2022-04-26, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
1:2(0:1)
Miedź Legnica
Stroje: czerwone (4-5-1)
1. Michał Gliwa 77. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić 11. Wojciech Kamiński (46' 21. Nikolas Korzeniecki) 16. Dawid Ryndak (88' 18. Lukáš Ďuriška)26. Michał Masłowski (65' 99. Mykyta Peterman) 6. João Oliveira 94. Dawid Gojny 96. Wojciech Szumilas (46' 10, Maksymilian Banaszewski) 9. Szymon Sobczak 8. Szymon Pawłowski (46' 7. Patryk Bryła)   Rezerwowi: 12. Kamil Bielikow 22. Quentin Seedorf 72. Vamara Sanogo 80. Mateusz Popczyk   Trener: Artur Skowronek
0:1 - Nemanja Mijušković 29' (k.) 1:1 - Szymon Sobczak 87' (k.) 1:2 - Patryk Makuch 90' (k.)
10' Damian Tront 28' João Oliveira 40' Jon Aurtenetxe 50' Dominik Jończy 54' Jurich Carolina 58' Ruben Hoogenhout 60' Michał Masłowski 61' Chuca 76' Jens Martin Gammelby 90+7' Patryk Bryła
1. Paweł Lenarcik 99. Jens Martin Gammelby 25. Nemanja Mijušković (50' 87. Ruben Hoogenhout) 13. Jon Aurtenetxe 23. Jurich Carolina 70. Maciej Śliwa 20. Damian Tront 10. Maxime Dominguez 8. Chuca (90+1' 6. Szymon Matuszek)27. Bruno Garcia (75' 71. Patryk Makuch) 18. Kamil Zapolnik   Rezerwowi: 31. Mateusz Abramowicz 2. Carlos Julio Martinez 11. Krzysztof Drzazga 22. Szymon Stróżyński 59. Mehdi Lehaire 88. Igor Lewandowski   Trener: Wojciech Łobodziński
Sędziowie: Tomasz Marciniak - Krzysztof Nejman (Płock), Grzegorz Olejarczyk (Kielce). Techniczny: Damian Gawęcki (Kielce). VAR: Jarosław Przybył (Kluczbork), AVAR: Dawid Golis (Skierniewice)
90.0000
90+7' gwizdek Koniec meczu. Dramat.
90+7' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Bryły za faul na Szymonie Matuszku.
90+4' Patryk Makuch zbyt mocno podawał do Maxime'a Domingueza.
90+3' Michał Gliwa piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
90+3' Zablokowany strzał Patryka Makucha z 20 metrów i róg dla Miedzi.
90+1' zmiana Szymon Matuszek wszedł za Chucę.
90' doliczony czas +6
90' gol - po karnym 1:2 Patryk Makuch pokonał Michała Gliwę!
89' Lukáš Ďuriška faulował w polu karnym Kamila Zapolnika. Karny dla Miedzi.
88' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Lukáš Ďuriška za Dawida Ryndaka
87' gol - po karnym 1:1 Szymon Sobczak doprowadza do wyrównania pewnym strzałem z 11 metrów!
86' Szymon Sobczak faulowany w polu karnym przez Juricha Carolinę. Mamy "jedenastkę".
86' Po dośrodkowaniu Damiana Tronta Dawid Gojny wybił piłkę z pola karnego.
85' Patryk Makuch podawał w polu karnym do Maxime'a Domingueza, a piłkę na róg wybił Vedran Dalić.
84' Patryk Makuch faulował w ataku Dominika Jończego.
83' Kamil Zapolnik sfaulował Dawida Gojnego w polu karnym Zagłębia.
81' Michał Gliwa łapie piłkę po dośrodkowaniu Damiana Tronta.
80' Szymon Sobczak leźy przed polem karnym Miedzi, ale bez faulu.
79' Michał Gliwa interweniuje po strzale Kamila Zapolnika.
78' Jon Aurtenetxe przed polem karnym Miedzi przerwał akcję Szymona Sobczaka.
76' żóta kartka Żółta kartka dla Jensa Martina Gammelby'ego
76' Na spalonym Patryk Bryła.
75' zmiana Druga zmiana w Miedzi - Patryk Makuch za Bruno Garcię.
72' Piłkarze Zagłębia zamiast do przodu grają do Michała Gliwy. Tak się nie strzeli bramki, chyba że samobójczą.
69' Naciskany przez Szymona Sobczaka Ruben Hoogenhout podawał do Pawła Lenarcika.
67' Vedran Dalić interweniował kilka metrów od bramki i wybił piłkę na róg.
65' zmiana Czwarta zmiana w Zagłębiu - Mykyta Peterman za Michała Masłowskiego.
65' Kontra Zagłębia - Michał Masłowski podał do Patryka Bryły, a ten niezbyt czysto uderzył z 18 metrów i piłka minęła bramkę.
64' Vedran Dalić faulował Kamila Zapolnika.
63' Lewą nogą z 20 metrów strzelał Bruno Garcia. Broni Michał Gliwa.
61' żóta kartka Chuca ukarany żółtą kartką za faul na Szymonie Sobczaku.
60' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Masłowskiego za faul na Maximie Dominguezie
60' Dominik Jończy w polu karnym Zagłębia uprzedził Macieja Śliwę.
59' Po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego z rzutu wolnego piłkę łapie Paweł Lenarcik.
58' żóta kartka Żółta kartka dla Rubena Hoogenhouta za faul na Szymonie Sobczaku.
57' Dawid Ryndak dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne, gdzie Nikolas Korzeniecki przegrał walkę z Rubenem Hoogenhoutem
57' Ni to strzał, ni to dośrodkowanie w wykonaniu Maxime'a Domingueza zza prawej bocznej linii pola karnego.
56' Maksymilian Banaszewski po podaniu Dawida Ryndaka dośrodkował w pole karne, a wyższy od Dawida Gojnego Jens Martin Gammelby wygrał powietrzny pojedynek. Akcję zakończyła nieudana próba strzału w wykonaniu Nikolasa Korzenieckiego.
54' żóta kartka Żółta kartka dla Juricha Caroliny za faul na Michale Masłowskim.
53' Patryk Bryła podał w pole karne do Maksymiliana Banaszewskiego, który zwiódł Jona Aurtenetxe, a potem przy próbie strzale został zablokowany przez Baska.
50' zmiana Za kontuzjowanego Nemanję Mijuskovicia na boisko wszedł Ruben Hoogenhout.
50' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Jończego za krytykowanie orzeczeń sędziego.
49' Paweł Lenarcik łapie piłkę po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu.
49' Po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego z rogu piłkę na róg wybił Damian Tront.
47' Michał Masłowski faulowany w środku boiska przez Nemanję Mijuskovicia.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Potrójna zmiana w Zagłębiu. Nikolas Korzeniecki za Wojciecha Kamińskiego, Maksymilian Banaszewski za Wojciecha Szumilasa i Patryk Bryła za Szymona Pawłowskiego.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+2' Maxime Dominguez podał w pole karne do Macieja Śliwy, któremu oddanie strzału uniemożliwił Dawid Ryndak.
45' doliczony czas +1
45' Wojciech Szumilas wybija piłkę po dośrodkowaniu Damiana Tronta z rogu.
45' Róg dla Miedzi po interwencji Dominika Jończego.
44' Kamil Zapolnik faulował Wojciecha Szumilasa.
43' Maxime Dominguez powstrzymany wślizgiem przez Wojciecha Kamińskiego.
43' Miedź gra piłką, a Zagłębie za nią biega. Tak to pewnie będzie wyglądało do końca.
40' żóta kartka Jon Aurtenetxe ukarany żółtą kartką za faul na Szymonie Pawłowskim.
39' Z bliska z ostrego kąta uderzał Damian Tront. Piłkę najpierw odbił Michał Gliwa, a potem do przodu wyekspediował Vedran Dalić.
39' Maxime Dominguez i Bruno Garcia krótko rozegrali rzut rożny i żaden z graczy Zagłębia im w tym nie przeszkadzał.
38' Dawid Gojny wybił piłkę na rzut rożny.
38' Wojciech Szumilas podawał w pole karne, a Jon Aurtenetxe okazał się szybszy od Szymona Sobczaka.
37' Jens Martin Gammelby blokuje dośrodkowanie Dawida Gojnego.
34' Maxime Dominguez podał do Chuki, a ten prawą nogą z 18 metrów strzelił obok słupka.
33' Niecelnie zza pola karnego uderzał Jens Martin Gammelby.
33' Maxime Dominguez wrzucał z rogu, a piłkę wybił Wojciech Szumilas.
33' Po strzale Juricha Caroliny piłka ociera się o Michała Masłowskiego i wychodzi na róg.
31' Vedran Dalić powstrzymał w polu karnym Kamila Zapolnika.
29' gol - po karnym 0:1 Michała Gliwę z rzutu karnego pokonał Nemanja Mijušković
28' czerwona kartka Po wideoweryfikacji sędzia podtrzymał decyzję o rzucie karnym, ale pokazał Portugalczykowi czerwoną kartkę zamiast żółtej.
27' Tomasz Marciniak podbiega do monitora, żeby obejrzeć tę sytuację.
25' Kamil Zapolnik podał w polu karnym do Maxime'a Domingueza, którego w polu karnym sfaulował João Oliveira. Rzut karny i żółta kartka dla Portugalczyka.
25' Vedran Dalić wybija piłkę z pola karnego Zagłębia.
24' Na spalonym Szymon Sobczak.
23' Wojciech Szumilas przerzucił piłkę z lewej strony na prawą do Dawida Ryndaka znajdującego się za boczną linią pola karnego, a "Denver" strzelił prawą nogą nad bramką Miedzi.
22' João Oliveira przejął piłkę na środku boiska, ale szybko stratę zaliczył Szymon Pawłowski.
19' Złe wznowienie gry przez Michała Gliwę. Piłka wykopana poza boisko.
19' Z 25 metrów nad bramką uderzał Damian Tront.
18' Michał Masłowski z własnej połowy zagrał do przodu w kierunku Szymona Sobczaka. Skutecznie interweniował Jon Aurtenetxe
16' W pierwszym kwadransie gry oglądaliśmy aż jeden strzał - Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego.
15' Dominik Jończy blokuje w polu karnym podanie Maxime'a Domingueza. Gracze Miedzi protestują, że było zagranie ręką.
15' Po dośrodkowaniu Bruno Garcii z lewego skrzydła piłkę z pola karnego wybił Dominik Jończy.
14' Wrzut z autu na wysokości pola karnego Zagłębia. Podawał Jens Martin Gammelby, a piłkę wybił João Oliveira.
13' Vedran Dalić z własnej połowy zagrał długą piłkę w stronę pola karnego Miedzi. W okolicy narożnika pola karnego doszło do pojedynku Pawła Lenarcika z Dawidem Ryndakiem, z którego zwycięsko wyszedł golkiper Miedzi.
11' Wojciech Szumilas strzelał lewą nogą z rzutu wolnego z około 25 metrów. Piłka minęła legnicką bramkę.
10' żóta kartka Żółta kartka dla Damiana Tronta za faul na Wojciech Szumilasie.
8' Jon Aurtenetxe wybija z pola karnego piłkę zagraną przez Dawida Ryndaka.
7' João Oliveira zagrał na aut.
6' Maciej Śliwa podawał w stronę Kamila Zapolnika, a piłkę przejął Vedran Dalić.
4' Nieporozumienie między Michałem Masłowskim i Wojciechem Kamińskim i piłka wyleciała na aut.
3' Maxime Dominguez ze środka boiska zagrał prostopadłe podanie w kierunku pola karnego Zagłębia, ale żaden z jego kolegów nie był w stanie dobiec do piłki.
2' João Oliveira dośrodkował z lewej strony boiska, a piłkę z pola karnego wybił Jurich Carolina.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 17:58 Zagłębie dziś zagra w jednolitych białych strojach, a Miedź cała na czerwono. Zaraz zaczynamy.
0' 17:50 Od 196 minut Zagłębie nie strzeliło bramki, ale od 203 nie straciło. W dwóch poprzednich meczach z udziałem naszego zespołu nie padła żadna bramka. Zagłębie nie wygrało żadnego z trzech ostatnich spotkań z Miedzią Legnica.
0' 17:40 Po 29 kolejkach Zagłębie ma zaledwie 4 punkty przewagi nad strefą spadkową. Sytuacja nie jest więc zbyt ciekawa, ale jeszcze nie jest beznadziejna. Wciąż jesteśmy w sytuacji, w której sprawę utrzymania mamy we własnych rękach.
0' 17:30 Jesienny mecz w Legnicy zakończył się zwycięstwem Miedzi aż 4:0. Dla sosnowiczan była to najwyższa porażka w sezonie, a zarazem najgorszy występ w rozgrywkach. Podopiecznym Artura Skowronka w październikowy wieczór nie udało się oddać ani jednego celnego strzału na bramkę gospodarzy. Czy dziś będzie lepiej? Może wreszcie przełamie się Szymon Sobczak, który od pięciu meczów nie strzelił bramki?
0' 17:20 Miedź Legnica po serii siedemnastu meczów bez porażki nieoczekiwanie przegrała na własnym stadionie ze Stomilem Olsztyn i od tamtej pory notuje serię trzech spotkań bez wygranej (potem zremisowała z Podbeskidziem Bielsko-Biała i Sandecją Nowy Sącz). Zagłębie jest bez zwycięstwa od czterech meczów (trzy remisy i porażka). Czy dziś którejś z drużyn uda się przełamać serię bez wygranej?
0' 17:10 Po piątkowym remisie w Rzeszowie trener Artur Skowronem dokonał trzech zmian w wyjściowym składzie Zagłębia. Poza meczową kadrą znalazł się Mateusz Bodzioch, którego na obronie zastąpi Vedran Dalić. Na lewym wahadle zamiast Quentina Seedorfa wystąpi kapitan drużyny Dawid Gojny, a z przodu w miejsce Vamary Sanogo zagra Szymon Sobczak.
0' 17:00 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 30. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Miedzią Legnica.
Zdjęcia z meczu z Miedzią cz. 2Zdjęcia z meczu z Miedzią cz. 2 Zapraszamy do obejrzenia drugiej paczki zdjęć ze spotkania Zagłębia z Miedzią Legnica » Czytaj więcej
Skrót meczu z MiedziąSkrót meczu z Miedzią Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Miedzią Legnica. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z MiedziąKonferencja prasowa po meczu z Miedzią - Jesteśmy w trudnej sytuacji, ale tak harując w każdym meczu zrealizujemy cel - zapewniał trener Artur Skowronek. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z MiedziąZdjęcia z meczu z Miedzią Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Miedzi Legnica, przegranego przez naszą drużynę 1:2. » Czytaj więcej
Karny dramatKarny dramat Zagłębie Sosnowiec przegrało z Miedzią Legnica 1:2 i sytuacja sosnowiczan w tabeli na cztery kolejki przed końcem sezonu staje się coraz gorsza. » Czytaj więcej