2022-11-13, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu:
Resovia
2:2(1:1)
Stroje: zielone (4-5-1)
1. Branislav Pindroch 17. Radosław Adamski 5. Dawid Kubowicz 87. Ruben Hoogenhout (68' 9. Paweł Wojciechowski) 23. Miłosz Kałahur 98. Kamil Antonik (62' 90. Pedro Vieira) 6. Bartłomiej Wasiluk 20. Radosław Bąk (68' 35. Karol Chuchro) 4. Rafał Mikulec 42. Bartłomiej Eizenchart 16. Maciej Górski  Rezerwowi: 91. Nikodem Sujecki 2. Mateusz Bondarenko 8. Klaudiusz Krasa 24. Aleksander Komor 32. Kacper Szymkiewicz 97. Filip Mikrut   Trener: Mirosław Hajdo
1:0 - Maciej Górski 12' 1:1 - Marek Fabry 43' 2:1 - Radosław Adamski 77' 2:2 - Mateusz Bodzioch 90+2'
38' Radosław Bąk
1. Michał Gliwa 28. Filip Borowski 27. Dominik Jończy (78' 13. Vedran Dalić) 44. Mateusz Bodzioch 94. Dawid Gojny 7. Patryk Bryła (78' 20. Tymoteusz Klupś) 29. Maksymilian Rozwandowicz 96. Wojciech Szumilas 8. Szymon Pawłowski (78' 26. Michał Masłowski) 10. Maksymilian Banaszewski 11. Marek Fabry Rezerwowi:33. Mateusz Kos 2. Ołeksij Bykow 4. Mateusz Machała 23. Mateusz Ziółkowski  95. Michał Barć 99. Antoni Kulawiak   Trener: Artur Skowronek
Sędziowie: Sebastian Krasny (Kraków) - Katarzyna Wójs (Stalowa Wola), Marcin Ciepły (Kraków). Techniczny: Karol Iwanowicz (Lublin), VAR: Mateusz Złotnicki (Lublin), AVAR: Michał Obukowicz (Warszawa)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu!
90+5' Strzał Pawła Wojciechowskiego zablokowany przez Maksymiliana Rozwandowicza.
90+5' Michał Gliwa broni w sytuacji sam na sam z Bartłomiejem Eizenchartem.
90+4' Po strzale Tymoteusza Klupsia piłkę odbija Branislav Pindroch.
90+2' gol - piłka nożna 2:2 Vedran Dalić wrzucił piłkę w pole karne, Karol Chuchro wybił piłkę głową do Mateusza Bodziocha, a ten strzelił lewą nogą, piłka po drodze odbiła się rykoszetem od Dawida Kubowicza i wpadła do bramki
90+1' Branislav Pindroch łapie piłkę dośrodkowaną przez Wojciecha Szumilasa.
88' Michał Gliwa łapie piłkę po strzale Macieja Górskiego.
87' Paweł Wojciechowski zakręcił piłkę z ponad 20 metrów. Zmierzająca pod poprzeczkę futbolówkę wybił na róg Michał Gliwa.
86' Tymoteusz Klupś uderzał lewą nogą po ziemi z 20 metrów. Piłka przeszła obok bramki.
83' Rozpędzony Pedro Vieira wbiegł w pole karne Zagłębia i tu powstrzymał go Michał Gliwa.
81' Kontra Resovii. Po podaniu Bartłomieja Eizencharta z 11 metrów strzelał Paweł Wojciechowski. Piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie spadła na linię bramkową. Z dobitką Pedro Vieiry poradził sobie Michał Gliwa.
80' 10 minut do końca. Czy Zagłębie po raz trzeci w tym sezonie doprowadzi do wyrównania w końcówce.
78' zmiana Potrójna zmiana w Zagłębiu - Vedran Dalić za Dominika Jończego, Michał Masłowski za Szymona Pawłowskiego i Tymoteusz Klupś za Patryka Bryłę.
77' gol - piłka nożna 2:1 Radosław Adamski zwiódł Dawida Gojnego i strzałem lewą nogą z linii pola karnego pokonał Michała Gliwę.
76' Zagłębie gra w dziesiątkę, bo z murawy z kontuzją zszedł Dominik Jończy.
75' Po interwencji Dominika Jończego Resovia ma rzut rożny.
74' Paweł Wojciechowski przedarł się z piłką w pole karne Zagłębia. Sytuację wyjaśnił Dominik Jończy.
74' Niecelny strzał Wojciecha Szumilasa zza pola karnego.
73' Filip Borowski faulowany przez Rafała Mikulca.
70' Maksymilian Banaszewski wyłożył piłkę Dawidowi Gojnemu, a ten z okolicy narożnika pola karnego strzelił obok bramki Resovii.
69' Szymon Pawłowski z prawej strony boiska zagrał na pole karne do Marka Fabrego, ale Słowak nie opanował futbolówki.
68' zmiana Podwójna zmiana w Resovii - Karol Chuchro za Radosława Bąka i Paweł Wojciechowski za Rubena Hoogenhouta.
67' Radosław Adamski posłał piłkę lewą nogą nad bramką z około 25 metrów.
66' Z rzutu wolnego dośrodkował Wojciech Szumilas, a piłka wylądowała w rękach Branislava Pindrocha.
66' Radosław Adamski faulował Maksymiliana Banaszewskiego.
64' Rafał Mikulec faulował Maksymiliana Rozwandowicza.
62' zmiana Pierwsza zmiana w Resovii - Pedro Vieira za Kamila Antonika.
61' Bartłomiej Eizenchart dośrodkował z lewego skrzydła, a zamykający akcję Radosław Bąk przestrzelił z 7 metrów.
60' Rafał Mikulec faulowany przez Wojciecha Szumilasa.
59' Ruben Hoogenhout wybija piłkę po dośrodkowaniu Dawida Gojnego w pole karne.
58' Akcja Maksymiliana Banaszewskiego i Szymona Pawłowskiego zakończona strzałem Marka Fabrego zablokowanym przez Rubena Hoogenhouta.
56' W odpowiedzi kontra Resovii, Rafał Mikulec ograł Patryka Bryłę i Filipa Borowskiego i strzelił prawą nogą w słupek.
56' Róg dla Resovii rozpoczął kontrę Zagłębia, ale Szymon Pawłowski nie opanował piłki.
55' Po podaniu Miłosza Kałahura Maciej Górski strzelał z lewej strony pola karnego. Piłkę na róg odbił Micha Gliwa.
54' Radosław Adamski dogonił Szymona Pawłowskiego, odebrał mu piłkę i udaremnił szansę na kontrę sosnowiczan.
53' Dawid Gojny niemal z końcowej linii wyłożył piłkę do Patryka Bryły, który oddał strzał lewą nogą z około 12 metrów. Broni Branislav Pindroch.
52' Ruben Hoogenhout odebrał piłkę Patrykowi Bryle przed polem karnym Resovii.
51' Po podaniu Macieja Górskiego strzelał Rafał Mikulec. Piłka po rykoszecie wpadła w ręce Michała Gliwy.
50' Niecelny strzał Maksymiliana Rozwandowicza z 25 metrów.
48' Marek Fabry nie zdążył do dośrodkowania Szymona Pawłowskiego z lewej strony boiska.
47' Niecelna główka Dawida Kubowicza po dośrodkowaniu Bartłomieja Eizencharta z rogu.
46' Róg dla Resovii po akcji Radosława Adamskiego.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu w Rzeszowie.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu w Rzeszowie.
45+1' Małe zamieszanie w polu karnym Resovii po dośrodkowaniu z rogu. Piłka wybita na aut.
45+1' Szymon Pawłowski wywalczył rzut rożny.
43' gol - piłka nożna 1:1 Radosław Bąk zagrał do tyłu i wyszła z tego idealna asysta do Marka Fabrego, który strzałem prawą nogą z około 13 metrów pokonał Branislava Pindrocha.
42' Podanie Maksymiliana Banaszewskiego zbyt mocne jak na możliwości biegowe Dawida Gojnego.
41' Piłka dośrodkowana przez Radosława Adamskiego z prawej strony okazała się zbyt wysoka dla nadbiegającego Bartłomieja Eizencharta.
40' Dominik Jończy faulował Macieja Górskiego w środku boiska.
39' Wojciech Szumilas faulowany przez Bartłomieja Wasiluka.
38' żóta kartka Żółta kartka dla Radosława Bąka za faul na Maksymilianie Banaszewskim.
36' Strata Maksymiliana Rozwandowicza na połowie Resovii, ale na szczęście kontrę Resovii zdołał przerwać Dominik Jończy
36' Po ziemi z ponad 25 metrów uderzał Maksymilian Rozwandowicz. Branislav Pindroch nie miał kłopotów z obroną niezbyt silnego strzału.
34' Radosław Adamski przebiegł z piłkę od własnego pola karnego aż za połowę boiska i zagrał na lewe skrzydło do Macieja Górskiego, który zwiódł Dominika Jończego i oddał niecelny strzał.
33' Miłosz Kałahur odebrał piłkę Maksymilianowi Banaszewskiemu w polu karnym Resovii.
32' Po podaniu Miłosza Kałahura nad bramką strzelał Maciej Górski. Sędzia asystent z opóźnieniem zasygnalizował spalonego.
30' Rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa piłkę wybił Dawid Kubowicz, a dobitka Patryka Bryły zza pola karnego była niecelna.
28' Dawid Kubowicz faulowany przez Patryka Bryłę.
27' Branislav Pindroch opatrywany przez fizjoterapeutów Resovii.
26' Maciej Górski podał do Bartłomieja Eizencharta, który chyba zdawał sobie sprawę, że jest na pozycji spalonej, bo zbyt powoli składał się do strzału, jakby licząc na podniesienie chorągiewki. W końcu strzelił lekko i wtedy flaga poszła w górę.
25' Rafał Mikulec faulowany przez Maksymiliana Rozwandowicza.
23' Kamil Antonik z około 30 metrów strzelił wysoko nad bramką.
22' Dominik Jończy wybił piłkę po dośrodkowaniu Radosława Adamskiego z prawej strony.
20' Dwie interwencje Michala Gliwy w jednej akcji. Najpierw odbił piłkę po strzale Kamila Antonika z około 10 metrów, a potem zdążył jeszcze odbić dobitkę głową Macieja Górskiego z 4 metrów.
20' Miłosz Kałahur faulowany przez Filipa Borowskiego.
19' Z rzutu wolnego dośrodkował Wojciech Szumilasa, a Mateusz Bodzioch niecelnie główkował.
18' Dawid Gojny faulowany przez Radosława Adamskiego.
17' Filip Borowski wybija piłkę po dośrodkowaniu z rogu.
17' Kiks Dominika Jończego po zagraniu Bartłomieja Eizencharta. Róg dla Resovii.
15' Żadnego z siedmiu poprzednich ligowych meczów Zagłębia nie wygrała drużyna, która strzeliła pierwszą bramkę, więc na razie zachowajmy spokój.
14' Dośrodkowanie Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego. Branislav Pindroch piąstkuje piłkę i po zamieszaniu mamy rzut rożny.
12' gol - piłka nożna 1:0 Radosław Bąk zagrał piłkę na prawą stronę boiska do Kamila Antonika, który dośrodkował w pole bramkowe, a Maciej Górski uprzedził Dominika Jończego i strzałem głową pokonał Michała Gliwę.
9' Na trybunach stadionu w Rzeszowie jest liczna grupa kibiców Zagłębia, ale niełatwo im się przebić ze śpiewem przez głośną ekipę miejscowych, a przynajmniej z naszego miejsca tak to słychać.
6' Dawid Gojny po podaniu od Szymona Pawłowskiego zagrywał przed bramkę do Marka Fabrego, który nie dotknął jednak piłki. Interweniował Branislav Pindroch, a potem piłkę wybił Miłosz Kałahur.
5' Lewą nogą z 20 metrów strzelał Kamil Antonik. Broni Michał Gliwa.
5' Z ostrego kąta niecelnie uderzał Maksymilian Banaszewski.
4' Dośrodkowanie Mateusz Bodziocha ze środka boiska. Piłkę łapie Branislav Pindroch.
2' Po rozegraniu rzutu wolnego z ponad 20 metrów strzelał Wojciech Szumilas. Broni Branislav Pindroch.
1' W środku boiska faulowany był Patryk Bryła.
1' gwizdek Zaczął się mecz w Rzeszowie. Rozpoczęli sosnowiczanie.
0' 18:00 Zagłębie dziś wystąpi w jednolitych zielonych strojach, a gospodarze w białych strojach w delikatne czerwone pasy.
0' 17:58 Piłkarze obu zespołów pojawili się na murawie z chorągiewkami w barwach narodowych. Orkiestra Wojska Polskiego zaraz odegra Mazurek Dąbrowskiego.
0' 17:55 Na murawie stadionu w Rzeszowie pojawiła się orkiestra, więc pewnie z okazji Święta Niepodległości usłyszymy przed meczem hymn narodowy.
0' 17:50 Po raz drugi w tym sezonie gramy z Resovią. Na inaugurację rozgrywek nasz zespół pokonał rzeszowian 2:1, choć już w 2. minucie Resovia objęła prowadzenie. W tym sezonie pokonaliśmy także drugą z rzeszowskich drużyn - Stal. Mamy nadzieję, że dobra passa meczów z zespołami z Rzeszowa będzie kontynuowana.
0' 17:40 Zagłębie walczy dziś o to, żeby zimą być bliżej miejsc barażowych niż strefy spadkowej. W tej chwili strata do 6. miejsca wynosi 7 punktów, a przewaga nad 16. miejscem to 6 punktów. Wystarczy dziś przynajmniej zremisować, aby odwrócić te proporcje. Czy naszą drużynę będzie na to stać?
0' 17:30 Tylko jednej zmiany w wyjściowym składzie Zagłębia dokonał trener Artur Skowronek. Na lewej obronie zamiast Ołeksija Bykowa zagra Dawid Gojny, którego z występu przed tygodniem wykluczyła kontuzja. Wśród rezerwowych z przyczyn osobistych nie ma natomiast Maksyma Niemca. Wielkim nieobecnym jest odsunięty od pierwszej drużyny przez trenera Szymon Sobczak.
0' 17:20 Dobry wieczór. Witamy z Rzeszowa i zapraszamy na mecz pomiędzy Resovią a Zagłębiem Sosnowiec.
Druga galeria zdjęć z RzeszowaDruga galeria zdjęć z Rzeszowa Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć z ostatniego w tym roku meczu Zagłębia Sosnowiec. » Czytaj więcej
Skrót meczu w RzeszowieSkrót meczu w Rzeszowie Na stronie Polsatu Sport dostępny jest już skrót meczu Resovii z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Artur Skowronek po meczu w RzeszowieArtur Skowronek po meczu w Rzeszowie - Jedyne, czego potrzebuje ta drużyna to spokój i konkretne tygodnie pracy w zimie - powiedział po meczu trener Artur Skowronek, który nie chciał komentować sprawy Szymona Sobczaka. » Czytaj więcej
Resovia - Zagłębie 2:2Resovia - Zagłębie 2:2 Po raz trzeci w tej rundzie Zagłębie doprowadziło do remisu w doliczonym czasie gry. Dzięki bramce Mateusza Bodziocha sosnowiczanie wracają z Rzeszowa z jednym punktem. » Czytaj więcej