie z piłką zagrał do Marcina Folca, a ten uderzył prawą nogą zza pola karnego w długi róg bramki Bałtyku.
83' zmiana Czwarta zmiana w naszej ekipie - Sebastian Stefański wchodzi za Jakuba Snadnego.
81' Rzut wolny dla Bałtyku z 25 metrów. Prawą nogą strzelił Wojciech Trochim, a Ołeksij Szlakotin podskoczył i złapał piłkę.
80' żóta kartka Wojciech Białek obejrzał żółtą kartkę za faul na rywalu.
78' Jakub Kaszuba wpadł w pole karne Zagłębia. Strzelił, Ołeksij Szlaotin odbił i ponownie trafił w napastnika Bałtyku i piłka tym razem już wyszła poza boisko.
77' gol - piłka nożna 2:0 Po raz drugi piłkę na 11. metrze ustawił Tomasz Łuczywek i po raz drugi pokonał Marcina Matysiaka, chociaż tym razem strzelał nieco inaczej.
76' żóta kartka Maciej Kiciński sfaulował Marcina Folca w polu karnym i obejrzał żółtą kartkę.
75' Vladimír Bednár próbował zaskoczyć bramkarza Bałtyku strzałem z dystansu, ale nie zaskoczył go, bo nie trafił w bramkę.
74' Po dośrodkowaniu Michała Michałka z lewej strony boiska w polu karnym przewraca się Wojciech Trochim. Goście domagają się rzutu karnego, ale arbiter nie widzi podstaw do podyktowania drugiej dzisiaj "jedenastki".
74' Seria dwóch rzutów rożnych dla Bałtyku. Kończy się bez większego strachu.
72' Rzut wolny dla Bałtyku. Po strzale Wojciecha Trochima piłka odbija się od muru.
70' żóta kartka Vladimír Bednár obejrzał żółty kartonik za kopnięcie piłki po gwizdku.
66' Rzut wolny dla Bałtyku. Po uderzeniu Michała Bielińskiego piłka przechodzi nad poprzeczką.
65' zmiana Trzecia zmiana w zespole Zagłębia - Wojciech Białek zmienił Adriana Pajączkowskiego.
63' zmiana Druga zmiana w Bałtyku - Mateusz Kozerkiewicz wchodzi za Michała Drzymałę.
62' Michał Bieliński mocno strzelił lewą nogą z około 25 metrów. To było uderzenie bardziej z boisk rugby, no ale przecież Bałtyk chwilowo swoje mecze gra na Narodowym Stadionie Rugby.
61' Jeden z masażystów Bałtyku Gdynia został usunięty z ławki rezerwowych przez sędziego. W protokole wpisano trzech masażystów. Na pewno nie jest to Sandra Kaczmarek, tylko ktoś z dwójki Daniel Czuk, Wojciech Kaczmarek.
59' zmiana Pierwsza zmiana w Bałtyku - Karol Szostek wszedł za Remigiusza Malickiego.
58' gol - piłka nożna 1:0 Z rzutu karnego piłkę do bramki Bałtyku posłał Tomasz Łuczywek.
57' Nieoczekiwanie dla wszystkich sędzia podyktował rzut karny dla sosnowiczan. Jak się okazało po meczu, karny został podyktowany ponieważ Marcin Kiciński pociągnął za koszulkę Jakuba Snadnego.
54' Vladimír Bednár strzelił z rzutu wolnego. Piłka zmierzała w okienko i efektowna parada Marcina Matysiaka uratowała gdynian od straty gola i przyniosła nam rzut rożny.
53' żóta kartka Marcin Martyniuk ukarany żółtą kartką za faul na Michale Cyganku.
53' Michał Michałek przebiegł z piłką około 20 metrów, strzelił po ziemi zza pola karnego prosto w ręce naszego bramkarza.
52' Michał Bieliński dośrodkował z lewej strony boiska, a w polu karny ani Wojciech Trochim, ani Ołeksij Szlakotin nie doszli do piłki i skończyło się tak, że futbolówka wyszła za końcową linię boiska.
51' Chcielibyśmy o czymś napisać, ale na boisku nie dzieje się nic, o czym możnaby pisać.
49' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Michał Cyganek zmienia Sebastiana Białasa.
46' gwizdek 18:02 Zaczęła się druga część spotkania.
46' gwizdek Po 46 minutach gry kończy się pierwsza połowa meczu z Bałtykiem.
46' Kolejny rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Po wrzutce Adriana Pajączkowskiego Adrian Marek strzałem głową z około 5 metrów posłał piłkę w stronę bramki. Futbolówkę tuż sprzed linii bramkowej dobił Marcin Folc i właśnie wtedy w górę poszła chorągiewka sędziego liniowego. Szkoda, gdyby rezerwowy Zagłębia zostawił piłkę to zapewne byłby gol.
45' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska po faulu na Jakubie Snadnym. Dośrodkował Adrian Pajączkowski, a Marcin Matysiak wypiąstkował piłkę.
43' Adrian Pajączkowski przerzucił piłkę z lewej strony boiska na prawą do Marcina Folca, a ten z około 18 metrów mierzył w krótki róg, ale nie trafił.
40' Michał Michałek kopnął piłkę z około 20 metrów i Ołeksij Szlakotin niezbyt pewnie interweniował, ale udało mu się mimo wszystko zapobiec utracie gola i goście mają rzut rożny.
37' Seria dwóch rzutów rożnych dla Bałtyku. Po drugim piłka wychodzi na lewe skrzydło, stamtąd w pole karne wrzuca ją Michał Drzymała, nasi obrońcy pozostawili przed bramką dwóch nieobstawionych zawodników - Wojciecha Trochima i Remigiusza Malickiego. Jeden z nich, w tej chwili ciężko ustalić, który, z około 5 metrów nie trafił w światło bramki. Mamy sporo szczęścia.
36' zmiana Marcin Folc wszedł za Adriana Mielca.
36' Remigiusz Malicki wycofał piłkę do Michała Drzymały, a ten uderzył zewnętrzną częścią lewej stopy. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, a Ołeksij Szlakotin ładną interwencją posłał piłkę nad poprzeczkę.
35' Szykuje się zmiana w Zagłębiu. Kierownik Piotr Caliński już poszedł do sędziego technicznego z kartką. Do wejścia przygotowuje się Marcin Folc, a chyba zejdzie kulejący Adrian Mielec.
31' Remigiusz Malicki zagrał na prawą stronę do Michała Drzymały, który dośrodkował z pierwszej piłki, ale w polu bramkowym nikt nie sięgnął piłki i Zagłębie rozpoczęło od wrzutu z autu.
29' Ładna akcja Zagłębia lewą stroną boiska. Z około 20 metrów strzelał Adrian Mielec i tym razem celu był chyba nieco dalej niż w 6. minucie.
27' Sebastian Białas sfaulował Remigiusza Malickiego tuż za narożnikiem pola karnego. Do piłki podszedł Wojciech Trochim, uderzył prawą nogą i trafił w boczną siatkę.
23' Transparenty "Szanuj kibica swego, bo możesz mieć gorszego" oraz "Gówno prawda - Wyborcza prawie jak gazeta" cały czas wiszą i już nie przeszkadzają. Jak więc widać, PZPN-owi nie podobają się tylko transparenty wymierzone przeciwko tej organizacji.
21' Kibice Zagłębia zdjęli transparent, w którym rozwinięty był skrót organizacji kierowanej przez Grzegorza Latę. Spiker im za to podziękował, a w podziękowaniu za podziękowania kibice jeszcze głośniej wyśpiewali "PZPN, PZPN, jebać, jebać PZPN"
21' Z rzutu rożnego Michał Drzymała próbował wkręcić piłkę do bramki przy bliższym słupku, jednak dobrze interweniował Ołeksij Szlakotin.
20' Michał Bieliński dośrodkował z lewej strony boiska i ta akcja dała Bałtykowi róg.
18' Znowu z rogu wrzucał Adrian Pajączkowski. Piłkę przejęli goście, próbowali wyjść z kontrą, ale akcję Bałtyku w porę powstrzymał wślizgiem Jakub Snadny.
17' Vladimír Bednár po rajdzie prawą stroną posłał piłkę w pola karne. Jakub Kawa wybił ją zbyt krótko i trafiła ona do Adriana Pajączkowskiego, który przełożył sobie futbolówkę na prawą nogę, uderzył i trafił w plecy Bartłomieja Granosika, co skończyło się rogiem.
14' Chwilę ciszy na trybunach przerywa gromkie "PZPN, PZPN, jebać, jebać PZPN" zaśpiewane w sektorze gości. Kibice Zagłębia zareagowali brawami na tę przyśpiewkę gości znad morza.
13' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego nabiegający na piłkę Adrian Marek minimalnie się spóźnił, ale to nie koniec - piłka trafia pod nogi Vladimíra Bednára, a ten z około 25 metrów strzela nad poprzeczką.
12' Adrian Pajączkowski przy dośrodkowaniu trafił w Macieja Kicińskiego i mamy pierwszy róg.
9' Rzut wolny dla Zagłębia z około 35 metrów. Po dośrodkowaniu Tomasza Łuczywka piłkę wybił z pola karnego Wojciech Trochim.
8' Kibice Bałtyku także zaśpiewali to, co sądzą o PZPN.
7' Jakub Kawa posłał piłkę w pole karne Zagłębia, a Michał Michałek nie zdołał zamknąć akcji i zaczynamy od własnej bramki.
7' Michał Drzymała składał się do uderzenia z bliskiej odległości, ale Tomasz Łuczywek zablokował gracza Bałtyku.
6' Adrian Mielec przymierzył z ponad 20 metrów. Kopnięta prawą nogą piłka przeszła około metr od bramki Marcina Matysiaka.
5' Spiker smutnym głosem poprosił o zdjęcie tychże transparentów, ale spotkało się to z gwizdami.
4' Na płocie zawisły transparenty "Szanuj kibica swego, możesz mieć gorszego", "Pajace Zawsze Przeciwko Nam" i "Gówno prawda - Wyborcza prawie jak gazeta".
3' Teraz dobra sytuacja gości - z prawej strony piłkę w pole karne zagrał Michał Drzymała, a Jakub Kaszuba z 7 metrów uderzył nad poprzeczką.
2' Po kiksie Macieja Kicińskiego w polu karnym Bałtyku piłkę przejął Jakub Snadny, ale nasz młody napastnik zamiast strzelać nogą, zdecydował się na uderzenie głową i to mu nie wyszło.
1' Kibice rozpoczęli mecz głośnymi pozdrowieniami dla PZPN.
1' gwizdek 17:02 Gramy! Zaczęli nasi!
0' 17:00 Z tunelu wyszli już sędziowie i piłkarze. Sosnowiczanie grają dzisiaj w białych strojach, a ekipa z Gdyni na niebiesko.
0' 16:58 Po dalekiej podróży przez cały kraj na nasz stadion dotarła grupa fanatyków Bałtyku.
0' 16:55 Na Stadionie Ludowym pada deszcz, a do tego zacina we wszystkie strony. Oby naszym piłkarzom ten deszcz nie wiał prosto w oczy i obyśmy w końcu obejrzeli zwycięstwo Zagłębia w Sosnowcu, bo dwa poprzednie spotkania na tym stadionie kończyły się niewesoło.
0' 16:50 Stadion Ludowy miał być dzisiaj zamknięty, ale ostatecznie Wydział Dyscypliny PZPN zdecydował o cofnięciu rygoru natychmiastowej wykonalności kary i stadion otwarto, ale z frekwencją tak jak w ostatnich meczach, czyli mizernie.
0' 16:40 Za nami już pozostałe 8 meczów w naszej lidze. Wiemy, że zwycięstwo da nam awans na szóstą pozycję, a w przypadku innego wyniku pozostaniemy na dziesiątej pozycji. Wygrać dzisiaj trzeba, żeby zachować w miarę bezpieczny kontakt z czołówką. Aktualnie tracimy 8 punktów do Olimpii Grudziądz i 7 do Zawiszy Bydgoszcz.
0' 16:35 Trener Leszek Ojrzyński znowu dokonał kilku zmian w składzie sosnowiczan w porównaniu do spotkania w Słubicach. Na środek obrony wrócił Adrian Marek, na prawej pomocy zagra Vladimír Bednár, który został przesunięty z prawej obrony. Na prawą stronę bloku obronnego wraca natomiast Marcin Strojek. W ataku za Michała Filipowicza wystąpi Jakub Snadny, a na lewą pomoc powraca Adrian Pajączkowski. Pierwszy raz na Stadionie Ludowym zagra Sebastian Białas, który mimo osłabienia zespołu w Słubicach nie stracił zaufania w oczach trenera.
0' 16:20 Witamy wszystkich ze Stadionu Ludowego po raz ostatni w roku 2010. Zagłębie zmierzy się dzisiaj z Bałtykiem Gdynia. Zapraszamy na relację!