PUCHAR POLSKI 2020/2021

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez jls 2021-02-08, 10:07 am

Wydaje mi się, że stadion jest własnością miasta i miasto decyduje o wynajęciu
murawy.
Klub jedyne co ma to kasę z wypożyczenia.
jls
 
Posty: 509
Dołączył(a): 2006-06-07, 12:29 pm
Lokalizacja: Sosnowiec


Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez novack 2021-02-08, 10:53 am

jls napisał(a):Wydaje mi się, że stadion jest własnością miasta i miasto decyduje o wynajęciu
murawy.
Klub jedyne co ma to kasę z wypożyczenia.

Kasy z wypożyczenia też nie ma klub i mam nadzieję, że Arkadiusz Janusz przeznaczy ją na odśnieżenie dróg w mieście, bo to co się dzieje po opadach 5 cm śniegu to jest kpina z mieszkańców i z urzędu który pełni za nasze pieniądze!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5715
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez Adam1906 2021-02-08, 12:26 pm

novack napisał(a):Kasy z wypożyczenia też nie ma klub i mam nadzieję, że Arkadiusz Janusz przeznaczy ją na odśnieżenie dróg w mieście, bo to co się dzieje po opadach 5 cm śniegu to jest kpina z mieszkańców i z urzędu który pełni za nasze pieniądze!

Bez przesady. Chyba nie jechałeś dzisiaj ulicami Będzina i Czeladzi. Jeszcze gorzej niż w Sosnowcu :twisted:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6818
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez novack 2021-02-08, 12:41 pm

Adam1906 napisał(a):
novack napisał(a):Kasy z wypożyczenia też nie ma klub i mam nadzieję, że Arkadiusz Janusz przeznaczy ją na odśnieżenie dróg w mieście, bo to co się dzieje po opadach 5 cm śniegu to jest kpina z mieszkańców i z urzędu który pełni za nasze pieniądze!

Bez przesady. Chyba nie jechałeś dzisiaj ulicami Będzina i Czeladzi. Jeszcze gorzej niż w Sosnowcu :twisted:

Jechałem rano tylko głównymi ulicami Sosnowca i do Będzina miałbym problem dojechać.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5715
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez Adam1906 2021-02-08, 1:06 pm

novack napisał(a):Jechałem rano tylko głównymi ulicami Sosnowca i do Będzina miałbym problem dojechać.

Ja też jechałem tylko głównymi ulicami Sosnowca i szczerze Ci powiem, że Armagedon większy niż u nas to zobaczyłem w Będzinie i Czeladzi. Nie ma się co podniecać, przecież całą Polskę zasypało a nie tylko pępek świata Sosnowiec ;-)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6818
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez slawekchicago 2021-02-08, 1:07 pm

novack napisał(a):
Adam1906 napisał(a):
novack napisał(a):Kasy z wypożyczenia też nie ma klub i mam nadzieję, że Arkadiusz Janusz przeznaczy ją na odśnieżenie dróg w mieście, bo to co się dzieje po opadach 5 cm śniegu to jest kpina z mieszkańców i z urzędu który pełni za nasze pieniądze!

Bez przesady. Chyba nie jechałeś dzisiaj ulicami Będzina i Czeladzi. Jeszcze gorzej niż w Sosnowcu :twisted:

Jechałem rano tylko głównymi ulicami Sosnowca i do Będzina miałbym problem dojechać.


Wiem ze to nie w temacie, ale u mnie śniegu niet i trochę Wam zazdroszczę tez białej pierzynki. Mrozów juz nie :lol:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez Tomcjo 2021-02-08, 1:34 pm

Stal Mielec odwołała mecz w obawie o murawę
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
Tomcjo
 
Posty: 7059
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez August 2021-02-08, 2:59 pm

Nasi jednak ponoć walczą na stadionie
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez slawekchicago 2021-02-08, 7:28 pm

https://sport.interia.pl/puchar-polski/ ... bacz_takze

Czyżby znów Czado ? Choć podpisu nie widać.
Cóż, naprawdę jest zaciekawiony tymi meczami, ale oglądać je będę ze względu na obserwacje murawy
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez August 2021-02-09, 9:56 am

Sosnowiec robi wszystko, żeby przygotować murawę na puchar. „Daliśmy słowo”
Nie minęły nawet 24 godziny od odwołania meczu Stali Mielec z Wisłą Płock, a tymczasem trzeba się szykować na pucharowe granie w Sosnowcu. No właśnie – trzeba? Nieco ponad 200 kilometrów od miejsca, w którym z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych spotkanie odwołano, mecz ma się odbyć. Na stadionie Zagłębia od szóstej rano pracuje kilka zespołów ludzi, którzy mają zadbać o to, żeby Puszcza Niepołomice zagrała z Lechią Gdańsk.

Tłum na Stadionie Ludowym to zresztą nic nowego. Ledwie kilka godzin temu, bo o godz. 23, zakończyła się „nocna zmiana”, która odśnieżała boisko przy włączonym oświetleniu. Widząc to, co działo się w Mielcu, sosnowiecki MOSiR rzucił do pracy wszystkie siły. Efekt? Chyba całkiem niezły. (...)

Pewnie, to wciąż nie jest stan idealny. Natomiast zrobiono naprawdę sporo, żeby dzisiejsze spotkanie się odbyło. – 60-65% boiska jest już zrobione. Na agrowłóknie (boisko zostało przykryte kilka dni temu – przyp.) mieliśmy kilka centymetrów lodu, co się nie zdarza, więc trzeba było ten lód zrzucić – mówił nam wczoraj wieczorem Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia.
Murawa będzie zniszczona

Na Stadionie Ludowym popołudniu i wieczorem widać było nie tylko pracowników MOSiR-u, ale i osobną firmę, trzy grupy treningowe Zagłębia, jak i pracowników klubu. Wszystkie ręce na pokład, mimo że do Sosnowca przyjadą dwie „obce” drużyny. Puszcza Niepołomice wynajęła stadion w Zagłębiu Dąbrowskim, bo w Małopolsce grać się nie dało. – Jak zobaczyliśmy to rano, była tragedia. Ale daliśmy słowo. Mógłby być walkower dla Lechii, a dla Puszczy to może i najważniejsze wydarzenie w historii klubu – mówi Jaroszewski.
Odtwarzacz video
00:00
00:16

O tym, czy mecz uda się rozegrać zgodnie z planem, dowiemy się po sprawdzeniu stanu murawy przez sędziego i delegatów. Teoretycznie, w obliczu wykonanych prac, problemów być nie powinno. Pozostaje jednak kwestia tego, jak na płytę boiska wpłynęły nocne opady śniegu. I mróz, bo to największy wróg polskiego futbolu w ostatnich dniach. Niemniej nawet jeśli Puszcza z Lechią zagra, Stadion Ludowy mocno to odczuje. W lokalnej „Gazecie Wyborczej” już wczoraj zwracano uwagę na to, że boisko nie będzie w najlepszym stanie.
LECHIA LEPSZA OD PUSZCZY – HANDICAP 1:0. KURS 2.51 W TOTOLOTKU!

„Pytanie, jak będzie wyglądać murawa po wtorkowym meczu. – Zapewne fatalnie – przyznaje prezes Marcin Jaroszewski, który zaznacza, że przed podjęciem decyzji o użyczeniu obiektu długo dyskutowano na ten temat. – Osoba dbająca na naszym obiekcie o jakość trawy zapewniła, że po czwartkowym meczu Radomiaka z Lechem będzie dość czasu, żeby murawa wróciła do dobrego stanu – mówi prezes. – Murawa ma być w dobrym stanie na mecz sparingowy z Puszczą [20 lutego – red.], a potem na pierwsze spotkanie o punkty z Miedzią Legnica [27 lutego – red.] – mówi Jaroszewski. Przypomina, że Stadion Ludowy to miejski obiekt, gdzie Zagłębie jest gościem”.
W czwartek kolejny mecz Pucharu Polski

No właśnie, bo jest jeszcze jedno spotkanie. W czwartek piłkarze Radomiaka zagrają w Sosnowcu z Lechem Poznań. Ktoś powie: skoro przygotowali murawę na wtorek, to na czwartek będzie już łatwiej. Niekoniecznie. Boisko po 90 (albo 120) minutach rywalizacji będzie już w znacznie gorszym stanie, a prognozy nie są optymistyczne.

Wtorek: -3 stopnie w dzień, -13 w nocy. 40% szans na opady, 87% wilgotności
Środa: -3 stopnie w dzień, -10 w nocy. 70% szans na opady, 88% wilgotności i silny wiatr (14 km/h)
Czwartek: -8 stopni w dzień, 60% szans na opady, 82% wilgotności i jeszcze silniejszy wiatr (23 km/h)

Wszystko to sprawia, że kluby i piłkarze zaczynają się mocno zastanawiać nad sensem rozgrywania Pucharu Polski w obecnym terminie. Kalendarz jest napięty, jednak słyszymy głosy, że skoro w ubiegłym roku można było grać latem co trzy dni, to ganianie za piłką w środku zimy mija się z celem. Do tego dochodzą kwestie zdrowotne. Rośnie liczba kontuzji i drobniejszych urazów, a zawodnicy mają obawy co do tego, czym może się skończyć gra w taką pogodę.


Czyli z jednej strony wszyscy się szykują i zaciskają zęby. Dbają, chuchają (no, raczej zdmuchują – śnieg z boiska) i sprzątają. A z drugiej ciężko byłoby o obrażonych, gdyby Puchar Polski jednak przesunięto. A przynajmniej wśród drużyn, które jeszcze na swoje mecze nie wyjechały.

SZYMON JANCZYK
https://weszlo.com/2021/02/08/zaglebie- ... omiak-lech
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez STACH PL 2021-02-09, 11:30 am

Jestem ciekaw ile te kluby zapłacą za wynajęcie Ludowego ? Rozumiem,że jak Raków miał u nas grać w proponowanym abonamencie, mecze za 33 tyś brutto +koszty organizacji meczu. To w tych warunkach będzie to kwota zdecydowanie wyższa,pewnie jakieś 40-49 tyś.
Teraz pytanie: Czy nasz specjalista od murawy Pan.D.Kozielski i jego firma to ogarnie... ?
STACH PL
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez novack 2021-02-09, 1:47 pm

Coś mi się kojarzy, że kilka lat temu Arka Gdynia ligowe mecze grała na sztucznej murawie, w czym zatem problem żeby teraz ze względu na ekstremalne warunki pogodowe, pojedyncze mecze PP też zagrać na sztucznej, szczególnie, że mecze i tak bez publiczności.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5715
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez slawekchicago 2021-02-09, 2:53 pm

Napisałem swój komentarz pod filmikiem.
I tu też powtórzę. BRAWA ZA PRACĘ, ale poczekajmy jak murawa będzie wyglądała przed i po meczu Radomiak - Lech.
Mimo wszystko na ten moment :brawo:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez NHK12 2021-02-09, 4:20 pm

Jak to jak bedzie wygladala murawa , juz wyglada kiepsko a tu jeszcze jeden mecz za dwa dni, tylko idiota pozwolil na gre w Sosnowcu, no ale coz głupich nie trzeba siać .....wiec bedzie niezle kartoflisko. Nie sadze ze aspekt finansowy wziął góre nad wszystkim , bo przeciez Arkadio hose morales pstryknie palcem i kasa sie zawsze znajdzie , wiec chyba pewne 3 pkt w meczu Puszcza, czas pokaze
NHK12
 
Posty: 978
Dołączył(a): 2003-09-29, 1:30 pm

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez Adam1906 2021-02-09, 4:49 pm

NHK12 napisał(a):pewne 3 pkt w meczu Puszcza

Patrząc na końcowy wynik meczu tym bardziej mają za co się odwdzięczyć :lol:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6818
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników