2022-07-18, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Resovia
Stroje: białe (5-4-1)
1. Michał Gliwa 16. Dawid Ryndak 27. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić 94. Dawid Gojny 7. Patryk Bryła (62' 26. Michał Masłowski) 14. Sebastian Bonecki 29. Maksymilian Rozwandowicz 8. Szymon Pawłowski (75' 10. Maksymilian Banaszewski) 22. Maksym Niemiec (61' 23. Mateusz Ziółkowski) 9. Szymon Sobczak (75' 11. Marek Fabry)   Rezerwowi: 33. Mateusz Kos 4. Mateusz Machała 20. Tymoteusz Klupś 44. Mateusz Bodzioch 95. Michał Barć   Trener: Artur Skowronek
0:1 - Rafał Mikulec 2' 1:1 - Szymon Pawłowski 41' 2:1 - Marek Fabry 77'
37' Dawid Kubowicz 73' Kamil Antonik 83' Vedran Dalić 90' Daniel Morys
1. Branislav Pindroch 17. Radosław Adamski 35. Karol Chuchro 87. Ruben Hoogenhout 5. Dawid Kubowicz 23. Miłosz Kałahur (46' 99. Bartosz Kwiecień) 11. Daniel Morys (71' 98. Kamil Antonik) 10. Marek Mróz 6. Bartłomiej Wasiluk (86' 8. Klaudiusz Krasa) 4. Rafał Mikulec9. Paweł Wojciechowski  Rezerwowi: 91. Nikodem Sujecki 2. Mateusz Bondarenko 18. Łukasz Ostrowski 22. Kornel Rębisz 32. Kacper Szymkiewicz     Trener: Tomasz Grzegorczyk
Sędziowie: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn) - Michał Sobczak (Bydgoszcz), Krystian Mucha (Olsztyn). Techniczny: Paweł Dziopak (Tychy). VAR: Damian Kos (Gdańsk), AVAR: Bartosz Heinig (Gdańsk)
90.0000
90' żóta kartka Żółta kartka dla siedzącego na ławce Daniela Morysa.
90+5' gwizdek Koniec meczu!
90+5' Po dośrodkowaniu Rafała Mikulca przewrotką uderzał Kamil Antonik, a do zabolkowanej piłki jeszcze doskoczył Karol Chuchro. Nie udało mu się jednak oddać strzału na bramke.
90+3' Michał Gliwa łapie piłkę dośrodkowaną przez Dawida Kubowicza.
90+3' Maksymilian Banaszewski wycofał piłkę do Maksymiliana Rozwandowicza, ale ten fatalnie uderzył z około 25 metrów.
90+2' Piłka wybita z sosnowiczan poza szesnastkę.
90+1' Trzeba się pilnować, bo Resovia ma rzut rożny. W pole karne pobiegł nawet Branislav Pindroch.
90' doliczony czas +3
89' Z rogu dośrodkował Paweł Wojciechowski, a we własnym polu karnym faulowany był Dawid Gojny.
89' Marek Fabry wybija piłkę na rzut rożny.
87' Wymiana podań między Maksymilianem Banaszewski i Markiem Fabrym zakończona celnym strzałem Banaszewskiego. Broni Branislav Pindroch.
86' zmiana Ostatnia zmiana w Resovii - Klaudiusz Krasa za Bartłomieja Wasiluka.
85' Zderzenie Radosława Adamskiego i Dominika Jończego. Sędzia sprawdza, czy nie trzeba wezwać fizjoterapeutów.
84' Dawid Gojny przerwał w polu karnym rajd Rafała Mikulca.
83' żóta kartka Żółta kartka dla Vedrana Dalicia za grę na czas.
81' Na murawie leży Maksymilian Banaszewski.
80' Rzut rożny dla sosnowiczan. Po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego główkował Maksymilian Rozwandowicz. Broni Branislav Pindroch.
79' Tak dobrych zmian trener Artur Skowronek chyba jeszcze nie przeprowadził w Zagłębiu.
77' gol - piłka nożna 2:1 GOOOL!!!!!! Co za zmiana. Maksymilian Banaszewski odebrał piłkę Karolowi Chuchrze i wyłożył ją jak na tacy do Marka Fabrego, a ten precyzyjnym strzałem prawą nogą pokonał Branislava Pindrocha.
76' Marek Fabry wiosną grał w Jastrzębiu, a dziś z trybun ogląda go jego były trener Grzegorz Kurdziel.
75' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Marek Fabry za Szymona Sobczaka i Maksymilian Banaszewski za Szymona Pawłowskiego.
74' Szymon Sobczak zagrał na prawą stronę pola karnego do Mateusza Ziółkowskiego, który oddał strzał na bramkę. Branislav Pindroch sparował futbolówkę.
73' żóta kartka Żółta kartka dla Kamila Antonika za faul na Dawidzie Gojnym.
73' Marek Mróz rozpędził się na lewej stronie boiska, zbiegł z piłką do środka, ale oddał zbyt lekki strzał, by mogło to zaskoczyć Michała Gliwę.
72' Składającego się do strzału na 20. metrze Mateusza Ziółkowskiego zablokował Dawid Kubowicz.
71' zmiana Druga zmiana w Resovii - Kamil Antonik wszedł za Daniela Morysa.
70' Dynamiczny rajd Dawida Ryndaka prawym skrzydłem. Dośrodkowanie w pole bramkowe. Piłka wyszła poza boisko, jednak nie będzie rogu, bo chyba jako ostatni dotykał jej Szymon Sobczak.
70' Szymon Pawłowski dośrodkował zewnętrzną częścią stopy. Piłkę głową wybił Ruben Hoogenhout.
69' Dośrodkowanie Pawła Wojciechowskiego z rzutu wolnego. Wszyscy gracze tylko odprowadzili piłkę wzrokiem. Grę wznowi Michał Gliwa.
68' Dawid Ryndak faulował rywala około 10 metrów za polem karnym.
67' Z rzutu wolnego dośrodkował Michał Masłowski. Do wybitej z pola karnego piłki dopadł Dawid Ryndak i uderzył w stronę bramki. Po drodze piłka jeszcze odbiła się od jednego z rywali i wpadła w ręce Branislava Pindrocha.
67' Dawid Gojny faulowany przez Rafała Mikulca.
65' Dawid Ryndak sfaulował Marka Mroza przy próbie odbioru piłki.
64' Bartłomiej Wasiluk kopnął z rzutu wolnego tak mocno, że piłka doleciała do płotu przed sektorem gości.
64' Po zmianach w składzie Mateusz Ziółkowski gra na prawym skrzydle, Szymon Pawłowski na lewym skrzydle, a Michał Masłowski zajął miejsce Pawłowskiego na "dziesiątce".
63' Vedran Dalić faulował Daniela Morysa.
62' zmiana I w tym samym okienku, ale już w kolejnej minucie druga zmiana - Michał Masłowski za Patryka Bryłę.
61' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Mateusz Ziółkowski zmienia Maksyma Niemca.
59' Kierownik Marcel Płachta wziął do ręki tablicę, więc szykują się zmiany w Zagłębiu.
58' Żadnemu z sosnowiczan nie udało się przejąć piłki dośrodkowanej przez Dawida Gojnego.
56' Dawid Gojny trafił piłkę w nogi Rafała Mikulca. Róg dla sosnowiczan.
55' Dawid Gojny faulował w ataku Pawła Wojciechowskiego.
55' Sebastian Bonecki już był w polu karnym Resovii z piłką, ale za długo zastanawiał się, co zrobić i piłkę odebrał mu Karol Chuchro.
54' Groźnie pod bramką Zagłębia po rozegraniu rogu przez Resovię. Michał Gliwa wygarnął piłkę sprzed nóg Rubena Hoogenhouta.
53' Róg dla Resovii po interwencji Dawida Ryndaka.
52' Karol Chuchro zgrał piłkę głową do bramkarza.
51' Sędzia przerwał grę, bo z murawy nie podnosił się Daniel Morys.
49' VAR sprawdził. Nie było faulu.
49' Czekamy ze wznowieniem gry, bo po starciu z Bartoszem Kwietniem w polu karnym upadł Vedran Dalić.
48' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego piłkę łapie Branislav Pindroch.
48' Dośrodkowanie Dawida Gojnego i zablokowany strzał głową Dominika Jończego. Będzie kolejny róg.
47' Z lewej strony boiska dośrodkował Sebastian Bonecki i dało to nam rzut rożny.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Jedna zmiana w Resovii przed drugą połową - Bartosz Kwiecień za Miłosza Kałahura.
45+3' Maksymilian Rozwandowicz z własnej połowy próbował przelobować wysuniętego Branislava Pindrocha, ale słowacki golkiper zdołał wrócić przed linię bramkową i złapał piłkę.
45+4' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45+3' Z około 25 metrów strzelał Bartłomiej Wasiluk. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale na miejscu był Michał Gliwa.
45+2' Z narożnika boiska wrzucał Paweł Wojciechowski, a piłkę wybił Maksymilian Rozwandowicz.
45+2' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła pod nogi Bartłomieja Wasiluka, który uderzył lewą nogą i trafił w Sebastiana Boneckiego. Róg dla Resovii.
45+1' Dawid Gojny faulował Radosława Adamskiego. Wolny dla Resovii.
45' doliczony czas +3
45' Kontra Zagłębia, po której był tylko jęk zawodu. Maksymilian Rozwandowicza zagrał na lewą stronę pole karnego do Maksyma Niemca, który źle dośrodkował.
44' Szymon Pawłowski próbował podawać na skrzydło, ale ani Patryk Bryła, ani Szymon Sobczak nie skorzystali z tego zagrania.
42' Najlepszy na boisku jest najstarszy gracz Zagłębia. To dobrze świadczy o Szymonie Pawłowskim, ale niekoniecznie o zespole.
41' gol - piłka nożna 1:1 Maksym Niemiec podał do Szymona Pawłowskiego, który przedarł się środkiem boiska i gdy już był w polu karnym oddał strzał prawą nogą po ziemi i trafił do bramki, wykorzystując bierność Dawida Kubowicza i Karola Chuchry.
41' Po rzucie rożnym Zagłębie długo rozgrywało piłkę. Ostatecznie Patryk Bryła dośrodkował w ręce Branislava Pindrocha.
40' Daniel Morys trafiony piłką przy próbie dośrodkowania przez Dawida Ryndaka. Róg dla Zagłębia.
40' Po oprawie przyszła pora na pirotechnikę.
39' Rafał Mikulec wpadł w pole karne Zagłębia i sfaulował Dawida Gojnego.
37' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Kubowicza za faul na Sebastianie Boneckim.
36' Po strzale Dawida Gojnego z ponad 20 metrów piłka przechodzi obok słupka. Po drodze jeszcze Szymon Sobczak próbował ją trącić nogą.
35' "Dobrze zorganizowani, niebywale agresywni i już teraz gotowi na wszystko" - to napis pod sektorówką.
34' Na trybunę odkrytą wjechała efektowna sektorówka z motywem z paska "Wiadomości TVP".
33' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka piłka trafia w boczną siatkę.
33' Rozegranie rzutu wolnego przez Resovię ma szansę trafić na twitterowe profile "Out of context'.
31' Ruben Hoogenhout źle dośrodkował z prawego skrzydła. Piłka poza boiskiem.
30' Piłkarze Zagłębia zbyt długo zwlekali z oddaniem strzału sprzed pola karnego aż w końcu piłkę przejął Rafał Mikulec.
28' Tym razem nieudanie dośrodkował Szymon Pawłowski.
28' Jeszcze jeden faul na Dawidzie Gojnym.
28' Dośrodkowanie Dawida Gojnego w pole karne. W powietrzu próbował powalczyć Vedran Dalić, ale piłkę ostatecznie wybił Marek Mróz.
27' Dawid Gojny faulowany na lewej stronie boiska.
26' Dawid Ryndak przedarł się prawą stroną boiska, podawał przed bramkę, ale akcję przerwał Ruben Hoogenhout.
24' Dominik Jończy faulowany przez Pawła Wojciechowskiego.
23' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego i strzale głową Dominika Jończego piłka trafia w poprzeczkę rzeszowskiej bramki.
22' Szymon Pawłowski faulowany przez Bartłomieja Wasiluka.
21' Radosław Adamski interweniował w polu karnym po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z prawego skrzydła.
20' Nieporozumienie pomiędzy Patrykiem Bryłą a Sebastianem Boneckim.
19' Gra przerwana przez arbitra, bo Dawid Kubowicz ucierpiał w starciu z Szymonem Sobczakiem.
18' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu niecelnie główkował Vedran Dalić. Do piłki zmierzającej obok słupka próbował jeszcze doskoczyć Dominik Jończy, ale bez powodzenia.
17' Szymon Sobczak odegrał piłkę w pole karne do Szymona Pawłowskiego, który z około 7 metrów trafił w interweniującego Branislava Pindrocha, a potem się z nim zderzył. Róg dla Zagłębia.
16' Zamieszanie w polu karnym Resovii po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego. Piłkę z pola karnego wyekspediował Miłosz Kałahur.
15' Minął pierwszy kwadrans meczu. Pod znakiem przewagi Resovii
13' Daleki wrzut z autu w wykonaniu Vedrana Dalicia. Dwa razy odbita w powietrzu piłka wpadła w ręce Branislava Pindrocha.
12' Po przechwycie piłki na połowie Resovii Szymon Pawłowski podawał do Szymona Sobczaka, który był blokowany przez Dawida Kubowicza i piłka trafiła do rzeszowskiego bramkarza.
11' Dośrodkowanie z lewej strony boiska prosto w ręce Branislava Pindrocha.
11' Szymon Sobczak faulowany w środku boiska przez Bartłomieja Wasiluka.
10' Miłosz Kałahur zagrał odchodząca piłkę z rzutu rożnego, a w polu karnym Zagłębia interweniował Maksymilian Rozwandowicz.
9' Niepewna interwencja Dawida Gojnego i trzeci róg dla gości.
8' Po dośrodkowaniu Pawła Wojciechowskiego interweniował stojący przy bliższym słupku Maksym Niemiec.
8' Ruben Hoogenhout rozpoczął mecz z łańcuszkiem na szyi i dopiero po 8 minut sędziowie to zauważyli.
7' Michał Gliwa odbija piłkę nogą po strzale Rafała Mikiulca z lewej strony pola karnego. Przed próbą dobitki sosnowiczan uchronił Patryk Bryła, który wybił piłkę na róg.
6' Na skraju pola karnego Daniel Morys przerzucił piłkę nad Michałem Gliwą, ale Dawid Gojny zdołał w porę interweniować
3' 90 sekund potrzebowała Resovia żeby strzelić pierwszego gola...
2' gol - piłka nożna 0:1 Paweł Wojciechowski dośrodkował z rzutu rożnego. W polu karnym nieudanie interweniował Dominik Jończy, który wyłożył piłkę Rafałowi Mikulcowi, a ten oddał strzał i po drodze jeszcze trafił w Jończego, co zmyliło Michała Gliwę.
1' Dawid Ryndak wybił piłkę na rzut rożny.
1' Po wznowieniu gry i przerzucie piłki na lewe skrzydło Dawid Gojny sfaulował Radosława Adamskiego.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 17:59 Przed rozpoczęciem meczu minuta ciszy poświęcona pamięci zmarłego Krzysztofa Smulskiego.
0' 17:57 Piłkarze obu zespołów już pojawili się na murawie. Zagłębie zagra w jednolitych zielonych strojach, a Resovia w białych koszulkach w czerwone podłużne pasy, białych spodenkach i getrach.
0' 17:50 Jeszcze tylko 10 minut i zobaczymy to, co trener Artur Skowronek chciał ukryć przed światem, zamykając ostatnie sparingi. Wiele wskazuje na to, że sosnowiczanie zagrają dziś czwórką z tyłu, a więc systemem do tej pory niestosowanym przez naszego szkoleniowca, który od razu po objęciu stanowiska trenera przestawił zespół na grę trójką z tyłu.
0' 17:40 Zagłębie w historii wygrało pięć z dziesięciu meczów z Resovią Rzeszów. Dwa razy padł remis, a trzy spotkania zakończyły się zwycięstwami rzeszowian. Resovia wygrała dwa ostatnie mecze na Stadionie Ludowym. 2:0 jesienią 2020 i 1:0 jesienią 2021. Dziś liczymy na zakończenie tej złej serii.
0' 17:30 Oba zespoły już rozgrzewają się na murawie Stadionu Ludowego. Trzeba przyznać, że płyta boiska prezentuje się dużo lepiej niż podczas dwóch pierwszych letnich sparingów, gdy miejscami była w stanie opłakanym. Greenkeeperzy zrobili dobrą robotę. Teraz pora na piłkarzy.
0' 17:20 Mecz w Sosnowcu kończy pierwszą kolejkę sezonu 2022/2023. Liderem po ośmiu rozegranych w weekend spotkaniach jest GKS Katowice, który pokonał ŁKS Łódź 2:0. Jeśli więc Zagłębie wygra dziś różnicą co najmniej dwóch bramek, to obejmie prowadzenie w tabeli Fortuna I ligi po pierwszej serii spotkań. Czy to możliwe?
0' 17:10 Znamy już skład, w jakim Zagłębie rozpocznie mecz z Resovią. W pierwszej jedenastce mamy trzech debiutantów - w środku pola zagrają Sebastian Bonecki i Maksymilian Rozwandowicza, a na lewym skrzydle wystąpi Maksym Niemiec. Pierwsi dwaj to doświadczeni gracze, którzy mają za sobą występy w Ekstraklasie, a Niemiec do tej pory występował najwyżej w III lidze. Jego debiut wynika z problemów Zagłębia z młodzieżowcami - kontuzjowani są Filip Borowski i Kacper Smoleń.
0' 17:00 Dzień dobry! Witamy po raz pierwszy w sezonie 2022/2023 i zapraszamy na relację z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Resovią Rzeszów.
Skrót meczu z ResoviąSkrót meczu z Resovią Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót spotkania pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Resovią Rzeszów. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z ResoviąKonferencja prasowa po meczu z Resovią - Chcieliśmy pokazać nowy pomysł na grę i w wielu momentach nam się to udawało - powiedział po meczu z Resovią trener Artur Skowronek. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Resovią cz. 2Zdjęcia z meczu z Resovią cz. 2 Zapraszamy do obejrzenia drugiej części zdjęć z meczu Zagłębia przeciwko Resovii Rzeszów. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z ResoviąZdjęcia z meczu z Resovią Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębie - Resovia, zakończonego zwycięstwem naszej drużyny 2:1. » Czytaj więcej
Dobre zmiany, dobry startDobre zmiany, dobry start Zagłębie pokonalo Resovię 2:1. Goście prowadzili od 2. minuty po golu Rafała Mikulca, w 41. minucie wyrównał Szymon Pawłowski, a zwycięską bramkę strzelił w 77. minucie Marek Fabry. » Czytaj więcej