2022-08-13, 15:00 Miejsce rozgrywania meczu:
1:0(0:0)
Stroje: czerwone (4-5-1)
1. Jakub Bursztyn 8. Rafał Brusiło 20. Szymon Szymański 4. Adam Mesjasz 5. Beniamin Czajka 15. Kamil Lukoszek 25. Przemysław Sajdak (80' 10. Piotr Pyrdoł) 26. Adam Olejnik33. Szymon Michalski (46' 16. Bartosz Baranowicz) 11. Damian Hilbrycht (62' 24. Bartłomiej Babiarz) 9. Filip Kozłowski (63' 21. Jakub Sangowski)   Rezerwowi: 99. Karol Szymkowiak 18. Łukasz Winiarczyk 22. Krzysztof Ropski 27. Hubert Sadowski 72. Kacper Łukasiak   Trener: Jakub Dziółka
1:0 - Adam Mesjasz 73' (k.)
27' Michał Masłowski 49' Ołeksij Bykow 52' Szymon Szymański 62' Damian Hilbrycht 72' Sebastian Bonecki
1. Michał Gliwa 28. Filip Borowski (81' 20. Tymoteusz Klupś) 13. Vedran Dalić 2. Ołeksij Bykow 94. Dawid Gojny 7. Patryk Bryła (74' 23. Mateusz Ziółkowski) 26. Michał Masłowski 14. Sebastian Bonecki 8. Szymon Pawłowski (54' 44. Mateusz Bodzioch) 10. Maksymilian Banaszewski (74' 96. Wojciech Szumilas) 9. Szymon Sobczak (81' 11. Marek Fabry)   Rezerwowi: 33. Mateusz Kos 4. Mateusz Machała 16. Dawid Ryndak 22. Maksym Niemiec   Trener: Artur Skowronek
Sędziowie: Karol Iwanowicz (Lublin) - Radosław Wąsik (Lublin), Mikołaj Kostrzewa (Lublin). Techniczny: Konrad Aluszyk (Toruń). VAR: Wojciech Myć (Lublin), AVAR: Bartosz Heinig (Gdańsk)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu.
90+4' Adam Mesjasz wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Dawida Gojnego.
90+3' Kontra Skry. Michał Gliwa interweniował 20 metrów od bramki i przerwał akcję Jakuba Sangowskiego.
90+3' Sebastian Bonecki traci piłkę na połowie Skry.
90+2' Na spalonym Mateusz Bodzioch.
90' doliczony czas +4
90' Dośrodkowanie Michała Masłowskiego z lewego skrzydła i spokojna interwencja Jakuba Bursztyna.
89' Beniamin Czajka wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Dawida Gojnego.
89' Piotr Pyrdoł faulował w ataku Wojciecha Szumilasa.
89' Michał Masłowski faulował Adama Olejnika.
88' Bartłomiej Babiarz faulowany na połowie Zagłębia.
87' W polu karnym Skry Marek Fabry faulował Szymona Szymańskiego.
87' Adam Olejnik wybija piłkę z pola karnego po wrzucie Vedrana Dalicia z autu.
86' Nieudany strzał Bartłomieja Babiarza z około 30 metrów.
85' Rafał Brusiło dośrodkował z prawego skrzydła, a piłkę z pola karnego wybił Mateusz Ziółkowski.
83' Z 20 metrów strzelał Adam Olejnik. Broni Michał Gliwa.
83' Piotr Pyrdoł faulowany przez Michała Masłowskiego.
81' zmiana Dwie ostatnie zmiany w Zagłębiu - Marek Fabry za Szymona Sobczaka i Tymoteusz Klupś za Filipa Borowskiego.
80' zmiana Czwarta zmiana w Skrze - Piotr Pyrdoł za Przemysława Sajdaka.
78' Po dośrodkowaniu Bartłomieja Babiarza z rzutu rożnego piłkę na aut wybija Wojciech Szumilas.
78' Jakub Sangowski zwiódł Vedrana Dalicia i uderzył z ostrego kąta. Michał Gliwa sparował piłkę na róg.
76' Mateusz Bodzioch przerywa w polu karnym Zagłębia akcję Kamila Lukoszka.
75' Rzut karny dla Skry jak najbardziej zasłużony. Na powtórce z kamery umieszczonej na wysokości linii 16 metrów było widać, że Sebastian Bonecki zablokował piłkę ręką w polu karnym.
74' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu - Mateusz Ziółkowski za Patryka Bryłę i Wojciech Szumilas za Maksymiliana Banaszewskiego.
73' gol - po karnym 1:0 Adam Mesjasz pokonał Michała Gliwę z rzutu karnego.
72' żóta kartka Po wideoweryfikacji sędzia podyktował rzut karny dla Skry i pokazał żółtą kartkę Sebastianowi Boneckiemu za zagranie ręką w polu karnym.
69' Sebastian Bonecki zablokował strzał Adama Olejnika na linii pola karnego.
69' Dośrodkowanie Bartłomieja Babiarza i interwencja głową Mateusza Bodziocha.
68' Filip Borowski trafiony po strzale przez Kamila Lukoszka. Aut dla Skry.
67' Michał Masłowski zablokował strzał Kamila Lukoszka.
67' Mateusz Bodzioch wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Bartłomieja Babiarza.
67' Michał Masłowski zagrał z rzutu wolnego do Dawida Gojnego, a ten dośrodkował w pole karne. Sebastian Bonecki był blokowany przez Kamila Lukoszka.
66' Przemysław Sajdak zagrał piłkę ręką.
66' Sebastian Bonecki z własnej połowy zagrał do przodu w kierunku Szymona Sobczaka, ale zdecydowanie bliżej do piłki miał Jakub Bursztyn.
65' Michał Masłowski interweniuje na bliższym słupku po dośrodkowaniu Bartłomieja Babiarza z rogu.
64' Po dośrodkowaniu Kamila Lukoszka piłkę na róg wybił Dawid Gojny.
63' zmiana Jakub Sangowski zmienił Filipa Kozłowskiego.
62' zmiana Bartłomiej Babiarz wszedł za Damiana Hilbrychta.
62' żóta kartka Żółta kartka dla Damiana Hilbrychta za faul na Patryku Bryle.
62' Maksymilian Banaszewski przejął piłkę po rzucie rożnym dla Skry.
61' Vedran Dalić zablokował wrzutkę Damiana Hilbrychta. Róg dla Skry.
61' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego piłkę wybił Adam Mesjasz.
60' Filip Borowski odebrał piłkę Kamilowi Lukoszkowi.
59' Filip Borowski przejął piłkę po dośrodkowaniu Rafała Brusiły z prawego skrzydła.
58' Damian Hilbrycht powstrzymany przez Filipa Borowskiego.
57' Patryk Bryła faulowany przez Bartosza Baranowicza.
56' Mateusz Bodzioch faulował Przemysława Sajdaka.
55' Szymon Sobczak faulowany przez Szymona Szymańskiego.
54' Michał Masłowski zagrał z rogu na 16. metr do Patryka Bryły, który strzelił z pierwszej piłki, a po drodze futbolówka odbiła się od Szymona Sobczaka i wyszła poza boisko.
54' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Mateusz Bodzioch za Szymona Pawłowskiego.
53' Po strzale Michała Masłowskiego z rzutu wolnego piłka odbija się od muru i wychodzi na róg.
52' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Szymańskiego za faul na Szymonie Sobczaku.
50' Ołeksij Bykow naprawiał błąd Vedrana Dalicia, który zagrał piłkę głową do tyłu i Filip Kozłowski wyszedłby sam na sam z Michałem Gliwą, gdyby nie powalił go Ołeksij Bykow.
49' czerwona kartka Czerwona kartka dla Ołeksija Bykowa za faul na wychodzącym na czystą pozycję Filipie Kozłowskim.
48' Jakub Bursztyn łapie piłkę po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego.
48' Mocno bita przez Michała Masłowskiego piłka wylatuje przed pole karne.
47' Filip Borowski wywalczył róg dla sosnowiczan.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Jedna zmiana w Skrze przed drugą połową - Bartosz Baranowicz zmienił Szymona Michalskiego
45' gwizdek Koniec pierwszej połowy spotkania.
45' Niecelny strzał Przemysława Sajdaka zza pola karnego.
45' Kontra gospodarzy po rzucie rożnym dla Zagłębia. Filip Kozłowski dośrodkował z prawego skrzydła, a piłkę z pola karnego wybił Filip Borowski.
45' Po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego z rogu przy próbie strzału głową zablokowany Ołeksij Bykow.
44' Nieporozumienie między defensorami Skry daje sosnowiczanom rzut rożny.
43' Szymon Pawłowski zagrał po ziemi w pole karne, a piłkę wybił Szymon Szymański.
43' Maksymilian Banaszewski w polu karnym Skry traci piłkę na rzecz Adama Mesjasza.
42' Filip Borowski przejął piłkę po błędzie Beniamina Czajki, ale źle podawał w kierunku Szymona Sobczaka.
41' Patryk Bryła faulował Przemysława Sajdaka.
41' Po dośrodkowaniu Damiana Hilbrychta z rogu piłkę wypiąstkował Michał Gliwa.
40' Po dośrodkowaniu Damiana Hilbrychta z rzutu wolnego piłkę na róg wybił Dawid Gojny.
39' W środkowym kole Patryk Bryła faulował Przemysława Sajdaka.
38' Z około 25 metrów strzelał Sebastian Bonecki. Zmierzającą pod poprzeczkę piłkę złapał Jakub Bursztyn.
38' Dawid Gojny przedarł się w pole karne lewą stroną boiska i przy próbie strzału trafił w Adama Mesjasza.
36' Jakub Bursztyn łapie piłkę po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego z rzutu wolnego.
36' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Damiana Hilbrychta.
36' Adam Olejnik wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego z rogu.
35' Sebastian Bonecki przejął piłkę po błędzie Szymona Michalskiego. i rozpoczął kontrę. Szymon Pawłowski przy próbie dośrodkowania trafił w Szymona Szymańskiego i mamy róg.
34' Szymon Pawłowski minął dwóch rywali, ale trochę za mocno wypuścił sobie piłkę i ta wyszła poza końcową linię, a nad tym, żeby tak się stało czuwał jeszcze Adam Mesjasz.
31' Podanie Patryka Bryły w pole karne. Maksymilian Banaszewski upada w starciu z Beniaminem Czajką, ale sędzia nakazuje grać dalej.
29' Po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego z rzutu wolnego główkował Ołeksij Bykow. Broni Jakub Bursztyn.
29' Faul Szymona Szymańskiego na Dawidzie Gojnym.
28' Szymon Michalski ze środka boiska dośrodkował w pole karne, Damian Hilbrycht strzelił z woleja z około 10 metrów. Świetna interwencja Michała Gliwy.
27' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Masłowskiego za faul na Rafale Brusile.
26' Po dośrodkowaniu Przemysława Sajdaka z prawej strony pola karnego niecelnie strzelał Filip Kozłowski.
25' Z prawej strony boiska dośrodkował Rafał Brusiło, a Przemysław Sajdak uderzył piłkę głową. Futbolówka wyszła na aut.
24' Po dośrodkowaniu Patryka Bryły z prawego skrzydła piłkę z pola bramkowego wybija Rafał Brusiło.
23' Za mocne podanie Patryka Bryły w kierunku Dawida Gojnego.
22' Dośrodkowanie Dawida Gojnego w pole karne interwencja Adama Mesjasza.
22' Wrzut z autu w pole karne Zagłębia. Szymon Michalski faulował Ołeksija Bykowa.
21' Od pewnego czasu nasi skrzydłowi zamienili się stronami i Patryk Bryła gra po lewej stronie, a Maksymilian Banaszewski po prawej.
20' Na połowie Skry Patryk Bryła sfaulował Rafała Brusiłę.
19' Szymon Pawłowski w kontrze zagrywał do wbiegającego w pole karne Szymona Sobczaka, który faulował Adama Mesjasza.
18' Z około 20 metrów strzelał Filip Kozłowski. Piłka przeszła nad bramką Michała Gliwy.
18' Po dośrodkowaniu Rafała Brusiły z prawego skrzydła piłkę z pola karnego wybił Filip Borowski.
17' Kontra Zagłębia. Szymon Sobczak przejął piłkę i zagrał na prawą stronę do Szymona Pawłowskiego, który odegrał do "Sopla" w pole karne, ale ten nie opanował futbolówki.
16' Szymon Sobczak faulował Adama Mesjasza.
14' Maksymilian Banaszewski na spalonym.
13' Po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego z rzutu rożnego głową w poprzeczkę trafił Vedran Dalić.
12' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego zablokowane przez Kamila Lukoszka. Mamy róg.
12' Po podaniu Filipa Borowskiego do Szymona Sobczaka piłkę przejął Adam Mesjasz.
11' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Przemysława Sajdaka.
11' Pierwszy celny strzał Zagłębia w meczu. Z około 23 metrów uderzał prawą nogą Sebastian Boneki. Broni Jakub Bursztyn.
9' Szymon Pawłowski oddał strzał z około 18 metrów. Piłka odbiła się od Przemysława Sajdaka i trafiła Szymona w rękę.
9' Filip Borowski dośrodkował z prawego skrzydła, a Szymona Sobczaka uprzedził przed bramką Adam Mesjasz.
9' Sędzia podbiegł do Filipa Borowskiego. Ten wstał i gramy dalej.
8' Sosnowiczanie szybko wznowili grę po faulu na Filipie Borowskim, ale szybko wybili piłkę na aut, bo nasz obrońca nie podnosił się z murawy.
8' Damian Hilbrycht faulował w ataku Filipa Borowskiego.
8' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z prawej strony boiska piłkę łapie Jakub Bursztyn.
6' Długie podanie Dawida Gojnego w stronę pola karnego Skry. Jakub Bursztyn okazał się szybszy od Szymona Sobczaka.
4' Maksymilian Banaszewski faulował w ataku Przemysława Sajdaka.
3' Michał Masłowski podawał w pole karne w kierunku Patryka Bryły, ale piłkę przejął Adam Mesjasz.
1' Po lewej stronie boiska faulowany Sebastian Bonecki.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 14:58 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Skra dziś cała na niebiesko, a Zagłębie w jednolitych czerwonych strojach.
0' 14:50 Frekwencja na meczu w Bełchatowie dosyć skromny, ale warto odnotować obecność trenera reprezentacji młodzieżowej Michała Probierza, dyrektora sportowego Jagiellonii Białystok Łukasza Masłowskiego oraz pracującego w Lechu Poznań Jarosława Araszkiewicza, który zapewne przyjechał na obserwację Filipa Borowskiego.
0' 14:45 4 czerwca 2000 Zagłębie Sosnowiec po raz ostatni wygrało ligowy mecz w Bełchatowie. Wtedy, w przedostatniej kolejce III ligi zespół prowadzony przez Krzysztofa Tochela po bramce Rafała Baczyńskiego wygrał z rezerwami GKS-u i zapewnił sobie awans do II ligi. Potem sosnowiczanom udało się wygrać tylko w meczu Pucharu Ekstraklasy jesienią 2007. Cztery ostatnie wyjazdy na ligowe mecze do Bełchatowa zakończyły się porażkami Zagłębia. Pora dziś odczarować GIEKSA Arenę.
0' 14:40 W poprzednim sezonie wyjazdowy mecz Zagłębia ze Skrą Częstochowa odbył się na Stadionie Ludowym. Tym razem przyszło nam się udać do Bełchatowa, więc de facto kilometrowo wyszło tyle samo, gdybyśmy mieli dwukrotnie jechać do Częstochowy. W podróż do Bełchatowa udała się też zorganizowana grupa fanów Zagłębia. Na dwóch poprzednich meczach na tym stadionie fani z Sosnowca nie mogli się pokazać, ponieważ ze względu na lockdown i obostrzenia były one rozgrywane bez udziału publiczności.
0' 14:30 Po pierwszych pięciu kolejkach Zagłębie zajmuje z 10 punktami zajmuje 5. miejsce w tabeli i trzeba przyznać, że jest to dosyć solidny dorobek. Dziś sosnowiczanie staną przed szansą zdobycia kolejnego kompletu punktów i poprawienia swojej pozycji. Skra Częstochowa na pewno jest rywalem w zasięgu Zagłębia. Nie można tylko zagrać tak jak przed tygodniem w Katowicach.
0' 14:25 Jakieś dwie dekady temu, gdy klub z Sosnowca jechał do Bełchatowa na mecz ze Skrą, to pewne było, że chodzi o siatkarzy Płomienia Sosnowiec, którzy udawali się na mecz PlusLigi. Teraz czasy się zmieniły. Męskiej siatkówki na wysokim poziomie już dawno nie ma w Sosnowcu. Z kolei w Bełchatowie posypała się piłka nożna i nie ma szans na to, aby sosnowiczanie zawitali do Bełchatowa na mecz z GKS-em. W trakcie ubiegłego sezonu GKS Bełchatów z powodów finansowych wycofał się z rozgrywek II ligi. Teraz pod szyldem akademii GKS gra w IV lidze.
0' 14:15 Dwóch zmian w wyjściowej jedenastce dokonał trener Artur Skowronek w porównaniu do meczu z GKS-em Tychy. Obie zostały wymuszone kontuzjami. Dominik Jończy i Maksymilian Rozwandowicz doznali urazów w spotkaniu w środę i dziś znaleźli się poza meczową dwudziestką. Obu w pierwszej jedenastce zastąpili ci sami gracze, którzy weszli za nich w trakcie spotkania z tyszanami, a więc Ołeksij Bykow i Sebastian Bonecki.
0' 14:05 Dzień dobry! Witamy ze stadionu w Bełchatowie i zapraszamy na relację z meczu 6. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Skrą Częstochowa a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu ze SkrąGaleria zdjęć z meczu ze Skrą Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rozegranego w Bełchatowie meczu Skry Częstochowa z Zagłębiem Sosnowiec. W galerii znajdują się aż 152 fotografie. » Czytaj więcej
Skrót meczu ze SkrąSkrót meczu ze Skrą Polsat Sport opublikował skrót dzisiejszego meczu w Bełchatowie. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu ze SkrąKonferencja prasowa po meczu ze Skrą Na konferencji prasowej po meczu Skry Częstochowa z Zagłębiem Sosnowiec pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Znów po głowie w BełchatowieZnów po głowie w Bełchatowie Zagłębie Sosnowiec po raz szósty z rzędu przegrało ligowy mecz w Bełchatowie. Po pięciu porażkach z GKS-em dziś sosnowiczanie ulegli Skrze Częstochowa 0:1. Jedynego gola strzelił w 73. minucie z karnego Adam Mesjasz. » Czytaj więcej