8. Marcin Rogowski

Trener:
Andrzej Polak
0:1 - Vladimír Bednár 32'
21' Jakub Snadny 77' Vladimír Bednár 85' Michał Zioło 87' Dawid Skrzypek

Marek Chojnacki
Kibice: 1500 Sędziowie: Marcin Słupiński (Sieradz) i jacyś dwaj liniowi, których nie znamy, bo nie dostaliśmy ich nazwisk na składach

Zagłębie Sosnowiec odniosło trzecie kolejne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Sosnowiczanie wygrali w Zdzieszowicach z miejscowym Ruchem 1:0, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 32. minucie Vladimír Bednár. Po akcji Marcina Lachowskiego lewą stroną piłkę pod nogami przepuszczali kolejno Adrian Pajączkowski i Jakub Snadny, a Vladimír Bednár uderzył mocno prawą nogą z około 18 metrów i piłka wylądowała przy słupku bramki Ruchu.

Drużyna Zagłębia przystąpiła do meczu osłabiona brakiem kontuzjowanego Marcina Folca, a także Rafała Pietrzaka, który w tym tygodniu został wypożyczony do Górnika Zabrze. Po raz pierwszy w naszej drużynie zagrał natomiast wypożyczony z Cracovii Jakub Snadny i jego debiut należy zaliczyć do udanych.

Beniaminek ze Zdzieszowic okazał się bardzo wymagającym rywalem i zwycięstwo z Ruchem musi cieszyć, zwłaszcza że udało się uniknąć scenariusza z dwóch poprzednich spotkań, gdy sosnowiczanie uspokojeni prowadzeniem oddawali inicjatywę rywalom i tracili gole. Sosnowiczanie przetrwali napór "Zdzichów", który zaczął się jeszcze przed przerwą (w 43. minucie Tomasz Kasprzyk, a w 45. minucie Tomasz Drąg strzelali głową obok bramki).

Po przerwie gospodarze nie ustawali w atakach na bramkę Adama Bensza. Szczególnie groźne były akcje lewą stroną boiska, gdzie szalał Tomasz Kasprzyk. W 56. minucie idealną sytuację miał Tomasz Damrat, który po dośrodkowaniu swojego brata Łukasza uderzył głową z 5 metrów, jednak strzał był za lekki i Adam Bensz zdołał obronić.

Emocji nie brakowało nawet w doliczonym czasie gry. Najpierw Marcin Lachowski kapitalnie uderzył z woleja po podaniu Adriana Pajączkowskiego i Marcin Feć z wielkim trudem złapał piłkę, a w ostatniej akcji spotkania zakotłowało się pod naszą bramką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i Adam Bensz wygarnął piłkę spod nóg Rolanda Buchały.

Kibice Zagłębia dojechali do Zdzieszowic i oglądali mecz w dosyć nietypowych okolicznościach - nie z małego sektora gości, ale zza płotu przy stadionie, skąd była całkiem dobra widoczność boiska. To jednak im nie przeszkadzało w gromkim dopingu i dobrej zabawie przez cały mecz.

94.0000
94' gwizdek Po 48 minutach i 20 sekundach kończy się druga połowa spotkania. Pokonujemy Ruch!
93' Ależ zamieszanie w naszym polu karnym! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbija się od kilku zawodników, aż w końcu Adam Bensz wygarnia ją spod nóg składającego się do strzału Rolanda Buchały.
92' Marcin Lachowski podał w pole karne do Lilo, ale Brazylijczyk dosyć łatwo stracił piłkę.
91' Adrian Pajączkowski dośrodkował z lewej strony boiska do Marcina Lachowskiego, a "Lacha" kropnął z 16 metrów z woleja, piłka zmierzała w dolny róg bramki Ruchu, ale Marcin Feć wyciągnął się i złapał piłkę.
90' Mecz został przedłużony o 3 minuty.
90' Po dośrodkowaniu Sławomira Góry tym razem Michał Zioło wybija piłkę z naszego pola karnego.
89' zmiana Czwarta zmiana w Zagłębiu - Michał Cyganek za Jakuba Snadnego.
88' Mariusz Kapłon dośrodkował z rzutu wolnego, a Tomasz Balul wybił piłkę na rzut rożny.
87' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Skrzypka za faul na którymś z rywali.
86' Adam Giesa strzela prawą nogą z rzutu wolnego z około 28 metrów i Adam Bensz łapie piłkę zmierzającą w światło bramki.
85' żóta kartka Michał Zioło ukarany żółtą kartką za faul na Tomaszu Damracie.
85' Dawid Skrzypek gra dzisiaj po lewej stronie pomocy, a więc tradycyjnie przekłąda piłkę na prawą nogę i strzela po ziemi - broni Marcin Feć.
83' Lilo wypuścił Jakuba Snadnego prawą stroną boiska, a debiutujący w Zagłębiu Snadny strzelił prawą nogą i piłka wylądowała na górnej części siatki.
81' Rzut rożny dla Ruchu - po dośrodkowaniu Adama Giesy zagrożenie od bramki Zagłębie oddala Marcin Strojek.
80' Sławomir Góra strzela z około 20 metrów, ale za słabo i Adam Bensz bez większych kłopotów łapie piłkę.
79' zmiana Międzynarodowa zmiana w Zagłębiu - Lilo za Vladimíra Bednára
78' Dwa razy uratował nas Tomasz Balul. Najpierw po dośrodkowaniu Rolanda Buchała przecina lot piłki, a po chwili, gdy w bardzo dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Adam Giesa, Balul zablokował jego strzał i Ruch wywalczył rzut rożny.
77' żóta kartka Dziwna żółta kartka dla Vladimíra Bednára - dostał chyba za wykopanie piłki poza boisko, ale przecież to wyglądało tak, że Władziu próbował dojść do piłki jeszcze przed końcową linią boiska i wyszedł mu taki nieco nieporadny wykop w trybuny.
76' Tomasz Kasprzyk dośrodkował z lewej strony boiska, ale nikt nie zamknął akcji i piłka wyszła poza końcową linię.
75' Adam Giesa zagrał do Rolanda Buchały, ten wpadł prawą stroną w pole karne, minął Adriana Pajączkowskiego, ale przy próbie zagrania do kolegi z zespołu piłkę przejął Marcin Strojek.
72' zmiana Druga zmiana w naszej ekipie - Dawid Skrzypek za Michała Skórskiego.
70' Jakub Snadny w akcji ofensywnej, na 20 metrze piłkę spod nóg wybił mu Tomasz Cieślak, ale skierował piłkę w stronę własnej bramki. Szkoda, że Marcin Feć zdążył z interwencją, bo mielibyśmy pięknego "swojaka".
70' Marcin Lachowski zagrał ze środka boiska na prawą stronę boiska, a Vladimír Bednár z około 20 metrów z pierwszej piłki uderzył nad poprzeczką.
68' zmiana Dwie zmiany w Ruchu Zdzieszowice - Z boiska schodzą Przemysław Bella i Leszek Nowosielski, a wchodzą Sławomir Góra i Roland Buchała.
65' Piłka po dośrodkowaniu Leszka Nowosielskiego trafiła do Przemysława Belli, ale na nasze szczęście obrońca Ruchu zbyt mocno odbił piłkę klatką piersiową podczas przyjęcia i nie zdołał już dojść do futbolówki, do której ruszył Adam Bensz.
64' Adrian Pajączkowski znalazł się z piłką w polu karnym Ruchu, ale trochę się pogubił i Rafał Jakubczak wygarnął mu piłkę.
63' Kibice Zagłębia zademonstrowali "meksykańską falę". Czy to była pierwsza w historii fala wykonana poza stadionem?
63' Znowu Ruch szarżował lewą stroną boiska. Po dośrodkowaniu Leszka Nowosielskiego piłka trafiła do Tomasza Damrata, ten odegrał do Adama Giesy, który stojąc 12 metrów od bramki przyjął piłkę, obrócił się i uderzył po ziemi, ale bardzo lekko i Adam Bensz złapał piłkę.
61' Nie jest najlepiej, powtarza się to, co widzieliśmy w meczu ze Startem i Polonią - Zagłębie oddało inicjatywę rywalom i teraz to Zdzichy atakują, mają przewagę i oby nie udało im się strzelić bramki, bo zrobi się nieciekawie.
61' Tomasz Kasprzyk po raz kolejny, minął Marcina Strojka, uderzył zza pola karnego i piłka odbiła się od nogi jednego z naszych graczy i wyszła na rzut rożny.
59' Kolejna akcja Zdzichów lewą stroną boiska. Tym razem jednak Tomasz Kasprzyk był dobrze blokowany przez Michała Skórskiego i wyjechał z piłką poza końcową linię boiska.
59' Adrian Pajączkowski wrzucił piłkę z lewej strony boiska, ale Tomasz Cieślak okazał się minimalnie szybszy od Jakuba Snadnego i wybił piłkę.
58' Tomasz Kasprzyk dośrodkował z lewej strony boiska i Tomasz Łuczywek głową wybił piłkę z naszego pola karnego.
56' Łukasz Damrat dośrodkował z lewej strony boiska, a jego brat Tomasz uderzył głową z około 5 metrów. Piłka zmierzała w światło bramki, ale strzał był za lekki i Adam Bensz dał radę złapać futbolówkę.
55' Leszek Nowosielski przedarł się lewą stroną boiska, zszedł z piłką do środka pola karnego, minął dwóch rywali, ale w końcu stracił piłkę na rzecz Tomasza Łuczywka.
54' Tomasz Łuczywek z rzutu wolnego w pole karne do Tomasza Balula, nasz stoper ładnie przyjął piłkę, ale akcja nie miała kontynuacji, gdyż Balul był na spalonym.
53' "Wygramy, wygramy, wygramy... krzyża nie oddamy" - skandują kibice Zagłębia.
52' Dwójkowa akcja Ruchu - Adam Giesa podał do Przemysława Belli, ale ten dośrodkował zdecydowanie za mocno i Adam Bensz złapał piłkę
50' zmiana Pierwsza zmiana w Ruchu - Mariusz Kapłon za Mateusza Sobotę.
49' "Wygramy, wygramy, wygramy, Zdziśków pokonamy" - śpiewają kibice Zagłębia zgromadzeni za ogrodzeniem stadionu.
48' Rzut wolny dla Ruchu z prawej strony boiska. Dośrodkował Adam Giesa, ale bardzo nieudanie i na trybunach znowu było słychać jęk zawodu.
48' gwizdek Po 47 minutach i 5 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu. Na razie jest dobrze, ale jeszcze trzeba tak samo zagrać w drugiej połowie i nie wolno się podniecać prowadzeniem, tak jak to było w meczach ze Startem Otwock i Polonią Nowy Tomyśl.
47' Adam Giesa mocno wstrzelił piłkę z rzutu wolnego w pole karne Zagłębia. Żadnemu z graczy nie udało się nawet musnąć piłki, aż w końcu wpadła ona w ręce Adama Bensza.
46' gwizdek 18:05 Rozpoczęła się druga połowa meczu!
46' 18:03 Piłkarze Zagłębia już wyszli na boisko, sędziowie również już są i czekamy tylko na miejscową ekipę.
46' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Adrian Marek po starciu z rywalem doznał urazu i nie może kontynuować gry. Na boisko wchodzi Michał Zioło.
45' Po dośrodkowaniu Adama Giesy z rzutu wolnego Tomasz Drąg strzelił głową z bliskiej odległości w boczną siatkę.
43' Ruch przez chwilę zamknął nas pod naszą bramką. Przemysław Bella dośrodkował z prawej strony boiska, a Tomasz Kasprzyk głową z około 5 metrów strzelił nad poprzeczką.
42' Leszek Nowosielski przedarł się lewą stroną boiska, w narożniku pola karnego ograł Michała Skórskiego, dośrodkował, ale żadnego z jego kolegów nie było po drugiej stronie boiska i sosnowiczanie przejęli piłkę.
41' Rzut wolny dla sosnowiczan z lewej strony boiska. Po mocnym dośrodkowaniu Vladimíra Bednára Marcin Feć piąstkuje piłkę.
39' Z rogu ponownie dośrodkował Adrian Pajączkowski, jeden z graczy Ruchu wybił piłkę głową do przodu, a Tomasz Łuczywek z pierwszej piłki z około 35 metrów strzelił nad bramką.
39' Przemysław Bella wybił piłkę szczupakiem na rzut rożny.
37' Mateusz Sobota uderzył lewą nogą z około 25 metrów i piłka poszybowała kilkanaście centymetrów nad poprzeczką bramki Adama Bensza.
35' Vladimír Bednár dośrodkował w pole karne, Przemysław Bella zagrał głową do swojego bramkarza, ale Jakub Snadny nie zrezygnował z walki o piłkę i skoczył w kierunku bramkarza. Niestety, faulował, ale brawo za ambicję dla debiutanta.
32' gol - piłka nożna 0:1^;0:1!!! Marcin Lachowski w akcji lewą stroną boiska, zagrał wzdłuż linii pola karnego, Adrian Pajączkowski przepuścił piłkę pod nogą do Jakuba Snadnego, Jakub Snadny przepuścił piłkę do Vladimíra Bednára, a ten z pierwszej piłki prawą nogą z około 18 metrów posłał piłkę do bramki!
25' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego z rzutu rożnego trochę zamieszania w polu karnym Ruchu. Piłka trafia na nogę Marcina Lachowskiego, a ten z woleja z około 18 metrów strzela pod poprzeczkę, a Marcin Feć wybija piłkę nad poprzeczkę.
24' Adrian Pajączkowski mocno uderzył lewą nogą z rzutu wolnego z prawej strony boiska i Marcin Feć wybił piłkę na rzut rożny.
21' żóta kartka Jakub Snadny ukarany żółtą kartką za faul na Przemysławie Belli.
19' Vladimir Bednar z prawej strony boiska zagrał w pole karne, Jakub Snadny sprytnie z pierwszej piłki odegrał do Marcina Lachowskiego, ale "Lacha" niestety nie doszedł do piłki.
18' Kolejne uderzenie Ruchu nad poprzeczką - tym razem strzelał Tomasz Kasprzyk.
15' Adam Giesa przymierzył z dystansu nad poprzeczką.
14' Głębokie dośrodkowanie w wykonaniu Vladimira Bednara, ale w polu karnym jest tylko Marcin Feć i on pewnie łapie futbolówkę.
12' Następna flaga jest zawieszana na płocie, a doping sosnowieckich kibiców stojących poza stadionem jest głośniejszy od dopingu miejscowych obecnych na stadionie.
11' Kibice Zagłębia chyba nie wejdą na sektor gości. Rozwijają flagi na stadionowym płocie, a jeden fanatyk ogląda spotkanie za dachu autokaru.
10' Adrian Pajączkowski dośrodkował z rzutu rożnego, a z około 10 metrów głową nad poprzeczką strzelał Adrian Marek.
9' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego i interwencji obrońcy Ruchu mamy pierwszy rzut rożny.
8' Właśnie pod stadion podjechały 2 autokary z fanatykami Zagłębia Sosnowiec!
7' Jakub Snadny w pierwszej ofensywnej akcji lewą stroną boiska, ale zdaniem sędziego faulował kryjącego go obrońcę Ruchu.
7' Łukasz Damrat z około 25 metrów uderzył piłkę po ziemi. Lekko i daleko od bramki. Adam Bensz spokojnie zdążył wyjść i dojść do piłki.
5' Adam Giesa wpadł z piłką w pole karne Zagłębia, ale nasi defensorzy łatwo powstrzymali strzelca dwóch goli dla Ruchu w pierwszych dwóch meczach.
3' Trybuna po przeciwnej stronie jest dosyć niska, więc zapewne często po wybiciu na aut piłka będzie leciała poza stadion. Pierwszą próbkę już mieliśmy po wybiciu gracza Ruchu.
1' gwizdek 17:03! Gramy, zaczął Ruch!
0' 17:02 Koło stadionu właśnie przejechał pociąg spółki PKP Intercity. Pojechał w stronę Kędzierzyna.
0' 17:00 Kibice Zagłębia jeszcze nie weszli na stadion, tylko stoją na ulicy i oglądają mecz zza płotu, ale widoczność zza płotu jest chyba nawet lepsza niż z sektora gości.
0' 16:59 Kolejka pod kasami wcale nie maleje, a piłkarze już wychodzą na murawę prowadzeni przez trójkę sędziowską z Sieradza. Zagłębie dzisiaj zagra na biało, a Ruch na granatowo.
0' 16:54 Dobra! Koniec pieprzenia o niczym! Zaraz zacznie się mecz, piłkarze już skończyli rozgrzewkę i udali się do szatni na odprawę.
0' 16:52 Znowu poprosiliśmy o pomoc Ciocię Wikipedię - Zdzisław, Zdziesław – staropolskie imię męskie, złożone z dwóch członów: Zdzie (Zdzi-) ("uczynić, zdziałać, zrobić") i -sław ("sława"). Zanotowane w dokumentach z roku 1198. Staropolskie zdrobnienia: Zdziech, Zdziesz, Zdzieszko.
0' 16:50 Pod stadionem jest już pierwsza część wyjazdowej ekipy Zagłębia. Już zasygnalizowali swoją obecność zaśpiewaniem "Jesteśmy zawsze tam, gdzie oni będą grać".
0' 16:48 Jak informuje Ciocia Wikipedia, Zakłady Koksownicze "Zdzieszowice" Sp. z o.o. to największy i najnowocześniejszy producent koksu w Polsce i Europie. Można więc powiedzieć, że dzisiaj Zagłębie musi pojechać z tym koksem!
0' 16:45 Dwóch zawodników Zagłębia może się dzisiaj poczuć jak "u siebie" - to Marcin Lachowski i Adrian Pajączkowski. Oni obaj mieszkają w powiecie krapkowickim, a Zdzieszowice leżą właśnie w tym powiecie.
0' 16:40 Kolejna część cyklu "Znane Zdzichy polskiej piłki". Tym razem będzie bardziej lokalnie: http://www.90minut.pl/kariera.php?id=973
0' 16:35 Do meczu coraz bliżej, a kolejka przed stadionem coraz dłuższa. Organizacyjnie Ruch jest bardzo słaby. Otwarta jest tylko jedna kasa, w której siedzi zaledwie jeden kasjer. Sporo ludzi zostanie za bramami przed rozpoczęciem meczu
0' 16:30 W Zdzieszowicach mają bardzo specyficzny i restrykcyjne regulaminy - napoje w butelkach można kupić, ale tylko bez nakrętki. Pani ekspedientka podczas sprzedaży kasuje 5 zł, odkręca nakrętkę i podaje napój w odkręconej butelce. Ot, taki lokalny koloryt. No, ale jesteśmy na terenach dwujęzycznych, więc Ordnung muss sein!
0' 16:25 Za chwilę wklepiemy skład Ruchu Zdzieszowice, ale zanim to zrobimy, to kolejna część cyklu "Znane Zdzichy polskiej piłki": http://www.90minut.pl/kariera.php?id=787
0' 16:20 Mamy już skład naszego zespołu. Od razu w pierwszej jedenastce zadebiutuje Jakub Snadny, który w ataku będzie wspomagał Marcina Lachowskiego. Za Rafała Pietrzaka, który już jest piłkarzem Górnika Zabrze na lewą stronę wskoczył Tomasz Łuczywek. Prawdopodobnie "Siwy" zagra na obronie, a do pomocy przejdzie Adrian Pajączkowski.
0' 16:15 Kącik dla miłośników stadionowych krajobrazów. Po lewej stronie od stadionu jest linia kolejowa, którą w ciągu 15 minut przejechały już dwa pociągi towarowe. Na przeciwko trybuny głównej jest ulica, przy której stoi jeden dom z dwoma antenami satelitarnymi, a dalej rozciąga się pofałdowane pole. Sielsko i anielsko. Po drodze do Zdzieszowic zatrzymaliśmy się w jednej z okolicznych wiosek i tam klimaty były jak w serialu "Ranczo" - mały sklepik, a przed nim ławeczka i kilku panów sączących napoje szlachetne.
0' 16:10 Nie mamy jeszcze składów, więc zadnim je dostaniemy, zgodnie z tradycją będziemy wypisywali rózne głupoty i anegdotki w stylu "weszło z czuba". Pewnie już wiecie, że drużyna Ruchu ma przydomek "Zdzichy". Najsłynniejszy Zdzichu w polskiej piłce wygląda tak: http://grafik.rp.pl/grafika_zw/301673,86203,9.jpg (musicie zrobić ctrl+c i ctrl+v, bo w naszej relacji jest tak, że nie można wstawiać linków do tekstu. Sorry)
0' 16:05 Wiecie, co nam najbardziej się podoba w tym sezonie w naszej lidze? To, że zwiedzimy aż cztery nowe miasta i stadiony. Nigdy do tej pory nie graliśmy w Zdzieszowicach, Chojnicach i Nowym Tomyślu (co prawda Polonia gra na razie "u siebie" na Warcie w Poznaniu, ale może do wiosny będą już mogli grać u siebie), a w Wałbrzychu graliśmy bardzo, ale to bardzo dawno temu. Dzisiaj część pierwsza odkrywania nowych lądów - gramy w Zdzieszowicach z Ruchem.
0' 16:00 Dzień Dobry! Guten Tag! Witamy z krainy, gdzie tablice z nazwami miast są dwujęzyczne.