2023-03-04, 20:00 Miejsce rozgrywania meczu: Tychy
GKS Tychy
Stroje: zielone (5-4-1)
1:0(0:0)
Stroje: białe (5-4-1)
13. Konrad Jałocha 21. Krzysztof Machowski (78' 8. Jan Biegański) 3. Petr Buchta 33. Jakub Tecław 6. Nemanja Nedić 11. Krzysztof Wołkowicz 71. Kacper Skibicki (46' 98. Mateusz Czyżycki) 23. Mateusz Radecki 25. Wiktor Żytek 77. Patryk Mikita (65' 10. Antonio Dominguez) 19. Daniel Rumin   Rezerwowi: 44. Adrian Kostrzewski 5. Maciej Mańka 18. Radosław Tuleja 30. Kamil Szymura 88. Natan Dzięgielewski 99. Dominik Połap   Trener: Dominik Nowak
1:0 - Wiktor Żytek 76'
45+1' Meik Karwot 90' Mateusz Radecki
1. Michał Gliwa 28. Filip Borowski 27. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić 2. Ołeksij Bykow 77. Konrad Wrzesiński 96. Wojciech Szumilas 29. Maksymilian Rozwandowicz 55. Meik Karwot (69' 89. Bartosz Chęciński) 88. Adrian Troć (69' 18. Dean Guezen) 11. Marek Fabry   Rezerwowi: 33. Mateusz Kos 5. Aleksander Piątek 7. Patryk Bryła 16. Dawid Ryndak 20. Tymoteusz Klupś 22. Maksym Niemiec 44. Mateusz Bodzioch    Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Leszek Lewandowski (Zabrze) - Sebastian Szczotka (Bielsko-Biała), Daniel Wiejowski (Zabrze). Techniczny: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała). VAR: Sebastian Jarzębak (Bytom), AVAR: Sebastian Krasny (Kraków)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu. Zagłębie przegrało w Tychach 0:1.
90+3' Daniel Rumin na spalonym.
90+2' Dominik Jończy pomógł sobie ręką w opanowaniu piłki.
90' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Radeckiego za faul na Ołeksiju Bykowie.
90' Daniel Rumin faulował w ataku Vedrana Dalicia.
89' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Wołkowicza nad bramką główkował Nemanja Nedić.
88' Akcja Mateusza Radeckiego na lewej stronie boiska. Podanie do Mateusza Czyżyckiego i rzut rożny.
87' Niecelna główka Wiktora Żytka po dośrodkowaniu Antonio Domingueza z rogu.
86' Dean Guezen faulowany przez Mateusza Radeckiego.
84' Filip Borowski na 25. metrze dopadł do piłki wybitej z pola karnego tyszan po wrzucie z autu Vedrana Dalicia, ale oddał strzał daleki od celu.
83' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa piłkę na róg wybił Jakub Tecław.
82' Mateusz Radecki przewrócił się w polu karnym Zagłębia.
80' Niedokładne dośrodkowanie Mateusza Radeckiego.
79' Żółta kartka dla trenera gospodarzy Dominika Nowaka.
78' zmiana Trzecia zmiana w GKS-ie - Jan Biegański za Krzysztofa Machowskiego.
76' gol - piłka nożna 1:0 Po dośrodkowaniu Antonio Domingueza z rzutu wolnego piłkę głową do bramki skierował Wiktor Żytek.
75' Konrad Wrzesiński faulował Krzysztofa Machowskiego.
72' Słupek uratował Michała Gliwę! Po podaniu Krzysztofa Wołkowicza z kilku metrów w obramowanie bramki trafił Mateusz Czyżycki, a potem futbolówkę na róg wybił Maksymilian Rozwandowicz.
69' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Bartosz Chęciński za Meika Karwota i Dean Guezen za Adriana Trocia.
69' Nieudana wrzutka Adriana Trocia z rogu.
69' Petr Buchta wybija na róg piłkę dośrodkowaną przez Adriana Trocia.
68' Marek Fabry wymienił podania z Konradem Wrzesińskim i ta akcja dała Zagłębiu róg.
67' Po dośrodkowaniu Petra Buchty z prawej strony pola karnego piłka wyszła poza linię końcową.
65' zmiana Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Antonio Dominguez za Patryka Mikitę.
65' Wojciech Szumilas z rzutu wolnego trafił w mur.
64' Wojciech Szumilas faulowany przez Wiktora Żytka 25 metrów od bramki GKS-u.
63' Lewą nogą zza pola karnego strzelał Krzysztof Wołkowicz. Niecelnie.
62' Kolejna centra Adriana Trocia z narożnika boiska. Zamykający akcję na dalszym słupku Ołeksij Bykow główkował w boczną siatkę.
62' Po dośrodkowaniu Adriana Trocia Konrad Jałocha piąstkuje piłkę na kolejny korner.
61' Róg dla Zagłębia po interwencji Krzysztofa Machowskiego.
60' Nemanja Nedić wstrzelił piłkę w pole karne Zagłębia. Interweniował Michał Gliwa.
60' Adrian Troć zablokował szykującego do strzału z 18 metrów Mateusza Radeckiego.
57' Nemanja Nedić faulowany przez Wojciecha Szumilasa.
56' Marek Fabry ruszył sprintem w stronę Konrada Jałochy. Golkiper GKS-u trafił w naszego napastnika, ale piłka przeszła w bezpiecznej odległości od tyskiej bramki.
55' Wrzut z autu na wysokości pola karnego Zagłębia. Piłka wycofana z pola karnego na 20. metr i fatalny strzał lewą nogą Mateusza Czyżyckiego.
53' Daniel Rumin faulował w ataku Vedrana Dalicia.
51' Po wrzucie z autu Vedrana Dalicia Dominik Jończy faulował Krzysztofa Machowskiego.
49' Gra przerwana przez sędziego Leszka Lewandowskiego. Przed polem karnym Zagłębia leżał Dominik Jończy.
48' Konrad Wrzesiński faulował w ataku Krzysztofa Machowskiego.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Zmiana w GKS-ie Tychy - Mateusz Czyżycki za Kacpra Skibickiego.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+1' Mateusz Radecki faulował w ataku Maksymiliana Rozwandowicza.
45+1' żóta kartka Żółta kartka dla Meika Karwota za faul na Jakubie Tecławie.
44' Kontra GKS-u po wrzucie z autu dla sosnowiczan. Najpierw na środku boiska spowolnił ją wślizg Wojciecha Szumilasa, a potem w polu karnym Zagłębia udanie interweniował Konrad Wrzesiński.
42' Dominik Jończy faulowany przez Nemanję Nedicia.
42' Krzysztof Wołkowicz dośrodkował w pole karne Zagłębia. Akcję wyjaśnił Dominik Jończy.
40' Meik Karwot w polu karnym Zagłębia przerwał dobrze zapowiadającą się akcję gospodarzy.
39' Petr Buchta ograł Ołeksija Bykowa, ale potem za mocno wypuścił sobie piłkę i ta opuściła boisko.
36' Niecelny strzał Wiktora Żytka z około 25 metrów.
35' Vedran Dalić przerwał rajd Mateusza Radeckiego.
31' Po akcji Krzysztofa Machowskiego Patryk Mikita kopnął z kilku metrów "w kosmos".
30' Po rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła do Wojciecha Szumilasa, który przymierzył prawą nogą zza pola karnego i posłał piłkę obok słupka.
29' Róg dla sosnowiczan.
29' Vedran Dalić wrzucił piłkę z autu w pole karne, a tam interweniował Nemanja Nedić.
28' Meik Karwot faulowany przez Mateusza Radeckiego.
27' Patryk Mikita podawał piętą w pole karne Zagłębia. Piłka w rękach Michała Gliwy.
26' Niecelny strzał Konrada Wrzesińskiego, ale w górę powędrowała chorągiewka sędziego asystenta. Na spalonym był chyba Adrian Troć.
25' Nemanja Nedić zagrał ręką na środku boiska.
24' Złe podanie Patryka Mikity w pole karne Zagłębia.
22' Przerwa w grze. Fizjoterapeuci Zagłębia udzielają pomocy Markowi Fabremu.
21' Marek Fabry faulował w ataku Petra Buchtę.
20' Ładna akcja tyszan na prawej stronie boiska. Kacper Skibicki uruchomił Krzysztofa Machowskiego, który wpadł w pole karne i mierzył prawą nogą w długi róg, ale minimalnie spudłował.
18' Patryk Mikita faulował w ataku Dominika Jończego.
17' Po rozegranym rzucie wolnym Krzysztof Wołkowicz zbiegł z piłką z prawego skrzydła do środka boiska i strzelił lewą nogą z około 25 metrów. Broni Michał Gliwa.
16' Kacper Skibicki faulowany przez Konrada Wrzesińskiego.
14' Krzysztof Machowski przedarł się prawą stroną boiska i zagrał w pole karne. Podbitą przez Vedrana Dalicia piłkę złapał Michał Gliwa.
14' Daleki wrzut z autu w wykonaniu Patryka Mikity. Piłkę z pola karnego wybił Maksymilian Rozwandowicz.
12' Daniel Rumin na spalonym.
10' Krzysztof Wołkowicz zagrał w stronę Kacpra Skibickiego, ale ten nie zdążył do piłki i grę wznowi Michał Gliwa.
8' Niecelny strzał Kacpra Skibickiego z około 16 metrów.
6' Vedran Dalić wrzucił piłkę z autu w pole karne rywali. Wiktor Żytek główkował poza pole karne, a Konrad Wrzesiński z pierwszej piłki strzelił w sektor fanatyków GKS-u.
4' Maksymilian Rozwandowicz faulowany na własnej połowie.
4' Na boisku pojawiły się dwie piłki i sędzia zwleka z pozwoleniem na wznowienie gry.
2' Z narożnika boiska dośrodkował Adrian Troć a sytuację w polu karnym wyjaśnił Patryk Mikita.
1' Pierwszy róg dla sosnowiczan po interwencji Krzysztofa Machowskiego.
1' Michał Gliwa łapie piłkę po zagraniu Mateusza Radeckiego, choć pewnie do statystyk trafi to jako celny strzał.
1' gwizdek Zaczął się mecz w Tychach.
0' 19:59 Piłkarze obu ekip już na murawie. Zagłębie dziś po raz pierwszy w tej rundzie gra w jednolitych białych strojach. Tyszanie w zielonych koszulkach, czarnych spodenkach i czerwonych getrach.
0' 19:50 Możemy się zastanawiać, czy stadion w Tychach nadal jest najładniejszym stadionem w województwie, czy od ubiegłego tygodnia straci to miano na rzecz ArcelorMittal Parku. Pewne jest jednak to, że obiekt w Tychach jest zdecydowanie słabiej wypełniony niż nasz nowy stadion.
0' 19:45 Trener Dariusz Dudek ma do wykonania w Tychach niedokończoną robotę. Przyjechałby tu z Zagłębiem przed trzema laty, ale najpierw szyki pokrzyżowała mu pandemia i wstrzymanie rozgrywek ligowych na kilka dni przed spotkaniem w Tychach, a po wznowieniu sezonu już go w Zagłębiu nie było i nasz zespół przyjechał do Tychów pod wodzą Krzysztofa Dębka.
0' 19:35 Na trybunie gości pojawiają się już pierwsi kibice Zagłębia. Jest to pierwsza od jesieni 2017 wizyta zorganizowanej grupy fanatyków z Zagłębia Dąbrowskiego na tyskim obiekcie. W sezonie 2019/2020 i 2020/2021 mecze Zagłębia w Tychach odbyły się bez udziału publiczności, a przed rokiem już z innych przyczyn sympatycy naszej drużyny nie mogli pojawić się na obiekcie przy Edukacji.
0' 19:25 Zagłębie po raz szósty pojawiło się na nowym Stadionie Miejskim w Tychach i jeszcze nigdy nie wracało stąd z kompletem punktów. Pierwszy mecz zakończył się sromotną porażką 0:3, dwa kolejne remisami, a dwa kolejne porażkami. W czterech ostatnich spotkaniach Zagłębie strzelało pierwszą bramkę i obejmowało prowadzenie, ale gospodarze odrabiali straty. Najbliżej zwycięstwa było w czerwcu 2020. W pierwszym meczu po pandemicznej przerwie, rozgrywanym bez udziału publiczności, GKS wyrównał w ostatniej akcji meczu. Swój udział miał w tym obecny piłkarz Zagłębia Wojciech Szumilas, który asystował przy bramce Łukasza Monety.
0' 19:15 Dwóch zmian dokonał trener Dariusz Dudek w pierwszej jedenastce Zagłębia w porównaniu do meczu z GKS-em Katowice. Obie zostały wymuszone pauzą za żółte kartki. Sebastian Bonecki i Szymon Sobczak nie mogą dziś pojawić się na boisku, a ich miejsce w wyjściowym składzie zajmą Wojciech Szumilas (były zawodnik GKS-u Tychy) i Marek Fabry. Na ławce rezerwowych po raz pierwszy zasiedli pozyskany z holenderskiego PEC Zwolle Dean Guezen i Aleksander Piątek z zespołu juniorów. Do meczowej dwudziestki wrócił także Tymoteusz Klupś. Nie ma natomiast Maksymiliana Banaszewskiego i Marcela Ziemanna.
0' 19:05 Dobry wieczór. Witamy ze Stadionu Miejskiego w Tychach i zapraszamy na relację z meczu 22. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy GKS-em Tychy a Zagłębiem Sosnowiec.
Zdjęcia z meczu z GKS-em TychyZdjęcia z meczu z GKS-em Tychy Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu GKS Tychy - Zagłębie, przegranego przez naszą drużynę 0-1. » Czytaj więcej
Skrót meczu z GKS-em TychySkrót meczu z GKS-em Tychy Polsat Sport opublikował skrót meczu pomiędzy GKS-em Tychy a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Znowu porażka w TychachZnowu porażka w Tychach Po bramce Wiktora Żytka w 76. minucie Zagłębie przegrało wyjazdowy mecz z GKS-em Tychy. Dla naszej drużyny była to trzecia kolejna porażka w Tychach. » Czytaj więcej