Relacja II Liga - Grupa Zachodnia 2008/2009 - 25 runda
2009-04-18, 16:00 Miejsce rozgrywania meczu: Kołobrzeg
Kotwica Kołobrzeg
0:0(0:0)

15' Honorat Stróż 85' Rafał Pietrzak

Kibice: 0 (0) Sędziowie: Tomasz Tobiański - Jakub Filipczyk, Dariusz Bohonos (Gdańsk)

Piłkarze Zagłębia przerwali serię trzech kolejnych porażek i wywieźli cenny punkt z nadmorskiego Kołobrzegu. Mecz z wiceliderem tabeli stał raczej na niskim poziomie. Mało było akcji, które mogłyby zachwycić i rozgrzać kibiców, którzy marznęli z powodu bardzo zimnego wiatru wiejącego od morza. Miejmy nadzieję, że wywalczenie punktu na trudnym terenie będzie zwiastunem powrotu Zagłębia do lepszej formy, ale ciągle martwi strzelecka indolencja naszych graczy. Od 351 minut piłkarzom Zagłębia nie udało się zdobyć bramki. Może już w środę w meczu ze Ślęzą Wrocław się uda?

94.0000
94' gwizdek Po 48 minutach i 20 sekundach sędzia kończy drugą połowę meczu. Statystyki II połowy: strzały 4-3, strzały celne 1-1, faule 3-5, spalone 0-2
92' Z ok. 40. metrów strzela Damian Kaciczak, ale wysoko nad bramką.
92' zmiana Ostatnia zmiana w drużynie Zagłębia. Dorobek za Myśliwego.
90' Mecz zostaje przedłużony o 3 minuty.
89' Kontra Zagłębia. Po podaniu Filipowicza Myśliwy strzela z ok. 20. metrów minimalnie obok słupka.
87' zmiana Zmiana w drużynie gospodarzy. Filip Marciniak wchodzi na boisko w miejsce Władysława Sawczuka.
86' zmiana Zmiana w drużynie Zagłębia. Za Pietrzaka wchodzi Michał Wróbel.
85' żóta kartka Żółtą kartką za dyskusję z sędzią ukarany Rafał Pietrzak.
85' Po podaniu Michała Skórskiego strzela Rafał Pietrzak, ale trafia w Kamila Stankiewicza.
77' Krzysztof Bodziony niecelnie strzela z 30. metrów.
77' zmiana Zmiana w drużynie gospodarzy. Na boisku w miejsce Michała Pietronia wchodzi jego młodszy brat Łukasz.
70' Krzysztof Myśliwy strzela z około 22. metrów. Broni Sobański.
67' zmiana Pierwsza zmiana w zespole Zagłębia. Za Bartłomieja Sochę na boisku pojawia się Michał Filipowicz.
66' zmiana Zmiana w drużynie Kotwicy. Krzysztofa Rusinka na boisku zastępuje Józef Misztal
61' Kolejny róg dla Kotwicy. Ostro bita piłka przez Stróża znowu sprawiła sporo kłopotów Maciejowi Gostomskiemu.
58' Rzut wolny dla Kotwicy. Po strzale Honorata Stróża Gostomski z trudem wybija piłkę na rzut rożny. Z rogu ponownie dośrodkowuje Stróż, w polu karnym powstaje spore zamieszanie, ostatecznie do piłki dopada Rusinek i strzela prosto w nogi stojących przed nim graczy Zagłębia.
54' Rzut wolny dla Kotwicy. Po dośrodkowaniu Stróża piłkę łapie Gostomski.
51' Wrzut z autu dla Zagłębia z okolicy linii pola karnego. Po wrzucie Łuczywka piłka odbija się od nóg zawodników Kotwicy, trafia pod nogi Myśliwego, który decyduje się na strzał z pierwszej piłki, ale posyła futbolówkę wysoko nad bramką gospodarzy.
48' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową Stankiewicza piłka przechodzi tuż obok słupka bramki Zagłębia.
48' gwizdek Po 47 minutach i 27 sekundach sędzia zakończył pierwszą, bezbramkową połowę meczu. Mecz raczej nie jest w stanie zachwycić nikogo, bo stoi na słabiutkim poziomie. Statystyki I połowy: strzały 3-1, strzały celne 2-0, faule 4-14, rzuty rożne 2-5.
47' Rusinek bardzo lekko strzela zza pola karnego, piłkę łapie Gostomski.
46' gwizdek Sędzia odgwizdał początek drugiej połowy meczu.
45' Sędzia przedłużył pierwszą cześć meczu o 2. minuty.
42' Lewą stroną boiska przedarł się Sawczuk, dośrodkował w pole karne, ale powracający do obrony Szatan wybił piłkę zapobiegając oddaniu strzału przez gracza gospodarzy.
40' Pietrzak nie wziął poprawki na to, że Zagłębie gra z wiatrem i jego dośrodkowanie wyszło poza końcową linię boiska.
40' Tomasz Szatan przedarł się w pole karne Kotwicy, jednak przy próbie dośrodkowania został zablokowany przez rywala. Piąty róg dla Zagłębia
38' Strzał Michała Pietronia odbija się od jednego z graczy Zagłębia i wychodzi na rzut rożny, po którym Kotwica nie stwarza zagrożenia pod bramką Zagłębia.
33' Ładna akcja Zagłębia lewą stroną boiska. Dośrodkowanie Łuczywka wyłapuje Dominik Sobański.
29' Pietrzak zagrywa piłkę między obrońców Kotwicy do Bartłomieja Sochy, który strzela daleko od bramki.
28' Po dośrodkowaniu z rogu wysoko nad bramką strzela Stankiewicz.
28' Po dośrodkowaniu Sawczuka głową strzela Ziatyk, a Gostomski wybija piłkę na rzut rożny.
25' Po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka z rzutu wolnego Dominik Sobański atakowany przez Tomasza Balula ma kłopoty ze złapaniem piłki.
20' Seria dwóch rzutów rożnych dla Zagłębia. W obu przypadkach ostrych dośrodkowaniach zawodnicy Kotwicy wybijali piłkę.
15' żóta kartka Żółta kartka dla Stróża za próbę wymuszenia rzutu wolnego.
4' Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Pietrzaka Dominik Sobański wypiąstkował piłkę.
3' Rzut wolny dla Kotwicy z prawej strony boiska. Dośrodkowanie w pole karne wybijają gracze Zagłębia.
1' gwizdek Rozpoczął się mecz w Kołobrzegu. Grę zaczęli sosnowiczanie.
0' 15:33 Piłkarze obu zespołów już pojawili się na rozgrzewce. W zespole Zagłębia po raz pierwszy tej wiosny zagra Arkadiusz Kłoda. Ponadto do pierwszego składu wracają Michał Skórski, Tomasz Szatan i Krzysztof Bodziony.
0' 15:18 Witamy z nadbałtyckiego kurortu. Pogoda nad morzem jest bardzo dobra - na niebie nie widać ani jednej chmurki, świeci słońce, a jedynym minusem jest silnie wiejący od morza wiatr, który powoduje, że po plaży lub po molo lepiej nie chodzić bez czapki lub kaptura. Na oddalonym o trochę ponad kilometr od plaży stadionu Kotwicy na szczęście już tego wiatru tak bardzo nie czuć.