2021-09-17, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Jastrzębie Zdrój
1:1(0:1)
Stroje: czarne (4-5-1)
12. Mikołaj Reclaf 77. Remigiusz Borkała 3. Mateusz Słodowy 5. Michał Bojdys16. Dominik Kulawiak14. Dariusz Kamiński (69' 10. Farid Ali) 20. Daniel Feruga (86' 32. Grzegorz Gulczyński)13. Michał Kuczałek 23. Konrad Handzlik (69' 8. Kamil Jadach) 7. Jakub Niewiadomski (59' 30. Łukasz Zejdler) 99. Daniel Rumin (86' 21. Adrian Balboa)   Rezerwowi: 81. Mariusz Pawełek 4. Szymon Zalewski 17. Dawid Witkowski 19. Łukasz Gajda   Trener: Jacek Trzeciak
0:1 - Szymon Sobczak 41' 1:1 - Jakub Niewiadomski 48'
49' Jakub Niewiadomski 51' Maciej Ambrosiewicz 57' Alex Tanque 77' Nikolas Korzeniecki
23. Matko Perdijić 32. Kacper Smoleń 18. Lukáš Ďuriška 4. Mateusz Machała 22. Quentin Seedorf 7. Patryk Bryła (63' 10. Maksymilian Banaszewski) 28. Maciej Ambrosiewicz 21. Nikolas Korzeniecki (83' 11. Wojciech Kamiński) 67. Alex Tanque (70' 8. Szymon Pawłowski) 96. Wojciech Szumilas 9. Szymon Sobczak (83' 19. Roman Tierbalan)   Rezerwowi: 12. Kamil Bielikow 5. Marin Galić 13. Vedran Dalić 16. Dawid Ryndak 88. Adrian Troć   Trenerzy: Łukasz Matusiak i Grzegorz Bąk
Sędziowie: Sebastian Krasny (Kraków) - Marcin Ciepły (Kraków), Katarzyna Wójs (Stalowa Wola). Techniczny: Robert Marciniak (Kraków). VAR: Damian Kos (Gdańsk), AVAR: Radosław Siejka (Łódź)
90.0000
90+6' gwizdek Koniec drugiej połowy. Beznadziejnej w wykonaniu Zagłębia.
90+6' Roman Tierbalan strzela z 20 metrów wysoko nad bramką.
90+5' Grzegorz Gulczyński strzelił wysoko nad bramką Zagłębia.
90+4' Szymon Pawłowski w łatwy sposób traci piłkę na połowie gospodarzy.
90+4' Michał Kuczałek strzelił wysoko nad poprzeczką z ponad 25 metrów.
90+3' Wojciech Szumilas dośrodkował z rzutu wolnego, a piłkę z pola karnego gospodarzy wybił Łukasz Zejdler.
90+2' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Remigiusza Borkałę.
90+2' Farid Ali faulował Wojciecha Szumilasa w środku boiska.
90+1' Desperacka obrona w wykonaniu Zagłębia. Piłkę na kolejny róg wybija Mateusz Machała.
90' doliczony czas +5
90' Dośrodkowanie Farida Alego z rogu. Do wybitej z pola karnego piłki dopadł Dominik Kulawiak i został zablokowany. Kolejny róg.
89' Farid Ali poślizgnął się przy strzale z rzutu wolnego i trafił w mur. Róg dla gospodarzy.
88' Farid Ali faulowany 22 metry od bramki.
87' Maciej Ambrosiewicz faulowany przez Grzegorza Gulczyńskiego.
86' zmiana Ostatnia zmiana w Jastrzębiu - Grzegorz Gulczyński za Daniela Ferugę i Adrian Balboa za Daniela Rumina.
86' Maciej Ambrosiewicz strzelił wysoko nad bramką z 25 metrów.
85' Mikołaj Reclaf pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego.
84' Dośrodkowanie Farida Alego z rzutu wolnego i złe zamknięcie akcji przez Michała Bojdysa.
83' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Roman Tierbalan za Szymona Sobczaka i Wojciech Kamiński za Nikolasa Korzenieckiego.
83' Kamil Jadach faulowany przez Wojciecha Szumilasa
81' Lukáš Ďuriška przerwał rajd Łukasza Zejdlera wybiciem piłki na aut.
80' Do końca 10 minut i bliżej strzelenia zwycięskiej bramki są tutaj, niestety, gospodarze.
80' Łukasz Zejdler dośrodkował odchodzącą piłkę, która trafiła przed pole karne do Farida Alego, a ten strzelił po ziemi w krótki róg. Broni Matko Perdijić.
79' Nikolas Korzeniecki wybił piłkę na rzut rożny dla gospodarzy.
78' Farid Ali uderzył z rzutu wolnego sporo nad poprzeczką.
77' żóta kartka Nikolas Korzeniecki faulował Farida Alego tuż przed linią pola karnego i obejrzał żółtą kartkę.
76' Maksymilian Banaszewski oddał piłkę Mikołajowi Reclafowi.
75' Gospodarze wybijają piłkę na aut, bo na murawie leży Daniel Feruga.
74' Z rogu dośrodkował Wojciech Szumilas. Daniel Rumin podbił piłkę głową, a Szymon Pawłowski z woleja z ponad 10 metrów posłał piłkę nad poprzeczką.
73' Maksymilian Banaszewski wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
73' Daniel Feruga sfaulował Kacpra Smolenia.
70' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Szymon Pawłowski za Alexa Tanque.
70' Nikolas Korzeniecki przejął piłkę zagrywaną w pole karne przez Kamila Jadach.
69' zmiana Podwójna zmiana w Jastrzębiu - Farid Ali i Kamil Jadach za Dariusza Kamińskiego i Konrada Handzlika.
68' Maciej Ambrosiewicz faulowany pod końcową linią boiska.
67' Kontra Zagłębia po rzucie rożnym dla gospodarzy. Szymon Sobczak zagrał na lewą stronę do Maksymiliana Banaszewskiego, ale ten nie opanował piłki i faulował rywala.
66' Zza mgły widzimy, że gospodarze mają róg.
65' Chwilowo straciliśmy widok na boisko, bo pod trybuną prasową jest młyn gospodarzy, na którym jest sporo dymu.
63' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Maksymilian Banaszewski za Patryka Bryłę.
62' Pirotechnika na sektorze fanów Jastrzębia.
61' Maciej Ambrosiewicz faulowany na własnej połowie przez Daniela Ferugę.
60' Quentin Seedorf zablokował strzał Dariusza Kamińskiego z około 10 metrów.
60' Dośrodkowanie Wojciecha Szumilasa z lewego skrzydła i na raty interweniuje Mikołaj Reclaf.
59' zmiana Pierwsza zmiana w Jastrzębiu - Łukasz Zejdler za Jakuba Niewiadomskiego.
59' Po zagraniu Kacpra Smolenia i rykoszecie od gracza gospodarzy piłka trafia przed bramkę do Szymona Sobczaka, który jednak nie zdołał jej przyjąć.
58' Znowu Zagłębie łatwo traci piłkę na własnej połowie i aut dla gospodarzy.
57' żóta kartka Alex Tanque stracił piłkę na rzecz Daniela Ferugi i faulował gracza gospodarzy za co obejrzał żółtą kartkę.
56' Konrad Handzlik przerwał akcję Alexa Tanque wybiciem piłki na aut.
55' Szymon Sobczak na spalonym po podaniu Kacpra Smolenia. Sędzia wyczekał z podniesieniem chorągiewki aż do końca akcji, która znowu nie zakończyła się trafieniem do bramki przez "Sopla".
55' Alex Tanque faulowany przez Michała Bojdysa.
54' Mikołaj Reclaf łapie piłkę po dośrodkowaniu Quentina Seedorfa z lewego skrzydła.
54' Szymon Sobczak osaczony w polu karnym przez gospodarzy. Piłkę na aut wybija Dariusz Kamiński
53' Dariusz Kamiński faulował Macieja Ambrosiewicza.
53' Nasi stoperzy uparcie grają piłki do tyłu do Matko Perdijicia. Czy oni nie widzieli tego, co się stało?
52' Do przerwy powinniśmy prowadzić 3:0, a teraz frajersko stracona bramka i robi się nerwowo.
51' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Ambrosiewicza za faul na Michale Kuczałku.
49' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Niewiadomskiego za faul na Macieju Ambrosiewiczu.
48' gol - piłka nożna 1:1 Co za błąd Matko Perdijicia! Naciskany przez Konrada Handzlika Chorwat wybija piłkę prosto na nogę Jakuba Niewiadomskiego, który z około 25 metrów trafia do pustej bramki.
47' Kontra jastrzębian i strzał Daniela Rumina obok bramki Zagłębia.
47' Kacper Smoleń włączył się do kontry Zagłębia, ale stracił piłkę na rzecz Dominika Kulawiaka.
46' Nikolas Korzeniecki odebrał piłkę w polu karnym Zagłębia.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
45+3' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45+2' Konrad Handzlik podawał z prawej strony pola karnego. Piłkę zablokował Mateusz Machała i trafiła ona do niepilnowanego Jakuba Niewiadomskiego, który spudłował z bliska głową.
45+2' Po dośrodkowaniu Remigiusza Borkały z prawego skrzydła piłkę wybija Mateusz Machala.
45+1' Szymon Sobczak podał do Patryka Bryły, który ruszył w stronę jastrzębskiej bramki i z około 15 metrów strzelił w poprzeczkę.
45' doliczony czas +2
45' Dariusz Kamiński wstrzelił piłkę przed bramkę Zagłębia. Czujny był Matko Perdijić.
44' Po podaniu Alexa Tanque z prawej strony pola karnego niecelnie z pola karnego strzelał Kacper Smoleń
44' "Gieksa grać, kurwa mać" - słychać na trybunach.
43' Patryk Bryła zagrał w kierunku Szymona Sobczaka, który pobiegł w stronę bramki Jastrzębia, ale znowu przegrał pojedynek z Mikołajem Reclafem.
41' gol - piłka nożna 0:1 GOOOOL!!!! Nikolas Korzeniecki zagrał z własnej połowy w kierunku Szymona Sobczaka, który zwiódł Remigiusza Borkałę i strzałem prawą nogą z linii pola karnego pokonał Mikołaja Reclafa.
39' Szymon Sobczak upada przed polem karnym po starciu z Mateuszem Słodowym. Nie ma gwizdka arbitra, ale mamy przerwę w grze, bo nasz napastnik nie podnosił się z murawy.
39' Lukáš Ďuriška w polu karnym Zagłębia odebrał piłkę Danielowi Ferudze.
37' Alex Tanque faulował w ataku Remigiusza Borkałę.
37' Z rzutu wolnego dośrodkował Wojciech Szumilas, a zawodnicy gospodarzy wybili piłkę poza pole karne.
36' Daniel Feruga faulował Wojciecha Szumilasa ponad 30 metrów od bramki.
35' Patryk Bryła po podaniu Szymona Sobczaka przepuścił w polu karnym piłkę między nogami, ale Maciej Ambrosiewicz był za daleko, aby sfinalizować akcję.
33' Matko Perdijić wyskakując do piłki na 10. metrze staranował Mateusza Machałę i Daniela Rumina. Na murawie fizjoterapeuci obu zespołów.
32' Szymon Sobczak wrócił we własne pole karne i zablokował strzał Konrada Handzlika.
30' Kontra gospodarzy zakończona złym podaniem Daniela Rumina.
28' Z rogu dośrodkował Konrad Handzlik, a Daniel Feruga zamknął akcję efektowną przewrotką, ale piłka poleciała daleko od bramki sosnowiczan.
28' Po dośrodkowaniu Daniela Ferugi na bliższym słupku głową interweniował Kacper Smoleń, który wybuł piłkę na kolejny róg.
27' Lukáš Ďuriška w polu karnym Zagłębia przerwał akcję Daniela Rumina. Róg dla jastrzębian.
25' Maciej Ambrosiewicz zagrał prostopadłą piłkę do Szymona Sobczaka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Mikołajem Reclafem i trafił w rękę jastrzębskiego golkipera, ale w górę powędrowała chorągiewka Katarzyny Wójs, więc nawet gdyby trafił, to sprawę rozpatrywałby VAR.
24' Quentin Seedorf faulował w ataku Dariusza Kamińskiego.
23' Matko Perdijić wybiega na 20. metr i wybija piłkę do której biegł Dariusz Kamiński.
23' Mikołaj Reclaf piąstkuje piłkę dośrodkowaną przez Wojciecha Szumilasa.
23' Michał Bojdys blokuje strzał Szymona Sobczaka i sosnowiczanie mają kolejny róg.
22' Dominik Kulawiak wybił piłkę po dośrodkowaniu Patryka Bryły z rogu.
22' Po podaniu Wojciecha Szumilasa do Patryka Bryły piłkę na róg wybił Michał Kuczałek.
19' Po podaniu Kacpra Smolenia z prawej strony pola karnego uderzał Szymon Sobczak. Piłka przeleciała przez ręce Mikołaja Reclafa i sprzed linii bramkowej wybił ją Remigiusz Borkała.
19' Alex Tanque podawał na środek pola karnego z lewej strony boiska. Piłkę wybił Dominik Kulawiak.
18' Maciej Ambrosiewicz podał w pole karne do Szymona Sobczaka, który wycofywał futbolówkę do Patryka Bryły, co zakończyło się stratą.
18' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rogu piłkę wybijają gracze gospodarzy.
17' Dośrodkowanie Patryka Bryły zablokowane w polu karnym przez Michała Bojdysa. Róg dla sosnowiczan.
17' Alex Tanque wybił z pola karnego piłkę po wrzucie z autu, a zamykający akcję Dominik Kulawiak strzelił nad poprzeczką.
16' Po dośrodkowaniu Konrada Handzlika z rzutu rożnego piłkę na aut wypiąstkował Matko Perdijić.
15' Z rzutu wolnego lewą nogą strzelał Jakub Niewiadomski i Matko Perdijić przeniósł nad poprzeczką piłkę, która zmierzała do bramki.
15' Quentin Seedorf faulował Dariusza Kamińskiego 2 metry przed linią pola karnego.
14' Remogiusz Borkała uderzył lewą nogą zza pola karnego Zagłębia i posłał piłkę daleko od bramki Matko Perdijicia
14' Mateusz Machała interweniuje w polu karnym po podaniu Dariusza Kamińskiego.
13' Alex Tanque zagrał na prawą stronę pola karnego do Patryka Bryły, który mierzył po ziemi w długi róg, ale dość mocno przestrzelił.
12' Wojciech Szumilas wypuścił Quentina Seedorfa, który wpadł w pole karne i dograł z końcowej linii na bliższy słupek, a Szymon Sobczak nie trafił do bramki.
10' Obejrzeliśmy powtórkę "pudła" Szymona Sobczaka i chyba nawet jakby piłka wpadła do siatki, to gol nie byłby uznany, bo choć sędzia Katarzyna Wójs nie podniosła chorągiewki, to VAR mógłby anulować bramkę, bo Szymon Sobczak w momencie podania od Alexa Tanque mógł znajdować się na minimalnym spalonym.
9' Mikołaj Reclaf w polu karnym dopadł do piłki szybciej od Szymona Sobczaka.
8' Maciej Ambrosiewicz faulowany przez Dariusza Kamińskiego.
8' Z prawej strony pola karnego uderzał Dariusz Kamiński, Piłka odbiła się rykoszetem od Quentina Seedorfa i wpadła w ręce Matko Perdijicia.
7' Co on zrobił? Alex Tanque idealnie podał w tempo do Szymona Sobczaka, który miał przed sobą tylko bramkarza i posłał piłkę z 13 metrów obok słupka.
6' Quentin Seedorf faulował w ataku Remigiusza Borkałę.
4' Wojciech Szumilas z 20 metrów strzelił nad poprzeczką.
4' Dośrodkowanie Michała Kuczałka z prawego skrzydła. Piłkę łapie Matko Perdijić.
2' "Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę" - skanduje sektor gości. Na płocie przed trybuną wisi transparent przypominający o 82. rocznicy IV rozbioru Polski.
2' Po dośrodkowaniu Daniela Ferugi z rzutu wolnego piłkę z pola karnego Zagłębia wybija Alex Tanque.
1' Na połowie Zagłębia Mateusz Machała sfaulował Daniela Rumina.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli gospodarze.
0' 17:58 Sędziowska trójka wyprowadziła piłkarzy obu zespołów na murawę. Już nie ma głupiego reżimu sanitarnego i obie jedenastki wyszły z szatni razem. Zagłębie dziś w czarnych koszulkach, białych spodenkach i getrach, a gospodarze w zielonych koszulkach, czarnych spodenkach i żółtych getrach.
0' 17:55 Za chwilę zaczynamy pierwszy od prawie roku mecz z udziałem kibiców Zagłębia na sektorze gości. Oby ich doping pomógł piłkarzom w odniesieniu tak długo wyczekiwanego zwycięstwa.
0' 17:50 Niebo nad Jastrzębiem zasnuły gęste ciemne chmury, ale na razie jeszcze nie pada. Nie można jednak wykluczyć, że piłkarze i kibice wkrótce będą musieli radzić sobie z deszczem. Piłkarze obu zespołów już zakończyli rozgrzewkę i za chwilę ruszą do boju. Przypominamy, że transmisja z meczu dostępna jest na platformie Polsat Box Go.
0' 17:40 Zagłębie wczoraj przez chwilę w "tabeli na żywo" było na ostatnim miejscu. Działo się to wtedy, gdy akurat Stomil Olsztyn na chwilę objął prowadzenie w Polkowicach. Z kolei GKS Jastrzębie wczoraj, mimo tego, że nie grał, awansował w tabeli i wydostał się ze strefy spadkowej. Sprawiła to porażka GKS Katowice z Arką Gdynia.
0' 17:30 Na sektorze gości pojawili się już pierwsi kibice Zagłębia. Dla fanów Zagłębia jest to pierwszy zorganizowany wyjazd od 29 września 2020. Wtedy ruszyli oni liczną grupą do Łodzi na mecz z Widzewem, ale nie udało im się wejść na trybuny. Po raz ostatni kibice Zagłębie weszli na sektor gości 25 września 2020 w Olsztynie.
0' 17:20 GKS Jastrzębie po raz ostatni odniósł zwycięstwo 8 sierpnia, gdy pokonał Stomil Olsztyn 1:0. Zagłębie z ostatniej wygranej cieszyło się 15 sierpnia, kiedy triumfowało w Polkowicach 4:2. Dla obu zespołów były to jedyne zwycięstwa w sezonie 2021/2022. Seria jastrzębian to sześć meczów bez wygranej, a sosnowiczan to pięć spotkań bez kompletu punktów. Czy komuś uda się przerwać dziś tę złą passę? A może padnie remis, który nikogo nie zadowoli?
0' 17:10 Trzech zmian w wyjściowym składzie dokonali trenerzy Zagłębia. Do pierwszej jedenastki Zagłębia wrócił Lukáš Ďuriška, który zastąpił Vedrana Dalicia. Chorwat do tej pory wszystkie mecze rozpoczynał w pierwszym składzie, a dziś po raz pierwszy zacznie mecz na ławce rezerwowych. Z powodu czterech żółtych kartek pauzuje João Oliveira. Na jego miejsce do składu wskoczył Alex Tanque, co oznacza, że zagramy dziś na dwóch nominalnych napastników. Trzecia zmiana nastąpiła na pozycji defensywnego pomocnika. Młodzieżowca Wojciecha Kamińskiego zastąpił młodzieżowiec Nikolas Korzeniecki. Zagłębie zagra dziś z dwoma młodzieżowcami w pierwszej jedenastce, bo debiutujący w meczu z Puszczą Niepołomice Kacper Smoleń nie oddał miejsca w składzie.
0' 17:00 Dzień dobry Państwu! W piątkowe popołudnie witamy ze stadionu przy ulicy Harcerskiej w Jastrzębiu-Zdroju i zapraszamy na relację z meczu otwierającego 9. kolejkę Fortuna I ligi.
Zdjęcia z meczu w JastrzębiuZdjęcia z meczu w Jastrzębiu Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z meczu w Jastrzębiu, w której pokazujemy to, co działo się zarówno na boisku, jak i na trybunach. » Czytaj więcej
Skrót meczu w JastrzębiuSkrót meczu w Jastrzębiu Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót meczu w Jastrzębiu. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w JastrzębiuKonferencja prasowa po meczu w Jastrzębiu Na konferencji prasowej po meczu GKS-u Jastrzębie z Zagłębiem Sosnowiec pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Bez przełamaniaBez przełamania Zagłębie prowadziło w Jastrzębiu od 41. minuty po golu Szymona Sobczaka, ale 3 minuty po przerwie Matko Perdijić sprezentował gospodarzom bramkę i mecz zakończył się remisem 1:1. » Czytaj więcej