2021-10-16, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Legnica
Miedź Legnica
4:0(2:0)
Stroje: czarne (3-4-3)
1. Paweł Lenarcik 2. Carlos Julio Martinez 25. Nemanja Mijusković 13. Jon Aurtenetxe 23. Jurich Carolina 27. Bruno Garcia (62' 18. Kamil Zapolnik) 20. Damian Tront 10. Maxime Dominguez (82' 80. Hamza Bahaid) 59. Mehdi Lehaire (69' 8. Chuca) 22. Szymon Stróżyński (69' 70. Maciej Śliwa) 71. Patryk Makuch (82' 9. Michał Bednarski)   Rezerwowi: 31. Mateusz Abramowicz 6. Szymon Matuszek 7. Marcin Garuch 50. Filip Balcewicz    Trener: Wojciech Łobodziński
1:0 - Damian Tront 11' 2:0 - Patryk Makuch 21' 3:0 - Maxime Dominguez 55' 4:0 - Michał Bednarski 89'
16' Dominik Jończy 40' Wojciech Kamiński 62' Maxime Dominguez 77' Jon Aurtenetxe
12. Kamil Bielikow 18. Lukáš Ďuriška (64' 13. Vedran Dalić) 77. Dominik Jończy 11. Wojciech Kamiński 16. Dawid Ryndak 28. Maciej Ambrosiewicz 96. Wojciech Szumilas 22. Quentin Seedorf 7. Patryk Bryła (46' 6. João Oliveira) 9. Szymon Sobczak 7. Szymon Pawłowski (64' 67. Alex Tanque)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 4. Mateusz Machała 5. Marin Galić 21. Nikolas Korzeniecki 32. Kacper Smoleń 99. Damian Pawłowski   Trener: Artur Skowronek
Sędziowie: Wojciech Krztoń (Olsztyn) - Marek Arys (Szczecin), Krystian Mucha (Olsztyn). Techniczny: Marek Opaliński (Legnica). VAR: Jarosław Przybył (Kluczbork), AVAR: Artur Aluszyk (Szczecin)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec. Przegrywamy w Legnicy 0:4.
90+2' Szymon Sobczak pudłuje z 18 metrów.
89' gol - piłka nożna 4:0 Kamil Bielikow rzucił piłkę prosto do Juricha Caroliny, który od razu podał do Chuki. Chuca zagrał prostopadłą piłkę do Michała Bednarskiego, który w polu karnym Zagłębia posadził na tyłku Dominika Jończego i ze spokojem pokonał Kamila Bielikowa strzałem lewą nogą.
89' Damian Tront dośrodkował z prawego skrzydła, a piłkę głową wybił Damian Tront.
87' Dominik Jończy z 30 metrów posłał piłkę do młyna Miedzi.
86' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego interweniuje defensywa Miedzi.
86' Alex Tanque faulowany przy bocznej linii boiska.
85' Po podaniu Chuki obok słupka z 13 metrów strzelał Michał Bednarski.
82' zmiana Dwie zmiany w Miedzi - Hamza Bahaid za Maxime'a Domingueza i Michał Bednarski za Patryka Makucha.
82' Alex Tanque podał w pole karne do Szymona Sobczaka, któremu piłkę odebrał Damian Tront.
81' Po strzale Chuci z 20 metrów piłka odbija się rykoszetem od Dominika Jończego i zmierzała do bramki Zagłębia, ale Kamil Bielikow zbił ją na poprzeczkę.
80' Sędziowie w pokoju VAR potwierdzają, że Szymon Sobczak był na spalonym.
80' Po podaniu Dominika Jończego Szymon Sobczak w sytuacji sam na sam strzela do bramki Miedzi, ale sędzia liniowy zasygnalizował spalonego. Sprawdzamy na VAR.
79' Maciej Ambrosiewicz podawał w pole karne do Dawida Ryndaka, który upadł w starciu z Maciejem Śliwą.
78' Szymon Sobczak z rzutu wolnego z około 22 metrów bardziej dośrodkowywał niż strzelał. Lekko uderzona piłka przeleciała nad poprzeczką.
77' żóta kartka Jon Aurtenetxe ukarany żółtą kartką za faul na Szymonie Sobczaku.
76' Po rozegranym rzucie rożnym nad poprzeczką z prawego skrzydła uderzał Maxime Dominguez.
76' Najlepszy na boisku Damian Tront zagrał w pole karne do Patryka Makucha, którego w ostatniej chwili uprzedził Vedran Dalić. Róg dla Miedzi.
74' Quentin Seedorf zbyt wysoko uniesioną nogą zaatakował Kamila Zapolnika.
74' Carlos Julio Martinez podawał w pole karne do Macieja Śliwy, który przewrócił się w walce z Wojciechem Kamińskim.
72' Alex Tanque faulowany w środku boiska przez Nemanję Mijuskovicia.
71' Błąd Dominika Jończego, ale na nasze szczęście Patryk Makuch był na spalonym.
70' Damian Tront przymierzył lewą nogą z 25 metrów. Broni Kamil Bielikow.
69' zmiana Podwójna zmiana w Miedzi - Chuca za Mehdiego Lehaire'a i Maciej Śliwa za Szymona Stróżyńskiego.
68' Zagłębie ciągle bez celnego strzału.
67' Mehdi Lehaire uderzył po koźle z 20 metrów. Broni Kamil Bielikow.
65' Zagłębie miało aut na wysokości pola karnego rywala, ale po wrzucie Vedrana Dalicia sędzia przerwał akcję, bo faulował Dominik Jończy.
64' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Vedran Dalić za Lukáša Ďuriškę i Alex Tanque za Szymona Pawłowskiego.
62' żóta kartka Żółta kartka dla Maxime'a Domingueza za faul na Macieju Ambrosiewiczu.
62' zmiana Pierwsza zmiana w Miedzi. Kamil Zapolnik zmienia Bruno Garcię.
59' Po dośrodkowanii Maxime Domingueza z rzutu rożnego z piłką z pola karnego wybiegł Szymon Sobczak.
59' Maxime Dominguez zablokowany przy strzale z 20 metrów. Róg dla Miedzi.
56' Sędziowie na VAR sprawdzali jeszcze, czy Dominik Jończy nie był faulowany, ale wszystko było zgodnie z przepisami i gol został uznany.
55' gol - piłka nożna 3:0 Dominik Jończy stracił piłkę na środku boiska na rzecz Damana Tronta. Ten podał do Maxime Domingueza, który ruszył do przodu i podał w polu karnym do Patryka Makucha. Po strzale Makucha Kamil Bielikow wypuścił piłkę z rąk, a Dominguez dobił ją z bliska do siatki.
54' Mehdi Lehaire faulowany przez João Oliveirę w środku boiska.
53' João Oliveira faulował Carlosa Julio Martineza.
52' Nemanja Mijusković w polu bramkowym wybija piłkę po zagraniu Szymona Sobczaka.
51' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawego skrzydła niepewnie jedną ręką piłkę odbijał Paweł Lenarcik, a dobijający Wojciech Szumilas posłał piłkę nad bramką.
49' Lukáš Ďuriška wdał się w drybling z Patrykiem Makuchem w okolicy narożnika boiska i stracił piłkę. Napastnik Miedzi wyłożył piłkę w pole karne do Bruno Garcii, któremu strzał utrudniał João Oliveira, a piłka potem jeszcze raz trafiła w Makucha i nie było nawet rogu.
47' Małe zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rzutu rożnego i akcję kończy zablokowany strzał Szymona Pawłowskiego.
47' Wojciech Szumilas podał w pole karne do Dawida Ryndaka. Akcję przerwał Jurich Carolina i mamy pierwszy róg.
47' João Oliveira gra obok Macieja Ambrosiewicza w środku pomocy, a na prawe skrzydło przesunął się Wojciech Szumilas.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
46' zmiana Jedna zmiana w Zagłębiu przed drugą połową - João Oliveira za Patryka Bryłę.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu w Legnicy.
45' Daleki wrzut z autu w pole karne Zagłębia i piłkę do przodu wybija Maciej Ambrosiewicz.
44' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa piłka trafiła w Damiana Tronta.
43' Szymon Sobczak faulowany przez Szymona Stróżyńskiego.
43' Nemanja Mijusković wybija sprzed bramki piłkę po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego.
42' Lukáš Ďuriška faulowany przez Bruno Garcię około 25 metrów przed bramką.
41' Dośrodkowanie Damiana Tronta z rzutu wolnego. W polu karnym do odbitej piłki dopadł Mehdi Lehaire i strzelił nad poprzeczką.
40' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Kamińskiego za faul na Patryku Makuchu.
40' Wojciech Szumilas z 25 metrów trafił w Damiana Tronta.
38' Szymon Pawłowski podał na lewą stronę pola karnego do Quentina Seedorfa, który ograł Nemanję Mijuskovicia, ale nie był już w stanie minąć Pawła Lenarcika.
37' Patryk Bryła faulowany przez Maxime Domingueza.
36' Damian Tront przymierzył z około 30 metrów. Piłka po drodze odbiła się rykoszetem od Dominika Jończego, a następnie od słupka i wpadła w ręce Kamila Bielikowa.
35' Patryk Bryła przejął piłkę na swojej połowie, ale niedokładnie podawał w stronę Szymona Sobczaka.
33' Patryk Bryła wstrzelił piłkę w pole karne z prawego skrzydła, a tam wślizgiem interweniował Damian Tront.
33' Kamil Bielikow łapie piłkę dośrodkowaną przez Damiana Tronta z rzutu wolnego.
32' Patryk Makuch faulowany przez Dawida Ryndaka.
32' Po podaniu Dawida Ryndaka na spalonym Szymon Sobczak.
31' Niecelny strzał Patryka Makucha zza pola karnego.
31' Dominik Jończy wybija piłkę z pola karnego po wrzutce Maxime Domingueza z rogu.
30' Po dośrodkowani Bruno Garcii piłka odbija się od Lukáša Ďuriški i wychodzi na róg, choć Kamil Bielikow jeszcze starał się ją uratować.
29' Dawid Ryndak dobiegł do piłki zagranej do bocznej linii boiska, opanował ją w polu gry, ale niestety upadł.
28' Lukáš Ďuriška faulował Bruno Garcię w środku boiska.
26' Wojciech Szumilas wybił piłkę poza pole karne po wrzucie z autu Bruno Garcii.
26' Dośrodkowanie Maxime Domingueza lewą nogą i piłka wybita z pola karnego przez Wojciecha Szumilasa.
25' Patryk Bryła faulował Juricha Carolinę z lewej strony boiska.
23' Dwa stałe fragmenty gry dla Miedzi i dwie bramki. Jest źle.
21' gol - piłka nożna 2:0 Po dośrodkowaniu Maxime Domingueza z rzutu rożnego piłka odbiła się od biodra Lukáš Ďuriški, a następnie głową zagrał Jurich Carolina, a Patryk Makuch z bliska wpakował futbolówkę głową do siatki.
21' Wojciech Kamiński zablokował dośrodkowanie Szymona Stróżyńskiego. Róg dla Miedzi.
20' Dominik Jończy interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Carlosa Julio Martineza.
18' Patryk Bryła sfaulował Patryka Makucha, ale sam przy tym bardziej ucierpiał niż gracz Miedzi.
18' Szymon Sobczak upadł w starciu z Jonem Aurtenetxe
17' Szymon Stróżyński znalazł się z piłką w polu karnym Zagłębia. Akcję przerwał Maciej Ambrosiewicz.
16' Drugi raz w tym sezonie Zagłębie straciło bramkę po rykoszecie od Dominika Jończego. Wcześniej tak było w meczu z Widzewem.
16' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Jończego za faul na Patryku Makuchu.
15' Efektowna akcja sosnowiczan. Dawid Ryndak z prawej strony wyłożył piłkę w pole karne do Szymona Pawłowskiego który trafił w poprzeczkę.
15' Wojciech Szumilas faulowany przez Mehdiego Lehaire'a.
11' gol - piłka nożna 1:0 Jurich Carolina wrzucił piłkę z autu w pole karne. Nemanja Mijusković zgrał głową do Damiana Tronta, który oddał strzał lewa nogą. Po drodze piłka odbiła się od Dominika Jończego i zmyliła Kamila Bielikowa.
10' Ładna akcja na lewej stronie boiska. Szymon Pawłowski wymienił podanie z Quentinem Seedorfem i po zagraniu Holendra w pole karne interweniował Nemanja Mijusković.
8' Patryk Makuch faulowany przez Macieja Ambrosiewicza.
7' Paweł Lenarcik łapie piłkę dośrodkowaną przez Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego
7' Szymon Sobczak faulowany przez Damiana Tronta 35 metrów od bramki.
5' Kontra Zagłębia zakończona stratą Szymona Pawłowskiego.
5' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawego skrzydła piłkę złapał Paweł Lenarcik.
4' Strzał Patryka Makucha z 20 metrów zablokowany przez Wojciecha Kamińskiego.
3' Po rozegraniu rzutu rożnego piłkarze Miedzi sami oddalili się od pola karnego Zagłębia.
3' Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Maxime Dominguez, a piłkę na rzut rożny wybił Maciej Ambrosiewicz.
2' Szymon Stróżyński faulowany przez Lukáša Ďuriškę
1' Po akcji Zagłębia i wstrzeleniu piłki w pole karne interweniował Nemanja Mijusković, a do odbitej przez obronę Miedzi piłki dopadł Quentin Seedorf i zza pola karnego strzelił nad poprzeczką.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli gospodarze.
0' 17:58 Piłkarze obu drużyn pojawili się na murawie. Zagłębie dzisiaj całe na czarno, a Miedź w niebieskich koszulkach, białych spodenkach i białych getrach.
0' 17:50 W wyjściowym składzie Zagłębia na dzisiejszy mecz znalazł się Dawid Ryndak, który po raz pierwszy w swojej karierze na legnickim stadionie wystąpił ponad 13 lat temu - 27 września 2008 w zremisowanym 0:0 meczu II ligi. W składzie Miedzi zagrał wtedy rozpoczynający dziś mecz na ławce rezerwowych Marcin Garuch.
0' 17:45 Nasz serwis na żadnym innym stadionie nie gościł tak często jak w Legnicy. Jesteśmy tu dziś już po raz szesnasty w historii. Pamiętamy czasy, kiedy ten obiekt nie miał takich trybun jak obecnie, a szatnie były w starym budynku, teraz zasłoniętym przez trybunę, na której jest sektor gości. Najlepsza wiadomość dla nas na dziś jest taka, że już zaszło słońce, które wielokrotnie utrudniało nam obserwację meczów.
0' 17:40 Do Legnicy zawitali dziś kibice Zagłębia. W poprzednim sezonie nie mieli okazji gościć na stadionie w Miedzi, a gdy byli tutaj poprzednio, 29 lutego 2020, Zagłębie wygrało 2:0. Oby również dziś ich doping poprowadził sosnowiczan do wygranej. Tym bardziej, że na tym stadionie nam się nie gra najgorzej - ostatnie cztery wizyty w Legnicy zakończyły się dla sosnowiczan zdobyciem łącznie ośmiu punktów. Dziś liczymy na kolejne.
0' 17:35 Pod nieobecność Dawida Gojnego dziś do gry na lewym wahadle desygnowany został Quentin Seedorf, którego z kolei na prawej stronie ofensywnego tercetu ma zastąpić przesunięty z lewej strony Patryk Bryła, a po prawej stronie zagra Szymon Pawłowski, dla którego jest to pierwszy w tym sezonie występ w wyjściowym składzie. Jego kolega, Wojciech Łobodziński, z którym w 2007 grał w Zagłębiu Lubin, dziś pracuje w Miedzi jako trener.
0' 17:30 Trener Miedzi Wojciech Łobodziński, dla którego to jest pierwsze w karierze trenera spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec, desygnował do gry taką samą jedenastkę, jaka wystąpiła w poprzednim meczu Miedzi. Przed tygodniem "Miedzianka" rozegrała w Legnicy "wyjazdowe" spotkanie z Sandecją Nowy Sącz i wygrała 3:1. Od pierwszej minuty w drużynie Miedzi wystąpi więc aż siedmiu obcokrajowców, a dwóch kolejnych siedzi na ławce. W podstawowym składzie zagra Bask Jon Aurtenetxe, który w 2012 jako piłkarz Athleticu Bilbao wystąpił w finale Ligi Europy.
0' 17:20 Trener Artur Skowronek dokonał trzech zmian w składzie Zagłębia. Do pierwszego składu awansowali dwaj gracze, którzy w ostatnim meczu pojawili się na boisku w 46. minucie - Dawid Ryndak i Szymon Pawłowski. Do zespołu po obowiązkach w reprezentacji U-20 powrócił także Wojciech Kamiński. Na ławce rezerwowych usiedli Kacper Smoleń i Mateusz Machała, a poza meczową dwudziestką znalazł się Dawid Gojny. W kadrze meczowej po raz pierwszy w tym sezonie znalazł się Damian Pawłowski, który po kontuzji grał ostatnio w rezerwach Zagłębia.
0' 17:10 Dzień dobry! Witamy z Legnicy i zapraszamy na relację z meczu 13. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy miejscową Miedzią a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu w LegnicyGaleria zdjęć z meczu w Legnicy Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu Miedzi Legnica z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Skrót meczu w LegnicySkrót meczu w Legnicy Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót meczu Miedzi Legnica z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w LegnicyKonferencja prasowa po meczu w Legnicy Na pomeczowej konferencji pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Blamaż w LegnicyBlamaż w Legnicy Zagłębie nie oddało w Legnicy ani jednego celnego strzału i przegrało z Miedzią aż 0:4. Gole strzelili Damian Tront (11'), Patryk Makuch (21'), Maxime Dominguez (55') i Michał Bednarski (89') » Czytaj więcej