2022-02-25, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Odra Opole
Stroje: czerwone (5-4-1)
1. Michał Gliwa 77. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić 11. Wojciech Kamiński (76' 18. Lukáš Ďuriška) 28. Filip Borowski 96. Wojciech Szumilas 6. João Oliveira 94. Dawid Gojny 10. Maksymilian Banaszewski (72' 22. Quentin Seedorf) 9. Szymon Sobczak (76' 72. Vamara Sanogo) 8. Szymon Pawłowski (83' 44. Mateusz Bodzioch)   Rezerwowi: 12. Kamil Bielikow 7. Patryk Bryła 21. Nikolas Korzeniecki 80. Mateusz Popczyk 88. Adrian Troć   Trener: Artur Skowronek
1:0 - Szymon Sobczak 12' (k.) 1:1 - Mateusz Kamiński 84'
64' Miłosz Trojak 77' Vedran Dalić 82' Dawid Gojny
96. Mateusz Kuchta 24. Jakub Szrek (75' 22. Mateusz Spychała) 2. Piotr Żemło 27. Mateusz Kamiński 19. Maksymilian Tkocz 71. Bernard Petrak 9. Tomáš Mikinič (75' 7. Krzysztof Janus) 66. Miłosz Trojak 5. Rafał Niziołek (67' 8. Stanisław Hrebeń) 94. Konrad Nowak (59' 17. Mateusz Marzec) 28. Arkadiusz Piech (67' 20. Adam Żak)   Rezerwowi: 90. Błażej Sapielak 15. Konrad Kostrzycki 32. Maciej Wróbel 47. Antoni Klimek   Trener: Piotr Plewnia
Sędziowie: Albert Różycki - Maciej Majewski, Jakub Jankowski (Łódź). Techniczny: Rafał Rokosz (Katowice). VAR: Sebastian Jarzębak (Bytom), AVAR: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)
90.0000
90+8' gwizdek Koniec meczu. Szkoda dwóch straconych punktów.
90+7' Zamieszanie pod polem karnym Zagłębia po rogu dla Odry. Piłka była blisko bramki, ale ostatecznie był spalony.
90+6' Michał Gliwa źle trafił w piłkę i wybił ją na rzut rożny dla Odry.
90+5' Bernard Petrak faulował w ataku Wojciecha Szumilasa.
90+4' Zza pola karnego strzelał Mateusz Marzec. Piłka odbiła się od Vedrana Dalicia i trafiła w ręce Michała Gliwy.
90+3' Lukáš Ďuriška faulowany w środku boiska.
90+1' Sędzia doliczył sporo minut, bo długo trwała videoweryfikacja czerwonej kartki dla Dawida Gojnego.
90' doliczony czas +7
88' João Oliveira wybija piłkę dośrodkowaną z rogu przez Krzysztofa Janusa
88' Odra wywalczyła rzut rożny.
87' Dominik Jończy wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.
84' gol - piłka nożna 1:1 Po dośrodkowaniu Stanisława Hrebenia z lewego skrzydła Adam Żak uprzedził Mateusza Bodziocha i zgrał piłkę głową do Mateusza Kamińskiego, który strzałem z bliska pokonał Michała Gliwę.
83' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Mateusz Bodzioch za Szymona Pawłowskiego.
82' czerwona kartka Po weryfikacji VAR czerwona kartka dla Dawida Gojnego za faul na Mateuszu Spychale.
79' Trwa weryfikacja VAR.
77' Żółta kartka dla Dawida Gojnego za faul na Mateuszu Spychale.
77' żóta kartka Żółta kartka dla Vedrana Dalicia za faul na Mateuszu Marcu
76' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Vamara Sanogo za Szymona Sobczaka i Lukáš Ďuriška za Wojciecha Kamińskiego.
75' zmiana Ostatnie dwie zmiany w Odrze - Mateusz Spychała za Jakuba Szreka i Krzysztof Janus za Tomasa Mikinica.
74' Mateusz Marzec faulował w ataku João Oliveirę.
73' Wojciech Szumilas świetnym podaniem ze środka boiska obsłużył Szymona Pawłowskiego, który oddał strzał z około 18 metrów. Piłka wpadłą w ręce Mateusza Kuchty.
72' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Quentin Seedorf za Maksymiliana Banaszewskiego.
71' Dawid Gojny faulowany we własnym polu karnym przez Adama Żaka.
70' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego z lewej strony boiska bardzo niecelnie z woleja uderzył Wojciech Kamiński.
69' Dawid Gojny faulowany przez Adama Żaka.
67' zmiana Podwójna zmiana w Odrze - Stanisław Hrebeń za Rafała Niziołka i Adam Żak za Arkadiusza Piecha.
67' Mateusz Matrzec z rzutu wolnego kopnął piłkę bardzo daleko od bramki.
66' Miłosz Trojak faulowany przez Dominika Jończego 30 metrów od bramki.
64' żóta kartka Żółta kartka dla Miłosza Trojaka za faul na Maksymilianie Banaszewskim.
64' Rafał Niziołek łatwo stracił piłkę na rzecz Dawida Gojnego.
62' Dawid Gojny faulowany przez Jakuba Szreka.
61' Szymon Sobczak sfaulował w ataku Bernarda Petraka.
59' zmiana Pierwsza zmiana w Odrze - Mateusz Marzec za Konrada Nowaka.
58' Krótkie rozegranie rogu między Dawidem Gojnym i Maksymilianem Banaszewskim. Piłka trafiła do Filipa Borowskiego, który dośrodkował w ręce bramkarza gości.
57' Po podaniu Filipa Borowskiego Szymon Pawłowski przymierzył pod poprzeczkę z prawej strony boiska, Mateusz Kuchta sparował piłkę na róg.
56' Michał Gliwa łapie piłkę dośrodkowaną z prawego skrzydła przez Tomasa Mikinicza.
55' Arkadiusz Piech na spalonym, choć sędzia długo zwlekał z podniesieniem chorągiewki.
55' Dominik Jończy wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Tomasa Mikinicza.
54' Miłosz Trojak faulowany około 30 metrów przed bramką Zagłębia.
53' Filip Borowski w polu karnym Zagłębia zablokował dośrodkowanie Bernarda Petraka.
51' Bernard Petrak próbował przedrzeć się lewą stroną boiska, ale piłka już minęła boczną linię.
50' Szymon Pawłowski powalczył z dwoma rywalami w okolicy narożnika boiska i mamy aut, choć nasz zawodnik starał się przekonać sędziego, że był faulowany.
48' Wojciech Szumilas faulowany przez Miłosza Trojaka.
47' Arkadiusz Piech uderzył lewą nogą zza karnego i trafił w boczną siatkę.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu z Odrą.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 15 sekundach gry zakończyła się pierwsza połowa meczu.
45+2' João Oliveira przejął piłkę wybitą z pola karnego Odry i uderzył niecelnie z woleja.
45+1' João Oliveira faulowany na połowie Odry.
41' Po dośrodkowaniu Maksymiliana Banaszewskiego z rzutu wolnego João Oliveira faulował Piotra Żemłę.
40' Piotr Żemło faulował Maksymiliana Banaszewskiego na wysokości pola karnego Odry.
39' Tomas Mikinic faulowany przez Wojciecha Kamińskiego.
38' João Oliveira w środku boiska faulował Tomasa Mikinicza.
37' Goście próbują wyjść z kontrą po wrzucie z autu Zagłębia, ale Vedran Dalić w porę zdążył przerwać akcję opolan.
35' Po długim podaniu od Vedrana Dalicia Szymon Sobczak w polu karnym Odry ograł Mateusza Kamińskiego i przymierzył w długi róg, ale piłka minęła bramkę.
32' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z prawego skrzydła. Wymiana podań między João Oliveirą i Szymonem Sobczakiem zakończona niecelnym strzałem Portugalczyka.
31' Z prawej strony pola karnego po ziemi uderzał Filip Borowski. Broni Mateusz Kuchta.
30' Wrzutka Tomasa Mikinica z rzutu wolnego i piłka wybita przez naszych piłkarzy.
29' Tomas Mikinic faulowany przez João Oliveirę.
28' Szymon Pawłowski dośrodkował z prawej strony boiska i niewiele brakowało, aby akcję głową zamknął Dawid Gojny.
27' Wojciech Szumilas faulowany w środku boiska.
26' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu rożnego gracze Odry wybili piłkę na aut.
25' Maksymilian Tkocz wybił piłkę na rzut rożny.
23' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego podbita przez Piotra Żemłę piłka trafia w ręce Mateusza Kuchty.
23' Szymon Sobczak faulowany przez Maksymiliana Tkocza.
22' Szymon Sobczak strzelił dwunastą bramkę w tym sezonie Fortuna I ligi, a łącznie z Pucharem Polski ma już 15 goli w dorobku.
21' Arkadiusz Piech uderzył lewą nogą z 20 metrów. Piłka poleciała wysoko i spadła na górną część siatki.
19' Po zdobyciu gola Zagłębie oddało gościom inicjatywę i wyczekuje.
16' Piłka wpadła do bramki Zagłębia po strzale Arkadiusza Piecha, ale sędzia uznał, że był spalony. Faktycznie, wcześniej w poprzeczkę z ponad 25 metrów trafił Konrad Nowak i w momencie strzału Piech był na spalonym.
15' Zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu Tomasa Mikinicza. Jeszcze jedna wrzutka gracza Odry i Dawid Gojny wybija piłkę na róg.
14' Wojciech Kamiński faulował Tomasa Mikinicza z boku boiska.
14' Po trzech meczach z Odrą bez strzelonej bramki w końcu Zagłębie pokonał bramkarza opolan.
12' gol - po karnym 1:0 GOOOL!!! Nie był to najlepiej wykonany rzut karny. Mateusz Kuchta wyczuł intencje Szymona Sobczaka, ale piłka przeleciała mu przez rękawice i wpadła do siatki.
11' Błąd Mateusza Kamińskiego, który w polu karnym podał pod nogi Maksymiliana Banaszewskiego. Naszego skrzydłowego faulował Piotr Żemło. Rzut karny.
9' Jakub Szrek wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu.
8' Róg dla Zagłębia po rajdzie Maksymiliana Banaszewskiego.
8' Po rajdzie Bernarda Petraka lewą stroną boiska piłka trafia na 20. metr do Konrada Nowaka, który strzela na bramkę Zagłębia. Piłkę odbija Michał Gliwa
6' Michał Gliwa interweniuje poza polem karnym i wybija na aut piłkę zagrywaną przez Tomasa Mikinicza w stronę Jakuba Szreka.
6' Piłka zagrana z głębi pola przez Bernarda Petraka w stronę Arkadiusza Piecha. Szybszy w polu karnym Michał Gliwa.
4' Na spalonym Konrad Nowak.
4' Wojciech Kamiński faulował Arkadiusza Piecha w środku boiska.
2' Wśród flag wywieszonych przez fanatyków Zagłębia znalazł się transparent o treści "Fuck Putin".
2' Szymon Pawłowski próbował minąć Jakuba Szreka z boku pola karnego Odry, ale zbyt mocno wypuścił piłkę i ta wyszła poza boisko.
1' gwizdek Szymon Pawłowski dokonał pierwszego kopnięcia piłki w Fortuna I lidze w 2022 roku.
0' 18:01 Przed meczem minuta ciszy poświęcona pamięci zmarłego w wieku 74 lat Kazimierza Krosty, byłego piłkarza i trenera naszego klubu.
0' 17:59 W Fortuna I lidze dalej mamy do czynienia z sanitarnym idiotyzmem, polegającym na tym, że piłkarze obu zespołów nie wychodzą razem na murawę, tylko najpierw pojawiają się goście, a potem gospodarze. No ludzie, ileż można tkwić w tej głupocie? Zagłębie dziś zagra w jednolitych czarnych strojach, a Odra w czerwonych koszulkach, niebieskich spodenkach i getrach.
0' 17:50 Za dwa tygodnie Zagłębie gra na wyjeździe w Tychach i dziś na Stadionie Ludowym pojawił się duet trenerów tyskiego zespołu. Dodajmy, że są to dobrze znani w Sosnowcu panowie - Artur Derbin i Przemysław Pitry.
0' 17:40 Pisaliśmy, że z Odrą Opole przegraliśmy poprzednie cztery spotkania, ale teraz na pocieszenie napiszemy, że Zagłębie może pochwalić się serią trzech kolejnych zwycięstw u siebie - 1:0 z Arką Gdynia, 3:2 z Chrobrym Głogów i 5:0 z Górnikiem Polkowice. Liczymy dziś na kontynuację tej udanej passy.
0' 17:30 Od 8 kwietnia 2018 czekamy na zwycięstwo z Odrą Opole. Wtedy po golu Vamary Sanogo nasza drużyna wygrała z opolanami 1:0. Jesienią 2019 w Opolu było 1:1, a cztery kolejne konfrontacje zakończyły się wygranymi Odry, z czego w trzech ostatnich Zagłębie nie zdobyło bramki. Na gola strzelonego zespołowi z Opola czekamy 295 minut. W 65. minucie meczu w rundzie wiosennej sezonu 2019/2010 gola zdobył Markas Beneta. Potem już nikomu z naszych zawodników nie udało się pokonać bramkarza Odry.
0' 17:20 Bez niespodzianek w wyjściowej jedenastce Zagłębia. Takiego zestawienia można się było spodziewać po ostatnim sparingu w Kielcach. Jedyną niewiadomą była obsada pozycji na środku ataku. Z Koroną, pod nieobecność Szymona Sobczaka, na tej pozycji zagrał Vamara Sanogo, ale dziś najlepszy strzelec Zagłębia jest już w pełni dyspozycji i rozpocznie mecz w pierwszym składzie. Od początku w naszej drużynie zagra dwóch debiutantów - Michał Gliwa i Filip Borowski. Na ławce usiadło dwóch kolejnych graczy, którzy tej zimy dołączyli do kadry Zagłębia - Mateusz Bodzioch i Vamara Sanogo. Francuz do tej pory grał w naszej drużynie z numerem 27, a teraz zamienił cyfry i będzie występował z 72. Kapitanem Zagłębia po raz pierwszy w oficjalnym meczu będzie Dawid Gojny. Przejął on opaskę od Macieja Ambrosiewicza, który odszedł do Niecieczy.
0' 17:10 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 21. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Odrą Opole.
Druga galeria zdjęć z meczu z OdrąDruga galeria zdjęć z meczu z Odrą Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Odrą Opole. » Czytaj więcej
Skrót meczu z Odrą Skrót meczu z Odrą Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Odrą Opole. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z OdrąZdjęcia z meczu z Odrą Zapraszamy do oglądania pierwszej galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Odrze Opole, zakończonego remisem 1:1. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z OdrąKonferencja prasowa po meczu z Odrą Na konferencji prasowej po meczu Zagłębia Sosnowiec z Odrą Opole pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Zagłębie - Odra 1:1Zagłębie - Odra 1:1 W pierwszym meczu rundy wiosennej Zagłębie zremisowało z Odrą Opole 1:1. Sosnowiczanie prowadzili od 12. minuty po golu Szymona Sobczaka z rzutu karnego. Wyrównał w 84. minucie Mateusz Kamiński. » Czytaj więcej