2008-09-20, 16:00 Miejsce rozgrywania meczu: Janikowo
Stroje: czarne (4-4-2)
2:3(1:1)

Sprawozdanie

Trzeci mecz Zagłębia Sosnowiec pod wodzą trenera Miroslava Èopjaka zakończył się trzecim zwycięstwem i trzeba przyznać, że był to bez wątpienia najlepszy występ sosnowiczan pod wodzą czeskiego trenera i zakończony najefektowniejszym wynikiem. Po stojącym na niezłym poziomie meczu, w którym nie brakowało emocji i nerwów Zagłębie wygrało 3:2 (1:1). Pierwszą bramkę w spotkaniu gospodarze strzelili w 40. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu Łukasza Kalinowskiego z rzutu wolnego w polu karnym najwyżej do piłki wyskoczył Maciej Mysiak i posłał piłkę do siatki. Radość gospodarzy z prowadzenie nie trwała długo. W 44. minucie Piotr Smolec obsłużył dokładnym podaniem Krzysztofa Myśliwego, a ten strzelił w długi róg bramki Unii i zdobył swoją pierwszą bramkę. 13 minut po przerwie Myśliwy po raz drugi pokonał Michała Wróbla. Akcję rozpoczęło dokładne podanie Rafała Berlińskiego, a Myśliwy ograł dwóch obrońców w dziecinny sposób, znalazł się przed janikowskim golkiperem i ze spokojem  umieścił piłkę w siatce. W 61. minucie miała miejsce kolejna kapitalna akcja naszego zespołu. Artur Błażejewski przejął piłkę na własnej połowie, zagrał na prawą stronę do Piotra Smolca, ten wykorzystał swój największy atut, czyli szybkość, popędził z piłką co sił i precyzyjnym podaniem obsłużył Krzysztofa Myśliwego, który nie zawiódł i po raz trzeci zmusił do kapitulacji Michała Wróbla. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, ale zaporą nie do sforsowania okazał się Maciej Gostomski. W 67. minucie najpierw obronił rzut karny wykonywany przez Piotra Nowosielskiego, a po chwili dwa razy kapitalnie bronił strzały z bliska Macieja Mysiaka. Kontaktową bramkę Unia zdobyła w doliczonym czasie gry. Niezbyt dobrze  sędziujący arbiter Łukasz Bednarek (skompromitował się pokazaniem żółtej kartki Wojciechowi Białkowi za faul popełniony przez Radosława Jacka) podyktował drugi rzut karny dla gospodarzy. Tym razem do piłki podszedł Maciej Mysiak i pokonał Macieja Gostomskiego, ale tuż po wznowieniu gry mecz został zakończony i piłkarze Zagłębia mogli odtańczyć taniec radości.