2022-09-18, 15:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Chojniczanka Chojnice
Stroje: czerwono-żółte (3-5-2)
1. Michał Gliwa 16. Dawid Ryndak (75' 20. Tymoteusz Klupś) 13. Vedran Dalić 44. Mateusz Bodzioch 94. Dawid Gojny 28. Filip Borowski 29. Maksymilian Rozwandowicz 96. Wojciech Szumilas 8. Szymon Pawłowski 10. Maksymilian Banaszewski (80' 23. Mateusz Ziółkowski) 9. Szymon Sobczak (87' 11. Marek Fabry)  Rezerwowi: 33. Mateusz Kos 2. Ołeksij Bykow 4. Mateusz Machała 7. Patryk Bryła 22. Maksym Niemiec    Trener: Artur Skowronek
0:1 - Tomasz Mikołajczak 19' 1:1 - Maksymilian Banaszewski 66'
28' Szymon Drewniak 44' Filip Karbowy 83' Bartłomiej Kalinkowski
96. Mateusz Kuchta 5. Mateusz Bartosiak 3. Marcin Grolik 25. Kacper Kasperowicz 14. David Niepsuj 6. Szymon Drewniak (78' 4. Paweł Czajkowski) 11. Kamil Mazek 27. Filip Karbowy (71' 23. Bartłomiej Kalinkowski) 28. Michał Mikołajczyk (71' 7. Adam Ryczkowski) 17. Tomasz Mikołajczak (50' 30. Szymon Skrzypczak) 9. Patryk Tuszyński (78' 20. Szymon Stróżyński)   Rezerwowi: 31. Bartosz Neugebauer 2. Sebastian Golak 24. Maciej Białczyk 77. Łukasz Wolsztyński   Trener: Tomasz Kafarski
Sędziowie: Grzegorz Kawałko (Olsztyn) - Piotr Podbielski (Białystok), Michał Gajda (Łódź). Techniczny: Mateusz Bielawski (Katowice), VAR: Damian Kos (Gdańsk), AVAR: Sylwester Rasmus (Toruń)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu.
90+4' Zablokowany strzał Filipa Borowskiego po podaniu Mateusza Ziółkowskiego, a potem jeszcze faul w ataku Marka Fabrego.
90+2' Po dośrodkowaniu Adama Ryczkowskiego z rogu i zagraniu piłki przez Bartłomieja Kalinkowskiego niecelnie strzelał Mateusz Bartosiak.
90+1' Szymon Skrzypczak wywalczył rzut rożny.
90' doliczony czas +4
87' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Marek Fabry za Szymona Sobczaka.
86' Po strzale Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę. Zagłębie kontynuowało akcję i Mateusz Kuchta złapał strzał Szymona Pawłowskiego zza pola karnego.
86' Szymon Pawłowski faulowany przed linią pola karnego przez Szymona Stróżyńskiego.
84' Z rogu dośrodkował Wojciech Szumilas. Piłkę poza pole karne wybił Marcin Grolik.
83' żóta kartka Żółta kartka dla Bartłomieja Kalinkowskiego za faul na Mateuszu Ziółkowskim.
83' Mateusz Bodzioch wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Adama Ryczkowskiego z rogu.
82' Szymon Skrzypczak strzelał z 25 metrów. Rykoszet od jednego z naszych graczy i rzut rożny.
80' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Mateusz Ziółkowski za Maksymiliana Banaszewskiego.
80' Dawid Gojny dośrodkował po ziemi z lewego skrzydła, ale Szymonowi Sobczakowi odskoczyła piłka.
78' zmiana Ostatnie dwie zmiany w Chojniczance. Szymon Stróżyński za Patryka Tuszyńskiego i Paweł Czajkowski za Szymona Drewniaka.
77' Rajd Adama Ryczkowskiego zakończony niecelnym strzałem z 18 metrów.
77' Patryk Tuszyński faulowany w środku boiska przez Mateusza Bodziocha.
75' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Tymoteusz Klupś za Dawida Ryndaka.
72' Maksymilian Banaszewski i Wojciech Szumilas rozegrali róg. Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa piłkę głową wybił Kacper Kasperowicz.
71' zmiana Podwójna zmiana w Chojniczance - Bartłomiej Kalinkowski za Filipa Karbowego i Adam Ryczkowski za Michała Mikołajczyka.
70' Po dośrodkowaniu Davida Niepsuja z prawej strony boiska w poprzeczkę trafił Szymon Skrzypczak, ale po chwili w górę poszła chorągiewka sędziego.
69' Do piłki odbitej z pola karnego po dośrodkowaniu z rogu dopadł Wojciech Szumilas, ale strzelił daleko od celu.
68' Dawid Ryndak wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
66' gol - piłka nożna 1:1 Dawid Gojny dośrodkował z lewej strony boiska. Zamykający akcję Filip Borowski zagrał głową do Maksymiliana Banaszewskiego, który przyjął piłkę na klatkę piersiową i strzelił z półobrotu.
64' Fatalne dośrodkowanie Filipa Borowskiego, po którym na trybunach rozlegają się szydercze brawa.
61' Szymon Pawłowski przymierzył prawą nogą z linii pola karnego, a piłka minęła bramkę w dużej odległości.
60' Goście ruszyli z kontrą mimo tego, że ich piłkarz Patryk Tuszyński leżał we własnym polu karnym i na murawie musieli po chwili pojawić się fizjoterapeuci.
59' Po dośrodkowaniu Maksymiliana Banaszewskiego z rogu główkował Maksymiliana Rozwandowicza. Kolejny zablokowany strzał.
58' Po kiksie Mateusza Kuchty Zagłębie będzie miało róg.
57' Strata Maksymiliana Rozwandowicza kończy się rajdem Patryka Tuszyńskiego i dośrodkowaniem w pole bramkowe. Piłkę łapie Michał Gliwa.
56' Dwa strzały Zagłębia zablokowane w jednej akcji. Najpierw Szymon Sobczak trafił w Mateusza Bartosiaka, a po chwili Szymon Pawłowski w Marcina Grolika.
53' Kacper Kasperowicz interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego.
51' Wojciech Szumilas strzelił nad bramką z ponad 25 metrów.
50' zmiana Pierwsza zmiana w Chojniczance - Szymon Skrzypczak za Tomasza Mikołajczaka.
50' Wojciech Szumilas próbował uruchomić Szymona Sobczaka długim podaniem, ale zagra w kierunku bramkarza Chojniczanki.
48' Tomasz Mikołajczak zszedł na ławkę i już nie wróci do gry.
47' Na murawie siedzi Tomasz Mikołajczak. Fizjoterapeuci Chojniczanki pojawili się na boisku.
47' Beznadziejny przerzut Vedrana Dalicia.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+1' Po dośrodkowaniu Patryka Tuszyńskiego piłka wychodzi poza boisko.
45' doliczony czas +1
45' Szymon Pawłowski strzelił prawą nogą z rzutu wolnego. Mateusz Kuchta odbił piłkę poza pole karne.
44' żóta kartka Żółta kartka dla Filipa Karbowego za faul na Maksymilianie Banaszewskim tuż przed linią pola karnego.
43' Rzut rożny dla Chojniczanki. Po dośrodkowaniu Filipa Karbowego głową strzelał Patryk Tuszyński. Broni Michał Gliwa.
41' Wojciech Szumilas wstrzelił piłkę w pole karne. Vedran Dalić uderzył piętą z 5 metrów i znowu Mateusz Kuchta nie dał się zaskoczyć.
41' Wrzucał Maksymilian Banaszewski i będzie kolejny korner.
40' Po podaniu Dawida Gojnego Wojciech Szumilas podciągnął z piłką pod pole karne i został zablokowany przy strzale. Będzie róg.
37' Po rajdzie Maksymiliana Banaszewskiego nieczysto w piłkę w polu karnym trafił Filip Borowski, a potem Szymon Pawłowski uderzył nad bramką zza pola karnego.
35' Vedran Dalić z ponad 25 metrów strzelił nad poprzeczką.
34' Po rozegraniu rzutu rożnego zza pola karnego uderzał Wojciech Szumilas. Mateusz Kuchta odbił piłkę przed siebie, a potem jeszcze raz interweniował po strzale z bliska Mateusza Bodziocha.
34' Z 25 metrów uderzał Dawid Gojny. Mateusz Kuchta sparował piłkę na róg.
33' Wojciech Szumilas podkręcił piłkę z rzutu rożnego. W polu bramkowym interweniował Mateusz Kuchta.
32' Filip Borowski wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
31' Z rzutu wolnego z około 35 metrów Filip Karbowy trafia w mur.
30' Wojciech Szumilas faulował Filipa Karbowego.
29' Po strzale Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego piłka odbiła się od poprzeczki, a dobijający głową Mateusz Bodzioch posłał piłkę nad bramką.
28' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Drewniaka za faul na Szymonie Pawłowskim.
26' Wojciech Szumilas strzelił z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę. Mateusz Kuchta wpadł w lekki poślizg, ale złapał piłkę.
25' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Marcina Grolika.
25' Filip Borowski faulowany przez Michała Mikołajczyka.
24' Kamil Mazek dośrodkował w pole karne Zagłębia, a David Niepsuj sfaulował Dawida Gojnego.
23' Po dośrodkowaniu Maksymiliana Banaszewskiego z rzutu rożnego pod poprzeczkę główkował Mateusz Bodzioch. Piłkę na róg odbił Mateusz Kuchta.
22' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego głową strzelał Maksymilian Rozwandowicz. Mateusz Kuchta odbił piłkę przed siebie i będzie róg.
21' Zamieszanie w polu karnym gości. Zablokowany strzał Maksymiliana Banaszewskiego.
19' gol - piłka nożna 0:1 Michał Mikołajczyk dośrodkował z lewej strony niemal spod końcowej linii boiska, a nadbiegający Tomasz Mikołajczak strzałem głową z około 8 metrów pokonał Michała Gliwę.
19' Marcin Grolik wrzucił piłkę z autu w pole karne, gdzie interweniował Mateusz Bodzioch.
16' Szymon Pawłowski z prawej strony pola karnego zagrał na 7. metr, a Dawid Ryndak w dogodnej sytuacji uderzył prawą nogą nad poprzeczką.
14' Tomasz Mikołajczak leźy na murawie opatrywany przez fizjoterapeutów Chojniczanki.
13' Szymon Pawłowski strzelał po ziemi zza pola karnego. Piłka minęła bramkę Chojniczanki.
12' Po strzale Maksymiliana Banaszewskiego z ponad 25 metrów piłka przeleciała nad poprzeczką.
10' Filip Karbowy huknął prawą nogą z 25 metrów i piłka trafiła w poprzeczkę, a potem przejął ją Tomasz Mikołajczak i z około 8 metrów strzelił nad bramką.
9' Dośrodkowanie Dawida Gojnego z lewego skrzydła, ale żadnemu z naszych graczy nie udało się dojść do piłki.
7' Maksymilian Rozwandowicz zablokował dośrodkowanie Davida Niepsuja z prawego skrzydła.
6' Zbyt mocne zagranie Maksymiliana Banaszewskiego w kierunku Szymona Sobczaka.
5' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Marcina Grolika.
5' Mateusz Bartosiak interweniował głowa w polu karnym po dośrodkowaniu Dawida Gojnego.
2' Maksymilian Banaszewski z rogu krótko do Wojciecha Szumilasa, a potem niecelna wrzutka.
2' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z lewego skrzydła piłkę na róg wybił Michał Mikołajczyk.
1' Rajd Dawida Gojnego zakończony strzałem z 20 metrów zablokowanym przez Marcina Grolika.
1' gwizdek Rozpoczął się mecz Zagłębia z Chojniczanką.
0' 14:58 Witamy na murawie piłkarzy obu zespołów. Zagłębie zagra dziś w zielonych strojach, a Chojniczanka w żółto-czerwonych barwach.
0' 14:50 W dwóch poprzednich meczach na Stadionie Ludowym Chojniczanka strzeliła po trzy bramki - jesienią 2019 padł remis 3:3, a jesienią 2017 goście wygrali 3:1. Ostatnie zwycięstwo z zespołem Chojnic nasz zespół u siebie odniósł jesienią 2015, gdy było 2:1. Jak będzie dziś?
0' 14:40 W zakończonych już meczach tej kolejki porażek doznały Arka Gdynia i Puszcza Niepołomice, a Ruch Chorzów i ŁKS Łódź zremisowały. Takie rezultaty oznaczają, że w przypadku zwycięstwa nad Chojniczanką Chojnice nasza drużyna będzie miała zaledwie trzy punkty straty do miejsca premiowanego awansem do Ekstraklasy.
0' 14:30 W pierwszym składzie Chojniczanki znajduje się aż czterech piłkarzy, którzy w swojej karierze strzelili bramki Zagłębiu - Marcin Grolik, Szymon Drewniak, Tomasz Mikołajczak i Michał Mikołajczyk. Czterech kolejnych zawodników, którzy strzelili naszej drużynie bramki znajduje się na ławce rezerwowych zespołu gości - Paweł Czajkowski, Adam Ryczkowski, Bartłomiej Kalinkowski i Łukasz Wolsztyński. Od pierwszej minuty na boisku pojawi się były piłkarz Zagłębia Filip Karbowy.
0' 14:20 Czterech zmian w składzie Zagłębia dokonał trener Artur Skowronek w porównaniu do meczu w Chorzowie. Vedran Dalić zastąpił pauzującego za cztery żółte kartki Dominika Jończego, Wojciech Szumilas zagra w miejsce kontuzjowanego Sebastiana Boneckiego. Na prawej pomocy, a zarazem na "etacie" młodzieżowca Filip Borowski zastąpił Mateusza Ziółkowskiego, a w ataku Szymon Sobczak za Marka Fabrego.
0' 14:10 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 11. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Chojniczanką Chojnice. Przed kilkoma minutami nad stadionem przeszła solidna ulewa. Jak to zwykle bywa, dach nad trybuną krytą wcale nie chronił przed deszczem.
Zdjęcia z meczu z ChojniczankąZdjęcia z meczu z Chojniczanką Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Chojniczance Chojnice, zakończonego wynikiem remisowym 1-1. » Czytaj więcej
Skrót meczu z ChojniczankąSkrót meczu z Chojniczanką Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Chojniczanką Chojnice. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z ChojniczankąKonferencja prasowa po meczu z Chojniczanką Na konferencji prasowej po meczu Zagłębia Sosnowiec z Chojniczanką Chojnice pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Zagłębie - Chojniczanka 1:1Zagłębie - Chojniczanka 1:1 Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Chojniczanką Chojnice 1:1. Goście prowadzili od 19. minuty po golu Tomasza Mikołajczaka. Wyrównał w 66. minucie Maksymilian Banaszewski. » Czytaj więcej