2022-09-09, 20:30 Miejsce rozgrywania meczu:
2:0(1:0)
Stroje: zielone
82. Jakub Bielecki 2. Konrad Kasolik 4. Przemysław Szur 21. Maciej Sadlok 26. Kacper Michalski 7. Jakub Piątek (57' 15. Jakub Witek) 6. Tomasz Swędrowski 14. Łukasz Janoszka (58' 13. Łukasz Moneta) 20. Mikołaj Kwietniewski (71' 10. Tomasz Foszmańczyk) 5. Tomasz Wójtowicz (90+2' 71. Remigiusz Szywacz) 23. Artur Pląskowski   Rezerwowi: 99. Jakub Osobiński 11. Mateusz Winciersz 18. Maksymilian Roguła 24. Bartłomiej Barański 27. Antoni Franke    Trener: Jarosław Skrobacz
1:0 - Tomasz Swędrowski 10' 2:0 - Kacper Michalski 89'
34' Mateusz Ziółkowski 45+5' Maciej Sadlok 65' Dominik Jończy 74' Michał Masłowski
1. Michał Gliwa 16. Dawid Ryndak 27. Dominik Jończy 44. Mateusz Bodzioch 94. Dawid Gojny 23. Mateusz Ziółkowski (46' 28. Filip Borowski) 14. Sebastian Bonecki (45+6' 26. Michał Masłowski) 29. Maksymilian Rozwandowicz (79' 96. Wojciech Szumilas) 8. Szymon Pawłowski 10. Maksymilian Banaszewski (79' 7. Patryk Bryła) 11. Marek Fabry (46' 9. Szymon Sobczak)   Rezerwowi: 33. Mateusz Kos 2. Ołeksij Bykow 13. Vedran Dalić 99. Antoni Kulawiak   Trener: Artur Skowronek
Sędziowie: Marcin Kochanek (Opole) - Filip Sierant (Warszawa), Maciej Kosarzecki (Opole). Techniczny: Rafał Rokosz (Katowice). VAR: Tomasz Wajda (Żywiec), AVAR: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu.
90+4' Szymon Pawłowski posłał piłkę po ziemi obok słupka.
90+2' zmiana Ostatnia zmiana w Ruchu - Remigiusz Szywacz za Tomasza Wójtowicza.
90+1' Michał Masłowski strzelił pod poprzeczkę po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka. Jakub Bielecki odbił piłkę na róg.
89' gol - piłka nożna 2:0 Kacper Michalski z ostrego kąta umieścił piłkę pod poprzeczką bramki Zagłębia.
88' Konrad Kasolik przejął piłkę podawaną przez Dawida Gojnego do Szymona Sobczaka.
86' Po strzale Szymona Pawłowskiego zza pola karnego piłka trafia w głowę w Konrada Kasolika.
84' Dominik Jończy faulował Artura Pląskowskiego.
84' Kontra Zagłębia zainicjowana stratą Tomasza Foszmańczyka. Patryk Bryła przebiegł z piłką do pola karnego Ruchu, a tam ją stracił i jeszcze faulował rywala.
82' Po podaniu Łukasza Monety nad bramką strzelał Tomasz Wójtowicz.
81' Złe zagranie Patryka Bryły w kierunku Szymona Sobczaka.
79' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Patryk Bryła za Maksymiliana Banaszewskiego i Wojciech Szumilas za Maksymiliana Rozwandowicza.
79' Niecelna główka Szymona Sobczaka po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka.
77' Szymon Sobczak nie sięgnął piłki zagranej przez Maksymiliana Banaszewskiego.
77' Kontra Ruchu po stracie piłki przez Szymona Pawłowskiego. Tomasz Foszmańczyk podał do Łukasza Monety, który strzelił w krótki róg. Broni Michał Gliwa.
74' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Masłowskiego za faul na Jakubie Witku.
73' Niecelny strzał Dawida Ryndaka po podaniu Szymona Pawłowskiego.
71' zmiana Trzecia zmiana w Ruchu - Tomasz Foszmańczyk za Mikołaja Kwietniewskiego.
70' Rajd Dawida Ryndaka prawym skrzydłem. Podanie przed bramkę, ale Maksymilian Banaszewski nie sięga piłki. Z drugiej strony dośrodkowywał jeszcze Dawid Gojny i piłkę złapał Jakub Bielecki.
68' Po strzale Maksymiliana Banaszewskiego rykoszet od Konrada Kasolika i róg dla sosnowiczan.
67' Kacper Michalski faulował w ataku Dawida Gojnego.
65' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Jończego za faul na Arturze Pląskowskim.
64' Efektowna akcja Ruchu. Artur Pląskowski zagrywał piętą do Łukasza Monety, którego powstrzymał wślizgiem Dominik Jończy.
63' Dawid Ryndak podał w pole karne do Maksymiliana Banaszewskiego, a ten uderzył niecelnie z pierwszej piłki.
62' Z rogu wrzucał Dawid Gojny. Odbita piłka spadła pod nogi Szymona Pawłowskiego, który uderzył z woleja i trafił w Kacpra Michalskiego.
62' Dawid Ryndak zagrał z prawego skrzydła w pole karne. Maciej Sadlok wybił piłkę na róg.
60' Po dośrodkowaniu Mikołaja Kwietniewskiego z prawej strony boiska piłka ląduje na górnej części siatki.
58' zmiana ...i Łukasz Moneta za Łukasza Janoszkę.
57' zmiana Dwie zmiany w Ruchu. Jakub Witek za Jakuba Piątka...
57' Za mocne dośrodkowanie Tomasza Swędrowskiego.
56' Dawid Gojny blokuje centrę Kacpra Michalskiego. Róg dla Ruchu.
54' Po dośrodkowaniu Artura Pląskowskiego piłkę na róg wybija Mateusz Bodzioch.
52' Składający się do strzału w polu karnym Maksymilian Banaszewski zderzył się z rywalem.
51' Wrzucał Dawid Gojny, a piłkę głowa wybił Jakub Piątek.
51' I jeszcze jeden korner dla sosnowiczan. Tym razem po akcji Filipa Borowskiego.
50' Róg dla Zagłębia po akcji Maksymiliana Banaszewskiego.
48' Zamieszanie w polu karnym Ruchu po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego z rogu. Jakub Bielecki broni główkę Mateusza Bodziocha.
47' Szymon Sobczak przedarł się w pole karne Ruchu, ale trochę się zamotał w dryblingu i po interwencji Macieja Sadloka mamy róg.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
46' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu przed drugą połową. Szymon Sobczak za Marka Fabrego i Filip Borowski za Mateusza Ziółkowskiego.
45+11' gwizdek Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania, która trwała ponad 55 minut z powodu kontuzji Sebastiana Boneckiego.
45+10' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu głową strzelał Marek Fabry. Piłkę sprzed bramki wybił Łukasz Janoszka.
45+8' Maksymilian Rozwandowicz strzelił z karnego nad poprzeczką.
45+6' zmiana Sebastian Bonecki opuszcza boisko w karetce pogotowia, a Michał Masłowski pojawia się w jego miejsce.
45+5' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Sadloka i rzut karny dla Zagłębia.
45+4' Sędzia Marcin Kochanek podbiega do monitora. Czyżby był rzut karny dla Zagłębia?
45' kontuzja Sebastian Bonecki zderzył się głową z Maciejem Sadlokiem. Na murawie pojawił się ambulans.
43' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z lewego skrzydła Sebastian Bonecki z kilku metrów strzelił głową w poprzeczkę.
42' Z 25 metrów strzelał Maksymilian Rozwandowicz. Jakub Bielecki bez kłopotów złapał piłkę.
41' Konrad Kasolik z 25 metrów posłał piłkę wysoko nad bramką Zagłębia.
41' Tomasz Swędrowski z lewego skrzydła podawał w pole karne Zagłębia. Interweniował Dominik Jończy.
40' Fizjoterapeuci Zagłębia udzielają pomocy Sebastianowi Boneckiemu.
39' Dawid Ryndak nie pozwolił Tomaszowi Wójtowiczowi przedrzeć się z piłką w pole karne Zagłębia.
38' Marek Fabry faulował w ataku Przemysława Szura.
38' Dawid Ryndak przerwał akcję Mikołaja Kwietniewskiego.
37' Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Tomasz Swędrowski. Akcję zakończył niecelny strzał Macieja Sadloka z półwoleja.
36' Mikołaj Kwietniewski faulowany przez Maksymiliana Rozwandowicza.
35' Tomasz Swędrowski dośrodkował z rzutu wolnego. Lekkie zamieszanie pod bramką sosnowiczan i piłkę wybija Mateusz Bodzioch.
34' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Ziółkowskiego za faul na Mikołaju Kwietniewskim.
33' Jakub Bielecki wyszedł poza pole karne i wybił piłkę głową, uprzedzając Marka Fabrego.
32' Rzut wolny dla Ruchu z okolicy narożnika boiska. Po dośrodkowaniu Tomasza Wójtowicza Łukasz Janoszka nie trafia w piłkę z pola bramkowego.
29' Z narożnika boiska dośrodkował Dawid Gojny, a Mateusz Bodzioch sfaulował Tomasza Swędrowskiego.
28' Maksymilian Banaszewski przeniósł się na prawą stronę boiska i wywalczył róg.
26' Mateusz Ziółkowski faulowany przez Jakuba Piątka.
26' Kontra Zagłębia zakończona złym podaniem Marka Fabrego.
24' Mateusz Bodzioch przerwał akcję chorzowian 20 metrów od bramki Zagłębia.
22' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego piłkę z pola karnego Ruchu wybija Maciej Sadlok.
22' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Kacpra Michalskiego.
19' Mikołaj Kwietniewski faulowany na własnej połowie Przez Szymona Pawłowskiego.
19' Po strzale Maksymiliana Banaszewskiego piłka trafia w plecy Konrada Kasolika.
17' Rajd Tomasza Wójtowicza i strzał lewą nogą z około 16 metrów. Piłkę zmierzającą przy słupku łapie Michał Gliwa.
17' Dawid Ryndak wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Kacpra Michalskiego.
14' Łukasz Janoszka sfaulował w ataku Sebastiana Boneckiego.
12' Dawid Ryndak strzelił nad poprzeczką z około 20 metrów.
10' gol - piłka nożna 1:0 Łukasz Janoszka podał do wbiegającego w pole karne Tomasza Swędrowskiego, z którego pierwszym strzałem poradził sobie Michał Gliwa, ale nie miał już szans przy dobitce chorzowianina lewą nogą z ostrego kąta. Po interwencji naszego brakarza piłka odbiła się od Mateusza Bodziocha i trafił do Swędrowskiego.
9' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu piłkę podbija głową Kacper Michalski, a potem z pola karnego wykopuje ją Jakub Piątek.
9' Tomasz Swędrowski wdał się w drybling we własnym polu karnym. Piłkę przejął Mateusz Ziółkowski i skończyło się rogiem dla sosnowiczan.
8' Z rzutu wolnego strzelał Sebastian Bonecki, a piłka przeleciała tuż nad poprzeczką i spadła na górną część siatki.
7' Konrad Kasolik faulował Maksymiliana Banaszewskiego około 28 metrów od bramki.
6' Z rzutu wolnego w pole karne wrzucał Mikołaj Kwietniewski, a Maciej Sadlok faulował Dawida Gojnego.
5' Tomasz Swędrowski faulowany przez Dominika Jończego.
5' Marek Fabry faulowany w środku boiska przez Przemysława Szura.
3' Łukasz Janoszka faulował w ataku Dawida Ryndaka.
3' Michał Gliwa łapie piłkę po dośrodkowaniu Tomasza Wójtowicza z lewego skrzydła.
1' Z około 25 metrów strzelał Szymon Pawłowski. Jakub Bielecki bez kłopotów złapał lecącą w środek bramki piłkę.
0' 20:29 Piłkarze obu zespołów wyszli na murawę przy hymnie Ruchu wyśpiewywanym przez kilka tysięcy gardeł. Zagłębie zagra dziś w zielonych strojach, a Ruch w niebieskich koszulkach i białych spodenkach. Zaraz ruszamy. Będzie się działo.
0' 20:20 Hokeiści Zagłębia wygrali dziś 4:0 w meczu z JKH Jastrzębie. Teraz pora na piłkarzy. Nie jesteśmy aż tak wymagający, nie musi być aż 4:0. Wystarczy 1:0, tak jak ostatnio, gdy Zagłębie zapewniło sobie awans do Ekstraklasy.
0' 20:15 Po trzech kolejkach Zagłębie było liderem Fortuna I ligi, ale porażka w Katowicach sprawiła, że nasz zespół musiał pożegnać się z prowadzeniem w lidze. Teraz sosnowiczanie mają szansę zrzucić z fotela lidera innego śląskiego zespołu, a zarazem samemu przybliżyć się do miejsc premiowanych awansem do Ekstraklasy.
0' 20:10 Zagłębie jest niepokonane w dwóch ostatnich meczach. Co więcej - w obu tych spotkaniach nasz zespół nie stracił bramki, a gdy sosnowiczanie grali w pełnym składzie, to w pięciu ostatnich meczach nie dali sobie strzelić gola. Skra Częstochowa i Chrobry Głogów zdobywały gole w starciach z Zagłębiem, gdy nasz zespół grał w dziesiątkę po czerwonych kartkach dla Ołeksija Bykowa i Filipa Borowskiego.
0' 20:00 Piłkarze obu zespołów już na rozgrzewce. Drużynę Zagłębia przywitały oklaski licznej grupy fanów z Sosnowca, którzy z przyczyn logistycznym pod bramą stadionu w Chorzowie pojawili się ponad dwie godziny przed rozpoczęciem meczu. Fani Zagłębia zapełnili sektor gości i już od pierwszej minuty pewnie będzie głośny doping.
0' 19:50 Gospodarze zapowiadali, że na dzisiejszym meczu może być komplet publiczności i na to się zanosi. Będzie to więc najwyższa frekwencja na spotkaniu z udziałem Zagłębia od czasu wyjazdowego meczu z Widzewem Łódź w listopadzie 2021.
0' 19:40 Choć mecz ze Stalą Rzeszów nie wyglądał najlepiej w wykonaniu Zagłębia, to trener Artur Skowronek nie dokonał ani jednej zmiany w wyjściowej jedenastce. Mecz rozpocznie więc Marek Fabry, a na ławce rezerwowych znalazł się Szymon Sobczak. W meczowej dwudziestce nie ma wychowanka Ruchu Chorzów Mateusza Machały.
0' 19:30 Witamy ze stadionu przy Cichej 6 w Chorzowie i zapraszamy na relację z meczu 10. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Ruchem a Zagłębiem Sosnowiec.
Druga galeria zdjęć z ChorzowaDruga galeria zdjęć z Chorzowa Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć wykonanych na stadionie przy Cichej w Chorzowie podczas meczu Ruchu z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Skrót meczu w ChorzowieSkrót meczu w Chorzowie Na stronie Polsatu Sport dostępny jest już skrót meczu Ruchu Chorzów z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Zagłębie gorsze od lideraZagłębie gorsze od lidera Zagłębie przegrało w Chorzowie z Ruchem 0:2. Gole dla chorzowian strzelili Tomasz Swędrowski (10') i Kacper Michalski (89'). Pod koniec I połowy z rzutu karnego przestrzelił Maksymilian Rozwandowicz. » Czytaj więcej