2021-07-31, 20:30 Miejsce rozgrywania meczu: Gdynia
1:1(0:0)
Stroje: czarne
(3-6-1) 22. Daniel Kajzer 15. Arkadiusz Kasperkiewicz 29. Michał Marcjanik 4. Martin Dobrotka37. Mateusz Stępień (75' 21. Kacper Skóra) 36. Michał Bednarski (85' 8. Marcus Vinicius) 7. Adam Deja 20. Nestor Gordillo (58' 11. Hubert Adamczyk) 10. Christian Aleman 14. Luis Valcarce 77. Mateusz Żebrowski   Rezerwowi: 30. Kacper Krzepisz 26. Adam Danch 3. Haris Memić 18. Paweł Sasin 17. Fabian Hiszpański 9. Artur Siemaszko   Trener: Dariusz Marzec
1:0 - Michał Bednarski 62' 1:1 - Alex Tanque 72' (k.)
53' João Oliveira 70' Mateusz Stępień 86' Martin Dobrotka 90+1' Dominik Jończy 90+3' Nikolas Korzeniecki
(4-3-3) 12. Kamil Bielikow 4. Mateusz Machała (90+4' 18. Lukáš Ďuriška)77. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić 94. Dawid Gojny 96. Wojciech Szumilas (84' 21. Nikolas Korzeniecki) 28. Maciej Ambrosiewicz 6. João Oliveira  (63' 11. Wojciech Kamiński) 9. Szymon Sobczak (64' 67. Alex Tanque) 10. Maksymilian Banaszewski (84' 22. Quentin Seedorf) 7. Patryk Bryła   Rezerwowi: 34. Szymon Frankowski 80. Mateusz Popczyk   Trener: Kazimierz Moskal
Sędziowie: Radosław Trochimiuk (Ciechanów) - Jakub Wójcik (Warszawa), Dariusz Bohonos (Gdańsk). Techniczny: Dominik Sulikowski (Gdańsk)
90.0000
90+8' Po 52 minutach i 11 sekundach gry kończy się druga połowę. Zaczynamy nowy sezon od remisu w Gdyni. Nie jest najgorzej.
90+7' Kamil Bielikow niepewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, ale na szczęście wszystko kończy się dobrze dla Zagłębia.
90+6' Maciej Ambrosiewicz wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Arkadiusza Kasperkiewicza.
90+5' Lekkie zamieszanie pod polem karnym Zagłębia po rzucie wolnym Arki. Wszystko kończy podniesiona chorągiewką sędziego liniowego. Jeden z gdynian był na spalonym.
90+4' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Lukáš Ďuriška za Mateusza Machałę.
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla Nikolasa Korzenieckiego za faul na Hubercie Adamczyku.
90+2' Wojciech Kamiński czysto odebrał piłkę Kacprowi Skórze w polu karnym Zagłębia.
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Jończego za odrzucenie piłki.
90+1' Dominik Jończy w środku boiska sfaulował Marcusa Viniciusa.
90' doliczony czas +6
89' Za mocne dośrodkowanie Luisa Valcarce z lewego skrzydła.
89' Hubert Adamczyk faulowany przez Alexa Tanque w środku boiska.
86' żóta kartka Żółta kartka dla Martina Dobrotki za faul na Patryku Bryle.
85' zmiana Ostatnia zmiana w Arce - Marcus Vinicius za Michała Bednarskiego.
84' zmiana Podwójna zmian w Zagłębiu - Quentin Seedorf za Maksymiliana Banaszewskiego i Nikolas Korzeniecki za Wojciecha Szumilasa.
83' Rzut rożny dla sosnowiczan. Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa piłkę wybija Michał Bednarski.
82' Adam Deja dośrodkował z rzutu wolnego i po zagraniu jednego z jego kolegów futbolówka wyszła poza końcową linię.
81' Patryk Bryła faulował w ataku Martina Dobrotkę.
79' Kacper Skóra złapany na spalonym.
78' Christian Aleman dośrodkował z rzutu wolnego na bliższy słupek. Piłkę na róg wypiąstkował Kamil Bielikow.
77' Kacper Skóra faulowany przez Dawida Gojnego z prawej strony boiska.
75' Po dośrodkowaniu Adama Dei piłka wychodzi poza boisko.
75' zmiana Kacper Skóra zmienił Mateusza Stępnia.
74' Przyjrzeliśmy się powtórkom i możemy podziękować Mateuszowi Stępniowi za jego idiotyczne zachowanie. Obrońca Arki popchnął Alexa Tanque, który i tak nie miał możliwości dojścia do piłki, bo wcześniej strzał oddał Maksymilian Banaszewski.
72' gol - po karnym 1:1 Alex Tanque wyrównał wynik meczu pewnie egzekwując "jedenastkę".
70' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Stępnia za faul na Alexie Tanque i rzut karny dla Zagłębia.
70' Po strzale Wojciecha Szumilasa piłkę nad bramkę przeniósł bramkarz Arki.
69' Nieporozumienie między Alexem Tanque i Patrykiem Bryłą. Piłka trafiła pod nogi rywala.
69' Mateusz Stępień przedarł się pod pole karne sosnowiczan i oddał strzał lewą nogą, po którym piłka przeleciała nad bramką.
66' Kamil Bielikow łapie piłkę dośrodkowaną przez Christiana Alemana.
64' zmiana Za Szymona Sobczaka na murawie zameldował się Alex Tanque.
63' zmiana Za João Oliveira na boisko wszedł Wojciech Kamiński
62' gol - piłka nożna 1:0 Po rozegraniu rzutu rożnego Hubert Adamczyk ograł Maksymiliana Banaszewskiego, ruszył w pole karne i wyłożył piłkę Michałowi Bednarskiemu, a ten strzelił lewą nogą z około 8 metrów w krótki róg.
62' Dawid Gojny wybija piłkę na kolejny rzut rożny.
62' Świetna parada Kamila Bielikowa po strzale z dystansu Huberta Adamczyka. Róg dla Arki
61' Michał Bednarski podawał w polu karnym do Mateusza Żebrowskiego. Piłkę przejął Vedran Dalić.
60' Nieudany strzał Michała Bednarskiego z 25 metrów.
60' Maksymilian Banaszewski za mocno podawał w pole karne do Szymona Sobczaka. Piłkę przejął Martin Dobrotka.
59' Pierwszy celny strzał sosnowiczan w meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Dominik Jończy. Broni Daniel Kajzer.
58' zmiana Pierwsza zmiana w Arce - Hubert Adamczyk za Nestora Gordillo.
57' Christian Aleman posłał piłkę z ponad 20 metrów lewą nogą wysoko nad bramką
55' Nerwowo na boisku. Najpierw piłkarze Arki nie przerwali swojej akcji, gdy ich kolega leżał pod polem karny Zagłębia, więc później sosnowiczanie także kontynuowali grę, gdy leżał Mateusz Żebrowski, a ja on wstał, to z kolei w polu karnym Arki leżał João Oliveira i tym razem znowu gra była kontynuowana aż do wyjścia piłki poza boisko.
54' Dawid Gojny odebrał piłkę Mateuszowi Żebrowskiemu przed polem karnym Zagłębia.
53' żóta kartka João Oliveira ukarany żółtą kartką za faul na Christianie Alemanie. Portugalczyk najpierw stracił piłkę na rzecz rywala pod polem karnym Arki, a potem faulował przy próbie jej odzyskania.
52' Szymon Sobczak faulowany przez Arkadiusza Kasperkiewicza.
51' Vedran Dalić górą w pojedynku powietrznym pod własną bramką. Chorwat nie pozwolił dojść do piłki Mateuszowi Żebrowskiemu.
50' Po dośrodkowaniu Christiana Alemana piłkę podbił Patryk Bryła. W polu karnym lekko głową uderzał Michał Marcjanik. Kamil Bielikow bez problemów złapał piłkę, a do statystyk trafił drugi celny strzał.
50' Gospodarze wywalczyli szósty rzut rożny w meczu.
49' Christian Aleman przerzucił piłkę na lewe skrzydło, ale Luis Valcarce nie doszedł do podania.
47' Michał Bednarski ciągnął za koszulkę Maksymiliana Banaszewskiego.
46' Zagłębie mocno ruszyło pod bramkę Arki na początku II połowy. Akcję sosnowiczan zakończył niecelny strzał Mateusza Machały z ponad 20 metrów.
46' Martin Dobrotka wybija piłkę po dośrodkowaniu Patryka Bryły.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga odsłona meczu w Gdyni.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 5 sekundach gry sędzia zakończył pierwszą połowę meczu.
45' Z 25 metrów nad bramką strzelał Dawid Gojny.
43' Po dośrodkowaniu Adama Dei z prawego skrzydła niecelnie główkował Martin Dobrotka.
42' Co za parada Kamila Bielikowa! Mateusz Żebrowski skorzystał z błędu obrońców Zagłębia, znalazł się przed naszym bramkarzem i oddał strzał po ziemi z około 10 metrów. Bielikow zdołał odbić piłkę ręką na róg.
42' Wojciech Szumilas efektownym wślizgiem przerwał akcję Nestora Gordillo.
41' Za mocne przerzucenie piłki od Macieja Ambrosiewicza do Dawida Gojnego.
40' Dawid Gojny faulowany przez Adama Deję.
39' Po strzale Adama Dei z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę bramki Kamila Bielikowa!
38' João Oliveira sfaulował Luisa Valcarce około 22 metry przed bramką.
37' Po podaniu Wojciecha Szumilasa Szymon Sobczak oddał strzał nad bramką z około 20 metrów.
36' Nestor Gordillo strzelił nad poprzeczką z lewej strony pola karnego.
35' Po dośrodkowaniu Adama Dei z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybija Mateusz Machała.
35' Dominik Jończy sfaulował Mateusza Żebrowskiego w środku boiska.
34' Z około 30 metrów nad bramką uderzał Wojciech Szumilas.
33' Dawid Gojny wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.
30' U sędziego Radosława Trochimiuka widać długą przerwę w karierze. Martin Dobrotka ewidentnie sfaulował Szymona Sobczaka, a arbiter kazał grać dalej.
29' Ależ bomba Wojciecha Szumilasa! Debiutant w barwach Zagłębia dopadł do piłki wybitej z pola karnego Arki i strzelił lewą nogą z woleja z 20 metrów w poprzeczkę.
27' Przerwa w grze. Na środku boiska leży Adam Deja.
25' Szymon Sobczak próbował zaskoczyć rywali strzałem z pole karnego, ale znowu na drodze piłki stanął Michał Marcjanik.
25' Po akcji Mateusza Machały Zagłębie ma aut w okolicy narożnika boiska.
23' Mateusz Machała nie pozwolił dojść do piłki Nestorowi Gordillo.
22' Christan Aleman dośrodkował w pole karne z prawego skrzydła, a piłkę wybił Maciej Ambrosiewicz.
21' Dawid Goiny wybija z pola karnego piłkę zagraną przez Christiana Alemana.
19' Maciej Ambrosiewicz przymierzył z około 30 metrów. Piłka odbiła się od Arkadiusza Kasperkiewicza stojącego n a 16. metrze i od razu z około 20 metrów dobijał Wojciech Szumilas. Obok bramki.
16' Dawid Gojny na spalonym.
16' Po zagraniu Wojciecha Szumilasa w pole karne piłka pada łupem obrony Arki.
15' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z lewego skrzydła piłkę z pola karnego wybija Michał Marcjanik.
13' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Luisa Valcarce.
12' Dawid Gojny faulowany pod własną bramką w walce o piłkę dośrodkowaną z rogu.
12' Dominik Jończy wybija piłkę na rzut rożny dla Arki.
11' Po wrzucie z autu Mateusza Żebrowskiego interweniuje Dawid Gojny.
11' Po rozegranym rzucie rożnym piłkę w pole karne posłał Lusi Valcarce. Głową na aut wybił futbolówkę Dawid Gojny.
10' Dominik Jończy wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Luisa Valcarce.
9' Po dośrodkowaniu Luisa Valcarce z lewego skrzydła piłka wychodzi na aut.
7' Strzał João Oliveiry zza pola karnego zablokowany przez Michała Marcjanika.
6' Z rzutu rożnego dośrodkował Christian Aleman. Piłka trafiła w polu karnym do Adama Dei, który zagrał przed bramkę, a Martin Dobrotka główkował obok bramki.
5' Po dośrodkowaniu Luisa Valcarce z lewego skrzydła piłkę na drugi róg dla Arki wybił Dawid Gojny.
4' Wojciech Szumilas faulowany przy próbie wyprowadzenia piłki z własnej połowy.
4' Po dośrodkowaniu Christiana Alemana z rzutu rożnego piłkę z pola karnego wybił Maciej Ambrosiewicz.
4' Vedran Dalić interweniował w polu karnym po dośrodkowaniu z prawego skrzydła i wybił piłkę na róg.
3' Patryk Bryła po akcji lewą stroną boiska wycofał piłkę przed pole karne do João Oliveiry, który został zablokowany przez Michała Marcjanika.
2' Wojciech Szumilas zagrywał wzdłuż bocznej linii do Maksymiliana Banaszewskiego, ale piłka już opuściła boisko.
1' gwizdek Gramy! Zaczął Maksymilian Banaszewski.
0' 20:29 Przed meczem minuta ciszy poświęcona przypadającej jutro rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Kibice Arki skandują "Cześć i chwała bohaterom".
0' 20:25 Z głośników słychać piosenkę zespołu "2+1" o malowaniu świata na żółto i niebiesko i w takich strojach tradycyjnie zagra Arka. Zagłębie dzisiaj na czarno, a w roli kapitana sosnowiczan debiutuje dzisiaj urodzony w Gdyni i wychowany w Arce Maciej Ambrosiewicz.
0' 20:20 Już po rozgrzewce. Czekamy na wyjście zawodników na murawę i sami jesteśmy ciekawi, jak będzie wyglądała gra Zagłębia. Arka w sparingach osiągała lepsze wyniki niż nasz zespół, ale sparingi to nie liga. Meczom o stawkę towarzyszy inna presja, inne emocje i oczekiwania.
0' 20:10 Zagłębie czeka na zwycięstwo w Gdyni od 40 lat. Z 24 ligowych meczów w tym mieście (14 z Arką i 10 z Bałtykiem) sosnowiczanie wygrali tylko jeden. Czy dzisiaj uda się nam przełamać tę niemoc i rozpocząć sezon 2021/2022 od kompletu punktów? Łatwo na pewno nie będzie.
0' 20:00 Jeszcze około pół godziny do pierwszego gwizdka sędziego Radosława Trochimiuka. Oba zespoły już wyszły na rozgrzewkę, a upały już nad morzem ustąpiły. W tej chwili w Gdyni jest około 20 stopni. Piłkarze nie powinni więc przy ul. Olimpijskiej, w przeciwieństwie do aren olimpijskich w Tokio, narzekać na upały i panującą duchotę.
0' 19:50 Aż sześciu debiutantów wystawił do gry trener Kazimierz Moskal. Na bramce wystąpi Kamil Bielikow. Na środku defensywy duet Vedran Dalić - Dominik Jończy. Na środku pomocy zagra Wojciech Szumilas, a na skrzydłach mecz rozpoczną Maksymilian Banaszewski i Patryk Bryła. Prawym obrońcą z konieczności będzie dziś Mateusz Machała, bo urazy uniemożliwiły przyjazd do Gdyni i występ w meczu Arką Marinowi Galiciowi i Łukaszowi Turzynieckiemu.
0' 19:40 W Tokio trwają igrzyska olimpijskie. Polska dziś wywalczyła pierwszy złoty medal, a Zagłębie po raz trzeci w trakcie igrzysk zagra na stadionie w pewien sposób związany z olimpiadą. W 2008 podczas igrzysk w Pekinie sosnowiczanie rozgrywali na mecz na Stadionie Olimpijskim w Słubicach. W 2016 w trakcie igrzysk w Rio nasz zespół zagrał w Olsztynie, gdzie stadion ozdobiony jest kołami olimpijskimi, a dziś podopieczni Kazimierza Moskala wyjdą na murawę stadionu przy ulicy Olimpijskiej.
0' 19:30 Po siedmiu tygodniach letniej przerwy w rozgrywkach i witamy z Gdyni i zapraszamy na relację z inauguracyjnego meczu w sezonie 2021/2022.
Bramki z meczu w GdyniBramki z meczu w Gdyni Na stronie Polsatu Sport można obejrzeć skrót z bramkami strzelonymi w meczu Arki Gdynia z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu w GdyniGaleria zdjęć z meczu w Gdyni Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych podczas meczu Arki Gdynia z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Punkt na OlimpijskiejPunkt na Olimpijskiej Na inaugurację sezonu 2021/2022 Zagłębie wywozi punkt z Gdyni po remisie 1:1 z Arką. Gola dla sosnowiczan strzelił w 72. minucie z rzutu karnego Aléx Tanque. » Czytaj więcej