2021-11-07, 15:00 Miejsce rozgrywania meczu: Olsztyn
Stomil Olsztyn
3:1(2:1)
Stroje: czarne (3-4-3)
31. Krzysztof Bąkowski  3. Rafał Remisz22. Jonathan Simba Bwanga 5. Beniamin Czajka 6. Jonatan Straus 10. Karol Żwir 33. Jakub Tecław 4. Wojciech Reiman (90+3' 88. Filip Wójcik) 70. Merveille Fundambu (71' 8. Maciej Spychała) 13. Łukasz Moneta (81' 11. Piotr Pyrdoł) 77. Patryk Mikita (90+3' 37. Hubert Szramka)   Rezerwowi: 1. Dawid Smug 15. Shun Shibata 17. Patryk Zych 37. Hubert Szramka 88. Filip Wójcik 89. Aleksander Pawlak 97. Jakub Mysiorski   Trener: Adrian Stawski
1:0 - Patryk Mikita 7' 2:0 - Jonatan Straus 10' 2:1 - Szymon Pawłowski 43' 3:1 - Łukasz Moneta 54'
2' Łukasz Moneta 22' Jonathan Simba Bwanga 56' Jakub Tecław 57' Mateusz Machała 61' Karol Żwir 88' Wojciech Szumilas 90+4' Filip Wójcik
23. Matko Perdijić 18. Lukáš Ďuriška 77. Dominik Jończy 4. Mateusz Machała (74' 67. Alex Tanque) 32. Kacper Smoleń (65' 80. Mateusz Popczyk) 6. João Oliveira 96. Wojciech Szumilas 94. Dawid Gojny 8. Szymon Pawłowski 9. Szymon Sobczak 10. Maksymilian Banaszewski (65' 7. Patryk Bryła)   Rezerwowi: 34. Szymon Frankowski 5. Marin Galić 13. Vedran Dalić 16. Dawid Ryndak 21. Nikolas Korzeniecki 99. Damian Pawłowski   Trener: Artur Skowronek
Sędziowie: Artur Aluszyk - Marek Arys, Marcin Janawa (Szczecin). Techniczny: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn). VAR: Damian Kos (Gdańsk), AVAR: Piotr Urban (Warszawa)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu. Jesteśmy dziadami. Dziękujemy.
90+5' Alex Tanque faulowany przez Jonatana Strausa.
90+4' żóta kartka Żółta kartka dla Filipa Wójcika za faul.
90+3' zmiana Dwie zmiany w Stomilu. Hubert Szramka za Patryka Mikitę i Filip Wójcik za Wojciecha Reimana.
90+2' Piłka wyszła poza końcową linię po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu.
90+1' Zablokowany strzał Mateusza Popczyka i mamy rzut rożny.
90+1' João Oliveira wrzucił w pole karne, a piłkę wybił Jonatan Straus
90' Szymon Pawłowski upadł przy bocznej linii i nie opanował piłki.
88' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Szumilasa za faul na Piotrze Pyrdole.
88' João Oliveira nie opanował piłki zagranej w pole karne przez Alexa Tanque, a miałby świetną okazję na bramkę.
87' Niepewna interwencja Krzysztofa Bąkowskiego po wrzutce Dawida Gojnego z lewego skrzydła, ale koledzy bramkarza Stomilu naprawili jego błąd.
86' Po dośrodkowaniu Jonatana Strausa z kilku metrów główkował Karol Żwir. Piłka trafiła w Matko Perdijicia.
85' Patryk Bryła faulował Piotra Pyrdoła.
84' Po strzale Macieja Spychały z 20 metrów piłka mija bramkę Zagłębia.
83' Szymon Pawłowski wdał się w drybling w polu karnym i stracił piłkę.
82' Po strzale Patryka Mikity piłka trafiła do bramki, ale nie te strzeżonej przez Matko Perdijicia, tylko tej która leży za narożnikiem boiska.
81' zmiana Druga zmiana w Stomilu. Piotr Pyrdoł wchodzi za Łukasza Monetę.
80' Mateusz Popczyk faulował Jakuba Tecława.
78' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego piłkę z pola karnego wybijają gospodarze.
77' Szymon Pawłowski faulowany przez Rafała Remisza.
76' Po zejściu Mateusza Machały Zagłębie gra w systemie 4-4-2
76' Po solowej akcji João Oliveira strzelał z 18 metrów. Krzysztof Bąkowski odbił piłkę.
74' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Alex Tanque za Mateusza Machałę.
74' Po strzale Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego piłka przelatuje nad bramką.
73' João Oliveira faulowany przez Jonatana Strausa 30 metrów od bramki.
72' Szymon Pawłowski prawą nogą z lewej strony pola karnego. Broni Krzysztof Bąkowski.
71' zmiana Pierwsza zmiana w Stomilu - Maciej Spychała za Merveille'a Fundambu.
71' Patryk Mikita faulowany przez Wojciecha Szumilasa.
70' Wojciech Szumilas zabrał piłkę Merveille'owi Fundambu. Kibice Stomilu uważają, że był faul.
67' Patryk Bryła gra na prawym wahadle, Mateusz Popczyk na środku ataku, a Szymon Sobczak na prawym skrzydle.
67' Dośrodkowanie Dawida Gojnego z lewego skrzydła i nieudana próba strzału Mateusza Popczyka.
66' João Oliveira główkował nad bramką po dośrodkowaniu Dawida Gojnego.
65' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu - Patryk Bryła za Maksyymiliana Banaszewskiego i Mateusz Popczyk za Kacpra Smolenia.
64' Racowisko w młynie Stomilu.
63' Dawid Goiny faulowany przez Patryka Mikitę.
62' Z lewej strony pola karnego Szymon Sobczak trafił w boczną siatkę.
61' żóta kartka Żółta kartka dla Karola Żwira za faul na Szymonie Sobczaku.
61' Dużo chaosu po obu stronach po rogu.
60' Był jeden róg i będzie od razu drugi.
59' Patryk Mikita przymierzył zza pola karnego. Matko Perdijić odbił piłkę przed siebie, a na róg wybił ją Mateusz Machała.
58' Matko Perdijić piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Monety z rzutu wolnego.
57' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Machały za faul na Merveille'u Fundambu.
56' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Tecława
54' gol - piłka nożna 3:1 Zagłębie miało róg, a bramkę strzelił Stomil. Gospodarze przejęli piłkę i ruszyli z kontrą. Pozostawiony jako ostatni Kacper Smoleń przegrał pojedynek z Patrykiem Mikitą, który wyłożył piłkę Łukaszowi Monecie, a ten pokonał Matko Perdijcia.
53' Róg dla sosnowiczan po akcji Szymona Sobczaka.
53' Beniamin Czajka faulował Szymona Sobczaka.
52' Szymon Pawłowski podał do przodu do Dawida Gojnego, który od razu odegrał w pole karne do Maksymiliana Banaszewskiego, ale ten stracił futbolówkę.
51' Kiks Lukáša Ďuriški. Słowak zagrał głową do tyłu pod nogi Łukasza Monety, który wbiegł w pole karne, strzelił po ziemi i tym razem skutecznie interweniował Matko Perdijić.
50' Jonathan Simba Bwanga wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
49' Rafał Remisz sfaulował Dawida Gojnego.
49' Szymon Sobczak faulowany przez Rafała Remisza.
47' Po podaniu Szymona Pawłowskiego Szymon Sobczak z lewej strony pola karnego trafił w słupek, ale i tak nie byłoby bramki, bo znajdował się na spalonym.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu w Olsztynie.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
43' gol - piłka nożna 2:1 Szymon Pawłowski przejął piłkę poza polem karnym zwiódł Łukasza Monetę i Merveille'a Fundambu, Karol Żwir odpuścił krycie i kapitan sosnowiczan przymierzy prawą nogą z 16 metrów w krótki róg. Nie popisał się Krzysztof Bąkowski i mamy kontaktową bramkę.
43' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego piłkę wybija Rafał Remisz
42' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z lewego skrzydła Krzysztof Bąkowski zderzył się z Szymonem Sobczakiem i wybił piłkę na róg.
40' Rafał Remisz wygrał pojedynek z Dawidem Gojnym.
39' Jonatan Straus blokuje dośrodkowanie Kacpra Smolenia.
37' Lukáš Ďuriška faulował Patryka Mikitę na połowie Stomilu.
35' Z rogu wrzucał Dawid Gojny, a w polu karnym faulował João Oliveira.
34' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego piłkę na róg wybija Jonatan Straus.
33' João Oliveira faulowany przez Merveille'a Fundambu.
32' Dośrodkowanie Wojciecha Reimana z rogu i sytuację wyjaśnia Mateusz Machała
31' Kolejny błąd Kacpra Smolenia. Z lewego skrzydła dośrodkował Jonatan Straus, a piłkę na róg wybił Dawid Gojny.
30' Defensywa Stomilu górą po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa.
29' Szybko jedziemy w drugą stronę i mamy róg dla Zagłębia.
29' Kacper Smolęń znów popełnił prosty błąd i napędził kontrę Stomilu. Po dośrodkowaniu Jonatana Strausa interweniował Lukáš Ďuriška
28' Szymon Pawłowski nie doszedł do podania Dawida Gojnego.
27' Dominik Jończy faulował Patryka Mikitę w środku boiska.
26' Za mocne podanie Wojciecha Szumilasa w kierunku Szymona Sobczaka.
24' Teraz sędzia konsultuje się z VAR w sprawie ewentualnego rzutu karnego po zagraniu Dawida Gojnego, ale gramy dalej.
23' Piłkarze Stomilu nadal nie ogarniają zasad działania VAR, bo domagają się zmiany decyzji arbitra.
22' żóta kartka Jonathan Simba Bwanga ukarany żółtą kartką za faul na João Oliveirze.
21' Druga wrzutka Wojciecha Szumilasa z rogu zdecydowanie za mocna.
20' Po centrze Wojciecha Szumilasa z rogu bramkarz Stomilu wybija piłkę na kolejny korner.
19' Jeszcze jeden celny strzał Maksymiliana Banaszewskiego i tym razem Krzysztof Bąkowski sparował futbolówkę na róg.
19' Po strzale Maksymiliana Banaszewskiego zza pola karnego Krzysztof Bąkowski odbija piłkę.
18' Merveille Fundambu zagrał ręką.
18' Fatalne dośrodkowanie Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego z prawego skrzydła.
17' Prostopadła piłka w pole karne od Maksymiliana Banaszewskiego i znowu Szymon Sobczak przegrywa pojedynek biegowy z Krzysztofem Bąkowskim.
16' Po wrzutce Dawida Gojnego nieudana próba przewrotki w wykonaniu Szymona Sobczaka.
14' Minimalnie niecelny strzał Wojciecha Szumilasa zza pola karnego.
13' Merveille Fundambu sfaulował w ataku Wojciecha Szumilasa.
13' João Oliveira z własnej połowy w kierunku wbiegającego w pole karne Szymona Sobczaka. Szybszy był Krzysztof Bąkowski
12' Zagłębie leży na łopatkach...
10' gol - piłka nożna 2:0 Po dośrodkowaniu Karola Żwira Kacper Smoleń wybija piłkę sprzed bramki, ale ta trafia na lewą stronę boiska do Jonatana Strausa, który wrzucił futbolówkę za kołnierz Matko Perdijicia. Po odbiciu się od słupka piłka zatrzepotała w siatce.
8' Zaczęło się bardzo źle dla Zagłębia...
7' gol - piłka nożna 1:0 Kacper Smoleń stracił piłkę przed własnym polem karnym na rzecz Wojciech Reimana, który zagrał w pole karne do Patryka Mikity, a ten oddał strzał prawą nogą w długi róg. Piłka przeszła po rękach Matko Perdijicia, odbiła się od słupka i wpadła do siatki.
6' Z około 30 metrów nad bramką strzelał Wojciech Reiman.
4' Dawid Gojny wrzucił piłkę z autu do João Oliveiry, który zagrywał głową w kierunku Szymona Sobczaka, ale szybszy był Krzysztof Bąkowski.
3' Lewą nogą z rzutu wolnego uderzał Wojciech Szumilas. Piłka przeleciała nad poprzeczką bramki gospodarzy.
2' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Monety.
2' Jonathan Simba Bwanga sfaulował Szymona Sobczaka około 22 metry od bramki Stomilu.
1' gwizdek Gramy! Zaczął Stomil.
0' 15:00 Pod nieobecność Macieja Ambrosiewicza kapitańska opaska trafiła dziś do byłego kapitana sosnowiczan Szymona Pawłowskiego.
0' 14:58 "Jesteśmy zawsze tam, gdzie oni będą grać" niesie się z sektora gości. Tymczasem na murawie pojawili się piłkarze obu zespołów. Zagłębie dziś całe na czarno, a gospodarze dla kontrastu cali na biało.
0' 14:50 Jeśli Zagłębie przegra w Olsztynie to po szesnastu kolejkach na pewno będzie w strefie spadkowej, bo spadnie w tabeli za Stomil, a niewykluczone, że jeszcze Górnik Polkowice, który gra o 18:00 w Rzeszowie, wyprzedzi sosnowiczan. Wygrana pozwoli Zagłębiu na nieco więcej spokoju, choć sytuacja nadal będzie bardzo trudna.
0' 14:40 Zagłębie wygrało trzy z sześciu meczów rozgrywanych w Olsztynie. Raz zanotowano remis, a dwa razy górą byli piłkarze gospodarzy, którzy triumfowali w poprzednim meczu z Zagłębiem rozegranym 25 września 2020. Za to w rewanżu w Sosnowcu dwie główki João Oliveiry przesądziły o wygranej zespołu prowadzonego wtedy przez Kazimierza Moskala.
0' 14:30 Bramki Zagłębia będzie dziś strzegł Matko Perdijić, który po raz trzeci w karierze zagra w Olsztynie. W dwóch poprzednich występach Chorwata w Olsztynie Zagłębie odniosło zwycięstwa. Wiosną 2018 zagrał tutaj w zastępstwie pauzującego za cztery żółte kartki Dawida Kudły i po meczu chwalił go trener Dariusz Dudek, a jesienią 2019 Matko Perdijić obronił rzut karny egzekwowany przez Grzegorza Lecha.
0' 14:20 Piłkarzy Zagłębia w meczu w Olsztynie będzie wspierała liczna grupa fanatyków. Jeszcze przed świtem z Sosnowca ruszyło w trasę siedem autokarów i łącznie w sektorze gości ma zasiąść około 550 osób. W Olsztynie przed tym arcyważnym meczem także była spora kibicowska mobilizacja. Bilety były darmowe i przynajmniej jeśli chodzi o sprawy kibicowskie, mecz nie powinien zawieść.
0' 14:10 Trzech zmian w wyjściowym składzie dokonał trener Artur Skowronek w porównaniu do meczu z Sandecją Nowy Sącz. Z powodu czterech żółtych kartek pauzuje Wojciech Kamiński i jego absencja wymusiła dwie roszady - na obronie w jego miejsce zagra Mateusz Machała, a jako młodzieżowiec w pierwszej jedenastce zagra Kacper Smoleń, któremu miejsca na prawym wahadle musiał ustąpić Dawid Ryndak. Z kolei z przodu Szymon Pawłowski wskoczył do składu w miejsce Quentina Seedorfa.
0' 14:00 Dzień dobry! Witamy z chłodnego, deszczowego i wietrznego Olsztyna i zapraszamy na relację na żywo z meczu Stomilu Olsztyn z Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu w OlsztynieGaleria zdjęć z meczu w Olsztynie Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z meczu między Stomilem Olsztyn a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Skrót meczu w OlsztynieSkrót meczu w Olsztynie Na stronie Polsatu Sport jest dostępny skrót meczu Stomilu Olsztyn z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
W Olsztynie nadzieja ginie?W Olsztynie nadzieja ginie? Zagłębie straciło dwa gole w 10 minut, przegrało w Olsztynie 1:3, spadło do strefy spadkowej i zrobiło wielki krok do degradacji. Jedynego gola dla sosnowiczan zdobył w 43. minucie Szymon Pawłowski. » Czytaj więcej