2023-02-25, 17:30 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
GKS Katowice
Stroje: żółty (5-4-1)
1. Michał Gliwa 28. Filip Borowski 27. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić 2. Ołeksij Bykow 77. Konrad Wrzesiński 14. Sebastian Bonecki 29. Maksymilian Rozwandowicz 55. Meik Karwot 88. Adrian Troć (90+7' 89. Bartosz Chęciński) 9. Szymon Sobczak   Rezerwowi: 33. Mateusz Kos 7. Patryk Bryła 11. Marek Fabry 15. Maksymilian Śliwiński 16. Dawid Ryndak 22. Maksym Niemiec 44. Mateusz Bodzioch 96. Wojciech Szumilas   Trener: Dariusz Dudek
1:0 - Meik Karwot 7' 2:0 - Adrian Troć 55' 2:1 - Arkadiusz Jędrych 90+1' (k.)
30' Szymon Sobczak 37' Sebastian Bonecki 42' Daniel Dudziński 54' Maksymilian Rozwandowicz 65' Bartosz Jaroszek 86' Marko Roginić 90+4' Patryk Bryła 90+8' Rafał Figiel
1. Dawid Kudła 22. Marcin Wasielewski 13. Bartosz Jaroszek 4. Arkadiusz Jędrych 27. Daniel Tanżyna 21. Zbigniew Wojciechowski (74' 26. Michał Kołodziejski) 23. Dominik Kościelniak (61' 19. Sebastian Bergier) 7. Daniel Dudziński 8. Rafał Figiel 20. Mateusz Marzec (61' 14. Marcin Urynowicz)18. Jakub Arak (78' 30. Marko Roginić)   Rezerwowi: 33. Patryk Szczuka 3. Grzegorz Janiszewski 5. Oskar Repka 24. Dawid Brzozowski 28. Alan Bród    Trener: Rafał Górak
Sędziowie: Paweł Malec (Łódź) - Michał Gajda (Łódź), Jakub Jankowski (Łódź). Techniczny: Albert Różycki (Łódź), VAR: Tomasz Wajda (Żywiec), AVAR: Patryk Gryckiewicz (Toruń).
90.0000
90+8' Koniec meczu!
90+8' żóta kartka Rafał Figiel obejrzał kartkę za faul na Szymonie Sobczaku.
90+7' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - z Adriana Trocia debiutujący w Zagłębiu Bartosz Chęciński.
90+5' Faul Sebastiana Boneckiego na Marcinie Urynowiczu.
90+4' żóta kartka Żółta kartka dla rezerwowego Patryka Bryły.
90+3' Adrian Troć przejął piłkę po złym podaniu Bartosza Jaroszka.
90+3' Złe zagranie Vedrana Dalicia z wolnego.
90+2' Bartosz Jaroszek faulował Szymona Sobczaka.
90+1' gol - po karnym 2:1 Arkadiusz Jędrych pokonał Michała Gliwę.
90' doliczony czas +6
90' Rzut karny dla gości za faul Konrada Wrzesińskiego na Marcinie Urynowiczu.
89' Marcin Wasielewski wrzucił z autu, a Maksymilian Rozwandowicz był górą w polu karnym.
88' Rajd Marko Roginicia zakończony interwencją Ołeksija Bykowa w polu karnym.
86' żóta kartka Żółta kartka dla Marko Roginicia za faul na Filipie Borowskim
83' Sebastian Bergier w ataku faulował Ołeksija Bykowa.
82' Marcin Wasielewski faulowany przez Konrada Wrzesińskiego.
81' Konrad Wrzesiński uciekł Arkadiuszowi Jędrychowi i zagrał wszerz pola karnego, ale i tak był na spalonym.
80' Ołeksij Bykow faulowany przez Marko Roginicia.
78' zmiana Ostatnia zmiana w GKS-ie - Marko Roginić za Jakuba Araka.
77' Dośrodkowanie Marcina Wasielewskiego, zagranie głową w polu karnym Zagłębia Jakuba Araka i piłka wpada w ręce Michała Gliwy.
77' Oficjalna frekwencja na dzisiejszy meczu to 11600.
75' Marcin Urynowicz faulowany przez Adriana Trocia.
74' zmiana Michał Kołodziejski zmienił kontuzjowanego Zbigniewa Wojciechowskiego.
73' Gramy dalej.
71' Zderzenie Zbigniewa Wojciechowskiego i Filipa Borowskiego w polu karnym GKS-u. Konieczna jest przerwa w grze.
70' Pewny chwyt Michała Gliwy po dośrodkowaniu Daniela Dudzińskiego.
70' Sebastian Bonecki wybił piłkę na róg.
69' Jakub Arak faulowany przez Ołeksija Bykowa.
68' Dośrodkował Marcin Wasielewski, a Arkadiusz Jędrych strzelił prawą nogą obok dalszego słupka.
66' Jakub Arak wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Adriana Trocia. Następnie zza pola karnego uderzał Sebastian Bonecki i Dawid Kudła sparował piłkę w bok, a na spalonym był Dominik Jończy, który przejął futbolówkę.
65' żóta kartka Bartosz Jaroszek ukarany żółtą kartką za faul na Adrianie Trociu.
64' Pierwszy celny strzałl GKS-u. Z 25 metrów uderzał Sebastian Bergier. Broni Michał Gliwa.
63' Filip Borowski przerwał akcję Marcina Wasielewskiego i ruszył do przodu. Zagrał w kierunku Szymona Sobczaka, który oddał strzał celny, ale zbyt lekki, by zaskoczyć Dawida Kudłę.
61' zmiana Marcin Urynowicz z Mateusza Marca i Sebastian Bergier za Dominika Kościelniaka - podwójna zmiana w GKS-ie.
61' Słupek po strzał Daniela Dudzińskiego z wolnego.
60' Bartosz Jaroszek faulowany 20 metrów od bramki Zagłębia przez Szymona Sobczaka.
57' Chwilę trwała wideoweryfikacja. Sędziowie sprawdzali, czy Adrian Troć nie faulował Bartosza Jaroszka, ale wszystko było OK.
55' gol - piłka nożna 2:0 GOOOL!!!!!! Dominik Jończy zagrał z własnej połowy w kierunku Adriana Trocia, który urwał się lewą stroną boiska, uciekł Bartoszowi Jaroszkowi, następnie zwiódł go w polu karnym i strzałem prawą nogą w długi róg pokonał Dawida Kudłę.
54' żóta kartka Żółta kartka dla Maksymiliana Rozwandowicza za faul na Mateuszu Marcu.
53' Wrzutka Rafała Figiela z rogu, małe zamieszanie w polu karnym i wykop Maksymiliana Rozwandowicza.
52' Po akcji Dominika Kościelniaka róg dla GKS-u.
52' Dośrodkowanie Mateusza Marca z lewego skrzydła i interwencja Dominika Jończego.
51' Niecelny strzał Adriana Trocia zza pola karnego.
51' Bartosz Jaroszek przerwał w polu karnym akcję Sebastiana Boneckiego
50' Dominik Jończy wybija piłkę po dośrodkowaniu Rafała Figiela z wolnego.
49' Jakub Arak faulowany przez Vedrana Dalicia.
46' Szymon Sobczak faulował w ataku Arkadiusz Jędrycha.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+1' Dośrodkowanie Rafała Figiela i jeden z gości na spalonym.
45+1' Jakub Arak faulowany przez Vedrana Dalicia.
44' Zbyt mocne dośrodkowanie Zbigniewa Wojciechowskiego z lewej strony boiska.
43' Filip Borowski faulował w ataku Daniela Tanżynę.
43' Szymon Sobczak uderzył prawą nogą z ponad 20 metrów. Dawid Kudła odbił piłkę.
42' żóta kartka Żółta kartka dla Daniela Dudzińskiego za faul na Szymonie Sobczaku.
42' Jakub Arak przedzierał się pod bramkę Zagłębia, ale Dominik Jończy pewnym wykopem przerwał tę akcję.
39' Filip Borowski przejął piłkę na prawym skrzydle, ale potem fatalnie dośrodkował.
37' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Boneckiego za odepchnięcie Arkadiusza Jędrycha.
36' Marcin Wasielewski faulowany w środku boiska przez Adriana Trocia.
35' Po dośrodkowaniu Adriana Trocia z rogu piłkę wybija Marcin Wasielewski.
35' Adrian Troć wpadł w pole karne gości i został zatrzymany przez Marcina Wasielewskiego. Mamy róg.
33' Po dośrodkowaniu Daniela Dudzińskiego z rogu piłkę wybił Filip Borowski.
33' Róg dla gości po wślizgu Sebastiana Boneckiego.
31' Dawid Kudła piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Adriana Trocia z rogu.
30' Dośrodkowanie Sebastian Boneckiego z prawego skrzydła i po interwencji Marcina Wasielewskiego mamy róg.
30' żóta kartka Vedran Dalić wrzucił z autu w pole karne, a Szymon Sobczak sfaulował Rafała Figiela i obejrzał żółtą kartkę.
28' Faul Arkadiusza Jędrycha na Szymonie Sobczaku.
27' Wrzutka Dominika Kościelniaka i Vedran Dalić wybija piłkę głową z pola karnego.
26' Dominik Jończy interweniuje po dośrodkowaniu Daniela Tanżyny.
26' Meik Karwot faulował w ataku Dominika Kościelniaka.
24' Podanie w kierunku wbiegającego w pole karne Mateusza Marca, ale szybszy był Michał Gliwa.
21' Sebastian Bonecki faulował Rafała Figiela.
20' Dawid Kudła wybiegł poza pole karne i wykopem uprzedził Szymona Sobczaka.
19' Akcja Zagłębia przerwana, bo Filip Borowski faulował w ataku Daniela Dudzińskiego.
18' Rafał Figiel trafia w rękę stojącego w murze Konrada Wrzesińskiego.
17' Dominik Kościelniak faulowany przez Konrada Wrzesińskiego.
16' Rafał Figiel faulowany przed własnym polem karny przez Filipa Borowskiego.
14' Rafał Figiel dośrodkował z rzutu wolnego, a Bartosz Jaroszek strzelił głową nad poprzeczką.
13' Jakub Arak faulowany przez Vedrana Dalicia.
12' Ołeksij Bykow przerwał akcję gości i wybił piłkę na aut.
9' Meik Karwot już na zawsze zapisał się w historii ArcelorMittal Parku.
7' gol - piłka nożna 1:0 Arkadiusz Jędrych wycofał piłkę do Dawida Kudły, który zagrał prosto pod nogi Meika Karwota i Niemiec strzałem lewą nogą dał Zagłębiu prowadzenie!
6' Po dośrodkowaniu Konrada Wrzesińskiego z lewego skrzydła piłkę wybija Daniel Tanżyna.
4' Po dośrodkowaniu Daniela Dudzińskiego z rzutu wolnego piłkę głową wybija Ołeksij Bykow.
3' Faul Sebastiana Boneckiego na Danielu Tanżynie.
2' Vedran Dalić powstrzymał Jakuba Araka w polu karnym.
2' Z około 25 metrów strzelał Szymon Sobczak. Broni Dawid Kudła
1' gwizdek Gramy! Rozpoczęli goście.
0' 17:26 Sędziowie wyprowadzili na murawę piłkarzy obu drużyn, a z głośników słychać "Zawsze wiernych" Horrorshow,
0' 17:20 Kolejna część pokazów artystycznych - muzyka DJ'a Carlosa i gra świateł.
0' 17:10 Otwarcie ArcelorMittal Park zaszczycił swoją obecnością prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza.
0' 17:05 W pierwszym składzie GKS-u Katowice znalazło się trzech byłych piłkarzy Zagłębia - Dawid Kudła, Arkadiusz Jędrych i Jakub Arak. Wszyscy trzej jako piłkarze Zagłębia mieli udziały w awansach - Kudła i Jędrych do Ekstraklasy w 2018, a Arak w 2015 do I ligi.
0' 16:55 Są niespodzianki w składzie Zagłębia. Po raz pierwszej w karierze w wyjściowej jedenastce pierwszego zespołu znalazło się miejsce dla Adriana Trocia. W składzie jest również Maksymilian Rozwandowicz, o którego obecność się obawialiśmy po kontuzji, jakiej doznał przed tygodniem. Na ławce mecz rozpoczną Patryk Bryła, Mateusz Bodzioch i Wojciech Szumilas, a do pierwszej jedenastki oprócz Trocia wskoczyli Ołeksij Bykow i Dominik Jończy
0' 16:45 Stadion się zapełnia. Chwilę temu przeszliśmy pod bramami na obiekt i wygląda, że wejście na obiekt przebiega dosyć płynnie.
0' 16:35 Rozpoczęła się część artystyczna otwarcia ArcelorMittal Parku.
0' 16:30 Szanowni Państwo! Mamy zaszczyt i przyjemność przywitać Państwa po raz pierwszy z ArcelorMittal Parku!
Kibice Zagłębia na meczu z GKS-em [FILM]Kibice Zagłębia na meczu z GKS-em [FILM] Zapraszamy do obejrzenia ponad 20-minutowego filmu z dopingiem i oprawą zaprezentowaną przez kibiców Zagłębia podczas meczu z GKS-em Katowice. » Czytaj więcej
Trzecia galeria zdjęć z meczu z GKS-emTrzecia galeria zdjęć z meczu z GKS-em Zapraszamy do obejrzenia trzeciej, a zarazem najobszerniejszej galerii zdjęć z meczu z GKS-em Katowice, w której można znaleźć ponad 250 fotografii. » Czytaj więcej
Druga galeria zdjęć z meczu z GKS-emDruga galeria zdjęć z meczu z GKS-em Prezentujemy drugą galerię zdjęć wykonanych podczas meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Katowice. » Czytaj więcej
Pierwsza galeria z meczu z GKS-em KatowicePierwsza galeria z meczu z GKS-em Katowice Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Katowice. » Czytaj więcej
Skrót meczu z GieksąSkrót meczu z Gieksą Polsat Sport opublikował skrót dzisiejszego meczu z GKS-em Katowice. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z GKS-em KatowiceKonferencja prasowa po meczu z GKS-em Katowice Na konferencji prasowej po meczu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Katowice pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Udane otwarcie ArcelorMittal Parku!Udane otwarcie ArcelorMittal Parku! W pierwszym meczu na nowym stadionie Zagłębie wygrało z GKS-em Katowice 2:1. Gole dla naszego zespołu zdobyli Meik Karwot (7') i Adrian Troć (55'). Dla GKS-u w doliczonym czasie meczu trafił Arkadiusz Jędrych. » Czytaj więcej