2022-03-20, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Stroje: niebieskie (5-4-1)
1:2(0:0)
Stroje: czarne (3-4-3)
33. Mateusz Kos 30. Bartłomiej Burman 5. Aleksander Paluszek 4. Adam Mesjasz 18. Łukasz Winiarczyk15. Kamil Lukoszek 10. Piotr Pyrdoł (63' 11. Mikolaj Kwietniewski) 16. Bartosz Baranowicz 26. Adam Olejnik (70' 22. Krzysztof Ropski)  7. Piotr Nocoń 9. Maciej Mas   Rezerwowi: 1. Nikodem Sujecki 3. Milan Posmyk 6. Mateusz Malec 17. Krzysztof Napora 22. Krzysztof Ropski 23. Dawid Niedbała 27. Mariusz Holik   Trener: Jakub Dziółka
0:1 - Szymon Sobczak 57' (k.) 0:2 - Szymon Sobczak 82' 1:2 - Krzysztof Ropski 86'
47' Filip Borowski 56' Bartosz Baranowicz 90+3' João Oliveira
1. Michał Gliwa 77. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić (85' 18. Lukáš Ďuriška) 44. Mateusz Bodzioch 28. Filip Borowski 96. Wojciech Szumilas 6. João Oliveira 94. Dawid Gojny 7. Patryk Bryła (73' 10. Maksymilian Banaszewski) 9. Szymon Sobczak (85' 72. Vamara Sanogo) 8. Szymon Pawłowski (77' 11. Wojciech Kamiński)   Rezerwowi: 12. Kamil Bielikow 16. Dawid Ryndak 21. Nikolas Korzeniecki 26. Michał Masłowski 80. Mateusz Popczyk   Trener: Artur Skowronek
Sędziowie: Marcin Kochanek (Opole) - Krzysztof Stępień (Wrocław), Maciej Kosarzecki (Opole). Techniczny: Kornel Paszkiewicz (Wrocław). VAR: Łukasz Szczech (Warszawa), AVAR: Adam Kupsik (Poznań)
90.0000
90+6' gwizdek Koniec meczu! Zagłębie wygrało ze Skrą 2:1.
90+6' Bartłomiej Burman wrzucił piłkę z autu w pole karne.
90+4' Adam Mesjasz trafia w mur z rzutu wolnego, a dobitka jest niecelna.
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla João Oliveira za faul na Bartoszu Baranowiczu.
90+2' Kolejny krótko rozegrany róg. Maksymilian Banaszewski traci jednak piłkę.
90+2' Zagłębie zagrało na utrzymanie piłki w narożniku boiska, zyskało trochę czasu i kolejny rzut rożny.
90+1' Maksymilian Banaszewski wywalczył rzut rożny.
90' doliczony czas +5
88' To już czwarty mecz w tym roku, w którym Zagłębie traci bramkę w 80. minucie lub później.
86' gol - piłka nożna 1:2 Adam Nocoń dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, a piłkę głową do bramki wpakował Krzysztof Ropski.
85' Gospodarze jeszcze walczą i mają rzut rożny.
85' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Lukáš Ďuriška za Dominika Jończego i Vamara Sanogo za Szymona Sobczaka.
83' Szymon Sobczak strzelił swoją czternastą bramkę w tym sezonie. Ma ich tyle samo, ile cała Skra.
82' gol - piłka nożna 0:2 GOOOL!!!! Po wykopie Dominika Jończego Łukasz Winiarczyk zagrał piłkę głową do tyłu i wyszła z tego asysta do Szymona Sobczaka, który w sytuacji sam na sam pokonał Mateusza Kosa,
80' João Oliveira faulowany przez Adama Mesjasza.
79' Bardzo nieudany strzał Kamila Lukoszka z lewej strony pola karnego.
79' Wojciech Kamiński wszedł do środa pomocy, a Wojciech Szumilas przesunięty został na prawe skrzydło.
77' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Wojciech Kamiński za Szymona Pawłowskiego.
76' Mikołaj Kwietniewski faulowany przez Wojciecha Szumilasa.
74' Zbyt mocne dośrodkowanie Wojciecha Szumilasa z rogu.
73' Po strzale Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego z około 20 metrów piłka ociera się o mur i wychodzi n a róg.
73' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Maksymilian Banaszewski za Patryka Bryłę.
72' Podanie Szymona Pawłowskiego do Patryka Bryły i faul Łukasza Winiarczyka na naszym skrzydłowym.
70' zmiana Druga zmiana w Skrze. Krzysztof Ropski w miejsce Adama Olejnika.
69' Mateusz Bodzioch interweniował głową w polu karnym po dośrodkowaniu Łukasza Winiarczyka.
69' Mateusz Kos łapie piłkę dośrodkowaną przez Szymona Sobczaka.
68' Po dośrodkowaniu Bartłomieja Burmana nad bramką główkował Piotr Nocoń.
67' Kamil Lukoszek nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu w jego kierunku i grę z autu wznowi Zagłębie.
63' zmiana Pierwsza zmiana w Skrze - Mikołaj Kwietniewski za Piotra Pyrdoła.
63' Patryk Bryła faulował Aleksandra Paluszka.
59' Szymon Sobczak strzelił swoją trzynastą bramkę w tym sezonie. Cała Skra Częstochowa strzeliła 14 goli.
57' gol - po karnym 0:1 Szymon Sobczak pokonał Mateusza Kosa z rzutu karnego!
56' żóta kartka Po strzale Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego Mateusz Kos odbił piłkę przed siebie, a Filip Borowski został sfaulowany przez Bartosza Baranowicza. Mamy rzut karny i żółtą kartkę dla gracza Skry.
55' Aleksander Paluszek i Adam Olejnik wzięli w kleszcze Szymona Pawłowskiego i będzie rzut wolny dla Zagłębia z 22 metrów.
53' Wojciech Szumilas dopadł przed polem karnym do piłki i strzelił lewą nogą nad poprzeczką.
53' Wrzutka Wojciecha Szumilasa z rzutu rożnego. Lekkie zamieszanie w polu karnym Skry i piłka wybita przez Adama Mesjasza.
52' Dośrodkowanie Dawida Gojnego zablokowane przez Bartłomieja Burmana. Róg dla Zagłębia.
49' Adam Olejnik mierzył lewą nogą w długi róg z około 13 metrów. Piłka minęła bramkę.
48' Kamil Lukoszek przedarł się w pole karne Zagłębia i uderzył lewą nogą z ostrego kąta. Piłkę nogą na róg wybił Michał Gliwa.
47' żóta kartka Żółta kartka dla Filipa Borowskiego za faul na Kamile Lukoszku.
46' gwizdek Zaczęła się druga część spotkania. Bez zmian w składach.
45+1' gwizdek Sędzia zakończył pierwszą część spotkania.
45+1' Z rzutu wolnego po ziemi uderzał Kamil Lukoszek, a piłkę poza końcową linię wybił João Oliveira.
45' João Oliveira faulował Bartosza Baranowicza tuż przed boczną linią pola karnego.
44' Zagłębie tak wspaniale rozgrywało akcję od tyłu, że Michał Gliwa zagrał do Mateusza Bodziocha, a ten wybił piłkę na aut.
42' "Zagłębie grać, kurwa mać" - skandują zniecierpliwieni kibice gości.
41' Maciej Mas na spalonym.
40' Akcja Szymona Pawłowskiego przerwana przez Bartosza Baranowicza.
39' Vedran Dalić faulowany na własnej połowie.
38' Szymon Sobczak podawał w polu karnym do Szymona Pawłowskiego, ale w akcję wmieszał się Bartosz Baranowicz.
35' João Oliveira faulowany w środku boiska.
35' Niecelny strzał Piotra Noconia zza pola karnego.
31' João Oliveira niecelnie główkował po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego.
30' Róg dla Zagłębia po akcji Filipa Borowskiego.
30' Szymon Pawłowski minął Bartłomieja Burmana i podał przed bramkę. Ponownie interweniował Aleksander Paluszek.
29' Dawid Gojny wstrzelił piłkę w pole karne z lewej strony boiska. Futbolówkę przejął Aleksander Paluszek.
28' Dośrodkowanie Wojciecha Szumilasa z lewego skrzydła. Szymon Sobczak przyjął piłkę tyłem do bramki i próbował sobie ją ustawić do strzału, ale był osaczony przez dwóch rywali.
26' Filip Borowski zatrzymany przez Kamila Lukoszka przy próbie dogrania piłki w pole karne.
25' Michał Gliwa interweniuje po dośrodkowaniu Piotra Noconia.
22' Szymon Sobczak uderzył prawą nogą z prawej strony pola karnego. Do statystyk trafia pierwszy celny strzał Zagłębia w tym meczu, ale Mateusz Kos nie musiał się bardzo natrudzić, żeby złapać piłkę.
19' Szymon Sobczak faulował w ataku Łukasza Winiarczyka.
19' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego sytuację wyjaśnia wybiciem Szymon Pawłowski.
19' Skra wywalczyła drugi rzut rożny.
18' Vedran Dalić wybił piłkę po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.
18' 20 metrów orzed polem karnym Adam Mesjasz odebrał piłkę Szymonowi Sobczakowi.
15' Patryk Bryła faulował w ataku Adama Olejnika.
14' Wojciech Szumilas faulowany przez Bartosza Baranowicza.
11' Zamieszanie w polu karnym Skry po wrzucie z autu. Próbowali strzelać Patryk Bryła i Mateusz Bodzioch, ale obaj zostali zablokowani i jest kolejny aut.
10' Mocne dośrodkowanie Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego i piłkę głową na aut wybija Adam Mesjasz.
9' Dawid Gojny faulowany przez Bartłomieja Burmana na lewej stronie boiska.
9' Mateusz Bodzioch faulowany na własnej połowie.
6' Z rzutu wolnego z lewej strony boiska dośrodkował Wojciech Szumilas. Defensywa Skry poradziła sobie z tym zagraniem.
6' Dawid Gojny faulowany przez Piotra Pyrdoła.
3' Po dośrodkowaniu Piotra Noconia z rogu nad bramką główkował Bartłomiej Burman.
2' Świetna okazja dla Skry. Po rajdzie lewą stroną boiska Kamila Lukoszka i podaniu w pole karne strzelał Piotr Nocoń. Uderzenie zablokowane przez Mateusza Bodziocha i róg dla Skry.
1' gwizdek Rozpoczął się mecz Skry z Zagłębiem.
0' 17:58 Piłkarze obu zespołów już na murawie. Zagłębie dziś w jednolitych czarnych strojach, a gospodarze z Częstochowy na niebiesko.
0' 17:50 W związku z tym, że Zagłębie gra dzisiaj na wyjeździe, dla kibiców udostępniona została tylko trybuna kryta, więc w telewizyjnej transmisji pusta trybuna odkryta będzie wyglądać nieciekawie.
0' 17:40 Zagłębie nie wygrało żadnego z trzech ostatnich meczów. Skra pozostaje bez zwycięstwa w sześciu kolejnych spotkaniach. W meczach z udziałem Skry padło zaledwie 36 bramek (średnia 1,57 gola na spotkanie). Pod tym względem Skra jest najmniej atrakcyjnym pierwszoligowcem. Aż sześć spotkań z udziałem zespołu z Częstochowy zakończyło się wynikiem 0:0, a w jedenastu spotkaniach golkiper Skry zagrał "na zero z tyłu".
0' 17:30 Skra Częstochowa po raz trzeci w tym sezonie rozegra mecz na Stadionie Ludowym. Jak dotąd, w meczach częstochowian rozgrywanych w Sosnowcu nie padła żadna bramka. 4 września 2021 Skra bezbramkowo zremisowała z Zagłębiem, występując jako goście, a w poprzedniej kolejce, już jako gospodarz, zremisowała z Sandecją Nowy Sącz.
0' 17:20 Trzech zmian w składzie Zagłębia dokona trener Artur Skowronek w porównaniu do meczu w Tychach. Na ławce usiedli Vamara Sanogo i Wojciech Kamiński. Poza meczową dwudziestką znalazł się Quentin Seedorf, a do pierwszej jedenastki po kartkowych pauzach wrócili Dawid Gojny i João Oliveira. Od pierwszej minuty wystąpi również Patryk Bryła, który po raz ostatni w wyjściowej jedenastce znalazł się 16 października 2021 w przegranym 0:4 spotkaniu z Miedzią Legnica.
0' 17:10 W kończącym się tygodniu Stomil Olsztyn miał dwie szanse, aby zepchnąć Zagłębie do strefy spadkowej, ale przegrał u siebie dwa mecze z najgorszymi zespołami Fortuna I ligi - 0:3 z GKS-em Jastrzębie i 0:4 z Górnikiem Polkowice. Wiadomo więc, że Zagłębie niezależnie od wyniku spotkania ze Skrą pozostanie "nad kreską". Pozostaje tylko pytanie - z jaką przewagą nad Stomilem? 2, 3 czy 5 punktów.
0' 17:00 Dzień dobry! Po raz drugi w tym sezonie witamy z wyjazdowego meczu Zagłębia rozgrywanego na Stadionie Ludowym. Dziś gospodarzem spotkania w Sosnowcu jest Skra Częstochowa.
Konferencja prasowa po meczu ze SkrąKonferencja prasowa po meczu ze Skrą - Dzisiaj sytuacja zmusza nas do tego, żeby po prostu przepchnąć mecz solidnością drużynową i zrobiliśmy to - powiedział po meczu Artur Skowronek. » Czytaj więcej
Skrót meczu ze SkrąSkrót meczu ze Skrą Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót spotkania pomiędzy Skrą Częstochowa a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu ze SkrąZdjęcia z meczu ze Skrą Zapraszamy do oglądania zdjęć z meczu Skra Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec, zakończonego zwycięstwem Zagłębia 2-1. » Czytaj więcej
Skra - Zagłębie 1:2Skra - Zagłębie 1:2 Zagłębie przerwało serię trzech meczów bez zwycięstwa i pokonało Skrę Częstochowa 2:1. Oba gole dla sosnowiczan strzelił Szymon Sobczak (57' - karny i 82'). » Czytaj więcej