2021-10-31, 15:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
1:1(0:0)
Stroje: zielone (3-4-3)
31. Dawid Pietrzkiewicz77. Rafał Kobryń 28. Michal Piter-Bučko 4. Kornel Osyra 90. Tomasz Boczek (78' 30. Dawid Wolny) 24. Kamil Słaby 27. Damian Chmiel 7. Robert Janicki (65' 16. Michał Walski) 6. Maissa Fall 23. Jakub Zych (65' 9. Błażej Szczepanek) 18. Swetosław Dikow   Rezerwowi: 12. Szymon Tokarz 8. Maciej Małkowski 17. Adrian Basta 22. Robert Prochownik 33. Bartłomiej Kasprzak  Trener: Dariusz Dudek
0:1 - Wojciech Szumilas 67' 1:1 - Michal Piter-Bučko 88'
2' Michal Piter-Bucko 32' Wojciech Kamiński 33' Tomasz Boczek 45' Kamil Słaby 60' Wojciech Szumilas 63' Maciej Ambrosiewicz 69' João Oliveira 81' Kamil Słaby 81' Kamil Słaby 87' Dominik Jończy 90+2' Dawid Ryndak
23. Matko Perdijić 18. Lukáš Ďuriška 77. Dominik Jończy 11. Wojciech Kamiński 16. Dawid Ryndak 6. João Oliveira (83' 4. Mateusz Machała) 96. Wojciech Szumilas (90' 67. Alex Tanque) 94. Dawid Gojny 22. Quentin Seedorf (61' 8. Szymon Pawłowski) 9. Szymon Sobczak 10. Maksymilian Banaszewski (61' 28. Maciej Ambrosiewicz)   Rezerwowi: 34. Szymon Frankowski 13. Vedran Dalić 21. Nikolas Korzeniecki 32. Kacper Smoleń 99. Damian Pawłowski   Trener: Artur Skowronek
Sędziowie: Jacek Małyszek - Andrzej Zbytniewski, Radosław Wąsik (Lublin). Techniczny: Rafał Rokosz (Katowice), VAR: Paweł Malec (Łódź), AVAR: Dawid Golis (Skierniewice)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 5 sekundach gry sędzia kończy drugą połowę meczu.
90+3' Michał Walski trafił z rzutu wolnego w stojącego w murze Mateusza Machałę.
90+2' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Ryndaka za faul na Dawidzie Wolnym.
90' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Alex Tanque za Wojciecha Szumilasa
88' gol - piłka nożna 1:1 Po dośrodkowaniu Michała Walskiego z rzutu wolnego piłkę głową do bramki Zagłębia skierował Michal Piter-Bučko
87' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Jończego za faul na Dawidzie Wolnym.
86' Mateusz Machała wygrał powietrzny pojedynek z Dawidem Wolnym.
85' Dawid Pietrzkiewicz wybija z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu,.
84' Dawid Gojny wywalczył rzut rożny.
83' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Mateusz Machała za João Oliveirę.
82' Dawid Ryndak z prawej strony boiska podał do Wojciecha Szumilasa, który ułożył sobie piłkę do strzału lewą nogą i trafił w Błażeja Szczepanka.
81' druga żółta -czerwona Za faul na Wojciechu Szumilasie drugą żółtą kartkę w meczu obejrzał Kamil Słaby.
81' Po dośrodkowaniu Kamila Słabego Wojciecha Kamiński uprzedził Dawida Wolnego.
80' João Oliveira zagrał do Szymona Sobczaka, który w sytuacji sam na sam trafił w Dawida Pietrzkiewicza, ale już po całej akcji sędzia asystent zasygnalizował spalonego.
79' Damian Chmiel zwiódł Dawida Gojnego w polu karnym i został zatrzymany przez Lukáša Ďuriškę
78' zmiana Trzecia zmiana w Sandecji - Dawid Wolny za Tomasza Boczka.
77' Odważna akcja Wojciecha Kamińskiego, który przedarł się z piłką z własnej połowy aż do pola karnego Sandecji i strzelił nad poprzeczką.
75' Swetosław Dikow upada na murawę po pojedynku z Lukášem Ďurišką. Sędzia nakazuje grać dalej.
73' Bramkarz Zagłębia przez chwilę leżał na murawie i korzystał z pomocy fizjoterapeutów.
71' Michał Walski strzelał z rzutu wolnego z około 23 metrów. Matko Perdijić odbił przed siebie piłkę po strzale gracza Sandecji, a potem ofiarnie zablokował dobitkę Kamila Słabego. Piłka trafiła Chorwata w głowę.
69' żóta kartka João Oliveira ukarany żółta kartką za faul na Błażeju Szczepanku.
67' gol - piłka nożna 0:1 Zza pola karnego uderzał Szymon Sobczak. Piłka w polu karnym odbiła się od Michala Piter-Bucki i spadła w pole bramkowe pod nogi Wojciecha Szumilasa, który wpakował ją z bliska do siatki.
65' zmiana Podwójna zmiana w Sandecji - Błażej Szczepanek za Jakuba Zycha i Michał Walski za Roberta Janickiego.
64' Maciej Ambrosiewicz też wypada z kadry na mecz w Olsztynie. Pięknie.
63' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Ambrosiewicza za faul na Robercie Janickim.
61' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Szymon Pawłowski za Quentina Seedorfa i Maciej Ambrosiewicz za Maksymiliana Banaszewskiego.
61' Wojciech Szumilas jest drugim Wojciechem w składzie Zagłębia, który nie zagra w Olsztynie z powodu kartek.
60' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Szumilasa za faul na Robercie Janickim.
58' Dominik Jończy górą w powietrzu po dośrodkowaniu Kamila Słabego.
54' Kamil Słaby faulowany przez Dawida Ryndaka.
54' Pierwszy celny strzał sosnowiczan po przerwie. Z ponad 20 metrów przymierzył Wojciech Szumilas. Broni Dawid Pietrzkiewicz.
54' Zagłębie w pierwszych ośmiu minutach drugiej połowy oddało tyle samo strzałów, ile w całej pierwszej połowie.
53' Niecelny strzał João Oliveiry z 20 metrów.
52' João Oliveira niecelnie główkował po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu.
51' Dawid Gojny przymierzył zza pola karnego. Piłka otarła się od rywala i przeszła obok bramki.
51' Wojciech Szumilas prostopadłym podaniem uruchomił Szymona Sobczaka, który z prawej strony boiska podał w pole karne. Interweniował Tomasz Boczek.
50' Sędzia przerwał grę, bo w środku boiska leżeli po starciu João Oliveira i Swetosław Dikow.
49' Kontra Sandecji. Rafał Kobryń po rajdzie prawą stronę podał w pole karne. Piłkę przejął Dominik Jończy.
49' Dawid Ryndak zagrał w pole karne do Szymona Sobczaka i najlepszy strzelec sosnowiczan oddał niecelny strzał.
48' Beznadziejny strzał Maksymiliana Banaszewskiego z rzutu wolnego. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.
47' Szymon Sobczak sfaulowany przez Kornela Osyrę 22 metry od bramki.
46' Maissa Fall faulował João Oliveirę w środku boiska.
46' Zaczęła się druga połowa spotkania. Bez zmian w obu zespołach.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 8 sekundach gry sędzia kończy pierwszą połowę.
45+1' Wojciech Szumilas trafił w mur z rzutu wolnego z około 25 metrów.
45' żóta kartka Żółta kartka dla Kamila Słabego za faul na Szymonie Sobczaku.
43' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu rożnego nad bramką główkował João Oliveira.
42' Dawid Gojny podał do Wojciecha Szumilasa, który strzelił lewą nogą z około 25 metrów. Piłka odbiła sie w polu karnym od Rafała Kobrynia i minęła słupek sądeckiej bramki.
40' Znudzonych kibiców ożywił Wojciech Kamiński, który huknął po ziemi z około 30 metrów i sprawił trochę kłopotów Dawidowi Pietrzkiewiczowi.
38' Solowa akcja Quentina Seedorfa, ale Holender nie dał rady ograć aż trzech rywali.
37' Dawid Ryndak sfaulował Kamila Słabego w środku boiska.
36' Naciskany przez Swetosława Dikowa Matko Perdijić wybija piłkę poza boisko.
36' Dawid Gojny faulowany na własnej połowie przez Damiana Chmiela.
34' Na połowie Sandecji leży Szymon Sobczak. Piłkę poza boisko wybił Lukáš Ďuriška
34' Wojciech Kamiński obejrzał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie i nie zagra za tydzień w Olsztynie.
33' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Boczka za faul na Dawidzie Gojnym.
32' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Kamińskiego za faul na Swetosławie Dikowie.
31' Kornel Osyra w pojedynku z Szymonem Sobczakiem. Obrońca Sandecji poradził sobie z napastnikiem Zagłębia i uniemożliwił "Sopelowi" wyjście sam na sam.
31' Na spalonym Damian Chmiel.
28' Kompletnie nieudane podanie Wojciecha Kamińskiego w kierunku Dawida Gojnego.
27' Dośrodkowanie Rafała Kobrynia z prawego skrzydła. Z piłką z pola karnego Zagłębia wyszedł João Oliveira.
24' Damian Chmiel przedarł się prawą stroną boiska, wpadł w pole karne i zagrał przed bramkę. Dominik Jończy odbił piłkę i trafił w leżącego Chmiela. Od bramki zacznie Zagłębie.
23' Kontra Zagłębia. Podanie João Oliveira przejęte przez Kornela Osyrę.
21' Lukáš Ďuriška interweniował w polu karnym po wstrzeleniu piłki przez Roberta Janickiego.
20' Szymon Sobczak sfaulował w ataku Tomasza Boczka.
19' Swetosław Dikow faulowany przez Dominika Jończego.
17' João Oliveira wybija z pola karnego piłkę po dośrodkowania Damiana Chmiela z rogu, a następnie Dominik Jończy odbija głową piłkę po strzale Jakuba Zycha.
16' João Oliveira leży na połowie Zagłębia. Jakub Zych leży w polu karnym, ale sędzia puszcza grę i będzie róg dla Sączersów.
15' Sędzia przyłożył słuchawkę do ucha i kazał grać dalej.
14' Damian Chmiel upadł w polu karnym w starciu z Wojciechem Kamińskim. Czy był faul?
14' Kibice Zagłębia nie prowadzą dopingu. Na płocie wiszą tylko flagi upamiętniające zmarłych kibiców Zagłębia, m.in. Żabę i Manolo.
12' Lukáš Ďuriška faulował Swetosława Dikowa.
9' Rozegranie piłki między Dawidem Gojnym i Maksymilianem Banaszewskim. Dośrodkowanie w pole karne i niecelna główka João Oliveiry.
8' Lukáš Ďuriška wywalczył róg dla Zagłębia.
8' Dośrodkowanie Dawida Ryndaka z prawego skrzydła. Zamykający akcję Quentin Seedorf odegrał piłkę przed bramkę do Maksymiliana Banaszewskiego, z którego strzałem poradził sobie Dawid Pietrzkiewicz.
8' Quentin Seedorf podał w polu karnym do Szymona Sobczaka, którego strzał został zablokowany przez Tomasza Boczka
6' Szymon Sobczak faulowany przez Kornela Osyrę.
5' Dawid Gojny zagrał odchodzącą piłkę w pole karne, a Tomasz Boczek głową wybił piłkę do przodu.
5' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka Zagłębie wywalczyło rzut rożny.
4' Maksymilian Banaszewski przedarł się lewą stroną i znalazł się w polu karnym, ale Michal Piter-Bucko uniemożliwił mu oddanie strzału.
2' żóta kartka Kapitan Sandecji ukarany żółtą kartką za faul na Maksymilianie Banaszewskim.
1' Problemy z piłką. Wojciech Kamiński wykopał na aut futbolówkę, w której brakowało ciśnienia.
1' João Oliveira faulowany na połowie Zagłębia.
1' Gramy! Zaczęli gospodarze z Nowego Sącza.
0' 14:58 Piłkarze Zagłębia zagrają dziś na zielono, a Sandecja w białych strojach z czarnych elementami.
0' 14:50 Zagłębie do tej pory wygrało sześć meczów z Sandecją. Dwa razy górą był klub z Nowego Sącza, a w dwóch spotkaniach padły remisy. Sandecja we wszystkich meczach rozgrywanych w Sosnowcu doznała porażek.
0' 14:40 Artur Skowronek czterokrotnie w swojej karierze mierzył się z drużynami prowadzonymi przez Dariusza Dudka. Za każdym razem górą były ekipy Skowronka i zawsze wygrywały do zera. Gdy Artur Skowronek pracował w Wigrach Suwałki dwa razy po 1:0 pokonał Zagłębie Dariusza Dudka, a sezon później Stal Mielec, gdzie przeniósł się Skowronek, dwukrotnie triumfowała 2:0 z GKS-em Katowice. Jak będzie dziś?
0' 14:30 Zagłębie Sosnowiec nie wygrało żadnego z dziewięciu ostatnich meczów na własnym boisku - ośmiu ligowych i pucharowego z Piastem Gliwice. Dziś na Stadionie Ludowym wystąpimy w roli gości i może uda się przełamać tę "klątwę Ludowego" grając "na wyjeździe"?
0' 14:20 Dariusz Dudek dokonał dwóch zmian w pierwszej jedenastce swojego zespołu w porównaniu do meczu w Olsztynie. Obie są wymuszone czterema żółtymi kartkami dla Sebastiana Rudola i Damira Šovšicia. W ich miejsce zagrają Kornel Osyra i Rafał Kobryń. W pierwszym składzie nie ma dwóch najlepszych strzelców Sandecji - Dawida Błanika i Michał Walskiego. Ten pierwszy jeszcze w trakcie okna transferowego przeszedł do Korony Kielce, a ten drugi siedzi na ławce rezerwowych.
0' 14:10 Dwóch zmian w składzie Zagłębia w porównaniu do meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała dokonał trener Artur Skowronek. Na ławce rezerwowych usiadł Maciej Ambrosiewicz, którego na prawej stronie defensywnego bloku zastąpił Lukáš Ďuriška. Z kolei za Szymona Pawłowskiego na skrzydle wystąpi Quentin Seedorf.
0' 14:00 Choć w terminarzu Zagłębie jest dzisiaj gościem, to witamy ze Stadionu Ludowego, gdzie nasza drużyna zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz w meczu 15. kolejki Fortuna I ligi.
Druga galeria zdjęć z meczu z SandecjąDruga galeria zdjęć z meczu z Sandecją Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć z meczu Sandecji Nowy Sącz z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z SandecjąZdjęcia z meczu z Sandecją Prezentujemy galerię zdjęciową z dzisiejszego meczu Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Sosnowiec, zakończonego remisem 1:1. » Czytaj więcej
Bramki z meczu z SandecjąBramki z meczu z Sandecją Na stronie Polsatu Sport dostępny jest już skrót z bramkami strzelonymi w meczu Sandecji Nowy Sącz z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z SandecjąKonferencja prasowa po meczu z Sandecją Na pomeczowej konferencji prasowej głos zabrali trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Punkty znów uciekłyPunkty znów uciekły Grająca w dziesiątkę Sandecja doprowadziła w 88. minucie do wyrównania. Zagłębie prowadziło od 67. minuty po golu Wojciecha Szumilasa, ale nie potrafiło wygrać dziesiątego z rzędu meczu na Ludowym. » Czytaj więcej