Relacja II Liga - Grupa Zachodnia 2008/2009 - 31 runda
2009-05-16, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
1:0(0:0)

1:0 - Krzysztof Myśliwy 86'
11' Michał Wróbel 31' Kamil Nitkiewicz 32' Wojciech Białek 63' Krzysztof Stodoła 85' Marcin Adamczyk

Kibice: 1000 (180) Sędziowie: Piotr Gajewski - Paweł Kostkiewicz, Sławomir Steczko (Kraków)

Tej wiosny na Stadionie Ludowym Zagłębie przegrywało ze słabymi zespołami z dołu tabeli. Polonia Słubice i Miedź Legnica wywiozły z Sosnowca komplet punktów, ale w meczu z liderem II ligi zachodniej MKS-em Kluczbork Zagłębie zdecydowanie dominowało i zasłużenie wygrało. Rozmiary zwycięstwa są najskromniejsze z możliwych, a na zwycięską bramkę trzeba było czekać aż do 86. minuty, kiedy to Krzysztof Myśliwy wykorzystało dokładne dośrodkowanie Arkadiusza Kłody i strzałem z bliska pokonał Krzysztofa Stodołę, ale przez cały mecz ton grze nadawało Zagłębie. Znowu brakowało jednak skuteczności i wykończenia. MKS Kluczbork rozczarował i wcale nie zaprezentował się jak lider. Dość powiedzieć, że goście oddali w całym meczu zaledwie jeden celny strzał - z rzutu wolnego, a już od początku II połowy grali na czas, jak gdyby satysfakcjonował ich wynik bezbramkowy.

94.0000
94' Statystyki meczowe: strzały 13-2, strzały celne 6-1, faule 13-12, rogi 9-2, spalone 2-1.
94' gwizdek Po 48 minutach i 10 sekundach gry kończy się II połowa mecz. Zagłębie pokonało lidera!
91' zmiana Wojciech Hober zmienia Rafała Niziołka.
90' zmiana Pavol Hustava wchodzi za Michała Filipowicza.
89' Po dalekim podaniu od Michała Skórskiego Krzysztof Mysliwy popisuje się sprintem i strzela obok bramki.
87' zmiana Łukasz Olejarz wchodzi za Patryka Tuszyńskiego.
86' gol - piłka nożna 1:0^;GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Marcin Adamczyk gubi piłkę pod własnym polem karnym. Do futbolówki dopadł Arkadiusz Kłoda, dośrodkował prawą nogą, a zamykający akcję Krzysztof Myśliwy strzelił z bliska głową.
85' żóta kartka Marcin Adamczyk ukarany żółtą kartką za grę na czas.
83' Róg dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego głową niecelnie strzela Wojciech Białek.
82' Rzut rożny dla MKS-u. Po dośrodkowaniu Waldemara Soboty Tomasz Kazimierowicz strzela plecami nad poprzeczką.
75' Pierwszy rzut rożny dla MKS-u, ale po dośrodkowaniu przez Waldemara Sobotę piłka wyszła poza końcową linię.
72' zmiana Tomasz Jasiński zmienia Kamila Nitkiewicza.
69' Kontratak Zagłębia. Po podaniu Michała Filipowicza Arkadiusz Kłoda wbiega w pole karne, mija obrońcę, strzela lewą nogą i Krzysztof Stodoła z dużym trudem odbija piłkę przed siebie.
68' Po wrzucie z autu Arkadiusza Kłody Michał Filipowicz miał czas i miejsce, aby przymierzyć zza pola karnego, ale strzelił bardzo źle.
63' żóta kartka Bramkarz MKS-u Krzysztof Stodoła ukarany za grę na czas.
62' Po raz kolejny z dystansu uderza Rafał Pietrzak i tym razem Krzysztof Stodoła miał nieco więcej problemów z odbiciem piłki.
59' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Krzysztof Myśliwy wchodzi za Bartłomieja Sochę.
56' Rzut wolny dla Zagłębia z około 27 metrów od bramki. Rafał Pietrzak i Arkadiusz Kłoda przebiegają obok piłki. Strzela Adrian Pajączkowski i naprawdę było blisko bramki.
52' Rafał Pietrzak decyduje się na strzał po kilkunastometrowym rajdzie. Uderzenie jest celne, ale piłkę pewnie łapie Krzysztof Stodoła.
50' gwizdek Po 49 minutach i 8 sekundach gry kończy się I połowa meczu.
47' Dośrodkowana z rogu piłka wychodzi poza pole karne, aby szybko w nie powrócić. Wojciech Białek był bliski oddania strzału, ale w ostatniej chwili zablokował go Marcin Adamczyk.
47' Rafał Pietrzak zagrał górną piłkę do Michała Filipowicza, którzy został zablokowany przy próbie strzału i mamy kolejny róg.
46' gwizdek Mecz został wznowiony po przerwie. Obie drużyny przystąpiły do II połowy bez zmian.
45' Pierwsza połowa meczu potrwa 4 minuty dłużej.
43' Kolejny róg dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego piłkę łapie Krzysztof Stodoła.
39' W sektorze gości pojawiła się nawet niezła liczba fanatyków z Kluczborka. Jak ryknęli, to od razu przekrzyczeli naszych kibiców. Teraz nasi się ogarnęli i trwa walka na decybele.
37' zmiana Tomasz Szatan w jednym ze starć dostał w twarz i nie może kontynuować gry. Zmienia go Krzysztof Bodziony.
33' Jeśli dobrze udało się nam zliczyć do siedmiu, to Wojciech Białek nie zagra za tydzień w Żaganiu.
32' żóta kartka Po rzucie wolnym wykonanym przez Rafała Pietrzaka Wojciech Białek fauluje w polu bramkowym Krzysztofa Stodołę i też ogląda żółty kartonik.
31' żóta kartka Dawno nic nie pisaliśmy, bo nic się działo, a teraz Kamil Nitkiewicz sfaulował Arkadiusza Kłodę i został ukarany żółtą kartką.
21' Po rogu Adriana Pajączkowskiego piłkę na kolejny korner wybija Dawid Nowacki.
20' Arkadiusz Kłoda po raz kolejny przedarł się prawą stroną i dośrodkował w pole karne, ale Krzysztof Stodoła odważnie wyszedł do piłki i ją złapał.
17' Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego jeden z graczy gości wybija na kolejny rzut rożny. Po kolejnej wrzutce Pajączkowskiego Krzysztof Stodoła mija się z piłką, ale żaden z zawodników naszej drużyny nie dochodzi do futbolówki.
13' Tomasz Szatan uderza z ponad 30 metrów - broni Krzysztof Stodoła.
11' żóta kartka Michał Wróbel ukarany żółtą kartką za faul na Patryku Tuszyńskim.
8' Rzut wolny dla MKS-u. Kamil Nitkiewicz strzela z około 30 metrów. Broni Maciej Gostomski.
5' Arkadiusz Kłoda dośrodkował z prawej strony boiska do Rafała Pietrzaka, który stał tyłem do bramki i mógł strzelić tylko przewrotką. Tak też zrobił, ale chybił.
3' Arkadiusz Kłoda strzela z pierwszej piłki z narożnika pola karnego - broni Krzysztof Stodoła.
1' Tomasz Szatan po wrzucie z autu minął rywali pod końcową linią boiska, zagrał do Michała Filipowicz, a ten z 5 metrów z pierwszej piłki strzelił obok bramki.
1' gwizdek Rozpoczął się mecz pomiędzy Zagłębiem a MKS-em Kluczbork. Zaczęło Zagłębie.
0' 16:55 Witamy ze Stadionu Ludowego. Za kilka minut rozpocznie się mecz naszego Zagłębia z liderem II ligi MKS-em Kluczbork.