2021-10-01, 20:30 Miejsce rozgrywania meczu: Łódź
0:1(0:0)
Stroje: zielone (3-4-3)
56. Marek Kozioł 26. Bartosz Szeliga 5. Maciej Dąbrowski 15. Oskar Koprowski 3. Adrian Klimczak 6. Maciej Wolski (67' 20. Pirulo) 24. Jakub Tosik (81' 9. Samu Corral) 7. Mikkel Rygaard 10. Antonio Dominguez 18. Kelechukwu Ibe-Torti (68' 17. Piotr Gryszkiewicz) 14. Maciej Radaszkiewicz (74' 21. Ricardinho)   Rezerwowi: 33. Michał Kot23. Jan Kuźma 27. Mateusz Bąkowicz 29. Maksymilian Rozwandowicz 32. Damian Nowacki  Trener: Kibu Vicuña
0:1 - Szymon Sobczak 78' (k.)
13' Antonio Dominguez 22' Maciej Dąbrowski 45' Patryk Bryła 90+1' Lukáš Ďuriška
12. Kamil Bielikow 18. Lukáš Ďuriška 77. Dominik Jończy 11. Wojciech Kamiński 32. Kacper Smoleń (60' 16. Dawid Ryndak) 28. Maciej Ambrosiewicz 96. Wojciech Szumilas 94. Dawid Gojny (84' 4. Mateusz Machała) 22. Quentin Seedorf (70' 8. Szymon Pawłowski) 9. Szymon Sobczak (84' 67. Alex Tanque) 7. Patryk Bryła (70' 10. Maksymilian Banaszewski)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 6. João Oliveira 19. Roman Tierbalan 21. Nikolas Korzeniecki    Trener: Artur Skowronek
Sędziowie: Dominik Sulikowski - Bartosz Heinig, Rafał Brieger (Gdańsk). Techniczny: Albert Różycki (Łódź). VAR: Daniel Stefański (Bydgoszcz), AVAR: Paulina Baranowska (Toruń)
90.0000
90+6' gwizdek Koniec meczu! Wygrywamy z ŁKS-em po raz pierwszy od 9 kwietnia 2005!
90+6' Kamil Bielikow łapie piłkę po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.
90+6' Dominik Jończy wybija piłkę z pola karnego.
90+5' Dawid Ryndak przerwał kontrę łodzian podaniem głową do Kamila Bielikowa.
90+4' Dominik Jończy faulowany w swoim polu karnym przez Oskara Koprowskiego.
90+3' Maciej Ambrosiewicz strzelił obok bramki z 25 metrów.
90+2' Ricardinho przejął piłkę na połowie Zagłębia, ale pomagał sobie ręką.
90+1' żóta kartka Lukáš Ďuriška ukarany żółtą kartką za grę na czas.
90' doliczony czas +5
90' Alex Tanque przedarł się środkiem boiska, jednak nie dał rady ograć Adriana Klimczaka.
90' Dawid Ryndak wślizgiem powstrzymał Pirulo.
89' ŁKS nie może sforsować dobrze ustawionej defensywy Zagłębia.
88' Lukáš Ďuriška dwukrotnie interweniuje w polu karnym. Za pierwszym razem niezbyt fortunnie, a za drugim wykorzystał sędziego i Zagłębie utrzymało się przy piłce.
87' Dośrodkowanie Pirulo do nikogo.
86' Szymon Pawłowski wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Antonio Domingueza.
86' Róg dla ŁKS-u po interwencji Maksymiliana Banaszewskiego.
85' Podanie Antonio Domingueza do Ricardinho. Akcję przerwał Dominik Jończy.
84' zmiana Mateusz Machała wchodzi za kontuzjowanego Dawida Gojnego, a Alex Tanque zmienia Szymona Sobczaka.
82' Ricardinho faulował w ataku Dawida Gojnego.
81' zmiana Samu Corral wchodzi za Jakuba Tosika.
80' Kamil Bielikow pewnie łapie piłkę w polu bramkowym Zagłębia.
78' gol - po karnym 0:1 Po strzale Szymona Sobczaka z rzutu karnego piłka odbiła się od poprzeczki potem spadła już za linią bramkową. Arbiter puścił grę, ale "dla pewności" jeszcze piłkę do własnej bramki dobił Oskar Koprowski ale gola zapisujemy napastnikowi Zagłębia.
76' Rzut karny dla Zagłębia po faulu Jakuba Tosika na Szymonie Sobczaku.
75' Strzał Szymona Pawłowskiego zza pola karnego. Piłka ociera się o Jakuba Tosika i wpada w ręce bramkarza.
74' zmiana Trzecia zmiana w ŁKS-ie - Ricardinho za Macieja Radaszkiewicza.
73' Robi się groźnie pod bramką Zagłębia. Teraz z ponad 20 metrów uderzał Mikkel Rygaard i piłka minęła drugi słupek sosnowieckiej bramki.
73' Pirulo z lewej strony pola karnego minimalnie chybił.
72' Na spalonym Szymon Sobczak.
71' Dawid Ryndak dograł piłkę przed bramkę z prawego skrzydła, a Maksymilian Banaszewski w pierwszym kontakcie z futbolówką mógł zdobyć gola, a na drodze stanął rywal.
70' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu. Szymon Pawłowski wchodzi za Quentina Seedorfa, a Maksymilian Banaszewski za Patryka Bryłę.
70' Mikkel Rygaard zagrał na lewą stronę pola karnego do Macieja Radaszkiewicza, którego przy strzale powstrzymał wślizgiem Dominik Jonczy.
68' zmiana Patryk Gryszkiewicz zmienił Kelechukwu Ibe-Tortiego.
67' zmiana Pirulo wszedł za Macieja Wolskiego.
67' ŁKS rusza z kontrą po rzucie wolnym dla Zagłębia, ale na szczęście dla nas Wojciech Kamiński zdążył wrócić i przejąć piłkę po zagraniu Kelechukwu Ibe-Tortiego.
67' Wojciech Szumilas trafił z wolnego w mur.
66' Szymon Sobczak faulowany przez Macieja Dąbrowskiego 23 metry od bramki.
65' Lukáš Ďuriška szybszy w polu karnym Zagłębia od Macieja Radaszkiewicza.
65' Po podaniu Patryka Bryły piłka odskoczyła Szymonowi Sobczakowi w polu karnym.
64' Piłka przelatuje nad poprzeczką bramki Zagłębia po dośrodkowaniu Macieja Wolskiego.
62' Quentin Seedorf nie zdołał opanować piłki zagranej przez Dawida Ryndaka.
62' Dawid Ryndak przerwał akcje Macieja Wolskiego.
61' Kelechukwu Ibe-Torti faulował Dawida Gojnego.
61' Strzał Jakuba Tosika z 20 metrów zablokowany przez Macieja Ambrosiewicza.
60' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Dawid Ryndak za Kacpra Smolenia.
60' Dośrodkowanie Wojciecha Szumilasa w pole karne, Adrian Klimczak odbił piłkę, ale potem nie zdołał jej opanować Kacper Smoleń.
59' Kelechukwu Ibe-Torti faulował Lukáša Ďuriškę w polu karnym Zagłębia.
58' Niecelna główka Macieja Radaszkiewicza po dośrodkowaniu Mikkela Rygaarda.
57' Dominik Jończy wybija pierwsze dośrodkowanie z rogu, a po poprawce ze skrzydła interweniuje Kamil Bielikow.
56' Dośrodkowanie z rzutu rożnego podbite przez Patryka Bryłę, ale piłka trafiła na 7. metr do Macieja Radaszkiewicza, który przymierzył z przewrotki. Kamil Bielikow wybił piłkę na róg.
55' Mikkel Rygaard zakręcił Wojciechem Szumilasem i uderzył po ziemi z ponad 20 metrów. Piłka po rykoszecie przeszła obok bramki Zagłębia. Róg dla ŁKS-u
54' Patryk Bryła przedzierał się środkiem boiska, ale nie dał rady Oskarowi Koprowskiemu.
53' Dawid Gojny wstrzelił piłkę w pole karne ŁKS-u, jednak te zamiary "przeczytał" Maciej Dąbrowski.
53' Maciej Ambrosiewicz faulowany w środku boiska przez Mikkela Rygaarda.
52' Quentin Seedorf po podaniu Szymona Sobczaka zatrzymany przez defensywę ŁKS-u.
51' Quentin Seedorf powalczył z Bartoszem Szeligą w polu karnym ŁKS-u, ale nic nie wskórał.
50' Mikkel Rygaard trafił z rzutu wolnego w mur, a dośrodkowanie Macieja Wolskiego z lewego skrzydła padło łupem Kamila Bielikowa.
49' Po rozegraniu rzutu rożnego łodzianie pozostali w posiadaniu piłki przed polem karnym Zagłębia i Maciej Ambrosiewicz sfaulował Macieja Dąbrowskiego około 21 metrów od bramki.
48' Róg dla łodzian po interwencji głową Dawida Gojnego.
47' Maciej Radaszkiewicz próbował minąć Wojciecha Kamińskiego, ale znalazł się poza placem gry.
46' Dawid Gojny sfaulowany przez Macieja Wolskiego.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
45+4' gwizdek Koniec pierwszej połowy spotkania.
45+3' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego Antonio Dominguez wybija piłkę i zostaje powstrzymany faulem przez Wojciecha Szumilasa.
45+3' Patryk Bryła powalczył w okolicy narożnika boiska i wywalczył róg.
45+1' Defensywa Zagłębia poradziła sobie z dośrodkowaniem z rogu.
45+1' Lukáš Ďuriška blokuje Macieja Wolskiego i gospodarze mają róg.
45' doliczony czas +3
45' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Bryły za faul na bramkarzu gospodarzy.
44' Po strzale Wojciecha Szumilasa z 25 metrów piłkę łapie Marek Kozioł.
44' Oskar Koprowski wybija piłkę po dośrodkowaniu Dawida Gojnego.
42' Nie da się logicznie wytłumaczyć tego, co zrobił Szymon Sobczak. Marek Kozioł z linii pola karnego podał piłkę naszemu napastnikowi, który znajdował się około 28 metrów od bramki. Sobczak zamiast strzelać, wdał się w drybling i choć zdołał zwieść dwóch graczy ŁKS-u i minąć bramkarza, to po jego strzale piłkę zmierzającą do bramki zdołał wybić Oskar Koprowski.
42' Kamil Bielikow łapie piłkę dośrodkowaną przez Mikkela Rygaarda z lewego skrzydła.
41' Niecelna główka Mikkela Rygaarda po dośrodkowaniu Bartosza Szeligi z prawego skrzydła.
40' Maciej Ambrosiewicz upadł po starciu z Antonio Dominguezem, ale gwizdek arbitra milczy.
40' Na szczęście koledzy z defensywy naprawili błąd swojego kapitana.
40' Fatalna strata Macieja Ambrosiewicza w środku boiska.
39' Wojciech Szumilas wybija z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Antonio Domingueza
38' Artur Skowronek również uważał, że faulu nie było i sędzia pokazał mu żółtą kartkę.
38' Zdaniem sędziego Dominik Jończy sfaulował Macieja Radaszkiewicza w okolicy bocznej linii boiska. Nasz obrońca nie zgadza się z tą decyzją arbitra.
37' Kelechukwu Ibe-Torti nie zdołał minąć Dawida Gojnego i po jego zagraniu piłka opuściła boisko.
35' Patryk Bryła faulował Adriana Klimczaka.
35' Oskar Koprowski interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego.
34' Solowa akcja Szymona Sobczaka przerwana faulem Oskara Koprowskiego.
33' Dawid Gojny dośrodkował na bliższy słupek. Szymon Sobczak podbił piłkę, która trafiła w ręce Marka Kozioła.
33' Kąśliwy strzał Patryka Bryły z lewej strony pola karnego i Marek Kozioł z lekkimi problemami sparował piłkę na róg.
30' Patryk Bryła sfaulował Oskara Koprowskiego.
29' Dawid Goiny nie zdołał przyjąć piłki zagranej przez Wojciecha Szumilasa.
28' Dawid Gojny podał z rogu do Patryka Bryły, który dośrodkował zewnętrzną częścią prawej stopy. Marek Kozioł wybił piłkę poza pole karne, a po dobitce Wojciecha Szumilasa Marek Kozioł sparował piłkę nad poprzeczkę, a sędzia popełnił błąd i nie zauważył, że powinien być róg.
27' Sosnowiczanie wywalczyli drugi rzut rożny.
27' Po strzale, a może dośrodkowaniu Patryka Bryły piłka przetoczyła się po poprzeczce.
27' Świetne podanie Quentina Seedorfa do Szymona Sobczaka, ale ten nie zakończył akcji strzałem.
26' Maciej Ambrosiewicz rozprowadził kontrę Zagłębia, ale po jego prostopadłym podaniu w pole karne gospodarze przejęli piłkę.
25' Piłkarze litości nie mają litości dla swojego byłego zawodnika, który z ŁKS-em przeszedł szlak z III ligi do Ekstraklasy. Teraz Patryk Bryła sfaulowany przez Macieja Radaszkiewicza.
25' Adrian Klimczak nie doszedł do piłki zagranej na lewe skrzydło.
23' Patryk Bryła opatrywany przez masażystów Zagłębia, ale wygląda na to, że zaraz wróci do gry.
22' żóta kartka Maciej Dąbrowski ukarany żółtą kartką za faul na Patryku Bryle. Sędziowie wcześniej pozwolili grać i zastosowali prawo korzyści, bo przy piłce utrzymało się Zagłębie.
22' Kontra ŁKS-u zakończona bardzo złym strzałem Adriana Klimczaka.
21' Maciej Dąbrowski popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki z własnego pola karnego, sfaulował Patryka Bryłę, ale zdążył jeszcze zablokować strzał Quentina Seedorfa.
21' Dawid Gojny dośrodkował na 20. metr do Wojciecha Szumilasa, który uderzył lewa nogą z woleja i przestrzelił.
21' Bartosz Szeliga przerwał akcję Dawida Gojnego i mamy rzut rożny.
20' Szymon Sobczak opatrywany przez fizjoterapeutów Zagłębia.
19' "Piłka nożna dla kibiców" - skandują wspólnie obie ekipy kibicowskie.
19' Maciej Dąbrowski ostro, ale zgodnie z przepisami powstrzymał Szymona Sobczaka.
18' Jakub Tosik faulowany w środku boiska przez Patryka Bryłę.
17' Wojciech Kamiński zasłonił piłkę przed Maciejem Wolskim i akcję rozpocznie Kamil Bielikow.
16' Lewą nogą z 20 metrów strzelał Mikkel Rygaard. Broni Kamil Bielikow.
15' Quentin Seedorf nie doszedł do piłki zagranej przez Kacpra Smolenia w pole karne.
14' Maciej Dąbrowski wybija z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Dawida Gojnego.
14' Za mocne dośrodkowanie Dawida Gojnego z lewego skrzydła.
13' żóta kartka Antonio Dominguez ciągnął za koszulkę Wojciecha Szumilasa i obejrzał żółtą kartkę.
12' Lukáš Ďuriška wybija piłkę po dośrodkowaniu Antonio Domingueza.
11' Kibice Zagłębia wykorzystali chwilową ciszę w dopingu łodzian i przebili się na chwilę ze śpiewem, ale szybko zostali zagłuszeni przez "Rodowitych".
10' Sędzia przerwał akcję, bo Dawid Gojny został poszkodowany w starciu z Maciejem Wolskim.
10' Maciej Wolski wstrzelił piłkę przed bramkę z prawej strony pola karnego i udanie interweniował Dominik Jończy.
9' Mikkel Rygaard faulowany w środku boiska przez Dominika Jończego.
9' Bardzo nieudana próba strzału z dystansu w wykonaniu Macieja Dąbrowskiego.
8' Próba wyprowadzenie kontry przez Zagłębie przerwana faulem Jakuba Tosika na Szymonie Sobczaku.
7' Dośrodkowanie Antonio Domingueza w pole karne i interwencja w powietrzu Dominika Jończego.
6' Dominik Jończy interweniuje w polu karnym po zagraniu Macieja Radaszkiewicza.
6' Jakub Tosik odebrał piłkę Szymonowi Sobczakowi 20 metrów od bramki.
5' Po dośrodkowaniu Adriana Klimczaka z lewego skrzydła Dawid Gojny zagrywa piłkę klatką piersiową do Kamila Bielikowa.
4' Na stadionie w Łodzi pojawiła się około 200-osobowa grupa fanów Zagłębia jednolicie ubranych w wyjazdowe koszulki.
3' Kelechukwu Ibe-Torti uderzył z ponad 20 metrów po rozegraniu rogu. Kamil Bielikow odbił piłkę przed siebie.
3' Róg dla gospodarzy po interwencji Kacpra Smolenia.
2' Patryk Bryła faulował w ataku Jakuba Tosika.
2' Dawid Gojny faulowany przez Macieja Wolskiego.
2' Maciej Ambrosiewicz wybija piłkę z pola karnego Zagłębia.
1' gwizdek Gramy! Zaczął ŁKS.
0' 20:25 Z głośników słychać hymn ŁKS-u śpiewany także przez liczną grupę fanów "Rodowitych Łodzian", a na murawie pojawiają się piłkarze obu zespołów. Gospodarze w białych koszulkach, czerwonych spodenkach i białych getrach, a Zagłębie całe na zielono.
0' 20:20 Pod stadion ŁKS-u dojechała grupa fanów Zagłębia i mamy nadzieję, że w przeciwieństwie do ubiegłorocznej wizyty na Widzewie, tym razem wycieczka do Łodzi nie zakończy się tylko pod obiektem. Po ruchach na trybunach wnioskujemy, że "decyzyjni" z ŁKS-u opróżniają część trybuny na rogu po to, aby tam zrobić miejsce dla kibiców Zagłębia.
0' 20:15 Dla Artura Skowronka dzisiejszy mecz jest pierwszym ligowym wyjazdem. Do tej pory nowy szkoleniowiec poprowadził sosnowiczan w jednym ligowym spotkaniu na Stadionie Ludowym i jednym wyjazdowym meczu w Pucharze Polski. Zagłębie ma serię trzech kolejnych meczów w Łodzi bez porażki - w ubiegłym sezonie 0:0 z ŁKS-em i 1:1 z Widzewem i 1:0 z Widzewem wiosną 2008 w Ekstraklasie.
0' 20:10 Dla sosnowiczan jest to pierwszy mecz na stadionie im. Władysława Króla, który będzie toczył się z udziałem publiczności. W marcu ze względu na lockdown na tym obiekcie było pusto, a wcześniej naszej drużynie nie było dane rozgrywać spotkań na tym obiekcie, bo go po prostu nie było. Choć adres jest ten sam - Aleja Unii Lubelskiej 2, to poprzedni stadion, ten z "Galerą" i halą pod trybuną główną znajdował się trochę bardziej na południe. Obecnie w tym miejscu jest parking, a obok Atlas Arena.
0' 20:00 Trener Kibu Vicuña dokonał dwóch zmian w składzie w porównaniu do meczu z Sandecją Nowy Sącz. Na ławce rezerwowych usiadł Ricardinho, a poza składem znalazł się kontuzjowany Michał Trąbka. Do pierwszej jedenastki wrócił Duńczyk Mikkel Rygaard, a w ataku zagra Maciej Radaszkiewicz, którego gol dał zwycięstwo łodzianom w starciu z Sandecją. Na ławce także są dwaj Hiszpanie - Pirulo i Samu Corral.
0' 19:50 Zagłębie dziś będzie walczyło o przerwanie serii siedmiu meczów bez zwycięstwa z Łódzkim Klubem Sportowym. Po raz ostatni nasz zespół pokonał łodzian 9 kwietnia 2005 po bramce Tomasza Malinowskiego z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry. Od tamtej pory sosnowiczanie przegrali sześć kolejnych starć z ŁKS-em, a w siódmym, rozegranym w marcu 2021, bezbramkowo zremisowali.
0' 19:40 W składzie sosnowiczan jedna zmiana w porównaniu do poniedziałkowego meczu z Koroną Kielce. Kontuzjowanego Vedrana Dalicia na prawej stronie obrony zastąpił Lukáš Ďuriška, a do meczowej dwudziestki wskoczył Rosjanin Roman Tierbalan. Poza tym wszystko takie samo.
0' 19:30 Dobry wieczór! Witamy ze Stadionu Miejskiego im. Władysława Króla w Łodzi i zapraszamy na relację z meczu 11. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Łódzkim Klubem Sportowym a Zagłębiem Sosnowiec.
Druga galeria zdjęć z ŁodziDruga galeria zdjęć z Łodzi Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć ze zwycięskiego meczu z ŁKS-em Łódź. » Czytaj więcej
Pierwsza galeria zdjęć z ŁodziPierwsza galeria zdjęć z Łodzi Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć z meczu ŁKS-u Łódź z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z ŁKS-emKonferencja prasowa po meczu z ŁKS-em Na konferencji prasowej po meczu ŁKS-u Łódź z Zagłębiem Sosnowiec pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Wreszcie zwycięstwo!Wreszcie zwycięstwo! Po serii siedmiu meczów bez wygranej Zagłębie wygrało w Łodzi z ŁKS-em po bramce Szymona Sobczaka z rzutu karnego w 78. minucie. » Czytaj więcej