2022-05-22, 12:40 Miejsce rozgrywania meczu: Głogów
Stroje: (4-5-1)
4:0(4:0)
Stroje: (3-4-3)
1. Rafał Leszczyński 18. Michał Ilków-Gołąb 31. Oliver Praznovsky (74' 3. Michał Michalec) 5. Mavroudis Bougaidis 19. Marcel Ziemann 7. Mateusz Bochnak (79' 23. Dominik Dziąbek) 16. Robert Mandrysz 8. Jaka Kolenc (54' 89. Mateusz Machaj) 27. Michał Rzuchowski (79' 21. Tomasz Cywka) 77. Dominik Piła 11. Mikołaj Lebedyński (74' 9. Dennis van der Heijden)   Rezerwowi: 22. Karol Dybowski 85. Bartosz Szafer 14. Jakub Michalczyk 29. Paweł Tupaj   Trener: Ivan Djurdjević
1:0 - Michał Rzuchowski 10' 2:0 - Mavroudis Bougaidis 20' 3:0 - Mikołaj Lebedyński 27' 4:0 - Michał Rzuchowski 30'
5' Michał Ilków-Gołąb 80' Vedran Dalić
12. Kamil Bielikow 77. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić 44. Mateusz Bodzioch (46' 99. Mykyta Peterman) 28. Filip Borowski (70' 16. Dawid Ryndak) 26. Michał Masłowski (86' 27. Łukasz Turzyniecki) 21. Nikolas Korzeniecki (46' 11. Wojciech Kamiński)94. Dawid Gojny 7. Patryk Bryła 9. Szymon Sobczak (70' 80. Mateusz Popczyk) 10. Maksymilian Banaszewski   Rezerwowi: 1. Michał Gliwa 4. Mateusz Machała 6. João Oliveira 18. Lukáš Ďuriška     Trener: Artur Skowronek
Sędziowie: Sylwester Rasmus (Toruń) - Maciej Majewski (Łódź), Paulina Baranowska (Toruń). Techniczny: Łukasz Ostrowski (Szczecin). VAR: Damian Sylwestrzak (Wrocław), AVAR: Marek Arys (Szczecin)
90.0000
90' gwizdek Koniec. Zagłębie na koniec sezonu skompromitowało się w Głogowie.
90' Na murawie leży Robert Mandrysz i sędzia przerwał grę.
89' Kibice Chrobrego fetują awans do barażów.
86' zmiana Piąta zmiana w Zagłębiu - za Michała Masłowskiego wchodzi Łukasz Turzyniecki, dla którego jest to pierwszy występ w tym sezonie.
85' Dominik Dziąbek przejął piłkę po błędzie Dawida Ryndaka, ruszył w stronę pola karnego sosnowiczan i oddał lekki strzał lewą nogą. Kamil Bielikow bez problemu złapał futbolówkę.
84' Po dośrodkowaniu Mateusza Machaja z rzutu wolnego piłkę głową na róg wybił Mateusz Popczyk.
83' Dawid Gojny wrzucił piłkę z autu w pole karne, a Michał Masłowski nie opanował futbolówki przed linią końcową.
80' żóta kartka Żółta kartka dla Vedrana Dalicia za faul na Dennisie van der Heijdenie.
80' Po dośrodkowaniu Mateusza Machaja główkował Dennis van der Heidjen. Broni Kamil Bielikow.
79' zmiana Dwie zmiany w Chrobrym. Tomasz Cywka za Mateusza Rzuchowskiego i Dominik Dziąbek za Mateusza Bochnaka.
78' Niecelny strzał Dennisa van der Heijdena z ponad 20 metrów.
78' Szybko rozegrany róg zakończony stratą piłki przez Maksymiliana Banaszewskiego.
78' Róg dla Zagłębia po interwencji Marcela Ziemanna.
75' Kamil Bielikow odbija piłkę po strzale Mateusza Bochnaka.
74' zmiana Podwójna zmiana w Chrobrym. Michał Michalec za Olivera Praznovskiego i Dennis van der Heijden za Michała Michalca.
70' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Mateusz Popczyk za Szymona Sobczaka i Dawid Ryndak za Filipa Borowskiego.
67' Mateusz Machaj z 25 metrów strzelił obok bramki Zagłębia.
65' Dominik Piła przedarł się w pole karne Zagłębia. Akcję przerwał Wojciech Kamiński.
62' Po strzale Maksymiliana Banaszewskiego piłkę złapał Rafał Leszczyński.
61' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Mavroudisa Bougaidisa około 23 metry od bramki.
60' Zamieszanie pod bramką po wrzucie Vedrana Dalicia z autu. Ostatecznie grę wznowi Rafał Leszczyński.
58' Mykyta Peterman przymierzył z 25 metrów i trafił w Mavroudisa Bougaidisa.
57' Dawid Gojny zagrał w pole karne, a piłkę wybił Dominik Piła.
55' Na spalonym Szymon Sobczak.
55' Oliver Praznovsky wybija piłkę z pola karnego po zagraniu Patryka Bryły.
54' zmiana Pierwsza zmiana w Chrobrym - Mateusz Machaj za Jakę Kolenca.
53' Niecelny strzał Michała Rzuchowskiego zza pola karnego.
51' Patryk Bryła podał do Dawida Gojnego, który odgrywał przed bramkę do Michała Masłowskiego, ale ten nie trafił w piłkę.
50' Robert Mandrysz uderzył nad bramką z 18 metrów.
49' Dawid Gojny strzelał z lewej strony pola karnego i piłkę zablokował Mavroudis Bougaidis.
47' Sytuacja wyjaśniona po dośrodkowaniu z narożnika boiska.
46' Michał Rzuchowski zablokowany przy strzale z pola karnego. Róg dla Chrobrego.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu w Głogowie.
46' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Wojciech Kamiński za Nikolasa Korzenieckiego i Mykyta Peterman za Mateusza Bodziocha.
45' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45' Michał Rzuchowski ograł Nikolasa Korzenieckiego i zagrał za mocno w pole karne w stronę Dominika Piły.
43' Dawid Gojny podał w pole karne do Szymona Sobczaka, który zwodem minął Olivera Praznovskiego i oddał strzał po ziemi, który został zablokowany przez Mavroudisa Bougaidisa.
41' Mavroudis Bougaidis wybija piłkę z własnego pola bramkowego po akcji Dawida Gojnego i Maksymiliana Banaszewskiego.
40' Prowadzony przez Ivana Djurdjevicia Lech Poznań wygrał 4:0 z Zagłębiem jesienią 2018, ale wtedy czwarty gol padł dopiero w 70. minucie.
37' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z lewego skrzydła w polu karnym Chrobrego upada próbujący zagrać piłkę Patryk Bryła.
36' Jeśli Podbeskidzie i Sandecja liczyły na to, że Zagłębie urwie punkty Chrobremu, to chyba się nie uda, ale nie uprzedzajmy faktów.
35' Próbujemy sobie przypomnieć, kiedy Zagłębie straciło cztery bramki w ciągu 30 minut.
33' Po błędzie Nikolasa Korzenieckiego Mikołaj Lebedyński strzelił z około 20 metrów lewą nogą nad poprzeczką.
33' "Mamy baraże, hej Chrobry, mamy baraże" - śpiewają kibice Chrobrego, którzy po meczu będą pili alkohol.
32' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu i strzale głową Michała Masłowskiego piłkę łapie Rafał Leszczyński.
32' Róg dla sosnowiczan.
31' "Piłkarzyki pajacyki" - słychać z sektora gości.
30' gol - piłka nożna 4:0 Michał Rzuchowski po raz drugi z rzutu wolnego pokonał Kamila Bielikowa.
29' Dominik Piła faulowany przez Patryka Bryłę 20 metrów od bramki Zagłębia.
28' "Zejdźcie z boiska, nie róbcie z nas pośmiewiska" - skanduje młyn Zagłębia.
27' gol - piłka nożna 3:0 Mateusz Bochnak dośrodkował z prawego skrzydła, a Mikołaj Lebedyński przyjął piłkę w polu bramkowym, łatwo ograł Dominika Jończego, obrócił się i pokonał Kamila Bielikowa strzałem lewą nogą.
26' Po dośrodkowaniu Michała Rzuchowskiego Patryk Bryłą powstrzymał Michała Ilków-Gołąba przed oddaniem strzału. Kolejny róg.
25' Błąd Nikolasa Korzenieckiego i dwa razy przed szansę strzelenia bramki stanął Mikołaj Lebedyński, Pierwszy strzał trafił w Mateusza Bodziocha, a drugi odbił Kamil Bielikow.
22' "Zagłębie grać, kurwa mać". "Zagłębie to my, a nie wy" - słychać z sektora gości.
20' gol - piłka nożna 2:0 Po dośrodkowaniu Michała Rzuchowskiego z rzutu rożnego piłkę do bramki skierował Mavroudis Bougaidis.
19' Dośrodkowanie Michała Rzuchowskiego z prawego skrzydła i złe zagranie piłki przez Dominika Jończego w polu karnym. Piłkę ostatecznie na róg wybija Dawid Gojny.
18' "Jak wygramy to się schlamy, jak przegramy to się schlamy, jak zremisujemy, to się najebiemy" - skanduje młyn Chrobrego.
18' Z prawej strony boiska dośrodkował Filip Borowski, a piłkę z pola karnego wybił Oliver Praznovsky.
17' Błąd Mateusza Bochnaka, który zagrał piłkę pod nogi Szymona Sobczaka. "Sopel" próbował podania na lewą stronę pola karnego do Patryka Bryły, ale akcję przerwał Michał Ilków-Gołąb.
16' Rajd Szymona Sobczaka zakończony bardzo niecelnym strzałem z prawej strony pola karnego.
15' Z prawego skrzydła dośrodkował Michał Ilków-Gołąb, a przy próbie strzału głową Dominik Piła sfaulował Filipa Borowskiego.
12' Pierwszy celny strzał gospodarzy i już bramka. Teraz Chrobry jest pewny gry w barażach.
10' gol - piłka nożna 1:0 Michał Rzuchowski pokonał Kamila Bielikowa strzałem prawą nogą z rzutu wolnego.
9' Michał Rzuchowski faulowany przez Michała Masłowskiego 22 metry od bramki Zagłębia.
6' Po podaniu Patryka Bryły z prawej strony boiska Szymon Sobczak z ostrego kąta trafił w boczną siatkę.
5' żóta kartka Michał Ilków-Gołąb obejrzał żółtą kartkę za faul na Dominiku Jończym
5' Nieudana próba strzału w wykonaniu Mavroudisa Bougaidisa po dośrodkowaniu Michała Rzuchowskiego z rzutu wolnego.
4' Marcel Ziemann faulowany na połowie Zagłębia.
4' Michał Maslowski wybija piłkę z pola karnego sosnowiczan.
3' Z rogu dośrodkował Michał Rzuchowski i akcja przyniosła gospodarzom aut w okolicy narożnika boiska.
3' Filip Borowski przerwał w polu karnym akcję Dominika Piły i Chrobry ma pierwszy róg.
0' 12:38 Zagłębie zagra dziś całe na biało, a Chrobry w pomarańczowych koszulkach, czarnych spodenkach i getrach.
0' 12:30 Trener Ivan Djurdjević sześć razy prowadził swoje zespoły w meczach przeciwko Zagłębiu. Wygrał pięć spotkań i tylko raz doznał porażki. Jeśli Chrobry nie zakwalifikuje się do meczów barażowych, to dzisiejszy mecz będzie ostatnim spotkaniem Serba w roli trenera Chrobrego.
0' 12:25 Zagłębie po raz dwudziesty zagra dziś z Chrobrym Głogów. Do tej pory głogowianie wygrali dziewięć spotkań, Zagłębie triumfowało siedmiokrotnie, a tylko w trzech spotkaniach padł remis. W dwunastu poprzednich starciach Zagłębia z Chrobrym nie zanotowaliśmy remisu.
0' 12:15 Zagłębie może zakończyć sezon 2021/2022 na miejscach 13-15. Na 13. pozycję sosnowiczanie awansują tylko w wypadku zwycięstwa w Głogowie i straty punktów przez Skrę Częstochowa i Puszczę Niepołomice. 14. miejsce jest możliwe w przypadku remisu z Chrobrym i porażki Skry Częstochowa (tutaj wynik meczu Puszczy już nie ma znaczenia).
0' 12:05 Chrobry Głogów walczy dziś o wyrównanie swojego największego sukcesu w historii ligowych występów, jakim dotychczas jest zajęcie szóstego miejsca w rozgrywkach I ligi. Z tą drobną różnicą, że gdy po raz pierwszy głogowianie osiągnęli taki wynik nie dawał on prawa gry w barażach o awans do Ekstraklasy, a jeśli teraz Chrobry utrzyma szóstą lokatę w tabeli, to już w czwartek zagra z Arką Gdynia lub Widzewem Łódź w półfinałach barażów. Jest więc o co grać.
0' 11:55 Trzech zmian w składzie Zagłębia dokonał trener Artur Skowronek w porównaniu do meczu ze Stomilem Olsztyn. Po raz pierwszy w tej rundzie na bramce stanie Kamil Bielikow, który zastąpił Michała Gliwę. W środku pomocy za João Oliveirę zagra Nikolas Korzeniecki, a na jednym ze skrzydeł nieobecnego w Głogowie Szymona Pawłowskiego zastąpi były piłkarz Chrobrego Patryk Bryła.
0' 11:45 Witamy po raz ostatni w sezonie 2021/2022 i zapraszamy na relację z meczu pomiędzy Chrobrym Głogów a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu w GłogowieGaleria zdjęć z meczu w Głogowie Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Chrobrego Głogów z Zagłębiem Sosnowiec. W galerii zamieszczamy 68 fotografii. » Czytaj więcej
Skrót meczu w GłogowieSkrót meczu w Głogowie Polsat Sport opublikował skrót dzisiejszego meczu z Chrobrym Głogów.  » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w GłogowieKonferencja prasowa po meczu w Głogowie Na konferencji prasowej po meczu Chrobrego Głogów z Zagłębiem Sosnowiec pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Jaki sezon, taki koniecJaki sezon, taki koniec Na koniec fatalnego sezonu 2021/2022 Zagłębie przegrało w Głogowie aż 0:4, tracąc wszystkie gole w ciągu pierwszych 30 minut. » Czytaj więcej