2022-07-29, 20:30 Miejsce rozgrywania meczu:
Odra Opole
1:4(1:3)
Stroje: zielone (4-5-1)
1. Błażej Sapielak 24. Jakub Szrek 27. Mateusz Kamiński 4. Łukasz Kędziora 47. Antoni Klimek (83' 71. Bernard Petrak)9. Tomáš Mikinič (70' 14. Szymon Łapiński) 20. Oskar Paprzycki (81' 19. Maksymilian Tkocz) 16. Maciej Urbańczyk (70' 6. Mikołaj Łabojko) 17. Mateusz Marzec 94. Konrad Nowak 11. Dawid Czapliński (70' 7. Bartosz Guzdek)   Rezerwowi: 12. Dominik Kalinowski 8. Stanislav Hreben 10. Michal Klec 22. Mateusz Spychała   Trener: Piotr Plewnia
0:1 - Szymon Sobczak 31' (k.) 0:2 - Patryk Bryła 35' 0:3 - Szymon Sobczak 38' 1:3 - Tomáš Mikinič 45+5' (k.) 1:4 - Marek Fabry 85' (k.)
24' Sebastian Bonecki 31' Jakub Szrek 87' Dominik Jończy 90+1' Bernard Petrak
1. Michał Gliwa 16. Dawid Ryndak (86' 28. Filip Borowski) 27. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić 94. Dawid Gojny 7. Patryk Bryła (86' 20. Tymoteusz Klupś) 14. Sebastian Bonecki (54' 26. Michał Masłowski) 29. Maksymilian Rozwandowicz 8. Szymon Pawłowski 22. Maksym Niemiec (74' 23. Mateusz Ziółkowski) 9. Szymon Sobczak (74' 11. Marek Fabry)   Rezerwowi: 33. Mateusz Kos 10. Maksymilian Banaszewski 44. Mateusz Bodzioch 96. Wojciech Szumilas   Trener: Artur Skowronek
Sędziowie: Piotr Urban - Bolesław Rosa, Jakub Wójcik (Warszawa). Techniczny: Szymon Łężny (Kluczbork), VAR: Łukasz Kuźma (Białystok), AVAR: Jakub Winkler (Toruń)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec! Zagłębie przerwało serię sześciu meczów bez zwycięstwa z Odrą i wygrało w Opolu 4:1.
90+2' Bomba Tymoteusza Klupsia z 20 metrów. Błażej Sapielak przeniósł piłkę nad poprzeczką.
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Bernarda Petraka za faul na Mateuszu Ziółkowskim.
90+1' Szymon Pawłowski tuż obok bramki z około 16 metrów.
89' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego Błażej Sapielak wybił piłkę za pola karne. Michał Masłowski skiksował, a Szymon Pawłowski przestrzelił z 18 metrów.
89' Mateusz Ziółkowski faulowany przez Mateusza Kamińskiego.
88' Bartosz Guzdek na spalonym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
87' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Jończego za faul na Bartoszu Guzdku.
86' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Filip Borowski za Dawida Ryndaka i Tymoteusz Klupś za Patryka Bryłę.
85' gol - po karnym 1:4 Pod nieboecność Szymona Sobczaka do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Marek Fabry i strzelił czwartą bramkę dla sosnowiczan.
84' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego piłkę ręką w polu karnym zagrał Łukasz Kędziora.
83' zmiana Ostatnia zmiana w Odrze - Bernard Petrak za Antoniego Klimka.
83' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka piłkę na róg wybił Mateusz Kamiński.
83' Nikt nie doskoczył do wrzutki Patryka Bryły.
82' Prawą nogą z woleja uderzał Szymon Pawłowski. Błażej Sapielak sparował futbolówkę.
81' zmiana Zmiana w Odrze - Maksymilian Tkocz za Oskara Paprzyckiego.
80' Błażej Sapielak usiadł w polu karnym i będzie potrzebował pomocy masażystów.
78' Zamieszanie w polu karnym Zagłębia po dośrodkowaniu Mateusza Marca z rogu. Strzał Mateusza Kamińskiego trafił w Dominika Jończego.
77' Róg dla Odry po akcji Antoniego Klimka.
76' Patryk Bryła w kontrze strzelił z ponad 20 metrów. Błażej Sapielak odbił piłkę przed siebie, a potem ją złapał.
75' Dominik Jończy wybija z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Antoniego Klimka.
74' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Marek Fabry za Szymona Sobczaka i Mateusz Ziółkowski za Maksyma Niemca.
73' Złe dośrodkowanie Michała Masłowskiego.
72' Patryk Bryła dograł piłkę w pole karne z prawego skrzydła, a Szymon Sobczak przy próbie strzału trafił w Mateusza Kamińskiego.
71' Błażej Sapielak łapie piłkę po strzale Szymona Pawłowskiego.
70' zmiana Potrójna zmiana w Odrze. Szymon Łapiński za Tomasa Mikinica, Bartosz Guzdek za Dawida Czaplińskiego i Mikołaj Łabojko za Macieja Urbańczyka.
69' Maksymilian Rozwandowicz przerwał rajd Mateusza Marca.
66' Oskar Paprzycki odebrał piłkę Maksymowi Niemcowi przed polem karnym Odry.
64' Szymon Sobczak faulował w ataku Macieja Urbańczyka.
63' Błażej Sapielak pod naciskiem Szymona Sobczaka wybija piłkę na aut.
61' Niecelny strzał Dawida Ryndaka z prawej strony pola karnego.
60' Dośrodkowanie Konrada Nowaka podbite przez Vedrana Dalicia.
59' Przeciągnięte dośrodkowanie Patryka Bryły z prawego skrzydła.
58' Po dośrodkowaniu Maksyma Niemca piłkę z pola karnego wybija Łukasz Kędziora.
58' Płaski strzał Dawida Ryndaka z prawej strony pola karnego. Na raty piłkę łapie Błażej Sapielak.
55' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z lewego skrzydła akcję w polu bramkowym zamknął Szymon Pawłowski, który strzelił prosto w Błażeja Sapielaka.
54' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Michał Masłowski za Sebastiana Boneckiego.
53' Dominik Jończy faulowany przez Antoniego Klimka we własnym polu karnym.
53' Mateusz Marzec z prawego skrzydła podał w pole karne, a Dawid Czapliński został zablokowany przy próbie strzału.
52' Dawid Ryndak przerwał przed polem karnym akcję Dawida Czaplińskiego.
50' Maciej Urbańczyk na własnej połowie podał do Patryka Bryły, który ruszył do przodu i zagrał na prawą stronę pola karnego, a Szymon Sobczak z około 7 metrów przestrzelił.
49' Dawid Gojny dośrodkował lewą nogą w pole karne Odry. Piłka wyszła poza boisko.
48' Patryk Bryła faulowany przez Mateusza Marca.
47' Maciej Urbańczyk strzelił po ziemi z ponad 25 metrów. Piłka minęła bramkę.
46' Błażej Sapielak piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Patryka Bryły.
46' Sebastian Bonecki faulowany przez Konrada Nowaka.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu w Opolu.
45+5' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+5' gol - po karnym 1:3 Tomáš Mikinič pokonał Michała Gliwę z 11 metrów.
45+5' Sędzia przeprowadza rozmowę wychowawczą z Szymonem Sobczakiem i Dawidem Czaplińskim.
45+3' Dawid Ryndak sfaulował Antoniego Klimka w polu karnym Zagłębia i gospodarze mają "jedenastkę".
45+3' Maksymilian Rozwandowicz sfaulował Dawida Czaplińskiego na własnej połowie.
45' doliczony czas +4
43' Błażej Sapielak odbija piłkę przed siebie po strzale Maksyma Niemca.
41' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu rożnego Vedran Dalić faulował w polu karnym rywali Mateusza Kamińskiego.
40' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego odbita z pola karnego piłka trafia do Dawida Ryndaka, a ten uderzył z 25 metrów i wywalczył róg.
40' Mateusz Marzec faulował Dawida Gojnego po lewej stronie boiska.
40' To już jest nokaut, ale nam ciągle mało. Rywala trzeba dobić kilkoma kolejnymi bramkami.
38' gol - piłka nożna 0:3 GOOOL!!!! Maksymilian Rozwandowicz wybił piłkę z własnego pola karnego. Błażej Sapielak wybiegł na 35. metr i minął się z piłą, Oskar Paprzycki stał i się patrzył, a Szymon Sobczak pobiegł z piłką na pustą bramkę i strzelił trzecią bramkę dla sosnowiczan.
37' Zagłębie po raz ostatnio strzeliło dwie bramki w Opolu w sezonie 2006/2007, gdy wygrało 3:1
35' gol - piłka nożna 0:2 Szymon Pawłowski wyłożył piłkę z lewej strony pola karnego do Patryka Bryły, który podwyższył prowadzenie Zagłębia. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od Łukasza Kędziory i zmyliła bramkarza Odry.
33' Po podaniu Maksyma Niemca z 15 metrów strzelał Patryk Bryła. Broni Błażej Sapielak
31' gol - po karnym 0:1 Szymon Sobczak pokonuje Błażeja Sapielaka i Zagłębie prowadzi w Opolu.
31' czerwona kartka Karny jest, ale Jakub Szrek ogląda czerwoną kartkę za faul na Szymonie Sobczaku.
30' Sędzia Piotr Urban długo przygląda się monitorowi VAR.
28' Sędzia Piotr Urban podbiega do monitora.
27' Trwa analiza VAR.
26' Michał Gliwa daleki wyrzutem piłki uruchomił Szymona Sobczaka, który w sytuacji sam na sam został sfaulowany w polu karnym przez Jakuba Szreka. Rzut karny dla Zagłębia.
25' Z rzutu wolnego z prawej strony boiska dośrodkował Tomas Mikinic. Piłkę odbił Dominik Jończy.
24' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Boneckiego za faul na Mateuszu Marcu.
22' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z prawego skrzydła. W polu karnym skutecznie interweniował Mateusz Kamiński.
22' Sebastian Bonecki wybił piłkę dośrodkowaną przez Tomasa Mikinica.
21' Tomas Mikinic zagrał w pole karne w kierunku Jakuba Szreka. Interweniował Vedran Dalić, który wybił piłkę na róg.
21' Michał Gliwa odbija piłkę po mocnym strzale Mateusza Marca zza pola karnego.
19' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego po rozegranym rzucie rożnym piłkę wybił Łukasz Kędziora.
18' Sebastian Bonecki wywalczył rzut rożny.
15' Niecelny strzał Dawida Gojnego z około 25 metrów.
14' Jakub Szrek przedarł się prawą stroną boiska i dośrodkował w pole karne. Konrad Nowak zgrał piłkę głowa do Tomasa Mikinica, a ten uderzył lewą nogą z około 16 metrów. Broni Michał Gliwa
12' Szymon Pawłowski zagrał z własnej połowy do wbiegającego na połowę Odry Szymona Sobczaka, który ruszył prawym skrzydłem, wbiegł w pole karne, przymierzył w długi róg i minimalnie chybił.
12' Na spalonym Dawid Gojny.
11' Sebastian Bonecki faulowany przez Mateusza Marca.
10' Niecelny strzał Oskara Paprzyckiego z ponad 20 metrów.
9' Z narożnika boiska dośrodkował Tomas Mikinic. Piłka wybita poza pole karne.
9' Antoni Klimek zwiódł Dawida Ryndaka i dośrodkował w pole karne z lewego skrzydła. Piłkę głową na róg wybił Dawid Gojny.
8' Szymon Pawłowski zbiegł z piłką do środka pola karnego i uderzył na bramkę Odry. Pierwszy celny strzał sosnowiczan w meczu, ale obroniony przez Błażeja Sapielaka.
8' Antoni Klimek dośrodkował prawą nogą z lewej strony boiska. Piłka wpadła w ręce Michała Gliwy.
7' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego piłka odbija się rykoszetem od Antoniego Klimka i sprawia małe problemy Błażejowi Sapielakowi.
5' Na połowie Odry Sebastian Bonecki faulował Dawida Czaplińskiego.
4' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu Dominik Jończy przegrał walkę w powietrzu z Łukaszem Kędziorą.
4' Dośrodkowana przez Dawida Gojnego piłka trafiła w Jakuba Szreka. Mamy róg.
3' Nieatakowany przez nikogo Błażej Sapielak wykopał piłkę poza boisko.
2' Dawid Ryndak zagrał w pole karne Odry do Sebastiana Boneckiego, ale ten nie opanował piłki.
0' 20:27 Piłkarze obu zespołów już wyszli z budynku klubowego i kierują się na murawę. Do przejścia mają kawałek, tym bardziej, że bandami reklamowymi zastawiono wejście na boisko zza bramki i zawodnicy przechodzą wzdłuż bocznej trybuny i wchodzą na boisko od strony środkowej linii pod trybuną główną.
0' 20:20 Jeszcze 10 minut i zaczynamy. W pierwszym dzisiejszym spotkaniu Resovia zremisowała z Sandecją Nowy Sącz 0:0. Taki wynik oznacza, że w tej chwili Odra Opole jest na ostatnim miejscu w tabeli i nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby za dwie godziny sytuacja się nie zmieniła. Wśród gości z Sosnowca na sektorze VIP zasiedli m.in. Arkadiusz Aleksander, Marcin Jaroszewski i Józef Grząba.
0' 20:10 Jeżeli Zagłębie wyjedzie z Opola z kompletem punktów, to do jutra będzie liderem Fortuna I ligi. Jest więc o co grać. Siedem punktów zdobytych w pierwszych trzech kolejkach to będzie najlepszych dorobek sosnowiczan po trzech spotkaniach od 2010 roku, gdy Zagłębie wygrało trzy pierwsze mecze. Na zwycięstwo w Opolu czekamy od 8 czerwca 2014, gdy w ostatniej kolejce sezonu 2013/2014 sosnowiczanie wyjechali z kompletem punktów po bramce Przemysława Mizgały.
0' 20:00 Zagłębie nie wygrało żadnego z sześciu ostatnich meczów z Odrą Opole, a w Opolu w czterech ostatnich meczach zdobyło zaledwie jedną bramkę i wywalczyło tylko jeden punkt. Czekamy na przerwanie tej passy. Kiedy, jeśli nie dzisiaj? Zespół z Opola w dwóch poprzednich spotkaniach doznał dwóch porażek i po dwóch kolejkach zajmował przedostatnie miejsce w tabeli
0' 19:50 Jako pierwsi na rozgrzewce pojawili się bramkarze Zagłębia. Rozgrzewają się oni w okolicy sektora gości i zostali już przywitani przez naszych fanatyków. Szczególnie dało się słyszeć donośny głos słynnego "Guliwera". Sektor gości na opolskim stadionie ma być dziś podobno szczelnie wypełniony.
0' 19:45 Trener Artur Skowronek po raz trzeci z rzędu wystawił do gry taki sam skład, a więc jedenastkę, która w inauguracyjnej kolejce pokonała Resovię (choć tam akurat duży wpływ mieli rezerwowi) i tydzień później wywiozła jeden punkt z Gdyni. W porównaniu do starcia z Arką jedna zmiana nastąpiła na ławce rezerwowych - Mateusza Machałę zastąpił wracający po lekkiej kontuzji Michał Masłowski.
0' 19:35 Dobry wieczór. Witamy ze stadionu przy Oleskiej 51 w Opolu i zapraszamy na relację z meczu 3. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Odrą Opole a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu w OpoluGaleria zdjęć z meczu w Opolu Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z meczu Odry Opole z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w OpoluKonferencja prasowa po meczu w Opolu Na konferencji prasowej po meczu pomiędzy Odrą Opole i Zagłębiem Sosnowiec pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Skrót meczu z OdrąSkrót meczu z Odrą Polsat Sport opublikował skrót dzisiejszego meczu z Odrą Opole. » Czytaj więcej
Koncert Zagłębia w OpoluKoncert Zagłębia w Opolu Zagłębie wygrało w Opolu z Odrą 4:1. Dwie bramki dla naszej drużyny strzelił Szymon Sobczak (31' - karny i 38'). Po jednej dołożyli Patryk Bryła (35') i Marek Fabry (85' - karny). » Czytaj więcej