2023-02-11, 20:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
1:2(0:0)
Arka Gdynia
1. Michał Gliwa 28. Filip Borowski 27. Dominik Jończy 44. Mateusz Bodzioch 19. Marcel Ziemann 20. Tymoteusz Klupś (70' 7. Patryk Bryła) 29. Maksymilian Rozwandowicz 14. Sebastian Bonecki 96. Wojciech Szumilas (70' 11. Marek Fabry) 77. Konrad Wrzesiński 9. Szymon Sobczak   Rezerwowi: 33. Mateusz Kos 2. Ołeksij Bykow 13. Vedran Dalić 16. Dawid Ryndak 55. Meik Karwot 88. Adrian Troć 89. Bartosz Chęciński  Trener: Dariusz Dudek
1:0 - Szymon Sobczak 49' 1:1 - Kacper Skóra 57' 1:2 - Bartosz Rymaniak 62'
6' Mateusz Bodzioch 7' Adrian Purzycki 10' Szymon Sobczak 17' Michał Marcjanik 45+1' Konrad Wrzesiński 52' Janusz Gol 64' Dominik Jończy 87' Omran Haydary 90+5' Meik Karwot
22. Daniel Kajzer 14. Bartosz Rymaniak (90+2' 32. Przemysław Stolc) 29. Michał Marcjanik 13. Ołeksandr Azaćkyj 94. Dawid Gojny 21. Kacper Skóra (76' 37. Mateusz Stępień) 26. Adrian Purzycki (70' 17. Luan Capanni) 55. Janusz Gol 11. Hubert Adamczyk (76' 77. Mateusz Żebrowski) 9. Omran Haydary 68. Karol Czubak   Rezerwowi: 1. Kacper Krzepisz 4. Martin Dobrotka 31. Jerzy Tomal 36. Michał Bednarski    Trener: Hermes
Sędziowie: Patryk Gryckiewicz (Toruń) - Michał Sobczak (Bydgoszcz), Tomasz Niemirowski (Warszawa). Techniczny: Rafał Rokosz (Katowice), VAR: Wojciech Myć (Lublin). AVAR: Dawid Golis (Skierniewice)
90.0000
90+5' żóta kartka Żółta kartka dla Meika Karwota za niesportowe zachowanie
90+4' gwizdek Koniec. Zagłębie przegrało z Arką Gdynia 1:2.
90+2' Ostatnia zmiana w Arce - Przemysław Stolc za Bartosza Rymaniaka.
90+1' Maksymilian Rozwandowicz fauluje w polu karnym Arki.
89' Dawid Gojny strzela z rzutu wolnego nad bramką Zagłębia.
88' Daniel Kajzer broni strzał Szymona Sobczaka z 13 metrów.
87' żóta kartka Omran Haydary ukarany żółtą kartką za faul na Dominiku Jończym
87' Na spalonym Omran Haydary.
87' Marek Fabry podawał w kierunnku Konrada Wrzesińskiego, którego uprzedził Bartosz Rymaniak.
85' Z rzutu rożnego dośrodkował Dawid Gojny, a Bartosz Rymaniak strzelił głową na bramkę Zagłębia. Broni Michał Gliwa.
84' Filip Borowski blokuje dośrodkowanie Dawida Gojnego. Róg dla Arki.
83' Mateusz Żebrowski faulowany przez Patryka Bryłę.
82' Dominik Jończy faulował w ataku Janusza Gola.
80' Karol Czubak zwiódł w polu karnym Mateusza Bodziocha i oddał strzał nad bramką.
79' Mateusz Żebrowski podawał w polu karnym Zagłębia do Karola Czubaka. Piłkę przejął Michał Gliwa.
78' Patryk Bryła wrzucił z prawej strony, a Marek Fabry oddał strzał głową tuż obok słupka.
76' zmiana Podwójna zmiana w Arce - Mateusz Stępień za Kacpra Skórę i Mateusz Żebrowski za Huberta Adamczyka.
76' Nieudane dośrodkowanie Filipa Borowskiego.
73' Marek Fabry podał do Szymona Sobczaka, który dobiegł do pola karnego Arki, zwiódł Bartosza Rymaniaka i oddał minimalnie niecelny strzał lewą nogą.
70' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Marek Fabry za Wojciecha Szumilasa i Patryk Bryła za Tymoteusza Klupsia. Zmiana także w Arce - Luan Capanni w miejsce Adriana Purzyckiego.
70' Szymon Sobczak faulował w polu karnym po dośrodkowaniu Wojciech Szumilasa z rzutu rożnego
69' Dośrodkowanie Dominika Jończego i bliski bramki Szymon Sobczak. Po jego strzale piłkę odbija Daniel Kajzer.
67' Szykują się zmiany w obu zespołach.
65' Po dośrodkowaniu Janusza Gola głową z pola karnego uderzał Michał Marcjanik i trafił w słupek, a dobitka z bliska Karola Czubaka była nieudana.
64' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Jończego za faul na Omranie Haydarym.
62' gol - piłka nożna 1:2 Dawid Gojny dośrodkował z lewego skrzydła. Piłkę podbił pilnujący bliższego słupka Dominik Jończy i trafiła ona na 10. metr do nadbiegającego Bartosza Rymaniaka, który strzałem z woleja dał Arce prowadzenie.
59' W poprzednich ośmiu meczach Zagłębie doznawało porażek tylko wtedy, gdy strzelało gola jako pierwsze. Oby nie dzisiaj.
57' gol - piłka nożna 1:1 Po dośrodkowaniu Bartosza Rymaniaka z prawego skrzydła głową z kilku metrów uderzał Karol Czubak. Michał Gliwa zdołał odbić piłkę, ale Kacper Skóra strzałem z bliska zdobył wyrównującą bramkę.
57' Kontra Zagłębia. Szymon Sobczak odwrócił się z piłką i zagrał do biegnącego Konrada Wrzesińskiego, a t ten wpadł w pole karne i strzelił obok słupka.
55' Dobra okazja dla Arki, ale na szczęście dla Zagłębia Karol Czubak spudłował z około 10 metrów po podaniu Bartosza Rymaniaka.
54' Daniel Kajzer łapie piłkę dośrodkowaną przez Filipa Borowskiego.
52' żóta kartka Żółta kartka dla Janusza Gola za faul na Szymonie Sobczaku.
51' W poprzednim meczu Zagłębia z Arką na Stadionie Ludowym bramkę na wagę zwycięstwa strzeli Szymon Sobczak. Czy dziś historia się powtórzy?
49' gol - piłka nożna 1:0 Filip Borowski dośrodkował z prawej strony boiska, a Szymon Sobczak strzałem z pola bramkowego pokona Daniela Kajzera!
47' Janusz Gol huknął z woleja z około 25 metrów i posłał piłkę nad bramką Zagłębia.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
45+3' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+2' Bartosz Rymaniak wrzucił piłkę z autu w pole karne. Michał Gliwa pewnie w polu bramkowym.
45+1' żóta kartka Żółta kartka dla Konrada Wrzesińskiego za faul na Dawidzie Gojnym.
45' Pierwszy celny strzał Arki. Prawą nogą z ponad 20 metrów uderzał Omran Haydary. Broni Michał Gliwa.
44' Daniel Kajzer uprzedził Konrada Wrzesińskiego i złapał piłkę na 13. metrze.
44' Szymon Sobczak podawał z prawej strony boiska w pole karne. Piłkę przejął Michał Marcjanik
42' Sebastian Bonecki faulowany przez Adriana Purzyckiego przed polem karnym Zagłębia.
40' Kolejny raz sędzia asystent reaguje z opóźnieniem i pokazuje spalonego po strzale obronionym przez Daniela Kajzera. Tym razem uderzał Wojciech Szumilas, a na ofsajdzie był Konrad Wrzesiński.
38' Ołeksandr Azaćkyj na linii pola bramkowego odbił piłkę zagraną przez Tymoteusza Klupsia.
36' Daniel Kajzer odbił piłkę po strzale Konrada Wrzesińskiego, ale sędzia z opóźnieniem podniósł chorągiewkę, więc nawet gdyby piłka wpadła do bramki, to i tak nie byłoby gola, bo na spalonym był Szymon Sobczak.
35' Wojciech Szumilas faulowany przez Janusza Gola.
33' Po podaniu Marcela Ziemanna Wojciech Szumilas strzelał lewą nogą z 18 metrów i piłka trafiła w poprzeczkę.
32' Mateusz Bodzioch kopnął piłkę w stronę bramki z około 35 metrów i do statystyk trafił pierwszy celny strzał Zagłębia.
31' Dośrodkowanie Wojciecha Szumilasa z rzutu rożnego. Powietrzny pojedynek wygrany przez Ołeksandra Azackiego.
31' Marcel Ziemann wstrzelił piłkę w pole bramkowe Arki, a Ołeksandr Azaćkyj wybił futbolówkę na róg.
30' Adrian Purzycki uniemożliwił oddanie strzału Wojciechowi Szumilasowi.
29' Z autu wrzucał Bartosz Rymaniak. Piłkę głową poza pole karne wybił Mateusz Bodzioch.
26' Trener Arki zaliczył upadek w swojej strefie technicznej, a potem ze złością cisnął reklamą Fortuny.
26' Dominik Jończy interweniuje w polu karnym po zagraniu Bartosza Rymaniakaa.
22' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego piłkę przed polem karnym Zagłębia zagrał Michał Marcjanik i potoczyła się ona do Dawida Gojnego.
19' Karol Czubak faulowany przez Dominika Jończego.
19' Z rzutu wolnego dośrodkował Wojciech Szumilas, a Szymon Sobczak faulował w polu karnym Arki.
17' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Marcjanika za faul na Tymoteuszu Klupsiu.
15' Karol Czubak faulowany w środku boiska przez Dominika Jończego.
14' Z narożnika boiska dośrodkował Wojciech Szumilas, a Mateusz Bodzioch przy próbie strzału głową sfaulował Bartosza Rymaniaka.
14' Sosnowiczanie wywalczyli pierwszy rzut rożny w meczu.
13' Z lewej strony boiska dośrodkował Marcel Ziemann. Janusz Gol wybił piłkę głową z pola karnego.
10' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Sobczaka za próbę wymuszenia rzutu karnego. Po podaniu Sebastiana Boneckiego w pole karne Szymon Sobczak upadł podczas mijanki z Danielem Kajzerem.
9' Michał Gliwa łapie piłkę zagraną w pole karne Zagłębia przez Dawida Gojnego.
7' żóta kartka Żółta kartka dla Adriana Purzyckiego za faul na Szymonie Sobczaku.
7' Maksymilian Rozwandowicz interweniował w polu karnym po dośrodkowani Huberta Adamczyka.
6' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Bodziocha za faul na Januszu Golu.
4' Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Wojciech Szumilas. Jeden z graczy Arki wybił piłkę głową poza "szesnastkę", skąd niecelny strzał oddał Marcel Ziemann.
3' Sebastian Bonecki faulowany przez Huberta Adamczyka.
2' Na spalonym Szymon Sobczak.
1' Dawid Gojny faulowany w środku boiska przez Sebastiana Boneckiego.
1' gwizdek Zaczęło się! Rozpoczęli goście.
0' 20:00 Przed meczem prezes Arkadiusz Aleksander wręczył okolicznościową koszulkę Dawidowi Gojnemu.
0' 19:58 Oba zespoły już na murawie. Zagłębie dziś całe na czerwono, a Arka w niebieskich strojach.
0' 19:50 W ośmiu poprzednich meczach Zagłębie zarówno zdobywało, jak i traciło bramkę, ale wygrało tylko jedno spotkanie - 2:1 z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Sosnowiczanie pozostają bez zwycięstwa w pięciu kolejnych ligowych meczach. Nadeszła pora, aby przerwać te złe statystyki.
0' 19:40 Dariusz Dudek dwie swoje poprzednie kadencje w Zagłębiu rozpoczynał od zwycięstwa. Także zwycięstwami zakończyły się dwa poprzednie spotkania sosnowiczan po zimowej przerwie, w których szkoleniowcem Zagłębia był Dariusz Dudek - w 2018 w Siedlcach i 2020 w Legnicy. Liczymy na kontynuację!
0' 19:30 Zagłębie nie przegrało trzech kolejnych meczów z Arką Gdynia. Ostatniej porażki z zespołem z Gdyni nasz zespół doznał 28 kwietnia 2021 na Stadionie Ludowy w meczu, w którym prowadził 2:0, następnie przy stanie 2:1 nie wykorzystał rzutu karnego, a decydującego gola stracił z rzutu wolnego z połowy boiska. W poprzednim sezonie w Gdyni było 1:1, a na Ludowym 1:0 po golu Szymona Sobczaka, a w drugiej jesiennej kolejce żadna bramka nie padła w spotkaniu rozgrywanym w Gdyni.
0' 19:20 Były kapitan Zagłębia Dawid Gojny zadebiutuje dziś w wyjściowym składzie Arki Gdynia. Poza meczową dwudziestką gdynian znalazł się za to inny były zawodnik naszego zespołu Sebastian Milewski. Z kolei z powodu urazu w kadrze meczowej Zagłębia brakuje byłego piłkarza Arki Gdynia Maksymiliana Banaszewskiego.
0' 19:10 Znamy już skład, w jakim Zagłębie przystąpi do meczu z Arką Gdynia. W pierwszej jedenastce znalazło się miejsce dla dwóch zawodników, którzy dołączyli do Zagłębia w zimowej przerwie - Marcela Ziemanna i Konrada Wrzesiński. Dla Ziemanna będzie to debiut w naszej drużynie, a Wrzesiński wraca po ponad czterech latach. Trzeci z nowo sprowadzonych piłkarzy, Meik Karwot, rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.
0' 19:00 Witamy ze Stadionu Ludowego po raz pierwszy w 2023 i po raz przedostatni w tej rundzie. Jeszcze tylko mecze z Arką Gdynią i Odrą Opole i za dwa tygodnie sosnowiczanie przeniosą się na ArcelorMittal Park.
Druga galeria zdjęć z meczu z ArkąDruga galeria zdjęć z meczu z Arką Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia Sosnowiec z Arką Gdynia. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z ArkąZdjęcia z meczu z Arką Zapraszamy do oglądania zdjęć z meczu Zagłębie - Arka, zakończonego porażką Zagłębia 1:2. » Czytaj więcej
Skrót meczu z ArkąSkrót meczu z Arką Polsat Sport opublikował skrót dzisiejszego meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec i Arką Gdynia. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z ArkąKonferencja prasowa po meczu z Arką Na konferencji prasowej po meczu Zagłębia Sosnowiec z Arką Gdynia pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Po powrocie Darka lepsza była ArkaPo powrocie Darka lepsza była Arka W pierwszym meczu po powrocie trenera Dariusza Dudka Zagłębie przegrało z Arką Gdynia 1:2. Nasz zespół prowadził po golu Szymona Sobczaka, ale później goście w ciągu 5 minut strzelili dwie bramki. » Czytaj więcej