2022-09-02, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Stal Rzeszów
Stroje: białe (4-4-2)
1. Michał Gliwa 16. Dawid Ryndak (74' 96. Wojciech Szumilas) 27. Dominik Jończy 44. Mateusz Bodzioch 94. Dawid Gojny 23. Mateusz Ziółkowski (67' 28. Filip Borowski) 14. Sebastian Bonecki (68' 26. Michał Masłowski) 29. Maksymilian Rozwandowicz 8. Szymon Pawłowski 10. Maksymilian Banaszewski 11. Marek Fabry (46' 9. Szymon Sobczak)  Rezerwowi: 33. Mateusz Kos 2. Ołeksij Bykow 7. Patryk Bryła 13. Vedran Dalić 22. Maksym Niemiec   Trener: Artur Skowronek
1:0 - Bartłomiej Poczobut 44' (s.)
35' Krystian Wrona 39' Kacper Piątek 45' Bartosz Wolski 53' Dawid Ryndak 60' Łukasz Góra 64' Sebastian Bonecki 90' Maksymilian Banaszewski 90+1' Piotr Głowacki 90+4' Kacper Sadłocha
1. Przemysław Pęksa 43. Franciszek Polowiec (72' 9. Wiktor Kłos) 23. Krystian Wrona 26. Łukasz Góra 37. Piotr Głowacki 6. Ramil Mustafajew 10. Bartłomiej Poczobut (46' 91. Paweł Oleksy) 68. Bartosz Wolski 11. Andreja Prokić (90+1' 82. Igor Ławrynowicz) 80. Dawid Olejarka (64' 17. Kacper Sadłocha) 20. Kacper Piątek (64' 19. Patryk Małecki)  Rezerwowi: 39. Wiktor Kaczorowski 22. Jakub Szczypek 44. Benedykt Piotrowski 86. Marcel Kotwica    Trener: Daniel Myśliwiec
Sędziowie: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn) - Michał Pierściński (Warszawa), Piotr Podbielski (Białystok). Techniczny: Mateusz Piszczelok (Katowice). VAR: Jarosław Przybył (Kluczbork), AVAR: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu! Zagłębie pokonało Stal Rzeszów.
90+4' żóta kartka Żółta kartka dla Kacpra Sadłochy za faul na Maksymilianie Rozwandowiczu.
90+2' Po strzale Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego piłka trafiła w słupek bramki Stali.
90+1' zmiana Ostatnia zmiana w Stali - Igor Ławrynowicz za Andreję Prokicia.
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Głowackiego za faul na Maksymilianie Banaszewskim.
90' żóta kartka Żółta kartka dla Maksymiliana Banaszewskiego za faul na Łukaszu Górze.
89' Ramil Mustafajew strzelił wysoko nad bramką Zagłębia.
85' Szymon Pawłowski odebrał piłkę Piotrowi Głowackiemu, ale niedokładnie dośrodkował.
84' Patryk Małecki faulowany przez Dominika Jończego.
82' Efektowna dwójkowa akcja Michała Masłowskiego i Szymona Sobczaka zakończona strzałem "Sopla" w interweniującego bramkarza, a próba dobitki w wykonaniu Masłowskiego została szybko zablokowana.
81' Po podaniu Szymona Pawłowskiego nad bramką strzelał Szymon Sobczak. Był jednak na spalonym
80' Z rogu wrzucał Piotr Głowacki, a do podbitej piłki z krzykiem "moja" wyskoczył Michał Gliwa.
79' Dośrodkowanie Patryka Małeckiego zablokowane przez Dominika Jończego. Róg dla Stali.
79' Maksymilian Rozwandowicz faulował Bartosza Wolskiego.
77' Zagranie od bramkarza do bramkarza. Michał Gliwa kopnął pod pole karne Stali do Przemysława Pęksy.
74' zmiana Czwarta zmiana w Zagłębiu - Wojciech Szumilas za Dawida Ryndaka.
74' Slaby strzał Kacpra Sadłochy po ziemi z około 30 metrów. Daleko od bramki.
72' zmiana Czwarta zmiana w Stali - Wiktor Kłos za Franciszka Polowca.
72' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego obok bramki główkował Andreja Prokić.
72' Dawid Gojny zbyt mocno podał piłkę w kierunku Szymona Sobczaka.
71' Dominik Jończy faulowany przez Kacpra Sadłochę.
70' Ramil Mustafajew faulował w ataku Dawida Gojnego.
69' Na spalonym Szymon Sobczak.
68' zmiana Michał Masłowski wszedł za Sebastiana Boneckiego.
67' zmiana Filip Borowski zmienił Mateusza Ziółkowskiego.
67' Michał Gliwa interweniuje na raty po dośrodkowaniu Ramila Mustafajewa.
64' zmiana Podwójna zmiana w Stali - Patryk Małecki za Kacpra Piątka i Kacper Sadłocha za Dawida Olejarkę.
64' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Boneckiego za faul na Andrei Prokiciu.
63' Prawą nogą z 25 metrów strzelał Bartosz Wolski. Broni Michał Gliwa To był pierwszy celny strzał gości.
63' Dawid Ryndak zagrał do przodu w kierunku Szymona Pawłowskiego, który niedokładnie odegrał do Szymona Sobczaka, ale znowu sędzia podniósł chorągiewkę. Był spalony.
60' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Góry za faul na Maksymilianie Banaszewskim.
59' Mateusz Ziółkowski dośrodkował z prawego skrzydła, a Szymon Sobczak lekko strzelił głową. Piłka wpadła w ręce Przemysława Pęksy.
57' Mateusz Ziółkowski na spalonym po podaniu Dawida Ryndaka.
54' Piotr Glowacki faulowany przez Mateusza Ziółkowskiego.
54' Dawid Olejarka strzelił prawą nogą z rzutu wolnego z około 28 metrów. Piłka przeleciała kilka metrów nad bramką.
53' żóta kartka Dawid Ryndak ukarany żółtą kartką za faul na Andrei Prokiciu.
52' Mateusz Ziółkowski faulował Bartosza Wolskiego.
51' Piotr Głowacki huknął lewą nogą z ponad 25 metrów i trafił w słupek!
49' Z narożnika boiska dośrodkował Piotr Głowacki. Mateusz Bodzioch podbił piłkę, która wpadła w ręce Michała Gliwy.
49' Goście wywalczyli róg.
47' Maksymilian Rozwandowicz faulował w ataku Kacpra Piątka.
46' Na spalonym Szymon Sobczak.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Zmiana w Stali przed drugą połową - Paweł Oleksy za Bartłomieja Poczobuta.
46' zmiana Zmiana w Zagłębiu przed drugą połową - Szymon Sobczak za Marka Fabrego.
45+3' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45' doliczony czas +2
45' żóta kartka Żółta kartka dla Bartosza Wolskiego za faul na Maksymilianie Rozwandowiczu.
44' gol samobójczy 1:0 Mateusz Ziółkowski rozpoczął kontrę na własnej połowie i podał do Szymona Pawłowskiego, a ten zagrał na lewą stronę do Maksymiliana Banaszewskiego, który zwiódł Franciszka Polowca i dograł w pole bramkowe, a naciskany przez Marka Fabrego Bartłomiej Poczobut trafił do własnej bramki.
43' Piłka poza boiskiem, bo na murawie leży Bartosz Wolski.
41' Z lewej strony boiska dośrodkował Dominik Jończy, a Mateusz Bodzioch posłał piłkę nad poprzeczką.
40' Z rogu dośrodkował Dawid Gojny, a piłkę poza pole karne wyekspediował Dawid Olejarka.
40' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego piłkę na róg wybił Franciszek Polowiec.
39' żóta kartka Żółta kartka dla Kacpra Piątka za faul na Mateuszu Ziółkowskim.
38' Fatalnie wykonany rzut karny przez Marka Fabrego. Piłkę łapie Przemysław Pęksa.
35' czerwona kartka Szymon Pawłowski faulowany w polu karnym przez Krystiana Wronę. Rzut karny dla Zagłębia i czerwona kartka dla gracza Stali.
35' Marek Fabry w ataku faulował Łukasza Górę.
34' Andreja Prokić faulował w ataku Sebastiana Boneckiego.
34' Mateusz Ziółkowski z lewej strony boiska zagrywał do przodu w kierunku Marka Fabrego. Zbyt mocno i piłka trafiła do Przemysława Pęksy.
33' Bartłomiej Poczobut dośrodkował z prawej strony boiska. Piłkę głową do przodu wybił Dawid Ryndak.
30' Sebastian Bonecki główkuje po dośrodkowaniu Piotra Głowackiego z rogu.
30' Dawid Gojny blokuje akcję Bartłomieja Poczobuta. Róg dla Stali.
27' Długa piłka od Mateusza Bodziocha w stronę Szymona Pawłowskiego. Nasz pomocnik ruszył na bramkę Stali i znalazł się w sytuacji sam na sam. Jego pierwszy strzał odbił Przemysław Pęksa, a dobitka trafiła w głowę Łukasza Góry, ale po chwili sędzia asystent podniósł chorągiewkę, więc te strzały nie trafią do statystyk.
27' Mateusz Ziółkowski faulowany przez Dawida Olejarkę.
25' Na lewej stronie pola karnego Zagłębia podania wymienili Piotr Głowacki i Andreja Prokić. Po dośrodkowaniu Prokicia piłkę w polu bramkowym złapał Michał Gliwa.
23' Za nami połowa pierwszej połowy, a Zagłębie już oddało dwa razy więcej celnych strzałów niż w meczu w Niepołomicach.
23' Ramil Mustafajew w ataku faulował Dawida Gojnego.
22' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu rożnego piłkę z pola karnego wybił Andreja Prokić.
21' Z 20 metrów pod poprzeczkę strzelał Szymon Pawłowski. Piłkę na róg sparował Przemysław Pęksa.
21' Dawid Ryndak przerwał akcję Andrei Prokicia.
20' Z rzutu wolnego z lewej strony boiska piłkę dośrodkował Piotr Głowacki. Skutecznie w powietrzu interweniował Maksymilian Rozwandowicz.
19' Kacper Piątek faulowany przez Sebastian Boneckiego.
16' Bartosz Wolski z ponad 20 metrów strzelił obok bramki.
14' Dawid Gojny dośrodkował w pole karne. Maksymilian Banaszewski zagrał nogą do Dominika Jończego, po którego główce piłka wpadła w ręce bramkarza Stali.
14' Dawid Gojny ze środkowej linii zagrał piłkę do Szymona Pawłowskiego, który z lewej strony pola karnego dośrodkował na 11. metr, a nadbiegający Marek Fabry oddał strzał głową. Przemysław Pęksa odbił piłkę prawą ręką na róg.
13' Na spalonym Maksymilian Banaszewski.
12' Po podaniu Mateusza Ziółkowskiego z prawego skrzydła Szymon Pawłowski strzelił nad bramką z około 18 metrów.
11' Ramil Mustafajew dostał podanie w pole karne i próbował sobie ułożyć piłkę do strzału lewą nogą, a gdy już to zrobił, to skiksował i piłkę do przodu wybił Maksymilian Rozwandowicz
10' Marek Fabry wybił piłkę z własnego pola karnego po dośrodkowaniu z rogu.
10' Andreja Prokić po rajdzie lewą stroną podał do Kacpra Piątka, a ten wywalczył róg dla Stali.
9' Mateusz Bodzioch zagrał z własnej połowy w stronę pola karnego Stali. Piłkę przejął Przemysław Pęksa.
7' Łukasz Góra interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu.
7' Maksymilian Rozwandowicz wywalczył róg dla Zagłębia.
5' Po podaniu Dawida Olejarki na spalonym był Kacper Piątek.
3' Dawid Gojny krótko do Maksymiliana Banaszewskiego. Próbę dośrodkowania udaremnił Andreja Prokić.
2' Akcja Maksymiliana Banaszewskiego przerwana przez Łukasza Górę. Róg dla sosnowiczan.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Stal.
0' 17:58 Oba zespoły już na murawie. Zagłębie zagra dziś całe na czerwono, a Stal na biało.
0' 17:50 12 lat temu pokonaliśmy Stal Rzeszów w meczu rundy przedwstępnej Pucharu Polski 2:1. Dziś liczymy co najmniej na powtórzenie tamtego wyniku. Za 10 minut zaczynamy!
0' 17:40 Zarówno Zagłębie, jak i Stal Rzeszów we wtorek grały w Pucharze Polski. Sosnowiczanie rozegrali 90 minut w Wikielcu, a rzeszowianie na własnym stadionie rozegrali 120 minut, a potem jeszcze do wyłonienia triumfatora konieczne były rzuty karne. Po ośmiu seriach "jedenastek" lepsza okazała się Korona Kielce.
0' 17:30 Stal Rzeszów jest najbardziej bramkostrzelnym zespołem w Fortuna I lidze. Podopieczni Daniela Myśliwca w ośmiu meczach strzelili aż 15 bramek. Dla odmiany - Zagłębie strzeliło 9 goli, a aż 6 z nich padło w pierwszych trzech kolejkach. Później skuteczność sosnowiczan się pogorszyła i w ostatnich trzech meczach ekipa Artura Skowronka zdobyła zaledwie jednego gola. Czy dziś będzie pod tym względem lepiej?
0' 17:20 Były piłkarz Zagłębia Patryk Małecki dziś zacznie mecz na ławce rezerwowych. Być może pojawi się na Stadionie Ludowym w trakcie spotkania, być może przywita się serdecznie z Łukaszem Matusiakiem. Zobaczymy. Warto wspomnieć o tym, że od pierwszej minuty w obu zespołach zagrają Dawid Ryndak i Andreja Prokić. Ci gracze są jedynymi, którzy wystąpili w poprzednim spotkaniu między Zagłębiem a Stalą rozegranym na Stadionie Ludowym 18 lipca 2012.
0' 17:10 Tak jak się można było spodziewać, w składzie Zagłębia jest mnóstwo zmian w porównaniu do wtorkowego meczu Pucharu Polski w Wikielcu. W pierwszej jedenastce jest zaledwie trzech piłkarzy - Mateusz Bodzioch, Maksymilian Rozwandowicz i Dawid Goiny - którzy zagrali w Wikielcu. Sześciu pozostałych - Mateusz Kos, Patryk Bryła, Szymon Sobczak, Michał Masłowski, Filip Borowski i Wojciech Szumilas - zacznie mecz na ławce rezerwowych, a Tymoteusz Klupś i Mateusz Machała nie znaleźli się w meczowej dwudziestce.
0' 17:00 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 9. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Stalą Rzeszów.
Zdjęcia z meczu ze StaląZdjęcia z meczu ze Stalą Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Stali Rzeszów, wygranego przez Zagłębie 1-0. » Czytaj więcej
Skrót meczu ze StaląSkrót meczu ze Stalą Polsat Sport opublikował skrót meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec i Stalą Rzeszów. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu ze StaląKonferencja prasowa po meczu ze Stalą Na konferencji prasowej po meczu Zagłębia Sosnowiec ze Stalą Rzeszów pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Stal pokonała się samaStal pokonała się sama Zagłębie wygrało ze Stalą Rzeszów 1:0. Goście grali od 35. minuty w osłabieniu po czerwonej kartce dla Krystiana Wrony, a gol padł po samobójczym trafieniu Bartłomieja Poczobuta. » Czytaj więcej