2021-11-28, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Łódź
Stroje: czerwone
3:2(2:1)
Stroje: czarne
44. Jakub Wrąbel 95. Patryk Stępiński 5. Tomasz Dejewski 27. Daniel Tanżyna 23. Paweł Zieliński 22. Dominik Kun 25. Marek Hanousek 16. Karol Danielak (86' 9. Przemysław Kita) 98. Dani Villa (61' 8. Paweł Tomczyk) 92. Fabio Nunes (61' 7. Mateusz Michalski) 17. Bartosz Guzdek (61' 97. Radosław Gołębiowski)   Rezerwowi: 69. Konrad Reszka 10. Juliusz Letniowski 15. Krystian Nowak 19. Patryk Mucha 30. Kacper Karasek    Trener: Janusz Niedźwiedź
0:1 - Szymon Sobczak 2' 1:1 - Bartosz Guzdek 32' 2:1 - Dani Villa 42' 2:2 - Szymon Sobczak 52' (k.) 3:2 - Patryk Stępiński 79'
39' Dawid Ryndak 40' Dani Villa 71' Daniel Tanżyna 76' Maciej Ambrosiewicz 83' Marek Hanousek
12. Kamil Bielikow 28. Maciej Ambrosiewicz 18. Lukáš Ďuriška 11. Wojciech Kamiński (86' 67. Alex Tanque) 16. Dawid Ryndak (63' 32. Kacper Smoleń) 96. Wojciech Szumilas 6. João Oliveira 94. Dawid Gojny 10. Maksymilian Banaszewski (77' 22. Quentin Seedorf) 9. Szymon Sobczak 8. Szymon Pawłowski   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 5. Marin Galić 17. Mikołaj Staniak 89. Bartosz Chęciński 99. Damian Pawłowski   Trener: Artur Skowronek
Sędziowie: Sylwester Rasmus (Toruń) - Marcin Lisowski (Warszawa), Łukasz Sobiło (Legnica). Techniczny: Piotr Rzucidło (Warszawa). VAR: Damian Kos (Gdańsk), AVAR: Arkadiusz Kamil Wójcik (Warszawa)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 10 sekundach gry sędzia zakończył drugą połowę spotkania.
90+4' Dawid Gojny przerwał akcję Pawła Tomczyka. Róg dla Widzewa.
90+4' Kontra Widzewa przerwana na linii pola karnego przez Wojciecha Szumilasa.
90+3' Faul Dawida Gojnego na Przemysławie Kicie z boku boiska.
90+1' Lukáš Ďuriška faulował Pawła Tomczyka przy bocznej linii boiska.
90+1' Dominik Kun zagrał ręką w okolicy pola karnego Zagłębia.
89' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego w walce o piłkę faulował João Oliveira.
88' Faul Przemysława Kity na Dawidzie Gojnym.
88' Lukáš Ďuriška faulowany w środku boska przez Przemysława Kitę.
86' Róg dla Zagłębia. Wrzucał Wojciech Szumilas i po próbie strzału jednego z naszych graczy piłka wyszła poza boisko.
85' zmiana Przemysław Kita zastąpił Karola Danielaka.
85' zmiana Alex Tanque zmienił Wojciecha Kamińskiego.
85' Trener Widzewa Janusz Niedźwiedź ukarany żółtą kartką.
85' Karol Danielak faulował Dawida Gojnego.
84' Po rozegraniu rogu z lewego skrzydła dośrodkował Szymon Pawłowski. Piłkę łapie Jakub Wrąbel.
84' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego będziemy mieli rzut rożny.
83' żóta kartka Szymon Sobczak faulowany w środku boiska przez Marka Hanouska. Żółta kartka dla gracza Widzewa.
82' Quentin Seedorf faulował w ataku Daniela Tanżynę.
80' Strasznie szkoda tego gola, bo Widzew jakoś wyjątkowo nie zagrażał naszej bramce.
79' gol - piłka nożna 3:2 Patryk Stępiński po podaniu Pawła Zielińskiego zbiegł z piłką z prawej strony do środka i przy biernej postawie Szymona Pawłowskiego strzelił lewą nogą z 18 metrów. Piękny strzał i trzeci gol dla Widzewa.
78' Strzał Karola Danielaka z 20 metrów zablokowany przez Lukáša Ďuriškę
77' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Quentin Seedorf za Maksymiliana Banaszewskiego.
76' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Ambrosiewicza za faul na Dominiku Kunie.
75' W polu karnym Zagłębia Wojciech Kamiński nabił piłkę o Mateusza Michalskiego i grę wznowi Kamil Bielikow.
74' Kontra Zagłębia, do której włączył się nawet Maciej Ambrosiewicz, ale podanie Szymona Sobczaka przejął Patryk Stępiński.
73' João Oliveira leży 25 metrów od własnej bramki i sędzia przerywa grę.
72' Dośrodkowana przez Wojciecha Szumilasa piłka mija wszystkich zawodników w polu karnym i wychodzi poza końcową linię.
71' żóta kartka Żółta kartka dla Daniela Tanżyny za faul na Maksymilianie Banaszewskim.
69' Kontra Widzewa. Na szczęście Dawid Gojny jest szybszy od Pawła Tomczyka.
69' Daniel Tanżyna interweniuje w polu karnym po wrzutce Wojciecha Szumilasa.
69' Po rozegraniu piłki z Dawidem Gojnym strzelał Maksymilian Banaszewski. Daniel Tanżyna zablokował piłkę i mamy kolejny korner.
68' Szymon Pawłowski uderzał z 18 metrów i piłkę na rzut rożny sparował Jakub Wrąbel.
66' Mateusz Michalski z 11 metrów posłał piłkę obok bramki!!!
64' Dominik Kun faulowany w polu karnym Zagłębia przez Wojciecha Kamińskiego.
63' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Kacper Smoleń za Dawid Ryndaka.
61' zmiana Potrójna zmiana w Widzewie - Radosław Gołębiowski za Bartosza Guzdka, Paweł Tomczyk za Daniego Villę i Mateusz Michalski za Fabio Nunesa.
61' Marek Hanousek w środku boiska faulował João Oliveirę.
60' Po rajdzie i dośrodkowaniu Karola Danielaka piłka odbija się rykoszetem od Dawida Gojnego i trafia w ręce Kamila Bielikowa.
60' Szymon Sobczak na spalonym po podaniu Dawida Ryndaka.
59' Po dośrodkowaniu Fabio Nunesa z lewego skrzydła piłka wychodzi poza końcową linię boiska.
57' João Oliveira faulował Patryka Stępińskiego przy bocznej linii boiska.
57' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego piłkę złapał Jakub Wrąbel.
56' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Daniela Tanżynę.
55' Kontra Zagłębia, ale osamotniony Szymon Sobczak trafił tylko w boczną siatkę.
53' Szymon Sobczak w sezonie 2021/2022 strzelił cztery bramki w meczach przeciwko drużynom z Łodzi, z czego trzy na stadionach w Mieście Włókniarzy.
52' gol - po karnym 2:2 Szymon Sobczak pewnie wykonał "jedenastkę" i mamy remis w Łodzi!
52' Rzut karny dla Zagłębia po faulu Marka Hanouska na Szymonie Sobczaku.
51' Dawid Gojny podawał do Szymona Pawłowskiego. Piłkę na aut wybił Patryk Stępiński.
49' Maciej Ambrosiewicz przejął piłkę zagrywaną w pole karne przez Karola Danielaka.
49' Po akcji Pawła Zielińskiego niecelnie lewą nogą z około 25 metrów uderzał Dominik Kun.
48' Daniel Tanżyna wybija piłkę po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z lewego skrzydła.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 17 sekundach gry sędzia Sylwester Rasmus kończy pierwszą połowę.
45+2' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego po ziemi uderzał João Oliveira. Broni Jakub Wrąbel.
45+1' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Daniela Tanżynę.
45' Po dośrodkowaniu Karola Danielaka z rzutu wolnego nad bramką główkował Tomasz Dejewski.
45' João Oliveira sfaulował Karola Danielaka na prawym skrzydle.
44' João Oliveira faulował w ataku.
42' gol - piłka nożna 2:1 Fabio Nunes zakręcił Dawidem Ryndakiem, dośrodkował z lewego skrzydła, a Dani Villa strzałem głową z bliska dał gospodarzom prowadzenie.
40' żóta kartka Dani Villa ukarany żółtą kartką za faul na João Oliveirze w polu karnym Zagłębia.
39' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Ryndaka za faul na Danim Villi.
38' Maciej Ambrosiewicz sfaulował Bartosza Guzdka w środku boiska.
36' Na spalonym Karol Danielak.
36' Z narożnika boiska dośrodkował Maksymilian Banaszewski, a sosnowiczanom nie udało się zakończyć akcji strzałem.
35' Podanie Maksymiliana Banaszewskiego do Szymona Sobczaka i strzał naszego napastnika w krótki róg. Piłkę na rzut rożny wybił Jakub Wrąbel.
34' Fabio Nunes z lewej strony pola karnego strzelił nad poprzeczką.
32' gol - piłka nożna 1:1 Szymon Pawłowski stracił piłkę w środku boiska. Przejął ją Marek Hanousek, ruszył do przodu i zagrał w pole karne. Dawid Gojny próbował wybić futbolówkę spod nóg Fabio Nunesa i zagrał do Bartosza Guzdka, który pokonał Kamila Bielikowa.
30' Po dośrodkowaniu Karola Danielaka rogu nad bramką główkował Daniel Tanżyna.
30' Po płaskim strzale Fabio Nunesa z 20 metrów piłkę na róg sparował Kamil Bielikow.
29' Fabio Nunes dośrodkował przed bramkę z lewego skrzydła i minimalnie spóźniony był Bartosz Guzdek.
29' Kamil Bielikow po złapaniu piłki w polu bramkowym szybko wznowił grę, ale z przodu nie było nikogo z Zagłębia.
28' Szymon Sobczak wrócił do defensywy i sfaulował Marka Hanouska.
28' Na spalonym Karol Danielak.
26' Marek Hanousek z 25 metrów trafił w Wojciecha Szumilasa, a przy okazji wpadł w Macieja Ambrosiewicza.
25' Zamieszanie pod bramką Widzewa po dośrodkowaniu z rogu. Szymonowi Sobczakowi nie udało się oddać strzału z bliska.
25' Po podaniu Dawida Ryndaka piłka odbita od jednego z rywali nieco przypadkowo trafia pod nogi Maksymiliana Banaszewskiego, który strzelił z ostrego kąta. Futbolówkę na róg wybił Jakub Wrąbel.
23' Wojciech Szumilas zagrał z własnej połowy w kierunku Szymona Sobczaka. Poza polem karnym musiał interweniować Jakub Wrąbel.
22' Rywale mieli liczebną przewagę w polu karnym i zatrzymali Maksymiliana Banaszewskiego
21' Fabio Nunes zwiódł Dawida Ryndaka i podał w pole karne, ale na szczęście tam był dobrze ustawiony Wojciech Szumilas.
20' Maksymilian Banaszewski faulowany 20 metrów od własnej bramki.
20' Szymon Sobczak fauluje w ataku Pawła Zielińskiego.
19' João Oliveira wybija piłkę dośrodkowaną przez Karola Danielaka.
19' Dawid Ryndak przerwał akcję Dominika Kuna. Róg dla Widzewa.
17' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu rożnego Lukáš Ďuriška główkował nad bramką z 5 metrów.
17' Dawid Gojny wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
17' Maksymilian Banaszewski przedarł się z piłką w pole karne Widzewa, ale akcję przerwała interwencja Karola Danielaka.
16' João Oliveira wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu z rogu.
15' Strzał Daniela Tanżyny po dośrodkowaniu Karola Danielaka zablokowany przez Szymona Pawłowskiego. Sędzia pokazuje na rzut rożny, choć gracze Widzewa domagają się karnego.
14' Maciej Ambrosiewicz wybija piłkę na kolejny róg dla łodzian.
13' Po dośrodkowaniu Dominika Kuna z prawego skrzydła z bliska głową uderzał Karol Danielak. Kamil Bielikow odbił piłkę, a dobitka gracza Widzewa była niecelna.
12' Dawid Gojny blokuje strzał Dominika Kuna z pola karnego.
12' Za mocna piłka od Macieja Ambrosiewicza w kierunku Szymona Pawłowskiego.
11' Rozegranie piłki z rogu między Karolem Danielakiem i Dominikiem Kunem. W polu bramkowym futbolówkę złapał Kamil Bielikow.
10' Drugi róg dla Widzewa po interwencji Dawida Ryndaka.
10' Wojciech Kamiński interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Karola Danielaka.
9' Zagłębie objęło prowadzenie w piątym kolejnym meczu z Widzewem. Z czterech poprzednich spotkań udało się wygrać tylko dwa.
8' Kamil Bielikow łapie piłkę dośrodkowaną przez Lukáša Ďuriškę.
7' Nieporozumienie łodzian przy rozegraniu rogu i niewiele brakowało, aby Zagłębie ruszyło z kontrą.
7' Dawid Ryndak blokuje dośrodkowanie Fabio Nunesa z lewego skrzydła. Róg dla Widzewa.
5' Zaczęło się tak jak w sierpniu w Sosnowcu. Wtedy też Szymon Sobczak dał Zagłębiu prowadzenie.
4' Dominik Kun faulował w ataku Macieja Ambrosiewicza.
2' gol - piłka nożna 0:1 GOOOL!!!! Co za początek. Po podaniu Dawida Gojnego i błędzie Patryka Stępińskiego Szymon Sobczak strzałem z około 16 metrów po ziemi pokonał Jakuba Wrąbla.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 17:58 Jest "Taniec Eleny", a więc zaraz zaczynamy mecz!
0' 17:55 Już czuć atmosferę wielkiego meczu. Na pięć minut przed początkiem spotkania pojawiły się pierwsze bluzgi na trybunach. ;)
0' 17:50 Zagłębie przystępuje do meczu w Łodzi po serii dwóch zwycięstw, a Widzew nie wygrał żadnego z pięciu ostatnich spotkań. Czy pójdziemy za ciosem i przedłużymy serię do trzech triumfów?
0' 17:45 Z dwóch poprzednich meczów na stadionie Widzewa Zagłębie wracało co najmniej z jednym punktem. We wrześniu 2020 sosnowiczanie zremisowali tutaj 1:1, choć z przebiegu mecz taki wynik można uznać za niekorzystny, bo łodzianie przez większość spotkania grali w dziesiątkę. W maju 2008 w przedostatnim wyjeździe w zakończonym spadkiem sezonie w Ekstraklasie, Zagłębie wygrało 1:0 po golu Adriana Marka.
0' 17:35 W Łodzi prószy śnieg i, jeśli wierzyć prognozie pogody, taka aura ma się utrzymać co najmniej do 22:00. Na szczęście po zetknięciu z murawą płatki od razu topnieją, co jednak nie oznacza, że piłkarzom będzie dziś łatwo. Z Sosnowca i okolic do Łodzi przyjechało siedem autokarów z fanatykami. Na poprzednim meczu na Widzewie nie udało im się wejść na sektor. Dziś już są i pierwsze flagi zawisły na płocie.
0' 17:30 W zespole Widzewa nie ma ani jednej zmiany w porównaniu do poniedziałkowego meczu z Sandecją Nowy Sącz. Trener Janusz Niedźwiedź desygnował do gry tych samych jedenastu piłkarzy, którzy zaczynali mecz w Nowym Sączu. Na ławce rezerwowych znajdują się dwaj gracze, którzy strzelili gole dla Widzewa w sierpniowym meczu na Stadionie Ludowym - Paweł Tomczyk i Radosław Gołębiowski.
0' 17:20 W składzie Zagłębia dwie zmiany w porównaniu do spotkań z Arką Gdynia i Chrobrym Głogów. Obie wymuszone żółtymi kartkami. Z powodu czterech upomnień w Łodzi nie mogą zagrać dwaj obrońcy - Dominik Jończy i Vedran Dalić. Ze środka pomocy do obrony został więc przesunięty Maciej Ambrosiewicz, za którego zagra dziś Wojciech Szumilas, a drugie miejsce w defensywie zajął Lukáš Ďuriška. Kontuzjowany jest także inny ze środkowych obrońców, Mateusz Machała, a w związku z tym dziś rezerwowymi defensorami są dwaj piłkarze z rezerw, którzy jeszcze nie mieli okazji zagrać w pierwszym zespole - Mikołaj Staniak i Bartosz Chęciński.
0' 17:10 Dobry wieczór! W zimny, niedzielny wieczór witamy ze Stadionu przy ul. Piłsudskiego 138 w Łodzi i zapraszamy na relację z meczu 19. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Widzewem Łódź a Zagłębiem Sosnowiec.
Druga galeria zdjęć z ŁodziDruga galeria zdjęć z Łodzi Zachęcamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć z meczu pomiędzy Widzewem Łódź a Zagłębiem Sosnowiec.   » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z WidzewemGaleria zdjęć z meczu z Widzewem Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć z meczu Widzewa Łódź z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Zagłębie pokonane w ŁodziZagłębie pokonane w Łodzi Zagłębie przegrało wyjazdowy mecz z Widzewem 2:3. Obie bramki dla sosnowiczan zdobył Szymon Sobczak (2' i 52' - karny). Decydujący cios zadał w 79. minucie Patryk Stępiński. » Czytaj więcej