5. Przemysław Żmuda

Trener:
Marcin Kaczmarek
0:1 - Michał Skórski 26' 1:1 - Paschal Obinna Ekwueme 61'
4' Sebastian Stefański 43' Tomasz Rogóż 56' Mariusz Kryszak 63' Michał Skórski

Marek Chojnacki
Kibice: 1600 (170) Sędziowie: Piotr Gałązka - Mariusz i Tomasz (Szczecin)

Seria zwycięstw Olimpii Grudziądz dobiegła końca. Pierwszym zespołem, który odebrał liderowi punkty w sezonie 2010/2011 okazało się Zagłębie. Sosnowiczanie przyjechali na stadion w Grudziądzu po to, aby zatrzeć fatalne wrażenie, jakie pozostawili po środowym meczu z Chojniczanką Chojnice i częściowo się to naszej drużynie udało.

W Grudziądzu Zagłębie, wspomagane przez liczną grupę kibiców, zaprezentowało się zdecydowanie korzystniej niż w potyczce z Chojniczanką Chojnice, ale znowu można mieć pretensje o zbyt wiele przestojów w grze, zwłaszcza po straconej bramce, gdy momentami Olimpia wręcz tłamsiła nasz zespół na własnej połowie.

Zagłębie objęło prowadzenie w 26. minucie spotkania. Marcin Lachowski zagrał z prawej strony boiska na pole karne do Jakuba Snadnego, który dobrze się zastawił i odegrał piłkę do tyłu do Michała Skórskiego, a "Skóra" strzelił po ziemi w długi róg i zdobył swoją pierwszą ligową bramkę dla Zagłębia. Radość po prowadzeniu mogła nie trwać zbyt długo, bo już w pierwszej akcji po stracie bramki Olimpia przeprowadziła bardzo groźną akcję. Po rajdzie Mariusza Kryszaka prawą stroną boiska z około 8 metrów strzelał Przemysław Sulej. Na szczęście, uderzył zbyt lekko i nieprecyzyjnie, czym znacznie ułatwił interwencję Adamowi Benszowi. 4 minuty wcześniej Sulej także pomógł Zagłębiu, gdy zablokował strzał Mariusza Pawlaka z około 10 metrów.

Wyrównująca bramka dla Olimpii padła w 61. minucie spotkania. Tuż przed rzutem rożnym na boisko wszedł Paschal Ekwueme i już niespełna pół minuty po wejściu na plac gry dał Olimpii remis. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska piłka jeszcze raz wróciła do Mariusza Kryszaka, który tym razem był już jakieś 25 metrów od linii końcowej boiska. Tym razem po jego centrze piłkę przed końcową linią boiska przejął Grzegorz Domżalski i zagrał przed bramkę, a tam już był Paschal Ekwueme, który umieścił piłkę w bramce Zagłębia.

Olimpia poszła za ciosem i starała się powtórzyć wyczyn ze spotkania z Nielbą Wągrowiec, kiedy przegrywała do przerwy 0:1, a potem w ciągu 6 minut strzeliła 3 gole, a pierwsza bramka padła w... 61. minucie. Najbliższy zdobycia bramki był w 72. minucie Grzegorz Domżalski. Po podaniu Piotra Ruszkula filigranowy pomocnik gospodarzy strzelił z 12 metrów minimalnie obok słupka. Zagłębiu na szczęście udało się przetrwać napór gospodarzy. Chwile niepewności przeżywaliśmy już w ostatnich minutach spotkania, gdy dwukrotnie Mariusz Kryszak uderzał z rzutów wolnych zza pola karnego. Przy pierwszym strzale piłka odbiła się od niezbyt szczelnego muru Zagłębia i wpadła w ręce Adama Bensza, a przy drugim uderzeniu mur był szczelny i już nie przepuścił piłki.

95.0000
95' gwizdek Po 49 minutach i 15 sekundach gry kończy się II połowa meczu. Udało nam się przerwać passę zwycięstw Olimpii, ale chyba pozostaje niedosyt, że nie udało się wywieźć zwycięstwa.
94' Na szczęście Mariusz Kryszak z rzutu wolnego z około 25 metrów trafia piłką w mur.
93' Po zagraniu Mariusza Kryszaka Michał Skórski zagrał piłkę ręką i jeszcze będzie rzut wolny dla Olimpii.
93' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Marcin Strojek za Jakuba Snadnego.
91' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Dawid Skrzypek za Adriana Mielca.
91' Dynamiczny rajd Piotra Nowosielskiego prawą stroną boiska zakończony niedokładnym dośrodkowaniem.
90' Mecz potrwa 3 minuty dłużej.
90' Z rzutu wolnego lewą nogą strzelał Mariusz Kryszak. Piłka przeszła przez środek źle ustawionego muru, po drodze lekko się odbijając od Michała Filipowicza, ale na szczęście ten rykoszet nie zmylił Adama Bensza, który złapał zmierzającą w środek bramki piłkę.
89' Vladimir Bednar sfaulował Mariusza Pawlaka tuż za narożnikiem pola karnego i może być groźnie.
88' Po dośrodkowaniu Jarosława Ratajczaka brak komunikacji między Adamem Benszem i Tomaszem Balulem. Nasz bramkarz krzyknął "moja", ale mimo tego Tomasz Balul wykopał piłkę do przodu niemal sprzed nosa Bensza.
87' zmiana Druga zmiana w naszej drużynie - Michał Filipowicz wchodzi za Lilo.
86' Lilo już jest zdrowy i wrócił na plac gry
85' Chwila przerwy w grze, na boisku leży kontuzjowany Lilo, a zawodnicy wykorzystują pauzę na uzupełnienie płynów.
83' zmiana Trzecia zmiana w Olimpii - Piotr Nowosielski za Grzegorza Domżalskiego.
82' Błyskawiczna odpowiedź Olimpii - Vladimir Bednar nie upilnował Grzegorza Domżalskiego, który wpadł w pole karne, ale w porę z interwencją zdążył Adam Bensz.
82' Lilo przejął piłkę na naszej połowie i ruszył co fabryka dała w stronę bramki Olimpii, dośrodkował w pole karne do Jakuba Snadnego, ale niestety, nasz młody napastnik nie zdołał opanować piłki.
81' Dwa dośrodkowania w pole karne Zagłębia - najpierw po wrzutce Grzegorza Domżalskiego z lewej strony boiska piłkę wybija głową Adrian Pajączkowski, a po chwili dośrodkowanie Tomasza Rogóża z prawej strony boiska zostaje zablokowane przez Tomasza Balula.
78' Jedna z nielicznych w tej połowie akcji ofensywnych Zagłębia - Marcin Lachowski na prawą stronę do Lilo, Lilo odgrywa do tyłu do Vladimira Bednara, a Słowak decyduje się na dośrodkowanie. Niestety, była to zła decyzja, bo w polu karnym żaden z naszych graczy nie był w stanie dojść do piłki.
76' zmiana Druga zmiana w Olimpii - za Piotra Ruszkula wchodzi na boisko były gracz Zagłębia Hubert Kościukiewicz.
75' Adrian Pajączkowski dośrodkował z rzutu wolnego z prawej strony boiska, Paweł Zarzycki interweniował bardzo niepewnie - wydawało się, że złapie piłkę bez kłopotów, ale niespodziewanie ją wypuścił z rąk, ale po chwili złapał. Miał szczęście, że Adrian Mielec nie wykorzystał tego błędu.
74' Gromka owacja dla... masażysty Olimpii, który ruszył w sprinterskim tempie w stronę leżącego po drugiej stronie boiska Bartosza Hajczuka.
72' Piotr Ruszkul łatwo ograł Michała Skórskiego, odegrał do Grzegorza Domżalskiego, który uderzył prawą nogą z około 12 metrów. Adam Bensz mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem, na szczęście przeszła ona tuż obok słupka.
70' Od momentu zdobycia wyrównującej bramki Olimpia atakuje coraz mocniej, a Zagłębie jest zepchnięte do głębokiej defensywy.
69' Grzegorz Domżalski w akcji lewą stroną. Koło niego byli Vladimir Bednar i Lilo, więc skrzydłowy Olimpii miał trochę utrudnione zadanie i nie udało mu się dobrze dośrodkować.
68' Po rozegraniu rzutu rożnego piłka trafia na 25. metr do Tomasza Rogóża, a ten tak jak dwie minuty wcześniej uderza wysoko nad poprzeczką.
68' Rzut wolny dla Olimpii. Z ponad 30 metrów mocno strzela Mariusz Kryszak, odbita od muru piłka trafia pod nogi Jarosława Ratajczak i po jego strzale Lilo wybija futbolówkę na rzut rożny.
66' Tomasz Rogóż zdecydował się na mocny strzał z lewej strony boiska, ale piłka przeleciała nad bramką.
63' żóta kartka Michał Skórski ukarany żółtą kartką za faul na Mariuszu Pawlaku.
61' gol - piłka nożna 1:1^;1:1!!! Co za wejście Ekwueme - pierwszy jego kontakt z piłką dał Olimpii bramkę. Piłkę z lewej strony boiska dośrodkował Mariusz Kryszak, nie wiemy, co zrobił Adam Bensz. Chyba myślał, że piłka wyjdzie poza końcową linię, ale jeszcze przed końcem boisko głową piłkę przed bramkę zagrał jeden z graczy Olimpii, a Paschal Ekwueme z metra posłał ją głową do pustej bramki.
61' zmiana Zmiana w Olimpii - Paschal Ekwueme zmienia Przemysława Suleja.
60' Kontra Zagłębia lewą stroną zakończona dwoma zablokowanymi strzałami - najpierw uderzał Rafał Bielawski, a za chwilę poprawił Adrian Pajączkowski.
59' Piotr Ruszkul decyduje się na strzał zza pola karnego, ale trafia w plecy Tomasza Balula.
57' Lilo przerzucił piłkę z prawej na lewą stronę, a Rafał Bielawski przy próbie strzału został zablokowany przez Bartosza Hajczuka i Zagłębie wywalczyło rzut rożny.
56' żóta kartka Jarosławowi Ratajczakowi udało się przed chwilą, ale Mariuszowi Kryszakowi już nie - pomocnik Olimpii właśnie obejrzał żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego.
55' Akcja dwóch młodzieżowców Zagłębia lewą stroną boiska. Jakub Snadny do Rafała Bielawskiego, Rafał Bielawski w pole karne do Adriana Mielca, ale Bartłomiej Kowalski wygrał główkowy pojedynek z naszym pomocnikiem.
53' Jarosław Ratajczak wpadł w pole karne Zagłębia po rajdzie lewą stroną, ale gdy nie potrafił przejść Vladimira Bednara, a do tego za mocno wypuścił sobie piłkę, postanowił się efektownie wywrócić w polu karnym. Sędzia nie dał się nabrać.
52' Po wrzucie z autu piłka trafia do szybkiego Grzegorza Domżalskiego, który wbiega z futbolówką przy nodze w pole karne Zagłębia, ale zabrakło mu pomysłu na rozwiązanie tej akcji, w efekcie czego piłka ląduje w rękach Adama Bensza.
51' Z narożnika boiska piłkę wrzucił Mariusz Kryszak, piłka spadła na nogę stojącego w polu karnym Mariusza Pawlaka, ale chyba go to trochę zaskoczyło, bo nie zdołał porządnie złożyć się do strzału, tylko kopnął prawą nogą lekko po ziemi i Adam Bensz nie miał żadnych kłopotów.
50' Po akcji Tomasza Rogóża Adrian Pajączkowski wybija piłkę na rzut rożny.
47' Spiker już po raz czwarty w dzisiejszym meczu odczytuje fragment regulaminu dotyczący tego, że nie wolno dopingować używając wulgarnych słów. Kibice Olimpii nie bardzo go słuchają, bo właśnie zaintonowali "Gola, gola, gola, strzelcie kobietom lekkich obyczajów gola" (w rzeczywistości było trochę inaczej, ale ostatnio jeden wrażliwy czytelnik był zbulwersowany użyciem w naszej relacji słowa zaczynającego się od "ch", więc zastosowaliśmy autocenzurę, żeby znowu nie było, że jesteśmy tacy wulgarni i obsceniczni).
46' gwizdek 15:03 Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Przed drugą połową zmiana w Zagłębiu - na boisku pojawi się Rafał Bielawski, a w szatni pozostał Sebastian Stefański.
46' gwizdek Do pierwszej połowy sędzia doliczył aż 5 sekund. Teraz przed nami przerwa. Jest dobrze, ale czy za godzinę będzie tak samo dobrze? Oby...
45' Kontra Zagłębia. Marcin Lachowski do Vladimira Bednara i stoper Olimpii wybija piłkę na rzut rożny.
44' Tomasz Rogóż wrzucił piłkę z prawej strony boiska, a Piotr Ruszkul główkuje obok bramki.
43' Po rzucie wolnym wykonanym przez Adriana Pajączkowskiego Lilo zagrywa piłkę do Marcina Lachowskiego, "Lacha" strzela z około 20 metrów, ale natychmiast przy nim pojawia się Mariusz Pawlak i blokuje strzał.
43' żóta kartka Tomasza Rogóż ukarany żółtą kartką za wejście łokciem w Adriana Pajączkowskiego.
42' Mariusz Kryszak dośrodkował z rzutu wolnego, ale dobrze ustawiony Michał Skórski przejął piłkę i zainicjował akcję Zagłębia.
41' Adrian Pajączkowski sfaulował Tomasza Rogóża w okolicy narożnika boiska i gospodarze będą mieli rzut wolny.
38' Po wybiciu piłki przez Adama Bensza z własnego pola karnego Jakub Snadny znowu dobrze opanował piłkę na połowie gości, poczekał aż koledzy z drużyny przemieszczą się w stronę pola karnego, zagrał do Marcina Lachowskiego na 20. metr, a "Lacha strzelił lewą nogą po ziemi. Niestety, niecelnie.
34' Tomasz Rogóż dośrodkował z prawej strony boiska, a Adam Bensz nie ryzykował łapania piłki, tylko ją wypiąstkował w drugą stronę boiska.
33' Tomasz Rogóż szykował się do strzału z około 25 metrów, ale Michał Skórski wybił mu piłkę spod nóg.
31' Byliśmy zaaferowani wydarzeniami na boisku, a warto wspomnieć o tym co na trybunach - w sektorze gości już są wszyscy kibice Zagłębia, którzy dojechali do Grudziądza.
27' Znowu wielkie Ufffff.... Mogło być szybkie wyrównanie. Po rajdzie Mariusza Kryszaka prawą stroną boiska piłka trafia na 8. metr przed bramką, gdzie jest Przemysław Sulej. Napastnik Olimpii decyduje się na strzał z pierwszej piłki, ale uderzenie jest na tyle nieprecyzyjne, że Adam Bensz zdołał złapać piłkę. Brawa dla naszego golkipera za interwencję, choć trzeba przyznać, że gdyby Sulej był lepszym napastnikiem, to już nie byłoby co zbierać.
26' gol - piłka nożna 0:1^;0:1!!!! GOOOOOOL!!!!! Marcin Lachowski z prawej strony boiska podaje w pole karne do Jakuba Snadnego, który stał tyłem do bramki, przyjął piłkę na linii 16 metrów, odegrał do tyłu, a Michał Skórski uderzył po ziemi bez zastanowienia i piłka wpadła w długi róg bramki Olimpii.
23' Głupia strata na naszej połowie. Piłka trafia na lewą stronę do Grzegorza Domżalskiego, który ledwie ją opanował przed linią końcową, ale zdołał zagrać w pole karne do nadbiegającego Mariusza Pawlaka. Kapitan Olimpii strzelił z pierwszej piłki z około 10 metrów, ale trafił w stojącego w polu bramkowym Przemysława Suleja. Uff...
20' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska, z boku pola karnego. Lewą nogą strzelił Adrian Pajączkowski, piłką ominęła mur, ale strzał został zablokowany przez jednego z graczy Olimpii stojącego w polu bramkowym.
20' Ładna akcja lewą stroną boiska. Podania wymienili Sebastian Stefański i Adrian Pajączkowski, w pole karne dośrodkował "Pajączek", ale nikt nie zamknął akcji.
16' Kolejna grupa miłych i sympatycznych kibiców Zagłębia weszła do sektora gości.
14' Z narożnika boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski, a Paweł Zarzycki był szybszy od Adriana Mielca i złapał piłkę, nie pozwalając na oddanie strzału głową naszemu pomocnikowi.
14' Po rajdzie Lilo prawą stroną boiska Zagłębie wywalczyło pierwszy rzut rożny.
13' W okolicy stadionu szybuje 5 szybowców, a "trochę wyżej", bo ponad 10 000 metrów nad ziemią w kierunku północno-wschodnim leci jakiś duży samolot.
12' Tomasz Rogóż szarżował prawą stronę, ale przeszarżował i wyjechał z piłką poza końcową linię boiska.
11' Krzysztof Brede z własnej połowy wrzucił piłkę w pole karne Zagłębia, ale Adam Bensz był czujny i wyszedł do futbolówki.
10' Do sektora zajmowanego przez naszych fanów wpadła piłka. Na prośbę spikera o zwrot piłki, dało się usłyszeć "Piłka nożna dla kibiców".
9' Pierwsza grupa kibiców Zagłębia już weszła na swój sektor i zasygnalizowała swoją obecność pieśnią "Jesteśmy zawsze tam..."
8' Po drugim rzucie rożnym wykonanym przez Mariusza Kryszaka Adam Bensz piąstkuje piłkę do przodu, po krótkiej przebijance trafia ona pod nogi Tomasza Rogóża, który uderza z pierwszej piłki z około 25 metrów i Adam Bensz pewnie broni to uderzenie.
7' Po dośrodkowaniu Mariusza Kryszaka piłkę na drugi rzut rożny wybijają sosnowiczanie.
7' Tomasz Rogóż zablokowany przez Adriana Mielca i Olimpia ma pierwszy rzut rożny.
5' Po pierwszych minutach widzimy, że Zagłębie gra w nieco zmienionym ustawieniu niż ostatnio. Zamiast 4-4-2 jest 4-5-1. Najbardziej wysunięty jest Jakub Snadny, a Marcin Lachowski gra w drugiej linii przed Adrianem Mielcem.
4' żóta kartka Sebastian Stefański ukarany żółtą kartką za utrudnianie wybicia rzutu wolnego.
3' Mariusz Pawlak wstrzelił piłkę w pole karne w kierunku Przemysława Suleja, ale szybszy był Adam Bensz.
2' Pod stadion właśnie dojechało kilka autokarów z kibicami Zagłębia.
1' gwizdek 14:02 Zaczęło się!
0' 14:01 Nasz wierny czytelnik Mateusz B. z Katowic-Koszutki znowu się na nas zdenerwuje i napisze pełnego emocji e-maila, ale musimy o tym napisać - to chyba nie powinno być tak, że oba zespoły mają spodenki w takim samym kolorze?
0' 14:00 Właśnie wychodzą z tunelu prowadzeni przez wielkiego ptaka Gieksika - trzech sędziów ze Szczecina, 11 piłkarzy z Grudziądza w zielono-białych strojach i 11 zawodników z Sosnowca w czerwono-białych strojach.
0' 13:55 Koniec rozgrzewki, za chwilę zawodnicy wyjdą z szatni, aby powalczyć o ligowe punkty.
0' 13:50 No wreszcie słońce schowało się i już można normalnie spoglądać na ekran laptopa i na boisko. Chociaż nie do końca - widok na murawę lekko utrudniają dwa bannery reklamowe Wodociągów Grudziądzkich, a jednego narożnika boiska nie widać, gdyż akurat zasłania go tunel.
0' 13:45 Na razie bardzo słabo z frekwencją na stadionie w Grudziądzu. Czyżby grudziądzanie woleli iść popływać w Jeziorze Rudnickim (przy okazji pozdrawiamy naszego byłego fotoreportera Jarka Rudnickiego) zamiast przyjść na II-ligowy szczyt? A może nie odpowiada im to, że spotkanie rozpocznie się w porze bardziej obiadowej niż meczowej?
0' 13:40 Piłkarze obu drużyn razem z trójką sędziowską już się rozgrzewają na murawie, chociaż przy takiej pogodzie jak dzisiaj "rozgrzewanie" to nie najlepszy pomysł. Teraz najlepiej byłoby sobie siedzieć gdzieś na plaży, albo pływać w basenie i do tego sączyć jakieś zimne napoje.
0' 13:30 W Grudziądzu nadal gorąco, ale jest nadzieja - możliwe, że przed rozpoczęciem meczu ziemia się przekręci na tyle, że słońce nie będzie świeciło prosto w ekran.
0' 13:20 W składzie Zagłębia kilka zmian - na ławkę powędrowali Marcin Strojek i Dawid Skrzypek, a do pierwszego składu wskoczyli Lilo i Sebastian Stefański
0' 13:15 Warunki do relacjonowania meczu w Grudziądzu nie należą do łatwych. Ostro świecące słońce praktycznie uniemożliwia normalne patrzenie na ekran laptopa i póki co schowaliśmy się pod "namiotem" z kamizelki, ale ta pozycja ma jedną zasadniczą wadę - widzimy tylko ekran laptopa, a nie widzimy boiska. Dodatkowo pulpity pod laptopy są nagrzane do jakiejś niewyobrażalnej temperatury i położenie na nich laptopa może grozić jego śmiercią.
0' 13:10 Witamy z bardzo gorącego Grudziądza. Już o 14:00 rozpocznie się mecz na szczycie II ligi zachodniej. Krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa Olimpia zagra z Zagłębiem, które też kroczyło od zwycięstwa do zwycięstwa w lidze, aż do środy, kiedy to 3 punkty z Ludowego wywiozła Chojniczanka Chojnice.