2021-10-10, 12:40 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
0:1(0:1)
Resovia
12. Kamil Bielikow 18. Lukáš Ďuriška 77. Dominik Jończy 4. Mateusz Machała 32. Kacper Smoleń (46' 16. Dawid Ryndak) 28. Maciej Ambrosiewicz 96. Wojciech Szumilas 94. Dawid Gojny 22. Quentin Seedorf (46' 8. Szymon Pawłowski) 9. Szymon Sobczak (67' 67. Alex Tanque) 7. Patryk Bryła (66' 10. Maksymilian Banaszewski)  Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 5. Marin Galić 6. João Oliveira 13. Vedran Dalić 21. Nikolas Korzeniecki    Trener: Artur Skowronek
0:1 - Dawid Kubowicz 45+1'
51' Szymon Pawłowski 90+3' Bartłomiej Wasiluk
1. Branislav Pindroch 25. Bartosz Jaroch 24. Aleksander Komor 5. Dawid Kubowicz 17. Radosław Adamski 19. Daniel Pietraszkiewicz 16. Josip Šoljić 6. Bartłomiej Wasiluk 7. Marek Mróz (61' 11. Damian Hilbrycht) 4. Rafał Mikulec (90+3' 9. Karol Twardowski) 12. Jakub Wróbel (72' 98. Kamil Antonik)   Rezerwowi: 99. Paweł Łakota 18. Łukasz Ostrowski 20. Oliver Podhorin 32. Kacper Szymkiewicz 77. Sebastian Strózik 97. Michał Rostkowski    Trener: Dawid Kroczek
Sędziowie: Marek Opaliński (Legnica) - Adam Karasewicz (Wrocław), Krzysztof Stępień (Wrocław). Techniczny: Paweł Dziopak (Tychy). VAR: Sebastian Jarzębak (Bytom), AVAR: Dawid Golis (Skierniewice)
90.0000
90+6' gwizdek Koniec meczu
90+6' Wydawało się, że sędzia już odgwizdał koniec, ale jeszcze to był faul dla gości.
90+5' Kamil Antonik zatrzymany w polu karnym Zagłębia wślizgiem przez Mateusza Machałę.
90+4' Dośrodkowanie Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego i pewna interwencja Branislava Pindrocha.
90+3' zmiana Karol Twardowski za Rafała Mikulca.
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla Bartłomieja Wasiluka za niesportowe zachowanie
90+2' Damian Hilbrycht z dużą swoboda przedarł się w pole karne Zagłębia, gdzie powstrzymał go Mateusz Machała.
90' doliczony czas +5
90' Bartłomiej Wasiluk faulowany przez Alexa Tanque.
89' Damian Hilbrycht z lewej strony pola karnego wyłożył piłkę Bartłomiejowi Wasilukowi, którego strzał w polu bramkowym zablokował Dominik Jończy.
88' Radosław Adamski odebrał piłkę Szymonowi Pawłowskiemu w polu karnym.
87' Szymon Pawłowski przedarł się w pole karne Resovii, ale po jego zagraniu piłkę przejął Bartłomiej Wasiluk.
86' Dominik Jończy przerwał akcję Kamila Antonika.
84' Maciej Ambrosiewicz posłał piłkę nad poprzeczką rzeszowskiej bramki.
83' Po akcji Maksymiliana Banaszewskiego nad bramką strzelał Szymon Pawłowski.
81' Fatalny strzał Wojciecha Szumilasa zza pola karnego.
80' Sędziowie w wozie VAR dopatrzyli się spalonego przed faulem.
79' Po interwencji VAR rzut karny anulowany.
76' Maksymilian Banaszewski faulowany w polu karnym przez Josipa Soljicia. Rzut karny dla sosnowiczan.
74' Z rzutu wolnego dośrodkował Wojciech Szumilas, a piłkę poza pole karne wyekspediował Kamil Antonik.
74' Dawid Ryndak faulowany przez Radosława Adamskiego przy bocznej linii boiska.
73' Po uderzeniu Wojciecha Szumilasa z 25 metrów piłkę odbija Branislav Pindroch.
72' zmiana Druga zmiana w Resovii - Kamil Antonik za Jakuba Wróbla.
68' Po strzale Szymona Pawłowskiego z ponad 20 metrów piłka przeleciała nad poprzeczką.
67' zmiana Alex Tanque zmienił Szymona Sobczaka.
66' zmiana Maksymilian Banaszewski wszedł za Patryka Bryłę.
65' Dawid Ryndak przerwał akcję Rafała Mikulca.
64' Kamil Bielikow łapie piłkę po dośrodkowaniu Bartosza Jarocha.
63' Bartłomiej Wasiluk faulowany przez Szymona Pawłowskiego.
61' zmiana Pierwsza zmiana w Resovii - Damian Hilbrycht za Marka Mroza.
61' Piłka opuszcza boisko po dośrodkowaniu Dawida Gojnego.
59' Szybkie wznowienie gry z narożnika boiska kończy się dośrodkowaniem Wojciecha Szumilasa w ręce Branislava Pindrocha.
59' Róg dla sosnowiczan po akcji Dawida Ryndaka
58' Szymon Pawłowski faulowany przez Josipa Soljicia.
57' Aleksander Komor wybija z pola karnego piłkę wstrzeloną przez Szymona Pawłowskiego.
57' Piłka wychodzi poza końcową linię po centrze Rafała Mikulca z rogu.
56' Rykoszet po strzale Rafała Mikulca z ponad 20 metrów i róg dla Resovii.
54' Płaskie dośrodkowanie Bartosza Jarocha z rzutu wolnego i piłkę wybija Wojciech Szumilas.
53' Lukáš Ďuriška faulował Rafała Mikulca.
51' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Pawłowskiego za próbę wymuszenia rzutu karnego.
50' Z 20 metrów po ziemi strzelał Maciej Ambrosiewicz. Piłkę odbił nogą Branislav Pindroch.
48' Szymon Sobczak faulował w ataku Radosława Adamskiego.
47' Na spalonym Dawid Gojny.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu przed drugą połową - Dawid Ryndak za Kacpra Smolenia i Szymon Pawłowski za Quentina Seedorfa.
45+3' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+1' gol - piłka nożna 0:1 Po dośrodkowaniu Rafała Mikulca z rzutu rożnego piłką trafiła w głowę stojącego w polu bramkowym Dawida Kubowicza i wpadła do bramki.
45' doliczony czas +2
45' Zamieszanie w polu karnym po niepewnej interwencji Kamila Bielikowa i wszystko kończy się następnym kornerem.
45' Kacper Smoleń blokuje wrzutkę Radosława Adamskiego i kolejny korner dla gości.
44' Z narożnika boiska dośrodkował Rafał Mikulec, a piłkę głową wybił z pola bramkowego Lukáš Ďuriška.
43' Po interwencji Lukáša Ďuriški róg dla Resovii.
41' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego Radosław Adamski odegrał piłkę głową do bramkarza.
39' Quentin Seedorf po akcji lewą stroną zagrał do Szymona Sobczaka, który upadł po starciu z Dawidem Kubowiczem. Bez gwizdka.
38' Josip Soljić faulował Wojciecha Szumilasa.
37' Dawid Gojny wybija piłkę na aut, bo na murawie leży Daniel Pietraszkiewicz.
35' Z lewej strony podawał Szymon Sobczak, a Dawid Gojny z 16 metrów lewą nogą strzelił nad poprzeczką.
33' Szymon Sobczak podał w pole karne do Dawida Gojnego, ale ten nie opanował piłki i sfaulował jeszcze Daniela Pietraszkiewicza.
32' Po wymianie podań z Rafałem Mikulcem piłkę w pole karne wstrzelił Jakub Wróbel. Interwencja Wojciecha Szumilasa oddaliła zagrożenie.
31' Na spalonym Szymon Sobczak.
30' Dośrodkowanie Dawida Gojnego z rzutu wolnego prosto w ręce Branislava Pindrocha.
29' Wojciech Szumilas faulowany przez Marka Mroza.
29' Josip Soljić odebrał piłkę Szymonowi Sobczakowi.
27' Kolejna interwencja Dominika Jończego w powietrzu. Tym razem wrzucał Bartosz Jaroch.
26' Po dośrodkowaniu Rafała Mikulca z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybija Dominik Jończy.
25' Patryk Bryła sfaulował szarżującego prawym skrzydłem Bartosza Jarocha.
25' Dominik Jończy jeszcze na połowie Resovii sfaulował Marka Mroza.
23' Sędzia ustnie napomina Kacpra Smolenia po faulu.
21' Branislav Pindroch łapie piłkę dośrodkowaną przez Kacpra Smolenia.
18' Sędzia na chwilę wstrzymał wznowienie gry, bo VAR sprawdzał, czy nie było zagrania ręką w polu karnym.
18' Po wrzucie z autu w pole karne Zagłębia futbolówkę wybija Quentin Seedorf.
17' Z narożnika boiska dośrodkował Rafał Mikulec, a podkręconą piłkę z pola bramkowego wybił Wojciech Szumilas.
17' Rzut rożny dla Resovii.
15' Dośrodowanie Dawida Gojnego z rzutu wolnego i piłka wybita przez rzeszowian.
15' Patryk Bryła faulowany przez Josipa Soljicia.
13' Kamil Bielikow broni strzał głową Dawida Kubowicza po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.
12' Maciej Ambrosiewicz faulował Radosława Adamskiego.
11' W środku boiska faulował Wojciech Szumilas.
9' Piłka wróciła po dośrodkowaniu z rogu do Patryka Bryły, który faulował rywala.
8' Kacper Smoleń wywalczył kolejny róg dla Zagłębia.
7' Dośrodkowanie Dawida Gojnego i udana interwencja rzeszowian.
7' Zza pola karnego strzelał Maciej Ambrosiewicz i po interwencji Branislava Pindrocha będzie drugi rzut rożny dla sosnowiczan.
5' Po analizie VAR bramka została anulowana.Jakub Wróbel znajdował się na spalonym w momencie podania piłki z własnej połowy.
4' Piłka wpadła do bramki Zagłębia po strzale rywali. Podawał Jakub Wróbel, a z około 13 metrów prawą nogą uderzał Rafał Mikulec.
3' Dawid Gojny wycofał piłkę z rogu do Wojciecha Szumilasa, który dośrodkował lewą nogą w pole karne. Branislav Pindroch odbił piłkę w bok, a Lukáš Ďuriška dopadł do futbolówki i strzelił nad poprzeczką.
2' Kacper Smoleń przymierzył zza pola karnego. Po jego strzale rykoszet od rywala i mamy pierwszy róg.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Resovia.
0' 12:38 Na murawie pojawili się już piłkarze obu zespołów. Zagłębie dziś całe na zielono, a Resovia w koszulkach w biało-czerwone pasy, białych spodenkach oraz getrach.
0' 12:30 Pięć z dotychczasowych ośmiu spotkań Zagłębia z Resovią zakończyło się wygranymi Zagłębia. Rzeszowianie wygrali dwukrotnie, w tym niespełna rok temu w Sosnowcu, a dwie potyczki zakończyły się wygranymi Resovii. Dziś pora więc na szóste zwycięstwo Zagłębia.
0' 12:20 W tej kolejce zgodnie z harmonogramem odbędzie się tylko pięć meczów. Pozostałe zostały przełożone ze względu na powołania piłkarzy do reprezentacji. Zagłębie i Resovia także mogły skorzystać z prawa do przełożenia, ale w obu tych klubach uznano, że nie ma takiej potrzeby i spotkanie na Ludowym odbędzie się w "normalnym" terminie.
0' 12:10 Wspomniany już kwietniowy mecz w Rzeszowie był pierwszym w sezonie 2020/2021 wyjazdowym meczem Zagłębia zakończonym zwycięstwem. Sosnowiczanie przerwali wtedy serię dwunastu kolejnych wyjazdów bez wygranej. Do dzisiejszego spotkania z klubem z Rzeszowa Zagłębie przystępuje po serii sześciu meczów bez zwycięstwa na Stadionie Ludowym. Oby więc po raz kolejny Resovia okazała się wymarzonym rywalem na przełamanie złej passy.
0' 12:00 W kwietniowym meczu w Rzeszowie trenerami obu drużyn byli Radosław Mroczkowski i Kazimierz Moskal, ale żaden z nich nie dotrwał na stanowisku do dzisiejszego spotkania. Moskal stracił pracę w Sosnowcu 9 września, a Mroczkowski został zwolniony z Resovii 29 września. Radosław Mroczkowski nie miał więc okazji zawitać w Sosnowcu z zespołem z Rzeszowa. W poprzednim sezonie zabrakło mu do tego niespełna czterech tygodni, a w tym mecz na Ludowym wypadł o dwa tygodnie za późno.
0' 11:50 W wyjściowym składzie Zagłębia jest jedna zmiana w porównaniu do meczu w Łodzi. Za Wojciecha Kamińskiego, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji U-20, do pierwszej jedenastki wrócił Mateusz Machała. W meczowej dwudziestce nie ma także Romana Tierbalana, który wczoraj przez 65 minut grał w spotkaniu rezerw. Po kontuzji do dwudziestki wrócił Vedran Dalić i znalazło się w niej miejsce także dla nieobecnego ostatnio w kadrze Marina Galicia.
0' 11:40 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 11. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Resovią.
Trzecia galeria zdjęć z meczu z ResoviąTrzecia galeria zdjęć z meczu z Resovią Do obejrzenia jest już trzecia, największa, galeria zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia z Resovią. Zapraszamy! » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Resovią cz. IIZdjęcia z meczu z Resovią cz. II Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć ze spotkania przeciwko Resovii Rzeszów. » Czytaj więcej
Skrót meczu z ResoviąSkrót meczu z Resovią Na stronie Polsatu Sport dostępny jest już skrót dzisiejszego spotkania Zagłębia Sosnowiec z Resovią. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z ResoviąZdjęcia z meczu z Resovią Prezentujemy pierwszą galerię zdjęć z dzisiejszego meczu  z Resovią, przegranego przez naszą drużynę 0:1. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z ResoviąKonferencja prasowa po meczu z Resovią Na konferencji prasowej pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Znów bez zwycięstwa na LudowymZnów bez zwycięstwa na Ludowym Zagłębie nie potrafiło wygrać siódmego kolejnego meczu u siebie. Dziś sosnowiczanie przegrali z Resovią 0:1 po golu Dawida Kubowicza w doliczonym czasie I połowy. » Czytaj więcej