20. Wojciech Białek
25. Michał Zioło

Trener:
Tomasz Łuczywek
0:1 - Krzysztof Zaremba 4' 1:1 - Marcin Lachowski 30' 1:2 - Daniel Feruga 33' 1:3 - Krzysztof Zaremba 74'
43' Vladimír Bednár 53' Adrian Marek 58' Dawid Skrzypek 86' Damian Czupryna 91' Michał Skórski

Adam Nocoń
Kibice: 4500 (0) Sędziowie: Krzysztof Jakubik - Tomasz Niemirowski, Marcin Protasiewicz (Siedlce)

Słabej postawy Zagłębia ciąg dalszy. Sosnowiczanie doznali drugiej porażki z rzędu i choć jeszcze tydzień temu mieli szansę na awans na szczyt II ligi zachodniej, dzisiaj znajdują się dopiero na 10. pozycji w tabeli.

Mecz z Tychami rozpoczął się dla sosnowiczan fatalnie. Już w czwartej minucie po dośrodkowaniu Krzysztofa Bizackiego strzałem głową pokonał Adama Bensza Krzysztof Zaremba. Nadzieja na odwrócenie losów meczu przyszła w 30. minucie. Po zagraniu Adriana Mielca piłkę ręką w polu karnym zagrał Mariusz Masternak i sędzia Krzysztof Jakubik podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Marcin Lachowski i pewnym strzałem pokonał Dominika Kisiela.

Radość z remisu trwała zaledwie 3 minuty. Zaraz po stracie bramki tyszanie natarli na bramkę sosnowiczan, co przyniosło im rzut rożny. Z narożnika boiska dośrodkował Krzysztof Bizacki i znowu po wrzutce "Bizaka" GKS objął prowadzenie. Tym razem do zagranej na bliższy słupek piłki ruszył Daniel Feruga i wpakował ją głową do bramki.

Druga połowa rozpoczęła się dla Zagłębia bardzo pechowo. Przy próbie strzału przewrotką kontuzji doznał Michał Filipowicz i musiał on opuścić boisko, dołączając do grona kontuzjowanych napastników - mecz z trybun obserwowali dwaj inni gracze ataku: Marcin Folc i Tomasz Stolpa.

Sytuacji na doprowadzenie do wyrównania nie było za wiele, a gola ustalającego wynik spotkania zdobyli tyszanie. W 74. minucie, gdy Zagłębie grało w dziesiątkę z powodu chwilowej niedyspozycji Dawida Skrzypka, strzałem z około 25 metrów swoją drugą bramkę na Ludowym zdobył Krzysztof Zaremba.

Jako pierwszy trener w protokole wpisany był Marek Chojnacki, chociaż został on w tym tygodniu odsunięty od pracy i jego obowiązki tymczasowo przekazano jego asystentowi Tomaszowi Łuczywkowi. "Siwy" nie dysponuje jednak niezbędną licencją i z tego powodu nie mógł oficjalnie poprowadzić naszego zespołu, a nie udało się jeszcze podpisać umowy z nowym trenerem.

Niewykluczone jednak, że już w przyszłym tygodniu Zagłębie będzie miało nowego trenera. Dzisiejsze spotkanie oglądał z sektora VIP pozostający bez pracy Leszek Ojrzyński i możliwe, że to on poprowadzi Zagłębie w kolejnym spotkaniu.

211467.0000
211467' test minutówki
95' gwizdek Po 49 minutach i 25 sekundach kończy się II połowa meczu. Piłkarzy Zagłębia żegnają gwizdy.
92' zmiana Druga zmiana w zespole z Tychów - Za strzelca dwóch bramek Krzysztofa Zarembę wchodzi Dominik Kruczek - człowiek z najgorszą fryzurą spośród wszystkich grających w dzisiejszym meczu.
91' żóta kartka Michał Skórski ukarany żółtą kartką za faul na Hubercie Jarominie.
90' Adrian Pajączkowski zagrał z lewej strony na 20. metr do Adriana Mielca, a ten oddał strzał, który w statystykach będzie widniał jako celny.
87' Z rzutu wolnego dośrodkował Krzysztof Bizacki, a Daniel Feruga uderzył głową nad poprzeczką.
86' żóta kartka Damian Czupryna ukarany żółtą kartką za faul na Rafale Bielawskim.
85' Po dośrodkowaniu Vladimira Bednara z prawej strony boiska głową strzela Rafał Bielawski - broni Dominik Kisiel.
83' zmiana Dwie młodzieżowe zmiany w Zagłębiu - Rafał Bielawski za Marcina Strojka i Michał Cyganek za Jakuba Snadnego.
82' Rzut wolny z ponad 35 metrów. Do piłki podchodzi Vladimir Bednar. Po jego mocnym uderzeniu piłka ociera się o któregoś z tyszan i wychodzi na róg.
80' "Gdzie jest ambicja? Zagłębie, gdzie jest ambicja?" - pytają kibice Zagłębia.
80' Marcin Lachowski minął rywala, dośrodkował z lewej strony boiska, ale w polu karnym było tylko trzech graczy gości.
78' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Michał Skórski za Tomasza Szatana.
77' Kąśliwe dośrodkowanie z rogu i nasz bramkarz zmuszony do kolejnego wyekspediowania piłki na róg, a my już gramy w jedenastkę, bo z bandażem na głowie do gry wrócił Dawid Skrzypek.
76' Kontra GKS-u, z lewej strony piłkę wrzucił Krzysztof Bizacki, a Adam Bensz wybił piłkę na rzut rożny.
76' Zagłębie cały czas gra w dziesiątkę, bo za boczną linią opatrywany jest Dawid Skrzypek.
74' gol - piłka nożna 1:3 Głupia strata na własnej połowie. Do piłki dopada Krzysztof Zaremba, strzela za około 25 metrów przy słupku bramki Adama Bensza i tyszanie prowadzą już 3:1.
73' Boisko na noszach opuszcza Dawid Skrzypek.
71' Mariusz Masternak wybija piłkę na rzut rożny po zagraniu Marcina Strojka. To piąty róg dla Zagłębia w II połowie. Tym razem po wrzutce Adriana Pajączkowskiego nie udaje się nikomu skutecznie zamknąć akcji i oddać strzału.
70' Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska głową strzelał Marcin Lachowski, ale za lekko, żeby Dominik Kisiel mógł się czuć zagrożony.
68' Jeszcze jeden strzał Daniela Ferugi - tym razem niecelny ze środka pola karnego po podaniu Krzysztofa Bizackiego.
68' Krzysztof Zaremba podał do Daniela Ferugi, a ten mocno uderzył z prawej strony pola karnego i piłkę sparował Adam Bensz.
64' zmiana Pierwsza zmiana w drużynie gości - Damian Czupryna za Damiana Furczyka.
63' Kolejna wrzutka Adriana Pajączkowskiego i tym razem w polu karnym do piłki zdążył Tomasz Szatan, ale strzelił głową nad poprzeczką.
63' I znowu rzut rożny, bo po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego piłkę wybił za końcową linię jeden z graczy gości.
62' Będziemy mieli kolejny rzut rożny w krótkim odstępie czasu.
60' Po strzale Dawida Skrzypka piłka trafia w Krystiana Odrobińskiego i sosnowiczanie mają kolejny korner.
59' Marcin Lachowski wypuścił Vladimira Bednara, Słowak ruszył prawą stroną boiska, minął obrońcę, wpadł w pole karne, strzelił i został zablokowany, co skończyło się rzutem rożnym.
58' żóta kartka Dawid Skrzypek obejrzał żółtą kartkę za faul na Krystianie Odrobińskim.
54' Kontratak Zagłębia - Jakub Snadny odgrywa do tyłu do Vladimira Bednara, ale ten oddaje jeden z najgorszych strzałów w swojej karierze.
53' żóta kartka Adrian Marek ukarany żółtą kartką za faul na Krzysztofie Zarembie.
52' zmiana W miejsce Michała Filipowicza na boisku pojawił się Dawid Skrzypek.
52' Z lewej strony boiska dośrodkował Hubert Jaromin, a zamykający akcję Daniel Feruga strzelił z ostrego kąta wysoko nad bramką.
48' Michał Filipowicz próbował strzelić przewrotką z około 20 metrów, nie trafił w piłkę, upadł na murawę i nie mógł przez chwilę wstać. Po chwili w asyście doktora Grzegorza Wiśnieckiego i masażysty Grzegorza Buczka zszedł z boiska i co prawda chciał powrócić na plac gry, ale doktor Wiśnicki wyraźnie wytłumaczył mu, że nie ma o tym mowy.
48' Vladimir Bednar zagrał prostopadłą piłkę do Jakuba Snadnego, a ten nie dał rady minąć Mariusza Masternaka.
46' gwizdek 18:48 Rozpoczęła się druga część meczu. Oba zespoły nie dokonały żadnych zmian w składach.
45' gwizdek Równo po 45 minutach gry Krzysztof Jakubik zakończył pierwszą połowę meczu. Jest nieciekawie pod względem gry i wyniku.
45' Rzut rożny dla tyszan. Po dośrodkowaniu Krzysztofa Bizackiego powstało lekkie zamieszanie w polu bramkowym Zagłębia zakończone faulem na Adamie Benszu.
43' żóta kartka Żółta kartka dla Vladimira Bednara, ale za bardzo nie wiemy za co, bo przez to całe zamieszanie z oprawą umknęło nam co tam się stało.
42' Sektorówka już zjechała na dół, a teraz równie efektowny pokaz pirotechniczny - świece dymne w barwach obu zaprzyjaźnionych klubów.
40' Na trybunie otwartej sektorówka w łączonych barwach Zagłębia i Stali Bielsko.
39' Pochwaliliśmy Zagłębie za rozegranie pierwszego rzutu rożnego, ale za rozegranie drugiego należy się sporo słów krytyki, bo nic dobrego z tego nie wyszło.
38' Bardzo źle rozegrany rzut wolny przez Zagłębie. Po wrzutce Michała Filipowicza goście przejmują piłkę i ruszają z kontrą. Krzysztof Bizacki zagrywa prostopadłą piłkę do Bartłomieja Babiarza i w sprinterskim pojedynku z Vladimirem Bednarem na szczęście górą jest sosnowiecki Słowak.
36' Na szczęście tym razem Krzysztofowi Bizackiemu nie wyszło dośrodkowanie z rzutu wolnego, bo gdyby wyszło, to znowu mogło być bardzo groźnie pod bramką sosnowiczan.
35' Kontra gości, szli trójką w stronę bramki Zagłębia, ale dobrze ustawiony Tomasz Balul przeciął podanie Krzysztofa Bizackiego.
33' gol - piłka nożna 1:2 No to się nacieszyliśmy remisem całe 3 minuty. Wystarczyło jedno mocne natarcie GKS-u zakończone rzutem rożnym, z którego dośrodkował Krzysztof Bizacki, Daniel Feruga ruszył na krótki róg i strzelił głową do bramki Zagłębia.
32' Zagłębie zamknięte pod własną bramką. W dobrej sytuacji znalazł się Mariusz Masternak, ale zamiast strzelać z pierwszej piłki, zbyt długo zwlekał.
30' Po złym wznowieniu gry przez tyszan piłkę przejął Jakub Snadny, strzelił z około 25 metrów, ale niecelnie.
30' gol - piłka nożna 1:1 Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Marcin Lachowski, uderzył prawą nogą w środek bramki. Dominik Kisiel rzucił się w swoją prawą stronę i już jest remis!
29' Adrian Mielec wrzucał piłkę z prawej strony boiska, trafił w rękę Mariusza Masternaka i Krzysztof Jakubik podyktował rzut karny.
26' Świetnie rozegrany rzut rożny. Adrian Pajączkowski posłał piłkę na 12. metr przed bramką. Jakub Snadny przepuścił piłkę pod nogami, a Marcin Lachowski wyskoczył z pola bramkowego do tyłu, uderzył prawą nogą i chybił tylko minimalnie.
26' Po dośrodkowaniu Vladimira Bednara Damian Furczyk wybił piłkę głową na pierwszy rzut rożny dla Zagłębia.
24' Marcin Lachowski dośrodkował z okolicy narożnika boiska, a w polu bramkowym gości piłkę na głowę przyjął Piotr Łopuch.
22' Wreszcie jakaś w miarę dobra akcja lewą stroną boiska. Michał Filipowicz podał do Adriana Pajączkowskiego, ale "Pajączek" był na spalonym.
21' Tomasz Szatan zagrał ze środka boiska w stronę Michała Filipowicza, ale to podanie było zbyt mocne i od bramki rozpoczął grę Dominik Kisiel.
19' Z dystansu uderzał Daniel Feruga. Zmierzającą przy słupku piłkę złapał Adam Bensz i nawet dostał za to nieśmiałe oklaski.
17' Marcin Lachowski zagrał w pole karne do Jakuba Snadnego, szybszy od naszego napastnik był Mariusz Masternak, ale wybił piłkę prosto pod nogi szarżującego Vladimira Bednara. Słowak jednak zbyt mocno wrzucił w pole karne i Michał Filipowicz nie dał rady.
17' Kibice Zagłębia wreszcie ruszyli z konkretnym dopingiem.
16' Inne wyniki dzisiejszej kolejki tak się ułożyły, że w razie porażki z GKS-em Zagłębie spadnie na 10. (słownie: dziesiąte) miejsce.
14' Michał Filipowicz tym razem spróbował szczęścia z dystansu. Zszedł z piłką z lewego skrzydła do środka, przełożył piłkę na prawą rnogę i uderzył niecelnie z około 20 metrów.
14' Szybka akcja Vladimira Bednara prawą stroną boiska i dośrodkowanie w pole karne, ale tam żadnemu z naszych graczy nie udało się dojść do piłki, a było ich dwóch - Jakub Snadny i Michał Filipowicz.
11' Adrian Pajączkowski zagrał do Marcina Lachowskiego, "Lacha" obsłużył dokładnym podaniem Michała Filipowicza, a ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzelił prawą nogą po ziemi obok słupka.
10' Czy ten mecz jest w Sosnowcu, czy w Tychach? W ogóle nie słychać naszych kibiców, poza wznoszonymi sporadycznie okrzykami "Wpuśćcie kibiców, hej kurwy, wpuśćcie kibiców", a tyszanie śpiewają.
9' Dośrodkowanie Vladimira Bednara z prawej strony boiska, ale Michał Filipowicz przegrał walkę o piłkę z Krystianem Odrobińskim.
8' W poprzednim wpisie napisaliśmy wszystko dobrego, co można było napisać o grze sosnowiczan w pierwszych minutach meczu.
8'
4' gol - piłka nożna 0:1 Nie mogło rozpocząć się gorzej. Z rzutu wolnego z prawej strony boiska piłkę w pole karne posyła Krzysztof Bizacki, a Krzysztof Zaremba strzałem głową z około 5 metrów pokonał Adama Bensza.
4' Hubert Jaromin odebrał piłkę Adrianowi Markowi, podał do Daniela Ferugi, ale wszystko wyjaśnił Tomasz Balul.
3' GKS w akcji lewą stroną boiska. Piłka już była w polu karnym Zagłębia, ale dobrze interweniował Adrian Pajączkowski.
1' gwizdek 17:48 Na początek ładna oprawa kibiców gości, Zagłębie z naszych informacji zostawia oprawę na nieco później, a mecz się właśnie rozpoczął. Zaczęli goście.
0' 17:46 Z lekkim opóźnieniem wychodzą - sędziowie na żółto-czarno. Zagłębie na czerwono-biało, a GKS Tychy na zielono-czarno.
0' 17:42 Na trybunie VIP zasiadł Leszek Ojrzyński. Czyżby to on był kandydatem na nowego trenera Zagłębia?
0' 17:40 Koniec rozgrzewki, piłkarze już poszli do szatni i za chwilę pojawią się, aby walczyć o punkty. Kibice także szykują jakąś efektowną oprawę.
0' 17:30 Już po raz kolejny gramy z drużyną, w barwach której występuje były zawodnik Zagłębia - zawodnikiem tyskiego GKS-u jest Hubert Jaromin. W ubiegłym sezonie rozegrał on w Zagłębiu łącznie 29 meczów i zdobył 5 goli.
0' 17:25 Oficjalnie nie ma jeszcze żadnej decyzji w sprawie następcy Marka Chojnackiego. Jest jeden bardzo poważny kandydat, który już miał okazję pracować w naszej lidze, ale póki kontrakt nie będzie podpisany, nie ma co podawać żadnych bliższych szczegółów. Przy poprzedniej zmianie trenera było przecież tak, że Artur Płatek już był prawie trenerem Zagłębia, już niektóre gazety pisały, że został on szkoleniowcem sosnowiczan, a ostatecznie zatrudniono Marka Chojnackiego.
0' 17:20 W protokole bez zmian, formalnie jako pierwszy trener Zagłębia wpisany jest Marek Chojnacki, ale faktycznie dzisiaj rolę tymczasowego pierwszego szkoleniowca Zagłębia pełni asystent Chojnackiego Tomasz Łuczywek.
0' 17:15 Obie jedenastki już na rozgrzewce. Na trybunach jeszcze nie jest zbyt tłoczno, ale już na ogrodzeniu trybuny krytej wisi efektowna, około 75-metrowa flaga z napisem "Double Trouble" i herbami Zagłębia oraz bielskiej Stali.
0' 17:10 W Zagłębiu jedna zmiana w porównaniu do meczu w Legnicy. Sebastiana Stefańskiego w wyjściowym składzie zastąpił Jakub Snadny i w związku z tą zmianą pewnie nastąpią przesunięcia w ustawieniu - Michał Filipowicz zostanie przesunięty na lewą pomoc, a Jakub Snadny wystąpi w ataku. Ale to tylko przedmeczowe dywagacje i przypuszczenia. Po rozpoczęciu spotkania przekonamy się jak to będzie wyglądało.
0' 17:05 Witamy ze Stadionu Ludowego. Za 40 minut rozpocznie się spotkanie pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Tychy. Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania.