2023-03-12, 15:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Skra Częstochowa
Stroje: niebieskie (5-4-1)
1. Michał Gliwa 28. Filip Borowski (56' 20. Tymoteusz Klupś) 27. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić (46' 89. Bartosz Chęciński) 2. Ołeksij Bykow 77. Konrad Wrzesiński (82' 11. Marek Fabry) 18. Dean Guezen (56' 96. Wojciech Szumilas) 14. Sebastian Bonecki 29. Maksymilian Rozwandowicz 88. Adrian Troć (90+8' 7. Patryk Bryła) 9. Szymon Sobczak   Rezerwowi: 32. Mateusz Kos 87. Kacper Siuta 16. Dawid Ryndak 22. Maksym Niemiec    Trener: Dariusz Dudek
0:1 - Jan Flak 40'
11' Sebastian Bonecki 13' Mateusz Machała 61' Bartosz Chęciński 74' Przemysław Sajdak 86' Dominik Jończy 90+10' Bartłomiej Babiarz
1. Jakub Bursztyn 13. Jan Flak 44. Mateusz Machała 4. Adam Mesjasz 5. Beniamin Czajka 15. Kamil Lukoszek (90+3' 3. Mateusz Winciersz) 19. Gracjan Jaroch (64' 87. Radosław Gołębiowski) 16. Bartosz Baranowicz (64' 26. Adam Olejnik) 24. Bartłomiej Babiarz (68' 25. Przemysław Sajdak) 7. Piotr Nocoń 21. Jakub Sangowski (90+3' 28. Michał Kitliński)   Rezerwowi: 99. Karol Szymkowiak 10. Piotr Pyrdoł 11. Denis Gojko 77. Paweł Kołodziejczyk    Trener: Jakub Dziółka
Sędziowie: Piotr Rzucidło (Warszawa) - Tomasz Niemirowski (Warszawa), Michał Pierściński (Warszawa). Techniczny: Sebastian Jarzębak (Bytom), VAR: Patryk Gryckiewicz (Toruń), AVAR: Jakub Winkler (Toruń)
90.0000
90+11' gwizdek Koniec meczu.
90+10' żóta kartka Żółta kartka na ławce rezerwowych dla Bartłomieja Babiarza
90+8' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Patryk Bryła za Adriana Trocia.
90+7' Mateusz Winciersz zablokowany przez Wojciecha Szumilasa. Róg dla Skry.
90+6' "Zejdźcie z boiska, nie róbcie z nas pośmiewiska".
90+3' zmiana Podwójna zmiana w Skrze. Mateusz Winciersz za Kamila Lukosza i Michał Kitliński za Jakuba Sangowskiego.
90+3' Nieporozumienie między Bartoszem Chęcińskim i Michałem Gliwa, ale Piotr Nocoń nie wykorzystał tego zagrania.
90+2' Sebastian Bonecki trafia w mur z rzutu wolnego, a potem przejmuje piłkę i zagrywa do Szymona Sobczaka, który uderzył z ostrego kąta. Jakub Bursztyn odbił futbolówkę.
90+1' Szymon Sobczak faulowany przez Adama Mesjasza.
90' doliczony czas +9
90' Na spalonym Szymon Sobczak.
86' czerwona kartka Czerwona kartka dla Dominika Jończego za zagranie ręką i przerwanie korzystnej akcji Skry.
84' Jednak sędzia sprawdzał nie ewentualny rzut karny, tylko zagranie ręką Dominika Jończego.
83' Sędzia będzie sprawdzał na VAR, czy nie należy się karny za faul Bartosza Chęcińskiego.
82' zmiana Marek Fabry zmienił Konrada Wrzesińskiego.
80' Bartosz Chęciński stracił piłkę na rzecz Kamila Lukoszka. Zawodnik Skry wbiegł w pole karne, ale tam został zatrzymany wślizgiem przez wracającego Chęcińskiego.
79' Mateusz Machała interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Tymoteusza Klupsia.
78' "Co wy robicie? Zagłębie, co wy robicie?"
76' Dominik Jończy wrzucił piłkę z autu, a do wybitej z pola karnego futbolówki dopadł Sebastian Bonecki i strzelił bardzo wysoko i niecelnie.
76' Sebastian Bonecki wywalczył rzut z autu w okolicy narożnika boiska.
75' "Kurwa mać, Zagłębie grać'
74' żóta kartka Żółta kartka dla Przemysława Sajdaka z faul na Bartoszu Chęcińskim.
72' Ołeksij Bykow przerwał akcję gości we własnym polu karnym.
72' Jakub Bursztyn interweniuje na przedpolu po dośrodkowaniu Maksymiliana Rozwandowicza z prawego skrzydła.
70' Szymon Sobczak faulował w ataku Adama Mesjasza.
70' Michał Gliwa łapie piłkę dośrodkowaną przez Radosława Gołębiowskiego.
69' Jakub Sangowski wywalczył róg dla Skry.
68' zmiana Trzecia zmiana w Skrze - za Bartłomieja Babiarza wszedł Przemysław Sajdak.
65' Przerwa w grze. Na murawie leży Bartłomiej Babiarz, któremu pomocy udziela sztab medyczny Skry.
64' zmiana Podwójna zmiana w Skrze - Radosław Gołębiowski za Gracjana Jarocha i Adam Olejnik za Bartosza Baranowicza.
64' Tymoteusz Klupś faulował w ataku Beniamina Czajkę.
63' Maksymilian Rozwandowicz wykopał piłkę z własnej połowy i doleciała ona do bramkarza Skry.
61' żóta kartka Żółta kartka dla Bartosza Chęcińskiego za faul na Bartoszu Baranowiczu.
60' Bartosz Baranowicz faulowany przez Wojciecha Szumilasa.
57' Jakub Bursztyn łapie piłkę dośrodkowaną przez Konrada Wrzesińskiego z lewego skrzydła.
56' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Tymoteusz Klupś za Filipa Borowskiego i Wojciech Szumilas za Deana Guezena.
55' Adrian Troć po rajdzie lewą stroną boiska przeszkodził w oddaniu strzału Bartoszowi Chęcińskiemu.
53' Nieporozumienie między Adamem Mesjaszem i Jakubem Bursztynem kończy się wybiciem piłki na aut.
51' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adam Mesjasz faulował Dominika Jończego.
50' Strata Bartosza Chęcińskiego na własnej połowie. Piłkę przejął Gracjan Jaroch, ruszył z piłką w pole karne, gdzie Dominik Jończy przerwał akcję wybiciem piłki na róg.
49' Filip Borowski przegrał pojedynek z Beniaminem Czajką i grę od bramki wznowi Skra.
48' Zagłębie po zmianie nadal gra w systemie 5-4-1. Do tyłu przesunął się Maksymilian Rozwandowicz, a Bartosz Chęciński gra w środku.
47' Piotr Nocoń faulowany przez Filipa Borowskiego.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
46' zmiana Zmiana w Zagłębiu - Bartosz Chęciński za Vedrana Dalicia.
45+5' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45+4' Dośrodkowanie Gracjana Jarocha z lewej strony boiska i sędzia dopatrzył się faulu Adama Mesjasza w polu karnym Zagłębia.
45+3' Bartosz Baranowicz faulowany przez Deana Guezena.
45+2' Z prawej strony boiska dośrodkował Vedran Dalić a Szymon Sobczak minimalnie spudłował z woleja.
45+1' Po dośrodkowaniu Adriana Trocia piłkę na aut wybija Jakub Bursztyn.
45+1' Vedran Dalić wrzucił piłkę z autu, a w podbramkowym zamieszaniu Szymona Sobczaka zablokował Mateusz Machała i mamy róg.
45' doliczony czas +4
45' Po rozegranym rzucie wolnym piłka uderzona przez Maksymiliana Rozwandowicza trafiła w wyskakującego z muru Bartłomieja Babiarza.
44' Sebastian Bonecki faulowany przez Jakuba Sangowskiego.
42' Jakub Sangowski interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Adriana Trocia z wolnego.
41' Adrian Troć faulowany przez Bartłomieja Babiarza.
40' gol - piłka nożna 0:1 Adam Mesjasz zagrał piłkę z głębi pola do Jakuba Sangowskiego, który uruchomił Jana Flaka, a ten uciekł Ołeksijowi Bykowowi i strzałem lewą nogą w sytuacji sam na sam pokonał Michała Gliwę.
38' Jakub Sangowski wybija z pola bramkowego piłkę dośrodkowaną przez Deana Guezena z rogu.
37' Adam Mesjasz wybija piłkę na róg po dośrodkowaniu Deana Guezena z rzutu wolnego.
36' Szymon Sobczak faulowany przez Piotra Noconia.
35' Adam Mesjasz interweniuje w polu karnym po dośrodowaniu Deana Guezena.
34' Szymon Sobczak faulowany przez Adama Mesjasza.
34' Niecelne podanie Deana Guezena w kierunku Szymona Sobczaka.
32' Pierwszy celny strzał w meczu. Po podaniu Gracjana Jarocha zza pola karnego uderzał Bartosz Baranowicz. Broni Michał Gliwa.
31' Jakub Bursztyn łapie piłkę po dośrodkowaniu Konrada Wrzesińskiego, ale w górę poszła chorągiewka sędziego asystenta, który zasygnalizował, że Wrzesiński był na spalonym.
29' Adam Mesjasz zagrał z własnej połowy w kierunku wbiegającego w ple karne Kamila Lukoszka. Piłkę przejął Michał Gliwa.
28' Na murawie siedzi Dominik Jończy, któremu pomagają fizjoterapeuci.
28' Dośrodkowanie Adriana Trocia z rzutu wolnego. Ołeksij Bykow zagrał piłkę głową, ale nie było z tego nawet strzału.
26' Szymon Sobczak faulowany przez Bartłomieja Babiarza.
26' Dominik Jończy na skraju pola karnego wślizgiem przerwał rajd Kamila Lukoszka.
25' Mateusz Machała przerwał akcję Adriana Trocia.
22' Bartłomiej Babiarz dośrodkował z rzutu wolnego. Kamil Lukoszek zagrał piłkę głową i wpadła ona w ręce Michała Gliwy (piłka, nie głowa).
22' Piotr Nocoń faulowany przez Sebastiana Boneckiego.
21' Nieporozumienie w szeregach Zagłębia Sosnowiec. Maksymilian Rozwandowicz zamiast podać piłkę do kolegi z zespołu wybił ją na aut.
20' Kamil Lukoszek rozpędził się na lewej stronie boiska, wpadł w pole karne, gdzie jego akcję przerwał Ołeksij Bykow.
19' Michał Gliwa łapie piłkę zagrana w pole karne przez Bartłomieja Babiarza.
17' Filip Borowski faulowany przez Kamila Lukoszka.
16' Adrian Troć faulował w ataku Adama Mesjasza.
14' Adrian Troć dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne. Jakub Bursztyn odbił piłkę, powstało małe zamieszanie, Szymon Sobczak upadł na murawę, ale arbiter puścił grę.
13' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Machały za faul na Konradzie Wrzesińskim.
11' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Boneckiego za faul na Bartoszu Baranowiczu.
11' Jakub Bursztyn piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Deana Guezena z rzutu rożnego.
10' Z rzutu wolnego dośrodkował Adrian Troć. Piotr Nocoń wybił piłkę na rzut rożny.
9' Adrian Troć faulowany przez Mateusza Machałę.
9' Ołeksij Bykow na własnej połowie stracił piłkę na rzecz Jana Flaka, który zagrał w pole karne do Jakuba Sangowskiego, ale ten nie opanował piłki.
8' Bartosz Baranowicz faulowany przez Maksymiliana Rozwandowicza.
7' Dean Guezen strzelał lewą nogą zza pola karnego. Piłkę zablokował Beniamin Czajka.
6' Bartosz Baranowicz na własnej połowie odebrał piłkę Sebastianowi Boneckiemu i zagrał do przodu do Jakuba Sangowskiego. Ten wycofał futbolówkę na 25. metr, a Piotr Nocoń oddał niecelny strzał.
5' Adrian Troć faulowany w środku boiska przez Bartosza Baranowicza.
4' W pole karne z rzutu wolnego dośrodkował Kamil Lukoszek. Adrian Troć wybił piłkę do przodu.
3' Kamil Lukoszek faulowany przez Dominika Jończego.
1' gwizdek Rozpoczął się mecz w Sosnowcu. Zaczęło Zagłębie.
0' 14:57 Piłkarze obu zespołów już pojawili się na murawie. Sosnowiczanie w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach, a Skra cała na niebiesko.
0' 14:50 Dziś frekwencja na ArcelorMittal Parku już nie jest tak dobra jak przed dwoma tygodniami, ale prawdopodobnie będzie to druga najlepsza frekwencja na meczach Zagłębia u siebie w tym sezonie.
0' 14:40 Dziś na naszym nowym stadionie debiutuje nowa maskotka Zagłębia. Jest to wilk, który nadal nie ma swojego imienia. W mediach społecznościowych klubu trwa głosowanie na imię nowej maskotki.
0' 14:30 Skra Częstochowa w poprzedniej kolejce przerwała serię dwunastu meczów bez zwycięstwa i pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała. Dziś w Sosnowcu trener Jakub Dziółka (grał w Zagłębiu wiosną 2011) wystawił więc dokładnie takką samą jedenastkę jak przed tygodniem. W pierwszym składzie Skry znalazło się miejsce dla trzech byłych piłkarzy Zagłębia - Mateusza Machały, Jakuba Sangowskiego i Bartłomieja Babiarza.
0' 14:20 W piątkowy wieczór Chojniczanka Chojnice przegrała z Ruchem Chorzów, a wczoraj Sandecja Nowy Sącz zremisowała z GKS-em Katowice. Takie wyniki oznaczają, że w przypadku zwycięstwa nad Skrą Częstochowa przewaga Zagłębia nad strefą spadkową wzrośnie do dziewięciu punktów. Przy remisie sosnowiczanie będą mieli siedem "oczek" przewagi nad kreską, a w razie ewentualnej porażki z klubem z Częstochowy zrobi się w Sosnowcu nieciekawie, bo będziemy mieć zaledwie 4 punkty więcej od 16. miejsca. Jest więc o co grać.
0' 14:10 Trzy zmiany w pierwszym składzie Zagłębia w porównaniu do meczu w Tychach. Za Wojciecha Szumilasa i Meika Karwota w pomocy zagrają Sebastian Bonecki i Dean Guezen, a w ataku Marka Fabrego zastąpił Szymon Sobczak, który w poprzednim meczu (podobnie jak Sebastian Bonecki) musiał pauzować za cztery żółte kartki. Na ławce rezerwowych Dariusz Dudek ma do dyspozycji dwóch bramkarzy - Mateusza Kosa i Kacpra Siutę.
0' 14:00 Dzień dobry! Witamy z ArcelorMittal Parku i zapraszamy na relację z meczu 23. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Skrą Częstochowa.
Skrót meczu ze SkrąSkrót meczu ze Skrą Polsat Sport opublikował skrót dzisiejszego meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Skrą Częstochowa. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu ze Skrą Konferencja prasowa po meczu ze Skrą Na konferencji prasowej po meczu ze Skrą pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Zagłębie - Skra 0:1Zagłębie - Skra 0:1 Po beznadziejnej grze Zagłębie Sosnowiec przegrało ze Skrą Częstochowa 0:1 i przewaga naszej drużyny nad strefą spadkową zmalała do zaledwie czterech punktów. » Czytaj więcej