2022-05-14, 20:30 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
0:0(:)
Stomil Olsztyn
Stroje: niebieskie (5-4-1)
1. Michał Gliwa 77. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić 44. Mateusz Bodzioch 28. Filip Borowski 26. Michał Masłowski 6. João Oliveira 94. Dawid Gojny 10. Maksymilian Banaszewski (76' 7. Patryk Bryła) 9. Szymon Sobczak 8. Szymon Pawłowski (76' 96. Wojciech Szumilas)   Rezerwowi: 12. Kamil Bielikow 11. Wojciech Kamiński 16. Dawid Ryndak 18. Lukáš Ďuriška 21. Nikolas Korzeniecki 72. Vamara Sanogo 99. Mykyta Peterman   Trener: Artur Skowronek
16' Karol Żwir 32' Maksymilian Banaszewski 41' Maciej Dampc 64' Michał Masłowski
25. Kacper Tobiasz 10. Karol Żwir3. Rafał Remisz (46' 44. Krzysztof Toporkiewicz) 41. Kevin Lafrance 28. Maciej Dampc 6. Jonatan Straus (74' 70. Merveille Fundambu)88. Filip Wójcik (74' 11. Hubert Sobol) 8. Maciej Spychała (83' 37. Hubert Szramka) 15. Shun Shibata (82' 94. Guttiner)13. Łukasz Moneta 77. Patryk Mikita   Rezerwowi: 1. Dominik Budzyński 11. Hubert Sobol 14. Filip Szabaciuk 52. Dominik Urban 63. Jakub Kisiel   Trener: Piotr Jacek
Sędziowie: Wojciech Myć (Lublin) - Filip Sierant (Warszawa), Bolesław Rosa (Warszawa). Techniczny: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała). VAR: Damian Kos (Gdańsk), AVAR: Bartosz Heinig (Gdańsk)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu. Zagłębie zostaje w I lidze.
90+4' Merveille Fundambu faulował Szymona Sobczaka.
90+3' Po podaniu Szymona Sobczaka Wojciech Szumilas z około 10 metrów trafił w poprzeczkę.
90+2' Dawid Gojny faulowany przez Krzysztofa Toporkiewicza.
90+2' João Oliveira faulowany w środku boiska przez Huberta Szramkę.
90+1' Dośrodkowanie Łukasza Monety z rzutu wolnego. Żadnemu z jego kolegów nie udało się zagrać piłki w polu karnym.
90' doliczony czas +4
90' Hubert Sobol faulowany przez Vedrana Dalicia.
89' Dośrodkowanie z lewej strony boiska i niecelna główka Huberta Sobola z kilku metrów.
89' Niecelny strzał Wojciecha Szumilasa z 25 metrów.
88' Dawid Gojny przejął piłkę w środku boiska, ruszył lewą stroną, wpadł w pole karne i uderzył lewą nogą po ziemi. Broni Kacper Tobiasz.
87' Wojciech Szumilas zagrał piłkę na lewą stronę pola karnego i po strzale Patryka Bryły kapitalną paradą popisał się Kacper Tobiasz.
86' Mateusz Bodzioch wślizgiem przerwał akcję Karola Żwira.
86' Patryk Mikita przyjmował piłkę ręką w polu karnym Zagłębia.
84' Po dośrodkowaniu Łukasza Monety piłkę wybija Vedran Dalić.
83' Merveille Fundambu uderzył lewą nogą z pola karnego. Piłka zmierzała przy słupku, ale udanie interweniował Michał Gliwa.
83' zmiana Hubert Szramka zmienił Macieja Spychałę.
82' zmiana Guttiner wszedł za Shuna Shibatę.
81' Szymon Sobczak przymierzył lewą nogą zza pola karnego i posłał piłkę nad poprzeczką.
81' Dawd Gojny dośrodkował z rzutu wolnego, a piłkę wybił Kevin Lafrance.
78' Łukasz Moneta z 20 metrów strzelił wysoko nad bramką.
78' Krzysztof Toporkiewicz faulowany przez João Oliveirę.
76' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Patryk Bryła za Maksymiliana Banaszewskiego i Wojciech Szumilas za Szymona Pawłowskiego.
75' Po dośrodkowaniu Łukasza Monety z rzutu rożnego piłkę łapie Michał Gliwa.
74' zmiana Podwójna zmiana w Stomilu. Merveille Fundambu za Jonatana Strausa i Hubert Sobol za Filipa Wójcika.
73' Świetna okazja dla Stomilu. Po podaniu Patryka Mikity Łukasz Moneta znalazł się w sytuacji sam na sam i Michał Gliwa uratował Zagłębie, odbijając piłkę na róg.
72' João Oliveira faulowany przez Macieja Spychałę.
71' Dośrodkowanie Łukasza Monety z rzutu wolnego i interwencja Michała Masłowskiego w polu karnym.
70' Po wrzutce Filipa Borowskiego João Oliveira strzelił obok bramki.
67' Maksymilian Banaszewski przy strzale z około 10 metrów trafia w Kevina Lafrance'a
67' Kacper Tobiasz piąstkuje futbolówkę po strzale Michała Masłowskiego zza pola karnego.
67' Osaczony przez rywali Szymon Sobczak traci piłkę w polu karnym.
66' Kontra Zagłębia po rzucie wolnym dla Stomilu. Szymon Sobczak zagrał prostopadłą piłkę do Szymona Pawłowskiego, który w sytuacji sam na sam podciął futbolówkę nad bramkarzem Stomilu, ale także nad poprzeczką.
64' żóta kartka Michał Masłowski ukarany żółtą kartką za faul na Kevinie Lafrancie.
63' Po dośrodkowaniu Łukasza Monety z rzutu rożnego Kevin Lafrance strzelił głową tuż obok bramki.
63' Dawid Gojny wybił piłkę na rzut rożny.
62' Michał Gliwa obronił strzał Patryka Mikity z 17 metrów.
60' João Oliveira faulował Macieja Spychałę w środku boiska.
59' Z rzutu wolnego dośrodkował Dawid Gojny, a João Oliveira oddał strzał głową, po którym piłka wylądowała na górnej części siatki.
58' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Macieja Spychałę.
57' Strzał Filipa Wójcika zablokowany przez Mateusza Bodziocha.
57' Bardzo niedokładna piłka od Michała Masłowskiego w stronę Szymona Sobczaka.
55' Maksymilian Banaszewski podał w pole karne do Szymona Sobczaka, który zwiódł Kevina Lafrance'a, ale z pomocą zdążył Karol Żwir.
54' Dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego, ale sytuację wyjaśnia wybicie Patryka Mikity.
53' Szymon Sobczak faulowany przez Karola Żwira.
52' Maksymilian Banaszewski podał w pole karne do Szymona Sobczaka, ale ten był dobrze pilnowany przez Kevina Lafrance'a i nie był w stanie oddać strzału.
50' Kontra Stomilu przerwana wybiciem piłki przez Filipa Borowskiego.
48' Karol Żwir wybija piłkę po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu.
48' Szymon Pawłowski wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Jedna zmiana w Stomilu przed drugą połową - Krzysztof Toporkiewicz za Rafała Remisza.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45+1' Maciej Spychała zagrał dochodzącą piłkę z rzutu rożnego, ale zrobił to trochę za mocno.
45+1' Róg dla olsztynian.
45' doliczony czas +1
45' Vedran Dalić wybija piłkę po dośrodkowaniu Jonatana Strausa.
44' Szymon Pawłowski oddał strzał lewą nogą z 18 metrów. Broni Kacper Tobiasz.
44' Niezbyt pewne piąstkowanie Kacpra Tobiasza po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego z rogu.
43' Dawid Gojny wywalczył rzut rożny.
42' Po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego z rzutu wolnego piłka wyekspediowana poza pole karne Stomilu.
41' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Dampca za faul na João Oliveirze
39' Z rzutu rożnego dośrodkował Dawid Gojny. Goście wybili piłkę poza pole karne.
39' Dominik Jończy uderzał z 15 metrów po podaniu Szymona Pawłowskiego. Rykoszet i róg dla Zagłębia.
38' Po dośrodkowaniu Jonatana Strausa piłka otarła się o Filipa Borowskiego i wpadła w ręce Michała Gliwy.
37' Nieudane dośrodkowanie Filipa Borowskiego z prawego skrzydła.
35' Maksymilian Banaszewski faulował Patryka Mikitę na połowie gości.
33' Szymon Pawłowski świetnym podaniem z własnej połowy uruchomił szybkiego Maksymiliana Banaszewskiego, który poradził sobie z dwoma rywalami, ale nie dał rady w sytuacji sam na sam z Kacprem Tobiaszem. Mamy róg.
32' żóta kartka Żółta kartka dla Maksymiliana Banaszewskiego za faul na Patryku Mikicie.
31' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Macieja Spychałę.
30' Mateusz Bodzioch wybił z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Monety z rzutu wolnego.
27' Dośrodkowanie Maksymiliana Banaszewskiego do Szymona Sobczaka, który nie opanował piłki w polu karnym.
26' Vedran Dalić wrzucił piłkę z autu w pole karne. Wybita przed pole karne futbolówka trafiła do Dawida Gojnego, który dograł przed bramkę i piłka wpadła w ręce Kacpra Tobiasza.
25' Łukasz Moneta faulował w ataku Michała Masłowskiego.
24' Szymon Sobczak faulowany przez Kevina Lafrance'a.
24' Ciekawa akcja Stomilu, którą przerwała w polu karnym interwencja Vedrana Dalicia.
23' Na spalonym Szymon Sobczak.
22' Kevin Lafrance wybija piłkę po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z lewego skrzydła.
20' Po dośrodkowaniu Maksymiliana Banaszewskiego piłkę z pola bramkowego wybija Karol Żwir.
19' Kompletnie nieudane dośrodkowanie Macieja Spychały z rzutu wolnego.
18' Patryk Mikita faulowany przez Vedrana Dalicia.
18' Maksymilian Banaszewski dograł piłkę w pola karne z prawego skrzydła, ale tam nie było żadnego z naszych graczy i futbolówkę wybił Karol Żwir.
17' João Oliveira faulował Shuna Shibatę w środku boiska.
16' Kacper Tobiasz łapie piłkę po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego z rzutu wolnego.
16' żóta kartka Żółta kartka dla Karola Żwira za faul na Szymonie Sobczaku.
15' Patryk Mikita faulowany przez Vedrana Dalicia.
14' Maksymilian Banaszewski faulowany na własnej połowie.
14' Filip Borowski wybija piłkę z pola karnego po wrzucie z autu.
12' Maciej Dampc odebrał piłkę Maksymilianowi Banaszewskiemu.
11' Michał Gliwa łapie piłkę po dośrodkowaniu Karola Żwira.
9' Wrzut z autu w pole karne Zagłębia i faul Rafała Remisza na Dawidzie Gojnym.
8' Szymon Sobczak faulował w ataku Kevina Lafrance'a.
7' Filip Borowski przerwał kontrę Stomilu.
7' Z rogu wrzucał Dawid Gojny. Piłka spadła pod nogi Maksymiliana Banaszewskiego, którego przed oddaniem strzału powstrzymał Shun Shibata.
6' Po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego i interwencji jednego z gości mamy kolejny rzut rożny.
6' Szymon Pawłowski wywalczył rzut rożny.
5' Po wrzucie z autu Vedrana Dalicia piłkę wybija Karol Żwir.
4' Po strzale Patryka Mikity zza pola karnego pika trafia w Filipa Borowskiego.
4' Dawid Gojny wybił piłkę na aut po dośrodkowaniu Jonatana Strausa.
2' Filip Wójcik uderzał z prawej strony pola karnego. Piłkę odbił Michał Gliwa.
1' Po podaniu Shuna Shibaty ze środka boiska Kevin Lafrance wykopał piłkę na aut, ale tym razem nie było zmiany w 16. sekundzie.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście.
0' 20:28 Piłkarze obu zespołów już pojawili się na murawie. Zagłębie dziś całe na czarno, a Stomil na niebiesko. Oby czerń sosnowieckich zawodników nie była kolorem żałoby....
0' 20:20 Jesienią w Olsztynie Zagłębie już po 10 minutach przegrywało 0:2 i ostatecznie uległo gospodarzom 1:3. Mamy nadzieję, że drugi taki słaby występ przeciwko Dumie Warmii już się Zagłębiu nie przytrafi. Za 10 minut startujemy.
0' 20:10 Po wyniku wczorajszego meczu między Skrą Częstochowa a Puszczą Niepołomice, sytuacja w Fortuna I lidze wygląda następująco - Stomil musi wygrać w Sosnowcu, żeby zachować szanse na utrzymanie, a jeśli olsztynianie wygrają, to Zagłębie będzie musiało wygrać w Głogowie, żeby nie zależeć od wyniku meczu pomiędzy Stomilem Olsztyn a Puszczą Niepołomice.
0' 20:00 Stomil Olsztyn jeszcze nigdy nie wygrał ligowego meczu w Sosnowcu. Olsztynianie w Sosnowcu wygrali tylko w Pucharze Polski, a w lidze raz zremisowali. Pozostałe spotkania zakończyły się porażkami. Liczymy na to, że tej statystyki zespół z Olsztyna dziś nie poprawi
0' 19:50 Aby Zagłębie mieć pewne utrzymanie na kolejkę przed końcem sezonu, nie może dziś przegrać ze Stomilem Olsztyn. Punkt zdobyty przez sosnowiczan w dzisiejszym meczu będzie oznaczał, że po dziesięciu latach spędzonych w I lidze zespół ze stolicy Warmii będzie musiał spędzić sezon 2022/2023 w II lidze, a Zagłębie zakończy z powodzeniem walkę o utrzymanie w I lidze w trzecim sezonie z rzędu.
0' 19:40 Znamy już wyjściowy skład Zagłębia na dzisiejszy mecz. Zarząd Zagłębia zrozumiał, jak haniebnego czynu dopuścił się w poniedziałkowym meczu z Sandecją Nowy Sącz i dziś poza składem znalazł się kontuzjowany Kacper Smoleń. W środku ataku zagra więc Szymon Sobczak, który w poniedziałek pojawił się na boisku dopiero w 16. sekundzie. Zmiany są także w pomocy - na prawym wahadle w miejsce Dawida Ryndaka zagra Filip Borowski, a w środku pola wracają João Oliveira i Michał Masłowski (pauzował w poniedziałek za żółte kartki). Na ławce usiedli Nikolas Korzeniecki i Mykyta Peterman.
0' 19:30 Dobry wieczór! Po raz ostatni w sezonie 2021/2022 witamy Państwa ze Stadionu Ludowego i mamy nadzieję, że dziś będzie przesądzone to, że w przyszłym sezonie także będzie witać przy okazji meczów I ligi, choć może już z Zagłębiowskiego Parku Sportowego.
Druga galeria zdjęć z meczu ze Stomilem Druga galeria zdjęć z meczu ze Stomilem Prezentujemy drugą galerię zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia Sosnowiec ze Stomilem Olsztyn, a w niej do obejrzenia aż 180 fotografii. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu ze StomilemGaleria zdjęć z meczu ze Stomilem Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec ze Stomilem Olsztyn. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu ze StomilemKonferencja prasowa po meczu ze Stomilem Na konferencji po meczu Zagłębia Sosnowiec ze Stomilem Olsztyn pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Zagłębie zostaje w I lidzeZagłębie zostaje w I lidze Zagłębie Sosnowiec po meczu tak słabym jak cały sezon zremisowało 0:0 ze Stomilem Olsztyn i utrzymało się w I lidze. » Czytaj więcej