2022-08-26, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Niepołomice
Puszcza Niepołomice
0:0(:)
12. Krzysztof Wróblewski 8. Piotr Mroziński 4. Tomasz Wojcinowicz 27. Łukasz Sołowiej 21. Michał Koj 10. Hubert Tomalski (66' 70. Wojciech Hajda) 6. Marcel Pięczek (90' 3. Michał Czarny) 14. Jakub Serafin 20. Kacper Cichoń (55' 17. Jakub Bartosz) 97. Artur Siemaszko (55' 18. Lucjan Klisiewicz) 11. Emile Thiakane   Rezerwowi: 23. Filip Uryga 7. Grzegorz Aftyka 9. Rafał Boguski 37. Szymon Jopek 77. Erik Cikos   Trener: Tomasz Tułacz
11' Hubert Tomalski 24' Maksymilian Rozwandowicz 84' Jakub Bartosz 85' Wojciech Hajda 88' Tomasz Wojcinowicz 90+1' Michał Czarny 90+3' Krzysztof Wróblewski
1. Michał Gliwa 16. Dawid Ryndak (69' 13. Vedran Dalić) 27. Dominik Jończy 44. Mateusz Bodzioch 94. Dawid Gojny 23. Mateusz Ziółkowski 14. Sebastian Bonecki 29. Maksymilian Rozwandowicz (83' 26. Michał Masłowski) 8. Szymon Pawłowski 10. Maksymilian Banaszewski (59' 20. Tymoteusz Klupś) 11. Marek Fabry (59' 9. Szymon Sobczak)  Rezerwowi: 33. Mateusz Kos 7. Patryk Bryła 22. Maksym Niemiec 95. Michał Barć 96. Wojciech Szumilas   Trener: Artur Skowronek
Sędziowie: Mateusz Złotnicki - Andrzej Zbytniewski, Radosław Wąsik (Lublin). Techniczny: Sebastian Krasny (Kraków). VAR: Kornel Paszkiewicz (Wrocław), AVAR: Sebastian Jarzębak (Bytom)
90.0000
90+7' gwizdek Koniec meczu. Wracamy z Niepołomic z punktem.
90+6' Dośrodkowanie Michała Masłowskiego z rogu i Mateusz Bodzioch z pola bramkowego strzelił głową nad poprzeczką.
90+5' Dawid Gojny wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
90+5' Żółtą kartką ukarany trener Puszczy Tomasz Tułacz.
90+4' Mateusz Bodzioch ofiarną interwencją w polu karnym uniemożliwił oddanie strzału Piotrowi Mrozińskiemu i był jeszcze faulowany.
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Wróblewskiego za grę na czas.
90+2' Kolejne beznadziejne dośrodkowanie Michała Masłowskiego z rzutu wolnego.
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Czarnego za faul na Szymonie Pawłowskim.
90' doliczony czas +6
90' Emile Thiakane uderzył lewą nogą po ziemi zza pola karnego i posłał piłkę obok słupka.
90' zmiana Ostatnia zmiana w Puszczy - Michał Czarny za Marcela Pięczka.
89' Słabe dośrodkowanie Michała Masłowskiego z rzutu wolnego. Będzie aut.
88' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Wojcinowicza za faul na Szymonie Pawłowskim
85' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Hajdy za faul na Tymoteuszu Klupsiu.
84' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Bartosza za faul na Dominiku Jończym.
84' Dośrodkowanie Michała Masłowskiego z lewego skrzydła i niecelny strzał Tymoteusza Klupsia.
84' Po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego z rogu głową na bramkę Puszczy strzelał Mateusz Bodzioch, a piłkę sprzed linii bramkowej wybił głową Lucjan Klisiewicz.
83' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Michał Masłowski za Maksymiliana Rozwandowicza.
81' Fizjoterapeuci Zagłębia udzielają pomocy Maksymilianowi Rozwandowiczowi.
80' Sebastian Bonecki odebrał piłkę Lucjanowi Klisiewiczowi.
79' Mateusz Ziółkowski sfaulował w ataku Michała Koja.
78' Z rzutu wolnego dośrodkował Jakub Serafin, a Emile Thiakane sfaulował Dominika Jończego.
77' Mateusz Bodzioch faulował Lucjana Klisiewicza.
76' Po strzale Lucjana Klisiewicza z 18 metrów piłka przechodzi obok sosnowieckiej bramki.
75' Emile Thiakane zlożył się do strzału z 15 metrów i trafił w Sebastiana Boneckiego.
74' Wojciech Hajda faulował w ataku Vedrana Dalicia.
73' Marcel Pięczek interweniuje głową po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z wolnego.
72' W okolicy narożnika boiska Michał Koj sfaulował Mateusza Ziółkowskiego.
71' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelał Łukasz Sołowiej. Piłka trafiła w Mateusza Bodziocha.
70' Zakotłowało się pod bramką Zagłębia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i ostatecznie piłkę na kolejny korner wybił Mateusz Bodzioch.
70' Michał Koj trafił piłką w Mateusza Ziółkowskiego i wywalczył rzut rożny.
69' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Vedran Dalić za Dawida Ryndaka.
68' Fizjoterapeuci Zagłębia udzielają pomocy Dawidowi Ryndakowi, a sędzia wykorzystał tę przerwę w grze i pozwolił piłkarzom uzupełnić płyny.
66' zmiana Trzecia zmiana w Puszczy - Wojciech Hajda za Huberta Tomalskiego.
65' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu główkował Mateusz Bodzioch. Piłka spadła na górną część siatki.
64' Dawid Gojny po rajdzie lewą stroną boiska wywalczył rzut rożny.
63' Faul Szymona Pawłowskiego na Jakubie Serafinie.
61' Tymoteusz Klupś faulowany przez Piotra Mrozińskiego.
59' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Szymon Sobczak za Marka Fabrego i Tymoteusz Klupś za Maksymiliana Banaszewskiego.
58' Niecelny strzał Huberta Tomalskiego z lewej strony boiska.
56' Szymon Pawłowski podał w pole karne do Marka Fabrego, który odegrał do tyłu do Dawida Ryndaka, a te oddał niecelny strzał z pola karnego.
55' zmiana Podwójna zmiana w Puszczy - Jakub Bartosz wchodzi za Kacpra Cichonia i Lucjan Klisiewicz zmienia Artura Siemaszkę.
54' Po podaniu Huberta Tomalskiego Artur Siemaszko strzelił nad bramką z prawej strony pola karnego, a po jego strzale sędzia boczny podniósł do góry chorągiewkę.
53' Dominik Jończy ze środka boiska dośrodkował prosto w ręce Krzysztofa Wróblewskiego.
53' Michał Koj sfaulował w ataku Mateusza Ziółkowskiego.
51' Tomasz Wojcinowicz wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Dawida Gojnego.
51' Dawid Ryndak wywalczył rzut rożny.
51' Maksymilian Banaszewski bez powodzenia składał się do strzału przewrotką w polu karnym.
50' Marek Fabry faulował w ataku Marcela Pięczka.
49' Po dośrodkowaniu Piotra Mrozińskiego z prawego skrzydła Sebastian Bonecki wygrywa powietrzny pojedynek z Emilem Thiakane.
48' Faul Mateusza Bodziocha na Hubercie Tomalskim w środku boiska.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
45+4' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45+3' 5 metrów przed polem karnym Zagłębia Dawid Ryndak odebrał piłkę Arturowi Siemaszce.
45+2' Hubert Tomalski z woleja trafił w Sebastiana Boneckiego, a dobijający Michał Koj posłał piłkę obok bramki.
45+1' Rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego piłkę poza pole karne wybija Łukasz Sołowiej.
45' doliczony czas +4
45' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawej strony boiska piłkę z pola karnego wybija Piotr Mroziński.
43' Dośrodkowanie Dawida Gojnego z rzutu wolnego, Dominik Jończy zagrał głową na 10. metr, a Marek Fabry strzelił lewą nogą nad poprzeczką.
42' Obejrzeliśmy powtórkę bramki Mateusza Bodziocha i mamy wątpliwości, czy był spalony.
40' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu rożnego i przedłużeniu piłki przez Maksymiliana Rozwandowicza do siatki głową trafił Mateusz Bodzioch, ale był na spalonym.
39' Maksymilian Banaszewski podał w polu karnym do Szymona Pawłowskiego, który uderzył z pierwszej piłki i trafił w głowę Łukasza Sołowieja. Mamy róg.
37' Szymon Pawłowski podał do Maksymiliana Banaszewskiego, a ten oddał niecelny strzał z około 28 metrów.
35' Akcja Puszczy rozpoczęta stratą Sebastiana Boneckiego. Emile Thiakane z lewej strony boiska dośrodkował w pole bramkowe, a Kacper Cichoń nie zdążył do piłki.
34' Zagranie Szymona Pawłowskiego z lewej strony boiska w kierunku pola karnego Puszczy przejęte przez Michała Koja.
32' Po strzale Sebastiana Boneckiego z rzutu wolnego piłka przeleciała nad bramką Puszczy
31' Tomasz Wojcinowicz sfaulował Marka Fabrego ponad 30 metrów od bramki.
30' Po dośrodkowaniu w polu karnym Zagłębia zderzyli się Maksymilian Rozwandowicz i Michał Koj.
29' Artur Siemaszko faulowany przez Szymona Pawłowskiego.
29' Szymon Pawłowski przejął piłkę w środku boiska i zdecydował się na próbę przelobowania bramkarza z ponad 30 metrów, ale Krzysztof Wróblewski był czujny, a akcję tę chyba dało się lepiej rozwiązać, np. podaniem do Mateusza Ziółkowskiego.
27' Przerwa na uzupełnienie płynów.
26' Wrzut z autu w pole karne sosnowiczan i po raz kolejny futbolówkę do przodu wykopał Dominik Jończy.
25' Emile Thiakane podawał przed bramkę z prawej strony pola karnego. Piłkę na aut wybił Dominik Jończy.
24' żóta kartka Żółta kartka dla Maksymiliana Rozwandowicza za faul na Jakubie Serafinie
22' Sebastian Bonecki podawał w kierunku Szymona Pawłowskiego, ale ten był umiejętnie blokowany przez Łukasza Sołowieja.
20' Kacper Cichoń wycofał piłkę z pola karnego, a Emile Thiakane z około 20 metrów strzelił nad bramką.
19' Dawid Ryndak nie dobiegł do piłki zagranej zbyt mocno przez Szymona Pawłowskiego.
18' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z lewej strony boiska piłka opuszcza plac gry.
16' Emile Thiakane faulował w ataku Dawida Ryndaka
15' Aut dla Zagłębia. Daleki wrzut Dominika Jończego, wybicie piłki głową przez Tomasza Wojcinowicza i strzał Dawida Ryndaka nad bramką z około 30 metrów.
15' Maksymilian Banaszewski przedarł się w pole karne Puszczy, a sytuację wyjaśnił wybiciem piłki Łukasz Sołowiej.
12' Emile Thiakane faulowany przez Maksymiliana Rozwandowicza
11' żóta kartka Żółta kartka dla Huberta Tomalskiego za próbę wymuszenia rzutu wolnego.
11' Faul Dawida Gojnego na Hubercie Tomalskim.
9' Michal Gliwa interweniuje na skraju pola karnego.
9' Hubert Tomalski faulował w ataku Dawida Gojnego.
8' Kacper Cichoń zagrał wzdłuż lewego skrzydła do Artura Siemaszki, który dograł po ziemi w pole karne, a Łukasz Sołowiej oddał niecelny strzał.
6' Po dośrodkowaniu Marcela Pięczka gracze puszczy sygnalizowali, że jeden z graczy Zagłębia zagrał ręką w polu karnym, ale sędzia po chwilowej konsultacji z kolegami z VAR nakazał wznowienie gry
5' Z prawej strony boiska dośrodkował Mateusz Ziółkowski, a piłka po strzale głową Marka Fabrego trafiła w słupek.
4' Emile Thiakane faulował w ataku Dominika Jończego.
4' Michał Koj przerwał akcję Mateusza Ziółkowskiego
3' Dawid Gojny powstrzymał atakującego prawą stroną boiska Kacpra Cichonia.
1' Już w 12. sekundzie meczu Szymon Pawłowski uderzył z dystansu i ustrzelił stojącego w polu karnym Łukasza Sołowieja.
1' Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 18:01 Autokary z kibicami Zagłębia dopiero teraz dotarły pod stadion w Niepołomicach.
0' 17:59 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Zagłębie zagra dziś w jednolitych czerwonych strojach, a gospodarze cali na biało.
0' 17:50 Na loży stadionu w Niepołomicach obecnych jest aż trzech prezesów Zagłębia. Obecny, czyli Łukasz Girek, a także dwóch jego poprzedników - Marcin Jaroszewski i Leszek Baczyński. Jest także prezes sosnowieckiego podokręgu PZPN Józef Grząba.
0' 17:45 Kibiców Zagłębia nie ma jeszcze na stadionie w Niepołomicach. Niewykluczone, że mają kłopoty z dojazdem na stadion Puszczy, bo na autostradzie A4 już za bramkami w Balicach tworzyły się gigantyczne korki, które nam na szczęście jakoś udało się ominąć i przy okazji zwiedzić tak piękne miejscowości jak Zielonki, Bibice czy Węgrzec. Generalnie, cały Kraków w piątkowe popołudnie to jeden wielki korek.
0' 17:40 Dawid Ryndak po raz siódmy w karierze wystąpi w meczu pomiędzy Puszczą Niepołomice a Zagłębiem Sosnowiec. Cztery razy w tych spotkaniach reprezentował barwy Zagłębia, a dwukrotnie w sezonie 2017/2018 grał dla Puszczy. Dla "Denvera" dzisiejszy mecz będzie 251. występem w barwach naszego zespołu. W niedzielę świętował on jubileusz 250 gier dla sosnowieckiego klubu.
0' 17:35 Przed niespełna pięcioma miesiącami Zagłębie przyjechało na ligowy mecz do Niepołomic po serii dwóch zwycięstw - po 2:1 ze Skrą Częstochowa i GKS-em Jastrzębie. Teraz sytuacja się odwróciła i sosnowiczanie udali się na spotkanie z Puszczą po dwóch kolejnych porażkach - 0:1 ze Skrą Częstochowa i 1:2 z Chrobrym Głogów.
0' 17:25 Trener Tomasz Tułacz, dla którego dzisiejszy mecz jest już dziewiątą potyczką z Zagłębiem w roli szkoleniowca Puszczy, zaprezentował większą stabilizację jeśli chodzi o skład. W porównaniu do wygranego meczu w Bielsku-Białej, w jedenastce Puszczy zaszła tylko jedna wymuszona zmiana. Kontuzjowanego bramkarza Kewina Komara zastąpił Krzysztof Wróblewski. Poza tym w polu gra ta sama dziesiątka piłkarzy, a wśród nich były zawodnik naszego zespołu Łukasz Sołowiej.
0' 17:15 Trener Artur Skowronek, jak na jego standardy, dokonał wręcz rewolucji w składzie. W porównaniu do meczu z Chrobrym Głogów jest aż pięć zmian w składzie - pauzującego za czerwoną kartkę Filipa Borowskiego zastąpił Dawid Ryndak. Za Vedrana Dalicia zagra Mateusz Bodzioch, w miejsce Michała Masłowskiego na pomocy wystąpi Maksymilian Rozwandowicz, na prawym skrzydle Patryka Bryłę zastąpił młodzieżowiec Mateusz Ziółkowski, dla którego jest to debiut w pierwszej jedenastce, a w ataku po raz pierwszy w tym sezonie od pierwszej minuty wystąpi Marek Fabry, który zastąpił Szymona Sobczaka.
0' 17:05 Dzień dobry Państwu! W upalne, piątkowe popołudnie witamy z Niepołomic i zapraszamy na relację z meczu 8. kolejki Fortuna I ligi między miejscową Puszczą a Zagłębiem.
Galeria zdjęć z meczu w NiepołomicachGaleria zdjęć z meczu w Niepołomicach Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych podczas meczu Puszczy Niepołomice z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Skrót meczu z PuszcząSkrót meczu z Puszczą Polsat Sport opublikował skrót dzisiejszego meczu Puszczy Niepołomice z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z PuszcząKonferencja prasowa po meczu z Puszczą Na konferencji prasowej po meczu Puszczy Niepołomice z Zagłębiem Sosnowiec pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Bez goli w NiepołomicachBez goli w Niepołomicach Zagłębie Sosnowiec przerwało serię dwóch kolejnych porażek i zremisowało 0:0 w wyjazdowym meczu z Puszczą Niepołomice. » Czytaj więcej