Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2019-08-10, 10:53 pm

Powiem tak: kiedyś w Zagłębiu tak naprawdę rządził z fotela Dyrektora sportowego Robert Stanek i jak było, każdy wie (choć przyznaję, że parę transferów udało mu się zrobić). W bliżej mi nieznanych okolicznościach w klubie pojawił się nonejm Robert Tomczyk i, poprzez kopanie dołków i robienie sobie nowych układów, po prostu wypierdolił Stanka. W chwili obecnej w klubie "szarą eminencją" jest właśnie Dyrektor sportowy Robert Tomczyk, który stał się niekwestionowanym (przynajmniej w swojej własnej "skromnej" opinii) kard.Richelieu na Ludowym. Otóż moje ulubione wróbelki z Kresowej ćwierkają, że za kompletnie wszystkie transfery od początku roku 2019 odpowiada w klubie właśnie Jego Eminencja Robert T. Ale najgorsze jest to, że od sezonu 2019/2020 wyżej wymieniony Dyrektor sportowy nie działa już w klubie sam. Wróbelki są tak zaszokowane, że aż mnie nie chciało się wierzyć, iż sprawy obecnych transferów są załatwiane przez Pana Dyrektora oraz... dwóch nowych skautów! Tak, tak, Panie i Panowie - w klubie, po zrobieniu sobie papierów w postaci tzw. "Kursu skautingowego" (kosztuje on 1490 zł. za kurs indywidualny, lub 690 zł. za kurs grupowy) mamy dwóch nowych skautów. Nie to jest jednak dziwne, że skauting został wzmocniony, bo to akurat byłoby chwalebne, ale to, że nazwiska tych dwóch nowych speców od transferów mają brzmieć:

1. Gracjan Labus, nasz ulubiony autor nieocenionych tekstów na oficjalnej stronie Zagłębia Sosnowiec, lat 22.

2. Jan Jaroszewski, syn wiadomo kogo, lat 19.

Brawo Wy! :)
Ostatnio edytowano 2019-08-12, 12:13 pm przez Adam1906, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-08-10, 11:03 pm

Adam1906 napisał(a):Jan Jaroszewski, syn wiadomo kogo, lat 19.

Masz Jaja Adam. Szacunek. Cóż, potwierdza się to o czym słyszałem już kilka dni temu. Prezes ordynarnie uprawia nepotyzm za publiczne pieniądze.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez wojtaszko 2019-08-11, 5:28 am

August napisał(a):
Adam1906 napisał(a):Jan Jaroszewski, syn wiadomo kogo, lat 19.

Masz Jaja Adam. Szacunek. Cóż, potwierdza się to o czym słyszałem już kilka dni temu. Prezes ordynarnie uprawia nepotyzm za publiczne pieniądze.


Mnie już naprawdę się odechciewa wkurzac na to wszystko bo ten kurwidolek jest żałosny. Jaroszewski skończy ci się ta zabawa szybciej niż ci się wydaje. W sobotę odpowiednio z chłopakami się zachowamy
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2019-08-11, 5:55 am

PUK PUK !!!
KTO TAM ???
PROKURATURA PANIE jaroszewski !!!
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2019-08-11, 9:42 am

Okręt MS Zagłębie płynie na skały ale kapitan twierdzi ze mamy zgrana ekipę . Ha . Obrony nie mamy . Wszystko nadrabiamy sześciorękim bramkarzem . Pomoc kuleje a zamiast napastników ściągnięto czeladników . Nie czepiam się transferów bo to głównie są zawodnicy do nauki gry . Nie czepiam się trenera bo cudów z tego składu nie da się wycisnąć . Jednak wszyscy na tym tonącym okręcie powyżej trenera są do powieszenia na rei . Z prezydentem włącznie . Mam tylko wątpliwości czy to dobrze gdyby kandydował do sejmu . I czy wtedy spuścić mu lanie by przegrał czy lepiej żeby się tam dostał i poszedł w piz du . I czy ekipa nowego prezydenta będzie wspierać klub czy oleje . A co do spadku wydatków samorządów na kluby to Gliwice już obcięły kasę na Piasta a z samego tytułu obniżenia podatków dla młodych Sopot będzie miał mniejszy budżet o 12 mln , Warszawa szacuje na 500 mln a Lublin 90 mln . Sosnowiec powinien mieć mniejsze straty od Lublina bo miasto się starzeje ale pewnie wyda więcej w innych dziedzinach . Zabawa w klub sportowy wyraźnie dobiega końca .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2019-08-11, 10:42 am

Tomcjo napisał(a):Okręt MS Zagłębie płynie na skały ale kapitan twierdzi ze mamy zgrana ekipę . Ha . Obrony nie mamy . Wszystko nadrabiamy sześciorękim bramkarzem . Pomoc kuleje a zamiast napastników ściągnięto czeladników . Nie czepiam się transferów bo to głównie są zawodnicy do nauki gry . Nie czepiam się trenera bo cudów z tego składu nie da się wycisnąć . Jednak wszyscy na tym tonącym okręcie powyżej trenera są do powieszenia na rei . Z prezydentem włącznie . Mam tylko wątpliwości czy to dobrze gdyby kandydował do sejmu . I czy wtedy spuścić mu lanie by przegrał czy lepiej żeby się tam dostał i poszedł w piz du . I czy ekipa nowego prezydenta będzie wspierać klub czy oleje . A co do spadku wydatków samorządów na kluby to Gliwice już obcięły kasę na Piasta a z samego tytułu obniżenia podatków dla młodych Sopot będzie miał mniejszy budżet o 12 mln , Warszawa szacuje na 500 mln a Lublin 90 mln . Sosnowiec powinien mieć mniejsze straty od Lublina bo miasto się starzeje ale pewnie wyda więcej w innych dziedzinach . Zabawa w klub sportowy wyraźnie dobiega końca .

Innymi słowy pieniądze młodych warszawian i sosnowiczan zamiast trafić do budżetu miasta gdzie ich wydatkowanie zależy od prezydentów co skutkuje finansowaniem rydwanów za 150 tysięcy, strefy odpoczynku na środku skrzyżowania, czy już przysłowiowych bukszpanów w Sosnowcu lub dotacji dla biednego Gdańska, pieniądze te zostaną w kieszeni młodych warszawian i sosnowiczan i to o oni zadecydują na co wydać te 12, 90 lub 500 milionów. Najlepiej żeby te pieniądze młodzi sosnowiczanie wydali u lokalnych sosnowieckich przedsiębiorców, co przełoży się na wzrost ich dochodów, czyli też wzrost podatku dochodowego który finalnie w części trafi do budżetu Sosnowca, co może się przełożyć na zakup jeszcze większej ilości bukszpanów (cała 3Maja już jest zastawiona betonowym paskudztwem robiącym za donice) lub pieniężnym wsparciem Gdańska miasta wolności.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez michaelus 2019-08-11, 10:47 am

Adam1906 napisał(a):Nie to jest jednak dziwne, że skauting został wzmocniony, bo to akurat byłoby chwalebne, ale to, że nazwiska tych dwóch nowych speców od transferów mają brzmieć:
1. Gracjan Labus, nasz ulubiony autor nieocenionych tekstów na oficjalnej stronie Zagłębia Sosnowiec, lat 28.
2. Jan Jaroszewski, syn wiadomo kogo, lat 19.
Brawo Wy! :)


No to jest odpowiedni temat na taką wiadomość wszak to Przyszłość Zagłębia! :lol:
Avatar użytkownika
michaelus
 
Posty: 297
Dołączył(a): 2004-05-13, 12:13 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2019-08-11, 11:05 am

novack napisał(a):
Tomcjo napisał(a):Okręt MS Zagłębie płynie na skały ale kapitan twierdzi ze mamy zgrana ekipę . Ha . Obrony nie mamy . Wszystko nadrabiamy sześciorękim bramkarzem . Pomoc kuleje a zamiast napastników ściągnięto czeladników . Nie czepiam się transferów bo to głównie są zawodnicy do nauki gry . Nie czepiam się trenera bo cudów z tego składu nie da się wycisnąć . Jednak wszyscy na tym tonącym okręcie powyżej trenera są do powieszenia na rei . Z prezydentem włącznie . Mam tylko wątpliwości czy to dobrze gdyby kandydował do sejmu . I czy wtedy spuścić mu lanie by przegrał czy lepiej żeby się tam dostał i poszedł w piz du . I czy ekipa nowego prezydenta będzie wspierać klub czy oleje . A co do spadku wydatków samorządów na kluby to Gliwice już obcięły kasę na Piasta a z samego tytułu obniżenia podatków dla młodych Sopot będzie miał mniejszy budżet o 12 mln , Warszawa szacuje na 500 mln a Lublin 90 mln . Sosnowiec powinien mieć mniejsze straty od Lublina bo miasto się starzeje ale pewnie wyda więcej w innych dziedzinach . Zabawa w klub sportowy wyraźnie dobiega końca .

Innymi słowy pieniądze młodych warszawian i sosnowiczan zamiast trafić do budżetu miasta gdzie ich wydatkowanie zależy od prezydentów co skutkuje finansowaniem rydwanów za 150 tysięcy, strefy odpoczynku na środku skrzyżowania, czy już przysłowiowych bukszpanów w Sosnowcu lub dotacji dla biednego Gdańska, pieniądze te zostaną w kieszeni młodych warszawian i sosnowiczan i to o oni zadecydują na co wydać te 12, 90 lub 500 milionów. Najlepiej żeby te pieniądze młodzi sosnowiczanie wydali u lokalnych sosnowieckich przedsiębiorców, co przełoży się na wzrost ich dochodów, czyli też wzrost podatku dochodowego który finalnie w części trafi do budżetu Sosnowca, co może się przełożyć na zakup jeszcze większej ilości bukszpanów (cała 3Maja już jest zastawiona betonowym paskudztwem robiącym za donice) lub pieniężnym wsparciem Gdańska miasta wolności, albo jeszcze lepiej Wrocławia miasta Schetyny, wtedy dobre miejsce na liście wyborczej będzie pewne.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2019-08-11, 11:13 am

To Nasza taka skautingowa AKADEMIA :lol: :lol: :lol:
I tak samo jak piłkarska ta również prezentuje się świetnie :lol: :lol: :lol:
A NA POWAŻNIE :czerwona: :czerwona: :czerwona:
WYPIEPRZAC Z KRESOWEJ :czerwona: :czerwona: :czerwona:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez RUDI 2019-08-11, 11:27 am

Tomcjo napisał(a):A co do spadku wydatków samorządów na kluby to Gliwice już obcięły kasę na Piasta a z samego tytułu obniżenia podatków dla młodych Sopot będzie miał mniejszy budżet o 12 mln , Warszawa szacuje na 500 mln a Lublin 90 mln .

A Ty k***a znowu zaczynasz agitacje ? siedź na dupie w tej "swojej" Szkocji i wypowiadaj się tylko i wyłącznie na temat rozegranych meczy :twisted:
Prześlij funty na konto Sopotu,Warszawy,Lublina i ciesz się że ratujesz demokracje w Polsce .
PS Kuźwa Sopot -36 tyś mieszkańców "straty" 12 mln zl ,pewnie wszyscy którzy tam pracowali tam płacili podatki ,Ty chłopie weź pod uwagę kto "szacuje" straty a potem wklejaj "dane" ,bo z ich ust nie usłyszymy potem -przepraszam- a Tobie ktoś może "wytknąć" katastroficzne teorie .Moja córa już "zasiliła" tym obniżonym podatkiem kilka firm na terenie Sosnowca i Katowic .Uciekania od płacenia podatku różnych "firm krzaków" i dawanie ulgi finansowej np deweloperom i innym podmiotom kolesi na pewno nie wpływa na podatki miasta ?Ty sobie poszukaj/poszperaj w necie jak np powstała "górka środulska" ,taki przykład z Sosnowca .I proszę jeszcze raz ,nie analizuj sytuacji gospodarczej,politycznej z oddali ,bo kuźwa masz do tego jak najmniejsze prawo .
Novack :brawo:
Ostatnio edytowano 2019-08-11, 12:14 pm przez RUDI, łącznie edytowano 2 razy
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-08-11, 11:31 am

novack napisał(a):pieniężnym wsparciem Gdańska miasta wolności, albo jeszcze lepiej Wrocławia miasta Schetyny, wtedy dobre miejsce na liście wyborczej będzie pewne.


Kto wie czy nie trafiłeś w sedno. Od dawna szepcze się, że „ambicje” wszechpanującego sięgają wyżej niż zapyziały Sosnowiec. Trzeba oddać Chęcińskiemu, że o tyle zmienił oblicze miasta że w czasie wyborów z czerwonego stało się proliberalne a ci za tym idzie w razie rejterady Jose Arkadio niemal ba pewno wygrałby jego pomazaniec. Co wcale nie musiałoby się przekładać na dotychczasowe wsparcie dla klubu. Nie chce głębiej politykować ale po prostu jestem ciekaw czy zapowiadany start Czarzastego z jedynki w Sosnowcu mógłby się przełożyć na resentymenty i reanimację czerwonych czytaj: np. Kazia.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2019-08-11, 11:35 am

Jeżeli chodzi o naszą przyszłość skautingu to prostuję moją "oczywistą omyłkę pisarską". Gracjan nie ma 28 tylko 22 lata (rocznik 1997), natomiast Dżunior lat 19 (rocznik 2000).
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2019-08-11, 11:59 am

Gracjan 22 lata? To matura za pasem ;-)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Lars 2019-08-11, 1:00 pm

Nie będę za wiele pisał, bo szkoda klawiatury na coś na co nie mam wpływu. Pozwolę sobie zacytować słowa Zbigniewa Bońka. Zibiego można lubić lub nie, ale z pewnością należy się zgodzić z tezą, że trochę o piłce wie. Noi Boniek mówi o polskich klubach tak: "Ja oceniam, że problemem są ludzie. A to już naprawdę nie moja wina, że klubowe korytarze są przepełnione niekompetencją. Nasza piłka potrzebuje więcej specjalistów, ale to dla wielu zbędna inwestycja. Pod tym kątem można by odwrócić ten stan rzeczy w dość krótkim czasie i być może następstwem dobrego zarządzania byłyby lepiej budowane zespoły, a co za tym idzie lepsze wyniki w Europie. Kluby patrzą krótkofalowo, umieszczają za kierownicą ludzi, którzy nie mają pojęcia o piłkarskim środowisku. Potem się dziwimy, że to nie działa."

Także tyle odnośnie sytuacji Zagłębia z mojej strony.
Jednym słowem jeszcze o Chęcińskim - naprawdę nie jestem wstanie zrozumieć co powoduje, że ryzykuje swoją karierę polityczną, firmując to wszystko własnym nazwiskiem.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-08-11, 1:46 pm

Lars napisał(a):Jednym słowem jeszcze o Chęcińskim - naprawdę nie jestem wstanie zrozumieć co powoduje, że ryzykuje swoją karierę polityczną, firmując to wszystko własnym nazwiskiem.

Wbrew pozorom niewiele bądź wręcz nic nie ryzykuje. Tacy jak Chęciński wiedzą, że stan świadomości społeczeństwa jest tak śmiesznie niski, że bez problemów można nim manipulować. Jose Arkadio dodatkowo doskonale się wstrzelił w okres, w którym społeczność miała wyraźnie dość wieloletniego nieróbstwa ekipy Górskiego gdzie spora część głosowała bardziej przeciw Kaziowi niż za Chęcińskim a po wyborach wystarczyło cokolwiek zacząć robić aby zyskać rzesze wielbicieli. Ostatnim wydatnym przykładem są też ostatnie wybory europejskie gdzie wydawałoby się, że w takim Sosnowcu gdzie jeszcze dość często z rozrzewnieniem wspomina się komunistyczne rozdawnictwo powinien wygrać PIS tymczasem z palcem w nosie wygrywa nie tylko PO ale przede wszystkim Jorguś Buzek czyli gość, który ze swoim ziomalem Steinhoffem u.ebali niemalże cały przemysł ciężki w Zagłębiu kosztem części śląskiej przez co wykesportowali do nas część bezrobocia a nie każdy wie, że planowali przenieść do Gliwic z Sosnowca niemalże wszystkie publiczne wydziały uniwersyteckie tylko im czasu nie styknęło. A dziś dostaje najwięcej głosów w Sosnowcu. Przenosząc powyższe na grunt lokalno-sportowy uważam, że choćby w przyszłym tygodniu okazało się, że klub idzie w upadłość, w październiku Chęciński i tak wygrałby wybory gdziekolwiek by nie startował.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kanciak, pyla