Relacja II Liga - Grupa Zachodnia 2008/2009 - 36 runda
2009-06-20, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
1:0(1:0)

0:0 - Krzysztof Myśliwy 42'
14' Krzysztof Goździejewski 32' Jacek Fojna 32' Michał Skórski 43' Piotr Galuś 49' Dawid Ryndak 63' Przemysław Kotlarz 86' Marcin Józefowicz 86' Michał Sudoł 91' Piotr Galuś 91' Piotr Galuś

Kibice: 2000 (50) Sędziowie: Jarosław Przybył - Tomasz Felusiak, Daniel Szpila (Opole)

Zagłębie Sosnowiec pokonało Polonię/Spartę Świdnica 1:0 i utrzymało się w II lidze zachodniej. Bramkę na wagę zwycięstwa i utrzymania zdobył w 42. minucie Krzysztof Myśliwy.

97.0000
97' gwizdek Koniec meczu. Po 51 minutach i 10 sekundach kończy się II połowa spokania. Zagłębie wygrywa i zostaje w II lidze!
91' czerwona kartka To już druga żółta kartka dla Galusia w dzisiejszym meczu i opuszcza on boisko.
91' żóta kartka Piotr Galuś ukarany żółtą kartką za faul na Krzysztofie Myśliwym.
91' zmiana Mateusz Madej wchodzi na plac gry w miejsce Dawida Ryndaka.
90' Mecz potrwa 6 minut dłużej.
86' żóta kartka Marcin Józefowicz i Michał Sudoł zbyt ostro walczyli w polu karnym Zagłębia i obaj ujrzeli żółte kartki za swoją ostrą grę.
86' żóta kartka
85' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Pavol Hustava zmienia Michała Filipowicza.
81' zmiana Grzegorz Dorobek doznał urazu w powietrznej walce o piłkę. Kontuzja jest na tyle poważna, że musi odjechać ze stadionu karetką. W jego miejsce do gry wchodzi Marcin Strojek.
72' zmiana Ostatnia zmiana w szeregach Polonii/Sparty - Konrad Hajdamowicz zmienia Tomasza Kosztowniaka.
68' Po dośrodkowaniu Michała Filipowicza z prawej strony boiska Dawid Ryndak strzela głową w poprzeczkę, a na róg piłkę wybija Maciej Bielski.
63' żóta kartka Przemysław Kotlarz obejrzał żółtą kartkę za faul na Krzysztofie Mysliwym.
62' Krzysztof Goździejewski strzela zza pola karnego - broni Maciej Gostomski.
55' Michał Filipowicz zagrał do Krzysztofa Myśliwego, który uciekł obrońcy, minął interweniującego z boku pola karnego bramkarza i gdy dogrywał do wchodzących w pole karne kolegów piłka została wybita przez obrońcę Polonii/Sparty.
49' żóta kartka Dawid Ryndak zobaczył żółty kartonik po faulu na Jacku Fojnie.
47' gwizdek Po 46 minutach i 55 sekundach kończy się I połowa meczu.
47' Po podaniu Dawida Ryndaka Krzysztof Myśliwy strzela z około 20 metrów, a Adam Hołda odbija piłkę przed siebie.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Dwie zmiany w zespole gości - Mateusz Szczur i Piotr Woźniak zostali w szatni, a w ich miejsce weszli Kamil Śmiałowski i Marcin Józefowicz.
45' Pierwsza połowa meczu zostaje przedłużona o 2 minuty.
43' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Galusia.
42' gol - piłka nożna 0:0^;Krzysztof Myśliwy wpadł w pole karne, minął obrońcę gości i w sytuacji sam na sam posłał piłkę z dużym spokojem po ziemi obok bramkarza.
40' Płaski i niecelny strzał z dystansu Dariusza Filipczaka.
38' Po podaniu Michała Filipowicza Dawid Ryndak wpadł w pole karne, minął rywala i fatalnie przestrzelił!
36' Rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Michała Filipowicza głową strzelał Grzegorz Dorobek, a piłkę z linii bramkowej wybił Przemysław Kotlarz.
32' Z rzutu wolnego dośrodkował Michał Filipowicz, a Michał Sudoł wybił piłkę na rzut rożny.
32' żóta kartka Michał Skórski i Jacek Fojna ukarani żółtymi kartkami za przepychankę na boisku.
32' żóta kartka
25' Michał Filipowicz zagrał piłkę po ziemi w pole karne, zamykający akcję Adrian Marek przy pierwszym strzale trafił w Adama Hołdę, a gdy dobijał, to raczej już piłka go nabiła i wylądowała na bocznej siatce.
19' Rzut rożny dla gości. Jacek Fojna zagrywa po ziemi na 25. metr przed bramką do Dariusza Filipczaka, który strzela bardzo mocno i trafia w stojącego w polu karnym Michała Wróbla. Po tym strzale niezbędna jest interwencja masażystów.
14' żóta kartka Krzysztof Goździejewski obejrzał żółtą kartkę za utrudnianie wykonania rzutu wolnego.
11' Z dystansu niecelnie strzelał Grzegorz Dorobek.
9' Grzegorz Dorobek zagrywa z własnej połowy do wychodzącego Krzysztofa Myśliwego, ale nasz najlepszy strzelec strzelił zdecydowanie zbyt wysoko z prawej strony pola karnego.
5' Z dystansu strzelał Dawid Ryndak. Piłka minęła bramkę gości.
5' Adrian Pajączkowski tym razem dośrodkował z lewej strony boiska, a Michał Sudoł wybił piłkę głową z pola bramkowego Polonii/Sparty.
4' Pierwszy róg dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego piłkę z pola karnego wybija zawodnik gości.
1' gwizdek Spotkanie się rozpoczęło. Zaczęli goście.
0' 16:50 Witamy po raz ostatni w tym sezonie ze Stadionu Ludowego. Za około 10 minut rozpocznie się mecz rewanżowy barażowy pomiędzy Zagłębiem a Polonią/Spartą Świdnica.