2022-04-16, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Stroje: czarne (3-4-3)
0:0(:)
ŁKS Łódź
1. Michał Gliwa 11. Wojciech Kamiński77. Dominik Jończy 44. Mateusz Bodzioch 16. Dawid Ryndak (90+1' 13. Vedran Dalić) 26. Michał Masłowski (78' 10. Maksymilian Banaszewski) 6. João Oliveira 22. Quentin Seedorf 7. Patryk Bryła (59' 96. Wojciech Szumilas) 72. Vamara Sanogo (59' 9. Szymon Sobczak) 8. Szymon Pawłowski   Rezerwowi: 12. Kamil Bielikow 18. Lukáš Ďuriška 21. Nikolas Korzeniecki 80. Mateusz Popczyk 99. Mykyta Peterman   Trener: Artur Skowronek
4' Vamara Sanogo 28' Michał Masłowski 38' Patryk Bryła 64' Maksymilian Rozwandowicz 67' João Oliveira 83' Maciej Wolski 90+1' Jan Kuźma
56. Marek Kozioł 27. Mateusz Bąkowicz (58' 88. Adam Marciniak) 5. Maciej Dąbrowski 15. Oskar Koprowski 26. Bartosz Szeliga 20. Pirulo 29. Maksymilian Rozwandowicz(78' 99. Stipe Jurić) 10. Antonio Dominguez (58' 6. Maciej Wolski) 19. Michał Trąbka(85' 7. Mateusz Kowalczyk) 18. Kelechukwu Ibe-Torti(78' 23. Jan Kuźma) 21. Ricardinho   Rezerwowi: 99. Dawid Arndt 11. Javi Moreno 14. Maciej Radaszkiewicz 28. Mieszko Lorenc    Trener: Marcin Pogorzała
Sędziowie: Łukasz Szczech (Warszawa) - Marcin Borkowski (Lublin), Filip Sierant (Warszawa). Techniczny: Marcin Bielawski (Katowice). VAR: Jacek Małyszek (Lublin), AVAR: Mateusz Złotnicki (Lublin)
90.0000
90+7' gwizdek Koniec meczu. Bez bramek na Ludowym.
90+7' Groźnie w polu karnym Zagłębia. Dwa strzały łodzian zablokowane.
90+6' Marek Kozioł wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rogu.
90+5' Szymon Sobczak odebrał piłę Oskarowi Koprowskiemu i ruszył w pole karne. Adam Marciniak zablokował strzał naszego snajpera. Mamy róg, choć nasz zespół protestuje, że było zagranie ręką.
90+3' Niecelny strzał Pirulo po podaniu Mateusza Kowalczyka.
90+3' Kontra Zagłębia zakończona stratą piłki przez Maksymiliana Banaszewskiego.
90+3' Dominik Jończy wygrał we własnym polu karnym z Mateuszem Kowalczykiem
90+1' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Vedran Dalić za Dawida Ryndaka.
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Jana Kuźmy za faul na Maksymilianie Banaszewskim.
90+1' Wojciech Kamiński wybija piłkę z pola karnego.
90' doliczony czas +5
89' João Oliveira faulował w ataku Macieja Dąbrowskiego.
89' Osaczony przez dwóch rywali w narożniku boiska Szymon Pawłowski stracił piłkę.
87' Niecelny strzał Jana Kuźmy z około 30 metrów.
86' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Jana Kuźmę.
85' Na spalonym Quentin Seedorf.
85' zmiana Ostatnia zmiana w ŁKS-ie - Mateusz Kowalczyk za Michała Trąbkę.
83' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Wolskiego za faul na Dawidzie Ryndaku.
83' Michał Gliwa piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Pirulo z rogu.
82' Mateusz Bodzioch wybija piłkę na rzut rożny.
82' Mateusz Bodzioch interweniuje w polu karnym po akcji Ricardinho
80' Marek Kozioł łapie piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Wojciecha Szumilasa.
80' João Oliveira faulowany przez Stipe Juricia.
78' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Maksymilian Banaszewski za Michała Masłowskiego.
78' zmiana Podwójna zmiana w ŁKS-ie. Jan Kuźma za Kelechukwu Ibe-Tortiwego i Stipe Jurić za Maksymiliana Rozwandowicza.
76' João Oliveira podbił w polu karnym piłkę zagraną przez Bartosza Szeligę i Michał Gliwa interweniował na raty, ale najważniejsze, że skutecznie.
74' Michał Trąbka oddał strzał prawą nogą z 20 metrów i nie sprawił większych problemów Michałowi Gliwie.
73' Kelechukwu Ibe-Torti zatrzymany przez Wojciecha Kamińskiego.
72' Michał Trąbka strzelił wysoko nad bramką z około 20 metrów.
71' Ricardinho poczarował w polu karnym i dośrodkował przed bramkę. Piłkę wybił Wojciech Kamiński.
70' Quentin Seedorf ściął z lewej strony boiska do środka i zagrał w pole karne do Szymona Pawłowskiego, który odegrał z pierwszej piłki. Nie wiemy, czy to miał być strzał w długi róg, czy podanie do zamykająceo akcję Szymona Sobczaka. Wiemy, że piłka minęła bramkę.
69' Kelechukwu Ibe-Torti faulował João Oliveirę.
68' Bartosz Szeliga faulował w ataku Quentina Seedorfa.
67' żóta kartka João Oliveira ukarany żółtą kartką za faul na Maksymilianie Rozwandowiczu. To dziesiąta kartka Portugalczyka w tym sezonie.
65' Wojciech Szumilas minął Macieja Dąbrowskiego i uderzył lewą nogą z około 14 metrów. Piłka trafia w słupek, a potem w ręce łódzkiego bramkarza.
64' żóta kartka Żółta kartka dla Maksymiliana Rozwandowicza za faul na João Oliveirze.
62' Ricardinho podawał z prawej strony boiska przed bramkę Zagłębia. Piłkę przejął Wojciech Kamiński.
61' Szymon Pawłowski gra teraz na prawym skrzydle, a Wojciech Szumlas na lewym.
59' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu. Wojciech Szumilas za Patryka Bryłę i Szymon Sobczak za Vamarę Sanogo.
58' zmiana Podwójna zmiana w zespole gości. Adam Marciniak za Mateusza Bąkowicza i Maciej Wolski za Antonio Domingueza.
57' Zderzenie Vamary Sanogo i Marka Kozioła w polu karnym ŁKS-u.
56' Szymon Pawłowski wybił piłkę po dośrodkowaniu Antonio Domingueza z rogu.
56' Michał Trąbka przedarł się lewą stroną pod bramkę Zagłębia. Piłkę na róg wybił João Oliveira
56' Po dośrodkowaniu Michała Trąbki piłkę z pola karnego wybił Quentin Seedorf.
55' Kelechukwu Ibe-Torti uciekł Wojciechowi Kamińskiemu, ale w porę z asekuracją zdążył Dominik Jończy. Róg dla gości.
55' Michał Masłowski dośrodkował z rogu na bliższy słupek, a niecelnie główkował Dominik Jończy.
54' Kelechukwu Ibe-Torti we własnym polu karnym szybszy od Dawida Ryndaka. Róg dla sosnowiczan.
53' Bartosz Szeliga strzelił lewą nogą z około 20 metrów. Broni Michał Gliwa.
52' Po dośrodkowaniu Pirulo z rzutu wolnego piłkę na aut wybił Wojciech Kamiński.
51' Krótko rozegrany róg, a potem faul Patryka Bryły na Michale Trąbce w okolicy narożnika boiska.
50' Ricardinho zablokowany w polu karnym przez Mateusza Bodziocha. Róg dla łodzian.
49' Zbyt mocne podanie w kierunku Patryka Bryły, który nie opanował piłki przed końcową linią.
49' Dawid Ryndak górą w powietrznym pojedynku we własnym polu karnym.
49' Wrzut z autu w kierunku Kelechukwu Ibe-Torti. Szybszy Dominik Jończy.
46' Antonio Dominguez na spalonym.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga odsłona meczu.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45' Bartosz Szeliga z 30 metrów posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.
43' Kelechukwu Ibe-Torti dośrodkował z lewego skrzydła, a piłkę na aut wyekspediował Szymon Pawłowski.
42' Michał Gliwa wypiąstkował piłkę dośrodkowaną z rogu przez Michała Trąbkę, a dobitka Pirulo zza pola karnego była niecelna.
41' Kelechukwu Ibe-Torti uderzał z ostrego kąta. Piłkę na róg wybił Michał Gliwa.
40' Antonio Dominguez z około 20 metrów nastrzelił Dominika Jończego.
38' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Bryły za faul na Macieju Dąbrowskim.
36' Ricardinho faulowany przez Dominika Jończego.
35' João Oliveira leży i sędzia przerwał grę.
33' Niecelna główka João Oliveiry po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego z rogu.
32' Po dośrodkowaniu Patryka Bryły z kilku metrów głową strzelał Vamara Sanogo. Kapitalna interwencja Marka Kozioła i róg dla sosnowiczan.
31' Maciej Dąbrowski interweniował w polu karnym po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego.
30' Rajd Bartosza Szeligi i niecelny strzał z 18 metrów.
28' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Masłowskiego za faul na Pirulo. Sędzia zastosował prawo korzyści, a potem wrócił do akcji i ukarał naszego gracza.
28' Kelechukwu Ibe-Torti niecelnie strzelał z lewej strony pola karnego.
27' Maciej Dąbrowski wybił piłkę z pola bramkowego po dośrodkowaniu Vamary Sanogo.
26' Dawid Ryndak w kontrze podawał do Szymona Pawłowskiego, który nie opanował piłki.
25' Niecelna główka Mateusza Bodziocha po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego.
24' Patryk Bryła przedarł się w pole karne łodzian, ale zamiast strzelać niecelnie podawał w poprzek.
23' Po podaniu Quentina Seedorfa niecelnie strzelał znajdujący się na spalonym Patryk Bryła.
22' Dominik Jończy przerwał rajd Pirulo środkiem boiska.
21' Patryk Bryła przymierzył prawą nogą z 20 metrów i trafił w Maksymiliana Rozwandowicza.
20' Po podaniu Michała Trąbki z około 20 metrów niecelnie uderzał Pirulo.
18' Mateusz Bąkowicz zagrał piłkę po ziemi z prawej strony boiska, a w polu karnym Dominik Jończy uprzedził Ricardinho
17' Antonio Dominguez faulowany przez João Oliveirę.
15' Pirulo dośrodkował z rzutu wolnego, a Ricardinho sfaulował Michała Gliwę.
14' Ricardinho faulowany przez João Oliveirę.
13' Quentin Seedorf podał po ziemi z lewej strony boiska, a Vamara Sanogo został zablokowany przez Macieja Dąbrowskiego.
10' Dominik Jończy wrzucał z prawej strony pola karnego, a składającego się do strzału Szymona Pawłowskiego uprzedził Mateusz Bąkowicz.
10' Bartosz Szeliga wybił piłkę po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego z rzutu wolnego.
9' Faul Pirulo na Michale Masłowskim ponad 30 metrów od bramki.
8' Kolejna wrzutka Michała Masłowskiego. Tym razem bez zagrożenia pod łódzką bramką.
8' Po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego z rogu piłkę trącił João Oliveira, a na kolejny róg wybił ją Marek Kozioł.
7' Po interwencji Macieja Dąbrowskiego Zagłębie ma rzut rożny.
7' Mateusz Bodzioch wybija piłkę po dośrodkowaniu Antonio Domingueza.
5' Ricardinho faulował w ataku Michała Masłowskiego.
4' Vamara Sanogo przytulił sędziego Łukasza Szczecha i zgodził się z jego decyzją.
4' żóta kartka Żółta kartka dla Vamary Sanogo za próbę wymuszenia rzutu karnego.
3' Po zagraniu Szymona Pawłowskiego w pole karne piłkę przejął Mateusz Bąkowicz.
3' Quentin Seedorf faulowany przez Maksymiliana Rozwandowicza.
1' Z około 30 metrów niecelnie strzelał Antonio Dominguez.
0' 18:01 Przed meczem jeszcze minuta ciszy poświęcona pamięci zmarłego przed tygodniem 7-letniego Natana "Pana Torpedy".
0' 17:58 Piłkarze obu zespołów już na murawie. Zagłębie dziś całe na czarno, ŁKS w białych koszulach ze skośnymi czerwonymi pasami, czerwonych spodenkach i białych getrach.
0' 17:50 Dwa poprzednie Zagłębia na Stadionie Ludowym zakończyły się zwycięstwami sosnowiczan - po 2:1 ze Skrą Częstochowa (jako goście) i GKS-em Jastrzębie. Czy dziś po raz trzeci z rzędu podopieczni Artura Skowronka zatriumfują w meczu na własnym stadionie?
0' 17:40 Szymon Sobczak w tym sezonie strzelił cztery bramki w trzech meczach przeciwko łódzkim drużynom. Dziś o powiększenie tego dorobku będzie mu trudniej, bo rozpoczyna mecz na ławce rezerwowych. Po raz pierwszy w tym sezonie ligowym najlepszy strzelec sosnowiczan znalazł się poza meczową jedenastką.
0' 17:30 Rok temu mieliśmy dobre humory na Wielkanoc, bo w Wielką Sobotę Zagłębie wygrało z Widzewem Łódź aż 3:0. Teraz terminarz sprawił, że w Wielką Sobotę gościmy na Stadionie Ludowym drugą z łódzkich drużyn. Mamy nadzieję, że ŁKS będzie opuszczał Sosnowiec w podobnych nastrojach, co ich lokalni rywale przed rokiem.
0' 17:20 Dwóch zmian w składzie Zagłębia dokonał trener Artur Skowronek w porównaniu do spotkania w Kielcach. Na ławce usiedli Szymon Sobczak i Vedran Dalić, a w pierwszej jedenastce zastąpili ich Dominik Jończy (przed tygodniem pauzował za osiem żółtych kartek) i Vamara Sanogo. Mimo strzelonej w Kielcach bramki poza pierwszym składem znalazł się Wojciech Szumilas.
0' 17:10 Zagłębie przegrało cztery poprzednie mecze u siebie z Łódzkim Klubem Sportowym. Od ostatniego zwycięstwa na Ludowym z łodzianami minęło ponad 17 lat. 9 kwietnia 2005 po bramce Tomasza Malinowskiego z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry Zagłębie wygrało 4:3. Sezon później to ŁKS trafił w końcówce i wygrał 1:0. Wiosną 2008 w Ekstraklasie było 3:1 dla łodzian, jesienią 2019 w Pucharze Polski ŁKS triumfował 3:0, a w poprzednim sezonie sosnowiczanie ulegli łódzkiej drużynie 1:2. Czas zakończyć tę czarną serię!!
0' 17:00 Dzień dobry! W wielkosobotnie popołudnie witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 28. kolejki Fortuna II ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Łódzkim Klubem Sportowym.
Druga galeria zdjęć z meczu z ŁKS-em ŁódźDruga galeria zdjęć z meczu z ŁKS-em Łódź Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć z sobotniego meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Łódzkim Klubem Sportowym. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z ŁKS-emZdjęcia z meczu z ŁKS-em Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z meczu Zagłębie Sosnowiec - ŁKS Łódź, zakończonego bezbramkowym remisem. » Czytaj więcej
Skrót meczu z ŁKS-emSkrót meczu z ŁKS-em Polsat Sport opublikował skrót dzisiejszego meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a ŁKS-em Łódź. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z ŁKS-emKonferencja prasowa po meczu z ŁKS-em Na konferencji prasowej po meczu Zagłębia Sosnowiec z ŁKS-em Łódź pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Zagłębie - ŁKS 0:0Zagłębie - ŁKS 0:0 Bezbramkowym remisem zakończył się mecz 28. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Łódzkim Klubem Sportowym. » Czytaj więcej