2021-08-08, 12:40 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
1:2(1:2)
Widzew Łódź
Stroje: czarne
12. Kamil Bielikow 4. Mateusz Machała (75' 5. Marin Galić) 77. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić 94. Dawid Gojny (75' 22. Quentin Seedorf) 96. Wojciech Szumilas(61' 11. Wojciech Kamiński) 28. Maciej Ambrosiewicz 6. João Oliveira(61' 67. Alex Tanque) 7. Patryk Bryła (79' 21. Nikolas Korzeniecki) 9. Szymon Sobczak 10. Maksymilian Banaszewski    Rezerwowi: 34. Szymon Frankowski 18. Lukáš Ďuriška 80. Mateusz Popczyk 88. Adrian Troć   Trener: Kazimierz Moskal
1:0 - Szymon Sobczak 17' 1:1 - Paweł Tomczyk 33' (k.) 1:2 - Radosław Gołębiowski 39'
44. Jakub Wrąbel 23. Paweł Ziełiński95. Patryk Stępiński 2. Michał Grudniewski 15. Krystian Nowak 97. Radosław Gołębiowski (77' 33. Filip Becht) 16. Karol Danielak25. Marek Hanousek (90+1' 5. Tomasz Dejewski) 22. Dominik Kun 7. Mateusz Michalski (70' 10. Juliusz Letniowski) 8. Paweł Tomczyk (77' 55. Abdul Aziz Tetteh)   Rezerwowi: 67. Konrad Reszka 17. Bartosz Guzdek 27. Daniel Tanżyna 30. Kacper Karasek 92. Fabio Da Silva   Trener: Janusz Niedźwiedź
Sędziowie: Tomasz Musiał - Sebastian Mucha, Marcin Ciepły. Techniczny: Robert Marciniak (Kraków). VAR: Sebastian Jarzębak (Bytom), AVAR: Paweł Sokolnicki (Warszawa)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 30 minutach gry zakończyła się druga połowa meczu. Niestety, przegrywamy z Widzewem 1:2.
90+4' Quentin Seedorf sfaulował Karola Danielaka.
90+3' Marin Galić wrzucił piłkę w pole karne Widzewa. Nie wyszedł strzał głową Alexowi Tanque, ale jeszcze dobijał Nikolas Korzeniecki. Lekko i obok bramki.
90+1' zmiana Ostatnia zmiana w Widzewie - Tomasz Dejewski za Marka Hanouska.
90' Z rogu dośrodkował Maksymilian Banaszewski. Akcję zamykał Dominik Jończy, lekko uderzył głową i pewnie piłkę złapał Jakub Wrąbel.
90' Maciej Ambrosiewicz z rzutu wolnego zagrał do Marina Galicia. Po dośrodkowaniu Bośniaka próbował główkować Dominik Jończy, ale rywal wybił piłkę na róg.
89' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Krystiana Nowaka około 35 metrów od bramki.
87' Wrzutka Macieja Ambrosiewicza w pole karne przechwycona przez Michała Grudniewskiego.
86' Sosnowiczanie wybijają z pola karnego piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Juliusza Letniowskiego.
86' Marek Hanousek faulowany przez Nikolasa Korzenieckiego.
84' Po dośrodkowaniu Juliusza Letniowskiego z rogu główkował Patryk Stępiński. Interweniował Wojciech Kamiński.
84' Po interwencji Maksymiliana Banaszewskiego goście mają róg.
83' Faulował Maciej Ambrosiewicz.
83' Kolejne już dziś zamieszanie w polu karnym Zagłębia. Sytuację wyjaśnia Marin Galić.
82' Dominik Jończy wybija piłkę po dośrodkowaniu Juliusza Letniowskiego z rzutu wolnego.
81' Karol Danielak faulowany przez Quentina Seedorfa.
80' Quentin Seedorf wdał się w drybling i stracił piłkę przed polem karnym Widzewa.
79' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Nikolas Korzeniecki za Patryka Bryłę.
78' Do strzału zza pola karnego składał się Abdul Aziz Tetteh, ale piłkę zdążył przejąć Maciej Ambrosiewicz.
77' Po interwencji Marina Galicia róg dla Widzewa.
77' zmiana Podwójna zmiana w Widzewie, Abdul Aziz Tetteh i Filip Becht za Pawła Tomczyka i Radosława Gołębiowskiego.
76' Szymon Sobczak strzelał z lewej strony pola karnego. Piłkę zdołał odbić Jakub Wrąbel.
75' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Marin Galić za Mateusza Machałę i Quentin Seedorf za Dawida Gojnego.
75' Maciej Ambrosiewicz z ponad 30 metrów strzelił wysoko nad poprzeczką.
74' Alex Tanque odebrał piłkę na połowie Zagłębia, zagrał do Dawida Gojnego i ruszył do przodu, ale z tej akcji nie udało się oddać strzału.
73' Szymon Sobczak sfaulowany przez Pawła Zielińskiego.
72' Dawid Gojny nie opanował piłki zagranej przez Vedrana Dalicia.
70' zmiana Pierwsza zmiana w Widzewie - Juliusz Letniowski za Mateusza Michalskiego.
70' Po dośrodkowaniu Radosława Gołębiowskiego niecelnie główkował Paweł Tomczyk.
67' Alex Tanque faulował Radosława Gołębiowskiego.
66' Maksymilian Banaszewski z rzutu wolnego posłał piłkę nad murem i nad bramką Widzewa.
65' Marek Hanousek sfaulował Szymona Sobczaka około 30 metrów od bramki.
64' Patryk Bryła dośrodkował z prawego skrzydła. Dawid Gojny mógł strzelać, ale dograł jeszcze pod bramkę do Szymona Sobczaka, który uderzył z pierwszej piłki, ale świetnie zachował się Jakub Wrąbel.
63' Kamil Bielikow łapie piłkę dośrodkowaną przez Karola Danielaka.
63' Po zmianach w składzie Zagłębia Maksymilian Banaszewski przesunął się do tyłu i zajął pozycję João Oliveiry.
62' Dominik Jończy faulował Mateusza Michalskiego.
61' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Wojciech Kamiński za Wojciecha Szumilasa i Alex Tanque za João Oliveirę.
60' Karol Danielak zagrywał pod bramkę do Pawła Tomczyka, ale w porę interweniował Vedran Dalić.
59' Kontra Widzewa po stracie Wojciecha Szumilasa. Akcję zakończyło złe dośrodkowanie Radosława Gołębiowskiego z lewego skrzydła.
59' Kolejny faul na Szymonie Sobczaku. Tym razem w wykonaniu Dominika Kuna.
58' Patryk Stępiński faulem powstrzymał Szymona Sobczaka.
57' Znowu strzelał Dominik Kun. Tym razem zza pola karnego. Piłka trafiła w Macieja Ambrosiewicza.
57' Dominik Kun w dynamicznej akcji lewą stroną boiska. Pomocnik Widzewa wdarł się w pole karne i po jego strzale piłkę zablokował Dominik Jończy.
56' Na spalonym Paweł Tomczyk. Sędzia boczny najpierw puścił akcję i pozwolił mu ruszyć z piłką, a gdy w polu karnym interweniował obrońca Zagłębia, podniósł chorągiewkę.
53' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rzutu rożnego lekko głową po koźle uderzał Vedran Dalić. Broni Jakub Wrąbel.
53' Szymon Sobczak próbował dogrania przed bramkę z prawej strony pola karnego. Piłka odbiła się od rywala i wyszła na róg.
52' Maciej Ambrosiewicz faulowany przez Marka Hanouska.
50' João Oliveira wszedł nakładką w Michała Grudniewskiego.
48' Szymon Sobczak faulowany przez Michała Grudniewskiego.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 3 sekundach sędzia kończy pierwszą połowę.
45+2' Paweł Tomczyk faulował w ataku Dawida Gojnego.
45+1' Po rzucie rożnym z bliska w ręce Jakuba Wrąbla strzelił Szymon Sobczak, ale nasz napastnik i tak znajdował się na spalonym.
45' doliczony czas +3
45' Maksymilian Banaszewski zablokowany przez Patryka Stępińskiego przy strzale z pola karnego. Róg dla Zagłębia.
45' Dośrodkowanie Dawida Gojnego z lewego skrzydła, ale nikt w polu karnym nie zamknął akcji.
43' Maciej Ambrosiewicz w środku boiska sfaulował Mateusza Michalskiego.
41' W ciągu zaledwie sześciu minut Widzew strzelił dwie bramki. Szkoda.
39' gol - piłka nożna 1:2 Mateusz Michalski w "szesnastce" wycofał piłkę w okolice narożnika pola karnego do Radosława Gołębiowskiego, który oddał strzał. Zmierzająca do bramki piłki odbiła się jeszcze od Dominika Jończego, co utrudniło interwencję Kamilowi Bielikowowi.
38' Po podaniu Dawida Gojnego Szymon Sobczak w polu karnym Widzewa wziął rywala na plecy i niecelnie strzelił z ostrego kąta.
37' Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Piłka krąży po obwodzie, ale bez strzału.
36' Po dośrodkowaniu João Oliveiry piłkę na róg wybija Radosław Gołębiowski.
35' Dominik Kun znowu znalazł się z piłką w polu karnym Zagłębia. Minął Mateusza Machałę, ograł Dominika Jończego, ale już skończyło się boisko.
33' gol - po karnym 1:1 Kamil Bielikow wyczuł intencje Pawła Tomczyka, ale strzał napastnika Widzewa był nie do obrony.
32' Radosław Gołębiowski podał w pole karne do Dominika Kuna, który był faulowany przez Dominika Jończego. Rzut karny dla Widzewa.
31' Wojciech Szumilas strzelił lewą nogą z ponad 25 metrów. Broni Jakub Wrąbel.
30' Karol Danielak faulowany w środkowym kole przez Vedrana Dalicia.
29' Radosław Gołębiowski na skraju pola karnego zwiódł Mateusza Machałę i oddał strzał na bramkę Zagłębia, ale bez zarzutu spisał się Kamil Bielikow.
27' Marek Hanousek faulował na połowie Zagłębia Macieja Ambrosiewicza.
27' Brawa dla Mateusza Machały za powstrzymanie wślizgiem Mateusza Michalskiego.
27' Mateusz Michalski faulowany w środku boiska przez Macieja Ambrosiewicza.
26' Paweł Tomczyk faulował na połowie Zagłębia Macieja Ambrosiewicza.
25' Znowu zamieszanie pod bramką Zagłębia po rzucie rożnym dla Widzewa. Tym razem wszystko wyjaśnia João Oliveira.
24' Dominik Jończy na razie bezbłędny w obronie. Tym razem przerwał akcję Karola Danielaka i Widzew ma róg.
24' Radosław Gołębiowski faulowany przez Patryka Bryłę.
21' Patryk Bryła dośrodkował zewnętrzną częścią stopy, a João Oliveira uderzył głową z około 6 metrów i minimalnie chybił.
20' Niecelny strzał Szymona Sobczaka z lewej strony pola karnego.
19' Zagłębie obejmuje prowadzenie w czwartym z rzędu meczu z Widzewem Łódź
17' gol - piłka nożna 1:0 Patryk Bryła z prawego skrzydła zagrał w pole karne Widzewa. Krystian Nowak nie zdołał dosięgnąć piłki, która trafiła do Szymona Sobczaka, a ten uderzył w krótki róg i pokonał Jakuba Wrąbla.
16' Rajd Radosława Gołębiowskiego zatrzymany przez Mateusza Machałę.
15' Lekki strzał Patryka Bryły z około 25 metrów. Prosto w środek bramki. Piłkę bez problemu złapał Jakub Wrąbel.
14' Dominik Kun przedarł się z piłką w pole karne Zagłębia, ale tam powstrzymał go Dominik Kun.
13' Strzał Marka Hanouska z 25 metrów zablokowany przez Macieja Ambrosiewicza.
12' Michał Grudniewski uprzedził w polu karnym Maksymiliana Banaszewskiego.
11' Patryk Bryła faulował w ataku Mateusza Grudniewskiego.
9' Złe dośrodkowanie Radosława Gołębiewskiego i piłka trafia pod nogi Wojciecha Szumilasa.
9' Ogromne zamieszanie w polu karnym Zagłębia po dośrodkowaniu gości z rzutu wolnego. Piłka trafił w słupek główce Patryka Stępińskiego, a potem ten sam zawodnik był blokowany przy strzale i mamy kolejny korner dla Widzewa.
7' Dominik Kun zagrał w pole karne w kierunku Pawła Tomczyka, który przy próbie strzału został zablokowany przez Dominika Jończego. Dobra interwencja obronna naszego stopera.
5' Mateusz Michalski wrzucił piłkę na bliższy słupek, a tam był Patryk Bryła.
5' Po dośrodkowaniu Krystiana Nowaka piłka trafiła w Mateusza Machałę i wyszła na róg.
4' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rzutu rożnego faulowany w polu bramkowym Jakub Wrąbel.
3' Patryk Bryła wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
3' Na środku boiska Macieja Ambrosiewicza sfaulował Dominik Kun.
2' Po wrzucie z autu Radosława Gołębiowskiego bardzo niecelnie z pola karnego uderzył Mateusz Michalski.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 12:41 Przed pierwszym gwizdkiem sędziego jeszcze minuta ciszy poświęcona pamięci zmarłego niedawno Józefa Gałeczki.
0' 12:38 Na murawie pojawili się już piłkarze Widzewa Łódź, który zagrają w jednolitych czarnych strojach. Sosnowiczanie dziś po raz pierwszy w zielonych koszulkach, a do tego w białych spodenkach i getrach.
0' 12:30 Na stadionie Zagłębia dziś wielu znamienitych gości. Wśród nich byli piłkarze i trenerzy Zagłębia - Artur Derbin i Grzegorz Kurdziel.
0' 12:20 Wydawało się, że na pierwszym meczu w Sosnowcu frekwencja może być całkiem przyzwoita, ale na razie trybuny są dosyć puste. Może jeszcze w pozostałych do pierwszego gwizdka 20 minutach kibice pojawia się, zwłaszcza na trybunie odkrytej.
0' 12:10 W pierwszym składzie Widzewa na dzisiejszy mecz nie ma żadnych zmian w porównaniu do meczu z Sandecją. W wyjściowej jedenastce znalazł się były piłkarz Zagłębia Michał Grudniewski, który w poprzednim meczu strzelił bramkę. Także dwaj pozostali strzelcy goli dla Widzewa w spotkaniu z Sandecją - Karol Danielak i Paweł Tomczyk - zaczną mecz w pierwszym składzie.
0' 12:00 Sosnowiczanie nie przegrali czterech poprzednich meczów z Widzewem. Ostatniej porażki z Widzewem sosnowiczanie doznali 12 kwietnia 2006 w meczu dawnej II ligi. Goście wygrali 1:0 po golu Bartłomieja Koniecznego, a na koniec sezonu cieszyli się z awansu do Ekstraklasy. W sezonie 2007/2008 w Ekstraklasie było 0:0 "u siebie" w Wodzisławiu Śląskim i 1:0 w Łodzi, a w poprzednich rozgrywkach 1:1 na wyjeździe i aż 3:0 na Stadionie Ludowym.
0' 11:50 Przed tygodniem Zagłębie wywiozło jeden punkt z Gdyni po remisie 1:1 z Arką. Z kolei Widzew rozpoczął sezon 2021/2022 od okazałej wygranej 3:0 nad Sandecją Nowy Sącz. Czy więc przed dzisiejszym spotkniem powinniśmy obawiać się łodzian?
0' 11:40 Dzień dobry. Po ponad dwóch miesiącach letniej przerwy znowu jesteśmy na Stadionie Ludowym i zapraszamy na relację z meczu Zagłębia Sosnowiec z Widzewem Łódź.
Komentarze po meczu Zagłębie - WidzewKomentarze po meczu Zagłębie - Widzew Na konferencji prasowej pojawili się przedstawiciele obu ekip. » Czytaj więcej
Druga galeria zdjęć z meczu z WidzewemDruga galeria zdjęć z meczu z Widzewem Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Widzewem Łódż. Prezentujemy w niej 58 fotografii. » Czytaj więcej
Skrót meczu z WidzewemSkrót meczu z Widzewem Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Widzewem Łódź. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z WidzewemZdjęcia z meczu z Widzewem Prezentujemy pierwszą galerię zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Widzewowi Łódź, przegranego przez naszą drużynę 1-2. » Czytaj więcej
Zagłębie - Widzew 1:2Zagłębie - Widzew 1:2 Sosnowiczanie prowadzili od 17. minuty po golu Szymona Sobczaka, ale jeszcze przed przerwą stracili dwie bramki i przegrali z Widzewem Łódź 1:2. » Czytaj więcej